Model Opakowania Sp. z o.o.

Opinie o Model Opakowania Sp. z o.o.

Adam Szwedek

@Pracownik: O podwyżkach ogólnie już pisałem – mają one też na celu stopniowe likwidowanie pewnych dysproporcji, aczkolwiek na samym początku pisałem jakie są główne wyznaczniki poziomu wynagradzania. Co do atmosfery to jak najbardziej się zgadzam, ale proszę pamiętać, że to jest długi proces. Ignorancja i arogancja? Hmm... w wielu rozmowach z pracownikami, którzy zarabiają dużo poniżej 6tys, słyszę stwierdzenia takie jak: „ważne z kim się pracuje”, „kontakt z przełożonym”, „atmosfera”, „możliwość bycia wysłuchanym”, „zespół”, czy „ludzie”. Nie wierzę też, że dla pracowników nie ma żadnego znaczenia, że na przykład przyjdę na ich stanowisko pracy i przedyskutuję testowane zmiany w wyposażeniu tegoż stanowiska (dla wtajemniczonych: z tym urwaniem czegoś to był oczywiście żart). Wdrażamy kolejne propozycje, których źródłem są pracownicy z obszaru produkcji – nie wierzę, że dla tych osób „liczy się tylko kasa”. Mam nadzieję, że zainspirują kolejne osoby. Nie odmawiam też rozmów z pracownikami nawet na delikatne tematy. W niejednej firmie taki pracownik usłyszałby „Sp... do roboty. Nic Ci do tego.” - sam tego niegdyś doświadczyłem i ode mnie nikt tego nie usłyszy. Nie kwestionuję, że wynagrodzenie to bardzo ważny element motywujący, ale to tylko niektóre przykłady tego, co może motywować, bądź demotywować poza samą kasą.

Ludek

Dobra a nic na plus? Wolne weekendy? Brak mobbingu? Wypłata w terminie? 4 kierowników z produkcji też źli? Ja tu zostaje Tak i Dyrektor też potrafi się uśmiechnąć :-p Ludzie ja rozumiem że nie jest fajnie z płacą ale uwierzcie mi że i tak nie mamy aż tak źle Jestem jak najbardziej za krótkoterminowym strajkiem ale wiem że i tak My Czosnów jesteśmy pionkami Biłgoraju i nasz Dyrektor bez ich zgody nie da podwyżek

Bolo

2400brutto +20%premi =1900-2000netto Za te pieniądze to tylko(usunięte przez administratora) będzie pracował

Mars

Dokładnie firma szwajcarska ale zarobki ukraińskie,że nawet prawdopodobnie ukraincy by nie chcieli takiej stawki.

Matador

Syty nigdy nie zrozumie głodnego dla kogoś kto zarabia ponad 6000 na rękę nie jest zrozumiałe że ktoś idzie do sklepu i szuka najtańszych produktów ze rachunki trzeba zapłacić i żeby do kolejnej wypłaty starczyło ktoś kto twierdzi że pieniądze nie są jedyną motywacją to jest ignorantem śmiem twierdzić że jest pan panie dyrektorze IGNORANTEM i to AROGANCKIM tyle w temacie

Anonimowy ludek z tektury
@Matador

Dokładnie, pracujemy żeby zarabiać, przecież nikt nie spełnia marzeń produkując pudełka z tektury... Niskie zarobki nie motywują do ciężkiej pracy.

Mr.x

Piękny statek ale bosman z kapitanem chyba nie do końca wiedzą gdzie płyną.

@Mr.x

Proszę o szczegóły. Chętnie podyskutuję. Nie wszystkim dotyczącym strategii firmy, czy naszych krótkoterminowych planów dla Czosnowa mogę się dzielić, nie tylko na forum, ale także i w rozmowach wewnętrznych.

@Adam Szwedek

Dobra to podyskutujmy :) Panie (usunięte przez administratora) czy można by zrobić ankietę na temat rozpoczęcia zmiany nocnej w niedzielę a nie w poniedziałek? Nocna zmiana kończyła by wtedy swoją zmianę o 6rano w piątek :) Jest ciekawa czy dużo osób by chciało takiej zmiany i co Pan na to:) Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :)

@:)

Ankietę zrobimy, natomiast ograniczeniem może być przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej ilości półproduktu na start, potencjalnie również kwestia dostaw do klientów na długich trasach na poniedziałek.

