Opinie o ArchiDoc SA w Chorzów

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie ArchiDoc SA. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie ArchiDoc SA o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ArchiDoc SA w Chorzów

aga

Witam na czym polega dokładnie praca? Czy ktoś bez doświadczenia biurowego da sobie radę? Są jakieś szkolenia?

hrrrrrrrrrrr
@aga

Dokładnie to zależy od projektu. Głównie klikanie w komputer i dokumenty papierowe. Skoro napisałaś poprawną polszczyzną trzy zdaniowy post na tym forum to poradzisz sobie ze zrozumieniem zadań i obsługą komputera. Szkolenia z bhp, p-poż i RODO czyli ochrony danych osobowych na początek, a zależy gdzie trafisz to tam na bieżąco.

Dyrektorka :)

Drogi Pracowniku nie mam zwyczaju odpowiadać na anonimowe oczerniające i bezpodstawne wpisy, ale dla Ciebie zrobię wyjątek i odniosę się do nieprawdziwych informacji które tu zamieszczasz. "mało kto zaostawal normalna umowę" -nieprawda, pracownicy po okresie próbnym dostali umowę o pracę i mam tu stosowne dowody. " z chorej normy chyba dla Chińczyków do wyrobienie wiecznie podwyższana" - nieprawda norma została podwyższona tylko raz i wiele osób bez problemów ją przekracza są na to stosowne dowody. "Brud (usunięte przez administratora) na biurach że można się przylepic do niego na stałe" - każdy z nas ma obowiązek po sobie biurko uprzątnąć. "Wodę zapewniali tylko wtedy kiedy bali się kontroli" - nieprawda i są na to stosowne dowody, wodę do dystrybutorów dostarcza firma zewnętrzna i są na to faktury. "Ponieważ nie jedna osoba zgłosiła ich do inspekcji pracy o to jak traktują własnych pracowników" - żadna z kontroli nie stwierdziła uchybień w stosunku do traktowania pracowników "Panna Agnieszka...Jako koordynator utrzymuje się tam tylko dlatego, że jej przydupaski odwalają za nią całą robotę raporty, grafiki" - dla ścisłości Pani Agnieszka nie jest panną :) a utrzymuje się tu ze względu na dużą wiedzę i kompetencje których widocznie nie potrafisz docenić. Nie jest jak widzę Ci znany podział zadań, bo grafiki i raporty to nie są zadania pani Agnieszki. Nie wiem także co chciałeś napisać że dyrektorka ma wszystkich .... bo zostało usunięte przez administratora więc tu wybacz nie odniosę się. "A na koniec i tak nic nie dostaniesz oprócz tego, że Cie wywalą na zbity pysk bo nie wyrobiłeś normy" - ponieważ zabrakło Ci odwagi aby się podpisać, również trudno się odnieść, ale sądzę, że gdybyś był dobrym pracownikiem to wyrzyscy chcieliby Cię zatrzymać w firmie. Pozdrawiam

@Dyrektorka :)

Droga Pani Dyrektorka, bardzo mi miło że zdecydowała się Pani odnieść do mojej wypowiedzi. Jeśli tak bardzo dba Pani o swoich pracowników czemu firma płaci najmniejsza krajowa? Sprzątaczki zarabiają więcej niż tej firmie... Ludzie którzy zaczynają pracę nie są w stanie wyrobić normy więc zostają z podstawą. Sam fakt że wciąż wisi wasze ogłoszenie że szukacie pracowników świadczy o tym jaki macie przemial ludzi. Zero stałej ekipy. Ludzie którzy mają wiedzę i motywację odchodzą do firm gdzie mają lepsza perspektywę i motywację a przede wszystkim PENSJE!!! co chodzi o(usunięte przez administratora) to nie zauważyłem aby była mężatką a nawet jeśli to po jej zachowaniu w stosunku do innych mezczyzn nawet nie wpadłoby mi to do głowy. Co do kompetencji wiedzy to nie wiem jaki wy nakład kładzie ie skoro koordynator nie wie na czym polega nawet tzw kolejka ani nie potrafi odpowiedzieć na najprostsze pytanie. Nie spatkalem się też z firmą gdzie brudne zakurzone poplamione krzesła komputery i biurka zwalacie na winę pracowników bo nie sprzątają. Nikt nie ma przydzielonego miejsca więc sorry ale nie będę myl i ściera kurzu za 1600 zł... Krzesła pozostawiają wiele do życzenia, połamane wszędzie pudła że nie da się gdzie ruszyć. Praca biurowa a warunki jak w magazynie. Nie polecam nikomu. Przez warunki wynagrodzenie i atmosferę jaka tam panuje

Rudy
@Anonymous

Krótko i na temat dla wssystkich: Nie pasuje Ci praca to droga wolna, na siłę tam nie robisz. Idź się do innej firmy.

