Opinie o ALTRAD BABCOCK EUROPE S.A. w Rybnik

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie ALTRAD BABCOCK EUROPE S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w ALTRAD BABCOCK EUROPE S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ALTRAD BABCOCK EUROPE S.A. w Rybnik

Nickolas Cage

W zeszłym roku z firmy odeszło prawie 20% załogi, z czego spora część do długoletni pracownicy. Główny powód, to coraz niższe wynagrodzenia i brak perspektyw na poprawę. Przyjęto nowych i uważa się, że nie ma problemu, bo mamy pełną zastępowalność. Tylko, że odeszli doświadczeni a przyszli zieloni. Działania zarządu są dziwne. Zupełnie jakby chcieli celowo rozp... firmę.

Zniesmaczony

Jeżeli firma nie zmieni polityki finansowej wobec specjalistów technologów, spawalników, kontrolerów jakości, badaczy NDT, inżynierów produkcji, budowy to po lipcu 2018 z obecnej kadry zostanie ich niewielu. 70% firm na rynku proponuje od 6-7tys. brutto w górę za tą samą pracę w/w co w Doosan. Panie Prezesie, zastanów się poważnie czy warto docenić obecnych , czy chce pan nowych młodych na staż.

dużo płacze nic poza tym
@Zniesmaczony

A co ty tutaj straszysz? Skoro taki dobry z ciebie fachowiec to dlaczego dalej w tej firmie siedzisz. Przecież 70% firm czeka (w twojej chorej wyobraźni) na ciebie.

Kadrowicz
@dużo płacze nic poza tym

Znismaczony nie straszy tylko stwierdza fakt. W pewnym wieku człowiek szuka stabilizacji i nie ma już ochoty skakać z przysłowiowego kwiatka na kwiatek. Tu rację należy przyznać Zniesmaczonemu. Po tym co się dzieje ostatnimi czasy w Firmie sam coraz częściej rozważam opcję przejścia do innej. Oczywiscie: wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma, ale przynajmniej na starcie w nowej robocie możesz jakąś kasę ugrać a w Doosan od pięciu lat ta sama stawka.

@Kadrowicz

Zgadza się. Każdy ma prawo do normalnej egzystencji. Każdy chce żyć nie martwiąc się czy starczy na rachunki, paliwo i resztę podstawowych kosztów jakie życie nam przynosi każdego dnia. Niestety ale Doosan nie jest wart tego aby poświęcać się pracując na wydłużonym dniu, czy to w delegacji, czy przychodząc w sobotę czy niedzielę. Każdego 10 - go dnia miesiąca widać czarno na białym jak pracownik zwłaszcza inżynier, kontroler, spawalnik czy jakikolwiek inny specjalista jest wynagradzany. Gorzka prawda co? Czasem człowieka boli to, że monter lub brygadzista (bez względu na dział) potrafi więcej zarobić jak "średni szczebel". Nie wspominając o dyrektorach. My średni szczebel to jesteśmy jak... między młotem a kowadłem... Ze strony fizycznych mnóstwo pretensji że: mało nadgodzin, że nie ma kartek, że delegację trzeba rozpisać, że rusztowanie, że narzędzia, że nie da się bo... i milion argumentów, że premia mała itd itp. A drugiej strony, tej dyrektorskiej, że małą wydajność, że znów przekroczenie budżetu, że marża zbyt mała i w końcu że premii kwartalnej dostaniesz 300 PLN brutto!!! Ta historia nadaje się do TVN Turbo - "Taka robota" . Każdy z nas ze średniego szczebla ma dość niskich wynagrodzeń i wymagań stawianych przez obydwie strony tj. pracowników fizycznych i zarząd. Nie da się zadowolić dwóch stron jednocześnie. Nie dość że, nadgodziny za free, wymagania jak z kosmosu, premii jak kot napłakał to jeszcze ciągłe nie zadowolenie. Słowem. idź, załatw, przynieś wynieś, pozamiataj... a na końcu? Dostaniesz i tak w łeb.

A więc zwolnij się!

Zniesmaczony
@dużo płacze nic poza tym

Nikogo nie straszę. Stwierdzam fakty o których wiem. Nie martw się , firma się nie zawali, nie ma ludzi nie zastąpionych. Przyjmą nowych. Ale wiesz jakich ludzi się obecnie przyjmuje do firmy? Tych co godzą się na najniższe możliwe stawki na danych stanowiskach. Czy uważasz że są to specjaliści z doświadczeniem i wiedzą ? Wiesz dlaczego tak trudno przyjąć do Doosan kierownika oddziału, kierownika robót, spawalnika ? Bo nikt z doświadczeniem nie chce przyjść na takie stanowiska za pieniądzę oferowane w "taryfikatorze Doosan". Wiesz ile proponuje się kontrolerowi bądź spawalnikowi posiadającemu rok doświadczenia np. na nowym bloku w Opolu? Więc nie pisz , że kwoty które podałem są w .... mojej chorej wyobraźni........ Nowych niedoświadczonych pracowników Doosan zawsze ktoś uczy "roboty". Szkoda, że to obecnie pracujący i szkoda że za darmo. Jeżeli chodziłoby tylko o kasę dawno bym nie pracował w Doosan. Mam inne powody dla których jeszcze pracuję w firmie.

