Opinie o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie DWS Draexlmaier. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w DWS Draexlmaier o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Stella

Faktycznie, nie wygląda to zachęcająco. Euforia była lepsza.

Nowa

Macie już przyjęcia z powrotem?

Pracownik produkcji
@Nowa

Nic nie wiadomo ale na wiosnę pewnie zacznie się ruch bo niektórzy przychodzą tylko na przezimowanie podobnie jak w innych firmach

LOLO

tak

@Nowa

Zanim się zdecydujesz na pracę w drexsie zastanów się 1000 razy. Tam człowiek jest nikim. Szkoda twego zdrowia.

@Nowa

Po co o to pytasz tu nikt nie chce pracować A jeśli zamierzasz się tam przyjąć to odradzam . Mobbing ,zastraszanie, nadgodziny i bezpłatne Soboty pod rygorem kary pieniężnej! Właśnie tak powinni się reklamować.

Nowa
@213

Wiem jak tam jest. Juz tam pracowałam i powiem szczerze ze nie spotkalo mnie nic na co mogłabym narzekać

@Nowa

Chyba jednak było to jakiś czas temu. Tu wszystko się zmieniło niestety nie na lepsze. Poczytaj sobie więcej wpisów i ułóż w jedną całość. No ale wolność wyboru nikt przecież nie będzie Cię przekonywał.

A pracujesz w drexsie

Chyba ''imbir i kurkuma'' Wystarczy na paragon zobaczyć

Na zebraniu obiecali podwyzke 5-7% ani kart przeszeregowa a tu juz kolejna wyplata moze się rozmyslili i zostaje po staremy

Zorientowany
@pracownik

Kolego jak Cię to uspokoi to podwyżki jest 220 zł na produkcji.

Technolog produkcji

Powiedziałem co wiem, oni czego oczekują i co maja, na czym polega praca, było kilka pytań technicznych. Pytali o angielski i dlatego nie dostałem pracy, bo już długo nie używam.

O doświadczenie, wiedzę techniczna , co robiłem, sprawdzali język angielski, o finanse, okres wypowiedzenia

Pask

Czy kadry pracują w soboty?

Taki tam

Drex zwolnił tyle ludzi i to wieloletnich pracownikow, a teraz znowu oglaszaja sie w radio ze zatrudnią, ze wspaniała rodzinna atmosfera...to sie kupy nie trzyma tym musi sie zajac inspekcja pracy jaki sad pracy...a jesl8 nspektorzy z jelenoej siedza cichowiedzac onprzekretachbto zglosic to do regionalnej inspekcjinwe wroclawiu albo nawet do Warszawy...koniec z przekretami tej firmy bo zaczyna sie robic panstwo w panstwie...Druga sprawa...robia szkolenia bhp w godzinach nadliczbowych w 6 dzien pracy i nie pozwalaja odbijac sie nota bene tego dnia na zegarach czasowych...Oszusci i manipulatorzy!!!

Pawel
@Taki tam

Masz dużo racji ale czytaj tekst zanim opublikujesz bo bełkot straszny

Ona
@Taki tam

Wiesz kolego, jak się zapłaciło krocie za reklamę w radiu to jej nie zdejmą.. A nóż się przyda ????A to że robią szkolenia w dni wolne i nie pozwalają się odbić na zegarze czasowym to fakt paranoja, ale działa to tak jak ktoś ma minusy to mają podstawę żeby zabrać.

@Taki tam

Ja zawsze się odbijam jak nie każą,to jest twoje bezpieczeństwo w razie wypadku.Jak się nie odbijesz to ciebie nie ma w pracy jak byś miał wypadek.

Dyrektor mówiła na żebraniu że zwolnili 29 osób czyli nie dużo i nie mało

Andzia

A dlaczego nikt nie mówi ilu osobą nie przedłużyli umów? Zwolnienie w białych rękawiczkach. Ponad 50 osób

@Andzia

Jest kryzys w branży, spadły zamówienia. W Niemczech zwolnienia w automotive idą w tysiące. Co mają niby zrobić z pracownikami, jak pracy nie ma, etat jest "pusty"? Swoją drogą bawi mnie to, jak narzekacie, jaki Drex jest be i niedobry, a jak zwolnili kilkadziesiąt osób z 2óch tysięcy, to podnosi się taka wrzawa, jakby wam rodziny pozabijali. Ile razy były tu teksty, że w innych firmach lepiej, że lepiej płacą. Może więc jednak Drex zrobił dobrze zwolnionym?

