Opinie o Vivus Finance sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Vivus Finance sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Vivus Finance sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vivus Finance sp. z o.o. w Warszawa

Czytałem przed chwilą, że Vivus jest na 9 miejscu w rankungu najlepszych firm do 500 osób. Czy piszący w ogóle widział firmę? był w niej? pytał ludzi? na jakiej podstawie jest ten ranking. Przecież tutaj dba się tylko o stołki, przede wszystkim kadry zarządzającej, a zwylki pracownicy, to tak, jak mówił premier za michę ryżu. Własny, prywatny folwark, gdzie kadra robi co chce, jakby była właścicilem, bez szacunku kogokolwiek i czegokolwiek. Pomiatanie na poziomie dyskryminacji, zakrawającej w niektóych przypadkach (czy bardziej działach) o mobbing. Ciekawe dlaczego w trakcie aktualnie ukrywanych zwolnień grupowych większość osób odmówiła porozumienia stron? Taka super firma i nikt nie chce dobrowolnie się zrzec roszczeń wobec firmy? A niby skąd w takiej super firmie w ogóle roszczenia? Sugeruję się zastanowić i wnioski wyciągnąć samemu.

Miranda
@były pracownik

należałoby jeszcze dodać , że w tej firmie jest wyjątkowo duża dwulicowość kadry zarządzającej. W jednej chwili wychwalają pod niebiosa. Człowiek się mobilizuje .... a za chwilę jak wynik za dobry to zawsze jest powód ucięcia premii. Trudna sytuacja, nic się nie martw ... pędzimy z całych sił, ale jak przypadkiem nie leży w twojej naturze podlizywanie się i mydlenie oczu to po wszystko jest w porządku, przetrwamy, damy radę dostajesz wypowiedzenie. Ciekawa praktyka .... a że jak to w renomowanej firmie bywa bardzo dużo osób ma umowę zleconą to Vivus ich zostawia z niczym, Natomiast mając umowę o pracę starają się wymusić rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Ewidentne zwolnienia grupowe, ale starają się sprytnie, żeby przypadkiem odpraw nie było.

@Miranda

Przykro mi, że na Ciebie trafiło ze zwolnieniem, super jest winić firmę za globalny kryzys. Nie wiem co ci powiedzieli, ale rozmawiałam z inną osobą zwolnioną i trochę chyba mijasz się z prawdą o braku odprawy :) Ona dostała normalnie 3 pensje.

Miranda
@Korona

@ Korona. Najwyraźniej nie rozumiesz mojego wpisu. Znaczna większość pracowników ma umowy zlecone. I taka osoba zostaje z niczym, Oczywiście, że część na pewno "tych mądrzejszych" dostało odprawy i nie dało się oszukać. Jest spora część która zwyczajnie dała się podejść. Tu nie chodzi o globalny kryzys a o nie umiejętność zarządzania i sztuczne stanowiska kierownicze. i fakt że część kierowników nagle została zdegradowana. Na pewno są bardzo zadowolone te osoby

@Miranda

No, tylko zwolnienie ludzi z umowy zlecenia to nie zwolnienie grupowe, więc chyba coś źle piszesz to raz. Dwa, u konkurencji (czyli ta sama branża dokładnie) z dnia na dzień zwolnili 100 osób. Także nie wiem czy to u nas źle zarządzają. Pytanie czy lepiej być kierownikiem bez pracy czy chwilowym specjalistą z pracą? Jeśli komuś niższe stanowisko nie odpowiada, może przecież znaleźć inną pracę.

Ewelina
@Korona

Znasz realia tej firmy z punktu widzenia pracownika na cc, backoffice, windykacja, że masz pewność jak była kierowana.? Tam są ludzie którzy pracują na śmieciowych umowach. Kryzys kryzysem, ale nie można zwalać wszystkiego na kryzys. Trzy lata stanowisko potrzebne i nagle co ponownie zespołem może kierować jedna osoba. To najwyraźniej i wcześniej mogła. Skoro kierownicy/ TL pół dnia siedzą na plotach albo facebooku to najwyraźniej nagle komuś się oczy otworzyły. Ewentualnie co poniektórzy pół dnia siedzą w kuchni. Tak tak wiem spotkania biznesowe :) z których robiąc kawę dowiesz się np które dziecko na jakie zajęcia chodzi. Oczywiście również takie tematy się omawia na spotkaniu biznesowym. Może pora otworzyć szerzej oczy. Oczywiście że są zwolnienia grupowe. Firma wyrzuciła wiele osób i nie ma znaczenia czy mówimy o umowie o pracę czy zlecenie. Ci co pracują bądź pracowali na zlecenie z reguły nie mieli alternatywy. Bo firma tego często nie proponuje. I nie podpierałabym się pseudo kodeksem który jak wiadomo średnio obowiązuje. I warto wspomnieć że wirus to wymówka bo zwolnienia były już na początku roku.

Amnesty
@Korona

Zal mi tych, co spadli z wyzszego stolka i teraz koledzy z nich sie smieja ;( rip

@Amnesty

dokładnie. Z jednej strony lepiej być specjalista niż kierownikiem bez pracy. Ale wstyd, ze po latach awansu trafia się na szeregowe miejsce ????. (usunięte przez administratora)

@Ewelina

O, a gdzie z 3 kierowników zrobił się jeden? Ani na CC ani na DC, może coś źle zrozumiałaś? Jasne, ja nie mówię, że zwolnienia są fajne, ale hejtować firmę za jej prawo do pożegnania się z pracownikiem to chyba nie halo? Z jednej strony tak niby jest źle zarządzana, tak w niej niefajnie, a za chwilę pretensje, że jednak nie dali w niej pracować. Ludzie, otwórzcie oczy, popytajcie znajomych. Wiecie ilu moich straciło pracę albo obniżono im wynagrodzenie, obcięto pensję?! I sorry, ale umowa zlecenie jest przecież proponowana od razu po procesie rekrutacji, jak taka forma komuś nie odpowiada, nie powinien się na nią zgadzać. A jeśli się zdecydował, to niestety powinien liczyć się z tym, że można ją łatwo rozwiązać. Nie wiem kogo ze zlecenia zwolnili i co mu zaproponowali, wiem tylko o umowie o pracę, że dawali 3 pensje bodajże, pewnie gołe bez premii ale to i tak chyba nie tak źle?

@Korona

No jasne przecież oni nie byli pracownikami stałymi tylko im zlecaliscie od czasu do czasu pracę. Takie vivusy tylko dowodzą że umowy zlecenia powinny być zaorane tudzież nie stosowane w przypadku gdy ktoś normalnie świadczy pracę bo potem tacy wyzyskiwacze mówią no przecież to nie były zwolnienia grupowe.Wstyd i nic więcej.Jak ja się cieszę że nie muszę tej vivusowej sztuczności już znosić

@Były pracownik windykacji

Nie wiem czy wyzyskiwaniem można nazwać wypłacanie pensji osobom, również na umowie zlecenie, mimo braku świadczenia pracy :) A tak było, gdy zaczynaliśmy pracować zdalnie - część osób nie pracowała, ale dostali wypłatę normalnie za godzinówkę, w CC chyba nawet jakieś świeżaki się załapały. A przecież ten okropny Vivus, co tak wyzyskuje pracowników, mógł się na nich wypiąć i nie zapłacić, skoro nie mają zleconej pracy. Rozumiem, że wiesz dokładnie ile osób zostało zwolnionych i że zgodnie z przepisami były to zwolnienia grupowe? Strasznie wkurza mnie szerzenie plotek na anonimowych forach. A potem jak ktoś, komu się praca w Vivus podoba pisze jak jest według niego, to zostaje zakrzyczany.

@Miranda

Może i Vivus nie jest idealnym pracodawcą , ale nie przesadzajmy. Grupówki oznaczałyby 10% spadku zatrudnienia z tego co, wiem, czyli ok 20- 25 osób w ciągu miesiąca, a na pewno tyle osób nie odeszło . Wszyscy teraz zwalniają , to niektórym w Vivusie się dostało, szkoda żalu wylewać , lepiej roboty poszukać. Ja się cieszę , że zostałam, targety wyrabiam, premia może trochę mniejsza, ale jest płącona regularnie . Nie ma co narzekać.

@Amnesty

Może i się śmieją , ale przynajmniej mają stablilną pracę , bo sa naprawdę mega dobrzy w tym , co robią .

@Ewelina

Jakie zwolnienia grupowe ? definicje sobie poczytaj , co to jest zwolnienie grupowe .....poza tym , dlaczego by firma miała uciekać od mówienia otwracie o grupówkach , gdyby takowe były ? Przecież zwiazków zawodowych nie ma, żdnych extra warunków nikt by nie dostał . Badzmy realistami ...

Krystian
@Elza

gdzie tu mowa o stabilizacji? to jest załosne i dla obu stron. Po pierwsze taki mega kierownik skoro byl na tyle swietny to czemu nagle nim nie jest bo co pracy nie ma? ludzie jakos siegaja po pozyczki, moze wina jest zupelnie gdzie indziej. Trzeba by wlaczyc myslenie, ktorego niektorym brakuje. A skoro jest na tyle swietny bo zostal pseudo kierownikiem, to widac ze chyba nie do konca bo taka osoba powinna sie jednak bardziej cenic.

