Opinie o JTI Polska w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy JTI Polska. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie JTI Polska o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JTI Polska w Warszawa

Jake

Rozważam ofertę w R2R, czy ktoś z pracowników może mi odpowiedzieć czy są wzmianki o przenoszeniu procesu do Indii, mam już takie doświadczenie i nie chcę się pakować w niestabilną pracę.

RTR
@Jake

Nie ma w ogóle. Pewnie kiedyś będzie coś takiego - ale w tej firmie na to raz ze za wczesnie, a dwa, ze w ogóle nie ma takiego parcia. Dopiero co przenieśli RTR z ssc z Manchesteru do Warszawy. Poza tym do Azji zazwyczaj ładują rzeczy powtarzalne, a my tu takich mamy niewiele. Dużo business partneringu na ten moment i usprawniania procesów. Trochę tak jakby wylądowac w WAW w ssc dużej firmy, ale z 10 lat temu (pod katem procesów). Do tego F&A to oczko w głowie HQ które jest w Szwajcari. Liczy się jakość, mniej koszt. I nie zanosi się w najbliższym czasie na zmianę

Zuzia
@Jake

Nie ma przenosin. Firma nie ma nic w Indiach. Poza tym nadal przenoszą się procesy do Polski.

Porażka

Japońska firma tytoniowa JTI Group, znana ze swoich marek Winston, Camel, LD i Sobranie, nie zaprzestaje działalności w Rosji. Dyrektor stwierdził, że korporacja jest neutralna i apolityczna. Kto by chciał teraz pracować w takiej firmie?

Były klient
@Porażka

To nie jest porażka. To jest MEGA WSTYD i praca dla tej firmy jest po prostu obciachem. Najwyraźniej prezes JTI ma nieźle rozjechany kompas moralny i nie widzi nic złego w finansowaniu zbrodni rosyjskich w Ukrainie swoimi pseudo „inwestycjami” i podatkami. Brawo. Firma powinna wiedzieć, że nie ma „neutralności”. Albo wspierasz, albo bojkotujesz. Ale świat to zrewiduje i rozliczy a my, klienci będziemy pamiętali. Bardzo wielu gigantów nie chce mieć z Rosja nic wspólnego. Wstyd pracować dla takiej firmy. Nie bede kupował już produktów tej firmy. Nie sponsoruje Rosji.

CocaCola
@Były klient

Rozumiem, ze podobne komentarze zostawiliście na profilach Np. Pepsi czy McDonalda? A jeśli nie - to dlaczego akurat zostawiacie je na profilu JTI?

dziwne
@CocaCola

Obie firmy się wycofaly z rynku po naciskach. Ale ta firma swoimi działaniami pokazuje za kim stoi.

Zainteresowana

Na jakie stanowiska najlepiej aplikować w tej formie z biegłym jęz. niemieckim, SAPem i kilkuletnim doświadczeniem? W jakich działach jest w miarę normalnie i można zarobić konkurencyjne stawki? Dziekuje

Rekrutacja

Hej, mam pytanie - czy mogę się spodziewać odpowiedzi zwrotnej od rekrutacji? Nie wiem, czy czekać, czy się upominać. Minęły 2 tygodnie. Pierwszy raz zmieniam prace, wiec nie wiem, jak to zwykle wyglada

@Rekrutacja

Tak oddzwaniają, ja dostałam ofertę pracy po ok tygdnii. Jedns osób z HR jest poza biurem, cierpliwości.

Hejo
@Rekrutacja

Nie, nie odzywają się nawet po przejściu kilku etapów brak feedbacku ( brałem udział w rekrutacji po bezpośrednim kontakcie z Panią z JTI, której opis stanowiska na LinkedIn to Senior Recruiter) tak więc możesz się nie doczekać podobnie jak ja. Żałuję straconego czasu.

