Opinie o Fideltronik Poland Sp. z o.o. w Sucha Beskidzka

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Fideltronik Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Fideltronik Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja elektronicznych obwodów drukowanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fideltronik Poland Sp. z o.o. w Sucha Beskidzka

Juz po karierze

Witam zwracam się do tych Państwa którzy są na wypowiedzeniu. Nie zgadzajcie sie na żadne adeki czy ewulki skoro jesteś na wypowiedzeniu pewnie masz juz ladny staż wiec tak samo doświadczenie nie bojcie sie ja bylem na 4 rozmowach kwalifikacyjnych i w kazdej firmie oferowali mi minimum 500 zł wiecej na umowie NA OKRESIE PRÓBNYM NIŻ PO 7 latach w fidlu obudźcie się i nie bójcie się roboty jest dużo i tak dramatycznych pieniędzy jak w fidlu nie ma nigdzie troche odwagi. Powodzenia i szczerze powiem ze nue przytrafiło mi się nic leoszego niż to zwolnieniez z tego aushwitz troche odwagi i niech sobie Ci co spijają pianke robią na siebie koniec jest bliski

..............
@Juz po karierze

Chyba twój koniec...nikt ci w tym Auschwitz nie kazał trzymać mogłeś juz dawno sie zwolnić jak ci źle bylo

.........

Wszystko co piszesz to nie prawda. Nie wylewać tu swoich żali. Nie pisze się takich rzeczy publicznie...

Prawda
@Juz po karierze

Dobrze piszesz tam tylko robią ludzie co się boją zwolnić albo nic innego nie potrafią robić tylko żalić się jak im ciężko jest

Druciarz
@Juz po karierze

Dlaczego niby nie pisze się takich rzeczy i jakie żale. Moim zdaniem to bardzo rozsądna opinia i czysta prawda. Poza tym jeśli osoby z wieloletnim stażem, które otrzymały wypowiedzeniem, nie zgodzą się z automatu na przejście do tych śmiesznych agencji będą miały szanse poprawić warunki swoich umów. Wbrew pozora Fideltronik wyczerpał rynek pracownikow w swoich okolicach, a stracenie tak dużej liczby wykwalifikowanych pracowników to będzie początek końca.

Pracuś

Myślę że niedługo powstanie nowa firma a p.Fidelus będzie sam na produkcji bo coś się w Suchej kroi

Praco cholik
@Pracuś

Gdzie jak mamy tylko jedyny zakład w okolicy ja jestem z fidela zadowolony bardzo dobrze mi się pracuję

@Praco cholik

Może ktoś wie, czy przyjęli dzisiaj kogoś do fideltronika???

Tak, stało dużo młodych ludzi przed recepcją.

@ja

Nie wiecie, czy będą jeszcze przyjęcia?

Nie wie ktoś czy będą przyjęcia do fideltronika??? Na poważnie się pytam

.....

Juz nigdy nie będzie przyjęć. Liczba pracowników wynosi 732 i tylko jeżeli ktoś umrze to przyjmą na to miejsce osobę, ale w pierwszej kolejności miejsce ma potomek osoby która zmarła.

............
@.....

Ale to jest smieszne ale sie uśmiałam

Xyz

Ta firma to jedno wielkie nieporozumienie. Masowe zwolnienia idące w setkach osób a miesiąc później nieustanne nadgodziny dla tych którzy zostali z powodu braków kadrowych . Nie dostaniesz urlopu wtedy kiedy go potrzebujesz bo jest za dużo pracy i za mało ludzi, ale chętnie zabiorą Ci go na poczet bezprawnie wyznaczonej przez hr „kwarantanny”. Kiedy potrzebujesz wyjść wcześniej z nadgodzin lub zgłaszasz niedyspozycję do pracy w weekend to patrzą na Ciebie jak na dziwaka bo masz życie poza pracą. Firma sama doprowadziła do tego, że już nikomu nie zależy na tej pracy i ludzie masowo sami odchodzą. W ostatnim czasie osiągnięto tu apogeum absurdu. Drodzy rządzący firmą, czego oczekujecie od ludzi? Pełnej dyspozycyjności, zaangażowania i poświęcenia? Ale co dajecie w zamian? Kiedy obiecane aneksy? To wstyd tak traktować pracowników! Ta firma potrafi tylko brać i wymagać, ale nie daje nic w zamian, nawet godziwego wynagrodzenia.

@Xyz

No tak jest, ale sabotaż trwa. Zobaczą ile zwrotów przyjdzie.

@.....

No tak, lepiej przyjąć teraz jakieś dzieciaki na sezon a za rok bujać się ze zwrotami i reklamacjami lamp które wyjdą od nas w wakacje niż zatrzymać pracowników którzy już wiedzą jak trzeba robić - paranoja!

Niewolnik

informacja o pracownikach na sezon to jakiś ponury żart. to tak jakby ktoś napluł w twarz tym, co są do końca bieżącego miesiąca na wypowiedzeniu. co się dzieje z tą firmą?

@Niewolnik

Czy przyjęli teraz kogoś do fideltronika???

Tak, 60 osób

A będą jeszcze przyjmować???

Tak

A pozniej do zwolnienia tak to mogą dorabiać do renty portierzy z grupami

Zdemotywowany

Jak to jest - dostaliśmy informacje ze przez 3 miesiące w firmie nie będzie premii, bo kryzys, bo mało zamówień. OK, myśle ze każdy zrozumiał jaka jest sytuacja, nie było problemu. Ale nóż się w kieszeni otwiera jak się słyszy ze jednak nie wszyscy zostali tych premii pozbawieni, że ktoś jest lepszy od kogoś innego, że jedni z działu nie mają ale ich koledzy na takich samych stanowiskach już tak, że jednak sytuacja firmy nie wyglada tak źle jak to zostało przestawione. Jak można tak traktować ludzi? Ja rozumiem ze ktoś na wysokim stanowisku kto podejmuje takie dezycję nie jest świadomy ze dla zwykłych pracowników to są duże i znaczące kwoty ale na litość... gdzie jest dział HR teraz, który powinien interweniować w takich sytuacjach? który powinien być dla i dbać o pracowników? Jak to jest ze jedni nie mają podstawowych premii, które zawsze były traktowane jako stała cześć wynagrodzenia a jedni dostają awanse, podwyżki i premie kwartalne... co się z tą firmą dzieje? Przecież ludzie ze sobą rozmawiają, wiedza co się dzieje...myślicie ze fajnie jest dowiedzieć się ze koleżanka z 3 biurek dalej ma premie a ty nie..? Gdzie jest nasz fundusz socjalny, który się nam należy jak psu buda? Jest 500+ od rządu wiec wy nie będziecie dofinansowywać wakacji z funduszu? Szczyt chamstwa...ja bym się pod tym imieniem i nazwiskiem nie podpisał. Zastanowcie się jak wy traktujecie ludzi, którzy dla was pracują, bo przestajecie być uważani za dobrego i cenionego pracodawcę.

