Opinie o Sollers Consulting w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Sollers Consulting. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Sollers Consulting o rekrutacji.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sollers Consulting w Warszawa

evic

Praca w Sollers tylko dla singli. Obciążenie pracą na poziomie kilkunastu godzin na dobę. Uniemożliwia to jakiekolwiek życie rodzinne i małżeńskie. Zebrania od 8 rano, mimo iż praca zaczyna się od 9.00 Zebrania i spotkania po godzinach pracy. Dla mnie to szkodliwe społecznie bo całkowicie rozwala związki i rodziny. Nasze Dziecko ma Tatę czasem 15 min na dobę, a czasem nie. Pytam: w imię czego? To gorsze niż system feudalny. Życzę więc Sollersowi na 2017 takiego rozwoju biznesu, jak rozwijają się rodziny pracowników i współpracowników zatrudnionych w Sollers.

wer

Hej, Wie ktos jak teraz wygląda rekrutacja? Przy poprzedniej rekrutacji na zapytanie o informację zwrotną łem informację, że mój poziom angielskiego jest za słaby - co jest o tyle ciekawe ze w x roznych rekrutacjach nigdy nie było to słabą stroną, studiowałem zagranicą i angielski używam w pracy od x lat. Oczywiście odpowiedź była na "odpier..l", nie wiem jakie kryteria zawazyly i nie wiem czy jest sens teraz aplikowac. (w obecnje firmie gdzIe pracuje jest dobrze, poza tym ze mala firma - duze przestoje z brakiem pracy dla stostunkowo nowych konsultantów, zalezy mi na rozwoju a takze zeby aspekt finansowy za tym podążął

Wodolejstwo. Może napiszesz, dlaczego w tym momencie i dlaczego warto.

Niestudent

Z tego, co zauważyłem po ofertach, firma zatrudnia głównie studentów. Jak to jest w praktyce?

siema, jak wygląda proces rekrutacji na stanowisko Junior Staffing/ PMO Specialist i na jakie stawki można liczyć?

możecie podać jakich pytań się spodziewać? czy są jakieś zadania do wykonania?

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
test

Są stronki dla informatyków, gdzie można sprawdzić zarobki. Widziałem, że Sollers też tam jest. Ogólnie firma otworzyła biuro w Niemczech i w Poznaniu, więc widać, że się rozrasta.

Bardzo fajna firma, możliwość wyboru ścieżki kariery, jasne zasady wynagrodzeń, dużo bonusów, mniej więcej co miesiąc integracja. Właśnie minął mi rok pracy i na razie nie wyobrażam sobie lepszej pracy, a na rynku pracy jestem już od 10 lat.

Programista

Jeżeli praca wygląda tak jak rozmowa rekrutacji to nie polecam tej firmy. W trakcie rozmowy miałem wrażenie, że rekruter nie za bardzo ma "chęć" rekrutować i najchętniej to by mnie uwalił. Pytania były zadawane bardzo bez sensu. Jedynie teoria. Co do testu, dopatrzyłem się w nim błędów. Co mnie dosyć rozśmieszyło było pytanie, żeby napisać co zrobi dany regex. Biorąc pod uwagę ilość czasu na rozwiązanie testu, na pytanie wypadało tak około minuty. Regex miał długość połowy średniej długości zdania. Życzę powodzenia. Powinniście dorzucić jeszcze mnożenie wielomianów.

mrty

Pomimo zaproszenia do rekrutacji na stanowisko eksperckie przez Sollers, ustaleń trzyma się tylko część firmy. Najpierw telefony dokładnie o umówionej godzinie, doskonała komunikacja mailowa (odpowiedzi do godziny). 3-krotna zmiana osoby prowadzącej spotkanie, obiecana informacja zwrotna w ciągu tygodnia. Niestety, odpowiedzi brak, odpowiedzi na maile po upływie terminu odpowiedzi również brak. I po co zawracać komuś głowę?

