CSP Customer Services Polska sp. z o.o.

Opinie o CSP Customer Services Polska sp. z o.o.

Również rozczarowany

Firmy nie polecam. Wyzysk, praca monotonna i bez perspektywy rozwoju. Chyba, że ktoś lubi pracować jak szczurek z klapami na oczach. Jeżeli masz solidne wykształcenie i znasz dobrze niemiecki szukaj innego pracodawcy. Chociażby i po stronie niemieckiej. Ja tak zrobiłem i jestem teraz spełniony. CSP to porażka.

A można spytać na jakim projekcie pracowałeś?

Zainteresowana
@Również rozczarowany

Co byś polecało po str niemieckiej? Myśle o odejściu z tej firmy .

Daria
@Zainteresowana

Możesz zdradzić jakie są powody Twojej chęci odejścia? Ja chciałam tam właśnie aplikować. Dzięki

Zainteresowana
@Daria

Ponieważ przestałam przychodzić z ochotą do pracy.

B-A

Nie jestem jeszcze pracownikiem firmy ale brałam ostatnio udział w rekrutacji do czterech różnych firm i z czterech ofert które dostałam oferta od csp okazała się najbardziej uczciwa i również finansowo najlepsza. Cały proces rekrutacji był również sprawny i na każdym etapie byłam o wszystkim szczegółowo informowana, wszystkie obietnice dostałam na piśmie a nie na słowo. Nie wiem jak się będzie pracować ale myśle ze proces rekrutacji i to czy firma podaje jakiś przybliżony termin kiedy planuje dać nam umowę na czas nieokreślony dużo o niej świadczy. Pozdrawiam dziewczyny z rekrutacji.

@B-A

O równoważnym systemie pracy też wspominali? A o nadgodzinach, do których nikt oczywiście nie zmusza ale jednak zostań, a w min. jedną sobotę przyjdz? Niedogodziny powstałe z tego, że w danym dniu nie było tyle pracy, ile zakładało kierownictwo i puszczono Cię do domu? Roczny system rozliczeń godzin? Oczywiście wszystko jest w ramach obowiązującego prawa ale najczęściej to pracownik jest z tych rozwiązań niezadowolony i czuje rozgoryczenie. Nie wiem gdzie składałaś papiery ale jest kilka firm, które płacą lepiej i są bardziej propracownicze.

cała prawda o tej firmie!
@Adam

cała prawda o tej firmie!

Oferta pracy w firmie CSP wyglądała naprawdę bardzo dobrze. Wysłanie aplikacji zajęło chwile. Po pewnym czasie nastąpiła rozmowa online dotycząca pracy, warunków zatrudnienia i benefitów wynikających z podjęcia zatrudnienia. Oczywiście nie podano żadnej kwoty wynagrodzenia, za to standardowe pytanie ile chciałoby się zarabiać. Oczekiwanie na odpowiedź 2 tygodnie. Finalnie zarobki są niskie, średnio na godzinę wychodzi 15 zł… Szkoda czasu na aplikowanie

@Kandydat

Zaproponowano Tobie jakieś pi razy oko 3500-3600zł brutto? Ciężko w to uwierzyć, bo nawet teraz mają na stronie ogłoszenie gdzie podają stawkę od 5 tys. brutto co daje prawie 40% więcej...

Aneta

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w całości w języku niemieckim? Będę wdzięczna za odpowiedź :)

@Aneta

Najpierw dzwoni ktoś z HR, że są zainteresowani i umawiają na rozmowę. Rozmowa jest potem po polsku o niemiecku, czasem przysłuchuje się tej rozmowie Twój potencjalny Projekt Manager, czasem tylko z HR. Jednak nie ma się czego bać. Pytania są proste: co robilas ostatnio w pracy, co studiowałas, dlaczego CSp, czy masz doświadczenie na podobnym stanowisku, branży itd

Hej

Nie ma żadnych testów. Sama rozmowa. Jedna rozmowa.

