Opinie o Vivus Finance sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Vivus Finance sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Vivus Finance sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vivus Finance sp. z o.o. w Warszawa

Edyta

@aaa, czy te kary, o których wspominałaś były wyszczególnione w umowie, którą podpisywałaś przed rozpoczęciem pracy? Jak wyglądała przerwa od wykonywanych obowiązków? Napisałaś również o wysokich wymaganiach. Mogłabyś je opisać? Twój komentarz będzie cenny dla osób aktualnie poszukujących pracy i zastanawiających się nad aplikowaniem do Vivus Finance sp. z o.o.

Polak
@Edyta

Przecież "aaa" nie pisze o Vivusie, tylko o jakimś "dziadowskim cc" w innym mieście. Czytaj ze zrozumieniem. Żadnych "kar" w Vivusie nie ma. U nas się szanuje przepisy Kodeksu pracy, które jasno stanowią kiedy pracownik może zostać ukarany (tzn. za nieprzestrzeganie przepisów BHP, przeciwpożarowych i picie alkoholu w pracy - tylko i wyłącznie w tych trzech przypadkach).

NIe polecam, płaca marna wymagania jak od kierownika, dokladaja pracy, stajesz na glowie robisz co mozesz a i tak wezma Cie na dywanik i powiedza ze nie widac efektow Twojej pracy ze sie nie starasz, fałszywi ludzie, najpierw Cie chwalą mówią jaki jesteś super jak cudownie sie z Toba pracuje, a potem jak drobną rzecz opuścisz bo w natłoku spraw jakie Ci dowalili wyleci Ci z głowy fakt że coś miałeś miałaś zapisać to robią afere na skale światową, i już jesteś nierobem już olewasz pracę. Wymyslalaj nowe procesy ktorych potem sienie trzymaja i maja pretensje ze nie dzialasz wg nich, oczekuja kreatywnosci na słuchawce, gdzie działasz wg schematu, dzień dobry dziękuję jak pomóc tak nie do widzenia, może trzeba śpiewać może tańczyć, nie dowiesz się bo oni sami nie wiedzą jak masz kreatywnie pracować, po prostu masz taki być i już, sam się domyśl o co chodzi.

niebert

Czytam niektóre komentarze i mam wrażenie, że pracujemy w innych firmach. Pracuje w Vivusie od roku na infolinii. Może premie nie są jakieś mega i ostatnio nie ma nadgodzin, ale też i praca nie jest jakaś trudna. Zgadam się że bardzo dużo się dzieje, jest dużo promocji i zmian i ciężko się w tym połapać. W razie potrzeby możesz zawsze zapytać Lidera. Co do kreatywności na słuchawce pewnie chodzi Ci o sprzedaż. Jest karta monitoringu i z niej wynika co ma być w rozmowie, a jak doszła aktywna sprzedaż, to dostaliśmy podpowiedzi na maila i wystarczy się do nich stosować. Wierz mi, że i tak mamy duży luz w rozmowach, i że nie wszędzie tak jest. Co do popcornu (już go nie ma), soczków i darmowej kawy, o których ktoś pisał, to nie rozumiem, co w tym złego? Jak mówię komuś, że mam w pracy darmowe lody, owoce, kawę, herbatę, to nikt nie chce wierzyć. Może i fajnie by było jakby zamiast tego dali nam więcej kasy, ale zaraz by się pojawiły komentarze, że Vivus schodzi na psy. Radzę zapytać jak jest w innych call center, gdzie dla pracowników darmowa jest tylko tylko woda, nie ma żadnych imprez, wyjść na piwo itp., a na przerwę można pójść nie wtedy kiedy potrzebujesz, tylko kiedy system Cie wyloguje.

aaa
@niebert

@niebert masz całkowitą racje. U mnie w dziadowskim cc nie ma nawet wody dla pracownikow, kazdy sam musi przyniesc swoa butelke z woda jak chce pic, na przerwie nie bylam ani razu a juz miesiac pracuje, bo na przerwy trzeba sie zapisywac i lider udziela zgody kto moze isc, jestem zalamana, szkoda ze w moim miescie nie ma takiej firmy jak Vivus. W kuchni zawsze pustki bo malo kto ma zgode na przerwe, stoja tam automaty a kawa i herbata na ktorych dodatkowo zarabia cc . Okazuje sie, ze nie dostane nawet minimalnej w tym miesiacu. Jest mi tak przykro i chce mi sie plakac jak o tym mysle, bo to najgorsze miejsce jakie tylko moze byc. Ja rozumiem, ze przy komputereach nie mozna jesc i pic ale czasem mi słabo sie robi z głodu jak nawet na przerwe nie moge wyjsc. Nie przesstrzega sie prawa pracy, nie ma przerw 5 minutowych od przepracowanej godziny, firma oszczedza na czym sie tylko da kazac liderom narzucac nam jak najwieksza efektywnosc, z kazdym miesiacem jest zwiekszana! Doceniajcie swoja firme

