Opinie o beliani.pl - Beliani (UK) GmbH

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Beliani. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Beliani o rekrutacji.

Branże: Sklepy internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Beliani w Szczecin

weronika

Cześć. Pani w rekrutacji powiedziała ze (usunięte przez administratora)na godzinę plus 18 euro za każdy przepracowany dzień, jednak to (usunięte przez administratora)euro nie będzie zapisane w umówie tylko tak na słowo. Czy faktycznie wypłacają te (usunięte przez administratora)za każdy przepracowany dzień za pracę w Niemczech?

Czesc, my jutro tez jedziemy i mamy takie same obawy.

Joker

Ja jutro wracam. Dostałem już przelew za pierwszy miesiąc i wszystko się zgadza. Jak jedziesz pracować, a nie się obijać to będzie ok.

B.

Witam właśnie wraz z koleżankami jedziemy na magazyn do Niemiec niestety przewoźnik wprowadził nas w błąd i tak jak miałyśmy być jutro rano pod firmą okazuje się że na miejscu będziemy już o 21. Dostałyśmy nr do kierownika i do rekrutatora HR niestety nikt nie odbiera. Czy jest tu ktoś kto mógłby podać kontakt do osoby decyzyjnej?

update
@B.

Hej, czy można prosić o jakieś informacje jak wygląda praca na magazynie w DE?

@update

Fajnie:)

Aktualnie na miejscu
@update

Jedną wielka kaszana... Warunki mieszkaniowe? Mieszkania przystosowane do 5 osób a mieszka 9 . Jedna lodówka oczywiście... (usunięte przez administratora) Szkoda dobrych ludzi którzy tu pracują...

@Aktualnie na miejscu

Byłem, widziałem. Potwierdzam , podejście do pracownika - Polaka jak 20 lat temu. Byle jak , byle pracować, materac, dach nad głową i tyle Za takie pieniądze i ilość godzin można pójść i zapytać obok magazynu o pracę. Można też do Bauera przy szparagachi lub truskawkach , tylko tam dostanie się to samo plus mieszkanie i jedzenie przy mniejszej ilości godzin. Dlatego rotacja ludzi jest taka duża. Jak ktoś ma siłę to praca ok , ale to chyba jedyna firma w De pracująca w takim systemie godzinowym . A do tych co pracują na miejscu - bez Was Miki nie istnieje, Jak napisał przedmowca- szkoda dobrych ludzi tam pracujących.

Czaeodziej

(usunięte przez administratora) Praca w szwajcarii nie wiem jak wygląda ale sposób w jaki rekrutują Panie przez telefon jest skandaliczny bo podają sie jako firma beliani a po checi podpisania umowy okazuje się że to pośrednik który oferuje (usunięte przez administratora)zł brutto twierdząc przy tym że zarobisz (usunięte przez administratora) zl netto co jest nierealne bo żeby zarobić niby te pieniądze trzeba pracować od 8 do 18 pon-pt plus sobota od 8 do 16 plus ewentualne nadgodziny regularny czas pracy to w tej sytuacji 232h/mies. Co daje (usunięte przez administratora)zl brutto posrednik obiecuje również dietę za dzień przepracowany w postaci (usunięte przez administratora) franków co daje (usunięte przez administratora)fr na miesiac czyli (usunięte przez administratora)zł . Łacznie faktycznie ok. (usunięte przez administratora)zł ale tej diety niestety nie mamy zagwarantowanej w umowie pomiedzy pośrednikiem a nami . Co defacto nie daje nam gwarancji na wypłatę . Poza tym umowa śmieciowa i duża odpowiedzialność jako kierowca w razie spowodowania wypadku plus wnoszenie paczek do klientów za co nie ma gwarancji że dostaniemy napiwek a pracodawca nie gwarantuje lepszej stawki za tą ciężką kartorżniczą pracę niż (usunięte przez administratora)zł brutto za godzinę ...

kierowca
@Czaeodziej

(usunięte przez administratora) To nie jest pośrednik tylko marka sklepu internetowego. Towar jest kupowany z chin przez inną firmę a ostatecznie jest sprzedawany przez beliani. Ogólnie to co się tam wyprawia to sprawa dla skoordynowanych działań różnych służb w kilku krajach europejskich i chińskich a i tak mogą mu ostatecznie skoczyć bo system i wszelkie informacje są na serwerze i są obsługiwane przez przeglądarki internetowe a te serwery są w jakimś Pakistanie, Bangladeszu czy Indiach.

były
@kierowca

Rosjanie zarządzaja serwerami.