Kadrowicz
@anonymous

Kolega anonymous czy nie masz nic więcej do napisania jak tylko " A więc zwolnij się! " Nie oceniam Cię czy jesteś czyjąś marionetką że przytaczasz słowa które słyszę już od jakiegoś czasu od tak zwanej "góry " czy po prostu nie masz pojęcia że źle się dzieje w Firmie. Powiem a w zasadzie napiszę Ci jedno: Doosan to nie tylko odwalenie 8 godzin dziennie ale także koleżeństwo oraz przyjaźnie, które w dużej mierze przekładają się na mniejsze czy większe sukcesy tejże Firmy. Pamiętaj jedno że Firma to ludzie Ludzie którzy chcą pracować w miłej, sympatycznej atmosferze za godne wynagrodzenie. Nie ma ludzi nie ma Firmy. Wymieniajaca się co chwilę kadra nie jest w stanie zgrać się na tyle aby wszystko grało jak w przysłowiowym zegarku. Kolego owszem najprawdopodobniej będę musiał się zwolnić bo przestaję mnie być stać na pracę w Doosan ale szkoda będzie mi rozstać się z wieloma ludźmi dzięki których poświęceniu i pracy Firma wychodziła z kontraktów obronną ręką aby Władze mogły się w nastepstwach szczycić sukcesami.

dzik
@Jerry

Jeszcze zapomniałeś napisać o mistrzach i instruktorach co w soboty i niedziele przychodzą non stop albo i nie mając zapisane dniówki przez swoich kolesiów śmiejąc się w pysk wszystkim dookoła, spędzając czas na (usunięte przez administratora) w swoich kanciapkach po 3 nawet 4 osoby. Paranoja!

@dzik

Racja. Pojechałem po łebkach. Nie wymieniałem wszystkich stanowisk. Ale się zgadzam

@Kadrowicz

Nie popadaj w sentymentalizm nie baw się w filozofa tylko zwolnij się!!

Adam Z.

Zamierzam podjąć prace w Doosan Babcock Energy Polska stanowisko inżynier mechanik na jakie zarobki mogę liczyć jako nowy pracownik ?

Jebało
@Adam Z.

Zastanów się. A jeśli już tak bardzo chcesz się przyjąć do tej firmy to przygotuj się psychicznie. Bo Cię zniszczą!

Agnieszka

@Cham nie musisz mi wierzyć, ale jestem moderatorem forum gowork.pl. Nie wiem czemu ciągle mnie atakujecie. Mam wrażenie, że boicie się, że zabieram Wam pieniądze z Waszych pensji, a tak nie jest. Naprawdę zacznijcie zważać na to co piszecie i regulamin.

pedro
@Agnieszka

Nie strasz mądralo zajmij się przydatniejszym zajęciem a skoro nie rozumisz to się naucz!!

Elektromechanik

Dyrektor działu- taki mały całkowicie nie ogarnięty podobny do Kaczyńskiego spytał mnie o Prawo Ohma. Niestety pomyliłem wzory ale to nic i tak dostałem pracę bo tutaj każdy może pracować.

Prawo Ohma

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Agnieszka

@max nie rozumiem Twojego ataku na mnie i na moje stanowisko. Każdy powinien zająć się swoją pracą, a Ty nie powinieneś oceniać kim ja jestem, bo nie wiesz jakie mam obowiązki. Wątek dotyczy firmy DOOSAN BABCOCK ENERGY POLSKA a nie firmy Gowork.pl i mojego stanowiska, dlatego zajmijmy się tematem wątku, bo pisanie nie na temat i obrażanie może zostać zarchiwizowane przez admina.

Cham
@Agnieszka

Agnieszka Ty jesteś pracownikiem tej firmy więc niewkrecaj ludzi że jesteś moderatorem tej strony. Napisz ludziom prawdę i pokaż swój profil na Facebooku

szlauchcik dżordż
@Cham

Haha Piszczek wpuścił pluskwy do sieci

Agnieszka

@max nie rozumiem czemu TY masz oceniać jakie etaty w firmie Gowork.pl są zbędne. @Stefan nie wypisuję pierdół tylko zadaje pytania, które mogą pomóc wielu użytkownikom. @P. no każdy ma inny styl bycia i charakter i nie wiem czemu przez ten pryzmat mamy oceniać całą firmę DOOSAN BABCOCK ENERGY POLSKA.