aaa
@niebert

zapomniałam napisać o karach, za nieobecność 100 zł kary, za spoznienie 10 zł kary, daja umowe zlecenie i usprawiedliwiaja nieobecnosc ylko zwolnieniem od lekarza i co ja mam zrobic :( nie bylo mnie 2 dni bo mialam maly wypadek w kuchni co mnie wylaczylo z pracy, lekarz mi odmowil wystawienia zwolnienia, bo jestem nieubezpieczona. Ta firma ma chore praktyki, ze az brak mi slow. Na umowie zleceniu zrobili miesieczny okres wypowiedzenia, a jak sie zrezygnuje wczesniej z pracy to 100 zl kary za brak dochowanego miesiecznego okresu + trzeba zwracac 300 zl za 8 dni szkolenia, ktore bylo mizerne i nie przygotowalo w ogole do pracy:( Dlazego taka firma jeszcze nikt sie nie zająl. To nei jest o vivusie tylko pewnym cc. Sami ocence czy warto narzekac na swoja firme:(

Polak

Lol. Kreatywność właśnie na tym polega, że nikt Ci nie musi mówić co masz mówić i robić. Jeśli nie potrafisz myśleć kreatywnie, wolisz pracę, gdzie ktoś Ci mówi: "masz łopatę wykop dół metr na metr wzdłóż palików", to po prostu poszukaj takiej pracy. Nie brakuje przecież ofert.

od HR

Droga/i Autorko/ Autorze tego listu. Jeżeli nie masz wiedzy jak wygląda polityka personalna firmy VIVUS to zapraszam do HR/ 2 piętro – jeśli byłaś/ byłeś naszym pracownikiem to doskonale wiesz gdzie, bo mamy zawsze otwarte drzwi dla Wszystkich Pracowników – ale nie waż się umieszczać takich kłamstw na forum , bo są w naszej organizacji osoby , które naprawdę mają poważne problemy ze zdrowiem i tego typu komentarze są po prostu nie na miejscu. Nigdy nikogo nie zwolniliśmy z uwagi na L4 ani tym bardziej nie rozstaliśmy się z żadnym pracownikiem, który byłby przewlekle chory. Mamy do tego wręcz odwrotne podejście – ale to nie miejsce na tego rodzaju wynurzenia. Jak wnioskuję z treści wpisu zostałaś/eś ostatnio zwolniony i stąd tyle negatywnych emocji w Twoim wpisie . Nie ukrywam , że dziękujemy za współprace w Vivusie osobom, które się nie angażują – chyba nie my jedni na rynku ? Zachęcam Cię jednak do rzetelnego udzielania opinii na temat pracodawcy, na bazie faktów- a nie z powietrza wziętych opinii. A Tobie Nowy Pracowniku polecam odwiedzenie naszej strony na Facebooku https://www.facebook.com/karieravivuspl/ – i samodzielnego wyrobienie sobie zdania na temat atmosfery w VIVUSIE. pozdrawiam, HR

