Gränges Konin S.A.

Opinie o Gränges Konin S.A.

Tomasz

Nowy pracownik: WYTAPIACZ ODLEWACZ 1. 3080brutto 2260 netto + dodatki i premie 2. Zmiany 6-14 14-22 22-6 ,,świątek piątek'' zapomnijcie o wigilij i świętach z rodziną 3. W miesiącu przysługuje +/- 1/2 dni do odbioru - ciągły problem z odebraniem wolnego (wszyscy chcą w te same dni) ciągły brak obsady. 4. Duża rotacja pracowników przy ciągłym zapotrzebowaniu na pracownika. 5. Praca troszkę chaotycznie zorganizowana (biuro dostaje minusa) szukanie materiałów na wytop, brak bieżącego przepisu/składu/materiału na wytop) 6. Mało sprzętu, niekiedy jeden widlak na kilka piecy. 7. Samą pracę ok oceniam 5/10 za wyżej wymienione niedogodności zabieram 5punków (wypłata, święta, problem z wolnym, organizacja pracy, brak sprzętu)

Koniu123455
@Tomasz

Naprawdę nie rozumiem dlaczego ludzie za takie gówniane stawki tam pracują. Przecież mamy takie teraz czasy, że roboty jest od groma.Kazdy praktycznie zakład szuka ludzi do pracy. I uwierzcie mi, że zarobki są o niebo lepsze

Wszyscy tu narzekają, a i tak pracują dalej :D po kilkanaście lat i więcej :D Nie zwolnicie się i nie pójdziecie do prywaciarza, bo wiecie jak tam trzeba zapie....lać żeby 2500 na reke dostać. Zauważyłem że najwięksi narzekacze pracują najdłużej.

Dudu

Niektórzy po 25 lat pracy potrafią się zwolnić ;) pracuje to wiem. Fakt jest że ci co najwięcej narzekają to się nie zwolnią ;)

wirus

Nie polecam tam pracy jako elektryk - technik utrzymania ruchu. Dobrze radzę, to co się tam wydziwia, woła o pomstę do nieba.

elektryk
@wirus

Zasługa kochanego kierowni. PIOTRO

kandydat

Witam, na jaka pensjeę moze liczyc brygadzista?

Brygadzista
@kandydat

4500 tys netto

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Gränges Konin S.A.? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
Hutnikkk

Huta Aluminium.Kiedys marzenie każdego potencjalnego szukającego pracy człowieka.Praca tylko po znajomosciach. Teraz nazwa firmy powoduje szydere i śmiech. Kobieta w Lidlu więcej zarobi niż operator.

Wiecie czy Huta Aluminium Konin Impexmetal S.A. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

fffiz

Tak, twój.

Co ty

To nie korporacja w warszawie

Honorata
@Co ty

Czyli nie ma tam żadnych narzędzi do pracy zdalnej dla pracowników? A czy w firmie Impexmetal w ogóle odbywa się praca w trybie zdalnym na jakichkolwiek stanowiskach? Powiedz proszę, jak wygląda ta kwestia, szczególnie obecnie w czasach pandemii.

Tad Ek Konin

no cóż. obecnie wznowili przyjęcia na walcownie, ale czytając wasze opinnie , chyba się 3x zastanowię zanim podejmę decyzję czy wgl. tam startować do pracy ? (-: żeby chociaż to jeszcze hajs się zgadzał , ale za 2,5k netto i to już z dodatkami to NIE jest wyczyn poszukać lepszej opcji

