Ono

Aż żal patrzeć jak ta firma traci wartościowych pracowników od kadry zarządzającej tj. dyrektora, kierowników, zastępców, poprzez pracowniow z biura, sekretarkę, czy bardzo ważnych technicznych, produkcyjnych czy nawet sprzątaczki... To już równia pochyła w dół... Przykre to.

Były

Obecnie firma dąży do eliminacji Polskich pracowników produkcji. W tej chwili połowę personelu pakującego stanowi tania siła roboczą ze wschodu. Dodatkową formą zniechęcenia Polaków do pracy są represje za byle przewinienia w postaci nagan i potrącenia premii. Obcokrajowcy są lepiej traktowani niż Polacy, więc jeśli jesteś Filipińczykiem lub Ukraińcem, polecam Ci pracę w tej antypolskiej firmie.

Alla

Jak dotej pory pracuje to niestety ale firma schodzi na psy. Tylko pakowaczki pracuja nad produktem. Operatorzy maja jednym slowem "wywalone" co do jakosci butelki. Robia to co musza i nic wiecwj. Tylko zanim ich sie znajdzie to troche potrwa bo nigdy nie mozna ich znalesc przy maszynie. A my jako pakowaczki niedosc ze sprawdzamy jakosc butelek to jeszcze pracujemy za paletowych ktorych u nas zawsze brakuje. To jest za ciezka praca dla kobiet. Czy dyrekcja ma zamiar cos z tym zrobic wkoncu???

Na jakie benefity można liczyć w Alpla” Sp. z o. o.?

Leo
@Pytanie

Dla wybranych oferowane są spacery do bramy w asyście przełożonego.

Incognito Nowy wpis
@Leo

Potwierdzam, miałem okazję doświadczyć :)

Arek
Kandydat

Witam, jestem zainteresowana złożeniem cv do tej firmy, na stronie internetowej wyglada zachęcająco, ale … po zapoznaniu się z opiniami mam bardzo mieszane uczucia. Jestem osoba której zależy na stabilnej i dobrej pracy. Proszę o szczere opinie czy jest sens wchodzić we współpracę z ta firma? Dzięki za odpowiedzi

Ala Nowy wpis
@Arek

Dokładnie jak pisał Radca Radca 09.10.2020 17:26 Pracownik Drogi potencjalny pracowniku. Nie wierz, że tu masz jakies perspektywy rozwoju i miłą atmosferę. Będziesz non stop na granicy mobbingu, uwazany za złodzieja. Jesli nie jesteś kapusiem i wazeliniarzem idź do innej pracy.

Janek Nowy wpis
@Ala

Kiedyś tak nie było, było normalnie.

Ono

Bąku
@Ono

To nowa jakość w firmie, Alpla Next, laminacik karteczki i prezentacje???? Pozdrowienia z Żywca

@Ono

Tak wiele osób pracowało na wielkość i renomę firmy. A kilka niekompetentnych traci to wszystko i ciągnie w dół z E,B na czele

Arek Nowy wpis
@Ono

Witam, jestem zainteresowany złożeniem cv do tej firmy, na stronie internetowej wyglada zachęcająco, ale … po zapoznaniu się z opiniami mam bardzo mieszane uczucia. Jestem osoba której zależy na stabilnej i dobrej pracy. Proszę o szczere opinie czy jest sens wchodzić we współpracę z ta firma? Dzięki za odpowiedzi

Globo

Były podwyżki w NM i OST w tym roku?

zeno
@Globo

tak ale tylko tym co nie wyszła najniższa krajowa reszta mogła tylko pomarzyć dodatkowo w Ostrowi nie przedłużano umów o racę i poleciało kilkanaście osób.