Rekrutacja
@Hejo

U mnie dalej bez odpowiedzi, wiec sprawa jest raczej przesadzona. Wychodzi, ze nie dzwonią. Chyba ze z oferta. Dla mnie to brak szacunku, a niby top employer. Najwyraźniej tylko dla tych, dla których im się nim ‚oplaca’ być. Zastanawiam się, czy to branza fajek taka wyrachowana, czy to standard na rynku

JaGa
@Rekrutacja

Możesz. Ale nie od JTI tylko od GBS. To Dwie różne firmy a jesteś na stronie JTI wiec nie zobaczą tego komentarza.

Chcę wyrazić swoją opinię o przebiegu rekrutacji na stanowisko tymczasowe, na zastępstwo 12 mcy, umowa przez firmę Kelly, zatrudnienie w JTI. Kontakt z rekruterką Panią Kasią i potencjalną przełożoną Panią Magdą był naprawdę bardzo profesjonalny, przyjemny, rozmowa rzeczowa, dowiedziałam się zarówno o stanowisku, wymogach, jak i samych osobach. Obie Panie bardzo autentyczne, otwarte, pozytywnie nastawione do współpracy. Etapy były 4 i moim zdaniem za dużo jak na pracę tymczasową na rok, ale rozumiem że chodziło o znalezienie osoby bardzo samodzielnej, bardzo dobrze zorganizowanej, analitycznej która byłaby w stanie samodzielnie zająć się wieloma sprawami i najlepszym rozwiązaniem było sprawdzenie umiejętności dając do zrobienia zadania któe wymagały zastanowienia, przemyslenia, koncepcji, logicznego myślenia, wykazania się kreatywnościa i dobrą organizacją. Wg mnie jednak największym minusem była forma zatrudnienia przez zewnętrznego providera, które nie poznałam podczas rekrutacji. Forma zatrudnienia świadczyła o tym, że JTI chciało zoptymalizować sobie koszty takiej rekrutacji i zminimalizować ryzyko, jednak trochę zabrakło mi większej elastyczności. Rekrutację w całości przeprowadziło JTI, tj. rozmowa z rekruterem, testy, business case, prezentacja, rozmowa z managerem oraz końcowa z dyrektorem i managerem. Z doświadczenia wiem, że leasing pracowniczy, outsourcing w głównej mierze jest korzystny dla Klienta, ponieważ ogranicza się koszty ZUS, podatków, wynagrodzeń za urlopy i innych dodatkowych kosztów, a także ryzyko ponieważ w przypadku kiedy kandydat nie sprawdzi się w trakcie pracy, jest możliwość zmiany. Chociaż z drugiej strony trudno o ryzyku mówić w przypadku tak wieloetapowej rekrutacji, którą sam zainteresowany przeprowadza. Końcowa rozmowa była prezentacją oraz uzasadnieniem swoich odpowiedzi przy business case. Nie do końca jasne dla mnie były niektóre pytania Dyrektora działu, ponieważ osoba sprawiała wrażenie jakby nie zapoznała się z wynikami poprzednich etapów (przypuszczam że jakieś notatki po każdym spotkaniu były robione), zadawała te same pytania i trochę wyrwane z kontekstu. Ta rozmowa najmniej mi przypadła do gustu, ponieważ miałam wrażenie że wdarła się w nim sztuczność, za mało autentyczności. To co na pewno podobało mi się w poprzednich etapach i zachęcało do podjęcia pracy w JTI na tym stanowisku (choć w sumie na podstawie mało pewnej umowy czasowej z dużo mniejszymi oferowanymi benefitami), to na pewno profesjonalizm rekruterki i managerki, ich otwartość, szczery feedback, autentyczność, jasny przekaz. To co mogłoby się zmienić to większa autentyczność, otwartość i transparentność w komunikacji osób na wyższym stanowisku, ponieważ trochę miałam obawy jak wyglądałaby współpraca z taką osobą. Kandydatów było kilku, proces trwał ponad miesiąc, decyzja ostateczna była przedłużona o 2 tygodnie ponieważ podobno trudno było zdecydować się na tego jednego kandydata, co może świadczyć o wyrównanych umiejętnościach, doświadczeniu, ale i wysokich wymaganiach. Stanowisko na pewno wiązałoby się z bardzo dużym nakładem pracy i koniecznością szybkiego wdrożenia i tu miałam wrażenie, że odbyłoby sie to prawidłowo. Nie byłam przekonana jakie oczekiwania ma Dyrektor działu, ponieważ nie zostało to wyartykułowane. Były tylko pytania. Oferowane wynagrodzenie było dla mnie satysfakcjonujące, więc nie można tu mówić o bardzo niskiej pensji, ale zgodnie z doświadczeniem, umiejętnościami godziwej. Ostatecznie tego stanowiska nie dostałam, ale również po głębszej analizie u mnie pojawił się szereg wątpliwości po ostatnim etapie rekrutacji, co myślę mogłoby mi przeszkadzać w pracy i powodować z czasem coraz większy dyskomfort, chociażby sam fakt pracy z ludźmi z JTI, jedną nogą w JTI i drugą nogą w Kelly. Był również roźdzwięk między oferowanymi benefitami, możliwościami rozwoju, możliwościami podjęcia dalszej pracy w JTI. To wszystko wzbudzało wiele niepewności i trochę idea D&I, równości i inkluzywności kłóciła się według mnie z tymi założeniami. Myślę, że zagadnienia, zadania tego działu są bardzo ciekawe i dla mnie byłyby rozwojowe, dlatego nie wykluczam w przyszłości ponownego kontaktu z JTI na inne stanowisko w tym dziale lub innym, ale przy preferowanej formie zatrudnienia przez JTI, umowa o pracę.