Panna Agnieszka
@Anonymous

…. Bardzo mi miło, że się polubiliśmy.... tylko troszkę się Twoja wypowiedź kupy nie trzyma.... piszesz, że pracowałeś od początku - gdybyś pracował od początku, to byś mnie dobrze znał, wiedział byś czy jestem mężatką czy nie....A może Ty jesteś po prostu zazdrosny, że na innych mężczyzn się "rzucam" a na Ciebie się nie "rzuciłam" :D Do większości Twojej wypowiedzi odniosła się Dyrektorka :D i tak jak wspomniała, wszystkie kontrole nie wykazały jakichkolwiek uchybień :) Odnośnie moich kompetencji na stanowisku, które zajmuję - pozwolisz..... są ludzie mądrzejszy od Ciebie i na wyższych stanowiskach aby to oceniać..... Grupa ludzi, którzy zaczynali ten projekt nadal ma się dobrze, bardzo dużo ludzi, którzy przyjmowali się chwilę później również z nami nadal współpracuje - najprawdopodobniej CHCE im się pracować, potrafią dać coś od siebie a nie tylko czekać na gotowe. Z Twojej wcześniejszej wypowiedzi wynika, że bardzo mi zazdrościsz - moja dobra rada - masa chęci do pracy, daj coś od siebie w kolejnej firmie, jak Cię ktoś zatrudni :) nie stękaj, że nikt Ci pensji za darmo nie daje..... i myślę, ze ktoś w końcu pozna się na Twoich mocnych stronach :) Pozdrawiam i ściskam gorąco Panna Agnieszka :)

Dyrektorka :)
@Anonymous

Nie będę kontynuowała dyskusji z anonimem. i pozostałych również do tego zachęcam.

@Panna Agnieszka

Nikt mnie nie chciał w innych firmach ale wy zraniliście moje ego i dlatego będę się tu mścił i pisał takie rzeczy i co mi zrobicie???

Dramowakonsultacja
@Anonymous

Z tego co się orientuję to owe forum służy do opiniowania pracy i pracodawców, a nie osobistych ucieczek. Jeśli masz problem ze sobą, zapraszam do psychologa lub psychiatry. Tutaj pomocy nie otrzymasz. Jeśli masz problem lub konflikt osobisty, umów się z tą osobą na spotkanie, zadzwoń, porozmawiaj i wszystko sobie wyjaśnicie. Adres podobno znasz. Obrażać, oskarżać i dzielić się swoimi wymysłami w internecie każdy głupiec potrafi. Z każdym kolejnym komentarzem stajesz się coraz mniej wiarygodny i coraz mniej brany na poważnie. Rozumiem, że Twoim celem było zabłysnąć, jednak muszę Cię zmartwić i uświadomić, że udowodniłeś tylko, jak bardzo jesteś żałosny. Masz coś mądrego i wnoszącego do tematu- podziel się z nami, jeśli masz zamiar nadal się upokarzać, udowadniać, jak wielką amebą umysłową jesteś, milcz i wstydu oszczędź. I umów się do specjalisty. To się leczy.

Stała pracownica
@Anonymous

Niestety ale od pierwszego dnia pracy nigdy nie miałam gołej podstawy wynagrodzenia, ponieważ akurat na projekcie o którym mówisz normy są bardzo małe i dostanie ponad 2000 zł dla OGARNIĘTYCH osób to żaden problem.. Ja bardzo polecam tam pracę =)

@Rudy

Ja tak zrobiłem - polecam!

@Dyrektorka :)

mnie na projekcie ING, podwyższyli kiedyś normę 2x w ciągu miesiąca, więc kogo chcesz oszukać? naiwnych studentów?

haha
@Anonymous

sprzątaczka, gdy tam pracowałam kilka lat temu,miała "umowę na czarno"

BIG
@haha

Tylko że Archidoca jak większość firm w centrum logistycznym, obsługuje zewnętrza firma sprzątająca. Tu nikt nie pracuje na czarno. Każdy może się sam przekonać jak jest.

