Opinie o beliani.pl - Beliani (UK) GmbH

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Beliani. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Beliani o rekrutacji.

Branże: Sklepy internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Beliani w Szczecin

o_O

Czy przez ten czas motyw romansów nadal się nie wyjaśnił? Czy ciągle pojawia się jakiś nowy? Człowiek wchodzi zobaczyć jak działa firma (magazyn i biuro), a jedyne, co widać to jakieś stare wpisy i znowu smaczki nt. rozwiązłości pracowników magazynu. Chętnie się dowiem jak wygląda praca w biurze. Warto w ogóle aplikować? Przez jakiś czas było sporo ogłoszeń do HR, więc chyba wymieniła się tam cała załoga.

Ha wam w DE

Po rozmowie kwalifikacyjnej, miała być podpisana umowa i zacząć prace od nowego miesiąca, niestety po telefonie z tej nie kompetentnej firmy pani stwierdzila ze rekrutacja nie aktualna. Dramat......... NIE POLECAM !!

@Ha wam w DE

W obecnym momencie mamy więcej chętnych niż miejsc pracy. O kolejności zatrudnienia decyduje czas odesłania dokumentów przez Kandydata. Przykro nam, że nie udało się nam nawiązać współpracy w najbliższym terminie, w takich sytuacjach, przy chęci obu stron, jest on przesuwany na możliwie najbliższy.

????????????
@BELIANI HR

Badzmy ludzmi i traktujmy innych tak, jakbyśmy sami chcieli być traktowani. WÓZ ALBO PRZEWÓZ. Mam pracę albo jej nie mam!! - a tutaj tak: Rozmowa kwalifikacyjna, umawiamy się na podpisanie umowy za 2 tygodnie i rozpoczęcie pracy. Wszystko ugadane. Przez dwa tygodnie zero odzewu, wszystko jest okej, a dzień przed podpisaniem umowy - telefon, że jednak już NIEAKTUALNE. człowiek liczył na was, a ląduje na bruku! Albo się kogoś zatrudnia i się się niego czeka, gdy będzie gotów zacząć prace, skoro tak się umawialiśmy, albo się mówi od razu NIE I nie zawracamy sobie d#py. A wy sobie podpisujecie umowy w między czasie z innymi pracowniami, a mnie trzymaliście nieświadomie w rezerwie do końca, żeby dzień przed podpisaniem umowy mi podziękować Zenada i P A T O L O G I A

no name
@????????????

Tak w sumie to pewnie lepiej na tym wyjdziesz, że nigdy nie popracujesz w Beliani ;) Rekrutacja to dopiero początek żenady.

Bystry

Trojka padnie jak najlepsze osoby odejda. Nie zawsze najlepsi mają pomarańczowe kamizelki.

t

brak szacunku wobec pracowników

Specjalista ds. Marketingu

Nie spodziewalam sie takiej rekrutacji - dawno juz mnie tak nikt nie testowal. Jezyk i testy.Ciekawe doswiadczenie, przygotowani dobrze do tematu. I mam tylko nadzieje ze zostane przyjeta, bo firma fajna, biuro ladne i atmosfera tez sympatyczna. Szkoda ze malo takich ofert na rynku i firm zatrudniajacych ludzi na umowe o prace.

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn

Juzeek

500 euro kary za co?

Mel
@Juzeek

500 euro kary jest za spotykanie się w pokojach i mieszkaniach. Oni to 500 euro zabierają od podstawowej minimalnej wypłaty.

Jaro
@Mel

Tak samo mają w tej firmie kary np za brak prześcieradła z gumką. Tak, to nie jest żart. Tu na wszystko jest kara. I ta Kara za niemanie prześcieradła z gumką jest odciagana też od minimalnego wynagrodzenia z wypracowanych godzin. Kara za niemanie prześcieradła z gumką to 240 euro,gdzie twoje zarobki to 1300 euro. Jakieś pytania?

Mateusz
@Jaro

Tak ja mam pytanie. A czy za niemanie mózgu też jest jakaś kara?

