Sunexpert Sp. z o.o.

Opinie o Sunexpert Sp. z o.o.

torka

Czy docelowe miejsce pracy można sobie wybrać czy kierują tam gdzie brakuje ludzi czy coś?

@torka

Chodzi ci o stanowisko, czy o coś innego? Jakbyś wyjaśnił to może spróbuję podpowiedzieć.

@?

Nie, nie o stanowisko, tylko o lokalizację. W ogłoszeniu, które widziałam, była adnotacja, że praca odbywa się w Zabrzu lub Katowicach i zastanawiam się od czego to zależy i czy ja mogę wskazać preferowaną lokalizację i na tej podstawie tam pracować

Rika
@torka

Jeśli jest napisane "to lub to" do wyboru (to z logiki), to wydaje mi się, że nawet powinnaś wskazać bliższe tobie miejsce. Od tego, myślę najlepiej zacząć

@Rika

okej, no niby jest "to lub to", ale nie było to dla mnie do końca oczywiste, że ja mogę wybrać

@torka

Tu możesz wskazać docelowe miejsce pracy, tam gdzie ci bliżej

Highlighter

Są jakieś dodatki w firmie?

Highlighter
@Highlighter

Mam na myśli zarówno te płacowe, jak i pozapłacowe

kilka pytań

Trudno się dostać do firmy? Dużo wymagają od nowych? Okres wdrażania to raczej chrzest bojowy, czy wspierają na początku?

Franek
@kilka pytań

Biorą wszystkich bo ludzie ciągle się zwalniają.

@kilka pytań

Czemu wy się wszyscy tak stresujecie, jak wam nie pójdzie to trudno. Podejdźcie na luzie i będzie 1000% lepiej, bo w tej pracy komunikacja to podstawa. Jak wam gula uroście w gardle to nic nie ugracie. Que sera sera.

@kilka pytań

I jeszcze jedno - wszystkiego was nauczą ale jeśli nie mieliście doświadczenia w pracy z klientem to chrzest bojowy będzie czy tak czy siak. Każdy się z początku musi przełamać. Potem już leci.

kilka pytań

Wszyscy? Jestem jedną osobą, z tego co się orientuję....a orientuję się raczej dobrze, więc prosiłbym o nie uogólnianie. Poza tym, ja tylko pytam, to nie jest tak, że spać po nocach ze stresu nie mogę, ale po prostu chciałbym wiedzieć z góry ile się da, to chyba nic dziwnego.

kilka pytań

Znaczy, rozumiem wydźwięk, ale nie do końca uważam, że się to do mnie aplikuje, zwłaszcza na podstawie tego co napisałem

Dzięki

@kilka pytań

Intencję miałem dobre, nie denerwuj się tak. Akurat gdzieś niżej też ktoś o podobne rzeczy wypytywał więc tak napisałem. Luz.

W porządku.

@kilka pytań

A jakieś wrażenia z rekrutacji macie? Typu czy dużo pytań itd

Aga04
@kilka pytań

Hej ja tez pytanie odnosnie katowic ktos tam obecnie pracuje jakie warunki jaka podstawa?

kkk
@Manio

a ile bys chciał tych pytań jedno? to zawsze zależy od tego jak rozmowa się toczy

:-)
@Franek

Dobre :-))))) większość ludzi pracuje latami ale Ty Franku sie nie nadałeś i nie nadasz sie nawet do noszenia tacy w kościele Jesteś typowym Frankiem hihi

@kkk

To ile bym chciał nie ma znaczenia i nie chodzi mi o podanie liczby pytań, bo to irracjonalne, ale o szczątkowy opis przebiegu rekrutacji bym się nie obraził. Pytanie dotyczyło tego czy maglują dużą ilością pytań, a nie ile konkretnie zadają i wiem, że to indywidualna kwestia, ale gdyby chociaz parę osób się podzieliło doświadczeniami, to będę w stanie sobie jakieś wnioski wyciągnąć

@Manio

Ja wspominam dobrze moją rozmowę, miło. Najlepiej przygotuj sobie jakieś informację o branży i firmie, żebyś nie był zaskoczony jakimś pytaniem. Nie wiem co jeszcze mogę doradzić, życzę powodzenia.

Sid
@Manio

ja już dawno byłem ale nie przypominam sobie zeby mnie jakos szczegolnie maglowali. rozmowa kwalifikacyjna jak kazda inna. im wiecej samemu sie gada tym mniej musza pytan zadawać

@Sid

Okej, dzięki za odpowiedzi

Maja
@Sid

Jeszcze zapytam apropos rekrutacji, chce się upewnić. Nie ma w wymaganiach języka angielskiego więc pytań dotyczących tego nie będzie? Spotkałam się kiedyś ze spontanicznym pytaniem po angielsku w pewnej firmie której tutaj może nie będę wspominać. Angielski umiem w pewnym stopniu ale przy dochodzącym stresie na rozmowie, mogłoby nie wyjść mi najlepiej. Rozumiem, że czegoś takiego tu nie ma? Dużo trzeba wiedzieć o branży na samą rozmowę? Czy po prostu wygląda to tak, że lepiej coś kojarzyć, a potem są już szczegółowe szkolenia ? Dzięki za odpowiedzi.