Ala

Nie polecam tej firmy, kierownicy wysługują się wszystkimi. Stawka to nawet nie najniższa krajowa. Kobiety które tam pracują to jakieś kobiety lekkich obyczajów, które mogą robić wszystko bo mają dobry kontakt z kierowniczką, chodzą wytapetowane paniusie Blondynka i Brunetka, klną na całą salę, bekają, gdy zwróci się im uwage to jeszcze ma do ciebie problem. Firmy nie polecam (usunięte przez administratora) także na godzinach pracy pod koniec miesiąca okazuje się, że znikneło kilka godzin, a studentom nie odprowadzają pełnego ZUS.

@Ala

Większych głupot tu dawno nie widziałam ???? Jedynie co przychodzi mi na myśl to ktoś jest bardzo sfrustrowany że nie przedłużyli mu umowy ???? Jakim cudem stawka może być niższa niż krajowa? Jeżeli na zleceniu chodzisz cały miesiąc i masz POPRAWNIE wypełnioną kartę pracy, zakładając że nie robisz normy to dostajesz najniższa krajową. Na naszym dużym projekcie nigdy nikomu "godziny nie uciekały" a jak już zdążył się jakiś błąd to odrazu można było wszystko wyjaśnić z kierownictwem :)

joe
@Ala

Masz problem. Poważny problem.

Natalia
@KL

@KL Zainteresowało mnie to, co piszesz. Dobrze rozumiem, że najniższa krajowa to podstawa, a przekraczający normę mają jakieś premie, o których nie wspomniałaś? Jak to u Was działa?

Handlowy
@Ala

Pani Alu, zdaje się pomyliła Pani firmy. Archidoc oferuje wyspecjalizowane usługi biznesowe, a w związku z tym w dziale handlowym pracują zapoznane z nimi osoby, bynajmniej studenci na umowę - zlecenie. Nie spotyka się tam też Pań lekkich obyczajów (takie żyją dobrze ze sponsorignu i nie mają potrzeby pracować na etacie). Również płaca nie jest tam niższa od najniższej (zresztą najniższa dlatego nazywa się najniższa, bo jest... najniższa). A pełny ZUS studentom nie jest odprowadzany nigdzie, bo takie jest prawo i studenci dostają dzięki temu więcej pieniędzy "na rękę" czyli w sumie na konto. Powodzenia w Pani studiach i sukcesów w karierze zawodowej.

@Natalia

Zależy jaki projekt, na naszym projekcie pewnego banku mamy tak że mamy ustalona dzienna normę do przerobienia dokumentów (zależy też jakie stanowisko bo każde ma inne normy) i każdy dokument ponad normę jest dodatkowo płatny brutto. Naprawdę to się opłaca, jak się jest ogarniętym to na prawdę wysokie premie można sobie dorobić.

Asia
@KL

Głupot????? A jak nazwiesz inaczej, informację przekazaną osobą na umowie o pracę, że za nadgodziny do podstawowej składki doliczą nam 2 zł brutto, a gdzie stawka 50% lub więcej jeżeli chodzi o prace w weekend. (usunięte przez administratora)

@Asia

Co Ty opowiadasz?! To nie wiem z kim rozmawiałaś, albo firmy Ci się pomyliły. Często zostaje w soboty i są 50% więcej płacone.

Anonymous

Ciekawe co by powiedzieli banki które podpisali z nimi umowę aby archiwizowanie ich dane i ludzie których pełna dokumentację posiadają banki gdyby widzieli jak zwykli ludzie z umową zlecenie zarabiający 1600 zł przeglądają pełne dane z telefonem na biurku, nikt nie kontroluje też czy ktoś nie wynosi danych osobowych z firmy na innych urządzeniach. Telefony urządzenia przenośne wszelkiego rodzaju leżą sobie poprostu obok na biurku, wnoszone są na salę i nikt tego nie sprawdza. Gdyby ktoś chciał szybki kredyt i potrzebował danych to polecam się zatrudnić - dane ogólnodostępne :)

@Anonymous

Dokładnie tak jest. Poufne dokumenty są dostępne dla każdego, a miejcie na uwadze, że to firma gdzie rotacja jest jak na dworcu autobusowym. Dokumenty z zajęć komorniczych, wyroki sądu, zaciągnięte kredyty, akty zgonu, życiorysy, wysokość zarobków i adresy klientów banków , tu ma wgląd każdy, w tym nowozatrudniony, którego może nie być za tydzień ( bo się zwolni) Na jednej z sal głośno komentowano wysokość zarobków klientów jednego z banków, każdy ciekawski mógł zajrzeć do dokumentów i glośne śmichy-chichy.

