Phinance S.A. Oddział I

5 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Phinance S.A. Oddział I

Zanim zadecydujecie się na pracę w Phinance zastanówcie się czy pieniądze z prowizji jaką dostajecie chcecie mieć niepewne przez najbliższe 2 lata. Sytuacja wygląda tak, że podpisujecie umowę z kimś (przykładowo ubezpieczenie czy umowę oszczędnościową) i przez najbliższe 2 lata jeśli zrezygnuje ta osoba z umowy to musicie oddać całą prowizję. Dostajecie wypłatę i jeśli coś wysypie się po roku czy półtora roku to zwracacie całą prowizję. "Kierownicy" będą motywować was, że dużo można zarobić i nie odczujecie tzw lapsów, ale zanim osiągniecie wypłaty na poziomie choćby 5-7 tysięcy netto to musi minąć około 2-3 lat. Nawet jak zrezygnujecie z pracy w Phinance a umowy nadal mogą się wysypać to później musicie oddać pieniądze. Nie polecam pracy. Fajne doświadczenie z ludźmi z którymi się spotykacie ale nie kosztem Waszych finansów. Nie pracuje w tej firmie jakiś czas a co miesiąc muszę oddawać średnio 800zł, bo mój kierownik w głębokim poważaniu czy moja wcześniejsza umowa się wysypie czy nie. Jego lapsy nie dotykają jak przejmuje klienta pod siebie lub ktoś inny go zgarnia z bazy. Nie ładujcie się tam. Nie pisze tego ze względu na uraz do pracowników czy atmosfery. Atmosfera i wyjazdy są super, ale co z tego jak wypłaty macie 2-3 tysiące i do tego laps z poprzedniego miesiąca.

Również były pracownik Nowy wpis
@były pracownik

Podobne doświadczenia, prawie 20 tysięcy mam do zwrotu! Kilka lat pracy!!!! na domiar tego umowy, które podpisywał twój kierownik na spotkaniu zorganizowanym przez Ciebie, (to znaczy, że on przeprowadził spotkanie i namówił klienta na dane produkty finansowe) jeśli klient zrezygnuje to ty zwracasz również pieniądze, mimo, że to nie ty prowadziłeś spotkanie, twój czas i twoje zaangażowanie nie maja wtedy znaczenia. Nie odpowiadasz tylko za swoją pracę.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Phinance S.A. Oddział I?

Czy można liczyć w Phinance S.A. Oddział I na prywatną opiekę medyczną?

Klient Nowy wpis

Witam. Czy pracuje u was jeszcze Pan Bartek?

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Phinance S.A. Oddział I? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.

Jak długo czekaliście na odzew z Phinance S.A. Oddział I? Oddzwaniają zawsze?

Dzień dobry, Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Pozdrawiamy serdecznie, Phinance.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Phinance S.A. Oddział I? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Nasze procesy są szybkie, dlatego ostateczną odpowiedź przekazujemy w przeciągu kilku dni od ostatniego etapu. Ilość etapów to najczęściej dwa spotkania.

Dorota
@Phinance S.A. Oddział I

A gdy ktoś nie przejdzie rekrutacji też dajecie odpowiedź zwrotną?

@Dorota

Tak, staramy się informować wszystkich kandydatów, jacy brali udział w procesie o jego zakończeniu.

skowron

Smieszna firma. Spotkalem ich stanowisko na targach pracy w KRK. Majac wyksztalcenie wyzsze (mgr zarzadzanie HR) naobiecywano mi gruszki na wierzbie, że firma buduje dzial hr i chetnie mnie zaprosza na rozmowe odnosnie stanowisko. Sama rozmowa przebiegla w biurze w kamienicy przy rynku, gdzie dowiedzialem sie ze praca jest na umowe o zlecenie ok 1800 brutto i polegalaby na tym ze musialbym jezdzic po ludziach i wciskac im jakies kredyty. Na pytanie odnosnie transportu i zwrotu kosztow uslyszalem: transport we wlasnym zakresie, za bilety nie zwracamy poniewaz jak ktos zarabia 15 000 netto to chyba nie ma sensu mu oddawac kilku zł. Wierzę, ze osoba bez doswiadczenia przychodzaca do firmy bedzie w stanie zarobic przez pierwsze 6 miesiecy 15tys zlotych. Nie polecam. Brak profesjonalizmu

