Polski Bank Komórek Macierzystych S.A.

Opinie o Polski Bank Komórek Macierzystych S.A.

Weronika

Szukają właśnie Reporting Specialist. Samo ogłoszenie jest po angielsku. A czy rozmowa rekrutacyjna też w tym języku? Ile tego angielskiego jest w codziennej pracy?

Masakra

Nie polecam miejsca pracy, ludzie tam pracujący to pracoholicy. Kierownik krytykujący ale nie w dobrym sensie ale totalny brak jakiejkolwiek pozytywnego feedbacku. Chyba że lubisz stresująca pracę i pełne obowiązków stanowisko, kierownictwo niekompetene i nieprofesjonalne oraz wypłatę w każdym miesiącu inną o średnio 200 zł

@Masakra

Nie polecasz bo ludzie tam to pracoholicy? :D Ale co kogo to obchodzi? Jak chcą to niech pracują ponad normy. Przecież nikt ich do niczego nie zmusza. Z czego wynikają te różnice w zarobkach?

@Masakra

@Julia mylisz się. Właśnie o to chodzi, że zmuszają do pracy ponad wymiar godzin pełnego etatu. Dodam, że ludzie którzy tam pracują to nieszczęśliwi pracoholicy. Przez to atmosfera jest jaka jest. Smutni ludzie w smutnej firmie.

Krycha
@Ex

Nakaz pracy zniesiono w latach 60 poprzedniego wieku. Po co generalizować w taki sposób? Jest tam wiele osób, które pracują po kilka, a nawet kilkanaście lat- nawet w terenie. Daleko im do smutnych czy nieszczęśliwych. Osoby w terenie pracują w zadaniowym czasie pracy i owszem, pracy jest dużo ale żaden pracownik nie zaczyna pracy o godzinie 8 rano i nie kończy jej o 22...

@Krycha

I to jest właśnie myślenie w tej firmie. Ciesz się że nie pracujesz od 8-22:00 i zap* od 8-20:00. Dokładnie tak się pracuje. Najpierw na oddział 7-8 rano, potem gabinety, potem rodzice a na koniec szkoła rodzenia o 19-20. A dobrzy pracownicy którzy pracowali tam kilka lat już dawno odeszli. Ci którzy zostali też niedługo znikną. Jeśli znasz tam kogoś kto pracuje kilkanaście lat to naprawdę rozwinął skrzydła na jednym stanowisku.

@Ex

Jak można zmuszać pracoholików? :D Toż to jakieś zaprzeczenie samo w sobie...

Była
@Ex

Cała prawda o systemie pracy + intrygi... Wewnętrzna konkurencja konsultanci w terenie vs konsultanci telefoniczni.

Nieraz wychodziłam o 7.00 i wracałam o 23.00. Rekordowy powrót z pracy - 00.30

@Ex

No to ciekawa jestem jak to wychodził, że Ty tak właśnie musiałaś a inni nie? Chociaż z tego co pisałaś to byłaś tu do 2018? To może stąd ta rozbieżność, bo po Twoim odejściu się zaczęło tu poprawiać?

@Krycha

Oj Krycha…. Nie wiesz o czym piszesz. Pracowałam ponad 8 lat i nie z pasji wychodziłam z domu przed 7.00 (bo Klient mógł tylko o 7.30) i wracałam po 22.00 bo Klient mógł po 20.30. Plan musiał być zrobiony bo 3 miechy program naprawczy i papa. Ja skorzystałam z papa bo miałam gdzie odejść. Bo Ktoś zaprosił mnie do współpracy - pracując w PBKM nie ma czasu szukać pracy.

Xyz

Ile podstawy pensji dostaje konsultant medyczny terenowy?czy kyos w koncu odpowie? Bo juz ze 4 razy padaly te pytania i cisza. Prosze o opowiedz , z góry dziekuje;)

Lasia

Jak z dojazdem do laboratorium w Warszawie? Czy faktycznie trzeba iść ponad kilometr z buta z przystanku, czy może firma zapewnia jakiś dojazd pracowniczy?

