Vivus Finance sp. z o.o.

Opinie o Vivus Finance sp. z o.o.

Edyta

@aaa, czy te kary, o których wspominałaś były wyszczególnione w umowie, którą podpisywałaś przed rozpoczęciem pracy? Jak wyglądała przerwa od wykonywanych obowiązków? Napisałaś również o wysokich wymaganiach. Mogłabyś je opisać? Twój komentarz będzie cenny dla osób aktualnie poszukujących pracy i zastanawiających się nad aplikowaniem do Vivus Finance sp. z o.o.

NIe polecam, płaca marna wymagania jak od kierownika, dokladaja pracy, stajesz na glowie robisz co mozesz a i tak wezma Cie na dywanik i powiedza ze nie widac efektow Twojej pracy ze sie nie starasz, fałszywi ludzie, najpierw Cie chwalą mówią jaki jesteś super jak cudownie sie z Toba pracuje, a potem jak drobną rzecz opuścisz bo w natłoku spraw jakie Ci dowalili wyleci Ci z głowy fakt że coś miałeś miałaś zapisać to robią afere na skale światową, i już jesteś nierobem już olewasz pracę. Wymyslalaj nowe procesy ktorych potem sienie trzymaja i maja pretensje ze nie dzialasz wg nich, oczekuja kreatywnosci na słuchawce, gdzie działasz wg schematu, dzień dobry dziękuję jak pomóc tak nie do widzenia, może trzeba śpiewać może tańczyć, nie dowiesz się bo oni sami nie wiedzą jak masz kreatywnie pracować, po prostu masz taki być i już, sam się domyśl o co chodzi.

aaa
@niebert 27.09.2016 02:45
Czytam niektóre komentarze i mam wrażenie, że pracujemy w innych firmach. Pracuje w Vivusie od roku na infolinii. Może premie...

@niebert masz całkowitą racje. U mnie w dziadowskim cc nie ma nawet wody dla pracownikow, kazdy sam musi przyniesc swoa butelke z woda jak chce pic, na przerwie nie bylam ani razu a juz miesiac pracuje, bo na przerwy trzeba sie zapisywac i lider udziela zgody kto moze isc, jestem zalamana, szkoda ze w moim miescie nie ma takiej firmy jak Vivus. W kuchni zawsze pustki bo malo kto ma zgode na przerwe, stoja tam automaty a kawa i herbata na ktorych dodatkowo zarabia cc . Okazuje sie, ze nie dostane nawet minimalnej w tym miesiacu. Jest mi tak przykro i chce mi sie plakac jak o tym mysle, bo to najgorsze miejsce jakie tylko moze byc. Ja rozumiem, ze przy komputereach nie mozna jesc i pic ale czasem mi słabo sie robi z głodu jak nawet na przerwe nie moge wyjsc. Nie przesstrzega sie prawa pracy, nie ma przerw 5 minutowych od przepracowanej godziny, firma oszczedza na czym sie tylko da kazac liderom narzucac nam jak najwieksza efektywnosc, z kazdym miesiacem jest zwiekszana! Doceniajcie swoja firme

aaa
@niebert 27.09.2016 02:45

zapomniałam napisać o karach, za nieobecność 100 zł kary, za spoznienie 10 zł kary, daja umowe zlecenie i usprawiedliwiaja nieobecnosc ylko zwolnieniem od lekarza i co ja mam zrobic :( nie bylo mnie 2 dni bo mialam maly wypadek w kuchni co mnie wylaczylo z pracy, lekarz mi odmowil wystawienia zwolnienia, bo jestem nieubezpieczona. Ta firma ma chore praktyki, ze az brak mi slow. Na umowie zleceniu zrobili miesieczny okres wypowiedzenia, a jak sie zrezygnuje wczesniej z pracy to 100 zl kary za brak dochowanego miesiecznego okresu + trzeba zwracac 300 zl za 8 dni szkolenia, ktore bylo mizerne i nie przygotowalo w ogole do pracy:( Dlazego taka firma jeszcze nikt sie nie zająl. To nei jest o vivusie tylko pewnym cc. Sami ocence czy warto narzekac na swoja firme:(

abgen
@od HR 03.03.2017 07:27
Droga/i Autorko/ Autorze tego listu. Jeżeli nie masz wiedzy jak wygląda polityka personalna firmy VIVUS to zapraszam do HR/ 2...

nieprawda, nie dbacie o pracowników chorych, dbacie o wyniki a pracownik chory to straty bzdury piszecie HR

Sweetka_09
@Niebert 15.03.2017 02:07
Zdesperowany, czy zwolniony pracownik? Zastanawia mnie co Tobą kieruje, żeby pisać tutaj takie bzdury? Skoro było Ci w Vivusi...

