Pracownik były

Najgorsza firma jaka jest w obrębie Nowiaka, Boże kto dopuścił takich baranów do władzy tam, a w szczególności magazyn, wzięli pracownika na PO kierownika i teraz będzie chodził i ganiał ludzi, wół nie pamięta jak cielęciem był haha pozdrawiam

Pytanie Nowy wpis

Czy firma Alpla” Sp. z o. o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Magic

Witam A ile osób pracuje aktualnie : na produkcji na magazynie w kontroli jakosci Czy wszyscy pracują w systemie 4 brygadowym? Czy inaczej? Wielkie dzięki za info zwrotne... :-).

zeno
@Magic

40 x 4 zmiany

Renia Nowy wpis
@zeno

40 osób macie na zmianie ?? Wow. U nas maszyn 12 a ludzi 6 na produkcji +kj + wozkowy z magazyny.

zeno Nowy wpis
@Renia

w kontroli mamy 2 osoby na zmianę wózkowych na magazynie 5-6 osób na zmianie + 2 zagranicy do obsługi 2 owijarek na magazynie należy do tego dodać po 4 gospodarczych na 1 i 2 zmianie co do ilości maszyn to na jednym dziale mamy 12 maszyn a działów mamy 4 w tej chwili po redukcji etatów jest około 30 osób na produkcji na jednej zmianie

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie Alpla” Sp. z o. o.?

Jaro Nowy wpis
@Pytanie

A konkretnie o jakich liderów chodzi bo to różnie bywa

Belmondo

Zdecydowanie nie polecam nikomu!! Typowa korpo do zarzynania ludzi, zwłaszcza młodych i ambitnych. Zero możliwości rozwoju, liczą się tylko wyniki i to aby nie podpaść górze. W kadrze zarządzającej same(usunięte przez administratora) Omijać szerokim łukiem!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Alpla” Sp. z o. o.?

Jaro

tak

Pracownik były

Jaro
@Pracownik były

ale to nie w Ostrowi a w NDM

Czy Alpla” Sp. z o. o. zatrudnia studentów?

Mama Alpla OST

nie

Kaśka
@Pytanie

Tak. Na czas wakacyjny jak najbardziej

Janek
 Problem

Omijać szerokim łukiem. Toksyczne miejsce pracy ze względu na stosowane praktyki zarządzania, chyba że ktoś lubi reżim wojskowy i całkowite podporządkowanie się.

Jaka umowa obowiązuje w Alpla” Sp. z o. o. podczas okresu próbnego?

zeno
@Pytanie

umowa o pracę na czas określony bez prawa do premii

Witam. Jak wygląda praca operatora maszyn w alpla? Czy kobiety również mają możliwość pracy na tym stanowisku? Jestem zainteresowana podjęciem pracy, mam doświadczenie, jednak nie wiem czy sobie poradzę jako operator-kobieta w tej firmie. Bardzo proszę o informacje. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Jak długo czekaliście na odzew z Alpla” Sp. z o. o.? Oddzwaniają zawsze?

@Pytanie

Moje podanie leżało 2 lata w kadrach aż zadzwonili iż jest wolny etat ale teraz to pewnie w ciągu miesiąca będzie informacja bo niema komu robić

OBSERWATOR

Z 5 CV zero kontaktu Nie masz znajomości nie masz pracy

Mama Alpla OST
@OBSERWATOR

na jakie stanowisko składałeś CV

dyndol
@Pytanie

Ja czekałem od 19:00 w niedziele do 8:00 rano w poniedziałek . Dodatek za 100% jest, w takiej zasadzie ze nie zabierają premii, za brak obecności dwa dni (zwolnienie) zabierają kilka procent premi

Bożena
@dyndol

@dyndol, a na produkcji jaka jest podstawa? Można startować bez doświadczenia, do przyuczenia? Jest komu pomóc ogarnąć temat? Będę Ci wdzięczna za odpisanie.

a konkretnie o co kaman

Kama

Jak w Alpli w Ostrowi pracuje kontrola jakości? Czy też pracuje w systemie czterobrygadowym? czy kogoś szukają? Jak zarobki?

