Opinie o Strabag Sp. z o.o. w Pruszków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Strabag Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Strabag Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - budowa dróg i autostrad

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Strabag Sp. z o.o. w Pruszków

SZCZERY ODDZ. BIAŁYSTOK

Pierwszy i ostatni mój sezon w tym kołchozie. To co pisze jest prawdziwe i podzielają to moi koledzy z brygady. Obiecywali dużo A tak naprawdę mega (usunięte przez administratora) po kilkanaście godzin (usunięte przez administratora) totalny, zero organizacji. A co mnie najbardziej zabolało nieszanowanie prawdziwych fachowców, bez których niedouczeni kierownicy nie zrobili by nic. Liczy się tylko układ,prywatne interesy na boku w czasie godzin pracy i podpierd. do kierownika. Ludzie inteligentni z ambicjami ,chęcią do pracy nie mają szans na godną i spokojną pracę w tej firmie. Robią z nich (usunięte przez administratora) i legatów. A podpierdalacze i największe legaty poradzą sobie. Nędzne pieniadze socjal zero, prosić trzeba o rękawice robocze. Latem woda czasami jej niema. Kierownk olewa cie masz tylko prawo (usunięte przez administratora) od rana do wieczora za niecałe 3000 zł jesli ci sie uda jeszcze tyle zarobić, oczywiście ze wszystkimi sobotami. Praca w tej firmie NIE DLA MŁODYCH LUDZI Z AMBICJAMI, gdyż juz po jednym sezonie upośledzi cie na całe życie poprzez ta patologię która panuje na codzień. Nie zbłyśniesz w tej firmie. Jestem mega zawiedziony praca tutaj. TO CO PISZĘ JEST SZCZERE I NIECH BEDZIE PRZESTROGĄ DLA INNYCH. Dałem z siebie wszystko w ciagu tego sezonu,jestem podłamany moralnie, a zarobki to chyba jakas pomyłka,a praca niebezpieczna w różnych warunkach. Spadam z tej firmy bo to niema sensu. Wielka porażka. Szkoda mi tylko mojego brygadzista człowieka który jest pracowity inteligentny i jako jedyny zna się na robocie. Bez niego naszą sekcja by upadła. Inżynierowie, pajacyki którzy nie umieją organizować pracy są młodzi i niedouczeni, nie umieją pracować z ludźmi. Nie lubię nikogo obgadywać, ale niestety taki jest Strabag oddział Białystok. Trochę to smutne Ale wszystko co piszę jest na 100 % prawdziwe. Stwierdzają to samo co ja, moi koledzy z brygady. Tylko nikt nie ma odwagi tego tematu poruszyć oficjalnie u dyrekcji. Zmarnowany mój czas w tej firmie. Walczcie o swoje koledzy . Mamy 21 wiek a takie rzeczy sie jeszcze dzieja. Ja to sie zwalniam bo to niema sensu

1w
@SZCZERY ODDZ. BIAŁYSTOK

Widzę że tak się dzieje w każdym oddziale w Lublinie jest tak samo

Zadowolony
@1w

Oddział Ełk nie odbiega od wymienionych wyżej. Totalne (usunięte przez administratora) . Sezonowe ku..... Doświadczenie jakie przekazuje kierownictwo pracownikom równa się 0. Powinni cofać uprawnienia za taką fuszerkę ???? Ale cóż " pan karze sługa musi"

@1w

A,to prawda że na integracjach jest alkohol tańce kierownicy tak integrują się?

Zatoichi
@SZCZERY ODDZ. BIAŁYSTOK

W innych oddziałach sprawa wygląda podobnie niestety

Byly xd
@Zadowolony

Jak widze nic dalej sie nie zmienilo najlepsza decyzja z odejsciem! Choc latem Pani kierownik ladnie prezetowala swoje wielkie atuty???? Hot MILF

Pracownik Strabag

100% racji.

Kiniap89

A jak się pracuje w Toruniu?

Dzień dobry. Chciałbym spytać czemu Strabag za każdą budowę żąda o wiele więcej pieniędzy niż inne firmy ? W skrócie czemu są aż tak drogą firmą? Czym powodują że pracownicy mają mało pracy.

Finansowy
@Zainteresowany

Duże firmy, nie tylko Strabag, maja znaczne koszty wewnętrzne które również musza być uwzględnione na małych kontraktach, np. przy małej przebudowie drogi trudno konkurować cena z małymi firmami miejscowymi gdzie koszty wewnętrzne są stosunkowo niskie Strabag jednak wygrywa dość sporo kontraktów, portfel zamówień na 2022 to ponad 7mld zł czyli jednak chętni są. Wygrywanie kontraktów na granicy opłacalności przy tak zmiennym ryku powoduje patologie opisane na tym forum: braki personalne, kiepskie uposażenie, brak premii na części kontraktów, brak prezentów na święta...

