Opinie o Sollers Consulting w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Sollers Consulting. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Sollers Consulting o rekrutacji.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sollers Consulting w Warszawa

KierownikDoSprawWSolersie

Studnenciaki (ja też) uczyliśmy się systemu Guid... w oparciu o porażki w takich firmach jak Pro... P... Wa... Z każdej kolejnej będąc wyrzucanym za partactwo i niekompetencje. No ale teras jesteśmy project managerami albo senior analyst do spraw wdrożeń systemu Guid... Ogólnie firma szuka w Polsce frajerów, którym będzie płacić 8k / mc brutto i wysyłać na zagraniczne projecty żeby kosić 50k od łebka (o przepraszam - consultanta). Aplikujta jak lubita spać w hotelach i pracować ze słoikami, którzy chcą sie wybić za 4k brutto.

assessor

Firmę czy też jej konsultantów rekrutacji mogę określić 3 słowami: niesłowni, niekompetentni, dzieci w chaosie kolejnych rekrutacji... strata czasu dla profesjonalistów...omijać z daleka...

zdziwiony

Odnośnie rekrutacji na stanowisko starszy programista pl/sql. Aplikowałem do Sollersa jak i do innych firm między innymi ich klientów. Ogólnie proces rekrutacji na takie stanowisko oceniam na 2. Z tego co się dowiedziałem od innej firmy rekrutującej dla nich test dla programistów Java i PL/SQL jest wspólny O_O. Jak to wygląda w praktyce? Więc w teście sprawdzającym wiedzę na powyższe stanowisko dostałem pytanie o wskaźniki w C++ :D oraz pytania o łapanie wyjątków w Javie i inne nie związane ze stanowiskiem pytania. Nie było żadnego pytania związanego z PL/SQL lub też działaniem baz danych Oracla. Sam spotkanie było w miarę OK najpierw test, a później oczekiwanie przez 20 minut aż rekruter dotrze. Na stronie firmy jak i na samej rozmowie była mowa o dwóch etapach rekrutacyjnych, natomiast później okazuje się że dostaje się test Codility, mówię OK pewnie jest sporo SQLa. Okazało się, że dostałem 3 zadania 2 z SQLa oraz jeden do wykonania w Javie (inne języki typu c i c++ też były do wyboru). Całość trwała około 4 tygodni i po tym okresie w którym nikt nie odpowiadał zadzwoniłem do Pani rekruter z pytaniem czy wiadomo co się dzieje bo chyba zapomnieli o mnie, więc miła Pani odpowiedziała, że się tym zajmie i da mi odpowiedź tego samego dnia, otrzymałem odpowiedź na dzień następny. Reasumując jeżeli tak wygląda praca w Sollers jak proces rekrutacyjny to szczerze nie polecam. Po samym procesie rekrutacyjnym wiedziałem, że nie chcę pracować w tej firmie (fakt faktem i tak się nie dostałem :-) ). Co ciekawe dostałem propozycję pracy na to samo stanowisko od firmy dla których Sollers pracuje. Ogólnie jeżeli ktoś posiada doświadczenie w tym co robi niech wejdzie sobie na stronę firmy sprawdzi dla kogo pracują i później zaplikuje do tych firm na stanowiska (proces rekrutacyjny do tych firm może być dużo trudniejszy, ale sprawdzi Waszą wiedzę z dziedziny w której się chcecie rozwijać i szkolicie się w jej kierunku).

anonimo

Rekturacja długa - ale wynika to z dokładnego sprawdzenia kandydata. Ale gdy już przejdziesz wszystkie etapy i zaoferują pracę - nie będziesz żałować. Warto spróbować i się przekonać.

siema, jak wygląda proces rekrutacji na stanowisko Junior Staffing/ PMO Specialist i na jakie stawki można liczyć?

możecie podać jakich pytań się spodziewać? czy są jakieś zadania do wykonania?