AA
@Mateusz

A za (usunięte przez administratora) w wietzendorf? Może czas z tym zacząć walczyć? Czy MW ma o tym pojęcie co się tam wyrabia? Nikt za to nie poniesie odpowiedzialności?

AA
@AA

To poniżej to jest wyjaśnienie słowa, jakie usunął administrator w pytaniach w powyższym wpisie. Czyżby to był wulgaryzm? To jakim cudem znalazł się w kodeksie pracy. Oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

123ABC

Najbardziej bawi mnie to, że właściciel każe sprzątać biurka i kuchnię, gdy nie ma internetu. A kierownicy zarządzający są na swoich stanowiskach chyba z przypadku albo z zasiedzenia, bo nikt nie potrafi właścicielom przedstawić polskich realiów i oczekiwań pracowników. Zapomnijcie o jakiejkolwiek formie motywacji czy gratyfikacji. Warunki w biurze śmieszne - czasami nie ma podstawowych produktów jak długopis albo papier toaletowy. Dodatkowo te plotki o pracownikach chorych na covid to prawda. Zakaz homeoffice mimo, że kolejne osoby chorują. To wszystko troszkę rekompensują fajni ludzie, ale też do czasu, bo warunki w firmie wprowadzają niepotrzebną rywalizację. Generalnie polecam tę firmę młodym osobom, które chcą się czegoś nauczyć, mieć jakieś doświadczenie...albo osobom które lubią stabilne (choć niezbyt przyjemne) miejsce pracy. Odejdę stąd jak najszybciej.

@123ABC

Właścicielowi nie da się nic przetłumaczyć. On ma swój świat i uważa że tylko on się na wszystkim zna. Pracowali tu ludzie którzy 5 lat temu dostawali 20 k na rękę w firmach do których się zatrudniali. Ja też wiele mu próbowałem tłumaczyć i coś delikatnie się zmieniało ale tylko trochę. Dzisiaj udało się im wprowadzić rozwiązania które proponowałem 4 lata temu, dzięki którym udało się znacząco skrócić czas dostawy towaru do klienta. Majkel ma taką swoją wizję, że wprowadza zmiany które w rzeczywistości kosztują go więcej jakby było bez tych zmian, ale w jego przeświadczeniu jest po zmianach lepiej i taniej. W rzeczywistości traci na tych rozwiązaniach, ale jaką dumną minę ma że wprowadził zmiany i pracownicy musieli się podporządkować jego woli pomimo protestów.

Rudy

Dzień dobry. Pytanie mam, na czym polega praca na magazynie w Niemczech?

Krul regał u
@Rudy

Jak to na magazynie, pieczesz chleb, piszesz wiersze albo uprawiasz dynie

Krul regał u

Nie, tam nic nie trzeba, wsiadasz i jezdzisz...

@Krul regał u

Jedyny który miał uprawnienia wywalił wózek, będący na testach w dniu kiedy przyszłą komisja 20 osób na odbiór magazynu. Więc potrzebujesz uprawnień umownych. Umawiasz się że umiesz więc jeździsz.

Monia K-P

Pracowałam w tej firmie ponad 5 lat i nie mogę powiedzieć złego slowa. Byla lepisze I gorsze dni, jak wszędzie ale zdobyłam tam tak wazne w obecnych czasach doświadczenie. Warunki pracy, atmosfera, zniżki pracownicze i wypłata zawsze punktualnie na koncie. Czego chcieć więcej!?!

@Monia K-P

Szacunku, poszanowania i wypłaty na umowie, (usunięte przez administratora)

Czesc12344
@Monia K-P

A jak to wyglada z zakwaterowaniem i wgl mieszkaniem za granicą jak ceny w sklepach ?

@Czesc12344

W Niemczech ceny czasem mniejsze jak w Polsce czasem takie same a część wyższa, jak ograniczysz się do odpowiednich artykułów, nie koniecznie najgorszych, to koszty podobne do Polski. Ale pamiętaj pracujesz na Niemieckiej umowie za Polską! stawkę więc jak będziesz za dużo do domu jeździć to zabiorą ci z wypłaty.

