Opinie o Total Wind PL w Koszalin

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Total Wind PL. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Total Wind PL o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - budowa dróg i mostów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Total Wind PL w Koszalin

do ermenegildo

Czyli rozumiem że np. po pierwszych 3 miesiącach mogę wypowiedzieć umowę bez konsekwencji (jesli np praca mi nie podpasuje)?

Ermenegildo

Przeczytaj dokładnie cyrograf. Po 3 miesiącach oni mogą bezkarnie nie przedłużyć umowy z Tobą. Po drugie po 3 m jeśli nie ma wypowiedzenia z żadnej ze stron, umowa przedłuża się automatycznie do 1 roku. Jeśli zrezygnujesz wcześniej niż rok,mogą Cię obciążyć kosztem wszystkich szkoleń i odzieży roboczej. Jest też zapis o zakazie konkurencji przez 1 rok po rozwiązaniu umowy i dodatkowa kara, ale ten zapis jest niezgodny z prawem i na niego nie zwracaj uwagi. Praca jest spokojnie do grudnia. Od początku roku jest zawsze lipa. Nowy pracownik w rzeczywistości może liczyć na 6-7 miesięcy pracy w roku.

do ermenegildo

1.ok rozumiem że to nie jest tak że np. podpisuje kontrakt na 3 miesiące i po upływie tych 3 miesięcy jestem wolny i moge zatrudnić się w którejkolwiek firmie z branży wiatrowej w której chce? rozumiem ze jest okres karencji? 2.Pozatym jesli podpisze kontrakt np na początku lipca to bedzie obowiazywał kontrakt do konca wrzesnia i z dniem 30 wrzesnia jestem wolny? firma (jak sie sprawdze) bedzie chciał podpisac ze mną kontrakt na rok ale to przecież nie jest dla mnie korzystne... (popisanie kontraktu na rok 1 października gdzie prawdopodobnym jest to że już do konca roku w którym podpisze kontrakt nie bede miał pracy + jeszcze te trzy pierwsze miechy 2015 styczen luty marzec? Dobrze rozumiem? Wracam z kontraktu na koniec wrzesnia i czeka mnie okres bezrobocia pazdziernik listopad grudzien styczen luty i prawdopodobnie marzec, nawet jesli podpisze kontrakt na rok (1pazdziernik 2014 - 30 wrzesien 2015)? jesli wiesz co mam na mysli?

Ermenegildo

Wszystkie firmy mające siedzibę w PL , zatrudniają na kontrakt. W żadnej firmie nie jest bajkowo, ale na pewno zarobisz więcej. Najważniejsze jest to aby w miarę stale była praca. To kiedy zaczniesz szukać nowej pracy, zależy od Ciebie - na ile czujesz się mocny. Po drugie jak przeczytasz kontrakt, to wywnioskujesz, kiedy najwcześniej możesz zacząć szukać nowego pracodawcy.

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Total Wind PL po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Elektryk. Jaki był jej rezultat?
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
do ermenegildo

Ok traktuję to tak jak ty, jako inwestycja, nauka nowego zawodu aby potem ruszyć dalej i zarobić naprawdę konkretne pieniądze a wiem że to jest mozliwe na konkretnych przykładach ludzi którzy w tym siedzą... A po ilu latach najlepiej przenieść się z Totala (np na Twoim przykładzie) do lepiej płatnej firmy I czy w ogóle łatwo jest znaleźć lepiej płatną pracę(Polska, Niemcy, Dania) gdzie indziej? Czy inne firmy zatrudniają też na kontrakt jak TOTAL czy na umowę o pracę?

