Baltix.se sp. z o.o.

4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Baltix.se sp. z o.o.

w jaki sposób Zus jest odprowadzany od 3600 pln jeśli umowa brutto to tylko 1680 pln czyli niecałe 1300 pln netto, ????

Jakub Gebhardt

Pracownik otrzymuje na rękę 9000 zł. 3 600 zł jest w tym momencie podstawą do obliczenia składek na ZUS, które odprowadza BALTIX. Podałem kwotę właśnie 9000 zł, bo jest to taka typowa, średnia kwota zarobku pracownika wysłanego przez nas do Szwecji. Mogę dodać, że wynagrodzenia na rękę przez nas wypłacane oscylują w granicach między 7000 zł a 12 000 zł miesięcznie.

inko

Czyli pracownik otrzymuje 9000tys na rękę minus 3600,czy te 9000 jest juz dla czlowieka,ile średnio można na miesiąc zarobić

Jakub Gebhardt

Pierwsza umowa w firmie to 1680 zł brutto, czyli minimalne wynagrodzenie. Tak jak pisałem wcześniej rozliczani są Państwo wg przepracowanych godzin. Do 10go każdego miesiąca otrzymujecie Państwo dwa przelewy: wynagrodzenie, od którego odprowadzane są składki ZUS i podatki oraz rozliczenie zagranicznej podróży służbowej zwolnione z danin na rzecz Państwa. Kwoty rozkładają się mniej więcej w stosunku 40 do 60%, czyli jeśli pracownik otrzymuje na rękę 9000 zł to odprowadzamy składki na ZUS od kwoty 3 600 zł. W sytuacji, gdy pracownik jest w Polsce lub na urlopie otrzymuje tylko podstawowe wynagrodzenie w wysokości 1680 zł brutto na dzień dzisiejszy. @inko - pracownicy latają samolotami lub przewożeni są samochodami. BALTIX zawsze płaci za wszelkie przejazdy i dojazdy. Ilość godzin przepracowanych w ciągu miesiąca zależy od szwedzkiego klienta, staramy się zapewnić minimum 50h tygodniowo. Spawacz TIG ma zazwyczaj wyższą stawkę od spawacza MIG/MAG. @Tomek - wszyscy doskonale wiedzą, że stawki w Norwegii są wyższe od tych w Szwecji. Dlatego nawet Szwedzi często wyjeżdżają tam do pracy. Każdy kraj ma swoje wady i zalety. Norwegia jest 3 razy droższa od Szwecji, poza tym Szwecja jest zdecydowanie bliżej i ma lepszy "socjal" dla pracowników, mam tu na myśli warunki pracy i mieszkania. Polacy są doceniani jako pracownicy w Szwecji i traktowani na równi ze Szwedami, a w NOR bywa z tym różnie. Wybór należy do Państwa, staramy się przede wszystkim grać w otwarte karty i traktować pracowników jako partnerów, a nie podwładnych.

Spawacz

bardzo sprawnie i kompetętnie wszystko poszło.

musisz mieć uprawnienia, najlepiej aktualne, ale jak nie masz to ci pomogą zrobić

No właśnie Panie Jakubie, jak pan tak pisze to jaka jest kwota na umowie na czas określony od jakiej kwoty jest płacony ZUS, 40 pln to żadna rewelacja dla spawacza z certyfikatami, w norwegi spokojnie można dostać 180 sek-200sek

inko

Ile wynosi te podstawowe wynagrodzenie na umowie,czy jeżeli pracował bym w systemie rotacyjnym równiez pokrywacie państwo przeloty czy autokary,ile można godzin przepracować w ciągu miesiąca,so możliwe nadgodziny,czy spawacz tig i mig ma tako samo stawkę

chętnypracus
@inko

Witam kiedyś wisiało ogłoszenie na krawędziarke Bysytronic będzie jeszcze potrzebny pracownik na to stanowisko ? robertson19830925@gmail.com

Jakub Gebhardt

Podpisujecie Państwo w Polsce umowę o pracę na czas określony. Najlepsi pracownicy otrzymują umowę o pracę na czas nieokreślony. Wynagrodzenie zasadnicze na umowie jest podstawowe, natomiast rozliczani są Państwo według przepracowanych godzin. Minimalna stawka NETTO (na rękę) za godzinę pracy to 37 zł. Po kilku miesiącach wypłacamy 39 - 40 zł za godzinę NETTO, a niektórzy fachowcy otrzymują około 45 zł NETTO za podstawową godzinę pracy w ciągu dnia, w tygodniu. Dochodzą dodatki za godziny popołudniowe, nocne i weekendy. Pokrywamy wszystkie koszty związane z wyjazdem: podróż do i ze Szwecji, zakwaterowanie, dojazdy do i z pracy. Wyżywienie we własnym zakresie. Jeśli wyjeżdżacie Państwo własnym samochodem otrzymujecie rozliczenie kilometrówki wg stawki 0,8358 zł za przejechany kilometr. Załatwiamy karty EKUZ, na podstawie których otrzymujecie Państwo świadczenia medyczne za granicą. Dodatkowo mamy również w firmie bardzo korzystne warunki ubezpieczenia grupowego dla pracowników i ich rodzin. Nie wysyłamy pracowników za granicę na podstawie umów cywilnoprawnych - tzw. śmieciówek! Pozdrawiam! (usunięte przez administratora) (usunięte przez administratora (usunięte przez administratora) )

inko

Tz jedziesz do pracy za granicę na umowie smieciowej?