Uciekajcie!

zero szacunku do pracownika, właściciel choleryk - wyzywa ludzi i rzuca w nich przedmiotami. Jak byłeś na L4 to możesz zapomnieć o podwyżce w przyszłym roku. Absurdalne pomysły na „usprawnienie” pracy. Każdy pracownik musi wystawić w internecie pozytywną opinie o firmie... żenada... praca biurowa totalnie niezorganizowana i prowadzona przez niekompetentne osoby. Właściciel nie uznaje nagród/premii tylko kary! Firma na każdym kroku przycina pracowników na kasę. Jak pracujesz na magazynie w Niemczech to musisz szefowi odsyłać pół pensji na konto bo minimalna niemiecka stawka godzinowa jest za duża. Kierowcy muszą jeździć z przeładowanymi autami a jak dostaną karę od policji to muszą płacić z własnej kieszeni. Ogólnie kierowcy i magazynierzy to chyba więcej kar płacą niż wypłaty dostają... ludzie pracują w tej firmie po 3-6 MIESIĘCY i odchodzą, ciekawe dlaczego...?

Radosław Marek
@Uciekajcie!

Pracowałem tam na terenie Szwajcarii 2.50 fr na godzinę i jesteś jak turysta zero uprawnień(usunięte przez administratora)robisz (usunięte przez administratora)

Trudno zawiadomić PIP gdy praca jest w Niemczech na podstawie polskiej umowy.

Była

ta firma ma klilkadziesiąt spółek, PIP nie ogarnia, był wielokrotnie, nic nie zdziałał. Każdy ma podpisana umowę z inna spółką. W zespole czasem nie ma dwóch osób, które by miały umowę z tym samym pracodawcą. Mało tego, nawet mając te same kwalifikacje, dwie osoby moga mieć bardzo różne wynagrodzenie na tym samym stanowisku. U mnie w dziale laska jedna miała 2 tyś druga 3 tyś. Przyszły do pracy tego samego dnia.

Na tą firmę musi być skoordynowana akcja wielu służb w wielu krajach. Cały system opiera się na chmurze umiejscowionej na serwerach gdzieś w Bangladeszu czy Indiach. Do tego żeby wszystko sprawdzić trzeba pytać u źródła w chinach. Jak Niemcy nakazali zatrudniać w Niemczech to pozatrudniał ale za Polskie stawki, więc żeby tą wypłatę dostać musisz (usunięte przez administratora) kupę godzin bez zjazdów do Polski bo inaczej zabiorą ci kasę z wypłaty bo za dużo dostałeś a nie zarobiłeś. Oczywiście pracujesz w dwóch firmach na raz czyli odwalasz 8 godzin na głównej umowie a nadgodziny idą na inną umowę Szwajcarska którą widzisz tylko w momencie podpisania jej i znika ci z oczu w ułamku sekundy po oderwaniu długopisu od umowy. Oczywiście wszystko rozlicza system automatycznie więc masz zawsze idealnie 8 godzin pracy.

chętny do pracy

Wyjazdy do pracy są tylko ze Szczecina? Czy z innych części Polski również? Jak wygląda teraz sytuacja z wyjazdem i COVIDEM? Kwarantanna jest płatna? Jak z zakwaterowaniem? Potrącają z pensji czy jest zapewnione bezpłatnie, godne warunki, daleko od miejsca pracy? Wyżywienie? Pozdrawiam, oczekuje normalnej odpowiedzi, a nie plucia jadem przez byłych pracowników.

@chętny do pracy

Zachęcamy do przesłania CV na adres e-mail: praca@beliani.com, po aplikacji skontaktujemy się telefonicznie i opowiemy o wszelkich szczegółach.

Kaczątko
@chętny do pracy

Wyjazd jest w poniedziałki o 6:00 spod Beliani. Transportem firmowym. Można również dojechać na własną rękę. Jeśli chodzi o zakwaterowanie to odciągają z pensji. Chociaz zapewniali ze jest bezpłatne. Wyżywienie własne. Warunki (usunięte przez administratora)

Kurczak
@Kaczątko

"Rekruterzy" nie mówią wszystkiego,jak dojedziesz to się dowiesz co i jak..większość ucieka jak słyszy co mówią pracownicy...uciekaj..