Xyz
@Zdemotywowany

HR jest od zwalniania i dawania ogłoszeń jaki nowy dyrektor w firmie jest!!Oni się nie martwią o pracownika,my mamy robić i nie dyskutować-takie jest podejście HR do pracownika.A tak poważnie to po co ten cały HR???Wyrzucone pieniądze w błoto, ale kto bogatemu zabroni płacić na takich!!

lalala
@Xyz

a po co komu pracownik produkcji? przeciez teraz wszystko mogą robić roboty.

elektronik

Jestem miło zaskoczony rozmową kwalifikacyjną, tak powinno się to odbywać. W tej pięknej, klimatyzowanej sali uśmiechnięta Pani dała mi testy , które rozwiązałem, wcześniej oczywiście mogłem się napić wody, mogłem się przygotować. Myślę że dobrze rozwiązałem testy, pomimo braku okularów, wzrok mam dobry jak na swoje lata ;) Było bardzo miło i sympatycznie, przeszedłem później kolejny etap z kierownikiem, szybka i konkretna gadka. Następnie 3 etap, z kolejnym, dostałem kilka propozycji, więc próbowałem negocjować. Na razie mam sprawę do przemyślenia, ale warta uwagi. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do tego procesu rekrutacji. Bardzo mi się to podobało. Pełen profesjonalizm. Inne firmy powinny się tego uczyć. Pozdrawiam .

Testy na to stanowisko były idealnie dopasowane. Krótkie, zwięzłe i na temat. Tak trzymać.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Pracowita

Czy mi się wydaje, czy właśnie nam ktoś chce zabrać socjal za pobyt na wakacjach? Dlatego że żąd daje po 500 na dziecko na wakacje to nie będzie dofinansowania jak było co roku? Możecie mi to jakoś wytłumaczyć? To jak jeszcze to zabiorą to już nic nie zostanie. Firma godna podziwu, robią takie przekręty i nadal tyle ludzi tu pracuje. Dobrze że rusza się praca w Niemczech, po tym co przeczytałam dzisiaj na apollo to już na pewno tutaj nie wrócę. I innym też życzę aby się Wam dobrze życie poukładało aby nikt w tej firmie nie musiał pracować.

Czy ktoś ci kazał tu pracować? Zmuszał Cie? Ludzie nikt wam nic nie karze, sami się tu pchaliście

Bo prezydent powinien zadecydo

Prezydent powinien ustalić takie prawo że bezdzietnych do 30 roku życia z marszu się kasttruje. Po co Wam kuśki? Nie ma dzieci? Nie ma kuśki.

K_O_S_Z

A TY jak sobie nie robisz dzieci to nie potrzebnie żyjesz i zabierasz tlen.

Olej tego gbura
@K_O_S_Z

Olej gbura, z takimi się nie dogadasz. On nie rozumie że nie ma racji i nawet łopatą mu tego nie wytłumaczysz. Jeden z tych co to do kastraacji i tyle.

A2
@.

kiedys ta firma byla zupełnie inna i ludzie w niej pracujący Zmieniło się tez podejście do pracownika kiedys jakos byles szanowany szanowana dzis ???? Jesteś tylko numerkiem i tyle Jesteś nikim To ze dzis ludzie na ta firme narzekają to się nie dziw ludzie lata pracujący 5-10-20 dostali wypowiedzenie to znak dla przyszłych pracowników ze to firma nie dbająca o ludzi dlugo pracujących lata pracy doświadczenie ?? Nic dla nich nie znaczy

@A2

Kiedyś nie było GOWORKa i nie było gdzie się użalać nad sobą. Ludzie którzy pracowali przez 5,10,15 lat zostali zwolnieni? To znaczy że przez tyle lat wykonywali pracę nic nie wnoszącą dla firmy, skoro ktoś tyle lat pracował, to teraz powiniej umieć się odnaleźć na każdym dziale i przy każdej robocie. Pozwalniali tych co im się nic nie chciało. Było się dokształcać, douczać na innych stanowiskach, a nie tylko udawać że się nic innego robić nie umie. Skończyły się ciepłe posady j nic nierobienie. Nieroby poszły do zwolnienia i to cała prawda. Ci co zostali, to osoby uniwersalne.(usunięte przez administratora)

Fakt
@Yyy

Starsze panie na umowach na stałe faktycznie bały się innej roboty jak ognia. Dwie lewe rączki i mnie nikt nie ruszy nie? Skończył się dzień ochrony ludzi specjalnej troski. Albo wszyscy pracują tak samo, albo papa.

Xd3
@Yyy

poczekajmy tez dostaniesz wypowiedzenie A po nim propozycje umowy śmieciowej

Jasne
@Xd3

Nie sądzę. Ja mogę tu robić na każdym stanowisku i na każdej maszynie. Takich nikt nie rusza. Rusza się tych co to dużo gadają a mało robią. Zresztą, przecież widzę kogo zwalniają. Same nieroby poleciały.

Xd3
@Jasne

powiedziałbyś to prosto w oczy kobiecie ktora pracowała w tej firmie 25 lat ?? Ona pewnie dłużej pracowała w tej firmie niż ty masz lat .

