Opinie o Alpla” Sp. z o. o. w Ostrów Mazowiecka Stolarska 6

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Alpla” Sp. z o. o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Alpla” Sp. z o. o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja opakowań plastikowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alpla” Sp. z o. o. w Ostrów Mazowiecka Stolarska 6

a konkretnie o co kaman

Kama

Jak w Alpli w Ostrowi pracuje kontrola jakości? Czy też pracuje w systemie czterobrygadowym? czy kogoś szukają? Jak zarobki?

Maciej
@Kama

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów odnośnie aktualnej rekrutacji https://career.alpla.com/pl/jobs Szukasz pracy w kraju czy za granicą? Alpla rekrutuje również pracowników do swoich zagranicznych oddziałów.

@Kama

system pracy jest czterobrygadowy w kontroli jakości wolnego etatu jak na razie brak

Maciej
@Zeno

Czy w związku z takim systemem pracy obowiązują dodatki finansowe i premie za dobre wyniki lub stu procentową frekwencję?

Były
@Maciej

Hahaha... dodatki... dobre sobie. Z każdej strony patrzą jak zabrać. Nie ma czegoś takiego jak dodatki finansowe. Hahaha... Dodatki...

@Maciej

tak dodatek jest marne 150 złotych za pracę w soboty i niedziele tu niema dobrych wyników zawsze coś znajdą niema czegoś takiego jak 100 % obecność dodatku

Dariusz

Alpla jest światowym liderem w zakresie opracowywania i produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Wytwarzają innowacyjne systemy opakowaniowe, butelki, zamknięcia i formowane wtryskowo elementy dla szerokiego wachlarza branż. Jeżeli interesuje Was kariera w firmie to na stronie https://career.alpla.com/ jest dużo ofert pracy. Każda opinia dotycząca warunków zatrudnienia i wynagrodzenia będzie bardzo mile widziana. Zachęcam Was do dyskusji.

@Dariusz

może i jest liderem tyle że wynagrodzenie pracownika na samym dole tego nie potwierdza za miskę ryżu nie da wyżyć w tym kraju a widać że tak o nas pracownikach fizycznych myślą

Romek
@Dariusz

chciałem wysłac cv poradźcie czy warto jaka jest atmosfera?

@Dariusz

może i jest światowym liderem tyle że płaca tych na samym dole tego nie odzwierciedla

@lenon

Uważasz, że obecne zarobki za pracę w firmie Alpla” są zbyt niskie? Jeżeli tak to mógłbyś podać konkretne kwoty, które otrzymują osoby na najniższych stanowiskach w tym przedsiębiorstwie? Będę wdzięczny za konkretne informacje.

@Michał

1800 do 2000 jeśli jest cała premia pakowacze około 2200 do 2500 magazyn 3000 do 3500 operator maszyn pod warunkiem całej premi

@lenon

Dziękuję za odpowiedź. Fajnie, że podałeś zarobki obowiązujące na kilku stanowiskach. Chciałbym zweryfikować dodatkowo, co należy zrobić, aby każdego miesiąca móc ubiegać się o premię do pensji podstawowej? Z premią zarobki wyglądają o wiele lepiej, dlatego, proszę o odpowiedź.

@Michał

premia jest stałym dodatkiem do pensji jest wysokość jest zależna od wszystkich pracowników na danym dziale niezależnie jaka zmiana jeżeli jeden pracownik coś odwali (reklamacja na towar , słaba wydajność, przestoje maszyn ) i już zakres nie mieści się w określonej skali to premia jest pomniejszana o określony procent dla pracowników z danego działu nie zależnie czy to jest jego wina czy pracownika z innej zmiany, co należy zrobić wedle pracodawcy każdy ma pilnować każdego

@lenon

W takim razie wychodzi na to, że chcąc otrzymać premię, na jej wysokość pracuje cały zespół. W tym momencie rodzi się kolejne pytanie. Mianowicie, czy atmosfera pracy w tej firmie jest na tyle dobra, aby zespoły pracownicze odpowiednio ze sobą współpracowały i mogły wspólnie osiągać premie?

