Opinie o Senetic S.A. w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Senetic S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Senetic S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Katowice

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Senetic S.A. w Katowice

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Senetic S.A.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Johny

Również jestem ciekawy

@Johny

Odchodzą sami, jak już dotrą do granic wytrzymałości psychicznej.

Dobre pytanie

Moze latwiej znalesc odpowiedz na pytanie "Czemu warto pracowac w Senetic?"

@Dobre pytanie

Dlaczego pracujesz w takim razie? wnioskując po "Pracownik"

Figiel
@Dobre pytanie

Nie warto, bylem tu 3msc i tyle mobbingu cale zycie nie widzialem. Szef pyta czy ma stac nad nami z batem. To niepojete jak mozna przepalac taki potencjalz Pomijam ze kolega ktorego tu polecilem rok po zakonczeniu pracy dalej musi jezdzic na rozprawy sadowe o jakies dziwne rzeczy jako swiadek Na srodku biura widac wielki kleks, pewnie to kawa Ale czy ktos to wahal?

Obserwator

Ludzie nie odchodzą od firmy, tylko do swoich przełożonych. Sensownych ludzi już mało tam zostało.

Dominika

A co najbardziej uderza tutaj według Ciebie w psychikę ? :/

Pampeluna

Czasy swietnosci Senetic juz dawno minely, tęsknię za nimi. Kiedyś największym zmartwieniem była stara ryba na wigilię a teraz...? Szkoda gadać. Jakieś dziwne kejpiaje, management wmawia na linkedin że wszyscy działają w sprintach, jest team work. A sprintów nie ma, jedyny jaki jest to do libero na obiad. Zresztą ta firma i tak kończy swój żywot, skoro wypowiedzieli umowę na połowę biura. W kranie woda nadal zimna, rozumiecie? Nie ma ciepłej wody!!!! Od dwóch lat!!! Zobaczcie sami setki komentarzy poniżej, opisujących realia tej firmy. NIE POLECAM! 1/10.

Miecio
@Pampeluna

Musisz być strasznie smutnym człowiekiem żeby w czwartkowy wieczór pisać dwa komentarze z rzędu żeby obsmarować firmę ????‍♂️ A może firma wypowiada biura bo pozwoliła nam wszystkim pracować zdalnie i nikt się w tych biurach nie pojawia? Jak Ci tak źle to się zwolnij. Z tego co piszesz to wszędzie jest lepiej. A jak już nie pracujesz to chyba jeszcze gorzej o tobie świadczy, ze dalej tutaj zaglądasz.

@Pampeluna

u nas w zespole sprinty sa i co najmniej w dówch inych zespołach z którymi pracujemy też są, wiec zakladam, ze moze to nie jest w standardzie wszystkich zespołów, ale w większosci na pewno i u nas "działa" :D mam 4 latnie dosiwadczenie w senetic i nie uważam, aby cos w ciagu tych lat zminilo sie na gorsze, zeby mowic ze dobre czasy minely. z mojej perspektywy patzrac na ludzi, atmosfere, zadania, zarzadzanie, level podobny cały czas. Sa i pewnie minusy, ale nie rozczulam sie nad nimi, robie co mam robić, pasuje mi moja praca, szczegolnie teraz kiedy moge pracowac non stop z domu, więc nie bede narzekać, bo niczego mi nie brakuje. Szefu jest ok, pogada, pomoże. praca jak praca o likwidacji biur jeszcze nic nie wiem, ale zakaldam, ze jesli pracuje 90% ludzi z domu, to po jakiego grzyba trzymać te biura, zakldam, ze już w zyciu do pracy full w biurze nie wrocimy, tak jest wygodnie, model sie sprawdział jak widać pozdro 8/10

Bzdury, szkoda czytać..

????
@Pampeluna

Omg, ktoś na prawdę szuka dziury w całym. No comment…

Szkoda czasu

Odradzam firme, warto poczytac posty ktore byly dodane pare miesiecy temu. Nic sie nie zmienilo, ten sam coach vice prezes, ta sama atofsfera wciskania pudelek, no i w ogloszeniu jezeli interesuja cie KAKUTERY to dolacz do nas, coz za cringe... Jestes wszedzie zwyklym klepaczem danych lub magazniyerem

Rymek
@Szkoda czasu

Zamiast dojrzec jak wiele mozesz sie nauczyc, posluchac madrzejszego od siebiue, doswiadczonego managera miedzynarodowej firmy to jakies tutaj wymyslanie kakutery no kazdy z nas ma laptopa i co i nowy windows10 i wszystko jest dobrze po co tak mowic, nie powiodlo Ci sie to nie denerwuj innych ambitniejszych

ziemniak
@Rymek

Hehe, pracuj se na laptopie ktory ma 12 lat, rob sobie bezsensowne wewnetrzne szkolenia z osobami bez kompetencji, rozwiazuj problemy z coachem ;). Twoje ambicje sa na miare TVP

@Rymek

Panie mądrzejszy, naucz się pan interpunkcji, ortografii i składni, a potem pouczaj innych.