Cześć rozważam propozycję w Vivus , nie chcę znać dokładnych progów premiowych ale zależy mi tylko na trudności wyrobienia premii na poziomie 1000 zł , czy jest to do osiągnięcia dla powiedzmy osoby która się nie obija ale nie jest "wymiatającym windykatorem " Jeżeli mogłabym dostać taka informacje byłabym ogromnie wdzięczna

Pracujacy

@Pomidor Bardzo podoba mi się Twoja opinia , merytoryczna i pełna życiowych obserwacji. Żeby jeszcze dotarła do ludzi!!

Pomidor

To sobie trochę poczytałem... A teraz dorzucę coś od siebie, bo po przeczytaniu wpisów, w szczególności tych niezadowolonych, czuję taki obowiązek. Pracuje w Vivus już długo, bo blisko 5 lat. Przeszediśmy z firmą długą drogę i mogę powiedzieć, że jest to dobre miejsce pracy (dodam, że nie jest to mój pierwszy pracodawca, więc mam porównanie). Z całą pewnością firma przeszła w tym czasie ogromne zmiany. Z małego start up'u stała się dojrzałą organizacją, w której nadal drzemie ten sam startupowy duch. Jest organizacją, w której można spotkać osoby niezwykle zaangażowane, kreatywne, utożsamiające się z jej wartościami. Są również tacy, którzy przychodzą odwalić "swoje godziny" i wrócić do domu. Pod tym względem nie różnimy się od innych dojrzałych firm. Pamiętam czasy mega entuzjazmu, który towarzyszył wielu z nas w początkach tej firmy. W wielu ten entuzjazm pozostał. W części przygasł, ale kiedy trzeba zawsze mamy w sobie ten mały płomyczek, który można rozniecić w prawdziwy pożar: Energii, Pasji, Kreatywności, Otwartości i Uczciwości - naszych wartości, które wspólnie przyjeliśmy za NASZE. Vivus jest organizacją, która cały czas ewoluuje. Zmiany są i będą. W końcu obok śmierci i podatków, zmiana jest jedyną pewną rzeczą/stanem w naszym życiu. Szczerze polecam to miejsce osobom, które poza chorymi ambicjami, mają na tyle oleju w głowie, aby wiedzieć że sukces zawodowy poza samych "chceniem" i narzekanie na swój los, wymaga także ciężkiej pracy oraz pewnych umiejętności, które czasem należy pokazać zamiast tłamsić w sobie :)

Laluna

Ja mogę polecać pracę w firmie ale osobom , które taka prace lubią.

olasek09
@Laluna 05.09.2017 11:59
Ja mogę polecać pracę w firmie ale osobom , które taka prace lubią.

proszę o informacje czy ciężko jest wyrobić premie ok 1000 zł, mówimy o osobie z poważnym podejściem do pracy :) z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam

Basia

Dla mnie liczy się, nie tyle tylko jakie są warunki pracy - choć to jest bardzo istotne, ale również jaka jest atmosfera w stosunku do klienta, bo sposób podejścia i traktowania ludzi zawsze jest ten sam. Można zobaczyć m.in. inicjatywy tu: http://porownajpozyczke.pl/

Myślący

Zawsze będzie różnica zdań na temat firmy , zależy ona od pozycji w firmie.