@Michał

premia jest stałym składnikiem wypłaty tylko jej wysokość zależy od efektywności reklamacji i odpadu wpływ mają na to cztery brygady z danego działu pracujące na inne zmiany co do atmosfery to niema się wpływu na kolegów z innej zmiany

Vggjgdrrrse

Nie polecam, magazyn Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Pieniądze, dodatki

Leokadia
@Vggjgdrrrse

Produkcja to też słaba praca. Niby dali podwyżki, ale przelew mniejszy niż mówili. Słyszałam że jeszcze w lutym premie nam zabiorą za reklamacja w styczniu. Chyba czas prace znalezc

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Alpla” Sp. z o. o. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
Iwona

@Zeno Dziękuję Ci za tak aktywne uczestnictwo w dyskusji. Cieszy fakt, że firma Alpla daje możliwość pracy osobom, które dopiero zbierają swoje pierwsze doświadczenia zawodowe. Wspominasz o ewentualnym doszkalaniu - czy to zatem oznacza, iż firma organizuje swoim pracownikom cykliczne szkolenia, czy raczej mają one jednorazowy charakter?

@Iwona

jeśli chodzi o doszkolenie to miałem na myśli iż doszkolenie odbywa się już w czasie pracy przez innych operatorów na zmianie oraz przez wyjazdy lub na miejscu się odbywają kursy niezbędne do obsługi maszyn i urządzeń zazwyczaj po wprowadzeniu jakieś modernizacji lub nowej maszyny odbywa się szkolenie dla osób odpowiedzialnych za obsługę BHP jest na pierwszym miejscu w zakładzie

@Zeno

@Zeno Bardzo dobrze, że postanowiłeś coś dopowiedzieć w tej kwestii. Ale nie można zaprzeczyć w takim razie, iż Alpla nie dba o rozwój swoich pracowników - a to już się chwali. Zapewne parę osób zostało zachęconych do aplikowania. Może wiesz, na jakie stanowiska trwa obecnie rekrutacja?

@Iwona

na produkcji pakowacze są mile widziani, umysłowi tego nie wiem należy się pytać w kadrach, na magazynie nie słyszałem żeby się jakieś miejsce zwolniło pozdrawiam

@Zeno

@Zeno A zatem to bardzo dobrze, że Alpla chce zatrudnić nowych pracowników. Sądzę, iż po Twoich komentarzach firma może mieć paru chętnych na jedno stanowisko. A jak przedstawia się poziom wynagrodzenia nowych pracowników - jest już one w miarę korzystne?

@Iwona

odnośnie zarobków za bardzo nie pomogę zaczynają się od 1600 - 1800 + nadgodziny na stanowisku pakowacza stawki nie są podawane do wiadomości publicznej więc jak to jest dokładnie to nie powiem tyle mogę powiedzieć że niema aż takich różnic między młodym a starym pracownikiem na tą chwile raczej kolejek do firmy nie będzie przy takiej polityce płacowej i rosnących cenach w kraju

@Zeno

@Zeno Można w związku z tym docenić firmę Alpla za to, że traktuje wszystkich swoich pracowników w równy sposób. Może jednak parę osób zdecydowałoby się na pracę w tym przedsiębiorstwie. Mam tu na myśli chociażby osoby, które chcą sobie jedynie dorobić i szukają tymczasowego zajęcia. Są skłonni do zatrudniania takich pracowników?

@Iwona

Pewnie tak w wakacie sporo osób pracowało i po wakacjach odchodzili więc to raczej nie jest przeszkoda zawsze można powiedzieć że jeśli będzie praca odpowiadała to zostanę na dłużej

@Zeno

A zatem to dobrze, że firma Alpla nie skreśla tych, którzy szukają jedynie tymczasowej pracy. W naszej dyskusji poruszyliśmy już bardzo wiele aspektów, związanych z pracą w tym przedsiębiorstwie. A powiedz Nam jeszcze, co osobami posiadającymi niewielki stopień niepełnosprawności. Mają one szanse na zatrudnienie tam?

@Iwona

O to już należy pytać w kadrach praca w ALPLA jest pracą fizyczną praktycznie wszystko robi się ręcznie

@Zeno

Rozumiem. Tak czy inaczej - serdecznie dziękuję Ci za Twój wkład w tę dyskusję. Jestem pewna, że informacje, które przekazałeś posłużą osobom szczególnie zainteresowanym tym pracodawcą. Czy Alpla dba o rozwój swoich pracowników, organizując im jakieś szkolenia?

