IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

Jak wyglada praca w dziale logistyki?? Ile osób pracuje jakie obciążenie praca? Jakie wymagania? Rozważam aplikowanie do logistyki

Luk

Jest to dobry pracodawca na start ale w dłuższym okresie to moim zdaniem marnujesz swój cenny czas. Grafiki dostosowane do potrzeb firmy, nikłe szanse na awans, benefity takie jak wszędzie, nawet rząd wprowadził program emerytalny, którym kilka lat temu się wyróżniali. Na duży plus zasługuje pomoc innych pracowników, gdyż wystarczy zadzwonić na dział obsługi klienta i tam zawsze są zainteresowani twoją sprawą i pomogą z całego serca.

Ciekawy

Serio jest taka ciężka atmosfera w robocie?

Nie polecam
@Ciekawy

Nie chcij sprawdzać nieoficjalnie z moich spostrzeżeń wynika ze jakieś 80% osób siedzi tam bo musi ma kredyty rodziny i szukają czegoś żeby uciec jak najszybciej. Reszta to grupa trzymająca wladze i studenci dorabiający sobie na piwko którzy są przelotem na 1/4etaty

Czesc wam. Mam kilka pytan, bo jestem zainteresowany praca w IKEA w logistyce. Wynagrodzenie to 20 zl/h brutto i to wszystko czy jednak sa jakies premie dla pracownikow bezposrednio zatrudnionych w IKEA ? Dodatkowo jesli ktos bedzie na tyle mily aby odpowiedziec to jak wyglada praca bez uprawnien, korzystamy ze standardowych wozkow elektrycznych ? Praca jest III zmianowa z weekendami a jak to wyglada na rozpisce, macie normalnie rozpisane stale zmiany np. 5 dni na rano, 5 pop i nocki czy jak to wyglada ? :) Pozdrawiam

Nie polecam
@Zainteresowany

Nie polecam pracy w ikea zastanow się 10razy

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie IKEA Retail? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?

nie polecam

Logistyk

Amazon podniósł stawkę do 20 złotych brutto plus premie i dodatki. Zatrudnia wszystkich, jest możliwość nadgodzin, zmiany są te same przez cały miesiąc, a ci którzy dobrze pracują dostają po roku podwyżkę i umowę na czas nieokreślony. Jak to możliwe, że sklep Ikea, który ma niesamowity utarg i za mało rąk do pracy daje umowy na 3/4 etatu przy nieregularnych zmianach, niejasnych zasadach podwyżek itp itd, kreując się na najlepszego pracodawcę?

Bubas

Fatalny pracodawca, kadra kierownicza niekompetentna, bezpieczeństwo na ostatnim miejscu.

Qwerty
@Bubas

Proszę podaj przykład braku przestrzegania bezpieczeństwa?

oxox

czy ktoś pracował na stanowisku Specjalisty ds. wystawiennictwa i akcji komercyjnych? jakie są warunki pracy, jaka stawka, jak z ekipą?

Solidarność IKEA

Witam, pracowników. Czytam te wszystkie posty i zastanawia mnie jedno dlaczego zamiast narzekać nie spróbujecie czegos zmienić. Mamy związek zawodowy wystarczy się zapisać i wszystko można zmienić. Zachęcam do kontaktu 666600891. Razem możemy więcej.

20zł za taką ciężką pracę?
@Solidarność IKEA

Dyrektor już raz na zebraniu wyśmiał pracowników za to, że zaprosili przedstawiciela związku a żaden pracownik na te spotkanie się nie zjawil. Problem w tym, że nikt o tym spotkaniu nie słyszał; nikt też nie wie kto przedstawiciela zaprosił albo czy sytuacja w ogóle miała miejsce. W tej firmie już po prostu nikt nikomu nie ufa.

Ona
@20zł za taką ciężką pracę?

Ciekawe:) Poczytaj kilka komentarzy wcześniej. Wszyscy tu zaglądają, wszyscy czytają a jak coś, to nikt o niczym nie wie. Oj Polacy mają strasznie wybiórczą pamięć i tendencje do zapamiętywania tego co chcą zapamiętać.

Hahaha
@20zł za taką ciężką pracę?

Głupoty opowiadasz. Były w ciągu ostatnich miesięcy dwa spotkania z przedstawicielami solidarności, za każdym razem była informacja mailowa na skrzynkę firmowa że takie spotkanie jest organizowane. Inni pracownicy jakoś o tym wiedzieli i przyszli więc skończ siać ferment...