@Lasia

Żartujesz sobie? Ale wygodnicka :D Czym jest kilometr? Delikatny spacerek :D

@Julia

Jeżeli Pani @Julia lubi spacery to zapraszam. Bardzo przyjemnie spaceruje się po drodze wyłożonej płytami, gdzie nie mieszczą się dwa samochody, nie ma chodnika ani pobocza, a kierowcy tirów nie zwalniają gdy cię widzą... ooo a gdy wraca się wieczorem albo zimą do domu, to już jest na prawdę super, na drodze nie ma latarni a dookoła pola. Pani Julio jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

@Labson

A nie ma tam innej drogi, bardziej bezpiecznej?

@Helena

Istnieje, nawet jest chodnik. Za dnia trasa nie najgorsza, ale wieczorami staje się dość nieprzyjemna (pijaczki itp towarzystwo). Wybierając tę opcję z centrum będziemy jechać dwa razy dłużej.

@Labson

no to skoro spacery takie niekorzystne bo warunki drogi złe to czy firma ma wystarczajaco duzy parking by kazdy kto przyjedzie autem mial je gdzie zostawic?

@Ewa

Parking jest akurat wystarczająco duży

@Labson

No ale jednak bezpieczeństwo się liczy. Jakby ktoś na komunikację się decydował to jest opcja dopłaty na dojazd?

@Helena

Nie istnieje taka opcja

@Labson

A to akurat szkoda... A czy są jeszcze jakieś inne dodatki, za które ewentualnie dopłacą lub człowieka wesprą?

Pbkm to miejsce, które miało dawać szansę ludziom chorym. Ratować życie? Ostatnia nadzieja? Wierzyłem, że tak jest. Bardzo się rozczarowałem. Z jednej strony pomoc chorym. Z drugiej brak szacunku do człowieka - pracownika. Obrażanie się kierownictwa, nierówne wynagrodzenia nieadekwatne do pracy. Nikt z kierownictwa nie chce wykorzystać potencjalnych zdolności. Nie można być dobrym. Długo szukałem nowej pracy. Nie jest idealnie ale czuję, że jestem doceniany.

kandydat

Brak jakiejkolwiek informacji po rozmowie rekrutacyjnej.

Grażyna
@kandydat

A ile już czekasz? Jest szansa, że jeszcze się odezwą? :) Pytali w ogóle o jakies konkretne informacje czy była to taka typowa rozmowa?

Sylwia
@kandydat

Mówili, że się odezwą nawet jeśli nie będą zainteresowani Twoją kandydaturą?

Qulson

Pracował ktoś jako Specjalista ds. Administracji i Gospodarki Magazynowej w Warszawie przy ulicy Działkowa 85 i mógłby się podzielić opinią na temat pracy zarobków i atmosfery.

Alex

Atmosfera w dziale finansowym - NIE POLECAM. Liczy się tam tylko jedna osoba, która nic nie umie. Reszta jest bardzo źle traktowana. Ludzie robią rzeczy których nie potrafią, nasyłają jednych na drugich, (usunięte przez administratora), obgadują za plecami... Polecam szukać pracy gdzie indziej...

Kleopatra
@Alex

Opinia bardzo subiektywna. Atmosfery nie tworzy jedna osoba, a cały dział...

@Alex

Ja tam pracuję i nie narzekam. Są okresy że jest ciężej, ale są też takie gdzie jest całkiem spokojnie. Atmosfera fajna, dużo młodych ludzi w firmie. Na plus też to, że dużo ludzi z organizacji pnie się w górę wraz z firmą lub ma możliwość spróbowania swoich sił w innych działach.

ES
@Alex

jak tam teraz w tym dziale finansowym? zastanawiam się czy warto aplikować na księgową.

Łucja
@ES

Dodałaś swoją opinię kilka dni temu. Ciekawi mnie, czy finalnie zdecydowałaś się na rekrutację do Polski Bank Komórek Macierzystych. Czy otrzymałaś już jakąś odpowiedź na swoją kandydaturę od firmy? Innych użytkowników również może zainteresować Twój wpis.

