Opinie o JTI Polska w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy JTI Polska, jak również Klientów firmy. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie JTI Polska o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JTI Polska w Warszawa

Już były pracownik

Niestety zostałam w pewien sposób zmuszona aby ujawnić co myślę o JTI GBS Warszawa, co wpłynęło na moją decyzję o dosć szybkim opuszczeniu tej pseudokorporacji. Pracowałam w kadrach i zostałam zatrudniona jako Polka "do zasuwania", miałam czasami wrażenie, że to praca na akord. Zauważyłam pewnego rodzaju podział wewnętrzny pracowników - ściągnięte z Rosji i Ukrainy tzw. "słupy" - nie przemęczające się pracą, bez wiedzy niezbędnej do wykonywania swojej pracy ale dostające duże pensje, często wielokrotnie większe od zapieprzających Polaków. Kierownictwo GBS jest głównie zza wschodniej granicy. Są jeszcze tzw. "dziunie", które dostają podwyżki i inne dodatki za usługiwanie swoim szefom w pełnym zakresie - też Polki oraz mnóstwo gówniażerii na stanowiskach "ekspertów" oraz "managerów" - bez doświadczenia, wiedzy i umiejętności (często sprowadzani przez swoich przełożonych z poprzednich miejsc pracy - mierni, bierni ale "wierni" czyli wobec nich lojalni). Nie działające systemy informatyczne, gardzenie i poniżanie ludzi z doświadczeniem zawodowym i wykształceniem oraz brak perspektyw w tej firmie dla takich ludzi, brak wyznaczonych zakresów odpowiedzialności, chamskie zagrywki. Cóż - jeśli nie chcecie pracować w chaosie, macie doświadczenie zawodowe i kwalifikacje, co może być powodem poniżania przez gówniażowatych "managerów", unikajcie tej firmy bo dorobicie się co najwyżej stresu pourazowego, odczucia zaniżania waszej wartości własnej oraz zastanawiania się co właściwie tam jeszcze robicie. Piszę to z całą odpowiedzialnością. Szczerze odradzam JTI GBS w Warszawie. Decyzja o odejściu była w zupełności moja.

Czarus

Zwykle banalne korppo bez wyrazu z kilogramami banałów którymi próbują prac mozgi dzieciaków po studiach co szukają pracy. Docelowo sprzedają truciznę dla ludzi a ty będziesz w tym uczestniczył la zostanow się czy chcesz tak marnować życie w firmie brak samodzielności w myśleniu i korpouklady a nie kfalifikacje decydują jak wszędzie w takich firmach

zamiata

Dostalam sie do pracy jako Supply Chain and Customer Service Specialist i dostalam 6000 brutto, a jak wasze zarobki?

Już były pracownik

GalAnonim
@Już były pracownik

Niestety potwierdzam. Ścisłe kierownictwo to osoby ‚z firmy’, które Warszawę i rynek pracy porównują, albo do Kazahstanu albo do Manchesteru, bo to ich jedyne doświadczenie. Skrajne kolesiostwo, zastraszanie, albo zniechęcanie osób o odmiennych poglądach. powszechny brak szacunku dla wiedzy i doświadczenia, jeśli nie potwierdza ono poglądów Panów. Szowinizm, patronizujaca postawa - jakby czas się cofnął o 20 lat co najmniej. Na szczęście nie całe szefostwo takie - choć widzę jak się w naszym dziale head musi meczyc, żeby się przez to przebić i to jest żałosne. Dlaczego tu nadal jestem? Bo nie pracuje w HR, liderom zależy (tym spoza ‚firmy’ których znam, a nie znam wszystkich) i stabilne, dobre warunki pracy. Nie pisze, których znam, bo słyszałem o nieciekawych historiach i nie chce nikomu robić problemu. Ale jak się u mnie liderzy zmienia, to nie będę się zastanawiał

Runner
@GalAnonim

Dodałabym jeszcze seksistowskie żarty, których miałam nieprzyjemność być świadkiem.. ze strony wspomnianych już osób

Elaa
@Runner

Zartujesz sobie, nic takiego nigdy nie padlo z ust Managerow/Leaderow. Sa bardzo poprawni a firma b.przyjazna pracownikom. Widac jestes mocno sfrustrowana zyciem