Nikt
@Rymek

Bełkot po "polskiemu"- idealny opis Senetica i jego zarządu.

@Rymek

Chwalenie się że firma dostarcza komputer z win10 to jak pisanie, że wypłata jest na czas. No super osiągnięcie, pipowiec musi być dumny gdy to widzi. A z ta międzynarodową firmą to też bym się nie rozpędzał, w momencie gdy w polsce masz 90% załogi.

Tia
@Rymek

A to nie jest przypadkiem tak, że obowiązkiem firmy jest zapewnienie narzędzi do pracy? Windows 10 to żadna rewelacja, jak na firmę IT ???? Btw, abstrahując od tego co pracownicy dostają od Senetica, jesli firma (ogólnie, jakakolwiek) da słabe narzędzia niech nie oczekuje super usługi od pracownika w zamian.

@ziemniak

Z mojego doświadczenie seneticowe laptopy nie są złe. pracuje się na dobrej serii lenovo, która robi swoją robotę. są do nich stacje dokujące co jest wygodne, szczególnie gdy pracujesz z domu. Ja nie mialem problem dostać dodatkowy dock do domu. Jeśli oczekujesz nowego appla, albo surface to oczywiście się zawiedziesz, ale to tylko narzędzie pracy a nie przedmiot lansu wśród znajomych. Jak dla mnie lenovo to porządny sprzęt i tutaj nie mam nic do zarzucenia dla Senetica.. spróbuj dostać sluchawki takie co w seneticu dają od ręki (warte 700-800zł).

klamca
@były pracownik

O czym ty czlowieku rozmawiasz? Dobry sprzet? Stary t430/t440/t450 z jeszcze starsza stacja dokujaca? (jezeli to dla Ciebie dobra seria, to spoko ale cofnij sie moze 10 lat wstecz...) SLUCHAWKI warte miliony monet? Zadna Laska, tu chyba chodzi o to aby moc sie dogadac z klientami oraz miedzy soba...

Yyy
@były pracownik

A HRy, czyli „były pracownik” dalej swoje :D Nie sądzę, żeby ktokolwiek liczył na dobry sprzęt żeby moc się polansować przed znajomymi. Ja już nie należę na szczęście do seneticowej rodziny, ale w nowym miejscu pracy dostałam nowiutki, świeżo odpakowany laptop, który w przeciwieństwie do tamtego lenovo śmiga, do tego stacja dokująca i monitory. W słuchawki zainwestowałam sama kwotę 10x mniejsza niż te co się od ręki dostaje w Seneticu i szczerze to nie widze jakiejś wielkiej różnicy (i nic lepszego do calli na Temsach nie jest mi potrzebne btw). A i te super słuchawki, które dostajesz w seneticu miało przed Tobą x osób - nie zapomnę tej chwili w pierwszy dzień pracy tam jak je odpakowałam z pudełka i były całe brudne na gąbkach które zakładasz na uszy.

@Yyy

Jeżeli to wypowiedź HR ów, to faktycznie, ich laptopy są bardzo dobre. W przeciwieństwie do laptopów zwykłych pracowników.

Kaczka
@Rymek

Ciekawe, dlaczego mądrzejszy, doświadczony i ambitny przejmuje się opinią takiego któremu się nie powiodło? Hm?

pracuje
@Rymek

i uważam, ze ktoś bardzo chce zaszkodzić w firmie. pracuje od marca 2021, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że zarówno manager, zespól, zakres prac jaki wykonuje, sam klimat w firmy, na prawdę jest bardzo fajny. Poleciłbym każdemu znajomemu, ciesze się, ze podjąłem decyzje o pracy w Senetic, bo jakbym miał się sugerowac tym co tu pisza na goworku, to pewnie bym w to nie wszedł. Teraz widze, siedząc w środku, że opinie na gowork, nie za wiele mają wspólnego z tym jak czuję sie pracując tutaj. radzę czytać to z przymrużeniem oka, ale chyba taki był zamysł tego portalu, na czymś każdy musi zarobić :) a wyrzucanie negatywnych, anonimowych skarg i zażaleń to więszość społeczeństwa robi z największą przyjemnością.

A ja już nie
@pracuje

Jakby GoWork chciał zarabiać na negatywnych opiniach, to by ich nie usuwał. Wiesz ile absolutnie szczerych wypowiedzi znikło bo ich autor krytykował firmę? Albo zarząd? Albo HR? Ciesz się póki możesz, to (usunięte przez administratora) wciąga powoli ale bezlitośnie.