Krystian
@Elza

to ze formalnie nie sa to grupowki bo Vivus tylko tym wyzszym proponuje umowy o prace, nota bene na ogloszeniach o prace a potem na rozmowach kwalifikacyjnych jakos sie tym nie chwali, ze to dla wybranych tylko to nie znaczy ze tak nie jest. Firma jest dosc dobra w omijaniu prawa, zawiera umowy zlecenie, ktore powinny byc umowami o prace, zwolnienia rozciagniete w czasie to oficjalnie nikt sie nie czepia. Poza tym moim zdaniem, to ze niektorzy mowia co mysla czy to od razu oznacza ze maja zal? moze po prostu chca powiedziec prawde, wiadomo jak sie pracuje to sie lepeij nie odzywac, bo jak nie wchodzisz gdzie trzeba to jak nie za to to za inne sie czepna. Pracowalem dosc dlugo i jestem bardzo zadowolony ze zmiany pracy i nie polecam, typowe korpo nie liczy sie z szeregowym pracownikeim, a poza tym zaczela sie robic firma juz rodzinna

@Krystian

Czyli już nie pracujesz, ale wiesz ile osób zostało zwolnionych i że stanowiska kierownicze zlikwidowane :D I wiesz, że ludzie biorą pożyczki, choć nie masz dostępu do systemu. Rozumiem, że masz również porównanie danych o obrotach firmy sprzed i teraz w trakcie koronawirusa? :) I wziąłeś pod uwagę zmiany w prawie i niższe koszty pożyczek? To wszystko pozwala Ci wymyślać bzdury, że firma nie ucierpiała na pandemii i zwolniła dla własnego widzimisie. Niech Ci może Twoje źródła doniosą kilka faktów, a nie tylko interpretacje. Jeśli np. firma ogranicza współpracę z zewnętrznymi firmami to jak ma być praca dla osoby, która się do tej pory zajmowała taką współpracą? I nikt nie myśli, że właśnie dlatego, że firma ceni sobie tych kierowników, znalazła dla nich inne stanowisko. Jak komuś nie pasuje, może szukać pracy. Ciekawe ile stanowisk kierowniczych w dobie pandemii się znajdzie w innych firmach...

Just
@Miranda

A czy w dziale księgowości również były zwolnienia i degradacje?

@Just

Degradację to powinny być w hr wyjątkowo liczny dzial. I widać że nie ma co robic

Fanta
@Korona

W internecie każdy łatwo wystawia opinię bo jest anonimowy, firma zła, kadra zarządzająca zła, generalnie wszystko złe. Szkoda tylko że większość z "byłych pracowników" pisze takie opinie anonimowo, gdyby było inaczej można by porozmawiać o ich podejściu do pracy np. urlop po nim od razu l4 następnie kilka/kilkanaście dni pracy i powtórka z rozrywki lub ich chamskie i aroganckie podejście zarówno do pracowników jak i klientów, ewentualnie wałki które robili, są też byli pracownicy którzy przeszli do konkurencji ale cały czas wykorzystują stare znajomości by wiedzieć co się w firmie dzieje a potem to wykorzystują. Grupowe zwolnienia, ludzie na umowach zlecenie nie mają szans o czym wy piszecie?

@Fanta

Widac ze tez masz bledne informacje. Dlaczego uwazasz ze kazdy pracownik byl na l4 czy urlopie? a skoro tak sie czepiasz umowy zleconej to na moja wiedze ona CHYBA NIE KORZYSTA Z URLOPU. a moze byly wczesniej rozmowy tylko nikt nie sluchal? a jak sluchal to sie odgrywal. Skad to wiesz? wiec moze mow za siebie. Owszem z tego co pisza poprzednicy o zwolnieniach. duzo osob odeszlo, ja akurat zrobilem to sam. A skoro firma jak wiekszosc duzych proponuje umowy to na wejscie nie jest swietna taka za jaka sie uwaza. Bo szanowane firmy zatrudniaja uczciwie i nie kombinuja. A nie mydli oczy benefitami. Tak tak umowa zlecenie uczciwa skoro prawo daje taka mozliwosc. Natomiast badzmy szczerzy pracownik ma okrojone prawa. wiec skoro czesc ma umowe zlecona to i oficjalnie nie sa to zwolnienia grupowe ale czy aby na pewno? Kto tu nie gra uczciwie. a tak z drugiej strony jak to sie czepiasz l4 to co pracownik jak nie choruje to dobry a jak po 3 latach zachoruje to zly !!!!, bo jakos osobiscie znam takie przypadki. no super czyli co orac mozna. Rece opadaja

A ja wciąż pracuję i mi dobrze
@Tomasz

Przypomnę, że warunki zatrudnienia poznajesz PRZED zatrudnieniem, skoro wszędzie jest lepiej niż w Vivus to czemu ludzie decydują się na tą złą umowę zlecenie właśnie tu? Jak widać Tomasz, też już nie pracujesz, a masz widzę dużo do powiedzenia o tym, co się dzieje TERAZ. Osobiście wiem o co najmniej 2 osobach na lewym L4 - każdy w firmie o tym wie, a te straszne HRy, co się tak nudzą, jakoś tego do ZUSu nie zgłaszają :) Czego akurat nie rozumiem, nasłać kontrolę i ukrócić ściemnianie. I raczej o ściemnianiu mówimy, a nie o ludziach co faktycznie zachorowali.

Used to be
@A ja wciąż pracuję i mi dobrze

Ekwiwalentu i wynagrodzenia ostatniego dnia pracy też nie potrafią wypłacić a to również nie jest zgodne z cytowanym już tu kodeksem pracy! Urlop 14 dni też nie wszystkim się należy... żenada.

Fakt
@Krystian

Były pracowniku windy, Krystian, Miranda i pozostali, którzy mają odwagę pisać prawdę, dziękuję Wam z całego serca za wpisy i zgadzam się w 100% z Waszymi spostrzeżeniami i opiniami. Również nie polecam nikomu pracy w tej korporacji wśród zakłamanej kadry zarządu i w atmosferze tłuczenia hajsu w ramach targerów wymyslanych przez właścicieli tego molocha finansowego. Gdy zachorowałem nikt nie podał mi ręki, nie zapytał jak pomóc, za to bardzo szybko zapomniano o moich wcześniejszych rewelacyjnych wynikach pracy. O żenującej kontroli mojego L4 przez Zus na wniosek pracodawcy szkoda wspominać, zanim choroba w pełni się rozwinęła zostałem bez pracy.Trudno mi pisać jakiekolwiek pozytywne rzeczy o tej firmie, może jedynie fajnie się zapowiadało a na koniec miły kierownik powiedział, że mu przykro i nie od niego to zależało, wierzę mu. Reasumuąc - dobrego pracodawcę poznaje się w biedzie. Również oddycham z ulgą, że nie jestem obecnie w sytuacji zwolnionych Vivusów i jednocześnie pozdrawiam ich wszystkich - nie odpuszczajcie, walczcie o swoje prawa :-)

Jam
@Miranda

To wszystko prawda co tu jest opisane

@Elza

Hmm może to jest myśl?! Związki zawodowe! Dzięki!! Pomyślimy. Może uda się ludzi zmobilizować!

@były pracownik

Dotyczy to zwłaszcza wiceprezesa, który merytorycznie nie najlepiej sobie radzi i jakby poprzedni Prezes nadal był w firmie, to by go wyrzucił, co sam powtarzał kilka razy. Zrobił sobie prywatny folwark wymieniających wszystkich pracowników, jakich zastał w momencie przyjścia i teraz uważa, że to jego prywatna spółka. Robi, co chce, a Pani Prezes nie bardzo zna się na jego działce, on w zasadzie także, ale dobrze udaje, a Centrala nie ma o niczym pojęcia. Nie pisząc o swoistym mobbingu, który stosuje wyżywając się za swoją niewiedzę na pracownikach.

Eurydyka
@Zenek

Coś ci się Zenku wyraźnie miesza, bo wiceprezes został wiceprezesem kilka miesięcy po odejściu poprzedniego prezesa. Zresztą, mówisz o czasach które w firmie są już wręcz prehistorią. Twoja ocena merytoryki wiceprezesa też jest już nieaktualna. Owszem, został rzucony na głęboką wodę, bo przyszedł z zewnątrz, ale szybko się ogarnął. A Centrala to go akurat powinna ozłocić za to, że miał odwagę szarpnąć cuglami (to co ty nazywasz "robieniem co chce") w paru sprawach.

tochybanieprawda?
@Fakt

Z moich informacji wynika, że Vivus nigdy nie bawił się w kontrolowanie zwolnień lekarskich, nawet tych lewych (np. osoby, która chwaliła się innym pracownikom, że udaje chorobę). Więc chyba lekka ściema? A jeśli nawet pracodawca nasyła kontrolę (do czego ma pełne prawo), to nie traci się pracy jeśli powód zwolnienia chorobowego jest uczciwy, tylko zostaje się na uczciwym L4 :) Także coś kręcisz chyba. Wiem o co najmniej 3 osobach, które poważnie chorowały w Vivus i firma stanęła na wysokości zadania bardzo ich wspierając.

Urszula
@tochybanieprawda?

Z tym nasyłaniem kontroli, to nie musi tego robić pracodawca. ZUS robi to z własnej inicjatywy i to wcale często (piszę z doświadczenia).

Czy rozmowa rekrutacyjna w Vivus Finance sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Hen

To zależy od stanowiska :) Jeśli wymagana jest znajomość angielskiego to będzie to sprawdzone na rozmowie.

Zenek

Jeśli ktoś z rekrutujących zna ten język, lub jakiś inny, to wówczas może taka szansa jest.

Jakie wartości są cenione w Vivus Finance sp. z o.o.?

Hej, Vivus ma 5 wartości: Energia, Pasja, Otwartość, Uczciwość i Kreatywność. Wszystkie są równie ważne, choć chyba najczęściej przewija się, że najważniejsi są ludzie :) I pewnie sporo byłych pracowników temu zaprzeczy, ale ja uważam, że naprawdę firma dba o pracownika, nawet w covidowym kryzysie.

Zenek

Jak przyjdzie co do czego, to wartościami jest, nękanie pracownika, brak poszanowania, upodlenie, maobbing, robienie pośmiewiska, odebranie godności, brak profesjonalizmu i kompetencji u przełożonych oraz dbanie tylko o swoich.

Wiecie może czy w Vivus Finance sp. z o.o. szukają chętnych na staż?

Zenek

Darmowy tak, a nawet na stałe!

Kaja

Słyszałam, że znowu były zwolnienia, prawda to?

@Kaja

witali ostatnio nowe osoby więc chyba nie :)

@pracownik

No typowa zagrywka pozwalniac tych co za dużo zarabiają będą nowi zrobią co trzeba A dostaną mniej

No name
@Kaja

Przy takiej ilości menadżerów i stanowisk o dziwnych nazwach nikt nie zauważy, że kogoś nie ma, że jest ktoś nowy... typowe korpo.