Alos
@Elaa

To ze Ty nie słyszałaś, nie znaczy, ze problem nie istnieje. Ja potwierdzam, ze to nie fikcja (niestety), chociaż (na szczęście) ogranicza się do 1-2 Panów, którzy rządzą całym centrum

Lol
@Elaa

Ehehehe czuć kadry w tym komentarzu. Ale firma ok (a robiłem już w kilku). Liderzy w moim dziale też sensowni. Niektórzy bardziej od innych. Dobra energia. Przy takiej masie zawsze trafią sie rodzynki. No i kultura taka jaka firma a tu rządzą ludzie z firmy. Firmy Japońskiej, którzy siedzą w niej całe życie i nic innego nie widzieli. Słyszałem uwagi i kolentarze rzucane z pogarda w odniesieniu do ludzi, takie żarty niby. Czy na temat innych firm bo to wszędzie ucisk a tutaj raj. Ucisku nie ma, ale dobrani też daleko ;)

hejhej
@Lol

Pracuje w GBS od roku i rowniez nigdy nie slyszalam ani z ust managerow ani z ust dyrektorow zadnych zartow seksistowskich czy innych wypowiedzi, ktore bylyby nie na miejscu. Nie wiem o czym wy w ogole mowicie :/ Z mojego punktu widzenia JTI GBS to fajny pracodawca, zarzad stara sie stworzyc przyjazna atmosfere i skupia sie na ludziach.

:”0
@GalAnonim

Nie jestem sama! Dziękuję za ten komentarz. Cały czas myślałam, że ze mną coś nie tak i widzę rzeczy których nie ma

Ariel
@Już były pracownik

Zuepłnie się nie zgadzam. JTI GBS jest bardzo dobrą firmą do pracy. Jestem praktycznie od początku istnienia GBSu i mam nadzieję, że spędzę tu jeszcze wiele lat mojej kariery zawodowej. Od pierwszego dnia czuję się komfortowo i dobrze w tym miejscu pracy. Jeśli potrzebujesz porozmawiać, zawsze przełożeni są do Twojej dyspozycji i znajdą dla Ciebie czas. Komunikacja między pracownikami biura a przełożonymi jest dobra, na bieżąco informują o jakichkolwiek zmianach, które są planowane w firmie. Dla mnie osobiście ważny jest też fakt, że GBS umożliwia rozwój pracownikowi, zdobywanie nowych umiejętności i pogłębianie wiedzy obecnej. Jest to moja pierwsza praca, w której ktoś wspiera mój progres i zachęca do dalszego, a doświadczenie mam zarówno w Polsce jak i za granicą. Uważam osoby zarządzające firmą za na prawdę wyrozumiałe i traktujące wszystkich z szacunkiem i rozumiejące, co to jest równowaga między życiem zawodowym a prywatnym. Benefity, które ofertuje firma też są dobre, mam wszystko czego mi potrzeba w pracy. Z pewnością moja odmienna opinia nie spotka się z aprobatą na tej stronie i zaraz posypie się na mnie fala hejtu, ale na prawdę mam dobre doświadczenia jeśli chodzi o to miejsce pracy i jest mnóstwo osób, które myślą podobnie jak ja.

Ja
@Ariel

@Ariel popieram calkowicie opinie.

Harvey
@GalAnonim

Widać, że na prawdę niewiele wiesz o osobach zarządzających i zwyczajnie zależy ci, żeby ich oczernić skoro uważasz, że ich jedyne doświadczenie to Kazachstan lub Manchester. Piszesz, że "skrajne kolesiostwo" i "zastraszenie i brak szacunku dla wiedzy i doświadczenia" - nic takiego się nie dzieje i biorąc pod uwagę wysokie standardy etyczne jakie trzyma firma - nigdy się nie wydarzy w GBS. To akurat jest kłamstwo wymyślone na potrzeby negatywnej opinii, moim zdaniem. Nie ma tu możliwości wciskania swoich kolegów, jak to się robi w jednostkach rządowych. Środowisko pracy w GBSie jest bardzo inkluzywne i profesjonalne. Firma jest zarządzana przez odpowiednich ludzi, którzy wiedzą jak to robić dobrze. Co jak co, ale Leaderów mamy z ogromnym doświadczeniem i wiedzą, a przy tym są bardzo sympatyczni.