DOBRA DUSZA

Szanowni Państwo, kieruję zapytanie w kwestii planów naprawczych w dziale monitoringu płatności (windykacji). Moja koleżanka, której będę ewentualnie służył pomocą prawną w przypadku zwolnienia, otrzymała plan naprawczy - abstrakcją całej tej sytuacji jest to, że otrzymuje premie za wyniki - NAJNIŻSZEGO PROGU, ALE OTRZYMUJE! więc czym się Państwo kierujecie w takich sytuacjach przydzielając jej plan naprawczego? Czy jakiekolwiek otrzymanie premii nie świadczy o zadowalającym wyniku pracownika co w dodatkowy sposób pozwala go wynagrodzić? Czy nie powinno wyglądać to w ten sposób, że całkowity brak premii od określonego czasu np. od 2 miesięcy - powinno być podstawą do nałożenia planu naprawczego, spowodowanego brakiem wyniku pracy? Ponadto, czy prawdą jest domniemanie, że system pracy w Państwa firmie nakłada poniekąd presję na nadgodziny? Rzekomo zarząd firmy ustalił taki rytm pracy, że osiągniecie "zadowalającego" dla niego wyniku jest możliwe tylko po odbyciu nadgodzin? Podobno Państwa pracownicy od poniedziałku do środy pracują nie 8h, a średnio po 10h - co w konsekwencji doprowadza do wzrostu wymaganego średniego wyniku pracy i działa niekorzystanie dla osób, które pracują zgodnie z Kodeksem Pracy i nie mają możliwości odbycia nadgodzin? Będę wdzięczny za informację zwrotną od przedstawiciela firmy PS. UWAGA JEŻELI JESTEŚ PRACOWNIKIEM I OTRZYMAŁEŚ PLAN NAPRAWCZY - TWOJA FIRMA WRĘCZA CI WYPOWIEDZENIE O PRACE ZA POROZUMIENIEM STRON - JEŻELI MASZ WĄTPLIWOŚCI I UWAŻASZ, ŻE TWOJE ZWOLNIENIE JEST NIEUCZCIWE - W ŻADNYM WYPADKU NIE PODPISUJ! PODPISUJĄC TAKI DOKUMENT ZGADZASZ SIĘ ZE WSZYSTKIM - PAMIĘTAJ, MASZ SZANSE WALCZYĆ O SWOJE PRAWA - JEST WIELE KANCELARII PRAWNYCH M.IN. MOJA, KTÓRE POMAGAJĄ WALCZYĆ Z NIEUCZCIWYM TRAKTOWANIEM PRACOWNIKÓW I DOCHODZENIEM NALEŻNEGO ODSZKODOWANIA

Przedstawiciel Pracodawcy
@DOBRA DUSZA 30.08.2017 11:29

Witam Pana, Z całym szacunkiem, ale Platforma GOWORK nie jest miejscem na którym, moglibyśmy się dzielić szczegółami dotyczącymi systemu premiowego stosowanego w naszym Departamencie Windykacji. W większości firm stosowane są system premiowe, które zazwyczaj składają się z kilku elementów. Często spotykanym zjawiskiem jest także przeprowadzanie okresowych rozmów z pracownikami podczas, których omawiane są ich wyniki pracy ustalając przy tym obszary wymagające ewentualnej poprawy, oczywiście o ile takie istnieją. Tym samym proponowanie gotowych rozwiązań i wskazywanie konkretnych punktów, na które pracownik winien zwrócić uwagę nie stanowi w żadnym stopniu naruszenia praw pracowniczych. Wręcz przeciwnie pracownik otrzymuje informację zwrotną jasno określającą zadania oraz kompetencje, które należy wzmocnić. Dodatkowo zapewniam, że pracownicy nie są zmuszani do godzin nadliczbowych, doskonale znane są nam limity zawarte w Kodeksie Pracy . Jak Pan z pewnością wie nadgodziny wynikają ze „szczególnych potrzeb pracodawcy” i jeśli rzeczywiście taka potrzeba się pojawia to po prostu pytamy naszych pracowników, kto mógłby zostać danego dnia dłużej w pracy- jednocześnie skrupulatnie analizując dobowe/ tygodniowe limity nadgodzin dla poszczególnych osób. Mam nadzieję, że przynajmniej w części odpowiedziałam na Pana pytania; pragnę podkreślić , że nie będziemy kontynuować korespondencji w tym temacie chcąc zachować jawność tematu tylko i wyłącznie w obrębie naszej organizacji. Z pozdrowieniami Przedstawiciel Pracodawcy

Tunezyjczyk

Czy stanowisko specjalisty ds. obsługi jest aktualne?

gość

Nie szanują szeregowego pracownika. Nie ma motywacji w podwyżce, ani w premii. Atmosfera coraz gorsza. Ludzie masowo odchodza.

Aneta

Ja obecnie pracuje na telemarketingu i nie polecam

Aneta z Tele
@Aneta 26.07.2017 19:41
Ja obecnie pracuje na telemarketingu i nie polecam

Droga autorko wpisu, jestem jedyną Anetą, która pracuje w telemarketingu. Prosze Cię nie podpisuj swoich opinii o Vivus moim imieniem. Ja- Aneta szczerze polecam pracę w VIVUS.