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
m

Ja przechodziłem rekrutację w tej firmie kilka lat temu, gdy wyglądała jeszcze nieco inaczej, więc w tym temacie nie pomogę. Podzielę się jednak opinią na temat firmy: ogólna ocena jest bardzo dobra. Na plus zdecydowanie atmosfera i możliwości rozwoju. Zarobków nie oceniam, nie mam dużego porównania - ja nie narzekałem. Ciekawe, duże projekty. Benefity (wyjścia/wycieczki integracyjne, multisport, pakiet medyczny i inne). Na minus (z mojej perspektywy) - czasem trochę egzotyczne technologie. Szkolenia raczej dopasowane do potrzeb firmy niż pracownika. Z innych rzeczy: nadgodziny owszem bywały (za moich czasów nieodpłatne), ale działało to w obie strony - jak coś wypadło i trzeba było wyjść wcześniej, to z pominięciem wyjątkowych sytuacji nie było z tym problemu. Poziom stresu raczej nieduży, choć to zależy pewnie od stanowiska i roli w projekcie. Nie musisz być doskonały i wiedzieć już wszystkiego - wystarczy, jeśli jesteś ambitny, pracowity i chcesz się rozwijać. Obecnie już w tej firmie nie pracuję, ale miło wspominam i summa summarum polecam - zwłaszcza początkującym.

ciekawocha

Witam!Otrzymałam zadanie excel- wysłałam go. Co mnie czeka dalej(o ile przejdę ten etap) podobno rozmowa telefoniczna. Miał ktoś okazje przejść 3-etapową rekrutacje?? Z góry dziękuje, pozdrawiam

m

Firma, która prowadzi jedynie rekrutacje trwająca nawet miesiąc! a nikogo nie zatrudnia.

ktos
@m

Miesięczna rekrutacja to wcale nie tak długo. Na jakiej podstawie twierdzisz, że nikogo nie zatrudniają? Z mojej wiedzy wynika, że Sollers oferuje pracę, tylko trzeba spełnić ich oczekiwania i przejść rekrutację...

pracus

Jestem zapracowany od rana do wieczorka :) lubię to. Douczam się biorąc pracę na weekendy. Nie narzekam bo wiem, że inwestycja w naukę jest tego warta nawet jeśli miałbym pracować 7 dni w tygodniu w Sollers :)

maratonczyk

Firma gdzieś pomiędzy wielkimi a małymi. Ogólnie dobrze, płaca taka sobie, ale ujdzie. Pracy dużo-czasami za dużo i brakuje czasu. Atmosfera dobra, ale należy zachować dystans wobec niektórych ludzi i ich zachowania. Jeśli sobie nie radzisz, nie nadążasz to szybko ...odpadasz. Tak jak w maratonie- nie wszyscy dobiegają do mety. To raczej sztafeta-osoby zmieniają się.

Angela

Sollers to fajna firma. Dają ludziom szansę.

@Angela

Możesz sprecyzować, o co chodzi z tą szansą? Czy jest to szansa zatrudnienia (taką szansę daje każda firma, która prowadzi nabór), czy chodzi o to, że na przykład tolerują niedoskonałości kandydatów, o ile chcą się oni poprawić?

akjmhi

Oni licza ze ludzie beda machac po godzinach, starac sie za nieduze pieniadze bo niby to taka wspaniala marka. To polska firma. Malo kto ja zna. Nie warto sie dla nich poswiecac. Szkoda czasu i kasy na dojazdy na spotkania rekrutacyjne. Te rekrutacje to mam wrazenie bardziej marketing i reklama, ktory jest duzo tanszy niz popularne formy reklamy. Zatem nie warto . Polskie zarobki i korporacyjny zapierd....l

czasTopieniadz

Generalnie szkoda czasu.Firma "przygnębiająca" "schowana w czeluściach podwórka" Bez nr budynku trudno trafić. Na tyłach pewnej organizacji. Przygnębiająca cisza wewnątrz.Spec od rekrutacji chyba się niedawno znowu zmienił. Dzwonek z kamerką przed drzwiami w "strefie klienta" i czekaj na oddzwiernego. Wszyscy gdzieś poza firmą- w koncu to consulting i pracuje sie u klienta. Proponuje abyście proponowali im spotkania po godz 16 - nie będzie im się chcialo przedluzac spotkan rekrutacyjnych. Obecnie kiepsko z wyborem pracy- jak dla kogo lol. Popracujcie rok i powiedzcie do widzenia- niech ogłoszenia o prace wiszące na ich www zostaną kiedyś użyte a nie wiszą tylko jako info dla Klientów- co by udowodnić że się rozwijają.