Proteo
@kierowca

Widzę że opinie nadal niezbyt przychylne tego zlepku pseudo Belianiofiremek . Dokładnie! Konkretny i rzeczowy komentarz. Sam tam pracowałem 8 lat temu i zgadzam się w 100%. Pozdrawiam.

Specjalista ds. Marketingu

Nie spodziewalam sie takiej rekrutacji - dawno juz mnie tak nikt nie testowal. Jezyk i testy.Ciekawe doswiadczenie, przygotowani dobrze do tematu. I mam tylko nadzieje ze zostane przyjeta, bo firma fajna, biuro ladne i atmosfera tez sympatyczna. Szkoda ze malo takich ofert na rynku i firm zatrudniajacych ludzi na umowe o prace.

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Team Leader ds. jakości
Voice Contact Center Sp. z o.o.
logo firmy Kosztorysant ds. Fit-Out
Raszyn
TECHBAU Budownictwo Sp. z o.o.
Wiki

Dostałam oferte od 8.06.2020 . Czy warto?

Byly

Nie warto uwierz...

Ancka
@Wiki

Nie warto. Pracowalam tam. Jesli chcesz kupe godzin robic za psie pieniadze.

Nnnnnn
@Wiki

Zależy, czy magazyn, czy biuro. A w sumie to nie zależy, bo tu i tu słabo:)))

@Wiki

Nie warto, chyba że szukasz pracy którą będziesz wspomniał jako najgorszy etap swojego życia.

Lkkk

Czy móglby ktoś sie podzielić opinią jak wygląda praca tam obecnie jako komisjoner?

Lkkk
@Lkkk

Również chciałbym wiedzieć chce wybrać się razem z dziewczyną.

L.D.

Ciężko o podwyżki, często szuka się powodów, by odłożyć w czasie itp. Stresująca atmosfera, praca sama w sobie ok

Nana

Fryzjer, kosmetyczka? tylko mobilną szybko bez szopek i oczywiście taniej i można przyjąć w domku z lampką wina,polecam

NIE DAJCIE SIĘ WYKORZYSTAĆ

Praca w Niemczech - zarobki tak na prawde jak wszedzie czyli około 1200 euro (5100 zł) za miesiąc (netto) ale... chwila... za 240 godzin! a wszedzie te 1200 euro jest za 160 godzin. z tego co się orientuje najniższa krajowa w Niemczech brutto jest cos około 9,40 (cięzko wyliczyć netto bo zależy to od klasy podatkowej) ale liczmy ze 7,5 euro/godzina a przy prostej kalkulacji w Beliani: 1200/240 = 5 Moi drodzy, mamy maj(zaraz czerwiec) 2020 rok, nie dajcie się oszukać. WSZĘDZIE dostaniecie więcej, za taką samą prace, na prawdę nie trzeba 'tyrać' jak wół za 5 euro, tak na prawde czy opłaca się wyjeżdzać za granice po trochę ponad 20 zł na godzinę?

Hahah

No rewelacja z ta pizza. Praca marzeń

hhh
@Hahah

Powiem więcej - fucha życia. Mogę dopłacać XDDDD byle tam pracować.

Bartosz
@hhh

Nie bardzo rozumiem, co chciałeś przekazać swoją wypowiedzią? Sugerujesz, że nie warto jest aplikować do pracy w firmie Beliani, czy może wręcz przeciwnie - uważasz, że jest to dobre miejsce pracy, do którego trudno się dostać? Podejrzewam, że większości z nas firma kojarzy się ze sprzedażą mebli, dlatego mam nadzieję, że wypowie się osoba, która przedstawi, jak produkcja tych mebli wygląda od środka. Masz wiedzę na ten temat?

Mel

Pizza day seriously? To motywator? 60 osób stłoczonych w kuchni w lekkim smrodzie polujących na pizze, no faktycznie szał! W cenie podstawowy pakiet medyczny, szerszy za dopłatą a program sportowy owszem jest ale musisz go kupić za ok 70zl na kilka wejść. Nie dowiesz się tego na rozmowie. Potwierdzam jednak plusy: lokalizacja, elastyczne godziny (nie w każdym dziale), dużo młodych ludzi z różnych krajów. To Ci rachunków nie opłaci niestety.