Zainteresowany.
@Finansowy

Trzeba też opłacić ochronę która też kosztuję pewnie sporo..

Gruzin
@Finansowy

Wielkie apetyty rady nadzorczej

Pytanie czy Strabag przewiduje jakieś finansowe prezenty na Boże Narodzenie dla swoich pracowników?

Stary niedźwiedź
@Ania

Finansowe to raczej zapomnij. W ubiegłym roku to były słodycze których nawet dzieci jeść nie chciały i wióry spod heblarki do kompletu pewnie zamiast sianka pod wigilijny obrus na świątecznym stole

Byly
@Stary niedźwiedź

Premia swiateczna jest uznaniowa w oddziale Elcki. I uznaja ze czesc pracownikow nie zasluguje na swieta i nie dostaje kasy a jak dadza to smieszne pieniadze z wyrzutami i umoralnianiem ze w nowym roku musisz sie poprawic wiecej orac i nie dyskutowac (usunięte przez administratora)

Kamila
@Byly

Kurczę, to naprawdę przykro, że nawet na święta to tak wygląda. A poza tym okresem są jakieś premie, czy już nie? To jednak jest zawsze jakaś zachęta do pracy. I jak z innymi dodatkami, może dają prywatne ubezpieczenie?

Byly
@Kamila

W styczniu jest mowa o premiach co kwartal bla bla bla w roku mamy 4 kwartaly ale w praniu wychodzi i liczeniu dyrektora ze sa 3 kwartaly zeby bylo malo tego to dostaje sie dwie premie a ta 3 premia to swiateczna hahaha a kto byl niezgodny z ich tokiem myslenia dostawal jakies ochlapy w wysokosci 500-max1000zl na dodatek przelewane bylo to jednoczesnie z pensja za godziny i calosciowo podatek byl naliczany i potracano duzo wiecej a jezeli premie przelano by w innym terminie co bylo by korzystniejsze dla pracownika. I tak ze nie polecam

inżynier
@Byly

jestem w firmie już kilka lat i premię dostaję jeden raz w roku, wysokość premii zależy od widzimisię dyrektora, w ostatnie święta nic nie dostaliśmy

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Kogut

Niedługo rusza obwodnica Starachowice. Czy wiadomo czy są lub będą tam przyjęcia dla operatorów?

Zatoichi

Bardzo niskie stawki 22 brutto co na rękę daje jakieś 16 zł , Ukraińcy więcej zarabiają , premia raz w roku też nieduża, za kilka lat nie bedzie miał kto pracować w tej firmie

Kamil

Witam serdecznie, Chciałbym zapytać jakie są widełki zarobków na stanowisku inżynier budowy lub kierownik robót? Ile najlepiej powiedzieć na rozmowie rekrutacyjnej, żeby od razu nie odrzucili kandydatury oraz jednocześnie żeby nie zostać z niczym? Czy jest to zależne od województwa, czy też raczej od projektu? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i informacje w tej kwestii i pozdrawiam serdecznie ???? Dodam tylko że mam 6 lat doświadczenia na tym stanowisku.

@Kamil

Indywidualna kwestia. Według mnie KR z 6-letnim doświadczeniem powinien dostać w Strabagu ok 12 k brutto plus auto. Inżynier Budowy pewnie jakieś 9.000 brutto bez auta, ewentualnie pool car.

@Kamil

Dodam jeszcze tylko, że nie ma co liczyć na premie. Nawet podwyżki inflacyjne są raz na kilka lat i to żenująco niskie.

Janis
@Kamil

Indywidualna kwestia, zależy od doświadczenia i jakiej wielkości projekty realizowałeś. Między inżynierem a kierownikiem robót spora różnica, też w odpowiedzialności. Podwyżki inflacyjne są co roku, premie zależą w dużej mierze od wyników danego kontraktu. Warto iść na rozmowę.

Na jakie benefity można liczyć w Strabag Sp. z o.o.?