Jak pracowałem tam to widziałem że wszyscy z administracji pracowali po 10-12h więc słabo.

Średnio-kiepska firma. Na start OK, szybko zdobyć doświadczenie i szukać innej pracy. Nadgodziny robione "za free", 8h pracy szefowie traktują tak elastycznie, że i 12h można zrobić. Nadgodziny jak już są płacone to z umowy o dzieło, żeby przypadkiem za dużo zusu nie zapłacić. Na plus atmosfera i młodzi ludzie.

aaa

Czy ktoś wie co to są te testy GMAT i czy są trudne ?

Adaa

Ile może zarobić analityk bądź konsultant ?

byly_pracownik

Pracowałem z sollersami 3 m-ce. Miałem kiepskiego bezpośredniego przełożonego, który głównie się ze mnie naśmiewał (publicznie przed wszystkimi). Ostatecznie firma nie przedłużyła ze mną umowy, ze względu na, jak to powiedział sam prezes Marcin P. "moje poglądy". Ale o co mu chodziło, jakie poglądy, to niestety nie wiem. Gdyby mnie zwalniał ze względu na poglądy to jeszcze mógłbym mu zrobić sprawę sądową, a tak to nie.

Pracuję w firmie ponad 2 lata. Gdy przychodziłem mieliśmy około 100 pracowników. Obecnie jest ich około 250 i ciągle szukamy nowych pracowników. Firmę mogę polecić dla młodych, dynamicznych ludzi, którzy chcą mieć trochę bardziej rozwijającą pracę niż zwykłe IT w korporacji i na pewno bardziej prestiżową. To jest konsulting, ale mniej "drapieżny" niż w firmach z wielkiej czwórki (wiem co mówię, bo tam też pracowałem). Porównując dalej z firmami z Big 4, stwierdzam, że tu bardziej inwestuje się w pracownika, atmosfera w pracy jest lepsza, a relacje o wiele bardziej przejrzyste. Efektem tego jest dużo mniejsza rotacja. Firma jest polska, ale mocno rozwija się na rynkach międzynarodowych, co wiąże się czasem z koniecznością wyjazdów. Jeśli się aplikuje, polecam mieć jasno określone swoje preferencej w tej kwestii i komunikować je zaraz na początku rekrutacji. Na koniec jeszcze dodam, że obecnie w firmie mamy zatrudnionych około 20 osób spoza polski. W tym jest kilkanaście osób z zachodniej europy (również z IT), a więc firma jest na tyle atrakcyjna, że potrafi przyciągnąć stawkami (+ skłonić do przeprowadzki) i kulturą pracy, naprawdę wymagających pracowników.

Byłem widziałem

Brałem udział w rekrutacji na analityka biznesowego. Proces rekrutacyjny: 1. Proszą o zrobienie zadania dotyczącego jakiegoś rozwiązania IT dla firmy produkcyjnej 2. Po 2 miesiącach od wysłania pracy zapraszają na rozmowę 3. Na początku rozmowy proszą o rozwiązanie testu (w teście są błędy, jest źle zbudowany, strony są porozrzucane, druk nieczytelny - bardzo nieprofesjonalnie) 3. Pytania na rozmowie: ile jest ulic w warszawie, ile piłek się zmieści w pomieszczeniu, ile kosztuje umycie wszystkich okien w warszawie - zero pomysłu na pytania 4. Pytanie o to ile chce się zarabiać 5. Po całej rozmowie na koniec mówią, że należy pracować np półroku w Kanadzie... bardzo źle świadczy to nich, że mówią to na koniec rozmowy (potwierdza się to co pisał wyżej "KierownikDoSprawWSolersie" ) Niestety straciłem swój czas na udział w tej "rekrutacji".

