Opinie o Cukiernia Sowa sp.j. w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Cukiernia Sowa sp.j.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Cukiernia Sowa sp.j. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Cukiernia Sowa sp.j. w Bydgoszcz

Spostrzegawczy

Mam prośbę piszcie te opinię i zanaczajcie jaka Sowa bo to ogromna różnica. Odbiorca Restauracja czy Produkcja Nie można całej sieci sprowadzać do jednego poziomu bo jak płacą to A. Sowa nie ma wpływu na odbiorców.

Swoja

W wywiadzie powiedziane było, że pracownicy spontanicznie chcą przychodzić do pracy nawet w niedzielę tylko że co drugą chodzą non stop. Tacy milionerzy , że po chwili kryzysu pensje obcięli. Prawda jest taka, ci co najwięcej mają najwięcej płaczą. Szeregowy pracownik nie dostaje dotacji od państwa tylko musi żyć z rodziną za połowę pensji. Taka firma jak czasy.

Klient

Niedawno na (usunięte przez administratora) p A Sowa "płakał" jak to mu bardzo źle że względu na epidemia (200mln przychodu rocznie) i jak to ludzie są niedobrzy i biorą chorobowe... A co mają zrobić?! Wy nie jesteście w stanie zapewnić im pracy i zarobków na normalnym poziomie a pracownik musi płacić rachunki panie Sowa. Tak się składa że na chorobowym ma zapewnione w miarę normalne pieniądze. Napewno większe niż by pracował. Takie czasy. Trochę pokory...

Ktoś

Hmm pozytywne opinie to chyba sam Pan Adam pisze???? w tej firmie nie ma czegoś takiego jak premia, ta firma znazała sposób by nazwać premią coś co pracownik musi dostać by mu wyrównać najniższą krajową. Bo jak jest tzw. system premiowy to nie musi być podana najniższą krajowa jako kwota wynagrodzenia miesięcznego z tym że z premią nie może otrzymać mniej niż najniższa krajowa???? wszystko co jest ponad najniższą to są za nadgodziny i ewentualne stażowe. Praca w sklepie zależy od punktu, a raczej od zespołu pracowałam w kilku punktach i była fajna atmosfera, z wyjątkiem jednego punktu. Ale tam kierowniczką sklepu jest pani która pracuje 15 lat, zawsze się spóźnia i ma dwie lewe do pracy, tylko by na zapleczu z telefonem siedziała i prywatne rozmowy prowadziła, na zrobienie grafiku biedactwo nigdy czasu nie miało, albo zrobić nie mogła bo ciągle ktoś się zwalniał???? ale to że ktoś szybko rezygnował nigdy nie było według niej, jej winą. Zapatrzona w siebie mająca problem z przyznaniem się do błędu lub winy bo ona niczemu nigdy nie jest winna. Dobrze że już tam nie pracuję, bo to że pieniądze nie są za duże to by mi nie przeszkadzało w tych punktach gdzie jest fajna atmosfera. Ale małe pieniądze i praca z kimś kto wyżej sra niż (usunięte przez administratora) ma, no niestety zawsze jest kwestia czasu i w tym punkcie zawsze będzie duża rotacja ludzi bo skoro dziewczyny nie przychodzą już po 3 dniach to świadczy tylko o atmosferze, bo w 3 dni to nie zdążyły się przepracować. Ryba psuje się od głowy

Sprzedawca

Rozmowa odbyła się przy stoliku na terenie cukierni więc atmosfera przyjemna. Mówię tutaj o cukierni zlokalizowanej w Pile która się parę dni temu otworzyła. Cała rozmowa przebiegła sprawnie i luźno, Pani otwarta na pytania a ja w sumie nie otrzymałam żadnych pytań oprócz tego czy nie boję się używać sprzętów typu ekspres do kawy no i czy pracowałam kiedyś na stanowisku z obsługą klienta. Zaskoczyły mnie troszkę godziny pracy, bo cukiernia otwiera się o 10 a praca może zaczynać się nawet od 6:30. Również lekko się zdziwiłam gdy okazało się że sama muszę zapłacić za badania sanitarno-epidemiologiczne, gdzie raczej to pracodawca powinien je opłacać.