Elspeth
@pracuje

Oooo, znowu HR podszywa się pod pracownika żeby podbić bębenek Cesarza.

Prawda!

Zenek Martnik
@Elspeth

Widzę że komuś trudno pogodzić się że ktoś może mieć inne zdanie od Ciebie. Jak ktoś oblewa firmę (usunięte przez administratora) to sama prawda i klaskać a jak mówi, że w sumie to spoko to pewnie Hr, zarząd albo wszyscy jednocześnie się zlecieli i komentarz sklecili ???????? jak ktoś wcześniej napisał - nie udało Ci się, wywalili Cię albo sam odszedłeś, masz nowa prace… tam sobie pisz jak Ci dobrze. No chyba ze Ci żal to napisz do tych Hrow po których jedziesz, że chciałbyś wrócić i po sprawie. W postanowieniach noworocznych proponuje dopisać sobie żeby dorosnąć.

Ciekawe
@pracuje

Skoro żadna z negatywnych opinii nie jest prawdziwa, to nie rozumiem w jaki sposób miałoby to zaszkodzić firmie…? Wiele kompetentnych osób poszło za głosem serca i pomimo negatywnych opinii, które wiszą tu od LAT, przewinęło się przez tą firmę. I co, po czasie okazuje sie jednak, że szalona rotacja wskazuje, że cześć z negatywnych głosów ma przełożenie w rzeczywistości. Jasne, rozumiem że są osoby którym może się podobać w Seneticu (i nie mówię tego ironicznie)- wierzę, że trafiłeś na fajny team, albo panująca w tej firmie narracja Ci odpowiada, ale nie odbieraj ludziom prawa do wyrażania opinii. Btw - na przyszłość, brak opinii jest lepszą opinią dla firmy, niż te prowokacje na które znajdzie się 10 negatywnych komentarzy.

Espeth
@Zenek Martnik

Sam dorośnij Zarządzie. Podszywanie się pod pracowników jest naprawdę żałosne, do Senetica nikt nie chce wrócić i nikt nie zazdrości pracownikom. Wiem z dobrego źródła, że pracownicy zazdroszczą tym, którym udało się uciec.

Espeth
@Ciekawe

Gdyby opinie nie były prawdziwe, ludzie nieuciekaliby po okresie próbnym. A takich ostatnio było więcej, niż osób podpisujących kolejną umowę.

Nika
@Zenek Martnik

Możesz wyjaśnić, czym komentujący oblewają firmę? Czymś śmierdzącym, czy łatwopalnym?

palczaki69

Nie rozumiem tego hejtu, praca w Seneticu to najlepsze co mnie spotkało, świetna atmosfera i przede wszystkim cudowni ludzie z którymi dzielę moje pasję. Szczególnie chciałbym pozdrowić Dawida z działu zakupów. I niemowcie jak to źle jest w Seneticu, spójrzcie na swoje kubeczki.. (usunięte przez administratora)

czarna mamba33
@palczaki69

To fakt atmosfera jest idealna, jednak fajnie byłoby dobrze zarabiać i mieć szanse na rozwój lub żeby liczyło się twoje zdanie. Tego nie ma i nie będzie. Wiele osób już o tym pisało - jak ktoś szuka pracy dla fajnej atmosfery to polecam a jeżeli dla zarobków i rozwoju to nic tu szukac poza kołczingiem.

@palczaki69

Widziałem kubeczki, są obraźliwe.

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Czy Senetic S.A. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Kokosz

Drogi kolego, otóż nie.

szkolenie są
@Kokosz

osobiście uczestniczyłem w kilku. raczej polityki szkoleń zaplanowanych nie ma, ale jak rozmawiasz z przełożonym i mówisz że to i to cie interesuje to zielone światło jest.

Janusz

Nie ma szkoleń dla zwykłych pracowników. Liderzy owszem. Nie liczę wewnętrznego bełkotu.

Nie.

Rafał
@Ciastko

To jak pracownicy są przygotowywani do nowych obowiązków w Senetic, jak wygląda wdrożenie? Może powiesz mi też coś o zarobkach w tej firmie? Chętnie się czegoś dowiem, ile mniej więcej się tu zarabia.

@Rafał

No cóż, o wielu obowiązkach możesz się dowiedzieć z awantury, że nie zostały wykonane. A o sposobie ich wykonania, z awantury, że jest źle...

JK
@Ciastko

Jako ze komentarz Ciastka zapewne zostanie niedługo usunięty (tak jak ostatnimi czasy inne jemu podobne) dodam, ze teoretycznie masz przypisana osobę która ma Cię wprowadzić w obowiązki, ale koniec końców nikt nic nie wie bo danym tematem zazwyczaj zajmowała się osoba która już nie pracuje. Nikt tez „nie ma na nic czasu”. Uczysz się na swoich błędach. A cała ta sytuacja jest przybrana w opakowanie pt - rozwój, u nas nie ma nudy, ciagle „uczysz” się nowych rzeczy.