@Kleopatra

Niestety atmosferę w całym dziale potrafi zepsuć jedna osoba... tworzą się grupki wzajemnego wsparcia, (usunięte przez administratora)

Chcęaplikować
@Alex

Czy dział finansowy to tylko księgowość, czy też jakieś inne komórki? Chciałabym aplikować na księgową i zastanawiam się czy problem o którym piszesz tego dotyczy? Warto?

@Chcęaplikować

ja piszę o księgowości. Tam jest bardzo nieprzyjaźnie. Właśnie stamtąd odchodzę. Nie polecam.

@Alex

Nikt z działu księgowości nie odchodzi z pracy, a pracownicy tam zatrudnieni stanowią zgrany zespół. Bardzo prosimy nie wprowadzać w błąd osób śledzących profil PBKM.

Alex

w ostatnim roku odeszły 4 osoby... nikt?....

Lola
@Kleopatra

Czasem jest jedna osoba w dziale, której chcąc nie chcąc wszyscy się podporządkowują albo ze strachu, albo z układu albo dla wygody...

Sylwia
@Lola

i w tej firmie tak właśnie jest ?

Agata

Witam czy ktoś z Państwa pracował jako konsultant telefoniczny tej firmy. Interesują mnie zarobki oraz czas pracy. Oferta jest wyświetlana jako praca zdalna z domu. Proszę o opinie

Agata
@Agata

Ja akurat pracowałam w innej firmie zdalnie jako konsultant. Było tak, że była podstawa + premia za wyrobienie wyników. Myślę, że tu może być podobnie, ale najlepiej jakby ktoś potwierdził.

ex
@Agata

uciekaj, wszystko brzmi super,ale koszmary będą latami do ciebie wracać.

Ada

Hej widziałam ofertę pracy jako konsultant produktów, podobno kontakt jest tylko z osobami zainteresowanymi ,to prawda? Jaka jest pensja na 2022 i jakieś premie może? Dostaje się sprzęt do domy telefon i komputer? Jak wygląda szkolenie i kontakt z przełożonymi jakieś normy? Będę wdzięczna za odpowiedzi bo zastanawiam sie

Anka

Hej. Właśnie natrafiłam na ofertę Telefoniczny Specjalista Sprzedaży auslug Medycznych. Jest ktoś w stanie opowiedzieć o tym stanowisku? Czy warto fatygować się z wysłaniem CV? Po komentarzach widzę,że negatywnie się wypowiadacie ma temat pracy w tej firmie. Pozdrawiam.

Karola

Zostałam umówiona na spotkanie rekrutacyjne online - konsultant medyczny. Pani zadawała typowe pytania rekrutacyjne - pytania o to dlaczego wybrałam ich firmę, czy jestem gotowa na pracę w terenie, dlaczego uważam, że jestem odpowiednią osobą na to stanowisko, oczywiście kilka słów o sobie, rozmowa o aktualnej pracy itp. Pani uprzejma natomiast próbowała bardzo zniechęcić do pracy (być może taka taktyka rekrutacyjna). Ponoć kolejny etap rekrutacji już z kierownikiem regionu, niestety nie udało mi się dotrzeć do tego etapu. Odpowiedź miałam dostać w kolejnym tygodniu i tak też się stało. Dostałam maila, że nie przeszłam do kolejnego etapu. Wszystko jasno i przejrzyście. Jeśli chodzi o samą pracę to zdecydowanie jest bardzo duża ilość spotkań z lekarzami, trzeba wyrabiać normy, praca elastyczna i wszystko zależy od organizacji czasu, natomiast kilka razy w tygodniu zdarza się że jest to praca w wieczornych godzinach.