- Ma Pani doświadczenie w obsłudze klienta? - Nie boi się Pani obsługi maszyn typu ekspres do kawy?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Kierownik działu zakupów
Uno foods
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Bydgoszcz
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Inżynier Serwisu Wtryskarek
Bydgoszcz

Jak tam dalej kierownik z nocki? jest ten sam? Mam na myśli tego co stosuje mobbing i ma nadmiar kg. Czy może nadeszły zmiany? Jak tam się pracuje w firmie, gdzie ludzie za premię donoszą ile się da? XD A jak tam brygadziści? Od 2017 tacy sami, czy nowi? Spoko był z tych trzech, ten najmłodszy, dziadek pamiętam, że był nieogarnięty a kobieta to o byle co się przypierda**ła. W sumie z kierowników to też były nieźle ziółka (ofc najgorszy ten z nocki). Ofc mam na myśli placówkę na Schulza.

Zenek

Art.220. ust.1 Dlaczego? Narażenie życia lub zdrowia pracowników. Dalej sprzedaż jako spożywcze. Kawiarnie zamknięte to spożywcze.

wirus

Panuje pandemia, a pracownicy bez masek robią ciasto czy też pieczywo, kichają, smarkają zero zasad higieny, poza tym jak tu ominąć skupisko dużej ilości ludzi jak do Sowy muszą przyjść wszyscy pracownicy, a to mały zakład nie jest...

Jaca

Czytając opinie o tej cukierni z żalem muszę przyznać rację że na obecne czasy można to nazwać obozem. Właściciel ma prawnika który zawsze znajdzie jakąś furtkę. Ludzi traktuje jak coś gorszego. Myśli że pieniądze to wszystko i do tego te jego pieski np. jego koordynatorki ????. Nawet obecna sytuacja "wirus" nie robi na nich wrażenia i dalej każe sprzedawać ciasta, które wiadomo nie będą poddawane obróbce termicznej. Powodzenia ale bez ciasta można przeżyć przez 10 dni.

Ehh

Owszem 10 lat temu było ciężko ale teraz jest lepiej o wiele lepiej. Mobbing znikomy nadgodzin robimy o wiele wiele mniej od ponad roku bo zaczęli nakładać na nich kary. Teraz pracownik nie może przekroczyć 32 nadgodziny w miesiącu i robimy średnio 16-20 nadgodzin. Za nadgodziny płacą a wynagrodzenie bardzo dobre bo ogarnięty cukiernik wyciąga 4500 na rękę a największa wypłata z premia półroczna to było ponad 6000zl netto więc zarobić można ???? minusem jest specyficzna atmosfera do której trzeba się przyzwyczaić...

Przecież u sowy pracują osoby z problem alkoholowym to żeby mieli na picie to będą pracować nawet po 12 godzin

Aga

To ze w tej cukierni pracują pijani pracownicy to bardzo źle świadczy o firmie to co czytam to mnie w środku ze złości pęka!

Ktoś

Marne wynagrodzenie, mobbing, brak szacunku. Rozwodzić się nad tymi pojęciami nie będę, bo takich opini jest sporo. Czytałam poprzednie negatywne opinie I w stu procentach się z nimi zgadzam. Produkcja przy ul. Schulza, to porażka. Przez rok pracy, nie otrzymałem, ani jednej pochwały. Ciągła krytyka, konflikty, plotki, to na porządku dziennym. NIE POLECAM!

No i idą święta więc i Sowy czas "nie obowiazkowej" oczywiście to sarkazm pracy 7 dni w tygodniu po 12 godzin... Pytam się gdzie są instytucje zajmujące się taka skala wyzysku ludzi... Odpowiem... są tylko siedzą w kieszeni u takich nabitych pieniędzmi bantytow... Tak mocne słowa ale w końcu to ma być prawdziwa opinia... Myślę że czas aby media zajęły się tym obozem bracy...