Dziecko jesteś.
@Xd3

Dziecko, ja mam 55 lat. Pracowałem tu jak w garażu UPSy się skręcało. O czym Ty chcesz ze ną gadać? Jestem tu od samego początku i dobrze wiem co mówię. Ktoś kto pracował 25 lat i zistał zwolnikny, znaczy tylko jedno. Do niczego się innego nie nadawał. Koniec ochrony dla ludzi którym nie chce się pracować. Przyjdzie chłopak po zawodówce, nauczy się tego co Ty umiesz, i już jesteś nic nie warta. To Ty musisz coś dla firmy znaczyć aby tj pracować.

fidel
@Dziecko jesteś.

Bo ta robota jest (usunięte przez administratora) warta, lata doswiadczenia tutaj sa niczym bo robisz 1 i to samo, jesteś małym trybikiem w tej maszynie. Lepiej pracować w firmie budowlanej, np wykonczenie wnetrz za 25zl za h tynkowac, czy klasc plytk ita wiedza i doswiaczenie jest 100x bardziej szanowane niz wkrecanie sdrubki do komponentu E2450 przez cały dzień. Ta firma to wymiennik czasu na pieniadze, nie trzeba umiec nic zeby tutaj pracowac

Dokładnie tak jest

Dokładnie tak jest. Wszyscy tylko narzekają a robić nie ma komu...

Polityka
@Pracowita

To sa efekty głosowania na Dudę dał nierobom odebrał uczciwym. I dalej na niego głosują..

@Pracowita

Niestety te "nominacje" nie są awansem a degradacja stanowiska. To wszsytko wydaje się piekne dla osoby ktora jej nie dostała. Większość "nominowanych" osob została zrownana do jednego poziomu z innymi nie ważne czy to był zwykły logistyk Commodity buyer czy manager teraz są na równym poziomie;)

przyjaciel

Witam. Szczerze mówiąc to ciekawe czy właściciel coś o tym wszystkim wie co sie tu dzieje?zarząd zatrudnia nowych dyrektorów z Krakowa(pewnie koledzy rządzacych)...za cieżkie pieniądze,ciekawe że u nas w regionie nie ma mądrych i ambitnych ludzi..a informacja o nowych nominacjach to już cyrk(Po co to komu wiedzieć)..Na tych wszystkich nominowanych ktoś musi pracować..a jak tak dalej pódzie to zostanie garstka ludzi. Szkoda mi Pana Z.F. zbudował potęgę a teraz to wszystko diabli wezmą...

AdaŚ

Witam chcialem zapytac czy kazdemu co dostal wypowiedzenie proponują przejscie do tego ewl czy tylko wybranym i czy jest wtedy odprawa czy nie jak to wyglada komus juz cos proponowali? Prosze o normalne odpowiedzi bez hejtu

Vinetoo
@AdaŚ

Mi proponowali ale odmowiłem bez wnikania w szczegóły. Bo wiadomo sa nie korzystne

Redtube
@AdaŚ

ja bym uważał na twoim miejscu co popisujesz Firma musi na swoje wyjść odprawy ponoć nie ma jak z firmy do firmy przechodzi Poszukaj roboty bo jest jest pełno Woodica meble szukają ludzi czy tez Eletric nie ograniczaj się tylko do tej firmy bo ona ciebie kopnie w tylek przy każdej okazji

Zwolniony

Zamiast zwalniać ludzi z produkcji którzy jako jedynie dobrze pracują zwalniajcie liderów techników inżynierów darmozjadów ktorzy nic nie robią podobno lipa z robotą to po co sa liderzy inzynierowie co oni robia ludzie obudzcie sie tysiace sztucznych stanowisk po znajomosciach liderow i brygadzistow wiecej niz testerów a inzynierki i programisci siedza w kanciapach i piją kawke jedna pani programistka od 2lat nic nie umie zrobić no ale wiadomo znajomosci znajomosci znajomosci

Hhh
@Zwolniony

Umiejętności i wiedza jakie posiada inżynier lub programista są cenne. Dlatego ich degradują na produkcję, ( zauważyłeś to?) aby zachować ich w firmie, kto podniesie później tą firmę z kolan jak to wszystko minie? Nauczyć robić pracownika produkcji można szybko. A szkolenie inżyniera to lata...

Lucc
@Zwolniony

Każdego szkoda, ale zwolnienia muszą iść proporcjonalnie - tak mi się zdaje. Na iluś tam pracowników produkcji przypada iluś tam pracowników wsparcia i zwolnienia też tak muszą być. Mówili w 2019, że będzie mega kryzys i jak to mawiają: "niby człowiek wiedzioł, a jednak się łudził". Pocieszające jest to, że mamy mądry Zarząd i zwróćcie uwagę, że Fideltronikowi się zawsze wszystko udaje. Chyba nie ma drugiej takiej firmy w Polsce. Tym razem też wszystko wyjdzie na dobre. Trzymam kciuki.

Kiepski
@Zwolniony

A skąd ty wiesz że są niepotrzebni brygadziści np mogą do łączyć do pracujących sztuczne stanowiska pracy zlikwidować tak samo z liderami i inżynierami na produkcję i niech pracują

Gucio
@Lucc

Oby widzę że sam się pocieszasz

@Zwolniony

Nie pisz tak bo Cię zwolnią jak dojdą do Ciebie. Masz słuszną rację niech się zabiorą za "lotnisko,liderów i resztę zielonych. O tej programistów to wszyscy wiedzą od dawna i dalej pracuje-taki jest układ w firmie tzn.ZNAJOMOSCI!!!

Na wygnaniu
@Zwolniony

O jaką to programistke chodzi?

Yyy

Z zazdrości obgadacie każdego. Co Was interesuje czy ktoś jest po znajomościach czy nie? Sami robilibyście co mogli i wkręcali całą swoją rodzinkę, gdybyście tylko mogli. Że nie możecie, to wylewacie żale. Jak nie pasuje Wam praca w takich warunkach, to idzcie tam gdzie będziecie mieli więcej do powiedzenia i większe znajomości. Ewentualnie sami zapracujcie sobie na znajomości, dobrą i sumienną pracą przez okres 20 lat, awansując co jakiś czas, zwiększając swoje umiejętności i inwestując w swoją wartość w tej firmie. Jak już zapracujecie na to aby coś więcej tutaj znaczyć, i aby wszyscy którzy Was znają, wiedzieli co potraficie i potrafili dobrze ocenić Waszą wartość. Wtedy sami będziecie mogli z Waszych znajomości korzystać i zapewne z wielką chęcią poprzyjmujecie tutaj wszystkich ze swojej rodziny, zachwalając ich, pomimo tego że w obecnej chwili i z ich obecną wiedzą są mało warci.