Obserwator
@Harvey

Śledzę wątek, bo zastanawiam sie czy aplikować. Widzę kilka pozytywnych komentarzy z niewielka liczba reakcji, które na dobra sprawę nie są nawet merytoryczne. Nie wiem, czy to kadry, ale wieże w to, ze są ludzie, którzy swoje doświadczenie oceniają dobrze. Tylko w kontekście negatywnych komentarzy i ilości reakcji na nie pytam sam siebie czy to poztywne doświadczenie to wyjątek i czy nie jest właśnie przejawem wspomnianego kolesiostwa (bo jako wyjatek pasuje). Jeśli tak to mogę wiedzieć który to dział i jak się do niego dostać? :-)

Obecny pracownik
@Już były pracownik

Tak się składa ze jestem pracownikiem działu HR i nie mogę pozostawić powyższej oceny naszej firmy bez odniesienia się do niej kluczowych wątków. Przede wszystkim zacznę od tego ze osoba pisząca powyższa opinie zakończyła prace nie z własnego wyboru, jej umowa została wypowiedziana. Wątki na temat zarządu ze „wschodu” są wybiórczymi informacjami, zarząd w tym kadra menedżerska maja pochodzenie międzynarodowe (w tym Polskie). Wszelkie podwyżki bądź promocje dzieją się na podstawie jasno sprecyzowanych kryteriów. Myśle ze biorąc pod uwagę „język” użyty w powyższej opinii, nie muszę dodawać więcej argumentów świadczących o braku kompetencji osoby, która wystawiła te ocenę.

@Obecny pracownik

Czepiasz się języka osoby, która ewidentnie doświadczyła jakiejś niesprawiedliwości (albo tak to odczuwa), ale sam/sama nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Jako osoba, która pracowała i odeszła z HR (a sporo takich osób już było) potwierdzam, ze głównie są tam ludzie zza wschodniej granicy, którzy odwalają spychologię z każdym jednym tematem dotyczącym polskich realiów i prawa pracy. A jeśli chodzi o zarząd - tak, międzynarodowy. Ale poczytaj komentarze, to zrozumiesz, czego dotyczą naduzycia i jakie osoby za nimi stoją. A dla wielu ‚zarzad’ to ci którzy według nich kierują centrum. I takie osoby w postrzeganiu większości pracowników, sa góra dwie. Jedni odczują to dobrze, drudzy niekoniecznie. Szkoda tylko, ze to niekoniecznie ma taka skale. Ale nie ma to jak zamiatanie problemu pod dywan. Brawo

G
@:)

Jakoś musi zabłysnąć przed szefostwem. Może dzięki temu będą jakieś korzyści :-

MM
@Runner

Głupoty wyssane z palca.

AA
Klient

Plus za merytoryke :) jak widac glupoty dla kilku, prawda dla kilkudziesięciu

Merytoryka
@AA

Tu merytoryka jest tylko na oficjalnych spotkaniach

Bez zmian Nowy wpis
@Już były pracownik

Czyli nic się nie zmienia od lat ????

Zmienia Nowy wpis
@Bez zmian

Przegrywają sprawy sądowe :-

Marcelo Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.
Kandydat

Witam, Już dłuższy czas widzę, że prowadzona jest rekrutacja na stanowisko Credit & Collections Specialist, na jakie zarobki można liczyć na tym stanowisku?