Ziby

Jakie dokumenty podpisuje osoba przy zatrudnieniu? Czy fakt o niezrozumieniu warunków pracy świadczy o niedojrzałości (umysłowej) nowozatrudnionego czy o pracodawcy?

Pracuś
@Anonymous

Ciekawe na którym dziale byłeś że wszędzie były telefony na biurkach..jest obowiązek oddać telefon do depozytu co prawda ze strachem że nie dostaniesz go w tym samym stanie i tu jest duży problem już któryś raz kolejne osoby zgłaszają że albo dostali niedziałający albo z pęknięta szybka telefon...a za zniszczenia to umywają ręce

exkiero
@Anonymous

wystarczyło na projekcie u Pana M. "zgubić" pusty weksel, podpisany przez klienta i już byś był bogaty, bo organizacja pracy(kto ma do tego dostęp) i RODO to śmiech na sali

Dot. rozmowy kwalifikacyjnej. Z numeru tel. +48 887 859 458 dzwoniła Pani z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną. Poinformowała, że od razu wyślę adres pod którym odbędzie się spotkanie. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam informacji zwrotnej. Mało tego straciłam tym samym szansę na rozmowy z innymi pracodawcami. Spotkanie miało odbyć się 11.10.2023 o godz. 15:30, w tym samym terminie miałam propozycje spotkania w innej firmie. Chciałam być fair więc odmówiłam czekając na smsa od ArchiDoc. Zero profesjonalizmu.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Chorzów
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Młodszy spedytor frachtu morskiego i kolejowego
Loginex Sp. z o.o.
logo firmy Brygadzista lakierni
Chorzów
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.
Chetny

Czy firma nadal szuka pracowników? Gdzie można znaleźć ogłoszenie ?

Sebuś

Witam wszystkich, mam pytanie wynagrodzenie może być wcześniej np 9 - tego?

@Sebuś

Bardzo często tak jest.

Mika

Wynagrodzedzenie jest zawasze 10-tego chyba że wypada w weekend to wtedy wcześniej

Tezbylypracownik1w3

Cóż można powiedzieć. Pracowałam ponad pół roku.. Oczywiście umowa o pracę przedłużana to o miesiąc to o 3 msc.. I tak w kółko. Przychodziło się do pracy to nie było wiadomo co dzis będzie się robiło. Jak już poszły wytyczne, to okazywało się że nie ma miejsc, nie ma potrzebnych materiałów... Najlepiej było przychodzić wcześniej. Chociaż za to się dostawalo opierdziel. Szczerze, praca dobra na chwilę. Aby mieć kilka groszy dosłownie... Ale nie ma co myśleć o zaczepieniu się na dłużej. Praca, zdecydowanie dla studenta. Osobiście nie polecam. Szkoda zdrowia na siedzenie w tym kurzu ????można się jedynie dorobić astmy i problemów z górnymi drogami oddechowymi... ( siedząc na magazynie, skrtujac dokumenty.. Zimą to tam można zamaeznac, ponieważ są pootwierane bramy, a ludziom każą się ciepło ubierać) KPINA ???? Wiadomo. Co kto lubi i jak siebie ceni... To jedynie moja opinia.

Gustaw

Witam, jest jakaś norma w tej pracy? I ile płacą za godzina?

@Gustaw

Norma? Zależy gdzie trafisz. Na niektórych projektach nie ma żadnych norm:) Na innych są i to bardzo wyśrubowane.