Znawcaa
@Na wygnaniu

No jaką, ta która coś robi ale chyba nie bardzo wie co robi. Pozniej się popsuwa.

JeszczeNieZwolniony

Bez tych "niepotrzebnych" liderów, brygadzistów, techników czy inżynierów większość pracowników nie musiałaby przychodzić do pracy, bo nie miałaby co robić... myślicie, że kto wam organizuje pracę jak nie w/w? Co byście na tej produkcji sami zrobili? Odp: NIC.

Odyn
@JeszczeNieZwolniony

Wiadomo że brygadzista czy lider są potrzebni ale nie w takiej ilości jakiej są dotychczas. Bo kim i czym będziecie zarządzać jak zwolnią masę ludzi i pracy też będzie mniej.

Wszyscy
@JeszczeNieZwolniony

Zwolnienie niestety też was nie ominie. Polecicie tak jak wszyscy. Każdego szkoda ale taka jest prawda.

ufo
@Wszyscy

to jest do przewidzenia

JeszczeNieZwolniony
@Wszyscy

Być może już jestem na liście do zwolnienia. Być może w poniedziałek to ja dostanę wypowiedzenie. Nie wiem tego, ale zamiast żalić się w internecie na decyzje zarządu wolę sprawdzić, jakie prawa przysługują w okresie wypowiedzenia, jaki jest rynek pracy. I tutaj wcale nie ma źle, jest bardzo dużo ofert pracy. Być może wypowiedzenie z pracy będzie początkiem czegoś nowego i lepszego. Nie rozumiem, jak można tak przez to lamentować i wylewać żale. Druga sprawa to, co kogoś interesuje, czy jeden z drugim pracuje, czy nie? Czy jego stanowisko jest potrzebne, czy nie? Zachowujecie się, jakbyście im płacili z własnej kieszeni. Zacznijcie przychodzić do pracy, robić swoje i nie interesować się innymi.

@JeszczeNieZwolniony

Każdy to inaczej przeżywa. Dla niektórych to naprawdę koniec świata. Jeżeli ktoś pracował w tej firmie długo, to zdążył się już przyzwyczaić. Bardzo jest to trudne doświadczenie

Zgorzkniały
@Zwolniony

Tak to już jest. Programistka jest tylko przykładem że to tak wygląda, nie ruszy jej nikt póki sama się nie ruszy. Tu na lotnisku również inżynier i produkcja!

@Kasia

Masz rację, jeżeli ktoś jest wrażliwy to tym bardziej. Wszystko kończy się z dnia na dzień. Sama przeżyłam to kilka miesięcy temu, więc jest bardzo ciężko. Do tej pory nie mogę się pozbierać. Współczuję wszystkim,którzy stracili teraz pracę.

Programista ale nie z Fidla
@Hhh

Jak można zmienic stanowisko programistyczna na produkcje to tylko pokazuje jak ta firma jest żałosna. Programiści wykorzystują technologie 20-30 lat z wstecz, zarobki są mniejsze niz w biedronce, wiedza nie przekracza poza wywołanie prostej komendy z konsoli i zmiencie tego windowsa 95 bo już wyszły nowsze i nie 256 ramu w komputerze to nie ejst duż ei tak działająca klawiatura w laptopie jest potrzebna. Hindusi są od was lepsi nie pozdrawiam.

Bross
@Zwolniony

Dobrze że w końcu liderzy wzięli się do roboty. Lider pracujący normalnie jak inni. Wcześniej tylko zajmowali się plotami i bazgrali coś w tych swoich planach,że i tak nigdy nic nie wiedział co i ile. Tylko czemu jeden lider pracujący pracuje a na innym dziale nie pracuje. To jak to ta sama funkcja, jeden może a drugi nie może...

Elomelo32zero
@Zwolniony

Nie zgodzę się z Tobą, byłem inżynierem 2 lat A teraz pracuje na lini bo mnie zdergadowli. Każdy ma swoje zajęcia, więc przyjdź do biur i ogarnij te tematy które są dla inżynierów .A ja już wykonuje tą pracę co każdy na produkcji i jakoś nie narzekam. Przyjemniej nie dostaje po (usunięte przez administratora) jak się z czymś nie wyrabiam. A to że nie każdy do inżynierowiania się nadaję to już swoją drogą

Dale
@Zwolniony

Jak technicy nic nie robią? Zejdź do podziemi, kiero siedzi na twitterze, (usunięte przez administratora) facebooku, po chwili wstaje z miejsca i wyczyta głośno twoje imie i powie: wyrzuć śmieci, posprzątaj podłogę, przynieś papier bo się skończył, przynieś mi paczkę z pokoju przyjęć, posprzątaj tu bo (usunięte przez administratora) policz wszystkie śrubki, nakrętki w szafie i zrób liste bo potrzebujemy do inwentaryzacji. Nie dość że awarie musisz ogarniać niekiedy w kiblu trzeba żreć żeby czasem przypadkiem przełożony nie zauważył że robisz sobie przerwę, to jeszcze chłop ci wymyśla roboty których nie ma na liście obowiązków w umowie. Poza tym, nie umiesz jakiejś awarii zrobić? (To normalnie skoro nic innego nie uczą tylko restart, przeczyścić styki albo klupać po przekaźnikach). (usunięte przez administratora).

Dale
@Dale

A to że inżynierowie nic nie robią to też nie prawda Ci za szybami w szklarni może i tak ale nie wszyscy ;)

KiedysBedzieLepiej
@Dale

I naprawdę robisz w takim dziale?? :D Żeby tak jeść....

wiki
@JeszczeNieZwolniony

A poco brygadziści niech się chwycą roboty bo i tak nic innego nie umieją robić

@@@
@wiki

To już nie brygadziści,to już kierownicy!!!