Asia
@Tomasz

Dokładnie tak robią, przykre to bardzo.

Jank

Trafne spostrzeżenie

Edyta
@Tomasz

Hm, a mogę dowiedzieć się jak wyglądają w Vivusie stawki dla nowych pracowników a jak dla tych co już pracują jakiś czas? Jak zmienia się na przestrzeni np. roku pensja? O ile rośnie i w jaki sposób można wypracować sobie podwyżkę?

Lokaj
@Edyta

Jakie stanowisko? Przecież to nie wygląda tak samo na różnych poziomach.

Mike

Jakiś czas temu brałem udział w rekrutacji w tej firmie, wpierw rozmowa tel, potem rozmowa przez kamerkę godzinna, a na koniec test godzinny w siedzibie, który poszedł zdecydowanie dobrze. Na każdym etapie obiecywane było, że niezależnie od wyniku rekrutacji się odezwą no ale oczywiście była cisza. Niepowazne zachowanie

@Mike

Drogi Kandydacie, Najmocniej przepraszamy, że tak się stało. Wyjątkowo mogło się tak zdarzyć. Przepraszamy jeszcze raz i życzymy powodzenia w karierze zawodowej. Pozdrawiam, Agnieszka

Edyta
@Mike

Mogłabym Cię podpytać o rekrutację w Vivus Finance? Jak przebiegała rozmowa, o co Cię na niej pytano? Jak wyglądał test, czy był trudny? Myślisz, że każdemu uda się go rozwiązać?

Zastanawiam się nad złożeniem aplikacji w tej firmie. Nie sugeruję się wypowiedziami poniżej jednego z użytkowników. Może ktoś z obecnych pracowników powiedzieć jak wyglądają aktualnie, realne zarobki netto na stanowisku doradca ds. Pożyczek?

Pionek Agory

Umowy - zlecenia, wysokie targety kwotowe, większość rozmów na CC to obsługa klienta, a nie sprzedaż… 2000 pln/mies. Można pracować zdalnie. Jak na Warszawę i koszty utrzymania w tym mieście, to pracownicy chyba dokładają się do tego interesu…

@Pionek Agory

Proszę , nie pisz bzdur . Akurat na zlecenie możesz zarobić więcej niż na umowie - do tego sam sobie wybierasz ile godzin i kiedy konkretnie chcesz pracować . To jest mega elastyczne podejście . 2 tysiące to możesz zarobić jak jesteś totalnym leniem sprzedażowym i robisz coś tylko przez pare godzin tygodniowo . Także odpoczynku w nadchodzącym tygodniu życzę ... bo raczej nie nie efektywnego tygodnia pracy z ...takim podejściem ????

Jaja
@Berta

Jaka władza takie pionki !!!! Mądry tylko poleciłem (usunięte przez administratora)

@Berta

Tak, tak Berto. Vivus jest cymes! To różni roszczeniowcy, wylewają swoje żale na GoWorku.

@Pionek Agory

Nie twierdzę, że Vivus jest bez wad. Ale też nie zgadzam się na pisanie nieprawdy. A to , że ludzie , którzy odeszli w "niesławie " z firmy dają tu upust swoim negatywnym emocjom - to akurat jest potwierdzony fakt .

Teresa
@Pionek Agory

Czy kwota, którą podałeś, to całkowite zarobki? Może Vivus oferuje też jakiś rodzaj premii, bądź benefity pozapłacowe? Wspominasz o pracy zdalnej, czy firma zapewnia komputery i telefony?

@Teresa

@Teresa. Tak, firma zapewnia sprzęt do pracy zdalnej (laptop, słuchawki z mikrofonem, myszkę i modem). Nic nie wiem o benefitach pozapłacowych. Premii czy prowizji nigdy nie ujrzałem. Naturalnie za ten aspekt odpowiada dział kontroli jakości rozmów. Możesz uruchomić pożyczek na 500 tyś. i nie zobaczyć żadnej premii, bo osoba oceniająca Twoje rozmowy dopatrzy się błędów.

@Pionek Agory

Żeby stracić całkowiecie premię przez jakość rozmów, to trzeba się serio postarać :D JUż jakiś czas zauważam, że są w CC osoby, którym się nie chce, olewają klientow, a potem maja pretensje do calego swiata, ze im zle oceniaja rozmowy. Przynajmniej sie potwierdzilo, co pisala kolezanka wyzej - negatywnie wypowiadaja sie tu glownie ci, ktorym nie poszlo.

Pionek Agory

Muszą wam płacić „ekstra” za pisanie tych kocopołów. A może jest to Syndrom Sztokholmski… Trzymaj się zatem tej fantastycznej, transparentnej firmy. Pracujesz na cudzy rachunek, a jak prześledzisz przepływ środków 4finance, to może otworzą Ci się oczy…

@Pionek Agory

Nikt to nikomu nie płaci za pisanie czegokolwiek . Fakty są takie , ze ponad połowa obecnego składu pracuje co najmniej 3 lata - wiem , bi sama mam taki staż - to chyba dowód , ze nie może być tak źle jak piszesz . Nikt by tyle nie wytrzymał . Zatem Twoje opinie są mocno subiektywne .

@Berta

Świątek, piątek i niedziela, a na dodatek „non-profit” - pisanie kocopołów na GoWorku. Tym zajmują się wieloletni pracownicy Vivusa, kiedy nie walczą między sobą o klienta z wnioskiem o pożyczkę.

@Pionek Agory

Chłopie wybacz ale większych bredni nie czytałem, 2000 pln/msc? Będąc na umowie zlecenie to musiałbyś przez większość miesiąca nie pracować aby mieć tak niskie zarobki, co do premii to nie zależy ona od widzimisię działu jakości tylko od wielu czynników a przede wszystkim od samego pracownika jeśli masz gdzieś procedury kombinujesz jakby tu zarobić a się nie narobić to Twoja sprawa, zatrudniając się w dziale obsługi klienta masz pretensje że większość rozmów nie jest "sprzedażowych"?. Jakoś 95-100% zespołu dostaje premie więc pytanie czy to z nimi jest coś nie tak czy może z Twoim podejściem "bo mnie się należy"?, pracuję od wielu lat i widziałem niejedną osobę z podejściem "bo myślałem/myślałam że za nic będę dostawać grube hajsy", niestety tak to nie działa. Odnośnie pozostałych zarzutów to może najpierw zapytam od kiedy pracowałeś w Vivusie? A i mi nikt nie płaci za pisanie na goworku pochlebnych opinii po prostu jestem uczulony na głupie (usunięte przez administratora)

@Teresa

Kwota którą podał jest według mnie specjalnie mocno zaniżona żeby wpis osiągnął odpowiedni efekt ;) oprócz podstawy jest też premia do tego różne benefity;)

@Maca

Wymień zatem te benefity… Marchewka w postaci umowy o pracę na czas określony? A może uścisk dłoni prezesa? Insynuowanie jakobym nie przykładał się do pracy pozostawiam bez komentarza… Podobnie kwestię „samodzielnego ustalania czasu pracy” - może miałeś na myśli nadgodziny? Administrator uciął jednak część wypowiedzi, a chciałbym wiedzieć jakich epitetów użyłeś pod moim adresem. Potencjalni kandydaci również chętnie dowiedzą się o atmosferze panującej w firmie.

@Pionek Agory

biorąc pod uwagę, że piszesz, że nie zobaczyłeś premii, bo dział jakości to Maca ma chyba rację - skoro miałeś tak niskie oceny rozmów to musiało być z nimi coś nie tak :D ale oczywiście to Vivus jest zły, bo wymaga dobrej obsługi klienta w dziale obsługi klienta :D mam tylko nadzieję, że już dawno rzuciłeś to "patologiczne" miejsce, bo najbardziej bawią mnie ludzie, którzy jęczą, ale dalej pracują :D

@hahaha

Maca. Ja rozumiem, że możesz nie mieć alternatywy i stąd pisanie tych kocopołów. Zapewniam, że moje rozmowy z klientami były na wysokim poziomie, co potwierdziła w mailu osoba odpowiedzialna za ocenę jakości. Podsumowując: wysokie targety, toksyczna atmosfera ocierająca się o mobbing, umowy zlecenia - jak się rozchorujesz…to zostajesz bez środków do życia.

@Pionek Agory

na umowie zlecenia można płacić składkę chorobową, tak tylko podpowiem :) jasne, spoko, Tobie nie poszło, "mobbingowali" CIę, a jednak ludzie po kilka lat pracują. i bez głupot plisss z tym syndromem sztokholmskim. mam nadzieję, że masz teraz umowę o pracę, targety same się robią a szef głaszcze cię codziennie po główce. a, i płacą ci za to nicnierobienie 10tys miesięcznie ;)

@hahaha

Umowa o pracę, prywatna opieka medyczna, multisport oraz karta edenred na drobne wydatki. Codziennie świeże owoce do dyspozycji. Przyjazna atmosfera. Osiem godzin dziennie - bez sobót niedziel i świąt. A zatem można trafić lepiej.

@Pionek Agory

w zasadzie wymieniłeś wszystko, co ja mam w Vivusie :D no, owoców brak, bo pracujemy z domu (teraz trochę zaczynamy wracać do biura). a akurat pracujące weekendy są wiadome podczas rozmowy o pracę, że będą czasem zmiany weekendowe, więc każdy wybiera pracę pod siebie :)

@hahaha

Masz doskonałe kwalifikacje na team leadera! Kłamiesz tak, że nawet nie drgnie Ci powieka.