Ola

Największą zaletą dla mnie jest zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, duży wybór szkoleń (online i stacjonarnych), dofinansowanie kurów językowych. Z takich dodatkowych luxmed, możliwość wykupienia ubezpieczenia. Są też ciekawe akcje dla pracowników np. związane ze zdrowiem, czy kiermasz świąteczny.

tunia

na czeste wyjazdy poza miejsce zamieszkania , prace po 12-17 h dziennie , niektore weekendy tez pracujace, napewno swietnie mozna liczyc w tej firmie pozal sie boze na niepewnosc gdzie wyjedziesz i na jak dlugo no i jak dlugo bedziesz danego dnia pracowal. na poczatku podpisujesz zgode na zmiane nadgodzin na wolne miedzy pazdziernikiem a marcem ale czy zostanie to zrealizowane nie wie nikt.wyplaty jeszcze nie bylo. umowa o prace(nie delegacyjna) ale nikt dopuki nie odbierzesz skierowania na badania nie powie o wyjazdach(ani czas trawania tych wyjazdiow czy miesiac dwa czy pol roku alena rozmowie sie dowiesz ze zadko sie delegacje zdarzaja).

Hhhhjj
@Ola

A zarobki

@tunia

@tunia A na jakim stanowisku pracowałaś w STRABAG?

Xyz
@Hhhhjj

Zarobki w porządku, nigdy nie słyszałam osobiście, żeby ktoś narzekał na pensje. Ale tutaj można się naczytać. Pytanie na ile to prawda.

Koton
@Xyz

Czy w porządku …??? Nie narzekają Ci, których konkurencja nie przyjmie bo marni albo pracują w strabag wieczność i nie znają realiów. Ja zarabiałem w strabag 15 tys brutto, a u konkurencji mam 23 tys. brutto. Nie było negocjacji wynagrodzenia, taka propozycja padła na spotkaniu.

Omikron
@Koton

Na jakim stanowisku pracowałeś?

Czy może mi ktoś napisać coś na temat oddziału w Kielcach? Jestem ciekawa opinii i jak wygląda praca na stanowisku inżyniera budowy w tej firmie. Jestem świeżo po studiach

Maciej

Cześć, Widziałem ofertę dla projektanta w branży drogowej. Na jaką stawkę można tam liczyć?

@Maciej

5000 brutto jak ladnie poprosisz

Kubi

Kiedyś było całkiem dobrze ale dziś to (usunięte przez administratora) Pensje bardzo niskie a praca po 12 godzin dziennie. Gdy zapytasz o podwyżkę to usłyszysz: „ ciesz się ze pensja jest na czas”

Pracownik XYZ

Będę się wypowiadać o Oddziale Kolejowym, w którym pracuje na codzień, wiem, że sytuacja w innych branżach jest inna. Na wszystkich czynnych budowach jest niesamowity przemiał ludzi, o czymś to świadczy. Nikt nie jest w stanie znieść dyrektorów na budowach, którzy oprócz (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora)pracowników nic sobą nie reprezentują, na pewno ich atutami nie jest wiedza merytoryczna. Niesamowite kolesiostwo, zamiatanie spraw pod dywan, nawet jak ewidentnie ktoś nie nadaje się do swojej pracy, gdzie szefowie mają sygnały z każdych stron to nic się z tym nie robi. Koncern zatrudnia mnóstwo młodych ludzi, którzy nie mają doświadczenia zawodowego, brak osób które jakoś nimi sterują i uczą. Zresztą, jak jesteś ambitną osobą, ale jednocześnie nie chcesz się podlizywać i donosić, to też nie jest dobra praca dla Ciebie-mnóstwo procedur, tabelek, a nie nauczysz się nic merytorycznego ani nic poza swoją wąską działkę- jestem tego najlepszym przykładem, jestem pracownikiem, który chciał dostać inne obowiązki albo coś więcej, to szef nie wiedział co z tym zrobić i do dzisiaj nie wie….. ryczałt za nadgodziny, obowiązkowe ferie koncertowe i oglądanie na co dzień, że jak nie donosisz na innych, to jesteś nikim :) a jak donosisz, to dostajesz nagrody. polecam inne firmy kolejowe, ta jest jakąś pomyłką.

Szukajacy

Czy ktos wie dlaczego szukaja mechanikow na zime ? Przestoje ? Remonty maszyn ? Praca sezonowa czy mozna liczyc na stala ?