@Andzia

Na to to już nikt nic nie poradzi jak umowa się kończy to jest różnie przedłużą albo nie przedłużą ale nadal też ludzie sami się zwalniają. Narzekanie że kogoś zwolnili nic tu nie da tylko głowa do góry,działamy i szukamy nowej pracy której w Jeleniej nie brakuje

Ciekawy
@Andzia

Szkoda że nikt nie mówi jaki kapitał podała firma w KRS... Bo to bardzo ciekawe że taka duża firma dysponuje takim małym kapitałem. Czyżby statek tonął i nikt nie chce o tym powiedzieć ?????

Ręce opadają normalnie
@Ciekawy

Ale co w związku z tym? Kapitał Sp. z o.o. może wynosić 5 000, takie jest minimum prawne.

@Taki tam

Podobno Draexlmaier podpisał umowę z prezydentem miasta. Oni dostaną coś tam, ale wzamian mają zwolnić pracowników i przyjąć nowych. To już jest polityka. Rzeczywiście przydała by się inspekcja pracy i dokładnie nie z Jeleniej Góry, aby zrobiła porządek w tej firmie. Robią co chcą. To prawda, każą przychodzić do pracy czy szkolenia nie odbijając się. Sam jestem ciekaw o co chodzi. Jakieś nieporozumienie. Dziwne, że jeszcze ktoś chce tam pracować, ale w większość ludzi nie ma innego wyjścia a oni to wykorzystują.

xxx
@Prawda zawsze pośrodku

Nie ma żadnego kryzysu samochodowego Niemcy zwiększają produkcie samochodów chcą taniej produkować i sprzedawać.Szukają taniej siły roboczej.To są potężne koncerny samochodowe i nie mogą sobie pozwolić na zmniejszenie produkcji,idą za tym potężne koszta.

@xxx

Tak, i pewnie dlatego mamy tak małe zamówienia, pewnie dlatego Września zwalnia 800 osób, a niemieckie Audi prawie 10 000 pracowników.BMW trochę mniej. Poczytaj może na ten temat a nie wypisujesz bzdury.

...
@Pawel

Ok

Proste :)

Mobilny

Bedą następne zwolnienia/? Wiadomo coś w HR? Proszę bez (usunięte przez administratora) i złośliwych odpowiedzi

Zorientowany
@Mobilny

Z tego co wiem to nie!A wydaje mi się że za jakiś miesiąc zaczną zatrudniac.Pozdrawiam.

Wtajemniczony

Masz na myśli tych z komisjonowania wszelkiego pewnie i niektórych z pakowania bo ci maja luzy a na montażu czasem nie ma jak tchu złapać i jeszcze im za wolno .Niektórzy cwaniacy maja takie stanowiska że żyć nie umierać i dlatego siedzą latami

Wtajemniczony2
@Wtajemniczony

Pakowanie i luzy ???????????? zabawne

@Wtajemniczony

Wtajemniczony widzę, że masz mało pracy skoro twierdzisz że na pakowaniu mają luzy. Jak zapiernicza montaż to pakowanie również. Człowieku nie chciał byś tam pracować. (usunięte przez administratora)

Na W 213 nigdy i nikt nic nie wie. Same zakłamane postacie. Każdy boi się tylko o swój tyłek. Szczególnie jedna z brygadzistek, jest w stanie wszystko zrobić aby utrzymać się na stanowisku. Po trupach a do celu. Proszę tylko pamiętać, że karma wraca.

Prac

Na W-213 znowu szaleją zaczynają się szantaże to mobbing jakiś straszą utrata premii. Panie dyrektorze ludzie też mają plany swoje i rodziny ale co Pan może o tym wiedzieć wszyscy zastraszeni MASAKRA

@Prac

Komentarz na forum nic nie zmieni.

Prac
@*

Dokładnie nie zmieni nic bo i tak sobie robią co chcą

@Prac

Tam zawsze przerąbane. Jakoś trzeba zmobilizowac pracowników wiec uderzają w to na czym Nam zależy

technolog
@*

W-213 zarząd wie dobrze że nikt z zewnątrz nic im nie zrobi i robią co chcą z pracownikami.Dla firmy pracownicy fizyczni jesteśmy zerami.

@technolog

To, że dla firmy jesteśmy zerem każdy wie. Ale kto myśli choć troche to wie, że bez tych zer nie ma firmy. I można by było coś zdziałać w grupie. Pojedyńcze jednostki nie zrobią nic, tylko maja problemy. A przez to, że większość się boi sama nie wie czego to jest jak jest.

