Opinie o Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. w Kraków

szlk

Maja za to swietny program ktory sie nazywa Akamai Technical Academy. To jest cos w rodzaju 6 miesiecznego szkolenia platnego z IT od podstaw, pozniej jest staz kilka miesiecy i potem praca. Wszystko jest platne - to dla osob ktore chcialy pracowac w IT ale nie mialy mozliwosci. Spoko sprawa

Bart
@szlk

#Ogłoszenie płatne, #Lokowanie produktu, #Janusze marketingu

kin
@szlk

Chciałabym zgłosić się na ten staż. Jestem na 3 roku Informatyki i zastanawiam się czy mi przyjmą aplikację, bo napisali, że trzeba mieć już ukończone studia. Moje trwają jeszcze 1,5 roku.

___

NOCC czyli Platform Operations Engineer Na start strasznie dobre warunki - dobre zarobki i brak dużych wymagań. Nowoczesne biuro, projekty dość ciekawe, spoko ludzie. Jednak rozwój żaden przez fakt że niemal wszystko napisane wewnętrzne dawno temu i jeśli nie rozwijasz się sam to tak naprawdę wypadasz z mainstreamowej branży na czas pracy w Akamai. Poza tym nawet znajomości nie pomogą w awansie. Ludzie czekają na szczęście że akurat będzie okno na awans i przez to ludzie którzy zasłużyli dostają awans po kilku latach a randomy które będą w odpowiednim czasie w odpowie nim miejscu zostaną managerami. Podwyżka na stanowisko seniorskie z regulara - 13%... Wybryki typu za mrożenie budżetu na 2 lata i inne żeby wyniki finansowe ładnie wyglądały.

@___

Zgadam się w 100%

Cedwa

Czy ktoś mógłby wyjaśnić hierarchie w firmie? Analyst to stanowisko niższe niż Analyst II jak zakładam? Następne są Specialist i Specialist II? Czy może Analyst = Specialist? Dziękuję za odpowiedzi.

D
@Cedwa

Analyst II to stopień wyżej. Generalnie w firmie jest "standard", ale to może sie różnić w zależności od teamu: 1.Associate (jaki Junor) 2. Regular (bez numerka 3. II (taki przed Senior) 4. Senior 5. Principal No i potem Lead i Management levels.

Tak, z tym że
@D

Associate jest zatrudniany na umowę śmieciową z zewnętrzną firmą. Umowa jest na czas określony, nie ma wtedy benefitów akamajowych.

po rozmowie w biurze brak informacji zwrotnej od HR...nieładnie.

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Software Engineer II?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Kkjo

Hej chcialam zapytqc o stanowisko Statutory Financial Reporting Analysy. Jaki to grade? Jakie sa widelki?

ksiegowa

Witam. Czy mógłby ktoś opowiedzieć jak jest w w Akamai w działe GL? Czy osoba z rocznym stażem w GL da sobie rade i mniej więcej jaki jest scope obowiązków? Pytam w razie gdyby była otwarta jakaś oferta na tę pozycję. Pozdrawiam!

Ola22

Jakies opinie o dziale AP? :)

nick
@Ola22

dobre

Aniaa

Jakies doswiadczenia na stanowisku Analityka ?

najlepsza firma w której kiedykolwiek pracowałam, bardzo wysokie zarobki, jako studentka na stażu w dziale finansów zarabiam 4500 zł brutto. Pokażcie mi inną firmę która tyle płaci studentom? no bo ja sie nigdy nie spotkałam. A co do innych rzeczy w firmie jest kiepskie zarządzanie personelem, jako nowy pracownik dostałam biurko z dala od mojego teamu... Ale Polecam firme za home office i flexible hours, przeróżne benefity równiez dla kontraktorów i mnóstwo ciekawych eventów.

O.N.A.
@Monika

@Monika, a mozesz powiedziec cos na temat godzin pracy? Sa one elastyczne czy z gory okreslone?

asiula

Czy ktoś może powiedzieć na jakie zarobki można liczyć jako Accountant?

Denis

Czy mnogość zamieszczonych ostatnio ogłoszeń do działu finansowego jest spowodowana zwiększeniem liczby obowiązków, rozwoju firmy, przenoszenia większej liczby tasków do Krakowa czy wynika to ze sporej rotacyjności w zespołach finansowych?

Superkolo

A prawda to ze przenoszą czesc zespolow do Indii z Krk????