@Szukajacy

Strabag ma oddzielną spółkę zajmującą się maszynami, samochodami, które muszą być serwisowane również zimą. Tutaj każdy może liczyć na stałą pracę, niektórzy przychodzą na chwilę, a zostają 15 lat :D

TenCoWasObserwuje

O stosunku do pracy, inwestycji a również poniekąd do sytuacji panującej w środku firmy może się przekonać również i taka osoba jak ja, czyli po prostu mieszkaniec miejscowości gdzie prowadzona jest inwestycja przez tę firmę. Budowa nowej drogi (gmina Łochów) odcinek 2,5 km przebiegający przez teren zabudowany. Od 3 tygodni plac budowy opuszczony, niezabezpieczony, zostawiony zwężony jednostronny pas ruchu, brak wydzielonego bezpiecznego pasa dla pieszych chociażby po jednej stronie jezdni, ten pozostawiony jednokierunkowy pas jest dodatkowo zniszczony, tak że doły sięgają 30 cm i więcej, o osuwającym się poboczu nie wspomnę i nikt z tym nie robi. Zanim jeszcze uciekli z budowy pracownicy twierdzili że mają setki takich skarg i tak nic z tym nie robią... [brawo!] Podstawowe pytania co to ma znaczyć, jak mamy tędy jeździć, jak chodzić bezpiecznie, jak nasze dzieci mają omijać wystające rury, pręty i inne niezabezpieczone elementy na tym placu budowy który ciągnie się kilka km....!!!!! Niech się odezwie jakiś bucowaty kierownik BHP z tej firmy, dumny PR-owiec albo dyrektor odpowiedzialny za te inwestycje, każdy wie do jakich organów to się nadaje... ile to jeszcze potrwa ????!!! Kpina z ludzi to mało powiedziane w tym przypadku. Może trzeba zaprosić TV żeby zrobiła "reklamę"? PS. W jeden cieplejszy dzień pseudo kierownika(?) czy innego wyżej postawionego zastałem w służbowym samochodzie ale zamiast na placu budowy to nad pobliską rzeką... tak się teraz ciągnie za kasę z kontraktów? A jak musieli wywozić destrukt asfaltowy to wywieźli ale na pobliską boczną drogę... tego na szczęście im nie podarowano - musieli usunąć odpad z drogi, zrobili więc ostatecznie podwójną robotę a chcieli przyoszczędzić... co za łeb tym tam kieruje to tylko pozazdrościć zarządowi takich awansów.

Operator

Witam, orientuje się ktoś ile może dostać na godzinę operator koparki bądź ładowarki?

@Operator

Raczej nie spodziewałbym się, że ktoś tu napisze konkretne stawki, z reguły są usuwane kwoty na portalu.

Operator

28 brutto

bolek

28brutto = 15zł/h netto

@bolek

Chyba 20 zł netto.

Bożena
@Adam

I to jest podstawowa pensja w Strabagu, tak? Czy do tego doliczane są jakieś premie, np. miesięczne/kwartalne lub roczne? Jeśli tak, to mogłabym się dowiedzieć za co można na nie liczyć i ile wynoszą? :)

Mikołaj
@Bożena

Nie ma czegoś takiego jak podstawowa pensa. Wszystko zależy co robisz, na jakim projekcie i czy masz jakieś specjalistyczne uprawnienia. No i wiadomo od doświadczenia.

Pawel
@Operator

Pracuje prawie 2 lata miałem 26zl/h jakplo operator ładowarki teraz mam 29 na koparkach mają podobnie

Franciszek
@Pawel

A bez doświadczenia też biorą do pracy w Strabagu? Jeśli tak, to są tam jakieś kursy i szkolenia przygotowawcze? Powiedz mi coś na ten temat, jak wyglądają początki w firmie :)

operator bez doświadczenia
@Pawel

A w jakim rejonie pracujesz? Na pewno nie Mazury, Podlasie.Tam potrzeba ludzi z " doświadczeniem' także w życiu codziennym na ciąglej obserwacji prze doświadczonych pracowników, którzy tylko patrzą jak pod...... ć aby podlizać się przełożonym (podobno jak operator ma klimę w maszynie to woda mu się nie należy w upalne dni? dotyczy tylko operatorów), na okresie próbnym nie ma żadnej premii, nawet jak masz doświadczenie to sam w grupie 10 ( którzy mówi jak masz robić nie biorąc odpowiedzialności za wykonywane prace) jesteś nikim, nawet jak nie ma ciebie w pracy, maszyna się psuje z winy innych użytkowników to i tak jest twoja wina, z maszyny do łopaty,.......