Stuart
@Maja

Jeśli nie ma w wymaganiach, to się nie martw, nie będą weryfikować, bo zwyczajnie nie będzie to potrzebne w pracy. O branży wypada się wstępnie doedukować, wiadomo, nie musisz znać dat i historii powstania firmy itd. ale warto coś tam wiedzieć.

Stuart
@Maja

Także odpowiadając na pytanie - coś kojarzyć warto, ale po zatrudnieniu będą stosowne szkolenia, także bez obaw

W szoku
@Maja

W życiu się z czymś takim nie spotkałem, moim zdaniem to już trochę nie fair by było i pewnie nie omieszkałbym tego zakwestionować na takiej "rozmowie".

W szoku
@Maja

Aaaa jeszcze z tą branżą. Ja jestem zdania że w zasadzie przed każdą rozmową warto by było coś poczytać i się przygotować. Ale szkolenia też będziesz miała to na pewno

Warto pracować w Sunexpert

Cześć wszyskim Warto pracowac w Sunexpert z wieeeelu powodów Jednym z nich jest dobra atmosfera , ale ok - kazdy moze tak napisac i w kazdej firmie teoretycznie moze byc fajna atmosfera W sunexpert oprocz fajnego klimatu jest naprwade fajna i relana kasa do zarobienia . W firmie mozesz sie rozwiajac od stanowiska call po kierownika czy coacha w dziale call center. Firma ma inne działy gdzie takze czekac moze ciebie awans na ktory czekasz. Umowa na wszystkich stanowiskach to UoP zaraz po krótkim szkoleniu . Firma oferuje 13 wynagrodzenie, premie frekwencyjną ,co miesiąc na stałe do zasadniczego wynagrodzenia , która wynosi aż 400 zł - za to że jestes :-))) Fajnie co Jesli dobrze pracujesz - w Sunexpert serio zyskujesz ;-) Potwierdzi to 50 pracowników których firma zatrudnia od wielu lat. W SE niektórzy ludzie pracuja juz prawie dekadę i jakoś se radzą :-))))) Osobiscie polecam bardzo - dawaj do naszej grupy I SAM OCEŃ - proste ;-)

Persi
@Warto pracować w Sunexpert

Czesc a jak najlepiej się zgłaszać do pracy? na miejscu? czy na portalach pojawiają się oferty pracy?? jeśli tak to na jakich

Persi
@Warto pracować w Sunexpert

Dopiero się rozgladam po firmach i ta jest jedną z moich mozliwych opcji a widzę, że ładnie się to przedstawia

@Persi

Ogłoszenie jest cały czas na (usunięte przez administratora), sami już nie wiedzą co w nim napisać żeby ktoś przyszedł do nich pracować. Szkoda czasu na tą firmę, beznadziejna.

@Persi

Np. o niemałej każe finansowej jeżeli zwolnisz się w ciągu miesiąca jakoś nikt nie mówi.. Takie tam, pierdoły

Randal
@Persi

Wiesz, czasy podrzucania cefałek na recepcję to już dawno przeminęły z wiatrem...Zgłoś się normalnie, online, nie ma potrzeby stosowania archaicznych metod, zwłaszcza do nowoczesna]ej firmy ;) Oferty znajdziesz na stronie.

Randal
@Persi

Ano, całkiem ładnie, nie powiem. Moim zdaniem warto, ale to już twoja decyzja do wybierzesz ;)

ile?
@Ryba

ile wynosi ta kara finansowa?

@ile?

(usunięte przez administratora)za zerwanie umowy przed upływem miesiąca. Czyli jak ktoś się zorientuje co to za firemka i nie chce stracić pieniędzy, to musi u nich tkwić przez miesiąc... Oczywiście na rozmowie, ta kwestia jest pomijana. Skoro firma jest tak bardzo propracownicza jak usiłuje się tutaj wszystkim wmówić, to w jakim celu wprowadza kary za rozwiązanie umowy???

Sprawdzone info

1000 zł / 1K PLN

suns

ty jesteś (usunięte przez administratora)skoro nie potrafisz się zająć swoim życiem tylko dalej przesiadujesz na profilu firmy w której już nie pracujesz. to świadczy tylko o tobie ale chyba nie zdajesz sobie z tego sprawy.

maxine

Kolejny z kulturą na poziomie...chyba, że ty i Beata to ta sama osoba, w sumie godzina pisania komentarzy by się zgadzała. Daj ludziom mieć własną opinie i ją wyrażać. Dopóki robi się kulturalny sposób, to przecież każdy ma prawo się wypowiedzieć. Ale w twoim przypadku forma pozostawia wiele do życzenia... na pewno mnie zaatakujesz, już jestem na to przygotowana, ale wyobraź sobie, że ja mam swoje racje i się tak łatwo obrazić nie dam.

@ile?

Rok 2020- to bylo 1000 zl, byla jeszcze jedna kara finansowa w niejasnym aneksie ;) swoja droga zmienilo sie cos na umowach zlecenie? Czy dalej jest numer rachunku do wplacenia kary, natomiast jesli o termin wyplaty wynagrodzenia chodzi- jest pominiety? ;)

@Ryba

Nawet nie wiesz jak „ladnie” potrafia potraktowac czlowieka ktory widzac unowe nie zechce jej podpisywac ;) a poki nie podpiszesz umowy- nie dostapisz „zaszczytu” przeczytania skryptu przez team lidera ;) i to jest cale szkolenie.