Ermenegildo

Najpierw firma wyśle Cię na kurs GWO na którym są elementy szkolenia wysokościowego. Od początku będziesz pracował wszędzie - czyli na dole i u góry. Wewnątrz jest prawie jak w domu - nie ma takiej typowej pracy na wysokości. W wierzy na poszczególnych sekcjach, na każdej flanszy są podesty i barierki, w nacelli jest tak jak w garażu lub w siłowni statku. Jeździsz windą lub zasuwasz po drabinie. Czasami musisz wyjść na dach nacelli, ale ZAWSZE jesteś przypięty do punktów kotwiących. Winda to mała klatka, zawieszona na 2 linach, jak jedzie, to się trochę kiwa na bokii a jak mocniejszy wiatr, to trochę mocniej. Sluchaj co mówią na szkoleniu i tak postępuj - nie bierz przykładu z kozaków. Największym zagrożeniem są przedmioty spadające z wysokości. Sama instalacja trwa od 6 do 12 godzin i Ty raczej będziesz na dole. Najwięcej czasu zajmuje preparacja wszystkiego na ziemii.

do ermenegildo

Mógłbyś jeszcze napisać jak wygląda praca na wysokości? 1. mogą mnie przydzielić do montowania np gondoli i bebechów w środku na samej górze od razu na pierwszym projekcie czy ide na wysokość po pewnym czasie? 2. tak w ogóle jeśli chodzi o pracę na wysokości to słyszałem że w zasadzie wszystko odbywa się w środku i nawet nie wychodzisz na zewnątrz czy możesz to potwierdzić? 3. na górę człowiek się dostaje dźwigiem czy po drabinie w wieży stopniowo w miarę montażu elementów wieży? Wiem że moje pytania mogą wydać się banalne ale dla mnie to istotne kwestie i każde info jest cenne pozdrawiam

Ermenegildo

Nie obawiaj się. Nikt Cię samego nie puści do żadnej roboty. Przydzielą Cię do teamu z doświadczonymi pracownikami. Nawet na cleaning nie puszczą samych świeżaków. Zdecydowana większość pracowników chętnie dzieli się wiedzą, więc szybko powinieneś zacząć ogarniać tematy.

do ermenegildo

ok a jeszcze jedna kwestia, zastanawia mnie co z takimi świeżymi czosnkami jak ja, bez doświadczenia w branży, czy na projekcie będzie jakieś szkolenie stanowiskowe? czy ktoś wyjaśni/powie co mam robić? tak żeby człowiek nie został rzucony sam sobie...

Ermenegildo

1. Jest duży ogrodzony parking i cieć na stróżówce. 2. Na projekt jedziesz służbowym samochodem ( multivan, transporter lub caravelle ) Jeśli jest odlot z Berlina ( większość przypadków), to któraś z dziewczyn z biura, wiezie Was na lotnisko. 3. Najczęściej z Berlina, ale jeśli mieszkasz w pobliżu dużego miasta z lotniskiem, to latasz np.: z Warszawy, Gdańska, Poznania. Jak projekt blisko, to przeważnie śmigasz autem .

do ermenegildo

Dokładnie tak jak napisał ermenegildo, poczatek 25zł/h, po 3 miechach kontrakt na rok i 30zł/h po tym kontrakcie mozliwość negocjacji (tak mi powiedzieli na rozmowie), mój znajomy pracował w totalu kilka latek, potem przeszedł do konkurencji i mówi ze ma więcej (ile? nie powiedział). Pracę w totalu traktuję tak jak napisał ermenegildo jako inwestycje, nauke i mozliwość zdobycia konkretnego zawodu. Potem (po roku, dwóch ruszyc do innej firmy lub na zachód, w Niemczech sporo sie dzieje) Ermenegildo a jeszcze takie pytanka 1. Czy jest możliwość zostawienia w Koszalinie samochodu np na terenie firmy z bez obawy , na czas trwania projektu (jestem spoza miasta) 2. Pisałeś że na projekt startuje się zawsze z Koszalina, ale start jest z ekipą z którą będziesz pracował czy samemu musisz dotrzeć na projekt? ktoś Cie eskortuje na lotnisko? czy dają kartę bilet i martw sie sam? 3. skąd sa odloty? Czy na kazdy projekt leci sie samolotem? a jak projekt jest gdzieś bliżej? Niemcy? to też lot? dz

Ermenegildo

Jeśli nic się nie zmieniło, a na 99% nie, chyba, że w dół, to stawki są takie: Na start dostajesz 25 pln, po 3 miesiącach 30 pln a po roku 35 i tak co rok pod warunkiem, że jest dobry feedback od kierowników u których pracowałeś. Jeśli masz plecy lub podczepisz się pod jakąś wpływową osobę z Barlinka, to możesz załatwić podwyżki nieznacznie szybciej. Jeśli chodzi o kontakt, to wolę tutaj - wiesz , branża jest mała - wszyscy się znają. Chętnie pomogę rozwiać wątpliwości.

do ermenegildo

Ok dzięki kolego za te wskazówki, i tak wszystko się okaże w praniu. Czy jest jakas mozliwość skontaktowania sie z Tobą prywatnie i pogadania? email? telefon?