Pytania o motywację, doświadczenie w obszarach w których trzebaby sie wykazać tj. koordynacja i project management, umiejętność prezentowania, szybkiego reagowania, analizowania danych, kontaktu z różnymi interesariuszami na różnych szczeblach, logiczne myślenie, risk management.

logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
Mahali

Co to za dociskanie śruby u PH? Targety nierealne demotywuja

C
@Mahali

Pandemia się kończy. Trzeba wykonać kolejne wzrosty %. :-

nie ma za co.

Nie polecam firmy osobom które chcą mieć normalna karierę i jakieś życie prywatne - rodzine czy znajomych. Pomimo ze dużo firma opowiadała o tym jacy pracownicy sa ważni, nic za tym nie idzie. Będziecie pracować od rana do nocy dla chwały firmy. Kasa tez d… nie urywa, wiec nową robotę znalazłam bardzo szybko i za lepsze pieniądze. Pracuje już jakiś czas i jest o wiele spokojniej a pieniądze się zgadzają. A ostatnio to już w ogóle hit uslyszałam, bo zmienili ponoć zasady oceny wyników za ten rok ale ogłosili to pod koniec tego roku. Wstecz, wiec wywalili na wynikach wszystkich którzy zasuwali i obniżą wszystkim wyniki żeby dać mniejsze podwyżki i nie zapłacić. A firma ponoć przygarnęła bardzo fajna kasę w tym roku to mieli co dzielić.

Przedstawiciel

KORPORACJA. Wszystko najgorsze co słyszałem o korporacji, spotkałem w tej firmie. Przedstawiciele zasuwają od rana do wieczora za 3tys na rękę i służą tylko do tego by dyrektor sprzedaży (Paweł K.) wraz ze swoim zespołem kierowników mieli kogo zwolnić gdy mają jakieś problemy. Rączka rączkę myje. Osobiście po 4latach pracy odradzam. Szkoda nerwów i czasu. Szacunku Zero. O życiu prywatnym można zapomnieć.