Maciej
@Kama

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów odnośnie aktualnej rekrutacji https://career.alpla.com/pl/jobs Szukasz pracy w kraju czy za granicą? Alpla rekrutuje również pracowników do swoich zagranicznych oddziałów.

@Kama

system pracy jest czterobrygadowy w kontroli jakości wolnego etatu jak na razie brak

Maciej
@Zeno

Czy w związku z takim systemem pracy obowiązują dodatki finansowe i premie za dobre wyniki lub stu procentową frekwencję?

Były
@Maciej

Hahaha... dodatki... dobre sobie. Z każdej strony patrzą jak zabrać. Nie ma czegoś takiego jak dodatki finansowe. Hahaha... Dodatki...

@Maciej

tak dodatek jest marne 150 złotych za pracę w soboty i niedziele tu niema dobrych wyników zawsze coś znajdą niema czegoś takiego jak 100 % obecność dodatku

Dariusz

Alpla jest światowym liderem w zakresie opracowywania i produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Wytwarzają innowacyjne systemy opakowaniowe, butelki, zamknięcia i formowane wtryskowo elementy dla szerokiego wachlarza branż. Jeżeli interesuje Was kariera w firmie to na stronie https://career.alpla.com/ jest dużo ofert pracy. Każda opinia dotycząca warunków zatrudnienia i wynagrodzenia będzie bardzo mile widziana. Zachęcam Was do dyskusji.

@Dariusz

może i jest liderem tyle że wynagrodzenie pracownika na samym dole tego nie potwierdza za miskę ryżu nie da wyżyć w tym kraju a widać że tak o nas pracownikach fizycznych myślą

Romek
@Dariusz

chciałem wysłac cv poradźcie czy warto jaka jest atmosfera?

@Dariusz

może i jest światowym liderem tyle że płaca tych na samym dole tego nie odzwierciedla

@lenon

Uważasz, że obecne zarobki za pracę w firmie Alpla” są zbyt niskie? Jeżeli tak to mógłbyś podać konkretne kwoty, które otrzymują osoby na najniższych stanowiskach w tym przedsiębiorstwie? Będę wdzięczny za konkretne informacje.

@Michał

1800 do 2000 jeśli jest cała premia pakowacze około 2200 do 2500 magazyn 3000 do 3500 operator maszyn pod warunkiem całej premi

@lenon

Dziękuję za odpowiedź. Fajnie, że podałeś zarobki obowiązujące na kilku stanowiskach. Chciałbym zweryfikować dodatkowo, co należy zrobić, aby każdego miesiąca móc ubiegać się o premię do pensji podstawowej? Z premią zarobki wyglądają o wiele lepiej, dlatego, proszę o odpowiedź.

@Michał

premia jest stałym dodatkiem do pensji jest wysokość jest zależna od wszystkich pracowników na danym dziale niezależnie jaka zmiana jeżeli jeden pracownik coś odwali (reklamacja na towar , słaba wydajność, przestoje maszyn ) i już zakres nie mieści się w określonej skali to premia jest pomniejszana o określony procent dla pracowników z danego działu nie zależnie czy to jest jego wina czy pracownika z innej zmiany, co należy zrobić wedle pracodawcy każdy ma pilnować każdego

@lenon

W takim razie wychodzi na to, że chcąc otrzymać premię, na jej wysokość pracuje cały zespół. W tym momencie rodzi się kolejne pytanie. Mianowicie, czy atmosfera pracy w tej firmie jest na tyle dobra, aby zespoły pracownicze odpowiednio ze sobą współpracowały i mogły wspólnie osiągać premie?

@Michał

premia jest stałym składnikiem wypłaty tylko jej wysokość zależy od efektywności reklamacji i odpadu wpływ mają na to cztery brygady z danego działu pracujące na inne zmiany co do atmosfery to niema się wpływu na kolegów z innej zmiany

Vggjgdrrrse

Nie polecam, magazyn Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Pieniądze, dodatki

Leokadia
@Vggjgdrrrse

Produkcja to też słaba praca. Niby dali podwyżki, ale przelew mniejszy niż mówili. Słyszałam że jeszcze w lutym premie nam zabiorą za reklamacja w styczniu. Chyba czas prace znalezc

Iwona

@Zeno Dziękuję Ci za tak aktywne uczestnictwo w dyskusji. Cieszy fakt, że firma Alpla daje możliwość pracy osobom, które dopiero zbierają swoje pierwsze doświadczenia zawodowe. Wspominasz o ewentualnym doszkalaniu - czy to zatem oznacza, iż firma organizuje swoim pracownikom cykliczne szkolenia, czy raczej mają one jednorazowy charakter?