@Pionek Agory

Mam: - umowę o pracę - pakiet w Medicover (mogę też dokupić dla partnera / dzieci) - 3 pakiety Multisport do wyboru - jak nie chcę opieki medycznej i sportu, mam 150zł przelewane co miesiąc na platformę benefitową i mogę sobie np. zamienić na bon do Empiku - do tego średnio raz na kwartał firma świętuje razem z nami dobre wyniki i każdy dostaje bon do pyszne.pl czy doładowanie w tej platformie benefitów Nie mam owoców codziennie, bo pracuję z domu ;) Twoim zdaniem atmosfera była średnia, moim jest super - mam prawo mieć swoje zdanie czy tylko Twoje jest właściwe? Zacząłeś od umowy zlecenia, więc faktycznie część rzeczy Cię ominęło, ale nie zarzucaj mi kłamstwa, bo większość zespołu ma umowę o pracę i benefity, o których piszę. Najłatwiej anonimowo wypluwać swoje żale. A przecież pracujemy zdalnie, więc skoro tak Cię źle traktowano i otarło się o (usunięte przez administratora) wystarczyło udowodnić to pokazując rozmowy z Teamsa. Tak jeszcze analizuję co wypisujesz - niby nierealne targety, a jednoczesnie piszesz, że jak ktoś sprzeda nawet 500tys to i tak premii nie dostanie. No to da się sprzedać coś na tej infolinii czy jednak nie? :D

@Pionek Agory

Pod Twoim adresem nie użyłem żadnych epitetów bo szanuję to że ktoś ma inne zdanie, po prostu zbyt dosadnie określiłem co myślę o takich wpisach. Do tej pory nie napisałeś od kiedy pracowałeś w Vivusie a to ma znaczenie.Wybacz ale obserwując Twoje posty to mam przed oczami alfę i omegę który wie wszystko najlepiej i nieważne ile osób się z nim nie zgodzi to i tak wiesz lepiej bo pracowałeś miesiąc czy tam dwa. Podejrzewam że jeśli bym napisał że oprócz umowy o pracę, benefitów,mam służbowe auto to i tak byś to przebił tym co oferuje Ci nowa firma;)Czy nowa firma oferuje w okresie letnim lodówki wypchane (usunięte przez administratora) lodami? Wątpię;). Jednego nie rozumiem, napisałeś że od widzimisię osoby z działu jakości zależy premia której nie zobaczyłeś a po kilku postach piszesz że dostałeś maila z działu jakości że masz super rozmowy, wychodzi na to że osoba przez którą nie miałeś premii jednocześnie wysyła Ci maila z pochwałą że masz super rozmowy?. Wybacz chaotyczny sposób w jaki pisze ale taki już jestem z kolei Twoje starannie dobieranie słów i elokwencja we wpisach na gowork widocznie nijak miała się do rozmów z klientami;) ot taka mała różnica. Ze swojej strony życzę Ci jak najlepiej, wielu sukcesów w nowej pracy, awansów i jak najwięcej owoców;) Mam taką radę na przyszłość, nie rób z siebie "co to nie ja" pisząc że ktoś "broni" firmy w której pracuje bo nie ma innej alternatywy bo jedyną osobą która płacze jesteś Ty,osobiście mnie to dziwi bo jeśli zmieniłbym pracę na lepszą to nie robiłbym z siebie błazna wylewając żale na goworku;)

Tomasz

oj widać że dobrze w sprawach kadrowych się orientujesz. Kazali Ci napisać czy tak z własnej woli? a może kolejna Pani z HR? bo widac na tym portalu ze jednak dział hr jak zawsze jest aktywny :) Pracujesz to pracuj nikt Ci nie broni :D, Ludzie owszem się decydują na umowę zlecenie bo są karmieni benefitami i pustymi obietnicami. A być może nie mają innej możliwości? Może są tak naiwni, nie wiem to ich musisz zapytać . Umowa o pracę w perspektywie czasu, awans itd a jak przychodzi co do czego to jak zwykle. Co do tego czy ktoś ma lewe czy nie zwolnienie to nie mnie i tobie oceniać, a jak Cie tak to boli że ktoś choruje to idź do Zusu. Rozwiejesz swoje wątpliwości. Zwalnianie ludzi na l4 jest słabe a już sporo przed pandemia były przypadki takie, i ludzie mieli podsuwane porozumienie stron. Wiesz ja nie jestem dzieckiem żeby (jak to robi spora część ) nagle udawać że nie znam osoby z która pracowałem parę lat. Normalną sprawa jest że ludzie się spotykają i rozmawiają chyba ze i Ty uważasz ze najlepiej udawać że nie widzą na ulicy :D i nagle nie odbierają telefonu czy blokują na portalach,.Słabe i dziecinne. I tylko świadczy o mega rodzinnej atmosferze w firmie. Wszyscy równi a jednak nie. Słabe i bardzo się cieszę że wybrałem świadomie inna ścieżkę kariery

Obecnie pracujaca
@Tomasz

I to jest właśnie "super" w GoWorku. Jak gdzieś pracujesz i ci dobrze i o tym napiszesz, to ci napiszą, że na pewno kazali albo w ogole jestes z HR czy innego zarzadu. Cudnie :D "Zwalnianie ludzi na L4 jest słabe" - pewnie jest, nie wiem o jakich przypadkach piszesz, ale mysle sobie, ze tez słabe dla firmy blokować etat jak wiesz, że ktoś nie wróci. albo wraca na chwilkę i znów idzie na L4. Cieszę się, że masz kontakt z ludźmi z firmy, jednak coś dobrego Cię w tym Vivusie spotkało ;) Niemniej jednak nie ma Cię na miejscu więc nie siej plotek, co?

@Tomasz

Drogi Tomaszu , Jak sam zauważyłeś HR jest tu aktywny i podpisuje się dość czytelnie pod swoimi postami , zatem nie mamy potrzeby , żeby prosić kogokolwiek o wstawiennictwo . Proszę nie pisz tu o rzeczach, które nie miały miejsca – jeśli Ci brakuje jakiejś wiedzy – wpadnij , zapraszam pogadamy, wyjaśnię Ci prawo pracy , które uniemożliwia zwolnienia na L4. Do reszty wybacz się , nie odniosę, to sa Twoje subiektywne odczucia, które nie mają nic wspólnego z prawdą i niech tak zostanie. Miłego dnia.

@Obecnie pracujaca

a skąd wiesz ze taka osoba nie wróci? Ktoś się kontaktuje, pyta czy coś się stało? Może np pomoc? Są bardzo różne sytuacje i dopóki nie porozmawiasz z taką osobą tego nie wiesz . To proste zdanie mogłoby wiele wyjaśnić po prostu. Nie napisałem, że wszystko co złe to spotkało mnie w Vivusie, czytać warto ze zrozumieniem. Natomiast piszę tu o nieprawidłowościach, które z przykrością stwierdzam, że są, były i pewnie będą. Bądź jak wolisz sprytnym obchodzeniu prawa. Oczywiście to słowo przeciwko słowu i najłatwiej powiedzieć plotki. A w którym momencie? w tym że Vivus zatrudnia na zlecenie? w tym, że wciska zwolnienia za porozumieniem, czy może że firma rodzinna albo jak nie wchodzisz gdzie trzeba bądź mówisz co myślisz to długo nie popracujesz? Najprościej powiedzieć nie prawda, plotka itd Ale to są fakty a tak swoja droga to w każdej plotce jest ziarno prawdy. :D

@Ania z HR

Tez Ci życzę Aniu miłego dnia. Droga Aniu o ile wiem Kodeks pracy i prawo pracy to umowa o pracę. Faktem jest że część pracowników, ma bądź miała umowę zlecenie. Co jak co, ale o ile wiem nie mają takich samych praw Więc czy obowiązuje ten zapis? Chyba nie :) Tak samo mając np 20 osób na umowie zleceniu, które pracuje od dłuższego czasu jest zwolnione nie możemy mówić o zwolnieniu grupowym fakt !!!! bo to umowa o pracę nie jest. I o to chodzi. Z iloma osobami pożegnała się firma od stycznia? z iloma w okresie pandemii? a ilu miało zlecenie ilu o prace, może to warto policzyć! Oczywiście wszyscy z którymi się pożegnała to Ci źli, nie wykonywali obowiązków prawidłowo, mieli gdzieś prace itd :D Tak tak wiem, wewnętrzna sprawa firmy. Odczucia co do firmy są ważne, bo to wielu osobom może w przyszłości ułatwić podjęcie decyzji co do swojej kariery zawodowej. Wybacz ale do reszty się nie odniosę i ostatnią rzeczą na jaką mam ochotę to nieszczere uśmiechy :) Tak jak zadowolonej pracownicy powiem i Tobie, w każdej plotce jest prawdy ziarno, a odczucia nie biorą się z sufitu. Jak widać wielu jest jednak niezadowolonych pracowników, może warto się zastanowić dlaczego nikt w trakcie pracy nie przyszedł nie powiedział, ? Nawet jeśli twierdzisz że to moje odczucia to jak myślisz czemu nie miałem ochoty się nimi podzielić w trakcie pracy!!! Na tym właśnie polega wasz problem. Także pozdrawiam serdecznie

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Vivus Finance sp. z o.o.?

Truskawka

Jasne że żart. Dobra atmosfera to pic na wodę. Firma jest dobra w stwarzaniu pozorów

Tak, bardzo podobnie, jakby taka atmosfera była, to i efektywność by się znalazła. Jest to firma, która dba tylko o kadrę zarządzającą, kłamiąca w sprawozdaniach do grupy, podające nieprawdziwe dane. Atmosfera jest dyskryminująca z tendencją do mobbingu i ostatnio ukrywa się zwolnienia grupowe, rozkładając je w czasie, aby w ciągu 30 dni nie było 20 osób, co sprzeczne jest z art. 58 kc.

Obecny pracownik

Biorąc pod uwagę, że niemalże z dnia na dzień przeszliśmy na pracę zdalną, firma działa, a ludzie z domów pracują tak samo wydajnie, to chyba jednak byli pracownicy się mylą :) Każdemu będzie coś przeszkadzać, to oczywiste. Jednak w Vivus jest bardzo dużo osób, które pracują dobre kilka lat, więc chyba z tą atmosferą jednak jest dobrze :) Przykro mi, że zostałeś/aś zwolniona, ale oskarżanie o mobbing to chyba za daleko idąca interpretacja? Drażni mnie, że ludzie wypisują takie bzdury anonimowo na forum, bo zostali zwolnieni, ale jak pracowali to jakoś nic im nie przeszkadzało (bo rozumiem, że nie zgłosiłeś/aś do tej pory nigdzie tego rzekomego mobbingu?). Było tak źle, a jednak nie zmieniłeś/aś pracy, to ciekawe :)

CBM

Czy firma przewiduje możliwość pracy zdalnej w czasie epidemii koronawirusa?