@suns

Swiadczy o tym ze przestrzega innych. A to co sie dotychczas nie zmienilo swiadczy o firmie, nie komentujacym ;)

Zaskoczenie
@MP

Chcesz mi powiedzieć,że potencjalny pracownik miał z tego tytułu jakieś "nieprzyjemności" słowne,że wahał się lub nie podpisał umowy zlecenie z karą finansową za zerwanie?

@Zaskoczenie

Tak, dokladnie to chce powiedziec. Jak po odczytaniu tresci umowy stwierdzil ze on jednak zrezygnuje.

Rozmowa dziwna czułam jakbym kandydowała na infolinię wychodząca nie przychodzącą.Zadawanie pytań takich żeby nie przyjąć do pracy.Do tej pory cisza Zero odzewu czy zostałam przyjęta czy nie niski poziom rozmowy ostatnio byłam na rozmowie o pracę lepiej była ona przeprowadzona niż ta.Zero informacji o umowie zarobkach.Zaznqczam że nie dostałam pracy bo do tej pory zero odzewu więc raczej nie.

Pytania o Excel o oczekiwane wynagrodzenie kiedy mogę rozpocząć pracę.Czy uważam że infolinia wychodzaca jest trudniejsza od przychodzacej.Na czym należy się skupić na infolini wychodzącej a na czym na przychodzacej ? Przeglad całego cv i pytania o poprzednie miejsca pracy.

home

Ile trwa okres próbny dla konsultanta telefonicznego? Bo widziałam, że dopiero po tym czasie można pracować z domu

you
@home

Słyszałam, że wstępna umowa trwa 7 dni i potem jest uop, więc może to tak działa

@home

Niektorzy dostawali umowe zlecenie na 52 dni ;) takze niekoniecznie 7 ;)

@MP

I ta umowa też miała karę "za zerwanie" 1000 zł?

home
@MP

i ten czas był traktowany wtedy jako okres próbny tak?

Kolo
@MP

Nawet jak dostawali to co ?? Zawsze Sunexpert płaci a nie każdy chce umowę o prace …Sunexpert ma elastyczne podejście do pracowników zatrudnianych i idzie na rękę jednak w 50 osobowym składzie Call center wszyscy maja umowy o prace jeśli nie jest studentem . Serdecznie polecam . Tu się da naprawdę zarobić dobra kasę jakiej nie zarobisz w innym Call .

Oczywiscie ze miala ;)

@Kolo

Jesli sie wykonuje umowe o prace to taka powinna byc umowa ;) poza tym zlecenie nie bylo uzgadniane, a narzucane odgornie. Czyms sie roznia formy umowy ;) wiec jesli firma jest tak „elastyczna” co do form umowy to rzeczywiste zatrudnienie tez powinna roznicowac ;)

Otóż to.
@?

Każdy miał dostęp do treści umowy i podpisując się zgodził na jej warunki. A z Kolo się zgodzę bo idą na rękę jak trzeba i kasa dobra.

Kolo
@MP

Narzucane ??? W sensie zabić chcą Ciebie jak nie weźmiesz umowy zlecenie ? Chyba tyle to na ten temat :)) firma zalewnia umowę o prace . Zapewniam !

Jak szefostwo w SUNEXPERT Sp. z o.o. Sp.k. traktuje ludzi?

Pracuję i polecam najmocniej !

Oby w każdej firmie tak traktowali ludzi , nikt nie pisze, że wynagrodzenia u niektórych sięgają po 4-5000 zł , że premia za chodzenie do pracy jest co miesiąc o wartości 400 zł :-) oraz że wynagrodzenie nawet 4 dni przed 10 . każdego miesiąca :-) Każdemu polecam :-) Proszę się jeszcze zastanowić dlaczego osoby które tak narzekają nie potrafią podać swoich imion i nazwisk - pełnych danych ;-) Pozdrawiam

@Pracuję i polecam najmocniej !

Nie odbierzcie mnie jako zachłanną osobę, bo pytam wstępnie - po jakim czasie od zatrudnienia można liczyć na tę premię?

Eter
@Pracuję i polecam najmocniej !

Z doświadczenia wiem, że Ci "narzekacze" pracują normalnie i rękę podają, a wypisują jakieś bzdury jak im się coś tylko nie spodoba i muszą się gdzieś wyżyć, więc co robią? ustawiają anonimowy nick myśląc że faktycznie są anonimowi i piszą na tym goworku. To świadczy tylko o nich samych, ja tak uważam. Żadna szanująca się osoba nie hejtuje swojej własnej firmy..

@Eter

A to prawda akurat...nie wiem jak jest tutaj, ale na to z iloma miejsc miałem do czynienia w całej swojej, nazwijmy to karierze, spotkałem mnóstwo ludzi, którzy narzekali na każdą najmniejszą pierdołę, a mimo to latami przychodzili dzień w dzień do pracy i jakoś im się nie spieszyło, żeby odchodzić ;) I wydaje mi się, że wszędzie są takie przypadki, może to po prostu taki typ charakteru, co sobie lubi pokrzyczeć, ponarzekać, ale w gruncie rzeczy wcale nie jest mu tak źle. A, że anonimowość dodaje odwagi to nie ulega wątpliwości. No cóż ;)

@Eter

A tak przy okazji, jesteś w stanie może odpowiedzieć na moje pytanie?