HA HA
@Agnieszka

Kwartał 26.10.2017 05:39 " I mamy kolejny kwartał w którym "Finansowy" zaoszczędził na "głupich umysłowych" aby było na przejadanie godzin dla Tych co w soboty o 10 w doma a zapisane 10h. Plus kartka oczywiście. Oby tak dalej!"

Robot
@HA HA

Niech Ci zmienią angaż z umysłowego na fizycznego. Po co was tam tylu? Przestań myśleć, że robicie coś istotnego.

Kwartał

OKO
@Kwartał

Dzik

Robot
@Kwartał

Jonek

Wróg Ty zostaw Mateuszka w spokoju bo to jest instruktor nie obrażaj go bo pojdzie do pani kadrowej i Cię wywali z firmy :-)

Agnieszka

@Mikołaj, @odyn nie węszę i nie będę żałować, bo nie jestem pracownikiem firmy DOOSAN BABCOCK ENERGY POLSKA i nie zamierzam nim zostać. Jestem moderatorem forum gowork.pl i jestem tu po to, by dyskusja szła właściwym torem, nie łamiąc regulaminu, była merytorycznym źródłem informacji o firmie dla poszukujących pracy.

Stefan
@Agnieszka

Znajdż sobie jakieś inne zajęcie niż wypisywanie pierdół "pies jak nie ma co robić to jajka liże"

P.
@Stefan

Firma jest dziwna, prowadzona przez flegmatyka, który swoimi prezentacjami potrafi zabić umarłego jeszcze raz... naprawdę! kierownictwo to zbieranina przypadkowych ludzi, którzy - nie wiem na jakiej podstawie - uwierzyli, że coś potrafią. No, ale do rzeczy... pieniędzy się tutaj nie zarobi.

max
@Agnieszka

Następny zbędny etat zajmij się przydatniejszym zajęciem!!

Jurek metr dwadziescia
@P.

Ja tam mam sympatię do flegmatyka. Ostatnimi czasy zrobił mnie menadżerem od niczego za 10k brutto plus premie. Teraz się nauczę a wy pracujcie w weekendy. Pozdrawiam

Agnieszka

@Jerry dobrze, że napisałeś to tak szczegółowo, bo jest tu dużo informacji kto nadaje się do pracy w firmie DOOSAN BABCOCK ENERGY POLSKA i czy warto aplikować. @Uret to kolor żółty, ale proszę pisać na forum merytoryczne wypowiedzi na temat firmy.

Jerry

Komentarz jak najbardziej nie na miejscu. Żenujące...

Mikołaj
@Agnieszka

Za bardzo węszysz po tej firmie żebyś potem nie żałowała

Agnieszka

@odyn no takie słownictwo nie powinno się pojawiać na forum. Nie wiem czy wiesz, że istnieje tu regulamin: https://www.gowork.pl/regulamin i kultura wypowiedzi. Nie wiem co spowodowało, że rzucasz we mnie takim jadem, ale Twój komentarz zostanie usunięty przez admina. @nikto czy dla Ciebie problem leży w tym, że w kadrze zarządzającej są kobiety?

odyn
@Agnieszka

Wieża mądrości nie ty decydujesz o wpisach na tym portalu !

Pozdrawiam kierownika Pawła, który zmusza ludzi pracować bez weekendów po 12 godzin!!!! inaczej szantaż - dożywocie II zmiana!!!!

kici kici

Firma idealna dla lizodupów; synów dyrektorów, majstrów. Jeśli posiadasz którąś z tych cech na pewno zajdziesz na sam szczyt, więcej cech nie potrzeba możesz mieć defekt mózgu ale i tak dasz rady!

Jarosław
@kici kici

Możesz zejść z Piotrusia? Hyyyyy a tak na marginesie "majster" z kartonową głową to debeściak nad debeściaki

nikto

... ogólnie firma źle zarządzana przez operatorów tejże firmy, stanowiska dyrektorskie osadzone kobietkami które totalnie nie mają pojęcia o swojej pracy, bardzo duże kolesiostffo, znajomki rodzina, i dla nich wysokie zarobki, UKŁADY ojej tak układy to podstawa tej firmy, kombinacje na lewo i prawo, kradzieże sprzedaże na boku, prowadzenie firm na boku, dodatkowe niepotrzebne etaty a szara masa zap* na tych nierobów i kolesi, straszna korupcja w firmie, nic nie jest weryfikowane co jest kupowane i gdzie, do kogo to idzie, co można to się sprzedaje na boku