@CBM

Tak, znaczną większością firmy pracujemy zdalnie w tym czasie .

Tak spokojnie na wątku czy to z jakiegoś powodu? Słyszałem, że firma dobra i zastanawiam się czy rekrutuje?

Czy w obrębie jednego działu w Vivus Finance sp. z o.o. są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Tak . Wszyscy nasi TL to byli pracownicy ze stanowisk agenckich/ specjalistycznych

pyt

na jakie premie można liczyć w dziale windykacji ? Czy są do osiągnięcia dla wszystkich ?

odpowiedź
@pyt

Na wysokość premii wpływa kilka czynników m.in: realizacja celu zespołowego, realizacja celów indywidualnych (kwota zwindykowana) oraz call monitoring. Kiedy jakość rozmów jest na ustalonym przez firmę minimalnym poziomie to zawsze otrzymasz premię, jej wysokość zależy głównie od tego jak efektywny jesteś i jak wygląda kwota którą zwindykujesz w danym miesiącu.

Były pracownik windykacja

Spędziłem tutaj kilka lat .Mniej więcej o 2 za długo. Płaca nie adekwatna do nawału pracy. Robisz 3 razy tyle co w innych firmach pożyczkowych za te same albo mniejsze pieniądze. Wymagania jak od kierownika pensja jak młodszego specjalisty. Polecam dla osób rozpoczynających pracę ale nie dla doświadczonych. Dużo benefitow to plus ale jednocześnie przykrywka do słabych zarobków. Ja trafiłem na w miarę ok przełożonych. Natomiast tam pracownik nie liczy się ale to nie wina przełożonych tylko wytycznych jakie mają od góry i jak są szkoleni tak to widzę. To takie korpo w wydaniu niebankowych.

cc
@Były pracownik windykacja

Były pracowniku, fakt, że to korpozj.......bnia, potwierdzam.

Tom

Acha.

@Były pracownik windykacja

Były pracowniku windykacji szanujemy Twoją decyzję o rozwoju poza strukturami naszej firmy. Postronne osoby czytające ten wpis informujemy, że wynagrodzenie na windykacji telefonicznej utrzymujemy na poziomie rynkowym. Tobie były pracowniku dziękujemy za pracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

@cc

Mimo mało merytorycznej wartości twojego wpisu odniosę się do niego. Dla znaczącej większości pracowników Vivus to bardzo dobre miejsce pracy. W tym roku uzyskaliśmy tytuł "Great Place to Work" przechodząc skomplikowany audyt i ocenę kultury organizacyjnej. W część ankietowej to sami pracownicy wyrażali swoje opinie na temat pracy w firmie i ku zapewne Twojemu zaskoczeniu większość ich ocen była pozytywna. W poprzednich dwóch latach uzyskaliśmy tytuł "Najlepszego Pracodawcy" a w jeszcze dwóch poprzednich wyróżnienie "Inwestor w Kapitał Ludzki" Chciałam także stanowczo wyrazić mój sprzeciw wobec bezpodstawnego hejtu i wulgaryzmów w Twojej wypowiedzi.

ehh
@cc

#hejttonieopinia

cc
@Agnieszka

Wykropkowałem dosadne określenie, można usunąć, jesli kogoś tak razi, choć w pracy często słyszę bardziej dosadne rzeczy i to ze strony kadry kierowniczej. Jaki tam hejt, jak ja potwierdziłem, że zgadzam się z opinią byłego pracownika windy. Pozytywne jest to, że przynajmniej jego nie wyzywacie jeszcze od hejterów i tym podobnych.

Agnieszka

Zawsze może być taka sytuacja, że ktoś znajdzie ofertę pracy, która będzie dla niego bardziej atrakcyjna, pod różnymi względami, finansowym także albo bardziej dopasowana do jego kompetencji i podejmie decyzję o odejściu z firmy. Jak rozumiem tak się stało w Twoim przypadku i naprawdę życzymy Ci powodzenia. To nie jest żadna korpo gadka, podpisuję się pod tym, co napisała Ania.

@Agnieszka

Zgadza się Agnieszko i po to między innymi jest go work aby wymieniać się opiniami o miejscach pracy i płacy aby nie trafić tam gdzie nie nasze miejsce.

@Były pracownik windykacji

Mam inne zdanie w tej kwestii. Tutaj przeważnie wypowiadają się pracownicy, którzy są z jakiś powodów niezadowoleni, gdyż np. nie przeszli rekrutacji wewnętrznej i nie dostali awansu, ich oczekiwania finansowe się zmieniły, mają z kimś konflikt i nie potrafią o tym szczerze pogadać, dostali zimną pizzę... Rzadko kiedy wypowiadają się osoby, które są zadowolone. Może należałoby to zmienić? Temat do zastanowienia. Tutaj obraz organizacji, czy działu nie jest obiektywny i prawdziwy. Pogłębiają ten fakt negatywne opinie jednostek, które mają formę generalizacji. Dodatkowo, każdy może napisać tutaj cokolwiek, co mu ślina na język przyniesie.

@Agnieszka

No to jest przeciwwaga dla strony, na której firma się promuje i zamieszcza superlatywy. To dobrze, bo dzięki Go Work, powstaje obiektywny, prawdziwy obraz warunków pracy w firmie. Z tego co ludzie piszą, to rozmawiali o problemach z przełożonymi, więc po co piszesz, że nie potrafią. Wygląda na to, że firma nie potrafi rozwiązywać pewnych problemów i godziwie płacić pracownikom contact center, zwłaszcza doświadczonym. Nie ma generalizacji, gdy ludzie piszą, że osobiście nie polecają tej pracy, jeśli tego nie rozumiesz, to ja nie mam więcej pytań, dla mnie i chyba każdego myślącego czytającego, to oczywiste, że każdy wyraża własne zdanie. To, że można napisać, co ślina na język, to chyba ok, nie jesteśmy dziećmi, wolisz cenzurę? Jak ktoś ma uzasadnione zastrzeżenia, to może zgłosić post administratorowi.

@czytelnik

Przeciwwaga jak najbardziej, gdyby były tu równe szanse. Na go worku jest anonimowość i nigdy nie masz pewności, czy to na pewno pisze pracownik, czy ktoś kto chce zaszkodzić firmie, a znam takie przypadki. O generalizacjach już pisałam, ale napiszę jeszcze raz. Oczywiście że piszesz za siebie...mh...to jest jasne, ale często są tu wypowiedzi będące uogólnieniami. Znajdź różnice: "Wynagrodzenie dla bardziej doświadczonych pracowników jest za niskie" vs. "Moje wynagrodzenie w kontekście mojego doswiadczenia jest za niskie" lub "Nie ma awansów" vs. "Uczestniczyłem w kilku rekrutacjach, ale nie dostałem awansu". Te drugie sformułowania pozostawiaja przestrzeń dla potencjalnych pozytywnych wypowiedzi typu:"Jestem zadowolony z mojego wynagrodzenia" lub "Właśnie dostałem awans do innego działu". Nawet jak ktoś tak napisze, to przecież osoba posługująca się uogólnieniami napisała, że nie ma awansow, albo wynagrodzenia są za niskie, więc jak to? Co do zgłaszania do administratora treści naruszających czyjeś dobra osobiste, jasne, robimy to, choć szkoda, że niektore wypowiedzi tego wymagają.

Mikołaj
@Były pracownik windykacja

Czyli w zasadzie wynagrodzenie nie było wg. Ciebie w żadnym stopniu adekwatne do wykonywanych obowiązków, których i tak było o wiele za dużo? Mógłbyś wymienić benefity przysługujące w ramach współpracy z "Vivus"? Dzięki z góry za odpowiedź.

@Agnieszka

Jak dla mnie wystarczy poczytać wszystkie komentarze na forum, by mieć ogląd. Rozumiem, że każda opinia jest indywidualna, więc nie przeszkadza mi, że np. "Były pracownik windy" użył sformułowania: "Płaca nie adekwatna do nawału pracy. Robisz 3 razy tyle co w innych firmach pożyczkowych za te same albo mniejsze pieniądze. Wymagania jak od kierownika pensja jak młodszego specjalisty", bo po pierwsze sporo innych osób na tym forum ma takie lub bardzo podobne zastrzeżenia i to wg mnie powinien być dla firmy od dawna ważny sygnał do zmian na korzyść pracowników, po drugie, dla mnie jest jasne, że ten pracownik wyraża swoją indywidualną opinię i czepianie się, że to generalizowanie wg mnie nie ma sensu, ale to moje zdanie i możemy kulturalnie pozostać każde przy swoim. To samo dotyczy podanych przez Ciebie przykładów, w kontekście ogółu opinii na całym forum, bo jakaś część ludzi, większość, z tego, co można przeczytać, awansów nie dostaje, więc napisze, że awansów nie ma i czuje rozczarownie. Co do anonimowości - wg mnie ma ona swoje plusy, wielu osobom łatwiej w ten sposób szczerze napisać, zasygnalizować, że coś jest nie tak, wolą robić to anonimowo, jak sama wiesz. Publiczne forum, moim zdaniem, to taka ostateczność, co świadczy o tym, że nie udało się w firmie uzyskać lepszego rynkowego wynagrodzenia czy rozwiązać jakiegoś konfliktu/problemu z przełożonymi. Różne są zapewne przypadki, nie wnikam w Twoje doświadczenia, ale rozumiem, że z góry zakładasz coś, na podstawie jakichś znanych Tobie przypadków. Takie fora mają to do siebie, że czasem zdarzy się wypowiedź do wymoderowania, taka jest wolność słowa. Ja uważam, że ten serwis jest potrzebny i jest w porządku. Ludzie też wcale nie są tacy źli i kłamliwi, czasem trzeba ich po prostu umieć słuchać i zrozumieć. To moje zdanie. Życzę więcej wiary i pozytywnego nastawienia do świata, to przecież podobno jedna z podstawowych wartości firmy.