Ermenegildo

Obejmuje tylko szkody, które Ty wyrządzisz osobom trzecim podczas wykonywania prac. To ubezpieczenie dla Totala. Generalnie, to podchodź z większym dystansem i ostrożnością , w stosunku do tego, co mówi Ci pani Eliza. Przeczytaj sobie OWU i cesję - o wykorzystaniu polisy decyduje Total - ty płacisz a Total jest decydentem. Czy czytałeś umowę o świadczenie usług ? W porównaniu z umowami w innych firmach - to jest cyrograf. Nie mniej jednak - Total, to świetna firma na początek - bo roboty się nauczysz i coś tam przy okazji zarobisz. Po kilku miesiącach pracy sam zobaczysz jak jest - na pewno otworzą Ci się oczy. Nie wierz w zapewnienia pani Elizy, że jeśli zobaczą Twoje duże postępy, że szybko się uczysz i ogarniasz tematy, to możesz negocjować wyższą stawkę - to nieprawda. Na początek 25 , po 3 miesiącach 30 i dopiero po roku tylko 5 pln więcej. To co mówią Ci w biurze - dziel na 2 :)

do ermenegildo

Czyli to ubezpieczenie które TOTAL narzuca z góry to nie jest ubezpieczenie na życie? Tylko na pokrycie ewentualnych szkód? Na rozmowie twierdzili ze polisa jest również na życie... A może ta polisa pokrywa zarówno szkody jak i życie?

Ermenegildo

To niech Ci jeszcze powiedzą z jak wysoką franczyzą jest ta polisa. Nigdy nie uda Ci się zawiesić działalności dokładnie w punkt. Będziesz myślał, że zaraz wyjeżdżasz i będziesz czekał na stand by tydzień, dwa, trzy i tak zleci. Po drugie, jak zjedziesz na urlop na 2 tygodnie - to też nie zawiesisz. Ubezpieczenie którego wymaga Total, to OC wykonawcy na szkody spowodowane przez Ciebie. Wypada jeszcze ubezpieczyć swoje życie - bo różnie w tym biznesie bywa z wypadkami - zawsze kilka w miesiącu. Dostęp do internetu jest zawsze w hotelu i w biurze budowy. Hotele zazwyczaj są dobre , pokoje jednoosobowe z łazienkami. Przelewy zawsze na czas. Karta służbowa na pokrycie kosztów takich jak posiłki i napoje w podróży, zakup narzędzi, dopłata za nadbagaż na lotnisku - to plusy Totala. Powodzenia

do ermenegildo

Dziwne na rozmowie powiedzieli mi że polisa ubezpieczeniowa jest na milion złotych i kosztuje 2000 zł. W przypadku zawieszenia działalności zyskujesz wg Twojego rozumowanie 5 składek zusowskich (przy założeniu ze jest tak jak pisałeś czyli 7 miechów pracy 5 w domu). co do choroby to masz racje dlatego opłaca się zapłacić dodatkową składkę chorobową w razie "w"... a o jakim dodatkowym ubezpieczeniu o wypadków piszesz? Masz na myśli te które proponuje firma czy jeszcze jakieś dodatkowe? Skoro pracowałeś w totalu czy możesz napisać jak jest z dostępem do internetu na projekcie? Chodzi o możliwość prowadzenia firmy przez internet oraz o robieniu przelewów na miejscu na projekcie?