Niebert

Zdesperowany, czy zwolniony pracownik? Zastanawia mnie co Tobą kieruje, żeby pisać tutaj takie bzdury? Skoro było Ci w Vivusie tak źle, to trzeba było od razu zmienić pracę. Chyba że lubisz się udręczać i użalać nad sobą. To co piszesz o wpadających ciągle połączeniach i ograniczaniu przerw, to od dobrych kilku miesięcy nic takiego się nie działo. Był taki czas jakieś rok temu, że była ciągle kolejka + bazy do obdzwonienia i prawie codziennie TL robił listę na nadgodziny. Teraz można powiedzieć, że jest spokojnie, więc pampersy zostaw lepiej dzieciom. Jeśli chodzi o system premiowy, to nie przypominam sobie żeby była jakaś zmiana we wrześniu, ale mogę się mylić. Poza tym, jak wchodziły jakieś zmiany to przed ich wprowadzeniem, każdy dostawał oświadczenie do podpisu, że się zapoznał, itd. Rozumiem, że jako jedyny nic takiego nie podpisywałeś? Dlaczego nie napiszesz nic o nowym systemie premiowym? Pewnie jest Ci żal, że się na niego nie załapałeś. Jedyne z czym mogę się zgodzić, to że w ostatnim czasie zostało zwolnionych z CC kilka osób. Nie wnikam w to jak kto pracuje, ale wystarczy spojrzeć w ranking, aby wiedzieć. dlaczego wyleciały. Kiedyś już napisałem, że polecam zapytać, albo poczytać opinie w necie, jak jest w innych call center. Odnoszę wrażenie, że osobom dla których Vivus jest ich pierwszą pracą, brakuje porównania.

abgen
@od HR

nieprawda, nie dbacie o pracowników chorych, dbacie o wyniki a pracownik chory to straty bzdury piszecie HR

Sweetka_09
@Niebert

Cześć rozważam propozycję w Vivus , nie chcę znać dokładnych progów premiowych ale zależy mi tylko na trudności wyrobienia premii na poziomie 1000 zł , czy jest to do osiągnięcia dla powiedzmy osoby która się nie obija ale nie jest "wymiatającym windykatorem " Jeżeli mogłabym dostać taka informacje byłabym ogromnie wdzięczna

Pracujacy

@Pomidor Bardzo podoba mi się Twoja opinia , merytoryczna i pełna życiowych obserwacji. Żeby jeszcze dotarła do ludzi!!

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Pomidor

To sobie trochę poczytałem... A teraz dorzucę coś od siebie, bo po przeczytaniu wpisów, w szczególności tych niezadowolonych, czuję taki obowiązek. Pracuje w Vivus już długo, bo blisko 5 lat. Przeszediśmy z firmą długą drogę i mogę powiedzieć, że jest to dobre miejsce pracy (dodam, że nie jest to mój pierwszy pracodawca, więc mam porównanie). Z całą pewnością firma przeszła w tym czasie ogromne zmiany. Z małego start up'u stała się dojrzałą organizacją, w której nadal drzemie ten sam startupowy duch. Jest organizacją, w której można spotkać osoby niezwykle zaangażowane, kreatywne, utożsamiające się z jej wartościami. Są również tacy, którzy przychodzą odwalić "swoje godziny" i wrócić do domu. Pod tym względem nie różnimy się od innych dojrzałych firm. Pamiętam czasy mega entuzjazmu, który towarzyszył wielu z nas w początkach tej firmy. W wielu ten entuzjazm pozostał. W części przygasł, ale kiedy trzeba zawsze mamy w sobie ten mały płomyczek, który można rozniecić w prawdziwy pożar: Energii, Pasji, Kreatywności, Otwartości i Uczciwości - naszych wartości, które wspólnie przyjeliśmy za NASZE. Vivus jest organizacją, która cały czas ewoluuje. Zmiany są i będą. W końcu obok śmierci i podatków, zmiana jest jedyną pewną rzeczą/stanem w naszym życiu. Szczerze polecam to miejsce osobom, które poza chorymi ambicjami, mają na tyle oleju w głowie, aby wiedzieć że sukces zawodowy poza samych "chceniem" i narzekanie na swój los, wymaga także ciężkiej pracy oraz pewnych umiejętności, które czasem należy pokazać zamiast tłamsić w sobie :)

Basia

Dla mnie liczy się, nie tyle tylko jakie są warunki pracy - choć to jest bardzo istotne, ale również jaka jest atmosfera w stosunku do klienta, bo sposób podejścia i traktowania ludzi zawsze jest ten sam. Można zobaczyć m.in. inicjatywy tu: http://porownajpozyczke.pl/

Myślący

Zawsze będzie różnica zdań na temat firmy , zależy ona od pozycji w firmie.