Jkk
@Solidarność IKEA

Niestety solidarność się sprzedała jednej opcji politycznej, nie budzi zaufania. Ta organizacja powinna być niezależna

Miki
@Solidarność IKEA

Solidarność ?? Szuka kolejnych naiwnych! Zapisujcie się a oni nie zrobią nic ...

Solidarność
@Jkk

Widzę że niektórzy nie rozróżniaja struktur zakładowych od krajowych. Patrzcie na to co robimy w zakładzie pracy.Np aktualne negocjacje płacowe

Solidarność
@20zł za taką ciężką pracę?

Nie było jeszcze spotkania na które nikt nie przyszedł więc nie wiem co to za propaganda

Macierewicz
@Solidarność IKEA

Tak zachęcam do zapisów !!! Tylko jak się będziecie zapisywali n pomyślcie o np nauczycielach którzy kiedyś zapisali się do prawdziwych związków zawodowych Solidarność a dzisiaj ten sam związek zostawił ich w głębokiej i czarnej (usunięte przez administratora) , ale oczywiście składki biorą z każdej pensji . Inne związki Tak ale mądre związki które znają specyfikę naszej pracy a nie paru PISAkow którzy chcą zrobić karierę polityczna !

Prosiaczek
@Solidarność

A co zrobią zakładowe jak jesteście pod butem krajowych struktur . Solidarność tobtaka sama korporacja jak my człowieku , może jesteś jeszcze nieświadomy tego w czym jesteś!!ha ha Puchatku !

Imperator

Zmieniłem.. ale firmę ☺️

marklo

Jak wygląda praca na magazynie? Dzwoniła do mnie pani, ponieważ wysłałem cv, mówiła ze praca głownie na wózku widłowym. Ale po przeczytaniu komentarzy porównując je z moja firma w której aktualnie pracuje nie wiem sam czy tam iść w ogóle na rozmowę, niby 20zl brutto na start ale z uprawnieniami na wózek więcej, po roku niby we wrześnio podwyżka. Może się odnieść ktoś w miarę ogarnięty i szczery który aktualnie tam pracuje bądź dać jakiś namiar na siebie żeby przedyskutować to i owo...

Pokal
@marklo

20 zł brutto na początek jest równo dla wszystkich czy to z uprawnieniami czy bez. Wspomniane 20 zł nie jest stawką powalającą na dzisiejszym rynku, wiele firm daje podobne stawki. Niestety atmosfera, styl zarządzania oraz ilość pracy do wykonania nie jest adekwatna do owych 20 zł na godzinę. Trzeba również pamiętać, że w wielu przypadkach pracownik nie otrzymuje pełnego etatu.

ja tu tylko przejazdem
@marklo

Dostaniesz 60 groszy podwyżki brutto do godziny po roku, sam sobie policz ile wyjdzie Ci w skali miesiąca...

Imperator
@marklo

Po 6 latach będziesz miał 3 razy tyle obowiązków i 25 brutto. Z matematycznego punktu widzenia to się nie kalkuluje ☺️

permos

Moim zdaniem IKEA powinna uczciwie podnieść zarobki do 25 zł brutto na godzinę w 2019. Zgadzacie się?

Grzbiecik

I jak tam atmosfera w pracy, internetowi krzykacze? Dalej grzeznac w odchodach po uszy nic z tym nie robicie? Dobrze ze w ramach transformacji biznesowej bedziecie sie mogli zglosic do specjalistow w centrali odpowiedzialnych za szeroko rozumiane health and wellbeing. Wazne zeby w centrali kazdy mial prace, nie wiadomo jaki zakres obowiazkow. W ramach oszczednosci! Dzieki temu Wy uslyszycie, ze nie ma godzin na zatrudnienie wiekszej ilosci pracownikow magazynu. Ba, bedzie Was mniej, ale jak tylko bedziecie pracowac dwa razy efektywniej, np wylozycie 4 tony towaru zamiast dwoch, zasluzycie sobie na 60 groszy podwyzki. Tylko pytanie czy to wlasciwy adres ( Centrala z service office ) po skierowanie na rehabilitacje za przeciazony kregoslup? Nie mowimy tu o tym moralnym...