Pracuś
@Gustaw

Co do stawki jest zawsze najniższa krajowa jak i na zleceniu tak i na etacie

Marcel

Ile dostaliście pieniędzy bonów na święta? jaka paczka dla dziecka i dla siebie?

marcel

około 10 lat temu dawali dla stałych pracowników bony 500 zł dla pracowników, którzy pracowali dłużej ja nie załapałem się i paczki spore o wartości około 200 zł

Courtois
@marcel

Jak słusznie zauważyłeś około 10 lat temu ;) Teraz jest tylko jeden powód do radości, że wykupił ich Irlandczyk a nie Szkot. Bo pracownicy musieliby składki na te paczki jeszcze robić :)

ppr

Pracowałem już dość dawno i widzę że się nic nie zmieniło. Firma jak wiele innych "jedzie" na pracy studentów, dorabiających do etatu i po najniższych kosztach przy dużej rotacji. Nie ona jedna z resztą. Inne "jadą" na emerytach. Firmy scedowały na outsourcing archiwizacje dokumentów i np banki powinny to robić same ze względu na tajemnicę bankową. Ale mają to wiadomo gdzie. Tak więc praca dobra na jakiś czas jak się nie ma innych możliwości. Trzeba brać pod uwagę monotonię wprowadzania dużej ilości danych do systemu. Bywały przestoje z powodu braku zlecenia na zasadzie nie przyjeżdżaj albo przyjeżdżaj - oczywiście postój niepłatny. Zwierzchnicy mili ale do czasu.

też pracowałem

Albo opinie są naciągane albo Warszawa a Chorzów to dwa zupełnie różne światy jeżeli chodzi o firmę. Wyraże się obiektywnie. Ja pracowałem w Warszawie i nie ukrywam, w okresie kiedy mogłem pracować w pełnym wymiarze godzin lub więcej wynagrodzenie nie było takie złe, powiem więcej dla studenta 3-3,3k do ręki jest przyzwoitą sumą. Oczywiście w trakcie studió stawka była niższa, ale nie było to wynagrodzenie za nic nie robienie i na tyłku siedzenie. Często robiłem nadgodziny, i tak jak tutaj widzę niektórzy piszą, że po 8h można wyjść i się nie przejmować tak w moim przypadku kolorowo nie było, zwłaszcza na drugiej zmianie. Masa dokumentów do skanu i przeprocesowania, wolno działające komputery i skanery na skraju wyczerpania. Te dwie rzeczy sprawiają, że praca wydłuża się o dość spory kawałek czasu, nawet jeżeli robimy coś szybko i poprawnie. Co do poprawności, nie ma żadnego marginesu błędu, jedna strona z niezeskanowanym barkodem i zaczynaja się przytyki i wypominanie. Przełożona nie potrafi zrozumieć że człowiek to tylko człowiek i jedyny tekst jakim się kryje to "Nie róbcie błędów" tak jakby to było robione specjalnie i po złośliwości, często zdarzało mi się zostawać do bardzo późna w pracy bo po prostu musiało być zrobione i tak jak ktoś wcześniej wspomniał są szaraki i są pupile, którzy mimo braku niektórych kompetencji robią coś innego, a ktoś kto potrafi coś więcej nie jest dopuszczany i musi cały czas robić jedno i to samo. Cieszę się, że już mnie tam nie ma. Nie mam zamiaru wylewać pomyj bo nic to nie da. Karuzela kręci się dalej, byłem praktycznie nikim w pracy, zastępowalnym elementem, który nie miał realnego wpływu na funkcjonowanie tego przybytku zwanego firmą. Jedyne czego żal to ludzi, którzy siedzą tam po kilka-kilkanaście lat i nie widzą chyba możliwości lepszej pracy. Ja w czasie gdy się uczyłem i chodziłem tam, uczyłem się dodatkowo innych cennych rzeczy (wg. mnoie) co pozwoliło mi zmienić pracę na lepszą. Pozdrawiam (albo i nie) :)

ale ubaw
@też pracowałem

(usunięte przez administratora). O 3 k to możemy sobie pomarzyć nawet z nadgodzinami. W Warszawie zwykły rejestrator danych zarabia więcej od ''chorzowskiego'' specjalisty. Ale za to mamy automaty z przekąskami:)

Rejestrator danych
@ale ubaw

Jeśli bez nadgodzin dostaje na rękę ok 2500 to z nadgodzinami te 3k jest możliwe ???? trzeba tylko przykładać się do pracy

@Rejestrator danych

Całkowicie osiągalne

ppr
@też pracowałem

Studentom nie odprowadza sie pełnego ZUS...dlatego zarabiają więcej

Ciekawska

Skoro jest tak fajnie i polecacie, ciekawa jestem, skąd tak duża rotacja? za niskie zarobki, zła atmosfera, fatalna kadra kierownicza? A może po prostu zero szacunku do pracownika? W porządnej, szanującej się firmie, ludzie ZOSTAJĄ. a u Was jak ogłoszenia wisiały tak wiszą...