@Kaczątko

Koszt zakwaterowania potrącany jest z wynagrodzenia, o czym Kandydaci są informowani podczas procesu rekrutacji.

@Kurczak

Podczas procesu rekrutacji Dział Rekrutacji przedstawia ofertę jak najbardziej szczegółowo, zgodnie z rzeczywistością, aby Kandydaci mogli podjąć świadomą decyzję o zatrudnieniu. Z częścią informacji, takich jak: kwestie organizacyjne, dotyczące funkcjonowania magazynu, BHP, regulaminu itd. nowi pracownicy są zaznajamiani na miejscu.

brawo

Naprawdę aż tak boli kogoś (usunięte przez administratora), że musi po raz 70 pisać to samo?

Byla
@BELIANI HR

Ta a w szwajcarii mozna sobie wsiąść do auta i pozwiedzać jak ja uwielbiam ludzi z HR

Byly pracownik

Pracodawca z dobrym sercem. Czytam czasami zeby się pośmiać jaka to fajna firma i jaki dobry czlowiek z szefa. Pracowalem w Szwajcarii ludzie spoko fajna ekipa pozdrawiam jezeli jeszcze pracują bo tam tez wszyscy mówią że dlugo nie popracuja ifaktycznie jest rotacja duża. Co do szefa taki kochany ze jezeli jedziesz jako kierowca to nie mozesz zrobic sobie przerwy GPS pod kontrolą ale i tak z twojego czasu pracy zabiera ci 30 minut na przerwę. ZEBY TO ZROZUMIEC POWTARZAM PRACUJESZ BEZ PRZERWY A MASZ ODJETY CZAS 30 MINUT ZA PRZERWĘ. Jezeli pracujesz w dzien swiateczny (to jest tu normalna sprawa) to stawke swiateczna masz przez 8 godzin płaconą pozostale np 4 godziny robisz za gola stawkę. Soboty wszystkie pracujace za stawkę zwykla, nadgodziny platne zwykla stawka. Pracujesz w Szwajcarii na polskiej umowie ale spokojnie dostaniesz instrukcje jak udawać ze ty tu nie pracujesz. Dobra moze zarobisz za miesiac okolo 2000 franków jak się uda ale ludzie tu na bezrobociu dostaja 3000 franków i nie musza pracowac od 250 do 300 godzin miesiecznie. Przepracujcie w Polsce w normalnej firmie 250 godzin to zobaczycie ile zarobicie a tu wzzystko drogie. Na zakonczenie przeczytajcie to jeszcze taz i zastanowcie się czy warto bo Panie przy rekrutacji duzo obiecują ale to fikcja.

Nat

Byłam w tej firmie na dwóch rozmowach kwalifikacyjnych na dwa różne stanowiska. Pierwsza rozmowa z HR (chyba menadżer działu) była bardzo dziwna. Pani generalnie nie wiedziała w jakim dziale mnie obsadzić, po czym zapytała czy mam jakieś pytania... trochę ciężko zadać sensowne pytanie, kiedy nie wiem co miałabym robić. Pracy nie otrzymałam (powiadomiono mnie o tym mailowo), mimo zapewnień na każdym kroku, że firma się rozwija i poszukuje ludzi na różne stanowiska. Druga rozmowa już do działu logistyki była bardziej konkretna - przedstawiono mi konkretnie zadania, które by należały do moich obowiązków. Pomimo wielu lat doświadczenia w branży TSL nie otrzymałam ani pracy, ani informacji zwrotnej, a takowa miała zostać przekazana zarówno, jeśli byłaby negatywna. W zasadzie to trochę zastanawiające jest kogo tak na prawdę Beliani szuka. Trzeciego podejścia już robić nie będę, ale na pewno warto aplikować by samemu wyrobić sobie zdanie o firmie a nie tylko poprzez czytanie komentarzy.