@Kokosz

Prawda, raz na 3 lata mieliśmy dobre szkolenie handlowe. reszta to szkolenia wewnętrzne u product managerów, które przynajmniej mnie nie wiele dały.

Kanaboa

Cześć, chciałem zapytać czy są kolejne etapy podczas rekrutacji na stanowisko specjalista ds. sprzedaży? Czy ktoś mógłby się podzielić taką wiedzą? No i czy warto w ogóle aplikować?

ZDaleka
@Kanaboa

Nie warto, chyba, że na prawdę nie masz co do garnka włożyć, ale wiedz, że przepłacisz to nerwami.

@Kanaboa

to zależy czego oczekujesz. Jeśli nie boisz się cieżkiej pracy, a masz niewielkie doświadczenie myślę, że to dobre miejsce. Są pracownicy co pracują po kilka ładnych parę lat w senetic i zarabiają ładne pieniądze. Jednak jest to na pewno dość ciężka praca. Wymaga sporego multitaskingu, dzień mija bardzo szybko bo cały czas masz coś do zrobienia. Mnie ten tryb pracy nie odpowiadał i odszedłem, ale jest sporo ludzi, którym to względnie pasuje (bądź doszli do pułapu zarobków, że szkoda to zostawić). Zarobki od podstawy jaką sobie wynegocjujesz do 2x , 3x razy tego w zależności od targetu. Na początku jest stosunkowo łatwo przewyższyć plan, bo jest niski, ale nie masz z drugiej strony klientów. Ale niektórzy na początku wykręcają fajne sumy. Potem to się nieco spłaszcza bo targety rosną, co cięzej przekroczyć. Aż dochodzisz do momentu, że przewyższasz plany (choć na to nie licz szybciej niż po 2-3 latach). wiec zarobki od 3-5 netto potem jest trudniej to osiągnąć. Wszystko zależy co wynegocjujesz na dzień dobry. Co do bonusów to róznie to bywa - masz kilka wytycznych i na podstawie tego ci mogą odjąć.

Czy dalej...

Panuje tu nepotyzm? (usunięte przez administratora) Badz nastapily jakies pozytywne zmiany?- firma byla spoko, ludzie wokol tez, tylko reszta wyzej z innej rzeczywistosci....

J

Niestety firma po rozmowie miała się odezwać z odpowiedzią, nie uczyniono tego. Domyślam się, że wynik negatywny, ale wypadałoby przynajmniej napisać o tym maila. Szkoda, bo Pani z HR zapewniała o odpowiedzi. Jak widać, już na początku kariery mijają się z prawdą.

@J

Drogi kandydacie, kandydatko. stramy się zawsze przekazac finalną informację zwrotną, ciężko nam ocenić tutaj, jakiego procesu dotyczyła Twoja aplikacja, bo jesli są to rekrutacje sierpniowe, to część dopiero mogłą się zakończyć w ostatnich dniach i finalny feedback do kandydatów idzie dopiero w momencie uzyskania potwierdzenia przyjęcia oferty przez kandydata. Zdarza się, tez że informacje trafia do skrzynki spam, czy też nasz system ATS nie dostarcza wiadomosći (to jednak zdarza sie rzadko). W wiadomosci od nas znajdziesz też ankietę, która ocenia proces rekrutacji, zatem wszelkie uwagi mile widziane, a w szczególności te negatywne, bo pozwalaja nam usprawnić proces. Zachęcam gorąco do przesłania maila na adres hr@senetic.com, zweryfikujemy, co się stało, że informacja zwrotna nie została wysłana i postaramy się przekazać Ci jak najszybciej się da.

tak nie do końca_Hr-owiec
@Senetic S.A.

Coś ta odpowiedź i tłumaczenie sytuacji jest otwarcie mówiąc takie spobie. Nie znam tej konkretnej sprawy od podszewki, ale podczas dobrze przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej, osoba prowadząca rozmowę (jeśli sam kandydat, zestresowany i blady ze strachu o dalsze ewentualne etapy nie zapytał) powinna na jej końcu określić m.in. ramy czasowe rekrutacji i datę, do której kandydat otrzyma informację zwrotną. Jeśli proces się przedłuża, co się zdarza lub w ogóle się zamyka, to rekruter powinien skontaktować się z kandydatem i przekazać mu taką informację z prośbą o ewentualną cierpliwość. Tak to się robi w firmach, które dbają o dobrą opinię na swój temat. Z informacji kandydata opisanej powyżej wynika, że przez rekrutera prawdopodobnie został popełniony błąd - bo tłumaczenie ze SPAMEM i systemem jest jakie jest. Są też dość proste sposoby (nie są tak eleganckie i zgrabne jak telefon z podziękowaniem czy przynajmniej email - ale naprawdę istnieją), aby nie musieć kontaktować się ze wszystkimi kandydatami po zakończeniu procesu rekrutacji, a z drugiej strony nie powodować u kandydatów niepotrzebnego zdenerwowania czy prowokować do takich wpisów jak ten powyżej. Najlepszą podpowiedzią dla rekrutrów jak powinni się zachować wykonując swoje obowiązki niech będzie wyobrażenie sobie sytuacji, w której oni sami szukają pracy dla siebie i odpowiedź na następujące pytanie - "Chcielibyście być na bieżąco informowani o statusie swojej rekrutacji czy nie?". Z tym retorycznym pytaniem pozostawiam szanowne grono. PS: Uczestniczyłam w procesie w Państwa firmie i sytuacja z odpowiedzią była podobna. Z pozdrowieniami.