Kk
@Zwolniony

Z tego co wiem to nikogo nie zwalniają, jest tak jak było. Liderzy są z nazwą pracujący, brygadzisci jako kierowniki, techniki i inzynierki dalej są, nawet programistka w niedzielę po raz kolejny od rana przy kawie nie wiadomo co robi. I życie toczy się dalej wypiere se spodnie kolerem.

Ciekawi mnie nowy sposób rozpoczynania pracy Wszystkie działy się mieszają w jednym miejscu na początku zmiany Niech tylko jedna osoba chora przyjdzie do pracy to cala zmiana np. A2 A3 A6 na kwarantanne pójdzie idiotycznych pomysłów w firmie ciąg dalszy

Chyba całe działy bo A1, A2 i A6 stoją razem

@pracownik

Po to masz maseczke i dezynfekujesz ręce co chwile. Po to żeby się nie zarazić.

Takajedna
@pracownik

To się w głowie nie mieści. To jest miejsce pracy gdzie pracują dorośli ludzie A nie jakaś hala gdzie się wypasa barany. Przecież każdy ma maseczke, dezynfekujemy ręce, nie korzystamy z automatów, lodówki, mikrofali to po co ten cyrk .Na dole jest większy tłok, wszyscy się mieszają. To jaki sens ma wchodzenie po wyznaczonych schodach dla poszczególnych dzia9. Teraz bardziej ludzie się kumulują w jednym miejscu. Przed tem jeden wchodził innym wejściem, drugi innym. Był większy dystans. Ludzie wchodzi o różnych porach A teraz wszyscy na hura. Nie mogę tego pojąć.

Wolna
@pracownik

Co dział to inne zasady. Jedni pracują 7h30, inni po 8h. Jeden dział dezynfekuje obszar roboczy, drugi tego nie robi, a tak samo kichają i packaja paluchami. A do tego teraz doszły jakieś idiotycznie poobklejane krzywo taśmy strefy poruszania się. Jest jak w obozie, nawet gorzej. Teraz wystarczy że jedna osoba będzie miała wirusa i przeniesie go na wszystkie działy. Jest co raz gorzej. Może od razu niech wyślą wszystkich na kwarantanne, po co ta szopka z tymi wejściami i wyjściami.

@Wolna

i właśnie to mam na myśli Wszystko niby po to by się działy się nie mijały haha a wyszlo im jak zawsze Inni robia po 7.30 inni 8 10 lub 12 teraz tylko czekać na chorego na covid i beda miec ze swoich planów Juz ich robota goni brak pracowników na niektórych obszarach bo pozwalniali A zaraz kolejna grupa odejdzie bo nikt na śmieciowe umowy nie pójdzie

AGENT

Dostałam propozycje przejścia z Adeco do tej agencji to kpina co ta firma robi z ludźmi

@AGENT

Usłyszeli słowo "kryzys" i teraz będą na nim jechać przez kilka lat. Trudno się dziwić. Sam bym tak zrobił, gdybym miał firmę.

@AGENT

I co jeszcze musi się zdarzyc żebyście wkońcu zmobilizowali się i ruszyli z protestem? Posłuszne owieczki ..

Marcel

A kto pójdzie jak myślisz

Miro

O jakim proteście Ty pleciesz? Przecież nikt nas tu nie przyprowadził siłą i nikt nas tu siłą nie trzyma. Protestować to mogą więźniowie w więzieniu. My tu jesteśmy z własnej woli i albo pracujemy na takich warunkach, jakie są, albo jak nie damy rady się na nie zgodzić to odchodzimy tam, gdzie jest lepiej.

Śmiech

No jak kto ten kto to wymyślił a droga będzie długa

Zniesmaczony głupota ludzi.

Zapłaci Ci firma, co miesiąc dostajesz wynagrodzenie, musisz sprawdzić na umowie którego dnia, później udajesz się do dentysty, następnym razem zapytaj o takie rzeczy mamy albo kogoś z sąsiedztwa bo śmiecisz na forum.

Popieram

Halo gdzie jest nr kto zapłaci za dentyste???z

Cotosiedzieje

Czy to jest bezpieczne siedzieć otoczony kartonem albo folia na stołówce ? Fajnie że jest otwarta ale .. Czy jak pójdę na przerwę to będę mieć pewność że w tym "boksie" ktoś przede mną nie nakichal ? Nie kaszlał w ta folię i teraz siedząc tam wdycham jego zarazki? Dlaczego na stołówce jest taki cyrk a w szatni po pracy jeden na drugim wiąże buty? Czy dla was tylko stołówkę jest zagrożeniem ? A kolejka przy odbijaniu się i tłum w szatni już nie ?

To jak to u was jest ludzi zwalniają , a tym co zostają karzą robić po 12/h ??

A3
@Anna

ponoć nawet Ukraińców bez obrazy dla nich i z szacunkiem maja sprowadzić Bo podobno roboty na Philipsie ma być w pierony

Cior
@Anna

Narobili zamętu że bieda idzie, dzięki czemu pozwalniali ludzi, zredukowali wyższe stanowiska, pozbyli się z produkcji tych co mieli za wysokie stawki i umowy na stałe- ciekawe co jeszcze wymyślą żeby kwit się zgadzał, a ci co zostali zastraszyć jeszcze bardziej żeby i po 16 robili za najniższą. Ten wirus to im z nieba spadł.

Tedi
@Cior

A skąd wiesz czy nie chcą ogłosić upadłość zakładu może oto chodzi

A1zdzisek
@Anna

no tak to jest, ale pamiętaj że na wesele iść nie możesz :-D a Twoje życie prywatne to już nie tylko Twoja sprawa, ale również HR. ciekawe jak są przechowywane te wszystkie zbierane od nas dane. ;-) pozdro w dobie kryzysu, w czasie którego pracujemy 7 dni w tygodniu!

Cygan
@A1zdzisek

Można iść na wesele informowałem się w tej sprawie więc to co piszesz jest zwykłe cygaństwo

A6
@A3

Ludzie z Philipsa się sami zwalniają nie chcą przedłużać umów, nikt nie ma zamiaru zostać po wypowiedzeniu. Pracy jest trochę więcej ale nie ma komponentów.