ambasador marki Nowy wpis

Na rozmowie praca przedstawiana w samych ochach i achach, pół h płatnej przerwy, stawka do 30zł/h, elastyczny grafik pracy - szok, że to oni przeprowadzają rozmowy rekrutacyjne a nie kandydaci sami się zgłaszają. Wstępna rozmowa kwalifikacyjna odbyła się z Panią z firmy zewnętrznej, druga z właściwym przełożonym. Obie rozmowy bardzo miłe. Decyzja o zatrudnieniu w przeciągu +- 2 dni, po około 2 tygodniach rozpoczęłam pracę. Cyrk na kółkach - dziewczyny w wieku 18-22 lata jeżdżą po całym mieście z walizkami ważącymi 20kg (bo musisz mieć wszystkie gadżety, jak ci ich zabraknie i będziesz miała kontrolę przełożonego, to poleci premia), przerwa płatna to 10 minut odliczane co do sekundy (po tym czasie system się wyłącza, przerzuca na przerwę bezpłatną), nie można w czasie pracy usiąść, a przerwa na skorzystanie z łazienki/napicie się/zjedzenie czegoś jest "do odrobienia". Jeżeli jesteś w pracy 6h 58 minut, to zapłacą Ci za 6;). Właściciele sklepów często nie są informowani lub są informowani za późno o twojej wizycie, co wiąże się z niemiłym traktowaniem, czasem wyganianiem ze sklepów. Klienci też zdarzają się różni - niektórzy pracownicy wychodzili z pracy z płaczem. Cele sprzedażowe niektóre są do wyrobienia, inne nie. Każda aktywność w pracy musi być odnotowana na tablecie, co jest zrozumiałe. Mniej zrozumiałe jest to, dlaczego tablet się zacina i rozliczana jestem z każdego kontaktu z klientem - rozumiem, że to moja praca, ale to, że nie ma ruchu w sklepie już moją winą nie jest. Wracając do celów sprzedażowych - na początku nie są jasno przedstawione (śmiem stwierdzić, że były przedstawione błędnie, ale może to ja czegoś nie zrozumiałam), ale po dopytaniu, udało się je wypracować. Z całego regionu nie dostał jej NIKT. Każda osoba miała obciętą premię z powodu absurdalnych argumentów, nie było możliwości sprawdzenia tego, czy udowodnienia swojej racji. Po jakimś czasie mogłyśmy same wybierać sobie punkty na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy", ale zawsze osoby dłużej pracujące były tymi "lepszymi", niekoniecznie "pierwszymi". O pracy w JTI mogłabym napisać cały esej, ale mam nadzieję, że to da ogólny ogląd. Nie powiem, że nie było plusów: zdarzali się mili właściciele sklepów, cały strój służbowy oraz sprzęt został nam dostarczony, stawka h nawet bez premii jest dość wysoka (moim zdaniem jednak nadal za niska jak na tyle nerwów), osoby wyżej postawione zawsze były bardzo pomocne, informacje zwrotne dotyczące pracy były konstruktywne. Mimo tego, że nie dostawałam "swoich" punktów, godziny pracy były faktycznie ułożone według mojej dyspozycyjności.

Klaudia
Użytkownicy czekają na odpowiedź 14 dni.
Kandydat

Jak praca w dziale księgowości? GL. Jakie warunki?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Kasztanek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 19 dni.
Kandydat

Jakie są stawki dla osób z biegłym niemieckim i kilkuletnim doświadczeniem?

P&C

Czekam tylko. Takiego cyrku dawno nie widziano

“…chroniom” i wszystko jasne na temat autora tego postu.

Porządek
@:)

Już HR robi porządek usuwając wpisy? :-

XD
@Porządek

No i mamy cenzurę całego komentarza! Firma zamiata pod dywan, a to znaczy, ze ma co

Porządek
@XD

To standard. Na zewnątrz Top Employer, a w wewnątrz ….