tam
@Ciekawska

Wstąp i wyrób sobie opinię sama. Tutaj nie dostaniesz odpowiedzi

25cm rozkoszy

Bardzo dobra praca dla studentów na okres wakacyjny. Szczególnie dla osób, które lubią powtarzalne czynności, niewymagające szczególnego wysiłku fizycznego i umysłowego. Jest to praca bardzo lekka, lecz monotonna, jednak nie wychodzi się po niej zmęczonym. Jednak jedna rzecz w tej firmie zwróciła moją szczególną uwagę, a mianowicie dane osobowe. Teczki z wszelkimi danymi osobowymi (skany dowodów, adresy, maile, telefony, dane o członkach rodziny) są dostępne dla dosłownie każdej osoby z ulicy. Tak, w firmie panuje duża rotacja pracowników, codziennie ktoś odchodzi, i błyskawicznie jest zastępowany przez kogoś nowego. Teczki zawierają kilkadziesiąt kartek, i każda pojedyncza teczka zawiera dane jednej, konkretnej osoby. Mając tyle danych personalnych można wyrządzić takiej osobie niemałą krzywdę, a zważając na dużą rotację w firmie, jest spore ryzyko, że dane wpadną w niepowołane ręce. W darknecie takie rzeczy cieszą się bardzo dużym popytem, a informacja o zakazie wnoszenia telefonów komórkowych nie jest skuteczną ochroną przed wyniesieniem pewnych informacji. Ciekawe co odpowie UODO i firmy z którymi współpracuje Archidoc SA. Pracę w firmie polecam jak najbardziej, mili współpracownicy i koordynatorzy są jak najbardziej w porządku i nie jest to żadna ironia Pozdrawiam

pawelos66
@25cm rozkoszy

prawda praca nadaje sie tylko jako praca tymczasowa ale na dluzej nigdy

Johny
@25cm rozkoszy

To z danymi osobowymi to niestety prawda. Zero jakiejkolwiek ochrony.

Mała
@Johny

Widać nikt nie czyta papierów, które podpisuje. Za ujawnienie jakichkolwiek danych się spore kary, że raczej nikt się nie odważy ich ujawnić.

bezrobotna

mają wszystkich gdzieś, nie interesują się wogóle osobą szukającą pracy pomimo ogłoszeń w sieci

?
@bezrobotna

Ogłaszasz się w sieci, że szukasz pracy? Dziwna konstrukcja zdania. I to "wogóle".

również bez pracy
@bezrobotna

potwierdzam. wysłałam CV i rozmowa z rekruterką bardzo nieprzyjemna i dziwna. A pani szuka pracy ? Nie, dla żartów wysłałam aplikację. co to ma być ? to szukacie pracowników ? a jeżeli nie to nie zamieszczajcie ogłoszeń ... no chyba że panie z HR nie mają co robić

mia
@również bez pracy

znowu ogłoszenia w sieci...

Ula

Witam, w jakich godzinach się tam pracuje i jakie jest wynagrodzenie ?

Pracownica
@Ula

Najczęściej 6-14 14-22 tydzień na tydzien. Zarobki najniższa krajowa, chyba że pracujesz ponad normę to można wyrobić fajne premie :)