Adam Szwedek

Kilka komentarzy odnośnie tematyki premii i wynagrodzeń (tylko kwestie ogólne - przypadki indywidualne i szczegóły systemu premiowania nie będą przeze mnie poruszane na tym forum): Premie: - nie spotkałem się jeszcze w swojej ponad dwudziestoletniej historii zawodowej z idealnym, czy nawet bardzo dobrym systemem premiowania - zdaję sobie sprawę, że nasz obecny również nim nie jest - dlatego tematowi temu było dedykowane spotkanie z przedstawicielami pionu operacyjnego (uczestniczyli również operatorzy maszyn), sprzedaży oraz zarządu - na 2019 w niektórych obszarach będą zmiany, ale nie było żądań zmian o charakterze rewolucyjnym - premie podstawowych działów mają (i będą miały) część dotyczącą wyłącznie tego obszaru, część wspólną dla całej fabryki i część indywidualną dla pracownika - część wspólna (odpad) była gorąco dyskutowana na spotkaniu, ale zdecydowana większość opowiedziała się za pozostawieniem jej bez zmian - nie jest prawdą, że premie są obliczane wyłącznie na podstawie wskaźników – co miesiąc premie kilku obszarów są korygowane, aby wyłączyć zdarzenia, na które dany obszar nie miał wpływu - od tego miesiąca premie wywieszamy na stołówce – na razie jest tam jeden obszar i jeden składnik premiowy, ale docelowo rozwiniemy to - w każdej natomiast firmie, w której pracowałem, premia była postrzegana w kategoriach zabierania i takie postrzeganie powoduje gwałtowne reakcje na premię mniejszą niż max, bo dodatkowo z natury jako ludzie reagujemy gwałtowniej na stratę niż na zysk Wynagrodzenia: - tak, wynagrodzenie jest ważnym elementem motywacyjnym, ale nie jedynym i dodatkowo dla każdego ma inną wagę – ankieta przeprowadzona podczas spotkania potwierdziła, że jest dużo innych, jak znajdę czas to podsumuję te wyniki - co do rynku lokalnego - mam znajomych w okolicznych firmach – jeżeli ktoś jest przekonany, że „trawa jest bardziej zielona u sąsiada”, proszę spróbować - w tym roku przyszło (i jeszcze przyjdzie) do nas kilka osób z firm z regionu, więc nie jest tak źle, jak by się wydawało na podstawie niektórych opinii, świadczy o tym również niski poziom rotacji pracowników w ostatnich miesiącach - nie robimy podwyżek „z klucza” (czyli wszystkim o taki sam %), co było praktyką, z którą spotkałem się nie raz – każda osoba jest rozpatrywana indywidualnie, jeżeli ktoś jest niezadowolony z poziomu z poziomu swojego wynagrodzenia proszę o bezpośredni kontakt z przełożonym (bez problemów dołączę do takiej rozmowy)

;(

No widzę że nieźle temat się rozwinął prawda jest taka że jedna z pań z biura do drugiej pani na palarni powiedziała że na produkcji pracuje same bydło stałem u ochrony i mnie nie widziała ale było minęło ... no może niektórzy tak się zachowują ale w większości to są fajni ludzie niektórzy bardziej wycofani zamknięci w sobie i trzeba to uszanować natomiast inni otwarci na rozmowę nie można wszystkich wkładać do jednego worka i podstawowa sprawa słowo DZIEŃ DOBRY to tak niewiele a jak wiele może zmienić

, :)
@;(

To tylko pogratulować pracownikom biurowym zajefajnej koleżanki....

@;(

A ja kiedyś na magazynie usłyszałem/am że w tym biurze to debile, tyle palet nastawiali, niech się zadtanowią co robią

Garfild
@;(

Ja bym się ujawnił i pogratulował kobiecie wyczucia i elokwencji. Chciałbym jà zawstydzić. Domyślam się kto to mógł być. Jest jedna znana wszystkim nieprzyjemna osoba.