Ex pracownik

Atutem pracy w PBKM jest wypłata na czas i ciekawy produkt/ usługa. Pensja jak na zakres obowiązków i totalnie rozsypany program dnia- nijaka. O ile w terenie można sobie ustalić grafik z partnerami, o tyle wizyty u klientów indywidualnych,to często potrzeba dopasowania się do późnych godzin popołudniowych preferowanych przez przyszłych rodziców. Praca dobra na start dla singla, wygodnie jest jeździć autem firmowym i nie ukrywajmy- to spora oszczędność pieniędzy. Demotywujące jest to,gdy odchodzą doświadczone osoby i nikt nie stara się ich zatrzymać- nawet tych, którzy "robili targety". Bardzo duże rotacje i dużo zależy po kim dostanie się teren i ile jest do "wyprostowania". RKS- temat bardzo indywidualny, od bardzo "życiowych" po intrygantów biorących ludzi pod włos i lubujących się niepotrzebnych wojnach podjazdowych. Minusem jest to, że "góra" nie ma kontaktu z "dołem" i może stąd jest,jak jest. Raportowanie względnie proste ale są też inne systemy do "odklikania" więc bywają okresy, że sporo czasu spędzicie przy laptopie i starym tablecie.

Irena
@Ex pracownik

O której zaczynałeś dzień w pracy?

Ex pracownik
@Irena

Zależy jak pasuje partnerowi lub rodzicom,do których jedziesz zawiązać umowę/na spotkanie edukacyjne...a jak Ci zależy na zrobieniu planu,to pojedziesz o każdej porze. Ale nic nie przebije wychodzienia z domu o 17 żeby jechać na kwadrans do szkoły rodzenia np. na 18:30 na koniec miasta w korkach...

Byłam widziałam
@Ex pracownik

Zgadzam się. Pensja zupełnie nieadekwatna do ilości przepracowanych godzin. Mój rekordowy powrót do domu od klientów to 22:30 i nie pojechałam tam na 20:00. Dla mnie plusem była grupa lekarzy i położnych. Jednak konsultant pracuje również z rodzicami i w szkołach rodzenia. 100% racji jeśli chodzi o kierowników regionalnych. Ci z ludzkim podejściem już nie pracują. Intrygantów jest tam wielu. Kłamców też. To prawda, że „góra” nie ma kontaktu z „dołem”, bo najwyraźniej nie chce go mieć. Prawdą jest też, że „odchodzą doświadczone osoby” i że to praca „na start dla singli”. Raportowanie jest względnie proste ale czasochłonne. Pracujesz na 3 systemach. Ogarniasz 4 grupy docelowe: lekarze, położne, rodzice i szkoły rodzenia. Produkt nie jest jeden. Sprzedajesz również usługi na które masz dodatkowy plan (np. ubezpieczenie zdrowotne). Mnie nikt o tym wcześniej nie powiedział, a szkoda. Nie polecam.

W lutym i marcu miałam 3 rozmowy na stanowisko konsultant medyczny, region kujawsko-pomorskie. Faktycznie nie oddzwaniają i nie odpisują na maile, a też chciałam się dowiedzieć dlaczego mnie odrzucono. Nie wiedziałam, że jest taka strona gdzie można poczytać o doświadczeniach innych. Rozmowy jak rozmowy, niby przyjemne, ale z nutką szyderstwa więc w sumie w trakcie już można się zorientować że nic z tego nie będzie. Mi zależało bardzo na tej posadzie i żałuję że straciłam czas na Warszawę, ale trudno. Może mogłam się postarać bardziej, ale już odpuściłam i było mi to bez różnicy co mówię. Myślę, że potrzebne są statystki, że rozmawiano z kilkoma osobami i po to te zaproszenia. W każdym razie, powodzenia wszystkim ubiegającym się o pracę. I polecam na przyszłość rozmowy przez skype.

Mon
@Ewa

Znajdziesz lepszą pracę, przynajmniej nie będziesz musiała nikogo oszukiwać.

Renata
@Mon

Dlaczego uważasz, że autorka wpisu znajdzie lepszą pracę? Zastanawiam się czy jesteś pracownikiem Polski Bank Komórek Macierzystych i na tej podstawie napisałaś/eś swój komentarz. Co rozumiesz przez stwierdzenie 'nie będziesz musiała nikogo oszukiwać'?