Ewela

Zwalniają ludzi gdy widzą że jest ktoś lepszy od nich. I zwalniają ludzi chorych. Koleżanką ciągnęła zwolnienie 4 miesiące bo ma raka umowę miała bezterminowa. Po czym.dziewczya z HR powiedziała jej dlaczego ja zwolnili no kur** patologia a to co się teraz dzieje target 200000 tys i masz premię . W tele [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] lider udaje fajnego ale znęca się trochę ale to przyjaciel menagera więc jest nie tykalny

M
@Ewela 26.07.2017 19:37

Droga autorko wpisu To co napisałaś całkowicie mija się z prawdą. Jeśli pracowałaś w Vivus lub wciąż jesteś z nami doskonale wiesz, że zawsze trzymamy się naszych vivusowych wartości.

kaczka
@M 31.07.2017 14:03

jedną z nich jest uczciwość a jakoś mało jej tam ostatnio :( może kiedyś to była firma która się tym kieruje teraz to tylko farsa

Patryk

Vivus Finance to fajna firma, ale dla niektórych.

Gość

Z miesiąca na miesiąc gorzej.

Halnywiatr

Nie rozumiem osób które uważają, że wystarczy przychodzić do pracy i z tego tytułu dostawać dobrą pensję. Na to trzeba zwyczajnie zapracować oraz na inne koszty, dlatego jeśli ktoś nie potrafi zrozumieć podstawowych zasad to może trzeba iść do szkoły?

Kuba

Czy aktualne są jeszcze praktyki w zespole wsparcia ? Bardzo interesuje mnie taka praca, może ktoś słyszał?

najlepsza w wyrzucaniu ludzi

Nie zatrudniajcie się , szybko was Agnieszka D. z hr zwolni, jest w tym dobra szczególnie bez powodów konkretnych, a potem mówi grupie z którą pracowałaś/eś że masz słabe wyniki i miałaś/es zwracaną wagę wielokrotnie ale nie poprawiłes/aś :) hahaha

Agnieszka z HR
@najlepsza w wyrzucaniu ludzi 24.06.2017 00:58

Jako wskazana w powyższym poście chciałabym się odnieść do Twojej wypowiedzi. Serdecznie zapraszam do aplikowania i dołączenia do Vivusowej społeczności te osoby, które rzetelnie i odpowiedzialnie podchodzą do swoich obowiązków i mają pozytywne nastawienie do siebie i świata. Każdego dnia staramy się dbać o siebie, by było nam tu w Vivusie po prostu fajnie i by umiejętnie łączyć przyjemne z pożytecznym. Rozstajemy się z osobami, które mają słabe wyniki lub/i ich postawa zaprzecza naszym wartościom, czego nie zmieniają mimo upomnień/szkoleń/wsparcia. Jeżeli nadal jest to dla Ciebie niezrozumiałe możesz skontaktować się ze mną bezpośrednio. Jestem otwarta na rozmowę.

Agnieszka z HR
@najlepsza w wyrzucaniu ludzi 24.06.2017 00:58

Halny

Czy firma nie ma zupełnie zapotrzebowania na nowych pracowników? Chciałabym zatrudnić się i już nawet złożyłam swoje cv. ale niestety nie dzwonią. Może ktoś ma wiedzę w tym temacie i mógłby podpowiedzieć.

Tomasz

Pokolenie X
@Tomasz 04.06.2017 10:56
Witam w jakich godzinach pracuje się na Stanowisku do spraw obsługi klienta? Czy weekendy są też pracujące?...

Witam, dział obsługi klienta pracuje cały czas. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 22:00.w sobotę i w niedzielę 8:00 - 20:00.

Neron

Zupełnie nie mogę znaleźć nowych ofert pracy. Może ktoś słyszał o pracy w departamencie windykacji? Wolę dowiedzieć się coś wcześniej przed rozmową z rekruterem firmy.

Iza

Vivus Finance sp. z o.o. nie ma obecnie wcale nowych ofert i dlatego mam pytanie może ktoś będzie wiedział. Czy firma nie ma zupełnie potrzeby zwiększania zatrudnienia? Jak się pracuje w firmie? Może ktoś napisze coś?

gość

@Desperat *wziąć

Natalia

Czy Vivus Finance Sp. z o.o. prowadzi aktualnie jakieś nowe rekrutacje? Chciałabym tu pracować , słyszałam dobre pinie o firmie. Jeszcze mam pytanie jak prowadzą rozmowę rekrutacyjną? Jaka jest atmosfera w firmie?