Matt

Senetic szuka magazyniera. Czy ktoś pracujący tam na magazynie może coś napisać o warunkach jakie tam panują?

RH
@Matt

Wyrozumiałe kierownictwo, zarobki nieadekwatne do wykonywanej pracy, kolesiostwo, dział zwrotów i reklamacji to padaka, na plus brak norm czy wyliczania innych produktywności(stan na 02.2020)

02.2021
@RH

Literówka, hehe.

Sababa

Cześć. Jakie są zarobki na stanowisku specjalista ds obsługi klienta?

Xxx

O co chodzi z pismami od ZUS , o niezapłaconych składkach za pracowników od stycznia do grudnia 2019…Firma nie płaciła za nas zusu…?

Abece
@Xxx

Szczerze wątpię, bo przy każdym kredycie, wnioskach o „tarcze” na 100% firma musiała przedstawić zaświadczenie o nie zaleganiu z podatkami / składkami. Zapewne jakiś błąd w ksiegowaniach w tej wspaniałej instytucji jaka jest ZUS (dodam, ze takie coś zdarza się nagminnie u nich). Btw pracownik nie ponosi żadnej odpowiedzialności jeśli pracodawca nie płaci składek, tzn ma prawo do wszystkich świadczeń tj zasiłki, emertytury itd. Wiec nawet jeśli senetic czegoś nie opłacił w co wątpię, to i tak dla pracownika to żadna różnica z punktu widzenia świadczeń.

Grzyb
@Xxx

A po kiedy grzyba tutaj zadajesz takie pytanie? Marzy Ci się znowu jakaś gownoburza? Czy brak odwagi żeby nawet z najprostszym pytaniem iść do Hr? Hr wszystko wyjaśniał na ostatnim spotkaniu ze to tylko procedury wyjaśniające bo ZUS coś zawalił czy zmienił.

Małomówny
@Grzyb

A po jakiego grzyba na iść do HR, skoro wiadomo, że skłamią? Winny ZUS, winny pracownik, winne plamy na słońcu, a nie panienka co listę płac (usunięte przez administratora).

@Xxx

cześć, jeśli jesteś byłym pracownikiem, a tak wnioskuję, bo wszystko zostało wyjaśniane na ostatnich firmowych spotkaniach, to prośba gorąca o wiadomość na adres hr@senetic.com, wyjaśnimy dokładnie dlaczego zus wysyła do Was takie pisma :)

Milady
@Senetic S.A.

Skąd pomysł, że były pracownik ma dostęp do takich informacji? Skończcie wreszcie z szukaniem tego "spisku dwóch byłych pracowników", większość negatywnych komentarzy pochodzi od osób zatrudnionych.

Byly pracownik
@Milady

Wszyscy dostali, wystarczyło napisać do HR. Czy zadzwonić do ZUS i wszystko jasne.

Zus
@Xxx

Jakoś zus sam dał radę wysłać do nas pismo, żeby nas grzecznie poinformować co jest nie tak. Nie prosił żeby się gdzieś zgłaszać do działu hr. Może i hr informował, ale jakby to powiedzieć..na szczescie już nie mnie :) warto by było wyłapać pismo do byłych pracowników żeby poinformować skoro nawet zus dal radę, ale czego ja się w sumie spodziewałem.

Taa
@Zus

Mozliwe ze dział HR wyszedł z założenia, że skoro nie pracujesz to jesteś tymi „dwoma, trzema byłymi pracownikami” którzy smarują ich na goworku wiec za karę nie wyślą maila wyjaśniającego :D

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Senetic S.A.?