@;(

To jest przykre i nie powinno się zdarzyć. Nie ma miejsca w naszej firmie na takie zachowania niezależnie od tego kto się wypowiada o kim.

;(

(...i ujrzał pan pracę naszą i był zadowolony , a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał ...) z listu św. Pawła Apostoła do Polonian

Adam Szwedek

Kieruję zakładem w Czosnowie już 10ty miesiąc i chciałbym sprostować niektóre z poniższych wpisów. Z góry zaznaczam, że nie będę reagował na hejt w żadnej formie. Chętnie natomiast podejmę merytoryczną dyskusję na tematy, które mogą być omawiane na forum publicznym. 1. Tak, szukamy obecnie osób do pracy na różnych stanowiskach na produkcji i w działach wspomagających. 2. Podane przez „bla bla” zakresy stawek nie są już aktualne, aczkolwiek są zbliżone od obecnych – w tej chwili głównymi wyznacznikami poziomu wynagrodzenia są zakres odpowiedzialności, posiadane umiejętności oraz podejście do wykonywanej pracy. 3. Są możliwości rozwoju i zarabiania większych pieniędzy – jedna ze ścieżek to szkolenie z pomocnika na operatora. Są możliwości i faktyczne historie dalszych awansów. 4. Premia miesięczna jest do 20% i jest w głównej mierze uzależniona od wyników danego obszaru produkcyjnego. 5. Jest też premia roczna uzależniona od wyników finansowych fabryki. 6. Praca jest na 3zm (8h z 30min przerwą) na większości maszyn, ale są też grupy pracowników w tzw. „czterobrygadówce” (4 dni na 4 dni) 7. Zgłaszane przez pracowników pomysły są brane pod uwagę – nie wszystkie są wdrażane. 8. Firma ma stabilną sytuację finansową, rozwija się i inwestuje. 9. Nie są znane mi (ani działowi HR) przypadki zastraszania pracowników przez kierownictwo. W przypadku pojawienia się takich zdarzeń ich źródła będą szybko likwidowane. 10. Nie ma zabierania premii na 3 miesiące za wyniki, a jedynie za istotne kwestie dyscyplinarne. 11. Tak, w czwartki jemy „chińskie” żarcie na stołówce – zapraszam. Model to dobra firma. Pracowałem w firmie gdzie obrzucanie pracowników najgorszymi wulgarnymi słowami było na porządku dziennym. Pracowałem w firmie gdzie szef firmy miał przy swoich drzwiach sekretarkę i napis, że przyjmuje pracowników w każdy czwartek od 14.00 do 14.30. Nie pozwolę na takie zachowania u nas. Z firm, które znam tu jest najkrótszy dystans od każdego pracownika do kierownictwa zakładu, tu jest najbliższa współpraca szeroko rozumianego działu produkcji z działem sprzedaży.

@Adam Szwedek

Dzisiejsze zebranie- Dyrektor mówił do pracowników fizycznych a biurowi stali za nim i patrzyli się na patologie z dołu... Bardzo nie ładnie to wyglądało

@:)

Przesada z "patrzeniem na patologie z dołu", moje słowa były kierowane do wszystkich bez wyjątku, ale sens uwagi słuszny. Pomyślę, jak to zrobić lepiej następnym razem.

@Adam Szwedek

Skoro do wszystkich to czemu pracownicy z biura nie usiedli z nami tylko stali za Panem?

@:)

I można by w najbliższych dniach może wydłużyć przerwę? Wie Pan jakie upały od jutra się zbliżają, my się tam "ugotujemy"... :)

Krystyna
@Adam Szwedek

Rozwój i dalsze awanse? chyba w wyższych szczeblach ale nie dla szarego pracownika produkcji :(

@Krystyna

Nie zgadzam się, znam przypadki „awansu” i przejścia z produkcji do biura. Tylko że, tam też nie jest niewiadomo jak kolorowo.

@:)

Wydaje mi się, że to czysty przypadek i że podział wyszedł nieświadomie. Wcześniejsze imprezy i bale pokazują że pracownicy biurowi i produkcyjni potrafią się super razem bawić.