@Iwona

zależy od stanowiska ci na samym dole mogą liczyć jedynie na szkolenie w zakresie BHP

@Zeno

Trzeba powiedzieć, że bardzo pomagasz Nam w zebraniu rzetelnych informacji na temat tego, jak wygląda praca w firmie Alpla. To dobrze, iż nawet pracownicy niższego szczebla mogą tam liczyć na jakieś szkolenia. A jak sprawa przedstawia się, jeśli chodzi o tych, którzy mają już wyższe stanowiska?

ALPLA OSTRÓW
@Iwona

a konkretnie chodzi o fizycznych czy biurowych

Ttt

Zenon&Iwona niezłe monologi powiem ci że to wymaga interwencji lekarza. Nie byle jakiego.

Iwona

@Zeno Dobrze, że w firmie Alpla można liczyć na tak stabilne warunki zatrudnienia. Widać tu zatem dbałość tej firmy o swojego pracownika, o poczucie jego bezpieczeństwa. Wspominasz o wakatach - a czy osoby, które nie posiadają albo mają małe doświadczenie zawodowe mogą pomyślnie przejść przez proces rekrutacji?

@Iwona

jako pakowacz doświadczenie nie jest potrzebne tam się tylko przestawia z jednego miejsca na drugie towar, wystarczy być sprawny fizyczne i mieć chęci do pracy jako operator maszyn tu już jest wymagana jakaś znajomość zakresu obsługi maszyn resztę się doszkoli w czasie okresu próbnego W ALPLA niema łatwej pracy jest to praca fizyczna w tem. do 40 stopni w lato więc osoby którym się nie chce im się pracować nie mają szans na przetrwanie zakładzie i niema co liczyć na wysokie zarobki bo przy takim rządzie w kraju nie należy się spodziewać podwyżek płacowych w zakładach pracy oraz inne zakłady produkujące w tej samej branży tylko czekają na potknięcie ze strony ALPLI aby zająć jej miesce

Iwona

@Zeno Czyli na stabilną umowę w Alpla niestety trzeba trochę poczekać. Ale dobrze, że firma dba o integrację swoich pracowników. Co w takim razie z ubezpieczeniem dla osób, które pracują na podstawie tej pierwszej umowy - mogą na nie liczyć?

@Iwona

już na pierwszej umowie zostaje się pełnoprawnym pracownikiem czyli należą się wszelkie dodatki do płacy łącznie z ubezpieczeniem i innymi składkami jest to umowa o prace tyle że na określony okres jeśli się sprawdza na pewno dostaje następną umowę aż do stałej ja pracowałem około 5 lat na takiej umowie jak jest teraz z okresem to nie powiem może być 3 miesiące albo 3 lata nie interesowałem się tym za bardzo bo nie miałem ku temu powodów jeśli ktoś się nie boi ciężkiej pracy może przychodzić do ALPLA OSTRÓW miejsca są cały czas pozdrawiam

Iwona

@Zeno Rozumiem, jednak wysokość zarobków jest rozpatrywana przez każdego w sposób indywidualny - związane jest to z różnymi potrzebami. Skupiasz się tylko na wynagrodzeniu - może jednak zechciałbyś powiedzieć nam coś o innych aspektach pracy w Alpla. Na podstawie jakiej umowy są zatrudniani nowi pracownicy? I czy oprócz pensji podstawowej macie zapewnione jakieś dodatki pozapłacowe?

@Iwona

pierwsza umowa jest na czas określony po 2 już na stałe czas określony może trwać i 3 lata każdy na każdego patrzy wilkiem każda zmiana jest inna jedna jest lepsza inna gorsza zależy gdzie się trafi do majstra z dodatkami poza płacowymi ja się nie spotkałem bynajmniej dla osób pracujących na produkcji biurowi się nie chwalą swoimi przywilejami jedynie na co to mozna liczyć to zwrot kosztów okularów korekcyjnych dla osób pracujących przy monitorach a i są raz na jakiś czas imprezki zmianowe integracyjne ogólnie praca jest fizyczna pot po plecach nieraz leci nie dla mięczaków i mami synków wszystko zależy na jakiej się maszynie pakuje butelki pozdrawiam

Iwona

@Zeno Alpla Ostrów, jeśli nie ma o czym pisać, to czy oznacza to stan zadowolenia z warunków pracy w Alpla? Jeśli tak to może jest to wystarczający powód, żeby o tym napisać, aby zachęcić innych do aplikowania.

@Iwona

nawet urzędu pracy nie chcą pracować za takie marne stawki

Waldi

Co słychać w firmie? Dawno nikt nie pisał.