Majster

Średnio te opinie zachęcają do wysłania CV... trudna ta rozmowa do działu IT ?

nasa

Na stażu raczej niczego się nie nauczysz, firma traktuje staż jako przygotowanie do dalszego zatrudnienia. Projekty głównie wewnętrzne i mało interesujące, płaca taka sobie. Jedyny plus to elastyczne godziny.

KierownikDoSprawWSolersie

Studnenciaki (ja też) uczyliśmy się systemu Guid... w oparciu o porażki w takich firmach jak Pro... P... Wa... Z każdej kolejnej będąc wyrzucanym za partactwo i niekompetencje. No ale teras jesteśmy project managerami albo senior analyst do spraw wdrożeń systemu Guid... Ogólnie firma szuka w Polsce frajerów, którym będzie płacić 8k / mc brutto i wysyłać na zagraniczne projecty żeby kosić 50k od łebka (o przepraszam - consultanta). Aplikujta jak lubita spać w hotelach i pracować ze słoikami, którzy chcą sie wybić za 4k brutto.

assessor

Firmę czy też jej konsultantów rekrutacji mogę określić 3 słowami: niesłowni, niekompetentni, dzieci w chaosie kolejnych rekrutacji... strata czasu dla profesjonalistów...omijać z daleka...

zdziwiony

Odnośnie rekrutacji na stanowisko starszy programista pl/sql. Aplikowałem do Sollersa jak i do innych firm między innymi ich klientów. Ogólnie proces rekrutacji na takie stanowisko oceniam na 2. Z tego co się dowiedziałem od innej firmy rekrutującej dla nich test dla programistów Java i PL/SQL jest wspólny O_O. Jak to wygląda w praktyce? Więc w teście sprawdzającym wiedzę na powyższe stanowisko dostałem pytanie o wskaźniki w C++ :D oraz pytania o łapanie wyjątków w Javie i inne nie związane ze stanowiskiem pytania. Nie było żadnego pytania związanego z PL/SQL lub też działaniem baz danych Oracla. Sam spotkanie było w miarę OK najpierw test, a później oczekiwanie przez 20 minut aż rekruter dotrze. Na stronie firmy jak i na samej rozmowie była mowa o dwóch etapach rekrutacyjnych, natomiast później okazuje się że dostaje się test Codility, mówię OK pewnie jest sporo SQLa. Okazało się, że dostałem 3 zadania 2 z SQLa oraz jeden do wykonania w Javie (inne języki typu c i c++ też były do wyboru). Całość trwała około 4 tygodni i po tym okresie w którym nikt nie odpowiadał zadzwoniłem do Pani rekruter z pytaniem czy wiadomo co się dzieje bo chyba zapomnieli o mnie, więc miła Pani odpowiedziała, że się tym zajmie i da mi odpowiedź tego samego dnia, otrzymałem odpowiedź na dzień następny. Reasumując jeżeli tak wygląda praca w Sollers jak proces rekrutacyjny to szczerze nie polecam. Po samym procesie rekrutacyjnym wiedziałem, że nie chcę pracować w tej firmie (fakt faktem i tak się nie dostałem :-) ). Co ciekawe dostałem propozycję pracy na to samo stanowisko od firmy dla których Sollers pracuje. Ogólnie jeżeli ktoś posiada doświadczenie w tym co robi niech wejdzie sobie na stronę firmy sprawdzi dla kogo pracują i później zaplikuje do tych firm na stanowiska (proces rekrutacyjny do tych firm może być dużo trudniejszy, ale sprawdzi Waszą wiedzę z dziedziny w której się chcecie rozwijać i szkolicie się w jej kierunku).

Zostaw merytoryczną opinię o Sollers Consulting - Warszawa

• Jak się pracuje w Sollers Consulting?

Zobacz opinie na temat firmy Sollers Consulting tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 56.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sollers Consulting?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 10 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sollers Consulting?

Kandydaci do pracy w Sollers Consulting napisali 15 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sollers Consulting
2.5/5 Na podstawie 151 ocen.

Sollers Consulting