Fircyk

To ostatnie podrygi niby firmy Doosan

Pracownik ZK

Czy tylko mi się wydaje? Czy też ktoś to widzi że: - w Rybniku zawsze byle do najmniejszego zadania jest multum ludzi. Zarówno z nadzoru jak i produkcjyjnych. Byle pierdoła do zrobienia i muszą mieć ich aż nadto. Pracują powoli bez stresu, na wszystko mają czas. Odpowiadają często: ja nie wiem, ja się tym nie zajmuję, ja nie jestem za to odpowiedzialny, to nie do moich obowiązków należy, dzisiaj nie dam rady bo.... Ogólnie pełen luz. Na innych budowach radź sobie sam, dotrzymaj terminu chociaż miałbyś dwa razy dziennie się zesrac w gacie z braku czasu. Myślę że czas zacząć w ten sam sposób pracować w Kozienicach co w centrali. Ja zaczynam pracować na luzie od poniedziałku. I tak wypłata ta sama. Zobaczymy jak będzie wyglądała końcówka remontu K10.

Niejestemrobotem
@Pracownik ZK

Rób co chcesz. Nikt nie zauważy. Firma jest fatalnie zarządzana. A właściwie to nie ma szefa. Bałagan i samowola. Prezes to tylko figura - taki ludzik co się nim straszy. Nie ma żadnego własnego zdania tylko powtarza co mu "przyjaciele" do ucha naszepczą albo co w książce przeczytał, więc kręcą nim jak chcą. Zresztą, powiadają, że faktycznie rządzi Pani Prezes E Bałagan coraz większy i kosmiczne marnotrastwo. Że firma się jeszcze nie rozpadła to tylko zasługa starych "wiernych", którzy mimo wszystko robią swoje, albo cud.

Agnieszka

@Nicky czyli polecasz pracę w DOOSAN BABCOCK ENERGY POLSKA dla osób wkraczających na rynek pracy lub studentów? A nie wiesz czy są teraz poszukiwani jacyś stażyści? Studenci wracają powoli z rodzinnych domów na studia i może to ich zainteresować.

@Agnieszka

Tak Agnieszo. Ta firma jest dla: 1.Absolwentów uczelni technicznych i ekonomicznych który stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. 2.Absolwentów szkół średnich i zawodowych. Młodych i ambitnych chłopaków którzy szukają pierwszego zajęcia po ukończeniu szkoły. 3.Ludzi którzy chcą pracować rozwijać się i uzyskać dofinansowanie do studiów wyższych. 4.I wszelakiej maści ludzi, którzy chcą uzyskać uprawnienia i odbywać szkolenia z różnych dziedzin przez to podnosząc własne kwalifikacje. Zdecydowanie ta firma nie jest dla: 1.Osób, które nie tolerują wyjazdów służbowych. 2.Osób, które nie akceptują pracy w hałasie, zapyleniu, wysokich temperaturach, stresie, presji czasowej, ciągłej gonitwie na wydłużonym dniu pracy czyli więcej jak 8 godzin dziennie oraz pracy w weekendy i święta. 3.Osób, które na dłużej chcą się związać z firmą a stawiających sobie ambitne cele życiowe np. budowa domu. Z wypłat uzyskiwanych z tej firmy nie da się utrzymać rodziny. 4.Osób nie mających doświadczenia w pracy w różnych projektach z branży energetycznej. Wymaga się doświadczenia. Zależy od stanowiska. 5.Osób cechujących się niską motywacją i samooceną.

frajer

co do tych smartfonow to racja jeszcze tylko malutkie etui na te smartfoniki, ciemne okularki jakas skorka i lovelaski pelna klasa bo butki ze skorki weza i koszulka kanarkowa juz jest . . .

Uret
@frajer

Kanarkowy to jaki to kolor?

franki

Kapitan nemo bardzo dobrze to sprecyzowales tylko ze nie ktorzy to juz w tej firmie zostana bo ich stad nie puszcza poprostu oni to lubia od niedzieli do niedzieli na kolanach i sa szczesliwi

kapitan Nemo

Powiem wam ludzie tylko tyle: zakładajcie te kapoki i wyskakujecie za burtę bo za nią czeka wiele porządnych łodzi z załogą na dużo większym poziomie którzy was uratują i wyprowadzą na porządnych ludzi a nie na majtków szorujących pokład od niedzieli do niedzieli na kolanach a kiedy się z nich już podniesiesz może być za późno bo życie minie Ci jak sztorm...

Zostaw merytoryczną opinię o ALTRAD BABCOCK EUROPE S.A. - Rybnik

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ALTRAD BABCOCK EUROPE S.A.?

Kandydaci do pracy w ALTRAD BABCOCK EUROPE S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ALTRAD BABCOCK EUROPE S.A.