Marta
@Edyta 07.03.2017 13:36
Czy wiedzieliście, że w Vivus Finance sp. z o.o. celebrowane są ostatnie piątki miesiąca? Co o tym myślicie?...

Tak, są super! :)

Edyta

Czy firma inwestuje w rozwój swoich pracowników?

Kasia

Ja tu pracuje i jestem zadowolona :)

Dawno, dawno temu...

Firma w której awansujesz tylko jak wejdziesz pod biurko lub będziesz kablować ! Tyle w temacie!

Monika
@Dawno, dawno temu... 07.11.2016 21:08

Ale wszedzie tam tajk jest czy jakis konkretny dzial?

Halny
@Dawno, dawno temu... 07.11.2016 21:08

Bardzo mi Cię żal. Ja mam inne zdanie zupełnie odmienne

Dawno, dawno temu...

nanana

A ja jestem bardzo zadowolona. Obowiazki sa do ogarniecia, premia tez w zasiegu. TL sluza pomoca i nie ma atmosfery stresu. Wynagrodzenie podstawowe tez ok, np w porownaniu z Getinem to ziemia i kosmos :) Nie ma stresu, pospiechu, presji. Klimat pozytywny i z checia chodze do pracy.

Aga

pomocny
@Aga 19.07.2016 16:14
wysłałam wczoraj wniosek odezwała się do mnie dwa razy pani przelałam pieniądze i.... Cisza nie wiem co dalej........

AGa - zadzwoń 221 221 227 - na pewno dostaniesz wszystkie informacje

Elv

Powodzienia :) ja Vivusa lubie i ciesze sie, ze moge tu pracowac. Wiec trzymam kciuki :)

Zainteresowany

Dzięki. Wyśle CV zobaczymy ;-)

Nie szukam nowej pracy

Moim zdaniem opinie są skrajnie różne, bo część przyszła do pracy tylko po to, żeby przeczekać czy szukać czegoś innego - i jest święcie oburzona, że ktoś czegoś od nich wymaga. A druga część przyszła do Vivusa po to żeby pracować, szybko więc awansuje i ma pozytywne nastawienie. Oczywiście, są potem wrzucani do mitycznego "kierownictwa". Ja zaczynałem na słuchawce, a teraz jestem starszym specjalistą w zupełnie innym departamencie. I naprawdę nie widzę żadnego powodu, żeby narzekać. Nieraz też rozmawiam z "pracownikami produkcji" jak ich ktoś nazwał, i również nie słyszę narzekań. @Zainteresowany - jeśli chciałbyś u nas pracować, to po prostu weź udział w rekrutacji i na nikogo się nie oglądaj. Sam ocenisz jak jest - bo na goworku opinie zawsze będą silnie spolaryzowane w każdej dużej firmie. Ci którzy się nie rozwijają, zawsze będą winić kierownictwo, a sukces innych przypisywać nie ciężkiej pracy, tylko faworyzowaniu przez ten mityczny konstrukt. Póki nie przekonasz się na własne oczy, to nie uzyskasz obiektywne rzetelnej informacji.

Zainteresowany

A jak w takim razie na innych stanowiskach ? Nie mam na myśli call center tylko np. Stanowisko specjalisty ds. Windykacji prawnej?

bezo
@Zainteresowany 30.05.2016 08:02

skoro masz plan naprawczy to raczej jesteś leser niz osoba, której na czymś zależy zatem Twoja opinia średnio mnie przekonuje.sorrki

zaczynam szukać nowej pracy

Opinie na temat pracy w vivusie są różne, ponieważ wypowiadają się zarówno pracownicy produkcji czyli windykacji telefonicznej jak i również kierownictwo. Każda osoba która zamierza, szukać pracy na stanowisku windykacji call center, niech rozważy ten pomysł. O ile kilka, kilkanaście miesięcy temu, kiedy zaczynałam pracę, to naprawdę nie można by było się do niczego prawie przyczepić, tak na to chwilę, wzięłam się za siebie i zaczynam szukać nowej pracy. Kierownictwo swoimi wspaniałymi pomysłami chce ulepszać to miejsce, natomiast wymysł jakim jest tzw. "plan naprawczy" raczej nie skłoni do tego, aby na dłużej wiązać się z vivus.pl. Raczej każdy sobie zdaje sprawę z tego, że pracując na dialerze, nie zawsze będą wpadały super sprawy, a z tego przecież jesteśmy rozliczani. To jest po prostu chore. To co oferuje vivus, nie różni się prawie niczym od tego co można dostać w innej firmie, na podobnym stanowisku bądź i lepszym. Wiem co mówię, jestem po kilku spotkaniach w sprawie pracy i jestem dobrej myśli.