gość

Jestem 2 lata w Sollers. Jak jesteś ambitny to praca jest spoko. Mam za sobą dwa projekty wdrożeniowe – w PZU i w firmie zagranicznej. Największym plusem jest atmosfera i ludzie, zarówno od nas jak i od klienta. Zawsze jest z kim w piłkarzyki pograć lub na piwo po pracy wyjść. Firma nie skąpi na pracownika, funduje szkolenia, ubezpieczenia, wyjścia i nikt Ci nie każe podpisywać żadnych lojalek – generalnie polecam ;)

Dziękujemy za pojawiające się opinie. Każda z nich jest źródłem ważnych informacji, więc wszystkie uważnie czytamy. W związku z tym, że w wątku pojawiły się różne zarzuty pod naszym adresem, poniżej odnosimy się do nich. Mamy nadzieję, że te odpowiedzi rozwieją wątpliwości i wniosą więcej konkretnych informacji niż anonimowe wypowiedzi. W ostatnich latach intensywnie się rozwijamy nie tylko w obszarze biznesowym, ale przede wszystkim w zakresie dbałości o atmosferę oraz rozwój pracowników. Z badania satysfakcji pracowników przeprowadzonego w czerwcu br. wynika, że 100% osób ocenia atmosferę w naszej firmie jako dobrą lub bardzo dobrą. Wydaje nam się, że to namacalny dowód, jak się u nas pracuje i że z każdej sytuacji wyciągamy wnioski, by zmieniać się na lepsze. Jak wynika z wewnętrznej ankiety, nasi pracownicy cenią sobie najbardziej: - płaską strukturę i możliwość bezpośredniego kontaktu z właścicielami firmy - półroczną ewaluację, dzięki której pracownicy nie muszą dopraszać się o podwyżki - pracę wg metodyki Agile, co wpływa na transparentność, dobrą organizację i budowanie zaufania w zespole - pracę w międzynarodowym środowisku Staramy się, aby nasi pracownicy byli zarówno zadowoleni z pracy w Sollers, jaki i odpowiednio wynagradzani. Otrzymują również bogaty pakiet benefitów, zawierający m.in. opiekę medyczną, zajęcia sportowe oraz świeże owoce dostarczane do biura. Zachęcamy do merytorycznych wypowiedzi, dzięki nim przyglądamy się na bieżąco temu, co możemy zmienić. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, które można kierować na adres job@sollers.pl

stazysta

Ile mniej więcej się czeka na odpowiedź na zgłoszenie?

student

ktoś wie ile płacą na stażu?

zainteresowany

@prawomocny - sam odeszłeś, czy cię wywalili? :) Dlaczego pytam, zwyczajnie interesuje mnie powód twojej frustracji...

Cedric

Sollers Consulting szuka obecnie do pracy, analityków biznesowych, specjalistów HR, czy administratorów IT, chyba się rozwijają.

aplikujący

Właśnie aplikuję do tej firmy i jestem już po kilku rozmowach. Po powyższych opiniach waham się. Ktoś może potwierdzić, że jest tam faktycznie źle, czy może raczej dobrze? Warunki przedstawione na rozmowie są dość atrakcyjne: częściowo sponsorowany multisport, opieka medyczna, (usunięte przez administratora) , roczny budżet na pracownika do wykorzystania na szkolenia. Jak to się ma do rzeczywistości?

gość

Minusy: 1.Zarobki (poniżej średniej w branży, na szybkie podwyżki bym nie liczył) 2.Praca w nadgodzinach za darmo. 3.Oszczędzanie na pracownikach (szkolenia tylko jeśli jest taka konieczność) Plusy: 1. Wyjazdy integracyjne (raz do roku ale na bogato) 2. Przyjemna atmosfera (korpo to nie było) 3. Początkująca osoba może wielu rzeczy się nauczyć. Wg mnie dobre miejsce do zdobywania doświadczenia.

Zostaw merytoryczną opinię o Sollers Consulting - Warszawa

• Jak się pracuje w Sollers Consulting?

Zobacz opinie na temat firmy Sollers Consulting tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sollers Consulting?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 10 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sollers Consulting?

Kandydaci do pracy w Sollers Consulting napisali 15 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sollers Consulting
2.5/5 Na podstawie 151 ocen.

Sollers Consulting