Wpadka
@Przedstawiciel

Zlapali na falszowaniu rapprtow po odejsciu wczesniejszego szefa? Co za pech :-

ambasador marki

Na rozmowie praca przedstawiana w samych ochach i achach, pół h płatnej przerwy, stawka do 30zł/h, elastyczny grafik pracy - szok, że to oni przeprowadzają rozmowy rekrutacyjne a nie kandydaci sami się zgłaszają. Wstępna rozmowa kwalifikacyjna odbyła się z Panią z firmy zewnętrznej, druga z właściwym przełożonym. Obie rozmowy bardzo miłe. Decyzja o zatrudnieniu w przeciągu +- 2 dni, po około 2 tygodniach rozpoczęłam pracę. Cyrk na kółkach - dziewczyny w wieku 18-22 lata jeżdżą po całym mieście z walizkami ważącymi 20kg (bo musisz mieć wszystkie gadżety, jak ci ich zabraknie i będziesz miała kontrolę przełożonego, to poleci premia), przerwa płatna to 10 minut odliczane co do sekundy (po tym czasie system się wyłącza, przerzuca na przerwę bezpłatną), nie można w czasie pracy usiąść, a przerwa na skorzystanie z łazienki/napicie się/zjedzenie czegoś jest "do odrobienia". Jeżeli jesteś w pracy 6h 58 minut, to zapłacą Ci za 6;). Właściciele sklepów często nie są informowani lub są informowani za późno o twojej wizycie, co wiąże się z niemiłym traktowaniem, czasem wyganianiem ze sklepów. Klienci też zdarzają się różni - niektórzy pracownicy wychodzili z pracy z płaczem. Cele sprzedażowe niektóre są do wyrobienia, inne nie. Każda aktywność w pracy musi być odnotowana na tablecie, co jest zrozumiałe. Mniej zrozumiałe jest to, dlaczego tablet się zacina i rozliczana jestem z każdego kontaktu z klientem - rozumiem, że to moja praca, ale to, że nie ma ruchu w sklepie już moją winą nie jest. Wracając do celów sprzedażowych - na początku nie są jasno przedstawione (śmiem stwierdzić, że były przedstawione błędnie, ale może to ja czegoś nie zrozumiałam), ale po dopytaniu, udało się je wypracować. Z całego regionu nie dostał jej NIKT. Każda osoba miała obciętą premię z powodu absurdalnych argumentów, nie było możliwości sprawdzenia tego, czy udowodnienia swojej racji. Po jakimś czasie mogłyśmy same wybierać sobie punkty na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy", ale zawsze osoby dłużej pracujące były tymi "lepszymi", niekoniecznie "pierwszymi". O pracy w JTI mogłabym napisać cały esej, ale mam nadzieję, że to da ogólny ogląd. Nie powiem, że nie było plusów: zdarzali się mili właściciele sklepów, cały strój służbowy oraz sprzęt został nam dostarczony, stawka h nawet bez premii jest dość wysoka (moim zdaniem jednak nadal za niska jak na tyle nerwów), osoby wyżej postawione zawsze były bardzo pomocne, informacje zwrotne dotyczące pracy były konstruktywne. Mimo tego, że nie dostawałam "swoich" punktów, godziny pracy były faktycznie ułożone według mojej dyspozycyjności.

A. M.
@ambasador marki

2 dni po wysłaniu zadań na następny miesiąc stwierdzili, że nie potrzebują zespołu i wszystkich wyrzucili z dnia na dzień.

ambasador marki
@A. M.

to u mnie tego na szczęście nie było (może w poprzedniej fali covida, ale to jeszcze przed moją "kadencją"), za to dwie dziewczyny same zwolniły się w pierwszym tygodniu pracy ze względu na warunki;)

Mickey

Supply Chain & Customer Service Specialist - czy ktoś jest po rekrutacjach, jakie zarobki oferują?

Czy można liczyć w JTI Polska na prywatną opiekę medyczną?