Zainteresowany

Dziwi mnie to że opinie o firmie są mega skrajne od super dobrych po bardzo złe.

to nie ja byłam ewą

[To Ja - 2016-05-18 11:09:11] Tak masz rację, atmosfera jest świetna w tej firmie! Wszyscy sie do siebie sztucznie uśmiechają a za plecami tylko patrzą jak podłożyć świnie. Niektórzy zrobią wszystko żeby tylko zyskać nieco uznania w oczach przełożonego. A najbardziej świetne ogarnięte to są awanse ze specjalisty na młodszego specjaliste, przyznam że bardziej świetnie ogarnietych to nie ma

Donia
@to nie ja byłam ewą 18.05.2016 16:52

bo jak przechodzisz z działu Obsługi Klienta do np. Marketingu - to chyba normalne ,że musisz zacząć od juniora , bo to jest zupełnie inna robota.....

To Ja

@ zainteresowany - awanse w tej firmie są non stop. To trzerba przyznac ze mają ogarnięte świetnie. Najpierw dają szansę na wewnętrzny rozwój i dopiero jak nikogo nie znajdą - szukają na zwenątrz. Atmosfera - lepszej nie mialem w zadnej innej firmie. Osobiscie polecam

Zainteresowany

To ja - pracujesz tam? Jak zarobki? Atmosfera? Jest możliwość awansu? Mam kilka lat doświadczenia w windykacji chce się dalej rozwijać i właśnie rozważam aplikacje na to stanowisko

Vera
@Zainteresowany 12.05.2016 16:28

uważam, że jest bardzo fajnie. Fajna ekipa, luźna atmosfera, roboty jest raczej normalnie, ani więcej ani mniej. spoko. mozna awansować albo przejść do innego działu jak ci się znudzi.

To Ja

@ Zainteresowany - warto! Serio firma jest super. Ci co tu wypisują są pewnie z konkurencji :)

Zainteresowany

A jak ze stanowiskiem specjalisty ds windykacji prawnej warto aplikować? Opinie jak widzę są różne....więc proszę o obiektywna informacje:-)

Półtoraczka

Czytam te komentarze i wyjść z zażenowania nie mogę, że osoby, które nie mając nawet licencjata w kieszeni i żadnego doświadczenia, dostając na starcie umowę o pracę, medicovera i dla chętnych multisporta, 3 tysie brutto podstawy narzekają na niskie wynagrodzenie. Kochani, gdy ja zaczynałam karierę zawodową, to moje wynagrodzenie wynosiło okrągłe zero przez kilka miesięcy, a pracodawca wyrzekał, że to ja jemu powinnam płacić za możliwość zdobycia doświadczenia. Poważnie koledzy i koleżanki, jeśli uważacie pracę na słuchawce za mało atrakcyjną, to po prostu spróbujcie z waszym brakiem wykształcenia, doświadczenia i nienormowanymi ze względu na studia godzinami dostępności znaleźć lepszą robotę. I nie dziwcie się, że to paskudne kierownictwo, które jednak w większości składa się z bystrych i doświadczonych specjalistów, a nie samych ludzi z przypadku i znajomych znajomych, coraz chętniej woli zatrudniać na słuchawkę osoby po pięćdziesiątce, bo okazuje się, że doświadczenie życiowe takich osób jest więcej warte niż wasze licencjaty. I nie chodzi mi o to, żeby was dołować, tylko abyście okazali trochę pokory i docenili to co macie. Acha, jeszcze jedno. Jeśli sądzicie, że w innych firmach prezesi nie mają humorów, nikt nigdy nie jest niesprawiedliwe potraktowany przez przełożonego, nikt na nikogo nie spojrzał krzywo za wzięcie UŻ-tki, a dyrektorzy zarabiają tyle co szeregowi pracownicy, to świadczy to tylko o jednym: że to jest wasza pierwsza praca i jeszcze nic nie wiecie o życiu. A nawet o przepisach - bo np. okresy wypowiedzenia wynikają z Kodeksu Pracy. W każdej firmie będziecie mieć takie same. To znaczy - w każdej, w której zaoferują wam etat, jak w Vivusie, a nie śmieciówkę. No dobra, dość już tego utyskiwania na dziś. Zwłaszcza, że niedługo może się i płace i warunki pracy nieco poprawią i będziecie trochę bardziej zadowoleni. Buźki.