Alicja

Podejmując pracę w takiej branży zawsze trzeba mieć na uwadze, że nawet w czasie Świąt też trzeba będzie w niej być. Pytanie tylko, czy w Cukierni Sowa płacą Wam za przepracowane dodatkowo godziny? Jeśli byłbyś tak uprzejmy, to bardzo prosimy, żebyś opisał Nam, jak przedstawia się atmosfera między Wami.

@Alicja

Wiadomo taka branża tylko tam nikt się nie interesuje i nie pyra czy możesz pracować 7 dni w tygoniu po 12 godzin tylko nakazują ci to robić... Tak jest riznica

Alicja

Rozumiem. Jednak osoba, która decyduje się na pracę w takim miejscu powinna mieć świadomość tego, że po prostu tak wygląda tamtejszy system pracy. Nie odpowiedziałeś mi na zadane wcześniej pytanie. Czy w Cukierni Sowa płacą Wam dodatkowo za te nadgodziny?

@Alicja

Alicjo z całym szacunkiem ale nie masz pojęcia o czym piszesz a odpowiedź masz w postach powyżej... Szczęśliwego Nowego Roku obyś nigdy nie musiała u takiego pracodawcy

Alicja

Jednak i tak powinieneś mieć na uwadze, że staram się tu zrozumieć każdą osobę, która wypowiada się na temat pracodawcy, jakim jest Cukiernia Sowa. Pamiętaj, iż to, że Ty postrzegasz w taki sposób tego pracodawcę nie oznacza, iż inni też tak muszą. Dlatego najlepiej będzie, jak powiesz Nam, czy w chwili obecnej poszukują w tej cukierni nowych pracowników?

Dick
@Alicja

Cukiernia Sowa to (usunięte przez administratora) i tyle. Alicja nie wiesz o czym piszesz. Idź tam popracuj na tydzień czy dwa to się przekonasz na własnej skórze!

@Alicja

Jeśli chcesz zrozumieć to popracuj tam troszkę... Chętnie przeczytam opinie

A ile cukiernik u sowy zarabia ?

lovely

1600 xd

Qwerty

Nie płacą dodatkowo za nadgodziny

hehe
@Qwerty

jaka jest stawka na godzine?? dla studenta praca w kawiarni

@Alicja

Sowa nigdy nie płacił inie płaci za nad godziny.Wszyscy czytają i udają głupich.kiedy się ktoś zlituje i weźmie za rodzinkę .

zenka
@Alicja

Tamtejszy system pracy, gdyby własciciel chciał, toby zmienił. U nas w cukierni rzadko kiedy pracujemy teraz po tyle godzin przed swietami. Mamy dwie zmiany. I najczesciej praca po 10 godzin dotyczy tylko dwóch czy trzech dni przed swietami. A tyle naprawde mozna wytrzymac. Tym bardziej, ze są płacone nadgodziny, Ja co prawda zwolniłam sie , alr tylko dlatego,ze chore nogi nie pozwalają mi tak długo stac. Ogólnie byłam bardzo zadowolona. Mało tego, patrzyłam na przekształcenia w zakładzie, bo pracowałam 10 lat. Gdy odchodziłam pracownicy z grupą inwalidzką pracowali juz po 7 godzin a nie 8 i wiecej. I głównie dzięki moim czestym wizytom u dyrektorki. Wszystko można wywalczyc jak sie chce. Trzeba tylko konsekwentnie to realizowac. Zarobki tez jak na swiętokrzyskie były niezłe. Po swietach było nawet 3 tys na reke. I to nie jest tak, ze osoba powinna miec swiadomosc tego ze tak wygląda system pracy. Skoro moi pracodawcy potrafili isc na rekę pracownikom, to myslę i tutaj tez powinni. Przeciez to dzieki nam oni mają zyski-prawda?

A ja myślę, że jak komuś praca się nie podoba, to niech ją porostu zmieni... A że człowiek bogaty, bo się dorobił, to już bandyta.... Szkoda słów

@lovely

Kwota, którą wymieniłaś to podstawa i do tego można uzyskać premie lub inne dodatki podwyższające wynagrodzenie? Także fundusz socjalny lub szkolenia są wartością dodaną, więc warto o nich napisać.