Ode

Teraz w każdej firmie można na to liczyć. Nic specjalnego. Te same ‚biedronki’ do wyboru, co w większości korporacji

Klaudia

Jak praca w dziale księgowości? GL. Jakie warunki?

Obecny
@Klaudia

Warunki dobre. W osobnym poście gdzies było o zarobkach i to się chyba zgadza (przynajmniej z mojej perspektywy). Poza tym normalni liderzy, sensowne podejście do pracy zdalnej i hybrydowej, nie ma przymusu powrotu do biura. Proces jak w ssc, ale można zmienić role po kilku miesiącach. Zależy czego szukasz. Ja nie narzekam. Ale firma jak firma. Są rzeczy, które działają lepiej i takie, które działają gorzej

Marcelo

Witam, Już dłuższy czas widzę, że prowadzona jest rekrutacja na stanowisko Credit & Collections Specialist, na jakie zarobki można liczyć na tym stanowisku?

Kasztanek

Jakie są stawki dla osób z biegłym niemieckim i kilkuletnim doświadczeniem?

P&C

Czekam tylko. Takiego cyrku dawno nie widziano

“…chroniom” i wszystko jasne na temat autora tego postu.

Porządek
@:)

Już HR robi porządek usuwając wpisy? :-

XD
@Porządek

No i mamy cenzurę całego komentarza! Firma zamiata pod dywan, a to znaczy, ze ma co

Porządek
@XD

To standard. Na zewnątrz Top Employer, a w wewnątrz ….

JeszczeStudent

Cześć, czy z kimś jeszcze tutaj skontaktowali się rekruterzy? Jak wyglada rekrutacja? Widzę dużo komentarzy o kadrach, a jak wyglada to w innych działach w GBS? Widzę sporo ogłoszeń. Może głupie pytanie, ale dopiero kończę studia (zostala mi obrona) i zastanawiam się, co dalej. Z góry dziękuje za merytoryczne odpowiedzi

szukajacy pracy

Czesc, czy ktos moze mnie wspomoc wiedza na temat jaka kwote wynagrodzenia podac do stanowiska Entity Accounting & Reporting Specialist? Czy 7 k netto nie bedzie przegieciem a moze za malo? Stoje na krakowskich zarobkach a slyszlalam, ze w JTI placa duzo wiecej niz krakowski standad i nie ze wzgledu na Wawe. z gory dzieki za merytoryczne odpowiedzi

Kkk
@szukajacy pracy

Rok temu uznano, że oczekiwania finansowe w wysokości 7,5k brutto to dużo xD

@Kkk

Od 6 brutto dla studentów ale z wykształceniem (wiem, bo akurat szukamy) do przynajmniej 12-13 brutto dla osob doświadczonych (wiem, bo sam się akurat mieszczę w tym przedziale). Wiec chyba dużo zależy od tego z czym ktoś przychodzi. W tym konkretnym dziale na zarobki nikt nie zarzeka, ale pracujemy zdalnie, wiec tez trudno powiedzieć. Jak to wyglada w innych firmach w RTR?

Milka

Mam pytanie jak wygląda praca jako ambasador marki, czy bonus 8 zł za każdą godzinę jest realny? Jak się pracuje ogólnie?

Andriej

Menadżer na rekrutacji był pozbawiony kultury. Mimo pozytywnego feedbacku nie zdecydowałem się na pracę w tym miejscu

andzia

Czy GBS oferuje możliwość 100% pracy zdalnej czy zatrudniają tylko osoby z Warszawy?

Malina
@andzia

Zatrudniają także nie z Wawy

xx

na jakie zarobki można liczyć na stanowisku z GL Accountant?

Zostaw merytoryczną opinię o JTI Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w JTI Polska?

Zobacz opinie na temat firmy JTI Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 92.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JTI Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 4 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JTI Polska?

Kandydaci do pracy w JTI Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JTI Polska