jarek

tu tak samo tylko wchodza śmieciówki dla nowych cudów nie ma

Czecho

czy ktoś wie jaka kwota zasadniczego jest tutaj na umowie, bo durzo teraz śmieciuwek..

Jakub Gebhardt

Mamy naprawdę bardzo różne kontrakty, wszystko zależy od potrzeb klientów. Niektóre są stałe, inne tylko na okres wykonania określonej pracy. Naszym celem jest ułożenie pracy w rytmie 4-6 tygodni w Szwecji, 1-2 tygodnie w Polsce. Nie zawsze się to udaje, ale dążymy do doskonałości w tym zakresie :-) Jakub Gebhardt

slay

Panie Jakubiak,a czy wysyłanie spawaczy mig mag135,136 na kontrakty rotacyjne

Jakub Gebhardt

Zapraszam wszystkie zainteresowane osoby do przesyłania aplikacji na adresy email: rekrutacja@baltix.se lub info@baltix.se Pozdrawiam! Jakub Gebhardt

Jakub Gebhardt

Szanowny Panie Jarku, bardzo przepraszam, ale jesteśmy w trakcie budowy nowej strony www. Oczywiście prowadzimy ciągłą rekrutację, a brak ofert na naszej stronie internetowej jest przejściowym błędem technicznym. Nawet najlepszym się zdarza... Błędów nie uniknęła nawet Państwowa Komisja Wyborcza, czy PKP Intercity sprzedająca bilety na Pendolino... :-) Obecnie poszukujemy: - spawaczy MIG/MAG - spawaczy TIG - spawaczy aluminium - operatorów CNC (frezarki/tokarki/centra obróbcze) - operatorów pras krawędziowych - techników przygotowania produkcji Część osób zatrudnimy jeszcze w tym roku. Pozostałe kontrakty będą realizowane od stycznia 2015. Gorąco Pozdrawiam! Jakub Gebhardt Dyrektor Zarządzający

Jarek

Hej, czy w ogóle Baltix obecnie zatrudnia kogokolwiek do pracy, czy jest jakis poważny przestój w tym temacie Pytam bowiem słyszałem kilka pozytywnych komentarzy na ich temat, a na ich stronie internetowej w zakładce w której szuka sie aktualnych ofert pracy nic nie ma. To jakiś błąd, czy może wystawiają ogłoszenia gdzie indziej?

Tig-K

Pozdrowienia dla Pani Haneczki. Dziękuję za miłą współpracę. Pozdrawiam z miejscowości G.

bronek

Marian dobrze mowi,ja mam prace caly czas,jak nie w tej to w innej firmiw ale to pewnie dlatego,ze umiem spawac,a nie to co niekturzy zal pattzec

michał
@bronek

bronek masz jakies kontakty na terenie szwecji. spawałem w polsce konstrukcje dzwigowe firma teleskop ale aktualnie siedze w Szwecji i cos szukam na spawacza 135. pozdrawiam

Józek

Panowie, może Szwedzi placa dużo ale mieszkanie tez kosztuje i przejazdy. Ja jestem zadowolony i polecam. Narzeka ten kto nie lubi i nie chce pracować.

marian

gdybyscie byli dobrzy to prace byscie mieli nonstop. pozdrowienia ze szwecji

bandziorek

W końcu na stompił dzień w kturym szef przejrzał na oczy i zwolnił nie kompetetntą Panią dyrektor od spraw nie potszebnych brawo zadowoleni pracownicy baltixsu:-)

Mar
@bandziorek

niezgadzam sie. duza strata, kompetętna i bardzo pomocna osoba

czarniawy
@Mar

teraz dopiero idzie ku lepszemu w Baltiksie, w końcu można cos normalnie w firmie zalatwic a wielka pani dyrektor hania to tylko ludzi opiepszać potrafila! boss obiecał nawet wieksza pszejrzystosc wyplat. poczekamy zobczymy! oby tak było! Brawo brawo i jeszcze raz brawo. wszystkim ulżyło!! az chce się pracować!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Baltix.se sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w Baltix.se sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Baltix.se sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Baltix.se sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 3 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Baltix.se sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Baltix.se sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Baltix.se sp. z o.o.