Opinie o Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników na temat firmie Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, jak również Klientów firmy. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Warszawa

Dominika Nowy wpis

Czy Civitas Christiana zatrudniają pracowników do stowarzyszenia czy tylko wolontariuszy? A jeżeli tak, to w takim razie chciałabym wiedzieć, jak się przedstawiają obowiązki w tego typu pracy i na czym ona dokładnie polega. I o systemie pracy też fajnie byłoby wiedzieć. Będę wdzięczna za każdą informację na ten temat.

Agnieszka P. Nowy wpis
Kandydat

Witam. Czy do tej firmy są poszukiwani pracownicy?

Wyrzycona Nowy wpis
 Rekomendacja

Nie polecam pracy w tym tylko w nazwie "Katolickim Stowarzyszeniu". Zarząd i kierownictwo dba tylko o siebie, wydają na swoje potrzeby kupę pieniędzy, a na pracownikach oszczędzają jak tylko się da. Dodatkowo wykorzystują pracowników i wysługują się nimi. Na prośbę o przywrócenie wcześniejszej umowy na cały etat którą zmienili na 3/4 etatu żeby oszczędzić odpowiedzieli zwolnieniem. Pracowałam w mniejszym wymiarze godzin wykonując pracę, którą powinnam wykonać w ciągu całego etatu. (usunięte przez administratora)

By Nowy wpis

Mam doświadczenie z tą firmą. Wszystkim tym, którzy cenią sobie uczciwość i mają poczucie własnej wartości, zdecydowanie odradzam."Katolickie" Stowarzyszenie jest tylko w nazwie. Od wielu lat w STOWARZYSZENIU karty rozdaje Pan ze Zduńskiej Woli - obecny Prezes Spółki INCO VARITAS, któremu drugi człowiek przeszkadza. Pomawianie innych, (usunięte przez administratora)ć Panu to najważniejsze wartości Prezesa SJ. Zarobki na najniższym poziomie. W Oddziałach w Polsce karierę robią emeryci z poprzedniego Stowarzyszenia PAX (zachęcam do zapoznania się z historią PAXu). Tam, gdzie był Pan Prezes SJ- Dyrektorem, tego już nie ma. Szkoda, że Kościół nie interesuje się "Katolickością" tego Stowarzyszenia. Wystarczyłoby dotrzeć do byłych pracowników, którzy mogliby dużo ciekawych informacji przekazać na temat struktury, struktury wyborczej władz stowarzyszenia i samego stowarzyszenia przekazać.

Rozmowa kwalifikacyjna
Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku pracownik porządkowy Krosno/ Mosina?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Xyz

Nie polecam, rozmowa przebiegała w porządku do czasu o oczekiwania finansowe, po rozmowie brak odpowiedzi na smsa później maila, nie wspominając o nie poinformowaniu o dexyzji "tradycyjne odezwiemy się w przyszłym tygodniu", choc skoro był kontakt zerowy telefoniczny i mailowy to nie trudno sie domyślić, że firma nie jest zainteresowana, ale szacunek i kulturę powinni zachować bez względu na wszystko i dać znać a tego nie bylo. Widać co się dzieje po rozmowie to jaka jest sytuacja w firmie? Dlatego nie polecam.

Basia

Czy taka instytucja zatrudnia pracowników czy tam są stosowane inne formy pracy?

Czy rozmowa rekrutacyjna w Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana odbywa się również w języku angielskim?

@Pytanie

Spokojnie, tam nikt nie zna języków obcych. Rosyjski co najwyżej, ale nie wymagają na rozmowie o pracę.

Piotr

Jesteście pewni, że pozytywnie nie mozna ocenić stowarzyszenia? Interesowała mnie tu praca.

Kamyk

Cała działalność statutowa Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana jest dla zarządu i kierownictwa stowarzyszenia tak naprawdę kwiatkiem do kożucha. Istotną treścią działalności tychże osób jest troska o stanowiska, synekury, beneficja i dolce vita. W stowarzyszeniu panuje kultura korporacyjna, kompetencje nie są najważniejsze. Ideał pracownika - bezideowy, służalczy, mile widziane jest też donosicielstwo. W celu osiągnięcia pewnych celów, w stosunku do pracowników zarząd z premedytacją podejmował działania pozbawione reguł, delikatnie mówiąc.

Marzena

@Roman, pracujesz w Katolickim Stowarzyszeniu Civitas Christiana? Zachęcam Ciebie do dłuższego komentarza na temat warunków pracy w tym miejscu. Jak przedstawia się kwestia wynagrodzeń i jaka jest atmosfera?

XxYyZz
@Marzena

Ciekawą rzeczą jest wysokość wynagrodzenia członków zarządu stowarzyszenia. Uważam, ze należałoby wprowadzić jawność wynagrodzeń członków zarządu ze wszystkich pełnionych stanowisk, w jakiś sposób coś mogło toby wyjaśnić, na podobnej zasadzie jak w NBP. Pytanie retoryczne - czy zarząd jest dla stowarzyszenia, czy stowarzyszenie jest dla zarządu?

X

Władze Kościoła już póki czas powinny zdelegalizować. Jest wiele dobrych działań i wspaniałych pracowników, ale ostatnie praktyki, zwalnianie tuż przed okresem ochronnym starych pracowników, zwalnianie już doświadczonych, żeby nie dać im umowy na stałe to przykre i niewdzięczne praktyki. Ze wspólnoty która jeszcze niedawno była próbuje zrobić się korporację w której liczy się statystyka liczb zysków i strat. Apel do biskupów. Zróbcie porządek i usuńcie tytuł katolickie z nazwy.