@Iwona

jeśli chodzi o doszkolenie to miałem na myśli iż doszkolenie odbywa się już w czasie pracy przez innych operatorów na zmianie oraz przez wyjazdy lub na miejscu się odbywają kursy niezbędne do obsługi maszyn i urządzeń zazwyczaj po wprowadzeniu jakieś modernizacji lub nowej maszyny odbywa się szkolenie dla osób odpowiedzialnych za obsługę BHP jest na pierwszym miejscu w zakładzie

@Zeno

@Zeno Bardzo dobrze, że postanowiłeś coś dopowiedzieć w tej kwestii. Ale nie można zaprzeczyć w takim razie, iż Alpla nie dba o rozwój swoich pracowników - a to już się chwali. Zapewne parę osób zostało zachęconych do aplikowania. Może wiesz, na jakie stanowiska trwa obecnie rekrutacja?

@Iwona

na produkcji pakowacze są mile widziani, umysłowi tego nie wiem należy się pytać w kadrach, na magazynie nie słyszałem żeby się jakieś miejsce zwolniło pozdrawiam

@Zeno

@Zeno A zatem to bardzo dobrze, że Alpla chce zatrudnić nowych pracowników. Sądzę, iż po Twoich komentarzach firma może mieć paru chętnych na jedno stanowisko. A jak przedstawia się poziom wynagrodzenia nowych pracowników - jest już one w miarę korzystne?

@Iwona

odnośnie zarobków za bardzo nie pomogę zaczynają się od 1600 - 1800 + nadgodziny na stanowisku pakowacza stawki nie są podawane do wiadomości publicznej więc jak to jest dokładnie to nie powiem tyle mogę powiedzieć że niema aż takich różnic między młodym a starym pracownikiem na tą chwile raczej kolejek do firmy nie będzie przy takiej polityce płacowej i rosnących cenach w kraju

@Zeno

@Zeno Można w związku z tym docenić firmę Alpla za to, że traktuje wszystkich swoich pracowników w równy sposób. Może jednak parę osób zdecydowałoby się na pracę w tym przedsiębiorstwie. Mam tu na myśli chociażby osoby, które chcą sobie jedynie dorobić i szukają tymczasowego zajęcia. Są skłonni do zatrudniania takich pracowników?

@Iwona

Pewnie tak w wakacie sporo osób pracowało i po wakacjach odchodzili więc to raczej nie jest przeszkoda zawsze można powiedzieć że jeśli będzie praca odpowiadała to zostanę na dłużej

@Zeno

A zatem to dobrze, że firma Alpla nie skreśla tych, którzy szukają jedynie tymczasowej pracy. W naszej dyskusji poruszyliśmy już bardzo wiele aspektów, związanych z pracą w tym przedsiębiorstwie. A powiedz Nam jeszcze, co osobami posiadającymi niewielki stopień niepełnosprawności. Mają one szanse na zatrudnienie tam?

@Iwona

O to już należy pytać w kadrach praca w ALPLA jest pracą fizyczną praktycznie wszystko robi się ręcznie

@Zeno

Rozumiem. Tak czy inaczej - serdecznie dziękuję Ci za Twój wkład w tę dyskusję. Jestem pewna, że informacje, które przekazałeś posłużą osobom szczególnie zainteresowanym tym pracodawcą. Czy Alpla dba o rozwój swoich pracowników, organizując im jakieś szkolenia?