Bezprawie
@Cygan

Możesz iść na wesele a po weselu masz 2 tygodnie kwarantanny. No super

Kamilo
@A6

Szczerze jak ktoś ma okazję to nic tylko uciekać z tej firmy, na każdych stanowiskach teraz doszukują się dodatkowych prac, tak by pracownik nie miał za dobrze za te nasze wysokie pensje.

Kamilos
@Anna

Podobno jedna Pani będąca na wypowiedzeniu i mająca prawo do odprawy podpisała umowę śmieciowa. Po miesiącu ja i tak zwolnili. Teraz nie ma ani odprawy ani pracy. Zabrali jej chleb dla dzieci. Ludziska przejrzeć na oczy. Potraktują tak wszystkich a na Wasze miejsce przyjdzie armia Ukraińców, która otrzyma wypłatę z pieniędzy przeznaczonych na odprawy.

A2
@Kamilos

dlatego nie można iść z nimi na zaden układ Choćby obiecali cuda na patyku czy inne bajki Nie można im ufać Im o to chodzi i tak myślą że każdy sie im zgodzi na przejście na umowę śmieciową bez odprawy a po miesiącu dwóch kopniak w tylek za lata pracy Oni ludzi maja za nic i nas nie szanują i nie zmieni się to juz nigdy . Chyba ze Ukraińców beda lepiej traktować bo kto inni będzie robić im po 12 i nie będzie narzekać plus beda im płacić mniej niż nam. Pamiętacie nie ufać żądnemu z nich czy to Kierownik Dyrektor i czy też właściciel oni już się z nami nie liczą

Naprawdę

Nie odpowiedziałeś mi na pytanie to ty zle czytasz ktoś tu pisał o weselu 2 tygodnie kwarantanny jak pójdzie na wesele a z czytaniem nie ,am problemu wchodziłem na ich stronę i czytałam więc jestem na bieżąco

Prawdziwy

Zero szacunku do pracownika, zmuszanie do pracy w weekendy w przeciwnym razie to straszenie zwolnieniami. Na horyzoncie "firmy" nowe przyjęcia a tym czasem zwolnienia doświadczonych pracowników i masowe degradacje na niższe stanowiska. Brak minimalnego wynagrodzenia na umowach u większości ludzi i uzupełnianie brakującej puli do minimalnego wynagrodzenia z premii, by wszystko wizualnie wyglądało na zgodne z prawem.

Freddie
@Prawdziwy

Akurat to, że ktoś w końcu dostrzegł masę sztucznych stanowisk, ludzi od niewiadomo czego, które jak widać nie były niezbędne, to jest na wielki plus w tej fimie. Mi szkoda zwykłych pracowników, którzy po latach pracy dostają wypowiedzenie.

krzysztof skhurwiel tytko

zmarnowane pół roku tam, kasa beznadziejna, ledwo starczało mi na imprezy, a gdzie na życie... pracodawca nie szanuje czasu pracownika, tzn że jak są przewidziane zmiany 12 godzinne musisz na nich zostac i H.. Ci w tył ciała... zero szacunku, atmosfera słaba , ludzi zwalniają co chwile , masakra

Mario

Jak to jest

bydło

Kiedy w końcu otworzycie stołówki? Nawet zwierzęta w oborze mają miejsce do jedzenia, traktujecie ludzi gorzej aniżeli bydło, musimy jeść po szatniach, korytarzach czy na stanowiskach pracy, w tym kurzu, brudzie i smrodzie. Żenada co się stało z tą firmą, może szanowna pani "specjalistka od prania i prasowania maseczek" przyjdzie do roboty i zacznie się stołować na produkcji, bo z domu to się dobrze wszystkim dyryguje!

Rozum
@bydło

Właśnie to jest wszystko robione po to żeby się sami zwolniliście tak to trudno zrozumieć

B8
@bydło

Zapraszamy na. B8 Chcecie zobaczyć cyrk ? Przy wyjściu stoimy razem 50 osób i nic się nie dzieje . Ale na stołówce nie może być 10 . . .

B9
@bydło

Ta firma to nie firma tylko zakład w którym można sobie psychikę zepsuć Firma nie dba juz o ludzi im dłużej sie w tej firmie pracuje tym jesteś gorzej traktowany Co maja teraz ludzie którzy pracują 5-10-15-20 lat ??? Wielkie "G" Wypowiedzenie to nasza nagroda za lata pracy w tym czymś co kiedyś było dobra firma. Fidel schodzi na psy i będzie jeszcze gorzej Pewnie (usunięte przez administratora) dyrektorzy kierownicy itp myślą że ludzie którzy dostali zostaną firmie bo zaproponują nam pracę jakieś gównianej pod firmie po latach pracy wolimy zabrać odprawę vi juz ty nie wracać bo macie ludzi za nic Oby wam ta firma padła za to jak traktujecie ludzi Pozdrowieniam pracownik na Wypowiedzeniu z 8 letnim stażem

@B9

To zbieraj foremki i wiaderko i poszukaj sobie innej piaskownicy. Zrób kulturalnie miejsce tym co chcą pracować a nie zrzędź.

Hihi hehe
@B8

HIPOKRYZJA - myślę, że zarządzający tą firmą nie są zaznajomieni z definicją tego słowa... A szkoda, bo ludzie na wysokich stanowiskach, podejmujące takie a nie inne decyzje, wychodzą na kompletnych durni. Mamy się tłumaczyć z kontaktów społecznych, wyjazdów itp, a sami przeczą sobie w swoich działaniach (mam na myśli właśnie 12tki, mieszanie się zmianami, ale jednocześnie zamknięte stołówki). Kompletny brak konsekwencji w stosowaniu własnych zasad. Firma zła nie jest. Ale ludzie....

Reksio
@bydło

Szanowny panie , proszę jeszcze raz uważnie przejrzeć swoją umowę o prace szczególnie okres wypowiedzenia umowy ponieważ znajdzie pan tam tam informacje iż nie ma przymusu pracowania w fideltroniku i okres wypowiedzenia z pewnością nie wynosi więcej niż trzy miesiące . Od siebie dodam że jeżeli zwróci się pan do przełożonego w sprawie nie zadowolenia z warunków pracy ( które są wbrew temu co pan pisze na europejskim poziomie , spełniając wszystkie wymagania ) to myśle że dojdziecie państwo do consensusu i rozwiążecie umowę za porozumieniem stron w przeciągu tygodnia lub szybciej . Pozdrawiam sumiennych pracowników .

pet
@Reksio

A ja ze swojej strony polecam przejrzeć książki do nauki języka polskiego ze szkoły podstawowej.

