Opinie o Alpla” Sp. z o. o. w Nowy Dwór Mazowiecki

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Alpla” Sp. z o. o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Alpla” Sp. z o. o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alpla” Sp. z o. o. w Nowy Dwór Mazowiecki

Z Żywca

Ma być podpisany regulamin wynagradzania w tym rok

SSAero

Magda aka Małgorzata? Każdy wie że chodzi tu o pracowników działu przebudowy maszyn. Ich praca na sobote jest planowana w piątek albo w czwartek i nie sa to jakies nadzwyczajne okoliczności tylko zapotrzebowanie na butelki, więc... zgodne czy nie zgodne z KP. Kolejna sprawa nadgodzin.. gdzie jest regulamin pracy w zakładzie? Pamiętam że jak go podpisywałem, była tam mowa o 1XX nadgodzinach, później miały być w nim jakies poprawki - znikł i chyba jeszcze sie nie odczarował, bo go nie widać w miejscach ogólnie dostępnych. Co do stabilności zatrudnienia... obecna sytuacja mówi sama za siebie. Dzis pracujesz, jutro dostajesz wymówienie, nie ważne czy jesteś rok, 2 lata,5 czy 10lat, czy jestes pracownikiem produkcji, biura.... likwidacja stanowiska albo coś innego i bye. Mając perspektywę ostatniego roku, albo nawet pól, Ci rozsądniejsi szukają pewnie pracy, bo jutro już mogą byc do tego zmuszeni. W roku 2018 jeszcze było ok pod koniec 2018 zaczęło się psuć

ALPLA OST
@SSAero

U nas tego pilnuje Solidarność aby każdy pracownik zapoznał się z regulaminami wprowadzanymi przez pracodawcę jeśli ich niema to oni przynoszą lub każą wywiesić na tablicy informacyjnej i jest wszystko jasne co do nadgodzin to i u nas się skończyły proponuje u was też założyć związek i będziecie na bieżąco informowani o wprowadzanych zmianach przez wybrany zarząd związku tak jak to się odbywa u nas

@SSAero

Poruszyłeś sprawę nadgodzin. Są one dodatkowo płatne i stawka jest wyższa niż standardowa, czy można za nie odebrać dzień wolny w dogodnym terminie?

SSAero
@Mariusz

Tak nadgodziny sa płatne,k 50 oraz "setki" w zalezności od okoliczości. Jak bedziesz miał kiedy to możesz je odebrać

Out

Witam, jak wygląda praca w planowaniu produkcji? Czy ktoś orientuję się jakie warunki pracy, kierownictwo, pensja? Z góry dzięki!

@Out

W ogłoszeniu na stronie firmy https://career.alpla.com/pl/jobs jest mowa u umowie o pracę. Są również pakiety socjalne w formie opieki medycznej, ubezpieczenia grupowego i karty Multisport. Masz już doświadczenia na takim stanowisku?

Out
@Mariusz

Tak, mam. Chodzi mi raczej o warunki pracy, tzn atmosfera, zespół, czy przynosi się prace do domu i trzeba być 24h pod telefonem ????? Jak wyglądają zarobki?

loki
@Out

źle....bardzo źle i coraz gorzej.

@loki

Jesteś w stanie podać konkretną kwotę, którą aktualnie można zarobić rozpoczynając pracę w firmie Alpla”? Z Twojej opinii wynika, iż zarobki ulegają pogorszeniu, dlatego też chciałem otrzymać konkretną informację.

wrona

dla przypomnienia praca w soboty jest niezgodna z KP dla pracowników pracujących od poniedziałku do piątku

Magda
@wrona

Proszę podać konkretną ustawę, bo 10 lat pracuję w kadrach i takiej głupoty jeszcze nie słyszałam

lenon
@wrona

Czy pracodawca może zmusić do pracy w sobotę? Czy pracodawca może zmusić do pracy w sobotę ? Przełożony ma pełne prawo do zlecenia podwładnemu pracy w dzień wolny, jednak tylko w wyjątkowych przypadkach. Podstawowe założenia pojawiają się w wyniku prowadzenia akcji ratowniczej dla ochrony życia, zdrowia lub mienia, oraz konieczności natychmiastowego usunięcia awarii uniemożliwiającej pracę firmy i zespołu. Praca w sobotę staje się obowiązkiem pracownika, jeśli pracodawca uargumentuje wystąpienie szczególnych potrzeb z perspektywy całego przedsiębiorstwa. Wspomniane, szczególne sytuacje są zasadne tylko wtedy, gdy występują nagle i nie zostały w żaden sposób ujęte we wcześniejszym planie pracy oraz jeśli pracodawca poprze je prawdziwym i konrektnym wyjaśnieniem.

@Magda

lenon ma racje a Magda niech sobie odpowie czy ktoś prowadzi akcje ratownicze co sobota.