Zeno Alpla Ostrów
@Waldi

bo niema o czym jak na razie to tylko dyrektorów przybywa

Kimko23

Nie polecam pracy w zakładzie jako pakowacz podczas rozmowy mydlą oczy że zarobki przekraczają 2tys zł a tak naprawdę na wypłatę masz niecałe 1,5 tys zł przy czym jedna osoba obsługuje kilka maszyn gdzie było tak że nie można było się wyrobić z pakowaniem i zgłaszając to że się nie wyrabiasz i chcesz kogoś do pomocy oni mają to gdzieś i mówią że nie ma kogo dać do pomocy nie polecam omijajcie ten zakład z daleka

Iwona

Może ktoś napisze coś więcej na temat obecnych warunków pracy w Alpla? Czy pracownicy mogą liczyć na jakieś benefity, mają możliwości awansu? W jaki sposób przebiega rozmowa rekrutacyjna oraz jak są podczas niej sprawdzane predyspozycje do pracy? Zachęcam do dodawania komentarzy i dzielenia się aktualnymi ofertami pracy, doświadczeniami z przebiegu rekrutacji oraz wszystkim odnośnie warunków i atmosfery w pracy.

Zbynio

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

zeno
@Zbynio

cały czas pakowacze się zwalniają więc robota jest

Jakim firma Alpla” Sp. z o. o. jest pracodawcą? Chętnie dowiemy się więcej od obecnych pracowników firmy.

zeno

a takim iż zamiast podnieś stawkę do góry to wliczyli do stawki połowę premii ze niby jacy to oni dobroduszni i stawki o 2-3 złote podnoszą a w rzeczywistości wychodzi że dostajesz niecały 1% podwyżki tak mydlą oczy pracownikom władza tak kombinowała że sie sama zamotała z odbieraniem nadgodzin że niebyło komu pakować butelek i nie wiadomo dokładnie jak to będzie dalej a ludzie tak lecą do alpli że biurowi wydzwaniają do tych co sie pozwalniali z pytaniem czy nie chcą powrotem taka tu polityka panuje umysłowych narpiew zgnoić a potem jak sobie rady nie dają na maszynach to plączą że reklamacje są i winny pakowacz że nie sprawdza a od czego jest operator i kontrola jakości

Gregor

Widziałem nowe oferty pracy i bardzo mi si,ę to podoba. Możecie coś podpowiedzieć?

J

Witam staram sie o stanowisko operatora maszyn do Alpla ostrów mazowiecka czy ktos wie co i jak , jaka atmosfera i czy warto podjac prace prosze o opinie. Pozdrawiam

@J

czy warto pytaj się po nowym roku podobno mają być jakieś zmiany w organizacji pracy operato zarabia nieźle jeśli mu premi nie zabiorą na dzień dzisiejszy nie narzekają na płace a odnośnie atmosfery to trzeba się pilnować na każdym kroku żeby majster premi nie zabrał co szczególnie widać na dwóch zmianach przed wypłatą siesli ci się nie spiesz to zaczekaj do lutego powinno się wszystko wyjaśnić odnośnie czasu pracy w alpli pozdrawiam

Iwona

@Zeno widzę, że raczej jesteś niezadowolony z pracy w firmie Alpla” Sp. z o. o. Co Ci się nie podobało w firmie? Co byś zmienił w firmie? Czy nie możesz powiedzieć nic pozytywnego o pracy w firmie? Każda opinia jest istotna dla nowo zatrudniających się osób.

b

Jakie obecnie sa zarobki na pakowaniu w alpli w Polsce? . Orientuje sie moze czy jakas agencja pracy rekrutuje do pracy w Alpli w Niemczech na stanowisko pakowacza ? .

Iwona

@Zeno długo już pracujesz w firmie? Chętnie dowiemy się więcej na temat warunków zatrudnienia w Alpla. Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy?

@Iwona

liczyć to można tylko na siebie albo na znajomości niema nic za darmo masz robić robić i robić było miło ale już się skończyło

Zostaw merytoryczną opinię o Alpla” Sp. z o. o. - Ostrów Mazowiecka

• Jak się pracuje w Alpla” Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Alpla” Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alpla” Sp. z o. o.?

Alpla” Sp. z o. o.
2.3/5 Na podstawie 24 ocen.

Alpla” Sp. z o. o.