Trudno ocenić

To zależy jakiego człowieka masz nad sobą. Mnie spotkały tego typu sytuacje, że kierownik nie zawsze był chętny do pomocy, wyglądało to czasem dosłownie tak: „Twoje zadanie - Twój problem”,było to sporym zaskoczeniem jak dla mnie (kierownik to nie tylko ten od wydawania poleceń). W karierze w seneticu już kilku kierowników oceniało moją pracę, wypada po równo 2 x było ok, 2 x mam nie za dobre wspomnienia. Senetic wciąż się przeobraża, zachodzi wiele zmian, jest sporo nowych ludzi. Jednak chyba tak ogólnie to dużo jest pracy samodzielnej, raczej ty musisz umieć organizowac sobie pracę. Kierownicy czasem maja tyle roboty, że nie są w stanie skupić się na każdym pracowniku, czasem „rozwiązania” które proponują po prostu nie są dobre i wtedy myślisz, że osoba nad tobą albo nie chce ci pomóc albo nie zna się za bardzo na twojej pracy... także to trudne by tak precyzyjnie określić.

O co właściwie chodzi

Ile teamów tyle kierowników i zdań na ich temat (a właściwie menagerów - witamy w korpo). Pokusilabym się nawet o zdanie, że ile pracowników tyle opinii.

Praca jak placa...

Szkoda gadac, placa mniej niz konkurencja. Podejscie do biznesu typowo polskie, budynek to hala magazynowa przerobiona na biuro, tak jest brzydko ale blisko do Libero. Osoby z HR nie maja wplywu na to co dzieje sie w firmie... Jakos mnie nie dziwi dlaczego. Ci bardziej ogarnieci juz tam nie pracuja, bardzo szybko odnalezli sie w lepszym miejscu. Wiec po co isc co celu naookolo skoro mozna na skorty unikajac tej firmy ;).

omijamy
@Praca jak placa...

No niestety się zgadzam, szkoda gadać. Nie polecam aplikować na żadne ze stanowisk w tej firmie. Dobrze powiedziane i też się pod tym podpisuję - HR nie ma realnego wpływu na wiele sytuacji w firmie, każdy sobie rzepkę skrobie i w momencie kiedy pojawia się prawdziwy problem, to niestety nie ma już kogo prosić o pomoc. NIE i jeszcze raz NIE. Serio - szukajcie pracy w innych miejscach, w takich, w których pracownika się ceni i szanuje, w Seneticu to aspekty, które raczej nie istnieją dla większości pracowników... I tu mała wskazówka dla firmy - w tych czasach to spora strata, że pracownik nie jest szanowany, bo rekrutacje są drogie a pracownik jak poczuje, że jest nie tak jak być powinno to odchodzi. A rotację na ten moment mamy dość sporą. Ktoś przychodzi i zaraz odchodzi. Taka prawda i ona boli.

JJ
@omijamy

Dokładnie. Praca sama w sobie ok, gdyby nie to że jej ilość jest często nie do przerobienia… W moim (byłym) dziale było tak, że faktycznie nie zawsze się dało dopiąć wszystko i zdarzały się w reakcji na to fochy ze strony kierownictwa, ale generalnie nikt głowy nie urywał. Rzutowało to może jedynie w czasie rozmów kwartalnych, choć też nie zawsze. Jeśli chodzi o szkolenia to było ich w roku co najmniej kilka- wewnętrzne i zewnętrze. Pieniądze na czas, benefity spoko, choć niczym nie wyróżniające się jeśli chodzi o inne śląskie firmy. Rozwój też możliwy, choć sama jego ścieżka niezbyt precyzyjnie określona. I na tym kończą się plusy w mojej ocenie :D To co bardzo mocno kuleje w Seneticu to jest komunikacja i relacje między pracownikami (szczególnie nowymi i tymi z dłuższym stażem, jak i pomiędzy działami). To był jeden z powodów mojego odejścia i jak widzę po swoim obecnym miejscu pracy, to można inaczej. Dodam, że powodów było kilka, w tym osobiste. Ale atmosfera w tym miejscu zdecydowanie przyspieszyła moją decyzję. Tak jak było wspomniane wcześniej, fochy ze strony przełożonych to coś co mnie mocno triggerowalo. A najlepsze, że na koniec dnia słyszysz od swojego przełożonego „sory, taki mamy klimat”. Instytucja buddiego istnieje, ale tylko na papierze bo w rzeczywistości niestety tego wsparcia na początku pracy było za mało. O części procesów dowiadujesz się po kilku miesiącach, że teoretycznie coś było w Twoim job description i przecież powinieneś to wiedzieć, bo to było opisane w instrukcji do instrukcji do instrukcji, które znajdują się w 10 możliwych miejscach. Podsumowując, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zależy na kogo trafisz, zależy jakie masz stanowisko i faktyczną odporność na stres. Gdyby ogólna atmosfera się poprawiła, myślę że to byłoby naprawdę fajne miejsce do pracy. Zwłaszcza na początek.

Hej, czy warto aplikować na stanowisko Specjalista ds sprzedaży?