Minusy pracy w tej firmie: 1) Bałagan panujący na sali. Zbyt wiele osób na małym metrażu, masa dokumentów i pudeł uniemożliwiających sprawne poruszanie się. Nieodpowiednie krzesło do pracy. Konieczność codziennego sprzątania nowego stanowiska pracy, zwłaszcza klawiatury. 2) Tragiczny dojazd. Można dojechać autobusem praktycznie pod same stanowiska pracy ochroniarzy, ale (przynajmniej w czasie kiedy ja pracowałam) musiałabym czekać pół godziny na autobus. Inna sprawa jak ktoś ma auto. Zawsze można iść skrótem, ale wtedy trzeba iść przez pole... 3) Brak stabilności. Nigdy nie wiadomo czy danego dnia będziesz pracować przy tym samym projekcie, czy zostaniesz oddelegowana do nowego, czy zostaniesz wysłana do domu czy zostaniesz zwolniona...Nie można również przywiązywać się do miejsca, bo codziennie zajmujesz dostępne wolne biurko. 4) Zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie. Chociaż doszły mnie słuchy od koleżanek zatrudnionych w tej firmie, że teraz pod tym względem jest już lepiej:) Trzymam kciuki, żeby fajni ludzie z którymi miałam przyjemność pracować zostali w końcu docenieni:) 5) Wszyscy mają pracować na dwie zmiany... ale w po zatrudnieniu okazuje się, że osoba, która zajmuje takie samo stanowisko co nowozatrudniony pracuje od 8:00 do 16:00. Rozumiem, że kierownicy i koordynatorzy mają inne godziny pracy:) Jednak jeżeli podczas rozmowy o pracę dowiadujesz się, że musisz się zgodzić na pracę na dwie zmiany a potem okazuje się, że to nie do końca jest prawdą to nie jest już tak miło:( Analogicznie sprawa przedstawia się w zakazem używania telefonów w miejscu w którym pracownik ma do czynienia z dokumentami. Albo wszyscy mają zakaz albo nikt! Proste:) Generalnie odradzam pracę w tej firmie. Ludzie z którymi pracowałam w zdecydowanej większości sympatyczni i dzięki wspieraniu nawzajem łatwiej było znosić nieprzyjemne sytuacje w pracy. Warunki pracy... bałagan na sali, który uważam za zaniedbanie. W tym miejscu zaznaczam, że pracowałam już w Archiwum i wiem, że praca z dokumentami wiąże się z zaakceptowaniem obecności wszędobylskiego kurzu;) Miałam to szczęście, że pracowałam z kompetentną i normalną koordynatorką, ale czasami jak pracowałam przy innych projektach to nie zawsze było pod tym względem kolorowo. Traktowałam pracę w tej firmie jako epizod. Ten epizod odrobinę się przedłużył, ale po znalezieniu lepszej pracy widzę, że już wcześniej powinnam zacząć szukać czegoś nowego.

Na jakie benefity można liczyć w ArchiDoc SA?

Artur

Prywatne ubezpieczenie, multisport, zniżki na zakupy u partnerów, prywatna opieka medyczna.

kurier

Dostałem od pierwszego dnia służbowy samochód i telefon

Kazimierz
@kurier

To fajnie! Czy możesz samochodem służbowym dojeżdżać do miejsca pracy? Jestem ciekaw, czy można wykorzystywać go do dojazdów.

Monia

Praca nie jest trudna byłam na projekcie banku A. I bywało tak ze jak nie bylo pracy to kazano nam iść do domu lub przydzielano nas do innego projektu. Generalnie jest więcej minusów samej pracy aniżeli plusów. - wszędzie (usunięte przez administratora) dosłownie wszędzie kurz, brudne stoly (generalne porządki sa tam dopiero jak ma przyjechać sanepid albo jacys klienci) -umowa zlecenie (na rozmowie obiecuja ze będzie po 3msc umowa o pracę ale potem mówią ze firma nie ma pieniędzy na UP) - firma gdzie siedzi się przez 8h przy biurku, zdarzało się często ze nie było krzeseł i przychodziłam do pracy z pół godzinnym wyprzedzeniem żeby zacząć wcześniej pracę a przez te 30min musiałam wolnego krzesła szukać - w firmie nie potrzeba żadnego urządzenia do liczenia czasu przerwy bo panuje kolesiostwo z liderami i inni pracownicy liczą przerwy sobie ???? np: idziesz robić herbatę to zaraz się zapytaja dlaczego tak długo -brak możliwości posiadania telefonu przy sobie - XXI wiek a firma nie przelewa wyplat na czas -

Monia

Co dokładnie jest brednia? Wszystko to prawda najgorsze jest to ze to wszystko co tu napisałam powiela się na innych stronach

Anjanka
@Monia

Pracuję w tej firmie już 4 miesiąc i nie spotkałam się z sytuacjami opisanymi powyżej. Ale może to rzeczywiście zależy od projektu. Tam gdzie ja pracuję, wszystko jest w porządku i atmosfera jest całkiem fajna. Nie MAM na razie na co narzekać, póki co.

tam

Marna prowokacja

Ahwaa
@Monia

Tak to prawda cieszę się że już tam nie pracuje z tymi krzesłami to prawda a jak już były krzesła to zepsute, wszędzie brud i walające się wszędzie kartony, porządki robione tylko jak miał klient przyjechać lub sanepid. Tak atmosfera świetnia w pracy jak Cię lubi lider.

kasia
@Monia

Którego dnia miesiąca dostaje Pani przelew który wg, Pani jest po terminie? bo z tego co wiem, to wypłata powinna być do 10go dnia miesiąca i zawsze jest.