Trelemorele
@Reksio

Owszem, zwolnić można się zawsze, ale ludzie pracować gdzieś muszą. Nie każda niezadowolona osoba będzie miała szansę od tak znaleźć inną pracę. Każdy siedzi w tej firmie z różnych powodów. A to nie daje prawa traktować ludzi jak g***. Szacunek do pracownika to chyba nie jest trudna rzecz? Tym bardziej, że nie jedno z nas niejednokrotnie poświęcało sporą część swojego czasu na bezduszne nadgodziny. A wszyscy chyba wiemy w jakich ilościach były robione i jak ciężko było "uciec" przed 12tkami. Niektórzy chcą, inni są przymuszani. Nie zna Pan sytuacji każdego pracownika, więc proszę sobie darować porady w postaci "nie podoba się, to się zwolnij". A co do sumiennych pracowników, to przypominam, że wiele z takich osób w nagrodę dostało wypowiedzenie...

enes unal
@B8

Jaki kierownik, taki cyrk

@Trelemorele

nie jedno krotnie były juz mistrz na a2 jak zapowiadał ze beda 12 i w tym robocze sobotę Gadal tekst "jak komus coś nie pasuje tam są drzwi do kierownika i można się zwolnić " To jest obraz całego fideltronika i szacunku do pracownika w tej firmie Nawer osoby z grupą sa zmuszane do 12

Nie chcesz pracować?
@Trelemorele

Nie chcesz pracować to się zwolnij. Tutaj panują takie a nie inne zasady. Jak w polu w czasach powojennych, gdzie ludź (usunięte przez administratora) był, nie człowiekiem. Zaakceptuj albo zmień pracę i tyle. Tu człowiek to ręce do roboty, i w taki sposób jesteśmy postrzegani, nie jako żyjący ludzie, tylko jako ręce, i najlepiej jeszcze gębę zakleić aby nie narzekały. Jak nie te ręce to inne, reszta nie ma znaczenia, byle te ręce grały jak im się zagra i trzymały język za zębami.

okii
@12

To poco tam pracujecie narzekacie zwalniam się i tyle co myślicie że firma będzie was po nogach całowała

Dorota
@12

Nie można zmusić przez to inni tracą prace

grupowiec
@Dorota

Ja jako grupowiec bylem zmuszony isc na 12 i to cały tydzień plus sobota niedziela Masz zgodę na nadgodziny masz chodzić i nie masz nic do gadania A to tak nie powinno być Mam zgodę chce robić robie nje chce to nie robie Ale ta firma na szanuję pracownika nawet tego z grupą

Kkk

Teraz chcą żebym pracowała jeszcze więcej, a czas dobiega konca. Co się nadal wyprawia na A1 ? 12 -stki w czasie pandemii, na automatach mają ponownie pracować do pełnych 8h. Przez to zwiększa się ryzyko zarażenia, a to pociągnie za sobą wszystkie zmiany. Był już niedawno przypadek na A3. Kwestia czasu a wszyscy będziemy poddani kwarantannie przez takie decyzje.

A1
@Kkk

dla firmy liczy się tylko zysk a nie ludzie Ja dostałem wypowiedzenie a mam robić 12 ? Chyba ich bóg opuścił Juz mam gdzieś ta firme a propozycję przejścia na jakąś pod firme śmieszna tez niech sobie wsadą Biorę odprawe i papa

Bandz
@Kkk

to prawda, na wesele nie mozna isc, bo kwarantanna, a 12 musze robic. Mieliśmy unikac niepotrzebnych kontaktow z innymi osobami, a jest wrecz przeciwnie.

Bandz

Nipanimaju

To co tam jest napisałeś nie ma składu ani ladu. Możesz jeszcze raz napisać tak żeby to miało sens.

Nipanimaju

To co napisałeś nie ma składu ani ladu. Możesz jeszcze raz napisać z sensem.

Daga
@Bandz

ale propagandę siejecie to jest nie prawda co tu wszystko piszecie

Łysy ciul

A może ktoś z fideltronika pokazałby jaja zrobil zebranie co ze zwolnionymi ludźmi czy bedzie zatrudnienie przez agencje na jakich warunkach i najważniejsze jakie byly kryteria zwalniania ???? Lub jakie i czyje sugestie?? Bo tak pieknie wypowiadaliście sie o adecco kilka lat temu na dole na obecnej stołówce ze jest po to gdyby doszło do zwolnień grupowych. I co zrobiliście? Zwolniliście pracowników którzy mieli umowy na stałe i pracowały sumiennie 17 14 13 11 10 8 lat ludzi z takim stażem są zwalniani zamiast ich docenić i dać im chociaż symboliczne 50 zl podywzyki zeby mieli motywacje do pracy w tych ciezkich warunkach. Mam nadzieje i jest juz nas troche ze kazda z tych osob no da zamydlić sobie oczu i odejdzie z honorem bo po kilkunastu latach został potraktowany jak (usunięte przez administratora) żal tych lat....

nie łysy
@Łysy ciul

łysy, jeśli to naprawdę ty to nie wiem dlaczego takie pytania zadajesz? Po drugie nie ma ludzi niezastąpionych, przyszedłes tu, nie umiałeś NIC, bo firma dla pracownika produkcji nie stawia ŻADNYCH wymagań, wyszkolili cie, nauczyli wszystkiego. Więc o co walczysz? Wszystkie argumenty Firma raz dwa ci wytraci z rak. Przykre ale prawdziwe.