Gosia

Moi drodzy. Widzę tutaj sporo negatywnych opinii i nie mogę się nie odezwać w tej sprawie. Proszę nie wprowadzać w błąd potencjalnych kandydatów chcących podjąć pracę w Cukierni. Jak wszyscy wiemy Cukernia Sowa ma sporo swoich sklepów w całej Polsce. Do czego zmierzam? A no do tego, że część z nich to sklepy firmowe a pozostałe to tzw. franczyza. Czyli co? A no to ze każdy pracodawca ma swoje wewnętrzne zasady i politykę firmy, a jedyne co łączy wszystkie punkty to standardy i asortyment. Jestem pracownikiem Cukierni od wielu lat i to co czytam w głowie mi się nie mieści, bo "u mnie" nie ma czegoś takiego. Wiem że to niewiele wnosi ale jak się okazuje cukiernia cukierni nierówna pomimo wspólnego logo. Miłego

Klaneri
@Gosia

Być może po prostu miałaś szczęście do dobrego miejsca i dobrego zarządzania.

Klaneri

Po spędzonym tam czasie zaczynam wierzyć , że wszystkie negatywne opinie o pracy w tej cukierni nie są bezpodstawne... Tak się zastanawiam... czy dopuszczanie do pracy z żywnością osób bez jakichkolwiek badań jest w tej firmie standardem? Bo jak się okazuje , ja takowych nie miałam i jakoś w ogóle nie okazało sie to problemem.. Gdy zostałam zaproszona na rozmowę , 2 razy mówiłam wyraźnie menadżerce , że nie mam badań i że rozumiem że najpierw skierowanie i jak będę miała wszystko to wtedy dopiero zaczynam pracę..? Pani przytakiwała , ale wyszło na to , że miałam tam przyjść jak najszybciej - najpierw 2 tygodnie zlecenia , później umowa o pracę. Tak przynajmniej mówiła. I że w międzyczasie miałam robić te badania. Nie powiem , że nie byłam tym zdziwiona. Pani menadżer powiedziała mi również , że jak przyjdę w poniedziałek to od razu też wtedy podpiszemy umowę , dostanę skierowanie itd itd. Pomyślałam , że ok. Ale jak przyszłam w poniedziałek , to nie było już tak jak mi to przedstawiano. Pani menadżer nie było , umowy oczywiście przed pracą też nie podpisałam... Przynajmniej dziewczyny tam pracujące okazały się naprawdę sympatyczne więc chociaż to przełamało bariery. Jedna z nich zajęła się moim szkoleniem. Rozumiem , że tym dziewczynom też zależy na nowej osobie i na tym , żeby jej pomóc , ale nigdy nie zrozumiem jak można przeprowadzać szkolenie w taki sposób , żeby jak najwięcej wiedzy wtłoczyć komuś do głowy w jak najkrótszym czasie... ? Po 3 godzinach mózg już nie kontaktuje , a jedyne co zapamiętałam ze sposóbów parzenia chyba z 15tu różnych kaw , to pierwsza i ostatnia. Osoba , która szkoli powinna wiedzieć , że dokładnie tak działa krzywa zapamiętywania :) Pod koniec dnia zaczęło się już robić trochę niesympatycznie kiedy zdziwiły mnie niektóre praktyki na zapleczu , przez co zaczęłam zadawać dużo pytań. Jak się również później okazało , któraś koleżanka wszystko to przekazała menadżerce ( która to pojawiła się dużo później ) więc w tym momencie poczułam , że trzeba nawet uważać co się tu mówi , bo zaraz ktoś to kabluje górze... Kończąc swój dzień menadżerka rozliczyła się ze mną i powiedziała , że no jednak nie mam tej książeczki ( Serio? Dopiero Pani to zauważyła? ) , że mają jeszcze kogoś więc na razie mam nie przychodzić. A! Dodała jeszcze że tutaj trzeba pracować. Naprawdę? Proszę mi wierzyć , że pracować chciałam. I cały dzień słuchałam i się uczyłam. Tylko , że mam wrażenie , że wy oczekujecie , że ktoś będąc tam pierwszy dzień , będzie się zachowywał i robił wszystko dokładnie tak , jak starsze stażem koleżanki. Człowiek , który jest pierwszy dzień w pracy naprawdę jeszcze nie wie co wolno a czego nie , co może robić a co nie , co może dotknąć a czego nie. Na sam koniec chciałam powiedzieć , że tej opinii w ogóle nie musiałoby tu być gdyby szefostwo poprowadziło zatrudnienie tak jak należy - najpierw pozwolić mi zrobić wszystkie badania i wtedy przyjść do pracy , albo nie dawać szansy w ogóle jeżeli od razu otwarcie mówiłam , że nie mam badań. Przed klientami cukiernia świeci wręcz profesjonalnością , wszystko jest dokładne co do centymetra , dlaczego nie działa to też w drugą stronę , w stronę swoich pracowników...?