Eter

Ale ja nie mam żadnych obiekcji wobec pisania anonimowo - po to jest to forum, żeby się w ten sposób wypowiedzieć, po prostu anonimowość dodaje odwagi do hejtu...a ten moim zdaniem jest nie okej. Ja się nikomu z imienia i nazwiska podpisywać nie każe. Poza tym, w wielu przypadkach i tak wiadomo kto napisał - stąd zdanie "myślą, że faktycznie są anonimowi" ;) Skoro wy możecie pisać negatywnie o firmie, ja mam prawo się odnieść i jej obronić w zgodzie ze swoimi odczuciami. Grunt, żeby to wszystko zachować w jakiś ramach kultury, a z tym niestety zdarzają się problemy.

Top

a może się właśnie stamtąd wzięły, skąd wiesz?? bo według mnie tak właśnie niektóre brzmią.

Mokosz
@Argan

po roku na umowie dostajesz 13stkę, więc moim zdaniem i tak dość wcześnie

Mokosz
@Argan

druga sprawa, że premie możesz wyciągnąć też za samo przychodzenie do pracy (frekwencyjna) więc chyba niezły deal ;)

TylkoPrawdaJestCiekawa
@Mokosz

To jeszcze napiszcie jak wieloma warunkami jest obłożone otrzymanie 13 pensji. Między innymi brak L4 i umawianie co miesiąc minimum 200 spotkań. Zanim ktoś z kadry zarządzającej się doczepi(dobrze wiem,które komentarze są przez was pisane bo zdradza to styl i składnia poszczególnych komentarzy), to od razu odpowiem na prawdopodobny zarzut: oczywiście,że to dobra wola pracodawcy,że daje pracownikom możliwość zarobienia takiej premii, jednakże byłoby uczciwie aby potencjalnym kandydatom o tym wspominać na rozmowach, ponieważ sposób w jaki o tym piszecie na tym forum oraz w ofertach pracy sugeruje,że jest to wypłacane po prostu po przepracowaniu całego roku.

maxine

Kulturkę to na poziomie masz Beti widzę. Serio, jak masz zamiar wypowiedzieć coś takiego, to lepiej zamilcz. Pokazujesz tylko jaką osobą jesteś. Na twoim miejscu wolałabym to ukrywać w tym przypadku. Ale jak chcesz. Świadczy tylko o tobie.

maxine

Co w tym niby żenującego?

maxine

No właśnie nie jest tak, że w każdej firmie, znam wiele przykładów, gdzie czegoś takiego na oczy nie widzieli. Plus...no tak jakby na tym polega premia za frekwencję...dostajesz ją za to, że przychodzisz do pracy, więc to logiczne, że przepada jeśli cię w niej nie ma, więc to ty otwórz oczy i trochę realizmu, a nie tylko roszczeniowość...wiem, że to niektórych zaboli, ale prawda jest taka, że pracodawca nie ma obowiązku dawać żadnej premii...

Johny
@maxine

Potwierdzam to w stu procentach ! Na premie trza se zasłużyć

@Pracuję i polecam najmocniej !

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy wypłaty sa zawsze płacone na czas? Ktoś tu napisał że nawet kilka dni przed 10? Pozdrawiam

@Ona

nie ma z tym problemu, nigdy nie dostalem później niż miała być

Koniol

Przed 10 zawsze każdego miesiąca jest kasa na koncie

Momo
@Koniol

No ale to raczej obowiązek pracodawcy a nie jakieś niewiadomo co

@Momo

super wszyscy wiemy, że to obowiązek, ale takie rzeczy też trzeba docenić, bo pracodawcy są różni i już wiele razy sie słyszało, że gdzieś komuś nie wypłacili a powinni takie jest moje zdanie

Momo
@Will

To taka firma długo wtedy nie ciągnie bo nie idzie się do pracy na wolontariat prosze cie

@Momo

odkrywcze przemyślenie numer 2

Rozbawiony
@Will

No tak,bo zachwalanie pracodawcy w stylu marnych ogłoszeń o pracy wspominających o "wypłacie na czas", "zapewnianiu niezbędnych narzędzi do pracy" albo "młodym,dynamicznym zespole" wcale nie jest śmieszne. WCALE

łukasz
@Pracuję i polecam najmocniej !

to czemu nie podałeś swojego imienia i nazwiska? :D

@pracuję i polecam najmocniej

Idealnie w punkt ;)

Lemer

Zdarzają się nadgodziny?

Radek Z.

Powiem tak, praca na call nie jest łatwa - i to powinno wyjaśnić sporo negatywów. Pracowałem, przeżyłem i w sumie całkiem dobrze wspominam tą robotę. Początki trudne, i mimo szkoleń i pomocy, trema robi swoje. Nie jest to też praca dla każdego. Ale jak się wstrzelisz to można spoko zarobić a się nie narobić (przynajmniej nie fizycznie :)) Owszem, jak wszędzie są i minusy nieraz sprzeczki personalne. Ale znam żadnej firmy gdzie wszystko jest idealne i kolorowe. To jest PRACA, a czasami niektórzy o tym zapominają. Ogólnie sunexpert mogę polecić. Nikt tam nie gryzie, z tego co wiem to ostatnio przez covid to nie zwalniali nikogo tylko wysyłali ludzi z laptopem do domu więc na plus. Kasa zawsze co do grosza i na czas, a to najważniejsze bo to jest PRACA!