@Krystyna

Krystyna, są awanse z każdego poziomu organizacji: z pomocnika poprzez operatora na lidera obszaru czy kierownika zmiany, z elektryka lub specjalisty na szefów działów. Obecny szef całego obszaru produkcyjnego jest tego najlepszym przykładem - zachęcam do porozmawiania bezpośrednio z nim.

@Adam Szwedek

Gdzie znajdę ogłoszenia o naborze do pracy? Powiedzmy że chciałbym spróbować awansować :)

Aby kasa się zgadzala :-D
@Pracownik od 8 lat

Bo wszędzie dobrze gdzie nas nie ma :)

Nikt ;)

W punkt :)

Ciekawa
@Pracownik od 8 lat

Zobaczymy jak będzie na ognisku :)

@Ciekawa

Będzie deszcz i brzydka pogoda ;)

Ciekawa

Dostaniemy firmowe ☔ :-D

@:)

Szukamy chętnych do przeszkolenia na operatorów maszyn. W okresie wakacyjnym wstrzymaliśmy publikację niektórych ogłoszeń. Proponuję porozmawiać z szefem produkcji, ale zamiast słów "powiedzmy", "chciałbym" i "spróbować" proszę użyć jednego słowa: "CHCĘ".

Pikker
@Adam Szwedek

W większości omawianych spraw zgadzam się z Panem chociaż chyba nie zna Pan kilku kluczowych faktów dotyczących wykonywania obowiązków przez pracowników produkcji, które wpływają na ich coraz bardziej negatywne nastawienie.

@Pikker

Tak, jest bardzo prawdopodobne, że wielu rzeczy jeszcze nie znam. Między innymi stąd moja obecność na tym forum - zdaję sobie sprawę, że ciężko może być wielu osobom podejść do mnie i porozmawiać o tego typu kwestiach na hali, więc liczę na to, że taka anonimowa forma wypowiedzi może kogoś ośmielić. Zawsze jednak zachęcam do rozmowy bezpośredniej. Proszę też śmiało pisać z czym się nie zgadzacie. Jeżeli o czymś nie wiem trudno mi jest to zmienić.

@Adam Szwedek

Proszę się zainteresować czemu na jednej z maszyn non stop są zmiany pracowników.... Widzę że już kolejna dziewczyna odeszła a nowa zaraz będzie znów robić za dwie

Pikker
@Adam Szwedek

Szanowny Panie! Ma Pan albo mgliste pojęcie o zarządzaniu,co raczej wyklucza się samo ponieważ piastuje Pan to odpowiedzialne stanowisko. Czyli Pana słowa są nic nie warte. Wspomina Pan o zasadach premiowania. Raczej o zasadzie zbiorowego karania za błędy i nieudacznictwo innych. Jak inaczej można nazwać obniżanie premii wszystkim bez wyjątku /może się jednak mylę gdyż Pan sobie premii nie ustala/ za to że jeden dział systematycznie produkuje buble? Inni z tego powodu za nich ponoszą odpowiedzialność. A może by tak tylko ich obciążyć pozbawieniem premii a nie nagradzaniem za kilometry szajsu? Czytaj wycieczka- kierunek Tajlandia! Gdy pozostałe działy wygenerują reklamacje ssme za to ponoszą odpowiedzialność. Więc gdzie logika i kryteria ocen? Nie dziwi Pana brak chętnych do pracy na wazniejsze stanowiska w cyklu produkcji? Przecież ich brakuje. A wyrażający akces zwyczajnie się nie nadają. Zaczynam rozumieć dlaczego moi Koledzy i Koleżanki z firmy wylewają tyle żalu. Po premiach za wrzesień. Ale Panu gratuluję kierowania zakładem z piękną fasadą ale bez fundamentów.

@Pikker

Na produkcji za wrzesień mam 18%premi mimo że co tydzień byłem/am na innej maszynie :) Za kogo te 2% zostało mi zabrane? :)

@Adam Szwedek

Generlanie jest słabo bo ludziom na produkcji nie chce się wysilać, kasa nie jest konkurencyjna w stosunku do okolicznych firm. Nie ma uczucia jakiegoś takiego dobra ogółu, wspólnego celu. Kasa jest zabierana. Nawet nie chce się silić bo i tak coś się wydarzy ze kasę utną. Morale są niskie.