@czytelnik

Argument mówiący o tym, że być może to kilka osób tak uważa a nie jedna nadal nie uzasadnia generalizacji. To nie jest czepianie się, tylko merytoryczna dyskusja. Publiczne forum to nie ostateczność, tylko wybór rozwiązania, które jest kontrproduktywne, gdyż w żadnym stopniu poprzez te wymianę zdań nie przybliżamy się do mądrego i konstruktywnego rozwiązana problemu. Anonimowość piszących skutecznie wiąże nam ręce. Nie zakładam z góry czegoś, to nadinterpretacja mojej wypowiedzi. Nadinterpretowanie to forma manipulacji. "Ludzie są źli i kłamliwi". Ja mam inne zdanie w tej kwestii. Życzenia, dziękuję, przyjmuję, pozytywnego nastawienia nigdy dość.

@Mikołaj

Wynagrodzenie zasadnicze o to mi chodziło nie pisałem o premii(tutaj sprawa w Vivus wygląda tak (usunięte przez administratora) jak najwięcej na słuchawce bo jest ranking a nie procent od kwoty itd chodzi żeby dawać najlepszym i żeby się ścigali a nie żeby każdemu dać premie adekwatnie do jego wykonanie pracy. Benefity to prywatna opieka medyczna Multisport , imprezy firmowe konkursy i czasem jakieś obiady lody oto w biurze.

@Agnieszka

Moim zdaniem coś jednak zakładasz z góry, pisząc, że: "nigdy nie masz pewności, czy to na pewno pisze pracownik, czy ktoś kto chce zaszkodzić firmie". Nigdy, to generalizacja, bo jeśli znam kilka osób piszących, to jestem pewien czyje to opinie, ale nie ma co się czepiać, spoko ;) Twoja koleżanka z HR stwierdziła, że pisze jedna niezadowolona osoba. Ponadto zarzucasz ludziom kłamstwa, manipulacje. Nie chciałbym zarzucać Wam manipulacji ani kłamstw, bo to nie w moim stylu i rozumiem że Wasze zarzuty mogą wynikać z faktu, iż jest tyle negatywnych opinii na tamat firmy, której przedstawicielkami jesteście. Natomiast właśnie biorąc pod uwagę takie wcześniejsze wypowiedzi na temat osób piszących, bez żadnych nadinterpretacji, pragnąłem podkreślić byś dopuściła także możliwość, że ludzie piszący, bo o nich mowa, wcale nie są tacy źli i kłamliwi. Tak jak napisał "Były pracownik windy", forum jest po to by dzielić się opiniami o warunkach pracy i płacy z innymi. I podtrzymuję, że moim zdaniem publiczne forum to ostateczność, w przypadku gdy np. doświadczonemu "Byłemu pracownikowi windy" nie udało się uzyskać w firmie lepszego rynkowego wynagrodzenia i zaistniała konieczność zmiany pracy i/lub nie udało się rozwiązać konfliktu/problemu z przełożonymi. Szanuję Twoje zdanie, że to wybór kontrproduktywnego rozwiązania, to zawsze Wasz wybór, jak interpretować. Ja uważam, że to dzielenie by jak to świetnie ujął "Były pracownik wondy" - nie trafić tam, gdzie nie nasze miejsce. Skoro anonimowość wiąże Wam ręce, to zachęcanie pracowników by anonimowo zgłaszali różne problemy w pracy też chyba nie ma sensu. Czy przypadkiem sami sobie trochę nie zaprzeczacie... Ok, częściowo się zgodzę, odnośnie merytoryki w dyskusji, jasne, że dobrze by było, gdyby każdy umiał w sposób idealny wyrazić własną opinię, co nie zmienia faktu, że dla mnie wszystko jest zrozumiałe. Jeszcze takie moje spostrzeżenie - na Go Work piszą zarówno osoby zadowolone, jak i niezadowolone. Przeglądam opinie o różnych firmach. Zastanawiam się nad przyczyną Twojej generalizacji, że na Go Work piszą przeważnie osoby niezadowolone. Niemniej jednak, mam nadzieję, że moje życzenia przydadzą Ci się w praktyce, w tym się całkowicie zgadzamy - pozytywnego nastawienia nigdy dość :) Serdeczności :))

@Agnieszka

"pracownik windy" nie "wondy" oczywiście i "dzielenie się opiniami" ;)

Kasia z CC

Cześć! Jestem team leaderem w dziale Customer Care. Ogarnia mnie niesamowity smutek i żal czytając te opinie. Jestem po prostu w szoku. Nie, nie jestem konsultantką - wiec co ja tam mogę wiedzieć,nie? Otóż wręcz przeciwnie. Pracuje w Vivus prawie 4 lata. Zaczynałam od „słuchawki”. Po 9 miesiącach mojej pracy otworzyła się rekrutacja na Team Leadera działu CC, od tamtej pory jestem w tym miejscu. Jestem zadowolona z pracy, z atmosfery, z mojego zespołu, z przełożonych, wynagrodzenia. Oczywiście nie zawsze jest kolorowo (życie) Codziennie znajdzie się coś co mi nie pasuje - nie wylewam tego anonimowo, rozmawiam z przełożonym lub z HR business partnerem - wiem, że zawsze znajdą dla mnie czas i wysłuchają. Uważam Vivus za rzetelna firmę, która daje możliwość rozwoju i inwestuje w pracownika. Na przestrzeni 4 lat odbyłam wiele szkoleń na które sama nie mogłabym sobie pozwolić - za co dziękuje pracodawcy - bo ważny jest dla mnie rozwój. Na przełomie kilku miesięcy z mojego zespołu awansowało 4 konsultantów do innych działów! Jestem z nich ogromnie dumna i cieszę się, że Vivus nadal daje taka możliwość. Rekrutacji jest czasem mniej czasem więcej - wiele osób bierze w nich udział, wiele dobrych osób nie dostaje awansu ze względu na to, że wygrał po prostu lepszy dla danego zespołu kandydat. Sama pół roku temu brałam udział w rekrutacji na wyższe stanowisko. Mimo mojego wysiłku, starań i pracy włożonej w rekrutacje, nie udało mi się, mimo, że na rozmowie wypadłam świetnie. Dlaczego? Wygrała rekrutacje osoba lepsza ode mnie w tamtym momencie na to stanowisko. Jest to dla mnie kompletnie zrozumiałe. Osobiście dostałam konstruktywny Feedback i i wiem nad czym mam pracować - za co też dziękuje, bo jest to dla mnie cenne! Nie zawsze zgadzamy się z wyborem, czasem liczymy, że ktoś się dostanie lub sami bardzo chcemy się dostać i jesteśmy rozgoryczeni gdy się nie uda ale nie wylewajmy w taki sposób jadu.. Czytając te wpisy jest mi naprawdę przykro ponieważ dotyka to również mojej osoby. Targety są wysokie, zgadzam się. Mamy zmniejszyć? Stać w miejscu? Nie rozwijać się? Jaka to praca? Połączeń jest dużo? Jest to infolinia połączeń przychodzących - wiec tak są na niej połączenia i jest ich dużo. Szczerze? Cieszmy się! Oznacza to, ze cały czas jesteśmy „na fali” dzięki temu mamy prace, która jest serio fajna! Pracuje u nas wiele młodych osób, poza wynagrodzeniem co jest w pracy ważne? Czy nie właśnie rozwój i doświadczenie? Czy Vivus tego nie zapewnia? To jest pierwsza firma, w której mam takie możliwości, jest to tez firma, która wymaga - bez tego nie ma rozwoju. Dlatego dziękuje, że wymaga, że cały czas rozwija, daje nowe doświadczenia! Drogi czytelniku, który zastanawiasz się nad pracą w naszej firmie. Serdecznie zapraszam aby przyjść i samemu się przekonać jak jest! U nas nie ma bezsensownego patrzenia w ścianę - cały czas coś się dzieje i cały czas mamy ręce pełne roboty, dzięki temu czas leci szybko a to wszystko w miłej atmosferze super współpracowników! Dodam również, że według mojej opinii nakład pracy jest adekwatny do wynagrodzenia. Dodatkowo firma zapewnia WACHLARZ benefitów (kiedyś na jednym ze szkoleń zostaliśmy poproszeni o wypisanie benefitów, które daje nam firma - zabrakło mi kartki aby je wszystkie wypisać!) Na chwile obecna czuje się w Vivusie bardzo dobrze. I wiem a nawet jestem pewna, że wiele osób również.

Rysiek z Klanu
@Kasia z CC

Team leaderko, żal (i smutek) nie może Cię ogarniać czytając, bo żal nie czyta. Żal (i smutek), że takie osoby zostają team leaderami..

@Rysiek z Klanu

Smutne jest to, że na podstawie jednej pomyłki w budowie zdania (personifikacji żalu) wyciagasz wnioski na temat danej osoby. Same ogólniki i zawoalowana krytyka. Polecam Ci do przeczytania książki: "Porozumienie bez przemocy" Rosenberga i "Trening asertywności" Marii Król-Fijewskiej. Zakładam, że nie jest Ci łatwo z tą złością...