Baba Jaga

Kiedy przyszłam do pracy nie wiedziałam co jest z firmą nie tak, ale od samego początku czułam, że wiele. Szybko się okazało, że jest problem z szefem- cholerykiem i jego gwardią wazeliniarek. O ile z nim kontakt, choć intensywny, jest rzadszy, o tyle z kierowniczkami codzienny. Niestety presja, toksyczna atmosfera, kłamstwa i inwigilacja są na porządku dziennym. Jeśli zdarza ci się chorować to nie dostajesz podwyżki, jeśli bolą cię plecy, to nie dostaniesz wygodnego krzesła. Przestrzeganie praw pracowniczych? Zapomnij. (usunięte przez administratora) Owszem, częsty. Rotacja pracowników? Ogromna. Można dostać depresji i to w każdym dziale. A o HO w trakcie pandemii można zapomnieć. Właściciel nie szanuje ludzi, obraża i krzyczy. Jesi przyjdzie ci do głowy tu aplikować to szykuj się na niezłe manto. Nie warto.

Oby_już_niedługo
@Baba Jaga

Pytanie do koleżanek i kolegów do działu znajdującego się w piwnicy - jak wam tam na dole? Nie czujecie się jak w lochach? Czy ktoś już zgłosił to do inspekcji pracy i sanepidu? Może dział HR który lubi tutaj odpisywać wypowie się czy ich zdaniem pomieszczenie w którym aktualnie przebywa ponad 20 osób z jedną toaleta (pracują kobiety i mężczyźni), praktycznie bez okien i możliwości wietrzenia jest bezpieczne dla zdrowia pracowników? Jak komuś zależy żeby coś się zmieniło to... https://szczecin.pip.gov.pl/pl/formularz/154

Radek

Witam,czy może ktoś z obecnie pracujących wypowiedzieć się na temat zarobków,czy są jakieś premie i ile realnie można zarobić netto miesięcznie.Chodzi mi o pracę przy rozładunku/załadunku kontenerów.

Radek

Czyli taki odpowiednik opolskiej agencji Ets z siedzibą w Opolu, gdzie robią same (usunięte przez administratora) a firmą zarządzają ruskie kacapy i zarobki na podobnym poziomie.Chyba nie ma co pracy szukać w Niemczech bo za taką kasę i użerać się z chołotã nie widzę sensu, dzięki za odpowiedzi

Bambam
@Radek

Nie sluchaj sie odpowiedzi typu 1200 euro za 220 godzin.. To nie prawda za 190h zarobisz te 1300, nie sluchaj tez o tych karach , jezeli ktos jest życiową oferma ktora nie chodzi do pracy to wiadomo nie zarobi, o prześcieradle jest mowione od poczatku zatrudnienia, wiec nie wiem w czym problem. Pracuje ponad rok i zadnego bonusa nie straciłem, wiec jezeli chcesz pracowac to wszystko jest ok, jezeli nie chcesz no to bedziesz narzekał, tak samo jak ofermy ktore piszą te komentarze ze tak im źle. Nikt was na sile nie trzyma. Pozdro

PF

Firma niemająca pojęcia o niczym, zero zorganizowania na magazynach, kłócą się zamiast razem pracować nad dobrem swoim i pracowników, (usunięte przez administratora) niż inne problemy w magazynie, (usunięte przez administratora) brud i smród, robią wszystko tak, żeby pracownik miał najgorzej, jak ma wielki (usunięte przez administratora) Firma nadaje się do bakutilu, odradzam każdemu pracę w tym (usunięte przez administratora) kurz to twój przyjaciel a jak będziesz miał problem to na pewno nie idź do(usunięte przez administratora)

SzukajacaPracy

Witam znalazłam fajne ogłoszenie do firmy beliani natomiast gdy weszlam na opinie to trochę się przeraziłam. (usunięte przez administratora) I czy będę miała z nimi styczność jako zwykły pracownik? Ponieważ po opiniach nie wiem czy się zdecyduje na tą pracę. Pozdrawiam