sabat
@Półtoraczka 11.05.2016 03:25

No to jak się zmienią to bardzo dobrze... przynajmniej tyle dobrego, bo jak na razie kiepsko :(

popieram

Zgadzam się. Na forum kierownictwo czy zwał jak zwał TL, opisują jak to jest pięknie i kolorowo, ale chyba to z ich perspektywy - bo może dla nich jest kolorowo. Ale może najwyższa pora wdrożyć to w życie wśród zwykłych pracowników, a nie ubarwiać wszystko tylko na forum.

Odpowiadam

@Odpowiedz Polecam czytanie ze zrozumieniem. To chyba przydatna umiejętność, w doradztwie finansowym? ;) Nie wiem co to za słowo 'fer', ale zakładam że nawiązujesz do wysokości pensji. Moim zdaniem są rynkowe, Twoim są za niskie. Bywa, że ludzie się ze sobą nie zgadzają. Jednak napisałaś, że są "Nieuczciwe". Polecam wygooglowanie tego słowa, sprawdzenie co znaczy i dopiero wtedy odniesienie się do mojego komentarza. Przy ostatniej okazji, kiedy pojawiały się komentarze takie jak Twój, sprawdziłem w CC i windykacji jak wygląda sprawa premii. Jest wiele osób, dostających je bez wyrabiania nadgodzin - dlatego do Twojej argumentacji podchodzę, jak do każdego generalizowania, z przymrużeniem oka. To że Ty jej nie dostałaś nie znaczy, że osoby nie robiące nadgodzin nie mają szans na godziwe premie. Być może, byłaś po prostu kiepska. Hm, Twój post wygląda jakbyś sugerowała, żeby wyznaczeni pracownicy chodzili po piętrach i zabraniali fotografowania czegokolwiek co się dzieje w firmie. Vivus ma profil na FB, czy widziałaś żeby ktoś tam kiedyś wrzucał zdjęcia drinków? Popcornu? Soków? Biletów na Star Warsy? A jeśli komuś kto u nas pracuje, podobają się akcje PRu czy HRów, to chyba nie zabronisz mu, pochwalić się tym na jego prywatnym wallu? Nie jestem TLem, więc pudło. Nazywanie kogoś żałosnym, pozostawię bez komentarza. Niespecjalnie jestem w stanie zmusić się, żeby zniżyć się do takiego poziomu. Niemniej jednak, Twoja gramatyka i ortografia pozwalają mi wątpić, żebyś ukończyła jakiekolwiek studia. Na dobrą sprawę, co do matury również nie byłbym pewny.

Ja też

@Dziwię się No tak, ale każdy tutaj na każdym kroku powtarza, że jeśli ktoś nie odnajduje się w Vivusie, to może szukać pracy gdzieś indziej. Nikt nikomu nie utrudnia uwierzenia w siebie ;) Jestem za to zaskoczony Twoim przytykiem, co do nieuczciwych wynagrodzeń. Nie dostałaś kiedyś pensji na czas? Nie miałaś płacone za nadgodziny? Możemy dyskutować nad tym, czy pensje są tak duże, jakbyśmy chcieli - ale chyba nie ma wątpliwości, że wynagrodzenie jest uczciwe? A komentarz "rewelacji nie ma, trzeba pracować" ma sugerować, że chciałabyś dostawać pensję bez pracy? To w takim razie, nie dziwię się, dlaczego nie podobał Ci się Vivus. Dziwię się, że z takim podejściem uważasz się za osobę "stawiającą na rozwój i chcącą coś osiągnąć".