PRACA JEST WAŻNA
@Radek Z.

Niektórzy zapominają o tym że to PRACA i szukają "poczekalni" na dwa trzy miesiące a co najgorsze niekiedy na trzy dni :/ i to właśnie ich opisy najcześciej sie pojawiają włąśnie tu - i nic nie znaczą . No nic - Sunexpert robi swoje i zatrudnia nadal , nie zwalnia bez powodu , nawet podczas tych trudnych czasów . Pozdrawiam wszystkich odpowiedzialnych nadających sie do PRACY :-) Także tych którzy próbowali u nas ale nie DALI RADY !;-)

Pablo
@Radek Z.

Trzeba mieć do tego powołanie trochę i odpowiednie cechy charakteru. Ale dużo ludzi mi pomogło, podpowiedziało pare trików i teraz bardzo sprawnie wszystko działa i mi się podoba.

@Radek Z.

Nie do konca niestety jest tak jak wspomina uzytkownik. Generalnie nie jestem w stanie mile wspominac pracy, w ktorej ludzie sa zle traktowani. A tak niestety bylo. Zarowno osoby ktore nie zdecydowaly sie podpisac umowy bo im sie grozba kar finandowych nie podobala, jak rowniez osoby ktore chcialy z pracy zrezygnowac bo nie podobala im sie polityka firmy, poprzez osoby vez powodu zwalniane. Ze bez powodu biedlugo udowodnie wklejajac stosowny wyrok. Generalnie nie podoba mi sie to ze ludzie swiadczs unowe o prace, a na poczatek dostaja zlecenie. Nie podoba mi sie kara finansowa za wypowiedzenie unowy ale tylko z jednej strony. Nie podobaja mi sie szkolenia, tj. Czytanie skryptow i jakosc sprzetu (sluchawki przez ktore wszystko slychac). I nie mowie tu o tym ze slychac rozmowcow bo to akurat na plus. Chodzi bardziej o slyszenie innych telemarketerow z bardzo donosnym glosem. Co jak co ale sluchawki e tych okolwicznosciach powinny toumic dzieki. Wplyneliby to na komfort pracyz

@PRACA JEST WAŻNA

Chyba 7 opinii negatywnych do komentarza jednak mowi zupelnie co innego ;)

nowy

Odzywają się też tutaj pracownicy oddzialu w katowicach?

??
@nowy

A po co ci ta wiedza?

nowy
@??

Bo chcę zapytać o coś związanego właśnie z tamtym oddziałem

??
@nowy

No to pytaj. Chodziło mi o to żebyś powiedział co chcesz wiedzieć.

Por

Macie może jakieś nieoficjalne informacje czy są przyjęcia? Jestem ciekawy bo nie wiem czy jest sens składać cv i czekać na ewentualną odpowiedź.

pablo
@Por

A składaj, co masz do stracenia

@pablo

No nie wiem, chodzi mi o to, że jak już złoże to chcąc nie chcąc się nastawię, że może się odezwą. A chciałbym.

I jak my mamy ci pomóc?

Por

Dobra, złoże cv i zobaczymy. Długo czekaliście na odpowiedź?

@Por

raczej szybko są odpowiedzi ale nie wiem jak to będzie w wypadku gdy wysyłasz cv tak o

makaroni
@Por

Nie, ale to nie jest standardowa sytuacja, więc ciężko powiedzieć jak to będzie wtym przypadku

makaroni
@Por

Musisz wziać pod uwagę też to, że możesz nie otrzymać jej w ogóle.

ee
@makaroni

no jeśli nie spełni oczekiwań to zapewne nie zostanie przyjęty to chyba normalne. nie wszędzie się każdy musi nadawać

sun
@ee

te gdybania wasze nie maja zadnego sensu. chlop bedzie chcial to wysle cv, nie bedzie chcial to nie wysle. pewnie i tak juz sie tu wiecej nie odwezwie i nie powie czy sie udalo czy nie wiec po co się tak nad tym rozwodzic

Czy zarobki w firmie SUNEXPERT Sp. z o.o. Sp.k. są Waszym zdaniem satysfakcjonujące? Co powiecie o warunkach zatrudnienia?

Suss

No na kasę nie narzekam, przyznam

miki95
@Suss

Pracujesz na telefonie? Na jakim stanowisku?

miki95
@Suss

Wybacz, że tak wypytuję, ale robię rozeznanie.

@miki95

na telefonie?? w sensie że co cc?

@miki95

tez chciałbym poczytać coś więcej o warunkach pracy i o stanowiskach

Jestem Konsultantem

@Suss

twoja oszczędność słów jest interesująca, wręcz tajemnicza, ale zdradzisz coś jeszcze ? tak nawet ogólnie, choćby jedno zdanie co ci odpowiada jeszcze tak najbardziej. chociaż nie chce zmuszać czy coś wiesz, na spokojnie.

Borek
@Ron

albo chociaż jakie zadania na stanowisku, co się robi mniej więcej, ile czego itp to chyba nie jest takie wymagajace pytanie

@Borek

Jako konsultant? Rozmawia się z klientami i umawia na spotkania. Nie rozumiem pytania "ile czego". Nie jest wymagające ale odpowiedziałem na pytanie po prostu.

no i dzięki wielkie.