Sław

Pan czołowy najwyższy w Polsce prowadzi mobbing. Zwalniają dobrych ludzi. Ma mikro jaja i zero kompetencji . A wina wina na wszystkich byle by nie ryby głowa

;) ha ha
@Sław

pisanie że Prezes nie ma kompetencji to już jakiś żart!!!

lulek

Zakład tragedia,bydło,chamstwo i pijaństwo. Przemiał ludzi w ciągu roku-szok !!! Zwalnia się za wódkę, a za parę miesięcy przyjmuję, bo nie ma komu robić.

Konrad

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje aktualnie pracowników? Jakieś wskazówki przed rozmową moglibyście podsunąć.

@Konrad

Cały czas potrzebują Rozmowa jak rozmowa Spytaja się czy wiesz na czym polega praca, jakie są zmiany itp Bez stresu, rozmowa przebiega bardzo miło :)

Bla bla

Moi drodzy żeby było jasne co do zarobków pracownicy fizyczni od 2100 -3000 pomocnicy operatorów 2400-3200 operatorzy maszyn od 2600-3900 (na tych nowszych maszynach mają najwięcej ) operatorzy wózków widłowych 2200-3200 kwoty podane brutto + premia premia zazwyczaj oscyluje na poziomie 18-20% chyba że ktoś baboli na....li albo ma problem z normą zazwyczaj nowi pracownicy mają więcej od tych starych tyle w temacie

Pedro

Czy firma ma jakieś zapotrzebowanie na fachowców, wiecie coś?

Bambo
@Pedro

Fachowców budowlanych ? Czy może od robienia ciasta na pączki? Na jakie stanowisko aspiruje kolega

Luidzi

Konkurencja tak zainspirowała do pisania??

Obecny
@Luidzi

A co boli d...a że ktoś prawdę pisze

Koko

Pracowałem tam kilka lat i powiem jedno dziadostwo popychane frajerstwem (donosicielstwem) pracuje obecnie w firmie o podobnym profilu atmosfera luz do kierownika idziesz masz pomysł mówisz co i jak można usprawnić i biorą to pod uwagę za pomysły zawsze jakaś podwyżka opieka Medicover jak weźmiesz dwa tyg urlopu na raz to 900 zł się dostaje a w modelu ciągle straty i brak pieniędzy oszukują ludzi martwią się o Szwajcaria nie o ludzi tyle w temacie nie polecam nikomu tej firmy

@karol, @Jerzy, @irek, widzę że dobrze znacie firmę od środka. Może chcielibyście się podzielić swoimi dokładniejszymi spostrzeżeniami? Jesteście zadowoleni z warunków pracy w Model Opakowania? Jakie są plusy i minusy pracy w tym miejscu? Każda szczera opinia bardzo pomaga kandydatom w podjęciu decyzji dotyczącej zatrudnienia w tym miejscu.

Stary
@Marta

Marta jesteś pracownikiem Modela ? Chyba tak bo często odpowiadasz na opinie .Powinnaś sama wiedzieć jak jest atmosfera kiepska , zarobki jeszcze gorsze a jeszcze zastraszania przez kierownictwo to wszystko jak było nic nowego tylko ludzie się zmieniają bo nie dają rady tu pracować

Jerzy

Przesadzacie z tym straszeniem. Pojedyncze osoby nie wywrócą firmy!!

irek
@Jerzy

doprowadzą do tego, że fajni ludzie odejdą, fama pojdzie w swiat.....

Jaką macie atmosferę w pracy? Warto starać się?

karol
@Zainteresowany

ostatnio atmosfera jest masakryczna, pojawiło się kilku fiurantow stosujących mobing. Pan P. grA tuleje. czekać tylko na pozwy. Będzie niezły cyrk

Zostaw merytoryczną opinię o Model Opakowania Sp. z o.o. - Biłgoraj

• Jak się pracuje w Model Opakowania Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Model Opakowania Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Model Opakowania Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Model Opakowania Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Model Opakowania Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Model Opakowania Sp. z o.o.