Roman
@skowron

Nie rozumiem podejścia „ Jestem magistrem zarządzanie HR” - i co z tego ??? To że przechlałeś na studiach 5 lat nie oznacza że jesteś warty nawet tych 1800 brutto, firma daje ci możliwość zarabiać i się rozwijać, Jak uważasz że czegoś jesteś warty to idziesz i to udowadniasz, a za to dostajesz wynagrodzenie odpowiednie do zaangażowania i sukcesu, Jak nie chcesz do śmiało możesz iść na kasę do biedry, tam jest pewien profesionalizm, social i stabilny zarobek.

Maciek
@Roman

To jeżeli firma tak niesamowitą i zarobki tak duże to dlaczego nie zatrudnią swoich agentów w oparciu o umowę o pracę tylko na smieciowkę? Jak firma jest porządna to od razu określa warunki zatrudnienia, wysokość wynagrodzenia i po jakim czasie można osiągnąć takie zarobki. Też bym tak zareagował jak kolega. Obiecują złote góry a jak przyjdzie co do czego to musisz chorować po całych dniach a jak coś nie wyjdzie (jest to praca z klientem więc trzeba przyjąć takie założenie bo nie każdy chcę kupić pożyczkę czy ubezpieczenie bo do tego się to sprowadza) to lecą kary i inne. W phinance doradca = sprzedawca porzeczek, kredytów ubezpieczeń i innych wątpliwej wartości produktów finansowych.

Roman
@Maciek

Ale jak nieogarniętym w temacie zatrudnienia i opłacalności form zatrudnienia trzeba być w 2020 roku żeby chcieć mieć „świętą umowe o pracę”. Informatycy, które zaczynają zarabiać porządne pieniądze z umów o pracę przechodzą na B2B bo to się bardziej opłaca, A dla porównania w konkurencyjnych firmach wymagają jedynie działalność gosp To już widzę jak „MAGISTER ZARZĄDZANIA HR” biegnie zakładać tą działalność I z chęcią się zgłasza płacić ZUS i koszty księgowej. Ja nie jestem jakimś strasznym fanem tej firmy, ale sama w sobie jest na tyle mądra,i na tyle fenomenalna że rzeczy o których zaczynasz dopiero myśleć już zostają załatwione dla ciebie przez firmę. Przez te pierwsze miesiące firma daje niesamowitą wiedze, rozwiją człowieka tak że patrząc wstecz to Bartek z teraz i Bartek z przed 7 miesięcy to są zupełnie inne ludzie... Firma rownież po zakończeniu czy to praktyk czy to pracy nie mówi wam zwracać wiedzy, wyjątkowych umiejętności które zdobyliście, one są dla was i napewno będą przydatne w przyszłości bardziej jak całe 5 lat na studiach. A filmowy telefon, auto, stary dojechany życiem laptop i td, i wszystkie te pierdoły którymi tak się chwalą przed znajomymi że dostali na stanowisku kosultanta w banku jednak po zakończeni trzeba zwrócić.) Warunki są odrazu określone „robisz-masz” Do osiągnięcia minimalnego wynagrodzenia „ podstawy” służy wykonanie konkretnie określonych zadań w konkretnie określonej ilości, w konkretnie określonym czasie. P.S. Bez urazu, piszę to co myślę i w taki sposób jak myślę, żeby po przeczytaniu ludzie mogli sobie stwierdzić czy droga ambitnego i inteligentnego doradcy jest dla niego, czy woli siąć w banku za kasą mając święty spokój, umowę o pracę, brak perspektyw do rozwoju ... Jak jednak ta ambitność i chęć osiągnąć czegoś powyżej 4000 tyś netto na etacie do końca życia, to ta firma jest idealnym miejscem do rozpoczęcia drogi.