@Borek

też nie rozumiem swoją drogą tego pytania

TwardoStąpającyPo Ziemi:)

Witam wszystkich :) mam pytanie zastanawiam się nad pracą w Sun Expert za jakiś czas kończy mi się umowa o pracę w Wrocławiu a z uwagi na fakt że jestem z Śląska zaczynam po prostu tęsknić za domem ( spędziłem tam 1,5 roku) i szukam czegość na miejscu . Czytam sobie to forum i wiadomo "wszędzię dobrze gdzie nas nie ma" ja jestem z tych zdrowo rozsądkowych długo już pracuje w handlu i na słuchawce....stąd moje pytanie uchyli ktoś rąbka tajemnicy o wynagrodzenie? Jaki jest łaćzny total wypłaty i jak to jest rozdzielone. Czy jest możliwość umowy o pracę. Proszę o info tylko w tych dwóch aspektach bez wywodów czy praca ciężka i że targety ponad normę ( sam to ocenię). Będę mega wdzięczny za info.:):)

Olo
@TwardoStąpającyPo Ziemi:)

Najpierw jest umowa zlecenie, żeby zapoznać się z pracą, a potem standardowo

Agent
@Olo

standardowo w sensie? umowa na czas nieokreślony czy to zależy

Wersal

Mam pytanie - czy te oferty ze strony są aktualne? Jeżeli tak, to mógłby mi ktoś powiedzieć jak dużo trzeba wiedzieć o branży na rozmowę? Dzięki.

@Wersal

Jeśli chodzi o aktualność, to nie wiem jak to teraz wygląda ale próbuj, najwyżej może przedzwoń na jakiś nasz numer. O branży im więcej wiesz tym lepiej, ale później i tak będziesz miał szkolenia i dowiesz się co trzeba. Najlepiej powypisuj sobie najważniejsze rzeczy z internetu (ale z jakichś lepszych źródeł), żebyś nie zdziwił się jakimś pytaniem. Powodzenia.

Wersal

A są też może jakieś pytania w stylu "masz sytuację z klientem taką i taką i co robisz"?

Wersal

Takie mnie chyba najbardziej stresują, bo nie wiem czy dobrze zareaguje czy nie...

@Wersal

Odpowiadasz tak jak czujesz, po prostu. Najwyżej sobie poszukasz czegoś innego

W SUNEXPERT Sp. z o.o. Sp.k. trwa rekrutacja na stanowisko Konsultant ds. Obsługi Telefonicznej. Brałeś w niej udział? Napisz, jak według Ciebie wyglądała rozmowa kwalifikacyjna. Twoja opinia może ułatwić innym podjęcie decyzji związanej z zatrudnieniem w firmie.

Bea

Rozmowa w miłej atmosferze, nie było jakichś trudnych pytań, chyba najdłużej opowiadałam o moim wcześniejszym doświadczeniu, jeśli coś było niejasne to padały jakieś pytania uzupełniające. Pani od rekrutacji zapytała mnie jeszcze o profil firmy, czym się zajmują, to warto sobie gdzieś tam powtórzyć przed. Starałam się być jak najbardziej pewna siebie ale wiadomo, stres też robi swoje, jaki klimat na rozmowie by nie był. Obecnie czekam na odpowiedź ale raczej miło wspominam.

Niela
@Bea

jakby sie ktoś w ogole nie stresował to by znaczyło, że mu nie zależy taka prawda a długo to wszystko trwało? mówiłaś coś od siebie tak dłużej czy odpowiadałaś na pytania i koniec?

Bea
@Niela

Chyba trochę tak trochę tak. Starałam się od siebie mówić jak najwięcej, ale jak nie wiedziałam co jeszcze mogę dodać, to zadawali mi jakieś tam pytania, także w miarę to wyglądało zgrabnie moim zdaniem. Chyba nie walnęłam niczego dziwnego. Trochę się bałam że za mało wiem o fotowoltaice ale takie podstawowe informacje chyba wystarczyły, nie ukrywałam przecież że nie jestem specjalistą w tej dziedzinie.

Dora

Hej. Jak wygląda kwestia budowania atmosfery i jak się w ogóle ten aspekt w firmie przedstawia? Jesteście raczej zżyci ze sobą, czy odbębniacie ósemkę i udajemy, że się nie znamy? Są jakieś formy integracji?

sunset
@Dora

wydaje mi się że każdy powinien oceniać to indywidualnie bo raczej ciezko wypowiadac sie za całość. to że ja np powiem ze mam kilka osób z którymi się trzymam ale na pewno nie jest tak ze trzymam się ze wszystkimi, to nie oznacza ze to reguła dla całej firmy. są i tacy którzy raczej zajmują się tylko robotą a są i tacy co z każdym jakiś tam sobie kontakt maja wiec wiesz.

Tokido
@Dora

Są organizowane spotkania i wyjazdy integracyjne ;)

Dora
@Tokido

Dziękuję za odpowiedzi

UUU
@Dora

Raz pracowałem w takiej firmie co własnie bylo tak jak opisujesz, że 8 godzin i nara nie znamy sie i szczerze powiem, że to naprawde nie bylo miłe i potem przerzucalo sie także na wspólną prace, bo ludzie nie byli ze soba za bardzo zintegrowani. Szybko sie zwolnilem i zatrudnilem tutaj, no i zupełnie inna rozmowa.