Prezentacja firmy, zakresu obowiązków, standardów pracy. Uważam, ze spełniłam wymagania rekrutacji i posiadałam odpowiednie doświadczenie. Tak jak moi poprzednicy otrzymałam zapewnienie o kontakcie zwrotnym, niezależnie od wyniku rekrutacji, jednak firma nie odezwała się słowem. Bardzo nieprofesjonalne zachowanie, dlatego odradzam aplikowania. Szkoda waszego czasu.

Tłumaczenie banalnie prostego tekstu, zadania w wordzie i excelu-tez proste

Bea

czy na projektach back office pracuje sie w soboty i w swieta?

sop
@Bea

jesli nie wyrobisz sie z praca w piatek, bo np bylo duzo osob na zwolnieniu badz chorobowym to sobota pracujaca

Polecacie stanowisko backoffice związane z finansami? Jak wygląda kwestia nadgodzin?

@Anna

Nadgodziny. Jeśli się zdarzają, to trzeba je wziąć. Nie ma możliwości odmówienia. Nie są płatne dodatkowo tylko do odebrania.

D. J

A czy w CSP pracujące są tez soboty?

Bąbel
@D. J

Zależy od projektu lub tego czy jedt backlog

Cześć, czy ktoś chciałby się podzielić opinią na temat pracy w back office w dziale finansowym? Powiedziano mi, że w tym dziale pracuje się na dokumentach dotyczących leasingu. Z góry dziękuję za wszelkie komentarze.

Jadwiga

CSP ma na stronie w benefitach nagrodę roczna i jubileuszową. Jak wygląda to w praktyce, czy jubileuszówa jest co roku pełna pensja dodatkową a premia roczna jeszcze dodatkowo?

Zzz
@Jadwiga

Pierwsza nagroda jubileuszowa przysługuje po przepracowaniu 5 lat, kolejna po 10. Jeżeli chodzi o nagrodę roczną to jest to 1/2 podstawy brutto pomniejszona procentowo o ilość dni na L4 oraz urlopów na żądanie. Jeden dzień na żądanie obniża nagrodę o 4%, jeżeli przekroczy się ilość dni na L4 nagroda nie przysługuje.

Jadwiga
@Zzz

Dziękuję za odpowiedź. Co to znaczy przekroczy dni na L4? Czy oprócz tego są jakieś ekstra pieniążki? Boże Narodzenie, Wielkanoc, a może zwrot kosztów za prąd? Mówiono mi, że można pracować z domu - to bardzo ciekawa oferta.

D. J

O jakim projekcie mowa? Jak atmosfera?

@D. J

Energetyka, współpracownicy ok i atmosfera dzięki temu jest spoko, jednak "góra" pozostawia wiele do życzenia.

Pod

Zaraz dwie osoby odejdą.. zostanie prawie tyle ile było na początku. Zarobki nie są współmi ze wzrostem obowiązków

fladra

Dokladnie:))

Gregi

Praca Ok. Niestety takie niezrownowazone osoby jak p.ilonka Nie powinny szkolic ludzi chyba że o to chodzi aby byli poniżani

Ona90
@Gregi

Na jakim projekcie? Back office?

Na jakie wsparcie w CSP Customer Services Polska Sp. z o.o. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Karła

Właśnie wrocilam po przerwie urodzenia i wychowywania dziecka. Temat jest mi chyba znany. Muszę napisać ze zostałam miłe zaskoczona. Zadzwonił do mnie kierownik projektu razem z Panią z HR i poinformowali mnie o możliwościach .Byli bardzo mili i wyrozumiali . Nie było niestety dla mnie miejsca w starym zespole jednak dano mi wybrać gdzie chce pójść ( z 3 innych projektów) Korzystam z godzinnej przerwy karmienia i nikt nie robi z tego powodu problemów. Wybrałam dość wymagający projekt , i jestem aktualnie na szkoleniu. Mam swietnego szefa, fajne koleżanki i kolegów. Wiec chyba bardzo dobrze trafiłam.