Wzieli tarcze, pracowników okroili po 10% a robota idzie caly czas na 3 zmiany, weekendy i świeta. Ogólnie bałagan na hali bo wiekszość przychodzi odpękać 8 godzin i do domu niech się następna zmiana martwi, a jak jest ktoś co troche coś potrafi i ogarnie troche bałagan na maszynie i na hali to nie usłyszy nawet ch**owego dziękuje. No i chodzenie po hali na inne maszyny, na wózki, na suwnice i na jakies inne dziwne misje. A jak jest akcja sprzątanie to na hurra bo szkoda czasu i ton zeby zatrzymywać maszyny. Bhp robi stale naloty ale jak bylo na hali 45 stopni to nie bylo zadnego bialego kasku widać bo po co wychodzić z klimatyzowanego pomieszczenia ubrany w strój roboczy z bluzą, w kasku i w okularach jak nie ma na hali czym oddychać. Nawet dyrektora nie bylo widać wtedy a teraz to wyjdzie na dwor zobaczyć czy ktos nie stoi na papierosie. Kasa tez słaba jak na to ze robi się na 3 zmiany i weekendy i świeta tak jak przypadnie zmiana a kierownictwo siedzi w domu i się z nas śmieje tak jak wielcy związkowcy boją się odezwać bo zakład ich opłaca i tylko wszystko zamiatają pod dywan a jak zakład daje jakąś kase na święta to ogłaszają wielki sukces i ile to nie walczyli a tak naprawde to ida zjedzą ciastka, wypiją kawe i podpiszą się na liście bo jak zarzad by się nie zgodził i nie dał kasy to związki ze swoich ze składek nie dadzą. A jak nowy pracownik to w tyłek wejdą zeby tylko się zapisał i kolejnego wydoić z kasy za to ze tak będzie miał dobrze. A po wypisaniu się wszystko dostajesz normalnie od zakładu na święta jak jest jakaś kasa. Młody pracownik też nie ma co liczyć na jakieś w miare normalne pieniądze, no i trzeba się liczyć z tym ze jakieś wypady z rodziną czy do rodziny odpadają bo będziecie w pracy chyba ze sobie ktoś zaplanuje coś miesiąc wcześniej bo ludzi mało i zawsze może coś wypaść i trzeba przyjść. Ogólnie po 8 godzinach tam jestem bardziej zmęczony tym hałasem, światłem i smrodem jak po 12 godzinach na budowie. Kończe bo duzo by pisać o tym co się tam dzieje a narazie nie wygląda żeby było lepiej. Pozdro dla wszystkich pracowników z hali i jakoś to ciągną.

Walcownik

Najgorzej jak trafisz na młodego majstra. Gonią ludzi bo chcą się wykazać przed kierownictwem wymyślaja dodatkowe roboty dodaja obowiązków , wysyłają na inne maszyny gdzie człowiek jest pierwszy raz i oczekują bóg wie czego a jak ci nie pasuje to ci powie to się zwolnij.... pozdrawiam serdecznie środkowym palcem

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Huta Aluminium Konin Impexmetal S.A.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Walcownia

Nadgodziny są sporadycznie, a huta nie chętnie za nie płaci, woli oddać dzień wolny.

Na jakie benefity można liczyć w Huta Aluminium Konin Impexmetal S.A.?

Walcownia

Kompletnie nie ma żadnych. Kiedyś była prywatna opieka zdrowotna w tym stomatolog, okulista. O jakiś karnetach na basen czy siłowni można zapomnieć. Jedynie kursy na wózki widłowe czy suwnice ale to zrobią tylko dlatego żebyś mógł być bardziej uniwersalny w pracy.

Stasiek

Na żadne..! Nie ma nic, za chwilę nie będzie posiłków ponieważ firma kończy współpracę z hutą... Jedyne na co możesz liczyć to ciężka praca, cicho siedzieć, i mówić wszystkim że w hucie to jest dopiero życie....! Hehehe Dopóki będzie stary zarząd dopóty będzie taki sam (usunięte przez administratora)

hutnik

przynajmniej te hamy w białych kaskach sie pochowały jak szczury a ludzie muszą na takich robić. Jak wszystko minie to znowu sie wielkie bhp obudzi i będą sprawdzać kaski zatyczki i okulary bo tylko do tego sie nadają.