Arek
@Globo

Witam, czy warto starać się o prace w tej firmie? Strona firmy robi wrażenie … ale to czego dowiedziałem się tutaj to już nie wyglada tak wesoło. Proszę o szczere opinie zależy mi na stabilnej i dobrej pracy. SIeki i pozdrawiam

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Damian

Beznadziejna praca i płacą chcą byś za najniższą krajową pracował na noce (usunięte przez administratora)

BHP
Użytkownicy czekają na odpowiedź 74 dni.
Kandydat

Co się dzieje w dziale BHP, cały czas szukają pracowników. Warto aplikować?

Zofia

Jakich aktualnie można się spodziewać warunków zatrudnienia w Alpla? Czy zmieniają się one jakoś wraz z wydłużaniem się stażu pracy w firmie? Dajcie znać jak wyglądają początki w pracy w tym miejscu a na co można liczyć np. już po roku pracy.

Były

@Były

Taki wpis jest na jednym z Portali społecznościowych: 15 sierpnia Alpla India obchodziła 74. Dzień Niepodległości Indii, organizując muzyczną ekstrawagancję dla wszystkich pracowników Alpla i ich rodzin w Indiach cyfrowo. Nasz Globalny Prezes & CEO Pan G L (usunięte przez administratora) był głównym gościem i przekazał swoje pozdrowienia dla jednego i wszystkich. Powtórzył naszą 3-punktową strategię na rzecz sukcesu, a mianowicie Ludzie, Ludzie i Ludzie! Czy to nie hipokryzja ? Nasza Pani dyrektor zaczęła swoje rządy od zwolnienia najbardziej doświadczonych ludzi.

Happy
@Ala

Widać wieści z ALPLA NDM nie trafiły jeszcze nigdzie do Centrali i do CEO GL :-(

Lolek
@Ala

Bo jak ktoś ma doświadczenie to staje się zagrożeniem w pewnym sensie.

Yey
@Były

Wiesz czemu obcokrajowcy np filipinczycy maja lepiej od Polakow? Bo ich bezpośredni przełożeni czyli brygadzistki i majstrowie angielskiego nie znaja, nie chca sie ośmieszać machajac rekami i dukajac poszczegolne słowa zlecajac jakas robote czy próbować za cos (usunięte przez administratora) i dlatego ida do Polakow... :)

ojj

@Worker czyli bez konkretnego powodu rozwiązują tu umowę?

Worker

(usunięte przez administratora) Zwolnili technika od infrastruktury, bo....sami nie wiedzą czemu. Pewnie dlatego, że umowa mu się kończyła. Przyjmą zaraz następnego frajera, na rok i znów wywalą. Taka jest polityka tej firmy. Choć zaraz poleci kierownik, dyrektor i kierowca, może nowa kadra kierownicza zacznie doceniać pracownika i traktować jak człowieka a nie jak odpad z linii produkcyjnej... Choć nie odpady są w tej firmie lepiej traktowane, mają druga szanse. Z 5S poleciała kobitka, bo ... też sami nie wiedzą pewnie czemu. Jedynie dyrektor będzie wiadomo za co poleci, a to już każdy pracownik wie. Miłej pracy i owocnych poszukiwań nowej.

@Worker

ostatni wpis na temat dyrektora został usunięty ciekawe jak długo ten zostanie wpis.

Bolo
@Worker

Co chcecie od naszego Dyrektora? Skoro dostał taką funkcję to lata i stara się, ale nic mu nie wychodzi i nie wyjdzie, bo się na tym nie zna. Porażka.

Xella
Użytkownicy czekają na odpowiedź 239 dni.

Jak to jest? Nikt na górze nie widzi, że wszyscy już stąd uciekają... Produkcja, biuro - sypie się wszystko.

Jaruś

A jak to jest że na magazynie zastępca kierownika ma koronawirusa i firma nic totalnie z tym nie robi

Kobra
@Jaruś

Bo by musieli firmę zamknac i wszystich na kwarantanne wyslac .szkoda jednej maszyny wyłączyć a co dopiero 14 dni przestoju. (usunięte przez administratora)

Happy
@Jaruś

To może jakis uprzejmy donos do Sanepidu ????