Ona48

Hej, chciałabym aplikować na stanowisko specjalisty ds. administracyjnych (back office). Od kandydata wymaga się znajomości języka niemieckiego co najmniej na poziomie A2. Moja znajomość języka została oceniona na B1, jednak mam problem z mówieniem po niemiecku. Cały czas się uczę, jednak potrzebuję więcej czasu, a pracę w csp chcę potraktować jako motywację, żeby jeszcze bardziej się otworzyć i rozwijać. Czy bierna znajomość języka będzie problemem na tym stanowisku?

Młoda
@Ona48

Wszystko zależy od projektu. Najlepiej zaaplikuj i szczegółów dowiesz się na rozmowie rekrutacyjnej. Powodzenia!

Hej
@Młoda

W CSp język raczej nie jest na wygórowanym poziomie. Może na początku będziesz musiała się bardziej wysilić, ale z czasem będziesz biegła w swoim zakresie słownictwa. Myślę, że nawet poczujesz brak rozwoju językowego po jakimś czasie. Bo jednak pracuje się w danej branży i ciągle to samo się robi, mówi, pisze

QQ

Czy w CSP są podwyżki inflacyjne co roku?

Edek
@QQ

Jak za dlugo bedziesz siedziec na l4 to nic nie dostaniesz.

@Edek

A bez nadużywania L4 nie można liczyć na coroczna regulacje wynagrodzeń?

Bąbel

Kiedyś poleciłbym tą firmę, było fajnie i dobre na tamte czasy hajsy, teraz już nie. Ogólnie zero szkoleń poza wdrażającymi do pracy, czasem przenoszenie pracownika do innych zespołów, tam gdzie trzeba ludzi np. do post idę ta i na grafik.

@Bąbel

A ile teraz można zarobić?

Anonim Galowy

Pracuje w tej firmie kilka lat. Na poczatku bylo bardzo fajnie. Wysokie zarobki w porownaniu z konkurencja, ciekawe projekty, mila atmosfera pracy, korzystne warunki zatrudnienia. Pozniej zaczal robic sie balagan. Poczawszy od TL ktorzy faktycznie nie maja zadnych umiejetnosci interpersonalnych ani doswiadczenia. Traktowanie ludzi jest rodem z przedszkola, w doslownym tego slowa znaczeniu. Odwroc sie, nie gadaj, zajmij sie praca, zaraz was rozsadze to teksty ktore mozna uslyszec codziennie. Dodatkowo w 2019 obnizyli pensje co bylo dla mnie szokiem i niesprawiedliwoscia za zaangazowanie w rozwoj firmy. Firma mieni sie korporacja ale jest prowadzona przez amatorow. Ta banka jest teraz tak napompowana ze predzej czy pozniej to gruchnie Juz szukam sobie innego zatrudnienia i wcale nie jest trudno, ofert jest duzo za lepsza kase. Zbieranina bylych pracownikow z genpactu. Na poczatku bylo na prawde super.

Czy CSP to typowe korpo?

@Kandydatka

W firmie wprowadzony jest równoważny czas pracy a okres rozliczeniowy czasu pracy wynosi 1 rok. W praktyce pracodawca wprowadza tzw. 'przymusowe nadgodziny' oraz pracę w soboty. W wiekszosci przypadków pracownik nie ma nic do powiedzenia i musi pracować w godzinach nadliczbowych, lub je odpracować jeżeli np. nie pasuje mu termin zagrafikowany przez TL. Praca w soboty też jest obowiązkowa, a godziny rozliczane są 1:1.

@Xxx

Dzięki za odpowiedź! A wiesz może coś więcej o projekcie e-commerce? To typowe call center że non stop telefony?

@Kandydatka

Niestety nic nie wiem, ale jezeli jest to projekt z telefonami to na pewno będzie ich dużo. Jeżeli back office+ czasami telefon (na rozmowie wspomną o 2-3 telefonach dziennie) to w praktyce będzie ich ok. 20 dziennie.