Janek

Witam. Ile na rękę może zarobić doświadczony pracownik deserowni?

@Janek

Ja mam 4tys na reke

Niezadowolona

Moje sugestie dla Cukiernia Sowa sp.j.: Praca nad jakością obsługi. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Poprawić proces obsługi.

@Niezadowolona

Jak mówić o jakości obsługi, gdy zatrudnia się przypadkowe młode dziewczyny, a firmie nie zależy na ich dokształcaniu czy związaniu z firmą na dłużej. Płaci się im najniższą z możliwych stawek a zmusza do pracy nawet 14 godz. dziennie. Częste są zmiany 11,5 godzinne po to, żeby dać tylko jedną przerwę 15 minutową (przy zmianie 12 godz. przysługują dwie przerwy). Nie dostają oczywiście umowy o pracę tylko zleceniówki, przez co okradane są m.in. z prawa do urlopu. Atmosfera w pracy nie należy do najlepszych, bywa że dziewczyny zwalniają się już po kilku dniach. Proszę więc nie winić ich za jakość obsługi.

Alicja

@Pracownik Przedstawiasz nam same negatywne aspekty pracy w Cukierni Sowa. Piszesz, że pracownikom płaci się tam najniższą, a więc może to odpowiednie miejsce pracy dla osób, które chcą sobie jedynie dorobić, tj. dla studentów. Są skłonni do zatrudniania pracowników tymczasowych?

@Alicja

Każdy ma nadzieję że to tylko jego praca tymczasowa, dopóki nie znajdzie lepszej

@Niezadowolona

Za ten (usunięte przez administratora) powinna zabrać się w końcu inspekcja pracy i media... Naprawdę Ra firma to tragedia i to co robią z ludźmi... np. Dobrowolne nadgodziny haha... nie przyjdziesz to zabiorą ci pieniądze z wypłaty tzn. premie a że płacą w tej firmie to podstawa + premia to wiadomo z czym zostaniesz... temat rzeka... Niestety obawiam się że pieniądze tuszuja wyzysk w tej firmie...

@Niezadowolona

Problem jest z brakiem szacunku do pracowników jaka wykazuje pani właścicielka... Traktuje ludzi jak maszyny...

Alicja

Szanuję Twoją opinię, ale każdy może mieć zupełnie różne zdanie - nawet jeśli chodzi o tego samego pracodawcę. Nie dostałam od Ciebie rzetelnej odpowiedzi zadane przeze mnie pytanie. Może w takim razie powiesz Nam chociaż, czy w Cukierni Sowa pracownicy, oprócz pensji podstawowej, dostają jakieś premie uznaniowe?

@Alicja

to bardzo kiepski pracodawca, aż prosi się o kontrolę PiP, pisanie w jego imieniu postów jest słabe

@Alicja

Premie tak które tracąw zależności od humoru brygadzisty, kierownika czy też właścicielki tego obozu...