@Prac

Pan dyrektor nigdy nie zrozumie zwykłego pracownika. Dla niego ma być zrobione (nie ważne jakim kosztem) i koniec. Tylko jak my się zwolnimy to ciekawe kto będzie utrzymywał Drexsa. Kadry? Logistyka a może dyrektor jeden z drugim? Może więcej szacunku panie dyrektorze bo zostaniecie z palcem w nocniku.

Szczęśliwa

Do wszystkich zwolnionych. Kochani cieszmy się, że nie pracujemy już w tym obozie. Czytając te wszystkie wpisy robi mi się nie dobrze i nie widać żadnej poprawy, a każdy z nas zasługuje na szacunek bo bez Was wszystkich firma jest nikim. Praca nie kończy się na drexsie. Więc głowa do góry i do przodu.

Najpierw przeczytaj i trochę szacunku może tobie kiedyś będzie potrzebna pomoc

Hop
@Gość

Bez jaj,niech sobie kredyt wezmie,a pozatym to karma wraca szybciej niz myslisz...

Agnieszka

U nas ciagle na G1 mówią ze jest nas za dużo ze zamówienia spadły i nie ma co z nami zrobić ploty to czy prawda? Na nowym Mercedesie tez cisza nic się nie dzieje czekamy tylko kogo zwolnią

Pracownica
@Agnieszka

Na macanie na razie cisza i nie widać żeby ludzi było za dużo a zamówienia też zmniejszone. Komisjonowanie jak zwykle cwaniakuje i pogania innych a sami maja luzy . Ciekawe czy jest taki paragraf który mówi że można komuś kazać pracować szybciej . Nie każdy jest szybki zwłaszcza ten starszy wiekiem

Zorro

Podobno mają płacić za soboty.

OMG

Kto tak powiedział?

Pawel
@OMG

Nikt. Ale zawsze ktos bedzie gadal ze podobno bo to bardzo popularne slowo w naszej firmie.

OMG
@Pawel

Ponoć i podobno ????

Nucj
@Zorro

Na g1x ludzie muszą 12 robić od 2 w nocy ,żeby nadrobić,soboty zabronione w styczniu bo trzeba za nie zapłacić bo kończy się okres rozliczeń.

@Zorro

Za te których nie oddadzą do końca okresu rozliczeniowego będą musieli zapłacić ale lepiej niech nie każą pracować w soboty i nie płaca

Pracownik g1x
@Nucj

U nas od nowego roku tylko coraz gorzej cały czas jakieś bezsensowne decyzje i inwigilacja w pełni:-(

Roman
@Pracownik g1x

A co na wczasy przyszedłeś?

Pracownik g1x
@Roman

Od 10 lat do pracy dzień w dzień przychodzę i robię to sumiennie i dobrze ale oczekuję że nikt nie będzie robił ze mnie głupka w tym zakladzie tak jak to ma miejsce teraz

Pani
@Pracownik g1x

Rozwiń myśl też tam pracuje i nie odnoszę takiego wrażenia, wręcz przeciwnie zaczyna być lad i porządek

Pozdrawiam drexa za (usunięte przez administratora) kantyne, człowiek nawet nie moze zjeść nic ciepłego ponieważ nie ma wody gorącej! Śmiech na sali

Macho

Kochanica dyra produkcji daje tylko jemu czy innym też? WIE ktos bo jak cos to zainteresowany jestem

Aaaa
@Macho

A która to?:d

Pask

I co przyjmują znowu?

Mała

Czy to prawda, że od nowego roku będzie 100 punktów więcej miesięcznie w beneficie?

Szok
@Mała

Tak 100pkt wiecej ale i tez kolejne 100zł mniej na koncie. Ładny mi to prezent na 20 lecie za który płacisz!!!

a kto to niby ogłosił?

Dks
@Mała

Nic nikomu nie wiadomo na ten temat

Szok

Co miesiac dostajecie 300pkt i zabierają 300zl z wyplaty za te pkt i z tymi 100pkt prwnie tak samo bedzie. Sprawdźcie fiszki w potrąceniach jest napisane

Pracuś
@Szok

Jakie 300 zł? 300 zł jest do podatku, więc po obliczeniach wychodzi , że potrącają 53-55 zł. Trzeba uważnie pilnować i ogarnąć temat. Przy Twoich "obliczeniach" wychodziłoby na to, że zabierają 300 zł. Dziwne, że przy wejściu w życie tych benefitów nie odczułem róznicy w wypłacie. Ogarnij sobie Panie Pracownik swoje fiszki i porównaj ile masz różnicy w wynagrodzeniu. Tak jak mówiłem, mi wyszło 53 zł mniej ,także jest to duża różnica mieć zabrane 53 a 300 zł. Pozdrawiam.