Rysiek z Klanu
@Agnieszka

Może nie na podstawie jednej pomyłki? ;-) Nie chodzi o personifikację żalu, polecam się dokształcić. To Ty piszesz o złości, nie ja. Może sama potrzebujesz rekomendacji literackich ;-)

uczciwy

Go Work to bardzo cenna strona. Tu pracownicy mogą się jeszcze w miarę swobodnie wypowiedzieć, mimo, że pewna reprezentanka Vivus próbowała deprecjonować znaczenie serwisu Go Work dla ludzi poszukujących pracy, którzy mają tutaj cenną możliwość wymiany informacji między wszystkimi pracownikami, tymi obecnymi, jak i byłymi oraz potencjalnymi w przeciwieństwie do prywatnych stron, gdzie firma pieje tylko peany na swoją korzyść. Myślę że każdy realnie podchodzi do tematu, nie trzeba ludzi pouczać, jak mają postępować i które strony odwiedzać. Z wypowiedzi owej reprezentantki Vivusa wnioskuję, że wiele opinii pracowników Vivusa na stronie Go Work jest niewygodnych dla Niej i dla firmy, ale to nie powód by atakować osoby wypowiadające się i oskarżać o hejt. Administratorzy Go Work umieją odróżniać opinie od hejtu, bez obaw. Osobiście nie polecam pracy w Vivus ze względu na: - niskie zarobki na szczeblu call center - wysokie targety i nieadekwatny do zarobków wysiłek, jaki jest potrzebny by target dla firmy zrealizować - mrzonki o awansie, gdy awansują tylko nieliczni, często z nieznanych innym przyczyn (?) - słabe relacje z przełożonymi, piszą, że zawsze wysłuchają, w realu jednak wiele spraw pozostaje bez rozwiązania - wręczanie wypowiedzeń za porozumieniem stron - na co większość się niestety zgadza (osobiście będę preferować bez porozumienia stron lub dyscylinarkę a następnie Sąd Pracy)

uczciwy

A ja mam takie zdanie na temat pracy w Vivus, pani zaś nie ma monpolu na prawdę.

uczciwy

Ma pani prawo do własnego zdania, ja jednak nie piszę "pani Agnieszka aka spam", trochę szacunku droga pani. Chyba, że to taki nawyk z pracy dla zarządu Vivus.

@uczciwy

To nie mój wpis. Ja co chciałam już napisałam.

@uczciwy

Oczywiście - Twoja opinia. Jednak fakty zdają się przeczyć Twojej opinii. Zarobki na szczeblu call center są wyższe niż rynkowa średnia - polecam raporty pracuj.pl, który agreguje takie dane. Targety, tak jak pisali Panowie z CC wyrabiane są przez przytłaczającą większość pracowników. To praca, wysiłek jest niezbędny. Awansują najlepsi. Rozumiem rozgoryczenie - ale rozkład normalny jest nieubłagany. Żeby najlepsi mogli awansować, najgorsi nie mogą. Tym bardziej rozumiem Twój żal. To nie są jednak nieznane innym przyczyny - dopiero co parę osób z CC `awansowało do innych działów. Kiedy przełożony Cię nie wysłuchał? Jesteś w stanie przytoczyć konkretną sytuację? Wręczanie wypowiedzeń za porozumieniem stron, w sytuacji gdy wyniki są kiepskie lub pracownicy coś przeskrobali jest wadą? Niesamowite ;) Ja byłem przekonany, że to ukłon pracodawcy w ich stronę.

@uczciwy

nie Agnieszka. Po prostu komentuje różnorodność tresci publikowanych przez szanownego Pana. Nie trzeba być detektywem aby połączyć to w całość.

@Maciek

Mam własne zdanie na temat tego kto w tej firmie awansował, kiedy i dlaczego oraz jak się traktuje pracowników. Widocznie piszemy o innych faktach. Co do form wypowiedzeń są różne, i z różnych powodów bywają korzystniejsze dla pracownika, który może dochodzić swoich praw przed sądem.

@spam

Co do łączenia faktów na forum i powiązywania moich wpisów z innymi, polecam lepiej przyglądać się faktom w pracy.

@uczciwy

Zgadzam się. To również nie było trudne.

Uczciwy
@uczciwy

Tak, Go Work jest bardzo cenną stroną gdzie każdy anonimowo może napisać co chce i nie ma możliwości by to zweryfikować. Każdy może napisać co chce i nie ma znaczenia czy jest to pracownik który był chamski dla klientów i dostał wypowiedzenie czy też "lizus" Go Work przyjmie wszystko .

@uczciwy

Całkowicie się zgadzam , że GOWORK to użyteczna platforma do wymiany myśli. Szczególnie jeśli sa konkretne . Jak już tu kilka razy padło , powtórzę raz jeszcze : w Vivusie nie trzymamy na siłę , jeśli ktoś ma lepsze szanse rozwoju - to naprawdę nie musi tu być. Mamy wystarczająco dużo naprawdę fajnych, zadowolonych ludzi , z którymi chcemy tworzyć naszą społeczność. To oni stanowią naszą Wartość !! Jeśli komuś tak bardzo przeszkadza, że to ktoś inny jest awansowany, a nie on/ ona to proponuję nie czekać na 'porozumienie stron" z naszej strony :-) , a samemu złożyć wypowiedzenie. Widzę , że opinia jednego z uczestników forum jest od długiego czasu bardzo negatywna, regularnie atakuje naszych pracowników , którzy wypowiadają się o firmie pozytywnie , ale jednocześnie ta osoba nadal pracuje w Vivusie i "straszy " Sądem Pracy . Zadziwiające ???? . Wnioski w tym temacie pozostawiam wszystkim czytelnikom. Miłego Dnia !

Tom

Jaki to dział jest

Zszokowana

Witam wszystkich, Od dłuższego czasu sledze forum i nie mogę uwierzyć negatywnym opiniom na temat pracodawcy dlatego postanowilam zareagować. Pracuję od kilku lat i mam wrażenie ze osoby negatywnie sie wypowiadajace sa złe o to że wgl pracują i czegoś się od nich wymaga. Drodzy przecież jeżeli coś sie komuś nie podoba bo np je zimną pizze to przecież bez problemu moze zmienić pracodawcę. Socjal jaki mamy zapewniony jest naprawdę na wysokim poziomie i uważam że nie jedna firma może nam pozazdrościć. Nie jestem z kadry menedżerskiej a jedynie ,, zwykłym,, pracowikiem. Zarzuty dotyczące pożegnania z pracownikami też muszę skomentować ponieważ znam dwa przypadki w których nastapilo pożegnanie które w zupełności bylo uzasadnione postawą pracownika. Firma bardzo przychylnie podchodzi do osób które mają poważne problemy zdrowotne, kobiet w ciąży czy np. tragedii losowych. Nie raz organizowane były zbiórki mające na celu wsparcie leczenia członków rodziny pracownika.

FF

Pracuje od niedawna i nie ma na co narzekać. Premia do wyrobienia i dla mnie jest ważne, by mieć wolne gdy potrzebuje, zawsze to mogę zgłosić w grafiku i nie ma z tym problemu. Na początek dużo nauki, ale dałam radę. Ciągle jakies inicjatywy i luz, ja tego nie miałam w poprzedniej pracy, zmiana na plus.

Krystyna
@FF

W takim razie to dobrze, że - jak na razie - jesteś zadowolony z pracy w Vivus Finance. Wspomniałeś, iż na początku jest jednak sporo nauki, co jest oczywiście zrozumiałe. A czy można tam liczyć na szkolenia, które jeszcze mocniej wypływałyby na rozwój kompetencji pracowników?

FF
@Krystyna

Tak, szkolenie wdrozeniowe to jedno z lepszych w jakich uczestniczyłam, wszystko jest jasno tłumaczone i jest bardzo ciekawie prowadzone.

anonimowy człek

Drodzy byli, obecni i potencjalni pracownicy Vivus. Pracuję tu ładnych parę lat więc chyba mam prawo się wypowiedzieć. Nie jesteśmy już tą małą firemką sprzed lat. Każdy z działów rozrósł się parokrotnie tak samo jak liczba Klientów, pożyczek, procesów i targetów. Taka kolej rzeczy. Nikt nie roztacza nad nami niewidzialnego kokonu ochronnego. Rzeczywistość jest brutalna i stanowi, że ten kto stoi w miejscu ten się cofa. To trochę nie w naszym stylu. Tak nawiasem mówiąc z matematycznego punktu widzenia odradzanie innym pracy w Viuvus nie powoduje, że na każdego z nas przypadnie mniej zadań - wręcz przeciwnie. Jak chcecie się dowiedzieć jak wygląda ta "bardziej zielona trawa" w innych CC to Wam opowiem. Nie wychodzicie na przerwę kiedy chcecie, do toalety, nie trzymacie telefonów przy sobie, no i zapominamy o notatkach, nie podchodzimy do tamtejszych Magdy, Marcina czy Kasi po pomoc. Jak czegoś nie umiemy to po premii. Drogi hejterze, hejterko kimkolwiek jesteś - publiczny hejt jest tak żenujący, że sam ten fakt deprecjonuje twoje / wasze słowa i w sumie się nie dziwię, że zamiast imion używacie nicków.

@anonimowy człek

I nie siedzi się w innych firmach cały dzień na facebooku i instagramie. Nasza droga hejterka siedzi przecież zaraz przy wyjściu z kuchni, więc widać, czym się zajmuje ^^

@anonimowy człek

Najpierw napisz, w którym miejscu ja kogoś hejtuję, pisząc opinię o pracy w firmie, na podstawie moich doświadczeń. Przeproś mnie teraz. Co do reszty Twojej wypowiedzi, mam za sobą pracę w innych cc i miło ją wspominam, bo niestety kierując się "ochami i achami" firmy Vivus, podjąłem swego czasu nieprzemyślaną decyzję o zmianie pracy a powrót do poprzedniej jest niemożliwy. Dlatego wyrażam własną opinię, by inni wzięli pod uwagę, że nie jest tak kolorowo, jak to niektórzy próbowali przedstawiać.

Zxy
@uczciwy

Czy w Warszawie są tylko dwaj pracodawcy (Vivus i ten były)? Jak coś jest nie halo to przecież tu lojalki nie ma.

@uczciwy

Przedstawianie opinii niezgodnych z faktami nie jest ok. Po prostu.

@uczciwy

Panie uczciwy abc nie wyglaszasz opini, próbujesz swoją opinie sprzedać jako fakty. Smutna jest bardzo ilość tej żółci.

anonimowy człek
@uczciwy

Wywołany do tablicy pytam gdzie w moim wywodzie jest powiazanie twojego nicku i sugestia hejtu. Czyżbyś sie podswiadomie poczuwał lub poczuwała?

@anonimowy człek

Zabierasz głos w dzisiejszej dyskusji odnośnie negatywnych opinii określonych bezpodstawnie, jako hejt, piszesz, że się nie dziwisz iż używamy nicków, zatem tak, odbieram ten zarzut do siebie, nie, nie poczuwam się do żadnego hejtu. Przyjmij do widomości - nie każdy kto używa nicka jest hejterem, a opinie to nie hejty.