Kowalski
@hutnik

Proszę Cię , jakie BHP. W tym zakładzie tylko się mówi o przestrzeganiu zasad. Wiele prac wykonywanych jest niezgodnie z przepisami po to by produkcję utrzymać. W zamian dostajesz kolejne obowiązki , a w momencie kiedy Ci się noga powinie to "sorry ale to Twoja wina". Co do reszty to ciekawą postacią w tym zakładzie jest kierownik działu PT (usunięte przez administratora)

Prawie emeryt
@hutnik

Brawo, sama prawda, nieroby w białych kaskach tylko kontrolują i jedzą hehe a robole czyt. Ogry zapierdzielają hehe... Ale nie jest źle jeszcze tylko kilka lat i emerytura...

emeryt hutnik

Czy w Hucie istnieją jeszcze związki zawodowe? I kto nimi kieruje? czy Ci sami co 20 lat temu?

Stasiek
@emeryt hutnik

Istnieją ale tak jak zawsze myślą tylko o sobie... Także nic się nie zmieniło...! W kwietniu zwalniali ok 30 osób teraz chcą żeby Ci ludzie wrócili ale każdy no może z wyjątkiem ich olewa bo przez 3 miesiące mieli w (usunięte przez administratora) To teraz nie spadają... Poza tym brud (usunięte przez administratora) układy, znajomości itd w tej kwestii nic się nie zmieniło....

Walcownia

Ja tu widze tak ten zakład: Pracuje tu 12 lat i mam 4200zl brutto. Osoby które maja podobny staż bądź większy napewno nie maja mniej. Dochodzi dodatek za zmiany około 250zl co w sumie na rękę wychodzi około 3200-3300zl netto. Niedosyt do zarobków będzie zawsze i ile by nie było to zawsze się będzie narzekać ze mało i mało. Jeśli chodźi o prace to jak wszędzie trzeba robić, jeśli ktoś myśli ze za siedzenie płacą to nic dziwnego ze narzeka, a szczekają najwiecej ci co najmniej robią. Nikt tu nikgo siłą nie trzyma, jak komuś tak tu źle to droga do drzwi wolna - proste. Latem na hali gorąco jak pod namiotem z pomidorami, zimą zimno jak na dworze. Posiłki około 50zl na miesiąc, odbierz robocza wydawana co roku, szatnia i łaźnia przyzwoita. Pełne badania okresowe co roku co tez jest plusem. Co do wymagań mistrzów to się ludzie nie dziwcie ze każą wam coś robić po to tu przychodzicie żeby pracować, a jakiejś ciężkiej pracy tu nie ma, są lepsze i gorze roboty ale wszytko do zrobienia tylko chęci. Był taki sobie jeden walcownik Wz4 spoko gość, awansował na mistrza i zmiana o 180* ale co mu się dziwicie? Myśli jeden z drugim ze kumple to będzie siedział 8h na krześle i kawkę spijał bo ten oko przymknie? On tez ma odgórne wymogi co do ilości pracy jak ktoś ma to gdzieś to się nie ma co dziwić ze chłopak zmienił podejście do ludzi bo inaczej „normalnie” się tu nie da. Zastrzeżenia mam jedynie do organizacji pracy, jest kiepsko można by to poprawić ale po co niech się ludzie męczą. Planowanie i kierownictwo jest słabe, zamieszania raz to raz tamto, tu wprowadzasz rulon scinasz złom po chwili zmiana programu wycofujesz wprowadzasz inny rulon taka operacja to godzina w plecy a na koniec zmiany czemu tak mało zrobiliście ? Glizda majster to ogólnie (usunięte przez administratora) jakich mało, nie ma podejścia do ludzi, w ogóle nie powinien zarządzać ludźmi bo nie ma do tego predyspozycji. Kolejna sprawa na minus to szef mechaników P.A przykład bardzo prosty urwało się koło przy wózku a facet nie wyraża zgody na zamównienia nowych części bo chyba uważa ze jak 3 zostały to można jeździć. Wózki bardzo często stoją w warsztacie z barku części do naprawy które blokuje właśnie Piotr. Narzędzi do pracy tez nie za wiele, maszynka do tasmowania nie raz była jedna na 3-4 urządzenia bo droga w naprawie i tyle w odpowiedzi. Zakład chce robić więcej i więcej ale czym maja to ludzie robić ? Każda brygada powinna mieć swoje narzędzia a nie wspólne na pół walcowni, wówczas podłożyli by o wiele dłużej każdy o swoje by dbał. Dodam jeszcze ze przez pierwsze kilka lat starałem się naprawdę się starałem dawałem z siebie 200% i po tym czasie pracy stwierdzam ze nie było sensu, nic z tego nie miałem ani lepszej kasy ani lepszego stanowiska ani uznania majstra, lepiej robić swoje nie wykazywać się nie wywyższać 8h odpukac i do domu. Możesz tu robić miesiąc i mieć najlepsze wyniki w brygadzie a będziesz miał gorszy dzień to już pretensje ze mało i mało. Po rodzinie i (usunięte przez administratora) maja więcej ale taki szary Kowalski jest tu nikim. Mógł bym tu książę o tej firmie napisać ale po co i tak się w tym zakładzie nic nie zmieni. Jeszcze z dwa lata i odchodzę z tej firmy brak możliwości rozwoju i kolejna podwyżka dopiero za 8lat gdzie w tym czasie wszytko pójdzie do góry 10 razy.