@wrona

Magda to dla ciebie Szczególne potrzeby pracodawcy Sformułowanie „szczególne potrzeby pracodawcy” wskazuje, iż uprawnienie pracodawcy do nakazania pracownikom pracy w godzinach nadliczbowych powstaje w sytuacjach wyjątkowych, niemających charakteru normalnego, typowego. „Szczególne potrzeby pracodawcy” stanowią zatem potrzeby specjalne, niecodzienne, odróżniające się od zwykłych potrzeb związanych z prowadzoną działalnością (zob. uzasadnienie wyroku Sądu Najwyższego z dnia 26 maja 2000 r., sygn. akt I PKN 667/99). Nie są to okoliczności związane z normalnym funkcjonowaniem zakładu pracy, np. wzrost zapotrzebowania na pracę wynikający ze zwiększenia liczby zamówień lub zwiększenia zakresu działalności przedsiębiorstwa. Wyjątkowość „szczególnych potrzeb pracodawcy” sprawia, iż mająca w nich swoje źródło praca w godzinach nadliczbowych winna mieć charakter niezaplanowany. Co więcej, nie powinna ona stanowić reguły, lecz coś nadzwyczajnego.

Magda
@wrona

Z tego co mi wiadomo, to w Alpli funkcjonuje system ciągły. Wrona, to dla Ciebie: W uzasadnionych przypadkach pracodawca może przedłużyć dobowy i tygodniowy wymiar czasu pracy, poprzez wprowadzenie w firmie pracy w ruchu ciągłym. Jest ona możliwa w sytuacjach, w których: -wynika to ze stosowanej technologii produkcji, -występuje konieczność wykonywania pracy przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Czy praca ma charakter pracy w ruchu ciągłym nie decyduje zakres wykorzystania mocy produkcyjnych zakładu pracy, ani zakres możliwości produkcyjnych pracownika, lecz okoliczność, czy wykonywanie pracy przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu jest konieczne z punktu widzenia zabezpieczenia prawidłowego procesu produkcyjnego oraz prawidłowej działalności urządzeń produkcyjnych Za pracę w ruchu ciągłym można uznać zatem pracę, która z przyczyn obiektywnych musi być kontynuowana bez przerwy przez 24 godziny codziennie, włącznie z dniami ustawowo wolnymi od pracy. Konieczność pracy w ruchu ciągłym może być tez uzasadniona koniecznością ciągłego zaspokajania potrzeb ludności. Czas pracy w przypadku pracy w ruchu ciągłym może zostać przedłużony do przeciętnie 43 godzin na tydzień w okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 tygodni. W podobnym okresie rozliczeniowym, istnieje także możliwość przedłużenia dobowego wymiaru czasu pracy do 12 godzin. Podstawa prawna: art. 138 Kodeksu pracy. Weź się do roboty Wrona, bo do kadr to się nie nadajesz :)

Jarek
@Magda

ale nie wszyscy pracują w tym systemie są osoby co pracują od poniedziałku do piątki na produkcji i nie są to pracownicy biurowi

@Magda

Magda jak wiesz część produkcji pracuje w systemie 5 dniowym (od poniedziałku do piątku ) i to o nich mowa. twoje 10 lat w HR źle o tobie świadczy jak nie rozumiesz podjętego tematu. zmień zawód. Brak pakowaczy

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w Alpla” Sp. z o. o. rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Kontroler Jakości?
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy International Land Acquisition Manager
Green Capital S.A.
Biel

Dużo ludzi pracuje w NDM?

Jarek
@Biel

tak koło 250

Kaśka

Powiedzcie mi jaka stawke ma u Was pakowac? Z uprawnieniami na wózek i suwnice?

@Kaśka

też jestem ciekaw ile może zarobić pakowacz tyle że bez uprawnień na suwnice

@EMIL

Ja pracuje od 3lat na produkcji. I mam 17zl brutto. :/ i uprawienia na wozki i suwnice.

@Kaśka

jako pakowacz w ALPLA masz taką stawkę i tylko pakujesz czy może coś więcej robisz

@EMIL

Robie wszystko. Rozkladam kosze,pakuje,wieszam worki na suwnicy jezdze wozkiem jak trzeba,sprzatam maszyny i jezdze na myjce ????

to co tam niema ludzi w ALPLA że robisz za 4 osoby i to za 17 zł

Nie???? firma sie sypie.

Mama Alpla OST
@Kaśka

cześć Ja pracuje już 8 lat i mam 13,80 brutto na godzinę, pracuje na korkach gdzie palety korka ważą po 300 kg i to wszytko trzeba ręcznie spakować i oddać na owijarkę praktycznie na 8 h przewala się do 2 ton korka

@Mama Alpla OST

To u nas sie czegoś takiego nie robi.

Mama Alpla OST
@Kaśka

Tak wiem tylko w Ostrowi robiony jest korek do butelek mamy asortyment od a do z, wszystkie 4 działy i każą nam pracować za marne wypłaty.