@Ewa

Dziewczyno nie żałuj… wszechświat Cię ocalił.

Julia

Hahahah, los wiedział co robi. Ja też dziękuje wszechświatowi że trafiłam na to forum i zrezygnowałam z wysyłania CV :D

szukająca pracy

Cześć, widzę że poszukują analityka sprzedaży w dziale kontrolingu, czy wiecie coś na temat atmosfery tam panującej? Możecie coś napisać? warto tam się rozwijać? Pozdrawiam szukająca pracy

Mieczysław
@szukająca pracy

Masz rację, właśnie ukazało się na rynku pracy ogłoszenie na stanowisko, o którym piszesz. Pracodawca oferuje rozwój oraz zdobywanie nowej wiedzy w dynamicznie rozwijającej się firmie, więc będziesz mogła pogłębić swoje doświadczenie poprzez pracę w Polskim Banku Komórek Macierzystych. Jeśli zdecydujesz się na rozmowę kwalifikacyjną, napisz proszę jak oceniasz rekrutację i czy przebiegła pomyślnie?

Ela
@Mieczysław

Ja byłam na rozmowie i zostałam przyjeta. Na razie pracuję dopiero miesiąc, ale już teraz mi sie podoba, koledzy bardzo przyjaźnie nastawienie, pomagają. Polecam.

Ewelina
@Ela

To fantastycznie! Cieszymy się, że udało Co się pomyślnie przejść przez proces rekrutacji. W takim razie dobrze byłoby, jakbyś opisała nam swoje pierwsze wrażenia z pracy w Polskim Banku Komórek Macierzystych. Wiemy, iż już Ci się podoba, ale będziemy wdzięczni za nieco więcej szczegółów a propos tego pracodawcy. Jak, po pierwszym miesiącu pracy, oceniasz swoje wynagrodzenie: uważasz, że jest na dobrym poziomie? Zachęcam Cię do dalszej dyskusji.

@Ewelina

Hej, ja jestem po pierwszej rozmowie, czekam na ustalenie 2 terminu etapu. Na razie wygląda wszystko w porządku, miła rozmowa. Stanowisko wygląda obiecująco. Tylko pytanie jak tam jest? czy jest czas na spokojne przygotowanie analiz/raportów? czy systemy działają sprawnie i są w porządku? Będę wdzięczna za te informacje.

@szukająca pracy

Firma w fazie bardzo dynamicznego rozwoju. W związku z tym bardzo duże szanse na rozwój zawodowy i osobisty.

@Kasia

to mam nadzieje że się uda :) chociaż Pani mówiła że do mnie oddzwoni dzisiaj... a na razie cisza... zobaczymy :)

Marika
@Mieczysław

Mnie się nie udało dostać, nawet nie oddzwonili, bardzo nieprofesjonalnie

Dariusz
@Marika

Skąd wiesz, że nie udało Ci się dostać do pracy w firmie Polski Bank Komórek Macierzystych, skoro pracodawca jeszcze do Ciebie nie oddzwaniał? Może w dalszym ciągu nie podjął decyzji, dlatego brak jest telefonu z ich strony? Ciekawi mnie, czy może tak być, jak napisałem.

@szukająca pracy

A na jaki teren aplikujesz?

@Kasia

???????????? - nie ma czasu na rozwój osobisty

Julia

Ale ona to pisała 2 lata temu... może wtedy był czas na wszystko, nie uważasz?

pytanie

czy firma posiada biura w innych miastach? widziałam ogłoszenia na np. analityka finansowego z rekrutacją do wielu miast w Polsce i zastanawiam się czy naprawdę tak rekrutują, czy strzelają na ślepo i potem wychodzi, że oczekują pracy w Warszawie?

@pytanie

Firma oferuje możliwość pracy zdalnej w części lub całości.