Teamlider
@SzukajacaPracy

Sugeruj się tym co tu napisane to nigdy nie zaczniesz pracy w żadnej firmie. Jest jak wszędzie, raz lepiej, raz gorzej, ale nikt nikomu krzywdy nie robi. Niestety kilku zwolnionych degeneratow rozpoczęło swoją prywatna wendete i piszą bzdury. Jedyne dlaczego pracy mogę nie polecić to słaby system wynagrodzeń i zawistne środowisko pełne plotkarzy. Zastanowcie się czy robienie ludziom krzywdy coś wam daje, bo przez komentarze tutaj dziewczyna z jednej z hal przepłakała kilka dni

Dżefrej
@SzukajacaPracy

Dokładnie Ty się ludzi z biura nie bój bo najgorsze (usunięte przez administratora) Cię czeka wśród "przyjaciół" na hali. Ale nic na tym magazynie nie jest tak jak tu piszą no chyba, że kasa się nie zgadza bo to się zgadza ????

Obecny pracownik

Pracuje tu już od dłuższego czasu i szczerze nie jest najgorszej. Wypłata zawsze na czas, miła atmosfera w biurze. Naprawdę nie mam co narzekać, jest spory zapieprz, no cóż... w końcu jesteśmy w pracy a nie w kafejce na plotach. Kto chce pracować zapraszam do beliani, kto nie to niech nawet nie startuje do nas. Pozdrawiam!

Powiem tak, firma to istne (usunięte przez administratora) Owszem są działy w których pracują/ pracowali ludzie po kilka lat i utrzymują się na pozytywnej opinii i zdrowych relacjach, ale ta liczba zamyka się może w dwóch takich działach. Reszta to niedopracowane (usunięte przez administratora) Na magazynach szukają możliwości zabierania pieniędzy praktycznie każdemu o byle co. Szef, któremu daleko jest do bycia kimkolwiek i banda pseudo liderów, którzy potwierdzają słowa (usunięte przez administratora) W biurach panuje (usunięte przez administratora) i tak naprawdę nie można nic powiedzieć ani zrobić bo Twoje zdanie nie ma tam mniejszego znaczenia. Przestrzegam ludzi szczególnie młodych i chętnych żeby nie pakowali się w nic co związane z tą firmą nieważne za jakie pieniądze. Nie mają wykalkulowanych stawek na żadnych stanowiskach i możesz zacząć od jednej kwoty a osoba z mniejszym doświadczeniem dostanie więcej i tak bo np. lepiej trafiła. (usunięte przez administratora) Są osoby które są bardzo dobrze z nim ustawione i zarabiają spore pieniądze za podpisywanie się pod wieloma dokumentami. W firmie jest bardzo dużo spółek po 20 pracowników w większości. Na magazynach panuje (usunięte przez administratora) nie tylko między ludźmi ale taki ogólny. BHP nie jest przestrzegane, (usunięte przez administratora)oszczędza na wszystkim na czym się da, nawet na przeciwpożarowych zabezpieczeniach. Prowadzona jest również kreatywna księgowość przez Panie z działu finansowego. (usunięte przez administratora) W tej firmie raczej nic się nie zmieni i będzie coraz gorzej.

Em

Bardzo dziękuję za ten komentarz. I napisze tylko tyle żebyście się nie martwili, zmiany nadchodzą.

ZMARTWIONY

drodzy państwo czytam całość wypowiedzi z wielkim zniesmaczeniem i brakiem zrozumienia co się stało w firmie jaką budowałem i pełniłem ważne funkcje w firmie kilka lat w wstecz nie po to budowałem podwaliny tej firmy aby widzieć jak ona tonie w wewnętrznej wojnie

niech tak bedzie

to nie ma sensu, osoby majace łeb na karku maja haki na TL/kierownikow. musialaby nastapic wymiana calego kierownictwa zeby cos zmienic

Nowy75

Cześć wszystkim. Możecie się podzielić opinią nt.pracy w Witzendorf. Praca biurowa.

Zostaw merytoryczną opinię o Beliani - Szczecin

• Jak się pracuje w Beliani?

Zobacz opinie na temat firmy Beliani tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 210.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Beliani?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 170, z czego 39 to opinie pozytywne, 84 to opinie negatywne, a 47 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Beliani?

Kandydaci do pracy w Beliani napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Beliani
3.7/5 Na podstawie 853 ocen.

Beliani