Y
@X

W 100% popieram! Katolickie w nazwie to wielka obłuda. Nikt z kierownictwa nie postępuje tam według zasad katolickich.

@Y

Rozumiem, że pracujesz lub pracowałaś w tym miejscu w przeszłości? Widzę, że jesteś niezadowolona, zależy nam jednak, by dowiedzieć się więcej o pracodawcy. Już wcześniej pytałam o to, jakie są warunki zatrudnienia, możesz je w kilku zdaniach przedstawić? Czy faktycznie często zdarzają się zwolnienia?

@X

Otworzyć archiwa Stowarzyszenia PAX (Civitas Christiana). Wyjaśnić role NKWD w powstaniu tego Stowarzyszenia. Udział Gomółki, Cyrankiewcza w tworzeniu jego ekonomicznej potęgi . I wiele innych ciemnych plam historii.

@Marzena

Marzeno ! Przed laty zostałem zredukowany z tego Stowarzyszenia ponieważ postulowałem, by majątek zdobyty w czasach najczarniejszej komuny przekazać przy zmianie nazwy Caritasowi. Początkowo próbowano mnie redukować metodą salami . Mój sprzeciw zmienił ich metody. Postanowiono mnie oczernić i metodą szantażu zmusić do milczenia. Dodam szantażu godnego ich mistrzów. Ta rozmowa odbywała się w biurze a obok w sali klubowej odbywało się zebranie członków. Gdy już pewni byli, ze mnie złamali wszedłem na sale klubową, przerwałem zebranie i opowiedziałem zebranym o zastosowanym wobec mnie szantażu i prowokacji. W ten sposób straciłem etat ale zachowałem twarz i dobre imie. Pozdrawiam byłych kol z Zarządu Głównego, Sadu Koleżeńskiego. Nie mylcie "Koleżeńskiego" z niezawisłością i koleżeństwem, a słowa "Zarząd" z zarządzaniem. Pozdrawiam

Maciej

Pan i władca całej Wspólnej 25 ! To już jest prywatny folwark. Wyrazy współczucia dla wszystkich tam pracujących...

Krzysztof

Z powodów niżej opisanych, w ciągu ostatniego roku z centrali stowarzyszenia odeszło z własnej woli lub nie z własnej woli ponad połowa pracowników. Osobą pociągającą za sznurki w stowarzyszeniu jest pewien pan .... Prawdopodobny scenariusz, stowarzyszenie będzie się zwijało i przekształcało w prywatny folwark.

Roman
@Krzysztof

Pewien pan ..., to pan z 4-ego piętra?

Grażyna

Jeżeli tak postępują Katolicy z pracownikami jak w tym stowarzyszeniu, to ja od dzisiaj jestem ateistką!

sowpawel
@Grażyna

Proszę się nie zniechęcać. Na szczęście czyny ludzi KK nie świadczą w żaden sposób o jego doktrynie. A ta zabrania takiego traktowania pracownikow. Pozdrawiam.

Marzena

@Grażyna, Twoja opinia jest dosyć ogólna. Czy mogłabyś ją rozwinąć i napisać bardziej szczegółowo o Twoich doświadczeniach z firmą? Na jakim stanowisku pracowałaś i co należało do Twoich obowiązków? Każde dodatkowe szczegóły pomagają osobom poszukującym pracy.

Marzena

Witam, szukam opinii na temat firmy Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. Chciałabym dowiedzieć się więcej na temat godzin pracy, struktury całej firmy oraz możliwości podnoszenia kwalifikacji. Czy można liczyć po okresie próbnym na umowę o pracę?@Sławomir, mógłbyś bardziej szczegółowo opisać warunki pracy w tej firmie? Twoja opinia w tym wątku będzie pomocna dla poszukujących pracy. Pozdrawiam.

Sławomir

Atmosfera w tej firmie jest taka, że radzę ją omijać szerokim łukiem. I proszę wierzyć, że wiem co piszę! Zgadzam się ze wszystkimi poprzednikami. Nic dobrego o tej firmie i jej kierownictwie nie można niestety napisać!

Marzena

@anonymous, @Asder mobbing jest przestępstwem. "(...) Mobbing zazwyczaj ma na celu lub skutkuje: poniżeniem, ośmieszeniem, zaniżeniem samooceny lub wyeliminowaniem albo odizolowaniem pracownika od współpracowników. Istotnym zagadnieniem jest odróżnienie mobbingu od łamania zasady równego traktowania w zatrudnieniu.(...)Mobbing charakteryzuje się stałymi, negatywnymi uwagami lub krytyką, społecznym izolowaniem danej osoby, plotkowaniem lub rozprzestrzenianiem fałszywych informacji.(...)" Czy takie sytuacje miały miejsce w tej firmie?

Asder

Tak

Observator

Obłuda i hipokryzja, pewne działania kierownictwa Stowarzyszenia w stosunku do pracowników można porównać do działań "czyścicieli" kamienic w stosunku do lokatorów.

Asder

Zgadzam się z poprzednikiem. Wspólczuję osobom, które tam pracują lub będą pracować, zarząd niestety poniżej wszelkiego poziomu.

Zostaw merytoryczną opinię o Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana
1.3/5 Na podstawie 13 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Wspólna 25