@pracownik

Super i Ty tak pracujesz? Jak sobie radzisz w takim systemie? Czy taką pracę zdalną bardzo kontrolują? :)

Ewelinka

Sporo krytycznych uwag o rekrutacji. Ktoś coś wie więcej? To ważne i sporo mówi o firmie.

kandydatka
@Ewelinka

Brałam udział w rekrutacji i było naprawdę ok. Nie dostałam pracy, ale sama rozmowa przebiegła w miłej atmosferze. Bez spięcia i durnych pytań.

Gonzo
@kandydatka

Jakie zarobki Ci zaproponowali? mozesz cos wiecej opowiedziec o samej rozmowie? ang weryfikowali?

kandydatka
@Gonzo

Angielski weryfikowali. Jeśli chodzi o kasę to nie padła konkretna propozycja ale podali widełki i wytłumaczyli zasady premiowe. Ogólnie było spoko.

Danuta
@kandydatka

Napisałaś, że na rozmowie kwalifikacyjnej w Polskim Banku Komórek Macierzystych nie zadawano Ci "durnych pytań"- czyli jakie pytania zadawali? Mam nadzieję, że znajdziesz chwilę, żeby odpisać.

Danuta
@kandydatka

W takim razie muszę dopytać o te zasady przyznawania premii- jakie są widełki takich dodatków w Polskim Banku Komórek Macierzystych? I jakie kryteria?

@kandydatka

Jakie widełki podali? Chodzi mi o gwarantowaną pensję, nie prowizję.

rekrutacja
@Ewelinka

Ja byłam pozytywnie zaskoczona. Rozmowa bardzo miła a samo spotkanie oparte na dialogu.

Mieczysław
@rekrutacja

Czym cie tak pozytywnie zaskoczyli? Zaproponowanymi warunkami pracy, czy ogólnie rozmową i podejściem do kandydata? Miałaś już odpowiedź i wiesz, czy się dostałaś?

Kandydat1

Potwierdzam opinie poprzedników dotycząca procesu rekrutacji. Firma nie daje kandydatowi odpowiedzi nawet po ostatnim etapie rozmowy. Poświęca się czas , pieniądze na przyjazd do Warszawy a Firmy nie stać nawet na telefon , mail z odpowiedzią i podziękowaniem za udział w rektutacji. Tym bardzie jest to słaba praktyka bo podczas rozmów z pracowniami tej Firmy cały czas jest podkreślane jak ważna jest empatia , podjęcie do człowieka , relacje , wiarygodność .

@Kandydat1

Tak, (usunięte przez administratora) Nie wspomnę o obietnicach powiadomienia o wyniku. Miałem wrażenie, że to jakaś ustawka. W statystykach wpiszą ilość przeprowadzonych rozmów i będzie cacy. Zatrudni znajomego.

kandydat
@Kandydat

Mi podziękowali, otrzymałam maila z podziękowaniem. Dobrze, że w ogóle dziękują

kandydat 3
@Kandydat1

Mi tam też podziękowali. Ogólnie było spoko.

rekrutacja
@Kandydat1

Brałam udział w rekrutacji. Mega pozytywnie i profesjonalnie.

@kandydat

Jaka propozycja pensji netto?

@Iks

Niestety za tyle pracy 12 h bardzo niskie wynagrodzenie

Iks

Co znaczy niskie? Dlaczego taki lęk przed podaniem kwoty??? Nie firma się wstydzi... Praca 12h dziennie?

Iks

Niech firma się wstydzi...

Renata

12 h to faktycznie całkiem sporo.. ale jak to się ma w przełożeniu na miesiąc pracy? Chodzi mi o to czy pracuje się od np. poniedziałku do piątku czy jakoś mniej dni i jak to wychodzi w przeliczeniu na koniec.

Ms. X.

jak to wszystko sie ma do przechowywania komurek macierzystych? Czy firma spelnia w 100% wszystko jak powinna?

Zostaw merytoryczną opinię o Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Polski Bank Komórek Macierzystych S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polski Bank Komórek Macierzystych S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polski Bank Komórek Macierzystych S.A.?

Kandydaci do pracy w Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polski Bank Komórek Macierzystych S.A.