outofbox
@Grzbiecik

To w tym roku przewidziane są jakieś podwyżki? podobno to rok oszczędności, a oszczędza się jak zawsze od najniższego szczebla :) aż dziw bierze, że klienci nie rezygnują masowo z zakupów widząc jak podczas akcji komercyjnej, zwiększonej sprzedaży, wydolność magazynu zewnętrznego oraz dostępności innych pracowników kuleje. Czego oczekiwać, skoro od 10 lat na badaniach firmy zewnętrznej odnośnie procesu zakupowego wychodzi że jest za mało pracowników. I od tych 10 lat nikt nie wpadł na pomysł żeby zatrudnić ich więcej... Owszem, ilość wyżej wspomnianych się zwiększa. Ale jakie przełożenie ma dwukrotny, jeśli nie trzykrotny wzrost sprzedaży, jak i jej kanałów a zwiększenie załogi mieści się w granicach 20 % ? ocenę zostawiam Wam :)

Odp
@outofbox

(usunięte przez administratora) powiedział, że zamiast zatrudniać nowe osoby to będzie dostosowywał grafiki do ilości klientów czyli przygotujcie się na popołudniówki i prace w soboty i niedziele handlowe. Obecnie będzie przeprowadzane badanie Ishare, wiec wszyscy będą się do ciebie uśmiechać gdyż badanie jest porównywane między sklepami natomiast po otrzymaniu wyników zobaczysz tylko... :)

lobby
@outofbox

Aby odpowiedzieć na twoje pytanie: będzie kolejne 60gr na godzinę a jak Bóg da to może i się porwą na 61gr, w SO ludzie zarabiają 10-12-15-18-20-30+ tys PLN miesięcznie i bonus uzależniony od zarobków po 2 krotność zarobków miesięcznych a oni pleców raczej sobie nie lamia na zmianie. Prawda jest taka ze w Ikea nie ma ani równości ani sprawiedliwości.

Młody

Informacja o dziale logistyki dla potencjalnych pracowników. Praca w Ikea ma bardzo ładną otoczkę. Po rozmowie kwalifikacyjnej i szkoleniu intro właściwie nie widzisz minusów pracy tutaj, a tzw. wartości, które są ci wpajane niczym dekalog w sekcie zaczynają się podobać. Na intro, gdy rozmawiacie w kółeczku mówisz, że w porównaniu do twojego poprzedniego pracodawcy jesteś teraz w raju. Wszystko to kończy się w momencie kiedy wchodzisz na magazyn i zaczynasz swoją pracę-już nie jesteś „częścią Ikea” tylko numerem pracownika. Po pierwszej popołudniówce na empu jesteś padnięty. Zrobiłeś 20 kilometrów i przerzuciłeś kilka ton na wózek. Jakoś dziewczyny z HR entuzjastycznie uśmiechając się cały czas zapomniały ci wspomnieć, że tak wygląda praca w tym dziale.... Napiszę najbardziej widoczne minusy pracy w Logistyce Ikea: -nieregularne zmiany (w jednym tygodniu możesz mieć na rano, południe i noc-gdzie tu szacunek dla twojego zdrowia i życia prywatnego??) -firmie brakuje pracowników, a rzadko zatrudnia ich na cały etat (gdzie tutaj szacunek dla dorosłego człowieka, mającego rodzinę-proponować mu 1/2 etatu??) - widoczny brak byłego kierownika MK, który bez krzywych zagrywek, w prosty sposób utrzymywał dział i ludzi w dobrej kondycji psychicznej, pełnych humoru i chęci do pracy -zero wdzięczności i docenienia ze strony firmy-wychodzi to na wierzch przy rozmowie kwalifikacyjnej, kiedy po pierwszym roku w Ikea ciężkiej, fizycznej pracy i starań nie dostajesz podwyżki. Kierownictwo jest pełne sztucznego uśmiechu, dopóki nie trzeba rzeczywiście pokazać swoich korporacyjnych- prawdziwych intencji. PLUSY: -mimo wszystko mnóstwo fajnych, ciekawych osób z pasją i poczuciem humoru na każdym dziale :) Puenta: Nawiązując do sloganu „Przywództwo poprzez przykład”, hucznie wypisanego po sklepie pozwolę sobie porównać charakter młodego kierownika do sytuacji w dziale. Jeśli kierownik zachowuje się nieelegancko wobec swojej ekipy, sprawia wrażenie jakby nie miał szacunku do pracowników i pracy to czego wymagać od samych pracowników?? Ryba psuje się od głowy...