Dorota

Tak 12 lat chyba z szefem i kadrami.

mila
@Dora

przerobiłam już tyle Calli i w każdej firmie jest inaczej. Ja np. bardzo lubię naszą grupę, dobrze dzięki temu mi się pracuje. Czasami mi ciśnienie skoczy ale co, życie. Ale generalnie w pracy nie miałam jakiś grubszych spin.

Dąb
@mila

a dla nowych są jakieś szkolenia czy coś?

Dajson
@Dąb

tak wszystko jest, szkolenia na początku też dopiero po nich sie już pracuje samemu

Na stronie internetowej GoWork.pl zamieszczono kilka aktualnych ofert pracy do firmy SUNEXPERT Sp. z o.o. Sp.k.. Poszukiwani są Konsultant Ds. Obsługi Klienta. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

ikk

Bardzo przyzwoite

@ikk

Też tak uważam

Galeon

Według mnie to co było w ogłoszeniu się pokrywa z tym co mamy także jest w porządku. Ja tak szczerze mówiąc nie myślałem, że tak długo tu będę, bo miała być to praca tymczasowa ale nie żałuję bo atmosfera jest miła, już człowiek trochę osiadł i jest w porządku.

Baron
@Galeon

Nie wiem jak do końca o to zapytać, żebyś mnie dobrze zrozumiał, ale jak ogólnie klienci? W sensie, czy czlowiek nie ma dosyć po kilku tygodniach przez różne odzywki itd. czy raczej są mili i w miarę kulturalni? Mam nadzieję, że rozumiesz co mam na myśli. To na pewno nie praca dla każdego właśnie między innymi ze względu na kontakt z klientami.

@Baron

Trzeba przede wszystkim duuużo dystansu, nie można brać do siebie wszystkiego, zdarzają się osoby trudniejsze, no ale to nawet statystyka podpowiada, że nie zawsze może być kolorowo. Tak będziesz miał w sprzedaży wszędzie, w jakiejkolwiek branży, trzeba czuć sprzedaż i uczyć się na swoich błędach (czasem można coś chlapnąć i adieu). Tutaj przynajmniej jest przyjemnie, wszystko zapewnione, to można przemęczyć tego jednego klienta co ma muchy w nosie. Mam nadzieję, że dobrze rozumiem pytanie.

Baron
@Galeon

Wszystko jasne. Nie mam żadnych obaw przed trudniejszymi klientami, bo tacy są zawsze, ale trudny a niekulturalny to już co innego, o różnych miejscach się słyszało, więc wolałem zapytać, ale już wiem na czym stoję, dzięki.

@Baron

Spoko, jest też dużo klientów naprawdę w porządku i nawet można posłuchać jakichś ciekawych historii czasami.

Merie

Macie jakieś integracje coś w tym rodzaju?

CzarnyKot
@Merie

jak jeszcze pracowalem to byly wyjścia i wyjazdy integracyjne, a teraz po covidzie nie wiem jak to wygląda

Kombi
@CzarnyKot

Bardzo fajnie było, zawsze potem trochę inaczej (lepiej) się chodzi do pracy jak się bardziej zna osoby już.

Beata
@Merie

Tak są wyjazdy integracyjne ale dla kadry.

Nartie
@Beata

eee tam wyjazdy, same wyjścia też są super, mam świetne wspomnienia

@Kombi

Witajcie. Chciałem się zapytać jak wygląda praca z Zabrzu? :) mam iść na rozmowę i zastanawiam się czy ewentualnie pracę podjąć, czy wybierają wszystkich do pracy po rozmowie, czy są też odmowy? Zespół z call center jest ogólnie zgrany czy są wrogo nastawieni na nowego? Proszę ludkowie o odpowiedzi Serwus!

Nati
@Kosmita

wszystko odbywa się, że tak powiem bardzo szybko, jest rozmowa i krótko potem telefon z decyzją, od razu szkolenie i praca, więc spokojnie wyluzuj

@Nati

Słyszałem, że za zerwanie umowy zlecenie przed jej wygaśnięciem jest kara finansowa tak...?

Mat
@Kosmita

wiesz, nigdy nie ma czegoś takiego, że biorą wszystkich, bo wtedy by nawet rozmów nie przeprowadzali. jeśli ktoś im nie odpowiada albo uważają, że się nie sprawdzi w żaden sposób to po prostu nie i tyle, ale też nie sądzę, żeby to były częste przypadki

tak
@Kosmita

Prawda, jest kara 1000zł, przy czym oni za zerwanie umowy traktują nawet nie przyjście do pracy z jakiegokolwiek powodu w trakcie obowiązywania umowy zlecenie,co jest niezgodne z kodeksem cywilnym. Możesz nie przyjść do pracy na UZ bez tłumaczenia się i proszenia, bo masz do tego prawo.

UM

Na jaką umowę można tu liczyć?

@UM

Mam urnowe o prace od pierwszego dnia jak tu przyszedłem . Podstawa i prowizja !

A prowizja jaka jest

Od czego zależy prowizja? Pozdrawiam

Ona

Nie zrozumiałam. Zalezy od ilości umowionych spotkań? Czy iles trzeba umowic zeby ja otrzymać? Jak to u Państwa wygląda?