@Mama Alpla OST

Istnieje możliwość zostania dłużej w pracy, aby móc wypracować więcej godzin a tym samym otrzymać wyższą pensję? Ciekawi mnie, czy firma daje możliwości pracy po godzinach.

zainteresowany

Jak wygląda w dziale technicznym ?

Konfidenci
@zainteresowany

Lepiej zapytaj jak wygląda na magazynie :)

Trodyl
@zainteresowany

Podobno kolejny kierownik zrezygnował wiec reszte dopowiedz sobie sam

@Trodyl

To ten nowy już zrezygnował?? A miał takie plany ????

Lucky

Nie zrezygnował. Pracuje nadal.

Taki
@Lucky

bezradny chłopina

Darek

@NDM Generalnie to jest dobra firma i skoro nie widzisz tego to zmień na gorszą firmę.

Ala
@Darek

Generalnie to Firma BYŁA !!!!! dobra a teraz dobra dla biura bo produkcja to już tragedia .to z produkcji ludzie uciekają.

Klon
@Darek

Serio. Przy obecnej rotacji pracowników nie zauważyłem żadnych pozytywów

Rosin

A konkurencja już czeka na wykwalifikowanych pracowników a w wszczególności wózkowych, sąsiad nie śpi

Jaruś

Niedługo to będą jaja. Słuchy mnie doszły że większość chłopaków z magazynu szuka innej pracy, bo magazyn to firma w firmie, co najmniej około 10 osób CV PO WYSYŁANE ????

Rodzyn
@Jaruś

I bardzo dobrze zrobią

NDM

Czy będzie kiedyś tutaj dobrze? NEXT hehehe :-P

Komisarz_Rex

Czy ktoś podzieli się opinią na temat pracy w utrzymaniu ruchu?

Ala

nowa dyrektor ma 3 pieski: Ko.....lik, M.......kowski, Ja.....szewski to i czoKapik ale to już nawet nie piesek

Dolar
@Ala

Przecież to takie żałosne. Tylu pozwalniali a nadal nie wiedzą kto dziala na niekorzyść firmy. ...sami z resztą tez doprowadzając ją do ruiny.

Lucky

Był dyrektor i dyrektora ni ma...

UK
@Lucky

Szkoda

Zmiana C

Pracę w tej firmie polecam desperatom i ludziom z niskim poczuciem własnej wartości... pozostałym odradzam bo to tylko strata nerw i czasu... Stres i donosicielstwo na porządku dziennym mistrzowie to chamy wyrwane w pgrowskich wsi którzy nie mają pojęcia o robocie i w zasadzie nie wiedzą co robią i tacy ludzie mają zarządzać w firmie ?? Pieski z dużym uchem karma wróci firma poszła na dno a swojego czasu pracowało się przyjemnie i było naprawdę dobrze po połączeniu z Zywcem każdy widzi co się dzieje, że was Bóg drodzy brygadziści żywcem do piekła nie wrzucił

Lolek

Mysle że decyzję nowej pani manager HR pociągną firmę do odpowiedzialnosci

To co sie dzieje w tej firmie obecnie zmusza ludzi do omijania tego miejsca jak najdalej sie da. Ludzie zaczynaja szukać pracy i uciekać. Brak specjalistów i ludzi z wiedzą i umiejętnościami. Przykro sie patrzy na to wszytko.

ala

tragedia firma to jedne wielkie dno. nie polecam.

Mario

(usunięte przez administratora) Nie polecam.

Dlaczego w tej firmie każdy na każdego donosi i sprzedaje? Czy nie wstyd mam??

Maly

Przyklad idzie z gory. Wladza lubi sluchac co sie dzieje u kazdego. Wszedzie obstawiają sie swoim zeby donosili. Chore głowy

uczciwy pracownik

Dlaczego w tym mieście wszyscy udają że chorują? Uczciwy człowiek pracuje normalnie i widzi na mieście tych (usunięte przez administratora). A potem nie będzie pieniędzy na emerytury albo leczenie, bo ci (usunięte przez administratora) od L4 wszystko (usunięte przez administratora). A ci lekarze co wystawiają te lewizny to potem się dziwią, że nie ma na służbę zdrowia.

Pracownik na L4
@uczciwy pracownik

Jaka płaca- taka praca jak by były normalne pieniędzy to każdy by cudownie wyzdrowiał niczym Łazarz :) a tak to czasami lepiej pozostać w domu niż użerać się z tymi amebami za 300 zł więcej ..

Biber
@Maly

Jednym slowem nowa dyrektor ma 3 pieski: Ko.....lik, Ma.......owski, Ja.....szewski

Fru
@Biber

Wiecej. (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Alpla” Sp. z o. o. - Nowy Dwór Mazowiecki

• Jak się pracuje w Alpla” Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Alpla” Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alpla” Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 3 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Alpla” Sp. z o. o.