Ala

Chyba zdesperowanych. Jest jeszcze ktoś w Szczecinie kto chce tu pracować? Wszyscy mają taką samą opinię o Beliani. To krótki przystanek w dalszej drodze. (usunięte przez administratora)Oszczędności na każdym kroku. Nawet porządnego wprowadzenia nie robią tylko liczą, że ludzie nauczyli się wszystkiego w poprzedniej pracy. Nie ma żadnych znaczących szkoleń. Wszystko trzeba zrobić za własne pieniądze i w prywatnym czasie. A pizza serwowana jest najgorsza z możliwych.

@Bartosz

Meble produkowane są w Chinach. Zawsze poszukiwany jest najtańszy dostawca. Tak samo jak jest poszukiwany najtańszy pracownik.

Alika

Skoro jest rzekomo tak "swietnie" to dlaczego juz tam nie pracujesz? Sam/sama sobie zaprzeczasz. Albo HR sie odezwal.

Arlekin

Benefity? Multisport za który trzeba dopłacić, czy może trzy pizze na całe biuro? A nie przepraszam aktualnie został odwołany. Niestety ale rzeczywistość mocno odbiega od przedstawionego obrazu!

Taka prawda

(usunięte przez administratora)Za tyle godzin w Szwajcarii , takie pieniądze szkoda słów ,(usunięte przez administratora)

Widać, że ich dział hr minusuje, bo zostało napisane coś niewygodnego. Kiedyś pracowałem w Szwajcarii. Doskonale wiem jakie obowiązują tam przepisy. Swego czasu odpowiedziałem na ogłoszenie Beliani. Jakaś pani z hr chciała mnie zatrudnić, ale jak poznałem szczegóły to złapałem się za głowę. Gdy wymieniałem tej kobiecie przepisy obowiązujące w Szwajcarii to chciała ze mnie zrobić durnia. Wmawiała, że się nie znam, że jest inaczej. Nawiasem mówiąc całą rozmowę nagrałem. Jak jej powiedziałem konkretnie jakie są przepisy, w jakich aktach to bardzo szybko odparła, że ma coś ważnego do zrobienia i musi kończyć. Potem nie odbierała już telefonu. O czym to świadczy to powiedzcie sobie sami. Poczytajcie o przepisach i spróbujcie popytać o to rekruterów. Zobaczycie reakcję.

K.

Waldek

Pracował ktoś lub pracuje jako kierowca kat.C+E? Jeśli tak to prosiłbym o opinie czy warto czy lepiej dać sobie spokój

były
@Waldek

Jak pottzebujesz cos na chwile, to spoko. W międzyczasie szukaj innej roboty.

Pytajnik

Czy to prawda, że pracownikowi IT kazali jechać do Niemiec i udawać kierowcę? Po czym ten pracownik nie chciał pojechać i go zwolnili? Czytałem na wykopie.

PRAWDOPODOBNIE
@Pytajnik

Tak. Ze sie tak wyraye informacja z pierwszej reki

Odpowiedź
@Pytajnik

Z pierwszej ręki to ten chłopak mógłby powiedzieć. Z tego, co wiem nie do końća tak było jak na wykopie

Byly pracownik

Pracowalam w tej firmie dawno temu. Bardzo duzo pracy duzo nadgodzin w lecie. Pensja srednia krajowa. Brak szacunku do pracownika.(usunięte przez administratora) Mozna rzeczywiscie wiele sie nauczyc przede wszystkim jezyka.

Nie traćcie czasu ta tę firmę. Oni juz nawet nie próbują się bronić, bo wiedzą, ze są beznadziejni. Oczekują, ze ludzie będa pracowali za darmo :D mobbing i inwigilacja!

Ciekawy
@były pracownik

A możesz rozwinąć myśl? Co rozumiesz przez mobbing i inwigilację?

Karl
@Ciekawy

Na przykład- zwalnianie ludzi za pójście na zwolnienie, brak podwyżki za zwolnienie (mam tu na myśli zwykłe 1-2 tygodniowe raz w roku z powodu np. grypy), zastraszanie ludzi, szantaż "jeżeli nie wykonasz zadania, zostaniesz zwolniony"- tu też mowa o zadaniach które nie wchodzą w zakres obowiązków. Czy trzeba pisać coś jeszcze?

Eryk

@#nie tak mało za 200h???

Luk

Proszę o opinie bo mam jechać do pracy. Czy jest ok i pieniądze tak jak opiekuje .

xxx666xxx

Analityk Facebook - warto aplikować?