@Xxx

Dzięki, pomogło mi to w decyzji! ... to ładnie na rekutacji ściemniają. Można sobie już wyobrazić ile telefonów na projektach z telefonami... (usunięte przez administratora) Pozdrawiam!

zabawne, pracuje zaledwie 4miesiące a mam normę powyżej 100% chyba zależy to od tego jak szybko ktoś ogarnie proces ;)

Ciekawy

Witam! Chciałbym poznać opinie obecnych pracowników, czy projekt na który obecnie poszukują mianowicie specjalista ds. e-commerce to typowe call center tzn non stop telefony i normy do wyrobienia? Jak atmosfera? Będę wdzięczny za szczerą odp. Pozdrawiam

xy
@Ciekawy

Nie jestem wprawdzie z projektu e-commerce, ale normy do wyrobienia na pewno. W większości projektów wysokość wypracowanej premii miesięcznej uzależniona jest m.in. od ilości wykonanej pracy (jakość oczywiście też jest brana pod uwagę).

Ciekawy
@xy

A jak atmosfera ? Poleciłbyś/poleciłabyś prace w tej firmie?

@Ciekawy

Cieżko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli nie masz pracy to na pewno warto, dużo można zarzucić CSP, ale pensje wypłaca na czas. Jeżeli masz pracę, w której nie jest Ci źle a motywacja są tylko finanse, to lepiej przemyśleć sprawę i wczytać się w opinie.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w CSP Customer Services Polska Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Nie idz tam do pracy będziesz załował/-a. Poczytaj opinie wiele z nic to prawda ( te negatywne też)

PytaniePytanie

Dlaczego w tej firmie dzieją się takie negatywne rzeczy? Czym może być to spowodowane?

@PytaniePytanie

M.IN. niewłaściwym podejście kadry do pracowników, ucinaniem części bonusów-np poprzez zbyt mało zlecen od kontrahenta,zmuszaniem do ciągłych nadgodzin, z których i tak firma nie chce wypłacić tylko woli aby pracownik je odebrał w formie wolnego czy to wcześniejszego wyjscia z pracy np. 10 min konczysz prace, zdarzało sie też tak ze przychodziło sie do pracy na 8 godz. a teamleder zwalnia cie do domu po 4h bo nie ma pracy dla ciebie -za mało zlecen przesłanych na dany dzień-też i takie sie sytuacje zdarzały,pisze z własnego doświadczenia, czyli jeden z projektów back office,może też inni podzielą sie z toba informacja jak to u nich na projektach jest/było

Chciałbym poznać opinie czy projekt na który obecnie poszukują mianowicie specjalista ds. e-commerce to typowe call center tzn non stop telefony i normy do wyrobienia? Jak atmosfera? Będę wdzięczny za szczerą odp. Pozdrawiam

Antek

A jak się zachowuje kierownictwo w Szczecinie,kto jest głównym przełożonym?Mozna ominąć Team leadera i iść ze skarga gdzieś wyżej?

Film

Jak wygląda praca w soboty? Czy pracuje się normalnie po 8godzin dajmy na to do 18tej? Ile jest sobót w miesiącu? One oczywiście rozumiem niepłatne?

Wanda

Jak wygląda rekrutacja w CSP Customer Services Polska? Interesuje mnie to jak wiele jest etapów oraz jak wygląda idealny pracownik według pracodawcy. To znaczy na co kładziony jest nacisk, jakie umiejętności warto posiadać i czy jest się za coś szczególnie docenianym? Dziękuję za wszelkie informacje, które pozwolą na lepsze przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Zostaw merytoryczną opinię o CSP Customer Services Polska sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w CSP Customer Services Polska sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy CSP Customer Services Polska sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 95.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CSP Customer Services Polska sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 12 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CSP Customer Services Polska sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w CSP Customer Services Polska sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CSP Customer Services Polska sp. z o.o.