Ermenegildo

Przeczytaj sobie, co wcześniej pisałem. Total to dobra firma na początek aby nauczyć się roboty i języka, a potem szukać lepszej roboty. Ja tak zrobiłem i teraz pracuję w porządnej firmie za dużo dużo więcej. Pracę za te grosze potraktowałem jako inwestycję. Za tak ciężką pracę i przebywanie długo poza domem, te pieniądze, to żenada, tym bardziej, że pomkilka miesięcy w roku, siedzisz w domu. Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to jest teraz odgórnie ustalona polisa dla wszystkich na milion pln i kosztuje 2700 z niższą franczyzą. Na zawieszeniu zus-u zyskasz 2-3 składki na rok. Popatrz też na przyszłość- pracując na działalności i płacąc minimalne składki, na starość nie masz prawie nic. Pomyślałeś o chorobie? O dodatkowym ubezpieczeniu od wpadków ( na życie) ? Nie udowadniam tu,że lepiej siedzieć w domu, tylko, że firma za mało płaci za taką pracę.

Ermenegildo

Nie zaznaczyłem w poprzednim poście, że pracujesz średnio 7 miesięcy w roku.

Ermenegildo

Realnie pracujesz średnio 240 godzin miesięcznie, co przy stawce 25 pln przez pierwsze 3 miesiące a potem 30 pln , daje :46800 w ciągu roku. Przez pierwsze dwa lata płacisz połowę ZUS-u czyli ok. 600 pln *12= 7200 pln , musisz ubezpieczyć firmę - to dodatkowe 2700 pln, od wystawionej faktury musisz zapłacić podatek 8,5%, czyli 3510 , księgowa to ok. 1000 pln za rok. Razem wszystkie koszty rocznie ok 14400. Jeśli nie mieszkasz w Koszalinie, to musisz sobie doliczyć dojazdy do tego miasta, bo z koszalina startujesz na projekt, więc w ciągu roku wydasz jakieś 600 pln ( średnio ). Jak odejmiesz koszty, to wyjdzie Ci ok. 32000 pln na czysto w ciągu roku. Biorąc pod uwagę, że firma nie płaci postojowego ani urlopów, podziel to na 12 miesięcy i wyjdzie Ci grubo poniżej 3 tysięcy na własnej działalności. Z zawieszeniem działalności, to nie jest tak fajnie, bo zawsze jest możliwość, że Cię za chwilę gdzieś wyślą - nigdy nie masz pewności - kiedy i na jak długo pojedziesz, więc prawie nikt nie zawiesza. Jeśli nie masz innych perspektyw, to za te grosze może i warto się zatrudnić, żeby nauczyć się roboty. Jedną rzecz trzeba przyznać - jak wyjedziesz na projekt - nie wydasz ani złotówki na cokolwiek, bo firma opłaca wszystko oprócz wódy, redbuli i fajek - chyba że trafisz na kijowego visora, któremu nie zależy na dobrym jedzeniu. Total w tej chwili szuka doświadczonych techników, bo ludzie odchodzą.

@Ermenegildo

1. Działalność zawieszasz i nie ma w tym ukrytych kosztów. to jest bezpłatne. Składasz wniosek o zawieszenie na 24 msc i tyle. Potem jak dostajesz wczesniej telefon od firmy na wyjazd to wznawiasz działalność i tyle w temacie. Kto jest ogarniety to może sobie te czynności (zawieszenie/wznowienie) zrobić w domu przez neta i nie musi iść do urzędu. Np ja :) 2. Polisa ubezpieczeniowa nie kosztuje 2700 zł, coś koło 2000 pln 3. Nie wiem jak jest z tym 8,5% podatkiem dochodowym, ludzie na innych forach pisali że podobno 5,5% ktoś może to potwierdzić? 4. Podatku dochodowego też nie płacisz tyle ile napisałeś bo można odliczyć składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Jesli podatek dochodowy jest 5,5% to odliczasz składke zdrowotną i nie musisz bulić PD kwestia dyskusyjna to jaka wysokość stawki podatku? 5. wychodząc z twojego założenia lepiej siedzieć w domu. Tutaj masz szanse na jakiś zawód a potem przejść gdzie indziej za lepszą stawkę...

Zostaw merytoryczną opinię o Total Wind PL - Koszalin

• Jak się pracuje w Total Wind PL?

Zobacz opinie na temat firmy Total Wind PL tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Total Wind PL
2.8/5 Na podstawie 69 ocen.
  • Mieszka I 28
    75-132 Koszalin