Oczywiście warto. Uważamy, że zespół jest bardzo zgrany i wzajemnie się wspiera w każdej sytuacji. Stanowisko daje możliwość rozwoju, pracy z klientami w Polsce jak i za granicą, a system motywacyjny daje możliwość osiągania wysokich bonusów. Jeśli masz więcej pytań możesz spokojnie do nas zadzwonić lub napisać, a my skierujemy Cię do jednego z naszych managerów sprzedaży, który opowie Ci więcej o codziennej pracy.

Ty

Myślę, że warto. Jest luźno, koszuli nosic nie musisz, ale pracy dużo. A idąc za tym pracy dużo oznacza, że jak ogarniasz to i dobrze zarobisz :) ludzie też super, no i po pandemii dalej będziemy pracować zdalnie, a chętni z biura lub hybrydowo :) ja polecam, ale przekonać się najlepiej samemu

nie

Poczytaj sobie wczesniejsze opinie, to sama prawda - nie czytaj tego PRowego tekstu co pisze tu "pracodawca". Ja bym unikal, wiadomo koledzy sa fajni - ale chaos organizacyjny, walacy sie barak w ktorym pracujesz, niefajny zarzad robi swoje ;).

Serio ??
@Ty

Serio takie monitorowane wpisy. Ze warto ze wsparcie i atmosfera…niestety nic bardziej mylnego. Zespół jest zgrany jak ktoś nie widział zgranej ekipy. Tak kasę można zarobić ale tylko na dobrych rynkach i przez starych stażem. Ogólnie średnio

Honorata
@Senetic S.A.

A jak wyglądają wspomniane możliwości rozwoju na takim stanowisku? Są szkolenia? Można awansować? Jaka jest ścieżka kariery w Seneticu?

Może rekrut

Czy warto aplikować na to stanowisko :Administrator IT? Jak wynagrodzenie, możliwości rozwoju?, zespół, przełożony? Czy są formalne zespoły odpowiedzialne za dany projekt czy po prostu: Ty i Ty zajmij się tematem? Z góry dzięki za info.

Nie warto
@Może rekrut

Nie warto. Nie marnuj kariery na tę firmę. Zero rozwoju i kupa roboty

Tomek S.
@Może rekrut

Zespół realizuje usługi utrzymania oraz wdrażania dużych i małych projektów. Dział jest typowo inżynierski, większe tematy są realizowane pod nadzorem dedykowanych kierowników projektów. Mamy specjalizację Vmware, Veeam i Microsoft gdzie mamy najwyższe statusy partnerskie. Każdy z inżynierów dostaje dedykowanych klientów, za których odpowiada łącznie z Handlowcem i Kierownikiem projektu. Dział pracuje jako zespół inżynierski pod nadzorem przełożonego, który planuje prace zespołu i dopiera zgodnie z doświadczeniem i specyfiką zadań. Dział inżynierów to jeden z 5 zespołów wewnątrz działu realizacji usług w Senetic. Co do wynagrodzenia, to nie znając doświadczeń, wiedzy ciężko określić. Rozmawiamy o tym od razu an pierwszym spotkaniu (oczekiwania kandydatów vs oferta firmy), żeby nie było później żadnego „zaskoczenia”.

Majdan

Czytajac to nasuwa sie pytanie czy w handlowym da sie rozmawiac z szefostwem inaczej niz przez coaching? Jak budynek ma sie do innych firm ktore sa w fajnych nowoczesnych w centrum Katowic?

Doda
@Majdan

Budynek ma się nijak. Standard samego budynku jest bardzo średni jak na obecne czasy. Ale podejrzewam, że ciężko by było im wynająć coś co jednocześnie ma w sobie magazyn, rampę i biura z korpo z prawdziwego zdarzenia. Co do samych biur (wcześniej było o budynku) - są po remoncie, tragedii nie ma, tylko zimą mróz doskwiera.

Bez przesady
@Majdan

Budynek sam w sobie piękny nie jest , ale ma plus taki, że jest dla każdego bezpłatny parking, nie musisz biegać przez pół miasta z auta do roboty jak już Ci się uda zaparkować... Mamy dobry dojazd do biura z większości pobliskich miast, za płotem Libero , blisko przystanki autobusowe, tramwajowe i niedaleko stacje PKP... Wewnątrz jest wszystko czego potrzebujemy , no sorry ,ale mi nie trzeba panoramy Kato z okna i jarania się, że pracuje w biurowcu w centrum. Biuro ma swój klimat , jest dobrze wyposażone... Jakbyśmy byli w centrum to by było pisanie, że pracodawca nie zapewnia parkingu za darmo co?! Z tego co wiem to korporacje w centrum zatrudniają na potęgę- śmiało , wyślij CV to może Ci się spełni marzenie o szklanych domach ????