DOBRA DUSZA

Szanowni Państwo, kieruję zapytanie w kwestii planów naprawczych w dziale monitoringu płatności (windykacji). Moja koleżanka, której będę ewentualnie służył pomocą prawną w przypadku zwolnienia, otrzymała plan naprawczy - abstrakcją całej tej sytuacji jest to, że otrzymuje premie za wyniki - NAJNIŻSZEGO PROGU, ALE OTRZYMUJE! więc czym się Państwo kierujecie w takich sytuacjach przydzielając jej plan naprawczego? Czy jakiekolwiek otrzymanie premii nie świadczy o zadowalającym wyniku pracownika co w dodatkowy sposób pozwala go wynagrodzić? Czy nie powinno wyglądać to w ten sposób, że całkowity brak premii od określonego czasu np. od 2 miesięcy - powinno być podstawą do nałożenia planu naprawczego, spowodowanego brakiem wyniku pracy? Ponadto, czy prawdą jest domniemanie, że system pracy w Państwa firmie nakłada poniekąd presję na nadgodziny? Rzekomo zarząd firmy ustalił taki rytm pracy, że osiągniecie "zadowalającego" dla niego wyniku jest możliwe tylko po odbyciu nadgodzin? Podobno Państwa pracownicy od poniedziałku do środy pracują nie 8h, a średnio po 10h - co w konsekwencji doprowadza do wzrostu wymaganego średniego wyniku pracy i działa niekorzystanie dla osób, które pracują zgodnie z Kodeksem Pracy i nie mają możliwości odbycia nadgodzin? Będę wdzięczny za informację zwrotną od przedstawiciela firmy PS. UWAGA JEŻELI JESTEŚ PRACOWNIKIEM I OTRZYMAŁEŚ PLAN NAPRAWCZY - TWOJA FIRMA WRĘCZA CI WYPOWIEDZENIE O PRACE ZA POROZUMIENIEM STRON - JEŻELI MASZ WĄTPLIWOŚCI I UWAŻASZ, ŻE TWOJE ZWOLNIENIE JEST NIEUCZCIWE - W ŻADNYM WYPADKU NIE PODPISUJ! PODPISUJĄC TAKI DOKUMENT ZGADZASZ SIĘ ZE WSZYSTKIM - PAMIĘTAJ, MASZ SZANSE WALCZYĆ O SWOJE PRAWA - JEST WIELE KANCELARII PRAWNYCH M.IN. MOJA, KTÓRE POMAGAJĄ WALCZYĆ Z NIEUCZCIWYM TRAKTOWANIEM PRACOWNIKÓW I DOCHODZENIEM NALEŻNEGO ODSZKODOWANIA

Przedstawiciel Pracodawcy
@DOBRA DUSZA

Witam Pana, Z całym szacunkiem, ale Platforma GOWORK nie jest miejscem na którym, moglibyśmy się dzielić szczegółami dotyczącymi systemu premiowego stosowanego w naszym Departamencie Windykacji. W większości firm stosowane są system premiowe, które zazwyczaj składają się z kilku elementów. Często spotykanym zjawiskiem jest także przeprowadzanie okresowych rozmów z pracownikami podczas, których omawiane są ich wyniki pracy ustalając przy tym obszary wymagające ewentualnej poprawy, oczywiście o ile takie istnieją. Tym samym proponowanie gotowych rozwiązań i wskazywanie konkretnych punktów, na które pracownik winien zwrócić uwagę nie stanowi w żadnym stopniu naruszenia praw pracowniczych. Wręcz przeciwnie pracownik otrzymuje informację zwrotną jasno określającą zadania oraz kompetencje, które należy wzmocnić. Dodatkowo zapewniam, że pracownicy nie są zmuszani do godzin nadliczbowych, doskonale znane są nam limity zawarte w Kodeksie Pracy . Jak Pan z pewnością wie nadgodziny wynikają ze „szczególnych potrzeb pracodawcy” i jeśli rzeczywiście taka potrzeba się pojawia to po prostu pytamy naszych pracowników, kto mógłby zostać danego dnia dłużej w pracy- jednocześnie skrupulatnie analizując dobowe/ tygodniowe limity nadgodzin dla poszczególnych osób. Mam nadzieję, że przynajmniej w części odpowiedziałam na Pana pytania; pragnę podkreślić , że nie będziemy kontynuować korespondencji w tym temacie chcąc zachować jawność tematu tylko i wyłącznie w obrębie naszej organizacji. Z pozdrowieniami Przedstawiciel Pracodawcy

Tunezyjczyk

Czy stanowisko specjalisty ds. obsługi jest aktualne?

gość

Nie szanują szeregowego pracownika. Nie ma motywacji w podwyżce, ani w premii. Atmosfera coraz gorsza. Ludzie masowo odchodza.