Szczera15
@Alicja

Premie to tylko niepoparte niczym obietnice. Wiem bo mialam doczynienia z firma pół roku... szkolenie nowych osob, praca za 3 osoby na raz, bycie sprzataczka, kelnerka, sprzedawca, kierownikiem, osoba na zmywaku i wszystkim naraz to i tak za mało bo cyferki sie nie zgadzaja i za małe utargi wiecznie... wiec nie, nie ma premi ani wyższych stawek na h. To tylko obietnice na rozmowie kwalifikacyjnej i mydlenie wieczne oczu ze bedzie lepiej.

@Alicja

Pewnie ze tak tylko jak widzisz jakoś odmiennych i dobrych opinii tu brak...

Na bieżąco

Zwalniają się bo może mają powód....W niektórych punktach są stale ekipy ,A w innych niestety zmiany non stop ale to nie wina Sowy tylko atmosfery jaka wprowadza zastępca kierownika .....np w galerii pomorskiej ...byłam tam przez chwilę i przez nią się zwolniłam...ale podobno nie ja jedna ...Nie pierwsza ,A oni nic z tym nie zrobią ...wszyscy którzy odeszli stamtąd odeszli z tego samego powodu ....powodzenia

Zuzanna
@Na bieżąco

No tak - naprawdę wiele osób rezygnuje z pracy z powodu nieprzyjemnej atmosfery. Szkoda, że sama właśnie zrezygnowałaś z pracy w Sowie. A powiedz mi przy okazji, jak to tam jest z terminowością wypłat? Wszystko miałaś na czas?

To nie to samo
@Niezadowolona

Mile Panie odeszły z pracy , A szkoda Jestem stałym klientem i da się odczuć ich brak niestety

Wyplaty
@Zuzanna

Wszystko na czas i na zleceniu nawet bony daja na swieta ,za nadgodziny placa , ale atmosfera powoduje to ze dlugo nie wytrzymasz

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Nie

Nie umowa zlecenie

Kowalski

Czy ktoś kiedyś zajmie się łamaniem prawa pracy przez tą firmę?! "Pani" właścicielka lawiruje sobie ilością nadgodzin jakie pracownik może zrobić jak by była ministrem pracy. W ciągu normalnych dni pracy np. max 40 ale już w okresie przed świętami 50 i więcej i oczywiście przymusowo bo premi nie będzie. Premia w tej firmie to smycz dla pracownika. Możesz ją stracić dosłownie za wszystko. Zreo życzeń świątecznych i podziękowania za tyranie 7 dni pod rząd po 12 godzin. Masakara.

Osoba

Mam putanie.dzis dostalam ptopozycje pracy na zastepce kierownika.obawiam sie troche ponoewaz to duxa odpowiedzialnosc.czy ktos moze mi pow czy to trudna praca iczy sie podola obowoazkom?

alejaja
@Osoba

Aż się wierzyć nie chce, ze dorosła osoba, która ma zostać zastępca kierownika pisze jak dziecko, które dopiero zaczyna przygodę z językiem polskim.

Kowalski
@alejaja

Myślę że to fałszywa wiadomość

jacek

To że Cukiernia Sowa jest bardzo droga to się zdążyliśmy przyzwyczaić. Gorzej z jakością obsługi (większość to obywatelki Ukrainy ze słaba znajomością j. polskiego) a teraz na dodatek doszło sknerstwo- za prawie 50 zł dostałem porcję ciasta grubości 1 palca! Pani z Ukrainy twierdziła, że takie mają porcję. Kierowniczka pojawiła się na moją prośbę dopiero po kilku minutach i odwróciwszy się plecami wymamrotała że takie mają porcję i koniec- skandal! SKNERSTWO do potęgi N-tej! Drodzy Państwo - omijajcie cukiernię Sowę w Gdańsku Osowej!

Zostaw merytoryczną opinię o Cukiernia Sowa sp.j. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Cukiernia Sowa sp.j.?

Zobacz opinie na temat firmy Cukiernia Sowa sp.j. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cukiernia Sowa sp.j.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 3 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Cukiernia Sowa sp.j.?

Kandydaci do pracy w Cukiernia Sowa sp.j. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Cukiernia Sowa sp.j.
2.7/5 Na podstawie 160 ocen.

Cukiernia Sowa sp.j.