Handlowiec
@Majdan

Dlaczego przez coaching hmm?? Może nie znam się na tym, czym coaching jest hehe, śmieszne. Nie, serio żadnego coachingu czy zwał jak zwał na mnie nikt nie stosuje;) Biuro w środku jest ok, wyremontowane, wyposażone, spoko, ze sa ogólnodostępne parkingi, to ze nie jest to oszklony 30 piętrowy biurowiec mnie nie przeszkadza, kompletnie nie wpływa to na jakieś moje samopoczucie w pracy. Teraz praca zdalna i pewnie tak zostanie, wiec tym bardziej nie ma to znaczenia.

Lolek
@Majdan

Czy da się inaczej niż przez coaching - da, tylko trzeba przygotować se zapas wazeliny Budynek - z zewnatrz odstrasza więc nikt auta nie ukradnia. W środku w łazienkach (usunięte przez administratora) że covid się boi wchodzić Same plusy ;)

Jamhmmm
@Lolek

Ale bzdury piszesz... Jestem dość często w biurze i widzę Panie sprzątające, które przychodzą z tego co wiem każdego dnia. Zarówno w biurach,kuchniach jak i toaletach jest czysto,na bieżąco są uzupełniane środki czystości, także możesz sobie darować takie bezsensowne wywody.

@Majdan

Budynek to najmniejszy problem tej firmy. Niestety, jest to jedyna rzecz, którą Prezes wyczytał z Goworka. Opini na swój temat nie widzi, opini na temat reszty zarządu też nie, o nadmiarze obowiązków zrzuconych na pracowników nie wspominając.

alek

witam jak wygląda praca w logistyce ? rozważam aplikacje na specjalistę ds. logistyki

@alek

Witaj Alek, moja odpowiedź pewnie będzie równie subiektywna, jak wszystkie tutaj, tymbardziej, ze mam spory wpływ na to jak ta praca wygląda, ale skoro nikt nie odpowiada... jest dużo pracy, z różnych obszarów, większość kandydatów musi się sporo nauczyć, bo malo kto ma doświadczenie we wszystkim co robimy. ale, jest świetny zespół, otwarty, życzliwy, wspomagający się, a szef (oaza spokoju) ma olbrzymią wiedzę i chętnie się nią dzieli. polecam spróbować :)

@alek
@Marek

Jaki poziom angielskiego jest wymagany do tego stanowiska ?

@@alek

Drogi Kandydacie, wymagamy poziomu B2 lub wyższego, aby swobodnie czuć się zarówno w rozmowie jak i korespondencji mailowej w języku angielskim. Podczas spotkania rekrutacyjnego rozmawiamy w języku angielskim na wybrany temat, aby zweryfikować jego poziom.

@@alek

B2 w zupełnosci wystarczy

Student

Jak wygląda praca w księgowości w tej firmie? I

Normalnie
@Student

W zasadzie tak jak w każdej innej firmie w dziale księgowości. Przychodzisz do pracy, księgujesz albo wystawiasz faktury. W zależności od stanowiska dochodzą tez deklaracje podatkowe, sprawozdania czy jakieś inne dodatkowe kejsy jak się pojawia problem albo chcesz się wykazać. Współpracujesz często z innymi działami wiec komunikatywnosc i asertywność napewno będzie miłe widziana :D angielski na średnim poziomie tez w zupełności wystarczy. Co do atmosfery to jakiś czas temu było to już tutaj poruszane. Można poszperać niżej ;)

smieszne

Jak wiele prawdy jest w tych opiniach, a reakcja firmy jest zerowa smiech na sali. Moze macie ochote na wysłanie pocztówki? Albo szkolenie z feedbacku, bo tutaj feedback nie zgadza sie chyba z polityka firmy gdzie mozna mowic tylko o tym o czym mozna... Ludzie wyjdzie z twarza(usunięte przez administratora) Ogolnie wychodzac z tej firmy na start masz juz trudniej, bo fejm taki poszedl o pracownikach ze... szkoda gadac, firma nie radzi sobie z kryzysem a teraz odbije sie to na PR twojego CV!!!!!!! (usunięte przez administratora)

Smutas
@smieszne

Możesz sprecyzować, jak piar firmy odbija się na CV? Zaniepokoił mnie Twój komentarz.

Haha
@smieszne

Co za bzdury. Przecież kilka osób od nas poszło pracować bezpośrednio do Microsoftu, kolejne kilka do największych dystrybucji w Polsce. Fakty raczej pokazują że można się tutaj dużo nauczyć i potem iść do coraz większych firm. Może to jednak twoje cv jest słabe.

Wielbład

A wszystko zaczęło się od betonu i ma betonie się kończy. (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Senetic S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w Senetic S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Senetic S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 90.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Senetic S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 68, z czego 8 to opinie pozytywne, 51 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Senetic S.A.?

Kandydaci do pracy w Senetic S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.