superktos
@Superkolo

Nieprawda to :) firma rozwija Krakow

Przemysław

Potwierdzam poniżej wielokrotnie powielaną informację - niesamowicie słaby poziom rekrutacji. Na stanowisko finansowe jest zupełny brak jakichkolwiek testów, poza krótką rozmową językową przez telefon z rekruterem. Brak jakiejkolwiek weryfikacji umiejętności wpisanych w CV (poza językowymi). Podczas całego procesu rekrutacji będą dwie rozmowy kwalifikacyjne, w których są powielane pytania: jakie są Twoje motywacje, sposoby radzenia sobie ze stresem i czy jesteś w stanie pracować nadgodziny (duży nacisk). Jednego z tych spotkań by mogło nie być lub mogłoby być zastąpione prawdziwymi testami. Na stanowisko czysto analityczne zatrudniane są osoby, których tych umiejętności nie mają i tym samym przedłuża się okres szkoleniowy o dodatkowe dwa miesiące, jak także później ich praca jest jeszcze przed długi czas nieefektywna oraz czasami generująca dodatkową pracę przy ich korekcji przez pozostałe osoby - patrz nadgodziny. Są działy, które stają się "wąskim gardłem" w całym procesie sprzedażowym i jest kwestią czasu zanim pojawią się masakryczne problemy za słaby management, który spowoduje wyciągnięcie bicza do pracy. Już teraz widać paniczne rekrutacje, aby "naprawić" spowolnienie procesu, zapełniając słabymi kandydatami ze słabej rekrutacji. W tych działach najważniejszym kryterium jest szybkość rozpoczęcia prac. Na dłuższą metę będzie to zbieranina niekompetentnych, mało innowacyjnych osób, którzy zostaną wymienieni na tanią siłą roboczą w Indiach, jeżeli tego nie zmienią. Kwestia czasu, chyba, że managerowie tych działów się otrząsną i zaczną solidnie rekrutować osoby, wprowadzać narzędzia automatyzacji. Póki co bardzo oporni i z brakiem pomysłów, jak i brak pomysłów od ich pracowników. Od jakiegoś czasu została stworzona specjalna usprawnieniowa drużyna w Indiach, do wprowadzania ów usprawnień i przyspieszenia procesu. Brak efektów pomimo ich długiej pracy. Pozostawię to bez komentarza. W tych spowalniających działach większość pracy jest wykonywana ręcznie pomimo tego, że jest to firma informatyczna, co mnie osobiście osłupiło. Sprawdza się powiedzenie: "Szewc bez butów chodzi". Zarobki są w porządku, atmosfera w pracy rewelacyjna (siłownia, ping pong, konsola do gier, pokój wyciszeń, zajęcia i koła zainteresowań, zadbane biura), ale przekłada się to na gorszą jakość pracy, duże nadgodziny pod koniec miesiąca. Osoby z 3 miesiącami wypowiedzenia - możecie zapomnieć o pracy, szkoda Waszej energii, mówię to po wielokrotnym poleceniu osób z wieloletnim stażem.

Luddysta
@Przemysław

Narzędzia automatyzacji? który manager miałby to wprowadzić? przecież wiązałoby się to z redukcją liczebności jego zespołu, może on sam nawet straciłby stanowisko.

fda

Pytanie o stanowiska IT: Podobno rekrutacja jest trudna, a z tego co widzę po widełkach to rewelacji nie ma, każdy bank i outsourcing bije Akamai na głowę, serio aż tak się tam fajnie pracuje, że A-Playerzy poświęcają swoje finanse i tam siedzą? A może ta trudna rekrutacja to tylko bajki w ramach PR?

Rafał

@Urquinaona, a co możesz napisać w temacie benefitów i dodatków pracowniczych? Firma Akamai Technologies Poland oferuję swym pracownikom szeroki pakiet benefitów? A może ten pracodawca planuję otwarcie kolejnego oddziału? Będzie nam niezwykle miło za Twój kolejny wpis w tym wątku, chętnie poznamy więcej informacji.

Dyzio

Po kilkuetapowej rekrutacji nie raczą przysłać informacji zwrotnej do kandydata. Lokalizacja kiepska. Stawki rynkowe. Akamai to żadna rewelacja.

Kaczys
@Dyzio

Co to znaczy "kiepska" lokalizacja? Ja mieszkam na Prądniku Białym - dla mnie jest doskonała

Artur
@Dyzio

Rekrutacja takiej samej długości jak w innych firmach, dali odpowiedź i ofertę. Moja stawka była całkiem niezła, lokalizacja - zależy gdzie mieszkasz, na pewno lepiej niż KBP.

@Artur

Jak dlugo czekalesz?

Liberał

Czekalem na feedback...7 miesięcy. Niepoważni!!!!!!!

@Liberał

Liberal, a dostalesz prace?

Powiecie coś o swojej pracy w Akamai Technologies ? Na jakie zatrudnienie można liczyć? Jaka jest atmosfera w pracy? Każda kwestia może być ważna przed podjęciem wyboru.

Urquinaona

Troche ciezko udzielic odpowiedzi o atmosfere w firmie w ktorej jest kilkadziesiat zespolow i pareset osob. Ja sobie chwale i to bardzo, od dobrych kliku lat. Zarobki zaleza od stanowiska. A ogloszenia na stanowiskach nieinformatycznych pojawiaja sie stosunkowo rzadko, bo po prostu nie ma rotacji. Osobiscie znam moze maksymalnie 10 osob, ktore w ogole zdecydowaly sie odejsc z firmy, z teamow finansowo-ksiegowych.

Rafał

@Artur, co możesz powiedzieć o obecnych warunkach pracy w firmie Akamai Technologies Poland? Napisz również jak oceniasz aktualny rozwój tego pracodawcy, kwestie benefitów i dodatków do płacy także będą tu bardzo interesujące. Zapraszam Cię do kolejnego wpisu!

Ramm94

Jakie jest wynagrodzenie w SOC? I czy Akamai oferuje pakiet relokacyjny lub pomoc z mieszkaniem?

Zostaw merytoryczną opinię o Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 50.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 6 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.
3.1/5 Na podstawie 62 ocen.
  • Opolska 100
    31-323 Kraków

Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.