Zenek
@Roman

Szanowny kolego, czyli sugerujesz, że umowa zlecenie B2B lub o dzieło jest czymś super, czymś lepszym o umowę o pracę? Moim zdaniem jesteś w błędzie, jeżeli jesteś zdrowy i silny to wszystko jest ok a jak znaczną się problemy zdrowotne czy inne sytuacje życiowe firma wywala ciebie na bruk. Jak tak ma wyglądać praca w nowoczesnej firmie która aspiruje do lidera mikro rynku finansowego to dziękuję. Czasami lepiej zarabiać nie 4000 ale nawet 3500 netto ale na jasnych zasadach i przy realnych celach do realizacji. Dróg kwestia wiedzą którą dzieli się firma est super i naj? Otóż nie drogi kolego, tu jest dysproporcja. Oznacza to że nie szanujesz pracy innych osób.

Krystyna
@Zenek

Krytykujesz w swojej opinii zatrudnienie w oparciu między innymi o umowę B2B w Phinance, ponieważ Twoim zdaniem każdy problem ze zdrowiem może oznaczać zwolnienie pracownika. Czy ta firma naprawdę nie toleruje zwolnień lekarskich? Jakie są Twoje doświadczenia w tej kwestii?

@Krystyna

Tak jak ktoś napisał wcześniej "pracujesz masz" tak można przyjąć "jesteś chory nie pracujesz nie masz", bo firma nie płaci za ciebie składek zus zdrowotnych, czyli w ich mniemaniu jesteś "firmą bankrutem" i najlepiej podaj się do "likwidacji" bo takie są prawa ekonomii

@Maciek

mordeczko, praca agenta ubezpieczeniowego z założenia jest prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, polecam trochę poczytać na ten temat - nikt w tej branży nie proponuje UoP punktem wyjścia do dyskusji jest to, że nie można porównywać pracy doradcy finansowego do pracownika etatowego, bo to dwie różne rzeczy jeden jest przedsiębiorcą podejmuje ryzyko, liczy się z niestabilnością, ale chce osiągać "więcej" drugi ceni sobie bezpieczeństwo, stabilność i mniejszą odpowiedzialność nie ma lepszy, gorszy - to są dwie inne rzeczy. prawda jest taka, że większość osób bardziej ceni sobie stabilność, stąd więcej mamy w Polsce pracowników etatowych, ale czy to źle? ja patrzę na siebie i swoje potrzeby, chcę osiągać większe zarobki, jestem gotów podjąć większe ryzyko, więc praca doradcy finansowego bardzo mi odpowiada - nie umniejszam pracownikom etatowy, że przez taki wybór np. nie mogą zarabiać tyle co ja - bo co mnie to w zasadzie obchodzi? Każdy ma swoje cele i potrzeby. jeżeli mamy tutaj cokolwiek porównywać, to porównajmy sobie firmy z naszej branży - wcale nie mikro! chciał Pan chyba coś komuś umniejszyć ;) względem innych Towarzystw Ubezpieczeniowych, czy pośredników Phinance naprawdę wyprzedza rynek - przygotowaniem merytorycznym doradców, uczciwością względem klienta, konkursami motywacyjnymi, zdjęciem odpowiedzialności za wiele kwestii administracyjnych czy dopłat do zatrudniania asystentów Jeżeli chcę ciepłą, bezpieczną posadkę to nie zakładam nagle firmy i nie importuje bananów z Kolumbii - bo się na tym nie znam i to jest ogromne ryzyko dla mojej płynności finansowej. Dlatego nie porównujmy proszę etatu do pracy doradcy finansowego :) Pozdrowienia!

@pracownik

Zgadza się przyjacielu, skoro prowizje są tak niesamowite to dlaczego mimo wszystko firma nie chce zatrudnić swoich pracowników choćby na najniższą krajową? Przecież można to pogodzi i nie jest problem dla przedsiębiorstwa. Powiem ci dlaczego. Bo najłatwiej jest nie brać odpowiedzialności za powierzonych ludzi i przeżucić na nich koszty i powiedzieć "dajemy ci wiedzę szkolenia i markę a co z tym zrobisz to twoja sprawa" w tej sytuacji skoro agent pozyskuje klientów i prowadzi to powinien więcej zarabiać niż taki właściciel bióra, który w sumie nie musi ganiać za klientami i nie generuje żadnego zysku. To jest problem znacznie szerszy tzw. "Januszu biznesu" którzy chcą by inni na nich pracowali i to na najgorszych możliwych warunkach. Znać klasę przedsiębiorcy po tym jak potrafi wypośrodkować godziwe wynagrodzenie i szacunek do pracownika z własnym zyskiem. I nie ma co się dziwić że ludzie nie chcą u was pracować i zmieniają branżę. Szef wozi się autem za 500 tys a pracownią proponuje mierną podstawę i wizję zarobienia "prowizji". Ja mam pytania czy od każdej sprzedaży pracownik ma prowizję jeżeli tak ta jak ona wygląda procentowo czy może są jakieś "targety" cele punkciki i inny ucinacze zysków pracownika? Proszę o odpowiedź.