Tolek
@Bożena

o premiach decyduje przełożony i jego nastrój więc nie spodziewałbym się kokosów

Lili

Witam , pracowałam trzy lata...były rożne dni, ale generalnie ponieważ wcześniej pracowałam w sumiennie 8 lat u lipnego pracodawcy ( lipna umowa o pracę i wynagrodzenie, brak urlopu itp.) to firma ta była dla mnie najlepszą z z jaką miałam doczynienia. Poleciałabym każdemu, gdyż można na prawdę dużo się nauczyć i jest normalna umowa i nie od najniższej krajowej, dwa razy otrzymałam podwyżkę, upominki za brak chorobowego, urlop do wybrania nie jest problemem, płatne nadgodziny, ludzie pomocni. Wiadomo, że nigdzie nie jest idealnie. Zwolniłam się z przyczyn wyłącznie, że nie chciałam pracować w delegacji. Operatorzy maja się tam dobrze finansowo, kwestia jest jednak spania na kwaterach, dojazdach w delegacji czasami dalekich, rozłąki zatem z rodziną, bliskimi .W surmie mało jest ogłoszeń tam o prace, w zasadzie jak ktoś odchodzi z pracy ,to jest to ,,wielkie wydarzenie" no chyba, że coś przeskrobał . W następnym zakładzie pracy to którego przyszłam, w ciągu 8 miesięcy podpisałam ok 60 obiegówek osób zwalnianych, potem i mnie zwolnili za wypowiedzeniem bez podania przyczyny...Jak ktoś nie ma porównania, to może narzekać na Strabag, ale jak trafisz na rzeczywiście kiepskie doświadczenia to widać, dopiero różnice. większość osób tam jest z długim stażem pracy i ludzie trzymają się roboty. Trzeba tylko wykonywać dobrze swoja pracę i możesz robić spokojnie za godne pieniądze do emerytury.

@Lili

Sto procent się z Tobą zgadzam

@Lili

A,jak jest z imprezami integracyjnymi czy to prawda ,że kiero nocy podrywają swoje pracownice alkohol tańce itp?

Wyzysk, praca po 12 godzin dziennie a płacone tylko za 8. Premie nie istnieją, ostatnia budowa 5 mln zysku bez złotówki premii. Dostałem raz 200zł na jubileusz 10 lat pracy.

Franciszek

Więc skoro tak bardzo narzekasz, to dlaczego pracujesz tam już tak długi czas? Może w takim razie są jakieś plusy pracy w Strabagu, których nie wymieniłeś do tej pory? :)

Bolek

Hej, jak wygląda proces rekrutacji do firmy?

Kinia
@Bolek

dobrze, bardzo elegancji, w moim guście

@Kinia

Przemilczę ;) To inaczej, ile mniej więcej trwa proces rekrutacji, jakie są etapy, czego można się spodziewać na rozmowie, z kim jest rozmowa?

Uzar
@Kinia

no żeby rozmowa rekrutacyjna była elegancka i w guście to jeszcze nie słyszałem

Cze
@Bolek

@Uzar no to już usłyszałeś. Jeśli o chodzi o stanowiska dla pracowników budowlanych to raczej jest to prosta sprawa, zawsze się umawia z kierownikiem, albo jakimś majstrem na którejś budowie i tam się odbywa rozmowa.

@Cze

O co pytają? Długo się czeka na odp?

@Bolek

Pytania są uzależnione od stanowiska, na pewno weryfikują kompetencje do pracy, którą miałbyś wykonywać. Na pewno jakieś wprowadzające zahaczajace o kompetencje miękkie tez będą. Na pewno możesz się spodziewać pytań o poprzednie doświadczenie itd.

@Bolek

A czy długo się czeka, no nie da się jednoznacznie stwierdzić. Może być tydzień, może być więcej, może mniej. Zależy.

Rekrut
@Bolek

Rekrutacja jest nawet na operatora łopaty. Duża selekcja......

ŁOPACIAŻ
@Cze

HELLO W Ełku sam Dyrektor przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną !!!!!! na której proponuje stawkę a na wypłacie o 20%mniej,

zainrtereoswany

dlugoczekasie na odpowiedz

byłem nie polecam
@zainrtereoswany

Proponuje dzwonić codziennie, komunikacji międzyludzkiej niema, wiec powodzenia:)))

Pracuję na recepcji w Warszawie. Umowa o zlecenie. 10 godzin pracy bez przerwy na obiad. Opłata - 14 zł za godzinę. Oczywiście żadnego urlopu czy opłaconego L4. Nawet wody nie ma. Codziennie musisz sam sobie kupować i przynosić...

Bożena

Czyli 10 godzin bez przerwy? I co do umowy zlecenie... To nie ma szans na umowę o pracę? Jak długo pracujesz w Strabagu? Może po jakimś czasie można się o nią ubiegać?

Zostaw merytoryczną opinię o Strabag Sp. z o.o. - Pruszków

• Jak się pracuje w Strabag Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Strabag Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 97.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Strabag Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 58, z czego 5 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Strabag Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Strabag Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Strabag Sp. z o.o.