@uczciwy

Ale bezpodstawne i skrajnie negatywne opinie - tak. Tutaj definicja -https://pl.wikipedia.org/wiki/Hejter. Nie ma nic bezpodstawnego w określaniu Twoich kłamstw jako hejt ;) Mam nadzieję, że nie kwestionujesz "braku rzeczowej argumentacji" który jest Ci zarzucany - ale co ktoś przytaczał dane i fakty, Ty wracałaś do emocjonalnych "opinii" i postawy "ja w imieniu nas wiem lepiej".

@Maciek

Ty za to, jako demagog wypadasz świetnie. Pomysł z obniżeniem pensji, rewelacja. Tak, masz rację, osoby które narzekają to kłamliwi hejterzy. Tak, masz rację, warunki pracy są lepsze teraz, gdy jest kilkaset osób, i śrubowane targety, niż gdy było kilkadziesiąt, bez targetów lub z minimalnymi. Tak, masz rację, przy tej ilości osób hałasu prawie nie ma, przecież są wyciszacze (w tym momencie mój gromki śmiech, wybacz, dotąd się powstrzymałem). Tak, masz rację, ten realny czas wykonywanych połączeń, niższy od średniego przesądza o wszystkim. Także narzekających i niezadowolonych nie ma, nie istnieją. Nie ma więc komu do was przychodzić, bo i po co. Reasumując pracownicy się mylą, a Vivus ma zawsze rację. Za to was "kocham". A poważnie, ja wyraziłem już swoją opinię, reszta była zgłaszana przełożonym i nic się nie zmieniło. Ale nie psujmy narracji, jest przecież (usunięte przez administratora) Mam inne zdanie na temat pracy w tej firmie, klimatu tam panującego i adekwatności zarobków do jakości warunków pracy i nakładu pracy jaką trzeba wykonać w cc by wyrobić targety. Jest ono poparte moimi doświadczeniami. Jeżeli uważasz, że Twoje stanowisko jest godziwie nagradzane, Twoje zarobki adekwatne do Twojego wysiłku, a poziom hałasu, stresu, uważasz za żaden, to szanuję Twoje zdanie, ale pracownicy mogą mieć inne, w zależności od stanowiska, od zarobków, stażu pracy itp. Nie zarzucaj mi kłamstw, bo mnie obrażasz.

@uczciwy

Konkrety to m. in. liczby. Podziel się nimi z nami abyśmy zrozumieli Twoją frustrację.

@uczciwy

Wspominałeś o tym, ile to trzeba rozmawiać z klientami (mając pretensje, że jesteśmy dla nich, a nie odwrotnie) - Mateusz przytoczył liczby wskazujące, że kiedyś ten czas rozmów był dłuższy. Pracuję w Vivusie od 5 lat, targety na CC zawsze były ;) Ja nie pracuję już przy obsłudze klienta, ale oczywiście również mam swoje targety do zrealizowania. Podobnie jak wypowiadające się dziewczyny z HR. A twierdziłeś, że nie. Co rozumiesz, przez warunki pracy? Kilka lat temu pracowaliśmy w o wiele mniej wygodnym miejscu, mieliśmy gorszą infrastrukturę, CC miało do dyspozycji dwa razy mniejszą powierzchnię, nie mieliśmy co drugi czy trzeci dzień jakichś lodów / owoców / śniadań, nie mogliśmy sami wybierać benefitów. Targety były. Robił je podobny odsetek pracowników - bo zgaduję, że na tej podstawie się wyznacza targety. Zgodnie z definicją (a podrzucam pierwszą z brzegu...https://mfiles.pl/pl/index.php/Warunki_pracy) warunki pracy się poprawiły. Trudno mi zrozumieć przekonanie, że pracodawca jest dla pracownika a nie odwrotnie. Ja zaczynałem w cc. Awansowałem kilkukrotnie w ciągu tych kilku lat. Ale musiałem się o to starać - bo za każdym razem w rekrutacjach wewnętrznych brało przynajmniej kilka osób. Pracodawca nie powinien (i na szczęście tego nie robi) doceniać ładnego uśmiechu, tylko kierować się swoim interesem - skończyliśmy z komunizmem, gdzie się po prostu należało - np. za staż. Za to mamy pełno możliwości, żeby się doszkalać. Niedawno ruszała druga edycja Sił Specjalnych - wiele osób z CC się do niej dostało. Większość pracowników, która brała udział w 1 edycji jest teraz managerami. Da się? Da. Jeśli kilka osób narzeka, zazwyczaj coś jest na rzeczy. Ale jeśli wszyscy chwalą wyciszacze a jedna nie... No cóż, trudno wtedy mu uwierzyć. Oczywiście, że niezadowoleni pracownicy istnieją - ale wyniki ankiet prowadzonych przez podmioty trzecie (a to na ich podstawie najwyraźniej dostajemy tyle nagród HRowych) wykazują, że jest takich osób niewiele. Cytując "If there is nothing wrong with the universe, maybe you're the problem?" Ja np. jak mi się coś nie podoba, zgłaszam to. Zazwyczaj z propozycją rozwiązania. I kilka moich pomysłów wdrożono. Na CC też są przynajmniej dwie osoby które znam, a które ciągle mają pomysły co można poprawić. I jedna, która ciągle myśli, jak można ułatwić życie klientom. Reasumując Twoje stanowisko (i bazując na faktach). Pracuję mniej, niż rok - dwa lata temu, pracuję w lepszych warunkach, mam więcej czasu na kawę / herbatę / mam sporo czasu wolnego który spędzam w necie / moja pensja jest wyższa niż średnia na podobnym stanowisku - ale chcę podwyżkę. I w ogóle postuluję parytety: na każdą osobę, która awansuje bo jest najlepsza, powinna przypadać jedna, która wypadła blado. To chcesz powiedzieć? W pierwszej części swojego komentarza wskazałem kilka miejsc, w których manipulowałeś - a to forma kłamstwa.

@Maciek

Mam inne zdanie na ten temat i już je wyraziłem. Przy okazji, chyba mylisz moje wypowiedzi z wypowiedziami innych osób..

XLS
@uczciwy

Masz inne zdanie i już je wyraziłeś. Powtarzasz się, kolego. Zostałeś zalany argumentami, że w oczach Twoich współpracowników sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Sam przyjmij w końcu do wiadomości, że to tylko Twoja opinia i daruj już sobie przekonywanie całego świata jaki Ty to nie jesteś pokrzywdzony. Jeśli taką postawę miałeś podczas tej rekrutacji o której pisałeś, to nic dziwnego, że nie zostałeś wybrany. Ja sam nie chciałbym w zespole kogoś takiego. Poza tym po co próbujesz pchać się dalej w struktury Vivusa skoro wg Ciebie to taka wujowa firma? Idź się realizować gdzieś, gdzie docenią Twoje roszczeniowe podejście a nam daj robić swoje. Zespół ciężko pracuje, żeby było w CC jak najlepiej a Ty sobie wycierasz tym gębę w internetach.

@uczciwy

To właśnie jest do Ciebie konkretnie. Piszesz o niskich zarobkach w CC i piszesz za wszystkich. Nie piszesz ja mało zarabiam versus moje oczekiwania/potrzeby. Piszesz o całym CC i Twoje wypowiedzi nie są poparte konkretami. To jest Twoja opinia, że Ty konkretnie za mało Twoim zdaniem zarabiasz i tak powinna być wyrażona, a nie o całym CC. Skąd taki wniosek? Jako firma nie możemy sobie pozwolić na nierynkowe wynagrodzenia. Co roku aktualizujemy raport płacowy, w którym porównujemy się z innymi firmami z sektora finansowego i trzymamy pod tym względem rękę na pulsie. Wynagrodzenia na CC są bardzo rynkowe. Ponadto aplikując do nas każdy musi obowiązkowo wypełnić formularz dotyczący oczekiwanego wynagrodzenia, wiec jak zdarza nam się dostać CV osoby z bardzo dużym doświadczeniem i wysokimi oczekiwaniami finansowymi to po prostu nie zawracamy jej i sobie głowy, choć nie raz uda nam się spotkać po środku. Negatywnie oceniasz włożony wysiłek versus zyski jakie z tego masz. Ok. Działania dorosłego człowieka w sytuacji niezadowolenia z jakiegoś faktu to szukanie konstruktywnych rozwiązań. W tym przypadku rozmowa z przełożonym, HR jak nie możemy spełnić czyiś oczekiwań to w ostateczności też szukanie rozwoju poza firmą. To są proste mądre działania. Podsumowując uważam, że manipulujesz informacjami, mówiąc że zarobki na CC są marne, to nieprawda. Prawa jest, że Ty jesteś ze swoich zarobków niezadowolony i żal wylewasz publicznie, mówiąc za wszystkich a nie a siebie. Nie dajesz ani sobie, ani nam szansy na konstruktywne działania, niszcząc manipulacjami wysiłek wielu osób. Podobnie z zarzutami dotyczącymi awansów. Znów Twoja narracja jest taka, że ich nie ma lub są z niewiadomych przyczyn. Ciekawe co powiedziałyby osoby, które właśnie awansowały albo te, które odpady, ale rozumieją dlaczego. Tylko one tu o tym nie piszą. Rozstawanie się z pracownikiem z opcją porozumienia stron? Zastanów się jeszcze raz nad tym argumentem proszę. Słowo opcja jest tu kluczowe. Ostatnio to rozstaliśmy się z kimś kto też chciał odejść z CC i było to pewnie z rok temu, tyle przecież tych odejść mamy…. Osobiście strasznie mi przykro, że komunikujemy się poprzez Go Work (cytując Ciebie to taka cenna strona....). Co poprzez to osiągnąłeś?

Mac

Który Ty Maciek jesteś?

Zostaw merytoryczną opinię o Vivus Finance sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Vivus Finance sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Vivus Finance sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Vivus Finance sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Vivus Finance sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Vivus Finance sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Vivus Finance sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 149 ocen.

Vivus Finance sp. z o.o.