@Szok

Ciekawe, ciekawe. Kasy na beneficie przybywa, a pensji wcale mniej nie mam. Naucz się liczyć, bo najwyraźniej czegoś nie ogarniasz. Na fiszce jest wyszczególniona kwota do opodatkowania.

@Szok

@Szok, a Ty tak na serio? Z tego co wiem jeśli dostajesz 300 to od tych 300 masz tylko naliczony podatek, nikt Ci 300zł nie zabiera z pensji

Q
@Szok

Masakra co Ty wypisujesz tu za bzdury.

Pakman
@Mała

To były punkty gratisowe na święta.. Taki bonus.od nowego roku normalnie

ferdek

co to jest te 300 zł jak się zarabia 3600 na rękę

@Szok

Nie wszyscy dopłacają do benefitu ale dopłacają.A na koniec masz 100pkt.i nie możesz tego wykożystać to ci przepada.A podatek musisz zapłacić to nie wygląda tak ładnie.

@pracownik

Punkty się kumulują i nic nie przepada

do końca nie możesz wykorzystać 100pkt.bo ci zostaje jak ciebie firma zwolni czy sam odejdziesz lub zrezygnujesz z benefitu

@pracownik

Masz miesiąc na wykorzystanie nawet po zwolnieniu przez pracodawce. Więc cóż stoi na przeszkodzie, żeby korzystać?

@Pakman

Te dodatkowe 100 punktów to porażka. Masz je osobno i musisz je wykorzystać tylko tam gdzie wyznaczył drexs, czyli kultura i sztuka. Nikt nie będzie mi mówił, gdzie mam chodzić i na jaki cel mam je wykorzystać. I nie wykorzystując ich to je stracisz a podatek z tego ci zabiorą. Wyjdą na swoje...? Wyjdą. Niech se je wsadzą...

Sfinks

Nieprawda kupiłam za to co chciałam nie musiałam przeznaczać na co Ty piszesz.

Drekka

Nie prawda- wykorzystałam w Go sport:) dokładnie te 100pkt z ZFŚS:)

Zorro

Nie rozumiem , gdzie ta jedna wyszła?Bo ta druga była niższa ,to teraz już pewnie nie są razem .

Jeżeli mamy te same na myśli, to od dawna sa na macierzyńskim

Jagoda

A ten szeroki magazynier nianiek czy jak mu tam z auli g2 to pracuje czy ściemnia? Koleżanka mi mówiła że wiecznie trzeba czekać bo kawa najpierw czy papieros i nigdy czasu nie ma

pan
@Jagoda

no zawsze pierwsza kawa

Saratoga
@Jagoda

Ten "szeroki" magazynier to "Maniek" i nie z Auli G2, a z "wejścia". Papierosów nie pali. Nie ściemnia, ma czas na pracę i na kawę. A czekać na niego nie trzeba, bo jako pracownik "wejścia" ma niewiele wspólnego z "Jagodami", "Truskawkami", "Porzeczkami" i innymi skwaśniałymi owocami. Więcej słodkiego miodku-plotkary.

Saratoga
@pan

"pan" przez malutkie "p". I tego się trzymajmy.

LOLita
@Saratoga

nie piszcie skrótami bo się zagubiłam ,czy to jest paweł ? przez małe p

NIE
@LOLita

co?? pawełek nie

olech
@NIE

co ?to ten z krótkim łańcuchem

rodzinka Nie
@NIE

Co!!! czy u was świąt nie ma ?

pan
@Saratoga

nie saratoga tylko sratoga i tego sie trzymajmy haha

@Saratoga

A jaki on szeroki ,gruby i tyle ,upodabnia się do pewnego gościa ,tylko jeszcze wąsy zapuści .Bo na brygadzistów tylko grubych biorą .Także żreć ile wejdzie .

paweł
@Zorro

A brody nie muszę golić ,,nie"

Zorro

Ile zostało temu wąsatemu brygadziście z piątki, dla niego mogliby wiek obniżyć.

Zostaw merytoryczną opinię o DWS Draexlmaier - Jelenia góra

• Jak się pracuje w DWS Draexlmaier?

Zobacz opinie na temat firmy DWS Draexlmaier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 619.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DWS Draexlmaier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 568, z czego 181 to opinie pozytywne, 135 to opinie negatywne, a 252 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DWS Draexlmaier?

Kandydaci do pracy w DWS Draexlmaier napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DWS Draexlmaier