Dudus

Dodam kilka słów od siebie na temat JTI GBS, ponieważ czytając tak wiele negatywnych opinii mam wrażanie, że dotyczą one zupełnie innego pracodawcy. Ponadto dnoszę wrażenie, że osoby które piszą same negatywy - dużo od siebie nie dały jeżeli chodzi o zaangażowanie. Na początku chciałbym napisać, że jest to praca zdecydowanie dla tych, którzy mają ambicje i chcą zarabiać więcej niż średnia krajowa. JTI GBS to naprawdę świetna firma, w której warto pracować, kładąca duży nacisk na rozwój pracowników pod względem szkoleń i możliwości kształcenia. Możliwości rozwoju kariery są zróżnicowane w zależności od działu, ale możliwe są również międzynarodowe przeniesienia, jeśli jesteś na nie otwarty i spotkałem się z wieloma osobami, które przeniosły się do nowego kraju w celu zdobycia nowych doświadczeń. GBS spośród innych firm, dla których pracowałem wyrożnia wyjątkowa kultura organizacyjna i duch zespołu, bardzo konkurencyjne wynagrodzenie i pakiety świadczeń. w GBSie naprawdę widać, że firma jest po stronie ludźmi - mocno obstajemy przy stanowisku, że ludzie są jednym z kluczowych elementów w osiąganiu wyznaczonych celów. To przywiązanie widać w każdym aspekcie codziennej działalności, poprzez środowisko pracy, bezpieczeństwo, szkolenia, budowanie zespołu, możliwość awansu i tak dalej, nie zapominając o dobrych zarobkach. Proces zarządzania talentami jest merytokratyczny. Tak jak wspomniałem, firma inwestuje w naukę i rozwój swoich pracowników, co nie jest często spotykane w PL. Procesy są dobrze zaplanowane. środowisko pracy jest komfortowe i wielokulturowe, z przyjaznymi liderami. Firma posiada kulturę planowania długoterminowego i inwestuje w przyszłość! Oczywiście, że mogą pojawić się pewne wyzwania czy ograniczenia, ale pod pewnymi względami może to uczynić pracę bardziej interesującą, ponieważ trzeba szukać nowych i innowacyjnych sposobów pracy. Ps. Nie, nie mam płacone za opinie pozytywna.

JeszczeStudent
Użytkownicy czekają na odpowiedź 58 dni.

Cześć, czy z kimś jeszcze tutaj skontaktowali się rekruterzy? Jak wyglada rekrutacja? Widzę dużo komentarzy o kadrach, a jak wyglada to w innych działach w GBS? Widzę sporo ogłoszeń. Może głupie pytanie, ale dopiero kończę studia (zostala mi obrona) i zastanawiam się, co dalej. Z góry dziękuje za merytoryczne odpowiedzi

szukajacy pracy
Kandydat

Czesc, czy ktos moze mnie wspomoc wiedza na temat jaka kwote wynagrodzenia podac do stanowiska Entity Accounting & Reporting Specialist? Czy 7 k netto nie bedzie przegieciem a moze za malo? Stoje na krakowskich zarobkach a slyszlalam, ze w JTI placa duzo wiecej niz krakowski standad i nie ze wzgledu na Wawe. z gory dzieki za merytoryczne odpowiedzi

Kkk
@szukajacy pracy

Rok temu uznano, że oczekiwania finansowe w wysokości 7,5k brutto to dużo xD

@Kkk

Od 6 brutto dla studentów ale z wykształceniem (wiem, bo akurat szukamy) do przynajmniej 12-13 brutto dla osob doświadczonych (wiem, bo sam się akurat mieszczę w tym przedziale). Wiec chyba dużo zależy od tego z czym ktoś przychodzi. W tym konkretnym dziale na zarobki nikt nie zarzeka, ale pracujemy zdalnie, wiec tez trudno powiedzieć. Jak to wyglada w innych firmach w RTR?

Milka
Kandydat

Mam pytanie jak wygląda praca jako ambasador marki, czy bonus 8 zł za każdą godzinę jest realny? Jak się pracuje ogólnie?

Ph
Klient

Dlaczego wasi przedstawiciele są tacy smutni? Widziałem kilku w czasie wizyty handlowej i jakoś tak słabo to wygląda. Abo pracują za karę, albo firma tak słabo płaci?

Bonbel
@Ph

Bo nie maja czasu na uśmiech.

Piko
@Bonbel

Są najszczęśliwsi na świecie. Przecież cały czas mają wyłącznie sukcesy.

misio
@Piko

w sumie udziały w rok poszły o 8% do góry więc zakłada, że akurat sprzedaż w JTI ma dużo lepsze nastroje niż u konkurencji PMI/BAT, która te udziały straciłą :)

Andriej
Kandydat

Menadżer na rekrutacji był pozbawiony kultury. Mimo pozytywnego feedbacku nie zdecydowałem się na pracę w tym miejscu

andzia
Kandydat

Czy GBS oferuje możliwość 100% pracy zdalnej czy zatrudniają tylko osoby z Warszawy?

Malina

@Nick Heidfeld

Hyundai Atos

xx
Kandydat

na jakie zarobki można liczyć na stanowisku z GL Accountant?