Binladen

Czy ktoś ma już objawy choroby płuc? Takie zapylenie to tragedia. Co na to inspekcja pracy? Zwalą na wirusa.

Ktoś
 Problem
@Binladen

Zgłoś do PIP a nie tu piszesz i tyle. Proste.

Ala

Niestety jeżeli to się tylko potrafi. wymieniony doświadczony pracownik na człowieka bez żadnej wiedzy i doświadczenia na zajmowanym stanowisku. Taka polityka firmy a skutki ponoszą pracownicy niższego szczebla.

Radca

Znów zwolnienia

Kolesia od części zamiennych kazali odprowadzić pod bramę zakładu - tak się z nim pożegnali. To co się dzieje to katastrofa. Ja sam chyba zacznę szukać innej pracy bo widać z dnia na dzień jesteś na wylocie, mimo że robisz swoją pracę jak trzeba.

Obecny pracownik

I wyleciał techniczny od części zamiennych. Szkoda bo ogarnięty chłop był. Widocznie nie właził aż tak ostro w (usunięte przez administratora)

Alla

Belli
@Alla

No przeciez robi. Zaraz na twoje mniejsce przyjdzie już nie taka tania sila robocza z Filipin lib Ukrainy. Oni nie będą marudzić tak jak ty. A to że im nie zalezy na niczym to juz inna sprawa.

Drek
@Alla

W Żywcu to operatorzy robią na pakowaczkach bo nie ma komu, nawet Brygadzista też pomaga jak trzeba. A paletowych wigule nie ma trzeba samemu odwozić.

KOT
@Alla

Jaki kierownik taka produkcja. Kierownik nie ma pojęcia o tym co produkuje jak 50% operatorów a drugie 50% robi minimum .Mieli Fachowca z najwyższej możliwej pułki to go zwolnili a(Ogórek jest tłem dla niego) i nie daje rady bo nie ma co liczyć na pomoc Kierownika produkcji . Każdy z nas potrzebuje pracy więc dalej będziemy pracować ale jak widać każdy na minimum i dalej narzekać bo takiego bajzlu nigdy nie było w tej firmie.

Jaro
@Drek

tylko kolego jaką tam macie produkcję butelek kilka dmucharek każdy operator ma swoją maszynę u nas w NDM czy Ostrowi to jest podstawowa produkcja a brak miejsca to już norma i każdy musi pracować z operatorów na kilku maszynach

Drek
@Jaro

Jak policzysz tych z Ukrainy to każdy ma swoją.

Operator

Płakowłaczki chodzą i roznoszą plotki i co 5 minut papierosek weźcie się za robotę to wszystko widać jak wy pracujecie

KOT

A gdzie Mistrz ,Kierownik, Nikt nic nie widzi to może wszystko jest OK a wy wymyślacie.

Mistrz
@Operator

To u was wolno palić? U nas w Żywcu zakaz i strasznie się rzucają o to, na fajkę za bramę trzeba wychodzić ????????

Jaro
@Mistrz

Ano wolno jest palarnia na zewnątrz hali a w Ostrowi to nawet nie trzeba wychodzić na dwór żeby zapalić papieroska

Płakowaczka
@Operator

Panie operatorze za Pakowaczki nikt nie pracuje. To Wy Panowie Operatorzy (niektórzy) ciągle jak mantrę powtarzacie "to nie należy do moich obowiązków".

Byly pracownik

Przestańcie już stękać kto miał rozum dawno już z tej firmy uciekł i leje na nią ciepłym moczem.

Kier
Klient

I mamy nowego technicznego. Ciekawe ile wytrzyma, albo kiedy go zwolnią.

Hahaha
Klient

Nie wygląda na takiego który podwinie rękawy i pójdzie do maszyny

Zostaw merytoryczną opinię o Alpla” Sp. z o. o. - Nowy Dwór Mazowiecki

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Alpla” Sp. z o. o.