@xxx666xxx

Nie za te pieniądze.

Emi

Jakich zarobków można się spodziewać na tym stanowisku?

#nie
@Emi

Przy 200 godzinach około 1000euro

Orlik
@xxx666xxx

Czy orientujecie się ile czasu trwa rekrutacja? Tzn po jakim czasie można się spodziewać odmowy lub ewentualnego zaproszenia na rozmowę?

heh
@#nie

jakie ojro za siedzenie na (usunięte przez administratora) w Szczecinie? tam to 3500 brutto

@#nie

Jakie euro? 8h dziennie, 5 dni w tygodniu, max 2500 na rękę. Podwyzka po roku o ile ktoś o tobie będzie pamiętał.

@Orlik

Z odmowa jeszcze nikt w tej firmie nie zadzwonił więc siedzisz i czekasz. Z przyjęciem też bywa różnie. Czasami po miesiącu się budzą, że jednak tak. Najczęściej jednak stwierdzają, że lepiej dać komuś dodatkowy etat i mu za to nie zapłacić. Niech łoś czuje się doceniony hahaha.

Grim

Tak czytam i opinie i odpowiedzi;) każdy dający negatywa sprowadzany jest do miana albo nieroba albo nieogarnietego, no ok polityka obronna nawet spoko, zastanawia mnie jednak, czytając zapewnienia jak to nie jest fajnie, kulturalnie i super - dlaczego ogłoszenia nie schodzą z afiszy od wielu miesięcy moze i lat? Czy to nie dziwne ze połowie Szczecina nie odpowiada atmosfera tam panująca jak i na pierwszy rzut oka brak profesjonalizmu? Czemu nie piszecie i nie widać tych zmian na lepsze? Bo jak widać po wiecznym poszukiwaniu nowych pracowników? Rozumiem ze właściciele nie maja pomysłu zarówno na kadrę jak i na szeregowych pracowników, ale czy i tak słaba na rynku pracy w Szczecinie opinia nie motywuje do zmian, szukania ludzi od PR i motywacji zarówno już posiadanych zasobów jak i nowych ludzi żeby pokazać ze jest inaczej zamiast usuwać negatywy? Trochę przykre ze tak duża firma o to nie dba, zapewne odpowiedz będzie elokwentna i wyrafinowana ale tak postrzega was wielu specjalistów z którymi miałem przyjemność pracować a otarli się o prace w B i sami z krótkimi stażami zwolnili się nie skamlac na forum.

@Grim

Niektóre ogłoszenia nie znikają z afiszy dlatego, że wiele działów intensywnie się rozwija. Rok temu w dziale w którym pracuję było 7 osób w tej chwili jest ok 20 i rekrutacja trwa. HR publikuje te same ogłoszenia od wielu miesięcy, ale to nie jest ten sam etat, choć podobne stanowiska. Długoterminowe ogłoszenia mogą źle wyglądać, ale nie zawsze kryje się za nimi dramatyczna historia :) Jeśli chodzi o złe opinie o firmie.. Każda historia jest inna, nie wiem jakie zastrzeżenia mieli Pana/Pani znajomi, ale na pewno coś im nie odpowiadało jeśli zdecydowali się na zmianę pracy. Nie jest jednak prawdą że nie ma w tutaj motywacji do zmian. Od dłuższego czasu każda osoba odchodząca z firmy proszona jest o udział w tzw. exit interview (który ma na celu poznanie wszystkich negatywnych opinii) i którego wyniki są później analizowane i przekazywane do właścicieli. Na tej podstawie wprowadzono już sporo zmian. Myślę, że wiele osób widzi różnicę.

hhh

w takim razie ta firma musi być największym pracodawcą w Szczecinie, zatrudniając pierdyliard szczęsliwych szczecinian? Taki szczeciński LOTOS? Hehehuehue

Pp

Pani z hr Ci to napisała?

Nikt

2 razy odchodzilem i nie było jakiegoś wzór interview.moze w biurze jest inaczej ale pensje na magazynach-dramat.ilosc godzin-(usunięte przez administratora).diety za pracę w Szwajcarii czy Niemczech mniejsze niż powinny być według prawa.kary w euro.mandaty za zły stan auta czy za brak pozwolenia o pracę płaci kierowca.duzo pisać.zlodziej i (usunięte przez administratora) z tej Majkelki

Z tego niestety co wiem, to wyniki exit interview są owszem przekazywane na samą górę, ale jeśli są jakieś negatywne rzeczy przekazywane przez odchodzących pracowników, to szefowie machają na to ręką lub sprawa jest zamiatana pod dywan - gdyby było inaczej to by nie było tylu negatywnych komentarzy...