A. R

Kiedyś szło coś (usunięte przez administratora) teraz ciężko za dużo kamer ????

Dawid

Nawet w taką wielką epidemie jaka jest teraz,calkowitego zakazu grupowania się ludzi,bos walcowni Jarosław R,grupuje w mistrzowce ludzi,dając pojedynczo przepustki.Człowieku tobie na życiu nie zależy,ale młodym ludzią tak.(usunięte przez administratora).

Korona
@Dawid

Takie cos to trzeba zglosic!!! Ten czlowiek juz nie wie co robi. Ja to podziwiam ludzi ze jeszcze nikt mu nie zasadzil porządnego kopa! Zwykły (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora)

Coś wiem to się wypowiem
@Dawid

No masakra normalnie niby próbują zachować jakieś zasady ale to tylko na pokaz!wczoraj ludzie podostawali wypowiedzenia bez podania powodu wiadomo że będą się bronić bo koronawirus zwalniają dobrych pracowników bo mają najkrótszy staż ale robili dużo więcej od pociotków powujkòw i leserów niech wezmą się za białe kaski bo co niektórzy naprawdę nie nadają się do stanowisk zajmowanych

Cześć

Nie polecam nikomu tego zakładu. Praca cały czas w biegu na hali (usunięte przez administratora) mgła olejowa i wózki widłowe spalinowe diesle pracujące na hali. Po 8 godzinach pracy boli gardło. Wypłaty ok 2.5tys praca na zmiany

Honorata
@Cześć

Dzięki za opinię, bo szukałam czegoś o Huta Aluminium. Czyli ciągle jesteście w biegu, tak? A na czym konkretnie polega ta praca?

Koninianin

Ludzie to czemu tam robicie za takie grosze.Wogole nie rozumiem tekstu "konińskie warunki".Przecież etam bezrobocia się skończył.Proponuje trochę dalej dojechać do pracy niż Konin, napr,yklad do Wrześni i już inny świat.I nie mówię tu o Volkswagenie bo jest tu mnóstwo firm.Sam dojeżdżam i pracuje.Praca na zmianach dla operatora z 2 letnim doświadczeniem 3500 netto to norma a nie 2500.Uwazam, że dla 1000 zł więcej warto te kilka km dojechać.

@salameje śmieszne premie ? Czyli ile wynoszą ?

Salameje
@Kasia

U nas na dwójce to tak 800zl +

Jakie narzędzia pracy zapewnia Huta Aluminium Konin Impexmetal S.A.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Wut

Czy Cię powalilo, na hali nie ma nawet przyrządów pomiarowych i innych niezbędnych rzeczy do pracy. A Ty pytasz o samochód?

Zostaw merytoryczną opinię o Gränges Konin S.A. - Konin

• Jak się pracuje w Gränges Konin S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Gränges Konin S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gränges Konin S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Gränges Konin S.A.