Phinance S.A.

Opinie o Phinance S.A.

Kaja_26

Cześć Wszystkim, W Phinance pracuję już od 8 miesięcy. I jestem mile zaskoczona. Wcześniej pracowałam w wielu firmach które zajmują się "doradztwem finansowym" i nie mam z nimi dobrych wspomnień. Phinance jako jedyna firma zapewniła mi na start 12-miesięczną podstawę, którą dostaję i która indywidualnie była dobierana do moich zobowiązań. Firma ciągle się rozwija i przede wszystkim inwestuje w nowych pracowników. Oferta produktowa jest fenomenalna bo to co najlepsze na rynku jest w zasięgu tej firmy. I nie pisze tych rzeczy tylko dlatego, że tutaj pracuję bo wiadomo jak każda praca ma swoje wady, ale w tego typu firmach liczy się to jakie masz zaangażowanie bo za to jesteś wynagradzany, za siedzenie na (usunięte przez administratora) kasa Ci nie będzie spływać. Jeżeli chcesz mieć taką pracę (bo taką też miałam) że za 8h siedzenia przed komputerem spływało mi 3 tys zł to nikt nikomu nie zabroni. Teraz po usystematyzowaniu swojej pracy pracuję w tygodniu 20h i zarabiam trzy razy tyle.

Zuzanna

@karolek89 dziękuję za tak obszerną opinię. A co możesz jeszcze dopowiedzieć na temat możliwości rozwoju w firmie?

Zuzanna

@Adam dziękuję za Twoją opinię na temat procesu rekrutacyjnego. Rzeczywiście informacja o formie zatrudnienia jest bardzo istotna dla osób kandydujących do pracy.

Wypowiem się jedynie na temat "procesu rekrutacyjnego", gdyż na moje szczęście nie podjąłem "pracy/stażu" w tej "firmie". Otóż niby rekrutacja składała się z dwóch etapów i pomimo umówienia na konkretną godzinę, to musiałem czekać około 20 minut, aż zostanę łaskawie przyjęty na "rozmowę rekrutacyjną". Wszystkie powyższe nazwy piszę w cudzysłowie, gdyż inaczej się nie da. Pierwsze co się rzuca w oczy to zero profesjonalizmu, kandydat na pracownika traktowany jest jak powietrze i dopóki się nie zapytałem drugi raz to nikt się mną nie zainteresował. Po drugie, kiedy czekałem słyszałem mnóstwo wulgaryzmów z ust pracowników tej "firmy". Podczas drugiej rozmowy "kierownik" przerwał rozmowę kiedy powiedziałem, że nie jestem zainteresowany pracą na umowę zlecenie ani w oparciu o własną działalność gospodarczą, bo tylko takie formy "zatrudnienia" oni mają. Dziadowska firma, odradzam. Jeżeli ktoś chciałby mieć własną działalność to chyba nie szukałby pracy w podejrzanym doradztwie finansowym, które pewnie niewiele ma z tym wspólnego. No chyba, że zwykła akwizycja to już doradztwo.

Zuzanna

@jasperpracujesz nadal w firmie? Chętnie poznamy jakie warunki zatrudnienia oferuje firma.

Dziwie się ze taka firma jeszcze istnieje na rynku. Klienci którym wciśnięto programy typu UFK ( Ubezpieczenie z funduszem kapitałowym) np. AXA, Aegon właśnie procesują się w sądzie że im sprzedano badziewie na którym tylko tracą.

olekak

Wydaje mi się, że ostatnio nie pokazało się żadne ogłoszenie na doradcę techniczno-handlowego. Widocznie warunki finansowe są całkiem niezłe, ale wypłata jest terminowa.

qbek

Pod względem sprzedażowym to tak nauczą cię bardzo wielu rzeczy. Sprzedażowo polecam. Fajne szkolenia a przede wszytkim przydatne w przyszłości.

qbek

Firma Phinance S.A to dobra firma. Pracowałem w niej dosyć długo a od dwóch lat już na swojej działalności. W skrócie przedstawię jak się tam pracuję. Praca ogólnie polega na tym że przez cały czas pozyskujesz klientów dla firmy ( rekomendacje) i sprzedajesz im ubezpieczenia/kredyty/inwestycje. Praca polega na sprzedaży anie na byciu specjalistą. Na początek trzeba (nie wiem jak teraz) było zrobić 30 analiz czy też wyrobić target sprzedażowy aby uzyskać kontyngent (1000złotych) w pierwszy miesiąc. Potem pracuję się już tylko na swój rachunek. ile zrobisz umów, taką ci wypłacą prowizję. Nie ma socjal benefitów ani umów o pracę (jako doradca finansowy). Umowa zlecenie lub własna działalność a wypłata zależna od wyników. Ten rynek funkcjonuję tylko i wyłącznie na czystej prowizji., więc nie myślcie że dostaniecie gdziekolwiek umowę o pracę za 4/5 tyś netto i fotelik w oddziale. Tutaj trzeba ciężko pracować. Co do samej firmy to atmosfera jest bardzo dobra (zależna od oddzału), firma ma bogatą ofertę. Największą trudność sprawia pozyskiwanie nowych klientów i wyrobienie targetów sprzedażowych z czym wiąże się ogromny stres. W skrócie : sprzedaż,sprzedaż i jeszcze raz sprzedaż. Wiedza przydaję się tylko po to aby wypersfadować klientowi rozwiązania konkurencji. Co do ponoszonych kosztów to firma nie zwraca za telefon,paliwo i laptopa, internet.

jasper

przestan, szukaja co 2 tygodnie nowych osob, nie czujesz ze cos smierdzi? niby placa podstawowa a tak na prawde zeby ja dostac to musisz konkretna liczbe nawciskac ludzia polis, zenada

gosc

na szczęście były pracownik - 2012-05-28 10:00:45 witam. pracowałem w tej firemce. dobrze ja znam dlatego odradzam. wszyscy którzy tam pracują toną w długach. nie znam nikogo kto by dobrze wyszedl na tym ze tam pracowal.chore reguly tam panuja-płacisz za to ze tam pracujesz-nie dosc ze jestes na dzialalnosci to jeszcze placisz za benzyne,zurzywasz swoje prywatne auto a kierownicy modla sie zeby starczylo im pieniedzy na fakture za biuro. definitywnie tragedia. odradzam calym sercem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a co polecasz ?

na szczęście były pracownik

Dejzi
@na szczęście były pracownik

zgadzam sie w 100%

Zostaw merytoryczną opinię o Phinance S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Phinance S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Phinance S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 116.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Phinance S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 83, z czego 59 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Phinance S.A.?

Kandydaci do pracy w Phinance S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Phinance S.A.