Aneta

Ja obecnie pracuje na telemarketingu i nie polecam

Aneta z Tele
@Aneta

Droga autorko wpisu, jestem jedyną Anetą, która pracuje w telemarketingu. Prosze Cię nie podpisuj swoich opinii o Vivus moim imieniem. Ja- Aneta szczerze polecam pracę w VIVUS.

Ewela

Zwalniają ludzi gdy widzą że jest ktoś lepszy od nich. I zwalniają ludzi chorych. Koleżanką ciągnęła zwolnienie 4 miesiące bo ma raka umowę miała bezterminowa. Po czym.dziewczya z HR powiedziała jej dlaczego ja zwolnili no kur** patologia a to co się teraz dzieje target 200000 tys i masz premię . W tele (usunięte przez administratora) lider udaje fajnego ale znęca się trochę ale to przyjaciel menagera więc jest nie tykalny

M
@Ewela

Droga autorko wpisu To co napisałaś całkowicie mija się z prawdą. Jeśli pracowałaś w Vivus lub wciąż jesteś z nami doskonale wiesz, że zawsze trzymamy się naszych vivusowych wartości.

kaczka
@M

jedną z nich jest uczciwość a jakoś mało jej tam ostatnio :( może kiedyś to była firma która się tym kieruje teraz to tylko farsa

Patryk

Vivus Finance to fajna firma, ale dla niektórych.

Z miesiąca na miesiąc gorzej.

Halnywiatr

Nie rozumiem osób które uważają, że wystarczy przychodzić do pracy i z tego tytułu dostawać dobrą pensję. Na to trzeba zwyczajnie zapracować oraz na inne koszty, dlatego jeśli ktoś nie potrafi zrozumieć podstawowych zasad to może trzeba iść do szkoły?

Kuba

Czy aktualne są jeszcze praktyki w zespole wsparcia ? Bardzo interesuje mnie taka praca, może ktoś słyszał?

najlepsza w wyrzucaniu ludzi

Nie zatrudniajcie się , szybko was Agnieszka D. z hr zwolni, jest w tym dobra szczególnie bez powodów konkretnych, a potem mówi grupie z którą pracowałaś/eś że masz słabe wyniki i miałaś/es zwracaną wagę wielokrotnie ale nie poprawiłes/aś :) hahaha

Agnieszka z HR
@najlepsza w wyrzucaniu ludzi

Jako wskazana w powyższym poście chciałabym się odnieść do Twojej wypowiedzi. Serdecznie zapraszam do aplikowania i dołączenia do Vivusowej społeczności te osoby, które rzetelnie i odpowiedzialnie podchodzą do swoich obowiązków i mają pozytywne nastawienie do siebie i świata. Każdego dnia staramy się dbać o siebie, by było nam tu w Vivusie po prostu fajnie i by umiejętnie łączyć przyjemne z pożytecznym. Rozstajemy się z osobami, które mają słabe wyniki lub/i ich postawa zaprzecza naszym wartościom, czego nie zmieniają mimo upomnień/szkoleń/wsparcia. Jeżeli nadal jest to dla Ciebie niezrozumiałe możesz skontaktować się ze mną bezpośrednio. Jestem otwarta na rozmowę.

Agnieszka z HR
@najlepsza w wyrzucaniu ludzi

Halny

Czy firma nie ma zupełnie zapotrzebowania na nowych pracowników? Chciałabym zatrudnić się i już nawet złożyłam swoje cv. ale niestety nie dzwonią. Może ktoś ma wiedzę w tym temacie i mógłby podpowiedzieć.

Tomasz

Witam w jakich godzinach pracuje się na Stanowisku do spraw obsługi klienta? Czy weekendy są też pracujące?

Pokolenie X
@Tomasz

Witam, dział obsługi klienta pracuje cały czas. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 22:00.w sobotę i w niedzielę 8:00 - 20:00.

Neron

Zupełnie nie mogę znaleźć nowych ofert pracy. Może ktoś słyszał o pracy w departamencie windykacji? Wolę dowiedzieć się coś wcześniej przed rozmową z rekruterem firmy.

Zostaw merytoryczną opinię o Vivus Finance sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Vivus Finance sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Vivus Finance sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Vivus Finance sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Vivus Finance sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Vivus Finance sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Vivus Finance sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 149 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042