HR
@:)

Staramy się, aby każdy pracownik, przed zakończeniem z nami współpracy, przeszedł tzw. "exit meeting". Jest to spotkanie 1:1 między przedstawicielem Działu HR a odchodzącym pracownikiem. Na tym spotkaniu omawiamy powody odejścia, przebieg współpracy, plusy i minusy. Wyniki zawsze omawiane są z Prezesem firmy, a na podstawie wniosków stale wprowadzamy nowe rozwiązania, ulepszenia i usprawnienia. Cieżko nam jakkolwiek odnieść się Pani/Pana komentarza, gdyż jeżeli ktoś przeszedł exit meeting, to w zasadzie nie wie co zostało po nim zmienione - bo po prostu u nas nie pracuje. Dziwi nas więc komentarz o machaniu ręką i zamiataniu pod dywan. Prawda jest taka, że pomimo naszych szczerych chęci, próśb i nadziei - zadowolone osoby rzadko kiedy uciekną się do anonimowych komentarzy na temat pracodawcy.

@HR

Widać pracowałem dłużej niż "Pani w HR" i mam większe pojęcie o tym co szefowie robią z negatywnymi opiniami na temat firmy ;)

Długoletni pracownik
@:)

A ja pracuję w tej firmie od ponad 5 lat (myślę, że to wystarczająco długo żeby wiedzieć sporo o firmie) i potwiedzam słowa Pani z HR. Być może nie wszyscy pracownicy mają bezpośredni dostęp do tego typu informacji, ale ja wielokrotnie omawiałam ten temat bezpośrednio z właścicielami i wiem, że starają się reagować na powtarzające się w ankietach problemy.

@HR

Pracowałam ponad dwa lata i nikt mi nie zrobił exit interview... może się bali że powiem za dużo złego o tej firmie, w dodatku chyba nowej osobie w HR - jeszcze by się wystraszyła i sama by odeszła, hahahaha.....

Angela

Exit interviews są przeprowadzane przez najmniej kompetentna osobę w dziale HR a ich wynik nie jest zgłaszany właścicielom firmy.

Angela
@Długoletni pracownik

Maggy? Lol

Anonimowo
@HR

Przyznam ciekawa opinia,niestety nieprawdziwa. Być może odbywają się takie rozmowy,ale żadna uwaga nie jest zgłaszana dalej.można przedstawić całą litanie złych rzeczy jakie sie tam dzieją,ale czlowiek nawet nie jest dopuszczany do głosu. Ale co sie dziwic taka rozmowa przeprowadzona przez najmniej kompetentną osobę w firmie.brawo

Grzegorz

Ale czemu zmiany dopiero w momencie gdy już NIKT z doświadczeniem nie wyraża chęci do współpracy....ktoś zaspał...

@Grzegorz

Tu się tylko o zmianach mówi, ale nigdy żadna nie została wprowadzona

Olek

Czy w Niemczech na magazynie naprawdę tak źle to wygląda? Mam na myśli brak ubezpieczenia, godziny pracy i wypłaty na czas. Kwota wynagrodzenia, którą proponują powinna wynosić za 160h w miesiącu, a nie 240h. Jest tam jakaś szansa na podwyżkę, po okresie próbnym?

Nie ma szans
@Olek

Nie ma szans na podwyżkę jest wyzysk

Bociek
@Olek

Praca bardzo ciężka fizycznie. Na początek rzuca Cie na rozładunek i załadunek tirow, gdzie nadzwigasz się dużo, później niewiadomo co może coś się zmieni. Robi się 60h tyg czyli 240h w miesiącu przy stawce 5 tys zł jak dostanie się pewnie. Ogólnie praca ciężka, warunki mieszkaniowe w miarę ok, atmosfera w pracy nie najgorsza.

Zostaw merytoryczną opinię o Beliani - Szczecin

• Jak się pracuje w Beliani?

Zobacz opinie na temat firmy Beliani tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 211.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Beliani?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 171, z czego 39 to opinie pozytywne, 84 to opinie negatywne, a 48 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Beliani?

Kandydaci do pracy w Beliani napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Beliani
3.7/5 Na podstawie 853 ocen.

Beliani