Nadal pracownik jeszcze

Nie polecam JTI nikomu kto ma jakikolwiek szacunek do siebie. Puste frazesy i hasła, nic nie wnoszace spotkania ciągnące sie godzinami i pseudo dbałość o pracownika : „rozwijamy cie”, „twoja opinia jest wazna” „ i inne bzdury które zwłaszcza w Warszawie maja sie nijak do rzeczywistosci bo jak juz trafisz z problemem do szefa to cie odeśle do HR-u, w ktorym po poprzejsciu wszystkich bezowocnych poziomow trafiasz na beznadziejna i „komunikatywną królewne - mumie” , która nic nie rozwiąże bo nie wie jak wiec tonie w procedurach, układach i robi dobrze swoim szefom bo po co sie wychylać. Brak spójnej strategii długofalowej, 10 lat za murzynami z innowacyjnymi produktami itd. Shared service to porazka ktora moze niestety pogrzebac ta firme, albo to co z niej zostalo, bo kupa wartosciowych ludzi stracila lub straci prace albo sama juz odeszła. Jezeli chcesz zyc i pracować w normalnym srodowisku bez pustej bufonady i pseudo dbałości o ciebie - to nie polecam JTI w Wawie.

@Nadal pracownik jeszcze

Królewna jest bardzo dobrze zorientowana. A wyuczoną klasę traci za zamkniętymi drzwiami. :-

aspirant na ex pracownika :-)
@Pracownik

Heheheee A co kogo obchodzi co robi za zamkniętymi drzwiami?. Niech zrobi przy otwartych. Ten post tez wiele pokazuje... a w ogóle to jakis detal - ta czesc postu nie jest wazna. Zgadzam się z przedmówca ze z firma coś się stało...☹️

Jajakobyly
@Pracownik

A weź daj z nia spokoj! Jaka zorientowana i w czym - oby na drzwi z napisem exit. Co za bzdury piszesz. Sama niczego nie stworzyla. Decyzyjnosc ZERO. Tam to wszystko ciagna 3 osoby - jak odejda to wiedza o czymkolwiek odejdzie razem z nimi. To cud ze jeszcze siedza. Niestety to reprezentatywny przyklad. A za zamknietymi drzwiami to sie....

Pr

Nie zalapałeś/aś się do grupy PMI/BAT? :- Pociąg odjechał

Moneytalks
@Nadal pracownik jeszcze

Jak ci zapłacą to będziesz tańczył i się kłaniał. Tak jest, proszę Pana, przepraszam proszę Pana, dziękuję proszę Pana...

Kandydat

Jak myślicie, znając bardzo dobrze j. angielski i japoński człowiek z kilkuletnim dośw. ma szansę dostać na starcie te 7-8 tys. na rękę? To by była taka dolna granica moich oczekiwań i zastanawiam się, czy aplikować.

Toyota
@Kandydat

Wyjedź do Japonii

Ania
Kandydat

Cześć, jak wyglądają zarobki na stanowisko Recruitment Specialist? Posiada ktoś na ten temat jakieś informację? I czy obecnie rekrutują online? Praca zdalna?

Abc
@Ania

6500gross

Yolo
@Ania

Nie rekrutują online, wysyłają gołębie. Nie wiedziałaś o tym?

Marta
Kandydat

Hej, ile pracowników liczy obecnie GBS? Może wiecie jakie są zarobki na stanowisku entity&accounting expert? Dzięki

piernik
@Marta

skoro to rola ekszperta to trza krzyczec minimum 13k gross, w koncu inflacja poszla do gory mocno

Marta
@piernik

A czy długo czeka się na wynik rekrutacji?

Acca
@Marta

Hej! Zaproszono mnie na rozmowe do JTI do dzialu ksiegowosci, rekruterka napisala zeby sie przygotowac na test, stad moje pytanie: czy to test wielokrotnego wyboru czy zadania do rozwiazania?

Szpunti

Witam,mam pytanie o P.H. w JTI ,jakie zarobki? jakie auta? jaka atmosfera ?ile wizyt dziennie?? Dziękuję z góry.

Zostaw merytoryczną opinię o JTI Polska - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

JTI Polska