Nela
@Paweł

Absolutnie się nie zgadzam. Będąc zatrudnionym na umowę zlecenie na statusie z ubezpieczeniem, firma normalnie odprowadza składki do zus...

Elżbieta
@Nela

W sensie, że Tobie normalnie odprowadzają? To czemu komuś innemu tak właściwie nie, chyba że oni sami nie wiedzą, co mają odprowadzane i stąd takie dziwne nieporozumienie?

@Elżbieta

Dzień dobry Pani Elżbieto, Odprowadzanie składek jest zależne od formy umowy, jaką wybrał współpracownik, zapewne stąd wynikają różnice. Pozdrawiam.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Phinance S.A. Oddział I?

Tak, wyjazdy i wyjścia integracyjne są u nas dosyć częste :)

Adam M.

Pracowałem w Phinance ponad 2 lata, niestety sytuacją życiowa zmusiła do wyjazdu za granice i musiałem te przygodę przerwać. Na pewno na plus firmy jest system szkoleń i edukacji, nauczyłem się w tej firmie sporo o finansach pomimo że wcześniej nie miałem z nimi styczności, jak przykładamy się do pracy to zarobki są adekwatne ale niestety trzeba ciągle być na tym skupionym, to nie jest praca że coś wydarzy się za nas samo. Podstawy na początku pracy mogłyby być trochę wyższe ale realnie po paru miesiącach pracy i tak już z niej nie korzystałem mając po prostu większe wynagrodzenie prowizyjne. Ceniłem sobie również świetną atmosferę i możliwość pomagania innym ludziom poprzez moją prace.

fajne macie ogłoszenia

"Praca/płatny staż w firmie finansowej dla mężczyzn! REKRUTACJA ONLINE XD Atmosfera i dobra higiena pracy jest w naszym biurze bardzo ważna, mamy nadzieję, że każdemu uda się wpasować, dobrze mieć poczucie humoru i trochę dystansu do siebie " na czym polega ta praca że trzeba być mężczyzną? :D

Szymon
@fajne macie ogłoszenia

Do pracy przychodzi się pracować a nie śmieszkować, to tylko taki coachingowy chwyt żeby zmylić czujność i ominąć potencjalnego kandydata dobrą atmosferą i ładnym panienkami po to aby latał jak pies aby przypodobać się szefowej w krótkiej mini, która mi tak kasy nie zapłaci tylko sensownym uśmiechem i poklepaniemmpo plecach.

Ewelina

Byłam wczoraj na rozmowie o pracę w oddziale w Krakowie. Po 40 minutach dowiedziałam się że jest to umowa zlecenie 1200 zł... brutto! Pani mówiła mi o pracowniku, który zebrał aż 1000 pkt co stanowi 2700 zł (jest to wynik imponujący gwarantujący wyjazd zagraniczny jako nagroda roczna).

@Ewelina

A to ciekawe punkci zamiast rozliczania godzi przepracowanych. Coś podejrzane to jest.

Tomasz

Czy dużo różnych zabezpieczeń wprowadziła firma dla pracowników z powodu pandemii?

Tomasz

Słyszał ktoś czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

xyz
@Tomasz

Tak, prowadzi. Otrzymałam telefon w dniu 12.05. :)

Zostaw merytoryczną opinię o Phinance S.A. Oddział I - Kraków

• Jak się pracuje w Phinance S.A. Oddział I?

Zobacz opinie na temat firmy Phinance S.A. Oddział I tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Phinance S.A. Oddział I?

Phinance S.A. Oddział I