@Monia

Nie wierze, że nie wypłacili w terminie wypłaty bo by ich zaraz ponad 100 pracowników do sądu pozwało. Jak nie masz na dowód przelewu wynagrodzenia z datą po 10 to lepiej to skasuj, bo jak ktoś z koordynatorów albo zarządu zobaczy to cię firma będzie ścigać za to kłamstwo. Co jak co ale wynagrodzenia zawsze płacili w terminie. Z krzesłem to chyba czegoś nie rozumiesz. Jak praca jest na zmiany to właśnie dlatego, że jest mniej stanowisk i jak masz zmiane od 14 a przychodzisz pół godziny wcześniej to czekasz pół godziny aż się zwolni miejsce. Posządek ma obowiązek utrzymywać pracownik, ale ludzie są różni. No i to jest magazyn a nie sterylne laboratorium, wiec kurzu więcej. Do pracy przychodzi się pracować a nie posiedzieć 8 h jak w szkole. Jak pracy nie ma to umów nie przedłużają - tak jest w kazdej firmie, nie płaci się za siedzenie. Może po prostu nie pasowałaś do tej firmy i wprost ci tego nie powiedzą. Jak jesteś dobra w ceremonialnym parzeniu herbaty to otwórz hebraciarnie w stylu japońskim - w gastro jest zapiernicz, ale wypłata + napiwki dają zarobić. W Archidocu prace polecam. Nie ma kokosów, ale jak robisz swoje to masz spokój i pewne.

obecny pracownik

Pracuję w tej firmie już kilka ładnych lat i przeszłam już kilka projektów. Praca w zależności od projektu jest raz łatwiejsza raz bardziej skomplikowana. Tak samo relacje z przełożonymi jedni są bardziej kompetentni a drudzy mniej. Nie mogę się jednak zgodzić z tym co tu czytam, że wszystko w tej firmie jest złe. Zarobki są współmierne do wykonywanej pracy( czynności proste, powtarzalne) teraz jestem na projekcie gdzie można wyrobić premię za efektywność i nie jest wcale tak źle ;) Oczywiście zawsze może być lepiej :) . Przestańcie się nakręcać , bo gdyby było aż tak źle to nie byłoby pracowników z kilku i kilkunastoletnim stażem. Oczywiście rotacja jest spora, ponieważ nie wszyscy się nadają do tej pracy. ludzie przychodzą i odchodzą - jak wszędzie. Ja mimo tego że nie wszystko jest zawsze różowe polecam pracę w AD

@obecny pracownik

Premia za wyrabiane normy? Przecież te "normy" są tak ustalane i na bieżąco podnoszone, żeby żadnej premii nie było xDDD

@Tomek

Jeśli pracujesz tempem muchy w smole to jak możesz oczekiwać wyrabiania normy? Na swoim dziale nie mam dnia aby nie wyrobić normy. W zeszłym tygodniu poszłam na drugi dział i tam tez zaczęłam już wyrabiać. Wiec wszystko jest dla nudzi, a normy nie są wyssane z palca. Firma płaci za zaangażowanie. Nie będą dawać premii temu, kto sprawia, ze maja tyły w planach i musza się tłumaczyć przed klientami - to przecież oczywiste.

Janek

Głowa Cię boli? Czy z szefostwa? Akord akord ku.......a akord!

ciekawy

czy ktoś może wyjaśnić jak wygląda praca w Chorzowie? :) ile zmian, jak wyglada dzien w pracy?

Rejestrator danych
@ciekawy

Wszystko zależy od działu tak naprawdę.

Zostaw merytoryczną opinię o ArchiDoc SA - Chorzów

• Jak się pracuje w ArchiDoc SA?

Zobacz opinie na temat firmy ArchiDoc SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ArchiDoc SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 3 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ArchiDoc SA?

Kandydaci do pracy w ArchiDoc SA napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ArchiDoc SA