Reta
@Ona

prowizja jest uzależniona od wyników, wystarczy dobrze pracować a nie ma problemu, żeby ją wyrobić a często można całkiem całkiem dużo wyciągnąć

Jim
@Reta

Nie ma się czemu dziwić, że tyle osób narzeka bo praca na telefonie jest wymagająca. Ja np. wdrożyłem się szybko i lubię sobie pogawędzić z klientami.

Reta
@Jim

z niektórymi sie tak fajnie nawija, że aż szkoda się rozłączać

kokoJambo
@Reta

To prawda! Czasami zdarzają się na prawdę super potencjalni klienci i można się zagadać :P

@Reta

Dziękuję za odpowiedź. A teraz jest rekrutacja?

Parostatkiem_w_piękny_rejs
@Ona

Na ich stronie coś widziałam, ale nie wiem, ja dopiero się przymierzam do składania i będę tam dzwonić. Chciałam tylko jeszcze przedtem zapytać jak wygląda kwestia, że tak powiem przyuczenia do stanowiska. Ile to tak mniej więcej zajmuje.

Berni
@Parostatkiem_w_piękny_rejs

Zależy od stopnia lotności kandydata, jeśli mogę to tak ująć. Ale każdy się nauczy, mi niedługo zajęło.

Emade
@Berni

Czy każdy? No nie wiem. Nie oszukujmy się, nie każdy to czuje, a jak ktoś nie czuje, to i milion szkoleń i kursów nic nie da, nie mając zacięcia i tego drygu. Ale z reguły aplikują osoby, które wiedzą z czym się wiąże praca w sprzedaży. Bo po tym co piszesz można wywnioskować, że każdy, nawet osoba z przypadku, nadaje się do tej pracy. A z tym się stanowczo nie zgadzam. Ale to moja opinia.

@Emade

A jak się pracuje w Zabrzu? Akceptują nowego czy raczej stronią od niego..? ????

Berni
@Emade

Nie o to mi chodziło. Zazwyczaj do takiej roboty idą ludzie, którzy zdają sobie sprawę czy poradzą sobie na takim stanowisku czy nie.

Emade
@Kosmita

Nie ma powodów, żeby od niego stronili, skoro ktoś został zatrudniony to znaczy, że potrzeba dodatkowych rąk do pracy a co za tym idzie pomocy dla tych, którzy już są. Stronienie od nowej osoby byłoby sprzeczne z celem, dla którego nowy został zatrudniony, tak?

Krzysiek
@Emade

Tak potrzeba nowych rąk do pracy bo starzy uciekają z tej firmy .

silnalina

Firma ma jeden oddział w Polsce, czy więcej filii, w różnych lokalizacjach?

xyz
@silnalina

2 oddziały

Hekina
@xyz

w Katowicach i Zabrzu

Mida

Jakie godziny pracy? Standardowa ósemka od 8 do 16, czy tam 9-17, czy jakoś inaczej się to rozkłada?

Lila

od 8 do 16

@Lila

Git, dziękuję

Radek
@Mida

Daj sobie spokój z tą firmą ludzie z tej firmy uciekają zastają tylko (usunięte przez administratora).

@Radek

Jak tak bardzo chcesz uciekać to uciekaj, a innym nie odbieraj prawa do własnego zdania i rozwoju a obrażanie swoich kolegów z pracy świadczy tylko o braku kultury z twojej strony

@Mida

@Radek nie umie chyba poradzić sobie z tym że sobie nie poradził ;-) (usunięte przez administratora) Pytanie , czy Oni pracują dlatego już tak długo, że tak sie im spodoabło że robią za darmo ? Chyba nie :-) Pozdrawiamy Pana Radka i życzymy dużo sukcesów tak gdzie da mu się jest zdobywać Oczywiście ja osobiście polecam naszą firmę, w której pracuję , mamy ogromne profity i możliwości . Obecnie trwa rozbudowa kolejnych działów zarówno call center jak i działów finansowych oraz działu asystentów działu handlowego .

Radek
@Karol

Jak uważasz że tyranie za minimalną krajową to praca marzeń to powodzenia tobie życzę i osiągnięcia szczytu bo więcej tam nie osiągniesz i nie zachwalaj tak firmy bo może inni mają większe ambicje niż Ty.

dron

No dokładnie. Ja to się bardzo wam dziwię, że tak narzekacie i to jeszcze na go worku publicznie, bo to jest moim zdaniem na prawdę już roszczeniowość. Zobaczcie sobie ile się zarabia i w jakich warunkach pracując na telefonie gdzieś indziej, a potem tu przychodźcie. Zapewniam, że już takich cwaniaków nie będzie. Ja nie tak dawno temu za miesiąc pracy na pełnym etacie dostałem 1/3 tego co tutaj. Pozdrawiam, Kurtyna w dół.

Beata

Kto tam pracuję jeszcze i pracował to wie że te 5000 czy 7000 to żart taki zarobek chyba mówimy ze to na dwa miesiąc więc przestań.

Zostaw merytoryczną opinię o Sunexpert Sp. z o.o. - Zabrze

• Jak się pracuje w Sunexpert Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sunexpert Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sunexpert Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 5 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sunexpert Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sunexpert Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sunexpert Sp. z o.o.