@Iwona

zależy od stanowiska ci na samym dole mogą liczyć jedynie na szkolenie w zakresie BHP

@Zeno

Trzeba powiedzieć, że bardzo pomagasz Nam w zebraniu rzetelnych informacji na temat tego, jak wygląda praca w firmie Alpla. To dobrze, iż nawet pracownicy niższego szczebla mogą tam liczyć na jakieś szkolenia. A jak sprawa przedstawia się, jeśli chodzi o tych, którzy mają już wyższe stanowiska?

ALPLA OSTRÓW
@Iwona

a konkretnie chodzi o fizycznych czy biurowych

Ttt

Zenon&Iwona niezłe monologi powiem ci że to wymaga interwencji lekarza. Nie byle jakiego.

Iwona

@Zeno Dobrze, że w firmie Alpla można liczyć na tak stabilne warunki zatrudnienia. Widać tu zatem dbałość tej firmy o swojego pracownika, o poczucie jego bezpieczeństwa. Wspominasz o wakatach - a czy osoby, które nie posiadają albo mają małe doświadczenie zawodowe mogą pomyślnie przejść przez proces rekrutacji?

@Iwona

jako pakowacz doświadczenie nie jest potrzebne tam się tylko przestawia z jednego miejsca na drugie towar, wystarczy być sprawny fizyczne i mieć chęci do pracy jako operator maszyn tu już jest wymagana jakaś znajomość zakresu obsługi maszyn resztę się doszkoli w czasie okresu próbnego W ALPLA niema łatwej pracy jest to praca fizyczna w tem. do 40 stopni w lato więc osoby którym się nie chce im się pracować nie mają szans na przetrwanie zakładzie i niema co liczyć na wysokie zarobki bo przy takim rządzie w kraju nie należy się spodziewać podwyżek płacowych w zakładach pracy oraz inne zakłady produkujące w tej samej branży tylko czekają na potknięcie ze strony ALPLI aby zająć jej miesce

Iwona

@Zeno Czyli na stabilną umowę w Alpla niestety trzeba trochę poczekać. Ale dobrze, że firma dba o integrację swoich pracowników. Co w takim razie z ubezpieczeniem dla osób, które pracują na podstawie tej pierwszej umowy - mogą na nie liczyć?

@Iwona

już na pierwszej umowie zostaje się pełnoprawnym pracownikiem czyli należą się wszelkie dodatki do płacy łącznie z ubezpieczeniem i innymi składkami jest to umowa o prace tyle że na określony okres jeśli się sprawdza na pewno dostaje następną umowę aż do stałej ja pracowałem około 5 lat na takiej umowie jak jest teraz z okresem to nie powiem może być 3 miesiące albo 3 lata nie interesowałem się tym za bardzo bo nie miałem ku temu powodów jeśli ktoś się nie boi ciężkiej pracy może przychodzić do ALPLA OSTRÓW miejsca są cały czas pozdrawiam

Iwona

@Zeno Rozumiem, jednak wysokość zarobków jest rozpatrywana przez każdego w sposób indywidualny - związane jest to z różnymi potrzebami. Skupiasz się tylko na wynagrodzeniu - może jednak zechciałbyś powiedzieć nam coś o innych aspektach pracy w Alpla. Na podstawie jakiej umowy są zatrudniani nowi pracownicy? I czy oprócz pensji podstawowej macie zapewnione jakieś dodatki pozapłacowe?

@Iwona

pierwsza umowa jest na czas określony po 2 już na stałe czas określony może trwać i 3 lata każdy na każdego patrzy wilkiem każda zmiana jest inna jedna jest lepsza inna gorsza zależy gdzie się trafi do majstra z dodatkami poza płacowymi ja się nie spotkałem bynajmniej dla osób pracujących na produkcji biurowi się nie chwalą swoimi przywilejami jedynie na co to mozna liczyć to zwrot kosztów okularów korekcyjnych dla osób pracujących przy monitorach a i są raz na jakiś czas imprezki zmianowe integracyjne ogólnie praca jest fizyczna pot po plecach nieraz leci nie dla mięczaków i mami synków wszystko zależy na jakiej się maszynie pakuje butelki pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Alpla” Sp. z o. o. - Ostrów Mazowiecka

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Alpla” Sp. z o. o.
2.2/5 Na podstawie 23 ocen.
Alpla” Sp. z o. o.