@Ja też 28.04.2016 10:36

Jesteś zaskoczony??? Tak możemy dyskutować godzinami i każdy z 80% pracujących tam osób wie, że wynagrodzenie jest nie fer. O czym ty chcesz dyskutować, o tym że normalnie pracujące osoby bez nadgodzin nie mają szansy na godziwą premie? I twoim zdaniem, firma jest ok tylko dlatego że wypłaca kase na czas? W jakim świecie ty ludziku żyjesz... wypłata podstawy, premii i nadgodzin to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] obowiązek tej firmy, to są pieniądze na które każdy ciężko pracował! I tak każdy wie jaka jest prawda... ale cóż dalej czarujcie oczy "drinkami" oraz tym że mogą nażreć się popcornu, napić soku! - nie ma co zasługujecie na OSCARA! Ale czego się tu spodziewać, jesteś jednym z żałosnych TL, którzy usilnie chcą dążyć poprawić PR firmy. Widać które komentarze są pracowników CC, a które TL

Dziwię się

Witam Pracowałam jakiś czas temu w Vivusie, dział windykacji - tak to ten dział gdzie za moich czasów były gurpki - tzn. faworyzacje pracowników, grupa ziomków na czele m.in. z żałosną AP na czele. Czyli grupa osób tym którym na coś pozwalano i tym którym nie. Obecnie od prawie roku pracuję w jednej z firm doradztwa finansowego rewelacji nie ma, trzeba pracować - ale przynajmniej wynagrodzenie jest UCZCIWE co w rażący sposób kontrastuje z zarobkami w firmie Vivus. Czytam tutaj te komentarze i oczom nie wierzę co widzę!!! Ludzie zacznijcie w siebie wierzyć!!! Praca w Vivus jest dobra na krótką metę - dla młodzików, a nie dla ludzi stawiających na rozwój i chcących coś osiągnąć. Dla mnie praca w tej firmie wiązała się ze wstydem i wielkim rozczarowaniem, oczywiście bez obrazy bo są oczywiście osoby które miło wspominam. Pracować musiałam ale wiedziałam, że to ostatnia tego rodzaju praca. Nie chciałam szukac innej i zawalać sobie głowy, więc jak tylko skonczyłam studia uciekłam i to było to cudowne uczucie. A Skoro jest gorzej niz kiedys było, to naprawdę dziwię się, dlaczego nie szukacie nowych wyzwań - przecież warunki zatrudnienia które daje vivus są dokładnie takie same jak w innych firmach - żadnych rewelacji. A ten system premiowy, te nadgodziny to jakaś porażka - Jak można tak wykorzystyać ludzi!!!! A z czym się firma kojarzy - jedynie z "chwilówkami" i ogromnymi kosztami taka jest prawda - nie oczekujcie, że ktoś do Was powie: "Woooow" ale masz super prace. Sami ustalacie sobie warunki pracy, sami na to pozwalacie - sami pozwalacie się tak traktować i to jest bardzo smutne.Cieszycie zię z popcornu w kuchni, soków?! Przecież to jest żałosne! Pracujcie nad sobą, inwestujcie w siebie i Szukajcie czegoś chociaż w międzyczasie, a zobaczycie, że warto było. Nie bądź niewolnikiem i nie siedź tam... Uwierz w Siebie!!!

m.domagala@codex.org.pl

Nawiążemy współpracę z Doradcami firmy Vivus. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy.

taka jedna

ja też zarabiam do 5000 a dokładniej 1800, więc jak widać można!

@Jak Pytasz jak zarobić 3500zł mając podstawę 1800zł. Odpowiem bardzo szczerze - bez nadgodzin, na które nie możesz/nie chcesz zostać i przy aktualnym systemie premiowym to nie będzie możliwe. Natomiast 3000zł jest w Twoim zasięgu dzięki premii. Jak zatem taką uzyskać? Odpowiedź jest bardzo prosta - bądź w czołówce. Jeżeli jest tak jak twierdzisz, że przykładasz się do pracy i starasz się ją wykonywać starannie, to na pewno masz na to duże szanse. Porozmawiaj szczerze ze swoim przełożonym o swoich wynikach, niech Ci wskaże obszary, które należałoby/mógłbyś poprawić, posłuchaj osób z najlepszymi wynikami i podpatrz jak oni to robią. Wiesz doskonale, że są osoby, które miesiąc w miesiąc są w czołówce i uzyskują to również chodząc na przerwy. Zaangażuj się bardziej, popraw wyniki i podwyżką/awansem prędzej czy później zostaniesz objęty - trzymam kciuki! Pozdro :)

Zostaw opinię o Vivus Finance sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Vivus Finance sp. z o.o.