Popieram łysego
@nie łysy

Po 1 ta firma nie uczy, tylko ogłupia i demoralizuje ludzi. Po 2 Trochę szacunku dla ludzi którzy pracują w tej firmie, (czytaj utrzymują tą firmę i wszystkich darmozjadów na górze). Tak na górze naprawdę nie potrzeba w tej firmie tylu fikcyjnych stanowisk. Ludzie z Holandii wysyłaja swoje dokumenty jak tworzyc komponenty które wy robicie, one sa już wcześniej zaprojektowanie i przetestowane. Celem tutejszych inżynierów jest tylko dodatkowy test czy aby na pewno nić się nie spier***oliło, podczas składania klocków z planu dla przedszkolaków. 3. Tak naprawdę całą brudną robotę odwala tutaj produkcja to ona tu jest najważniejsza, dlatego produkuje sie tu te częsci bo nie nie mamy super (usunięte przez administratora) inżynierów, nie nie mamy super sprawnego HR tylko mamy tanią siłe robocza która składa te komponenty za(usunięte przez administratora) Z tej firmy się wynosi tylko jedno ----> Zmarnowany czas który lepiej zainwestowałbyś sprzedając grzybki na targowisku w suchej.

Juan
@Popieram łysego

Widzę że się cenisz.... Co takiego potrafisz kolego że masz takie wysokie mniemanie o sobie i o pracy którą wykonujesz? Czym to jesteś taki bystry i czym genialny? Podziel się, chętnie się pośmiejemy....

Xxxxxxx
@Popieram łysego

O,o.. Ktoś tu chyba nie dostał upragnionego awansu i się wyżywa na forum. Mam pytanie- co to za komponenty z Holandii dostajemy? :D Z tego, co wiem firma Fideltronik nie produkuje komponentów, komponenty dostarczają dostawcy. Firma produkuje podzespoły elektryczne i gotowe produkty. Polecam najpierw się dokształcić, a później sączyć jad na forum. Nie pozdrawiam.

Juzek z linii
@Xxxxxxx

On napisał "dokumenty", a nie "komponenty". Zanim zaczniesz obrażać to przeczytaj ze zrozumieniem, inżynierze z licencjatem z socjologii, albo z turystyki. XD

Xxxxxxx
@Juzek z linii

On napisal, ze inżynierzy dostają dokumenty do komponentow, które tworzą. A z tego, co wiem to firma nie tworzy komponentów i tak też to w mojej wypowiedzi zostało ujęte drogi Panie "Juzku z linii" . Proszę czytać ze zrozumieniem, zanim zacznie Pan obrażać ????

A6
@Łysy ciul

Ale oni nie maja jaj nawet polowki???? patrzcie ludzie z innej strony to idealny moment zeby sie zwolnic. Kazdy kto sie zgodzi na ich warunki jest frajerem.

Automaty
@A6

Haha tez mialem to pisac nie dosc 2 lub 3 miesieczna odprawa to z rzadu + bezrobocie 3 miechy okolo 2000 to masz hajs na pol roku zapewniony a oni dadza umowe na miesiac osobom co pracuja po 15 20 lat zaśmiać sie im w pysk i nara

DL
@A6

Mi już żona powiedziała, że jak dostanę wypowiedzenie to mam się ładnie pożegnać i się nie godzić na żadne gorsze warunki. Trzeba zachować godność. Tak sobie myślę, że w tym kraju raczej nikt nie umiera z głodu, więc się nie martwię o przyszłość.

Ktos
@Popieram łysego

Tu Cię zmartwię. Oczywiście nie popieram podejścia pracodawcy, ale z jednym grubo się mylisz. Ktoś mądry powiedział - nie sztuką jest wyprodukować, sztuką jest sprzedać. Niestety takie czasy.

@Łysy ciul

Widze że wiekszość komentarzy pousuwane????pozwalnial ludzi wiekszoć juz ma prace i mam nadzieje ze reszta tez znajdzie zeby nikt ze starych pracownikow nie zostal... dramat co z nami zrobili..

Bsia

Ja tez zostałam zwolniona po chyba 14 latach pierwsze płakałam nie mogłam dojść do siebie ale poszukalam pracy popytalam i moj boże my tam zarabialiśmy jak szczury ludzie obudzmy sie niech robia sami adeccowcy oni i tak sie zwolnia w kupie sila pamietajcie a propos sprzataczka teraz zarabia więcej niz my ludzie z wieloletnim stażem ... to jest koniec tej firmy

Hary
@Bsia

Nie wierzę że sprzątaczki więcej zarabiają a poco sprzątaczki jeżeli ludzi zwalniają

Pracuś
@Bsia

Tym na górze wydaje się że na FIDELTRONIKU świat się kończy i dlatego robią z pracownikami co chcą. Minęły te czas kiedy pracy brakowało ale widać, że Ci z góry dalej tkwią w tamtych czasach.

Wielki
@Pracuś

A gdzie pójdziemy jak jest jedyny zakład w okolicy

reczny
@Wielki

Wystarczy wejść na pracuj*pl i zobaczyć ile jest ofert pracy albo pochodzić po sklepach i popytać. Jeżeli się wam wydaje, że prócz Fideltronika świat nie istnieje, to faktycznie tym osobą ta firma uratowała życie, bo nic innego nie potrafią prócz narzekania. Kto ma natomiast odrobinę rozumu, ten bez problemu znajdzie pracę.

@Łysy ciul

Z przyjemnością wziął bym udział w takim zebraniu i zadał parę pytań po tym jak mnie zrobili w członka po 14 latach sumiennej pracy....

tokarz
@reczny

Masz rację i żeby jeszcze się nie którym jeszcze chciało pracować bo raczej są mądrzy w gębie i obgadywaniu ludzi

@Łysy ciul

Czy to już koniec fideltronika??? Szkoda tej pracy tutaj

Xd

Najlepsza motywacja do pracy to poczucie braku stabilności zatrudnienia. Jak widać cel został osiągnięty.

Maria

I co ma koronowirusa i dopiero jak dostał 38 stopni to go na kwarantanne wysłali. Ciekawe ilu zaraził?

nick
@Maria

Ale co, kto ma? Gdzie?

Nikita
@Maria

To zakład do zamknięcia przykra prawda zarażać niemożna

Wanda
@nick

Podobno ktoś z akwarium

Zostaw merytoryczną opinię o Fideltronik Poland Sp. z o.o. - Sucha Beskidzka

• Jak się pracuje w Fideltronik Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fideltronik Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 232.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fideltronik Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 199, z czego 26 to opinie pozytywne, 77 to opinie negatywne, a 96 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fideltronik Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Fideltronik Poland Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fideltronik Poland Sp. z o.o.