Hmm
@Młody

Zatrudnij się na magazynie na 1/2 etatu - narzekaj że ciężka fizyczna praca i że tylko pół etatu... Brawo ty

Mhm
@Hmm

To tylko suche fakty. Będąc pracownikiem na pół etatu(np. studentem) można chyba stwierdzić, że firma niechętnie i rzadko daje na umowię cały etat, dla tych którzy chcieliby go mieć? Ile to osób zgłaszając chęć powiększenia etatu usłyszało „nie ma wolnych etatów”-a w tym samym czasie wszyscy zasuwają, a i tak logistyka się nie wyrabia, nawet z pomocą zewnętrznych pracowników z agencji. Dlatego tak jest, bo firma chce, żebyś w najintensywniejszym okresie od maja/czerwca do końca grudnia zasuwał jak wół i był na każdy telefon i zawołanie, a w martwym okresie sobie odpoczął(nie zarobił pieniędzy) pracując 80 lub 120 godzin w miesiącu. Narzekam, że jest ciężka fizyczna praca? Tylko informuję. Nowy pracownik nie wie jak wygląda praca na magazynie w Ikea-zachwycony po intro traci zapał po pierwszej zmianie. To jest przydatna informacja dla zainteresowanych pracą, skoro rozmowa kwalifikacyjna i intro jest o wszystkich pierdołach, tylko nie o najważniejszym, czyli jak wyglada praca.

20zł za taką ciężką pracę?
@Mhm

Widzę, że pod każdą opinią ktoś usilnie próbuję obronić swoich panów. Wytatuowałeś już sobię wszystkie wartości IKEA?

Hmm
@20zł za taką ciężką pracę?

Tak się składa, że nie jestem pracownikiem Ikea, przeglądam różne profile i bawią mnie wymagania i niektóre problemy ludzi. Rozumiem kwestie finansowe i atmosfera - bo to jest najważniejsze. Ale śmieszne trochę jak ktoś kto poszedł robić na magazyn i ma pretensje, że nie powiedzieli mu na rozmowie, że praca magazyniera może być ciężka xD

Bolo
@Młody

Odnośnie Twojej puenty... młody kierownik nie sprawia wrażenia jakby nie miał szacunku do pracowników. On po prostu nie ma szacunku...

wrócędociebiezmailem

Narzekacie, niedługo w ramach promocji firmy i benefitów ikea będzie się reklamować tym, że nasi pracownicy nie muszą sprzątać toalet i zamiatać podłóg ( oczywiście w ramach cięcia kosztów) , bo to chyba jedyne co zostało z jej konkurencyjności na rynku. Firma wydaje setki tysięcy rocznie na błahe prace, które można by zlecić pracownikom w ramach umowy zlecenia, ale wtedy zaprzyjaźnione firmy z niektórymi kierownikami nie zarobiłyby :) A przepraszam, jeszcze zostały posiłki za niedziele, płatne 1 zł, natomiast obciążone opodatkowaniem które podnosi Wasz przychód miesięczny z którego... wiadomo co powstaje :) walczcie o swoje, a nie pyskujcie w internecie, bo tutaj każdy może pisać to, co sobie wymyśli...

M

Jak dlugo w waszym wypadku czekaliscie na odpowiedzi na aplikacje? Ile to zajęło od wysłania aplikacji do podjęcia pracy?

abc

Hehe ale jaja. Pan (usunięte przez administratora)nigdy nie umiał kulturalnie spożywać alkoholu, często mu się już zdarzało przybijać gwoździa na imprezach firmowych oraz zachowywać delikatnie mówiąc niestosownie. Szkoda tylko, że taka osoba piastuje stanowisko managera funkcyjnego w takiej organizacji i nic z tym nikt nie robi. Chuligańskie wybryki szefostwa podczas imprez firmowych chyba powinny nieść za sobą konsekwencje...

@abc

To, co po pracy, to nie w pracy. Imrezy też rządzą się swoimi prawami ;), ekipa podzielona na stoły, krzesła, tematy i osoby o których się mówi. Na imprezach szczególnie otwarcie i bez przeszkód, bo przecież pomagają % i pseudo towarzysze podsycający dyskusje. Jeśli za zachowanie pracowników na imrezach dano by możliwość wyciągania konsekwencji na poziomie zawodowym, to sorki....wszystkie korpo po takiej imprezie zmuszone by były do zwolnień grupowych:) Parodia

Być albo Nie.

Nigdy w życiu nie widziałam tak fałszywej i perfidnej firmy .Wszyscy się uśmiechają ale podkładają sobie haki kłody i co jeszcze..za każdym razem szukają preteksty,żeby Cię (usunięte przez administratora). Na każdym prawie,że dziale doznałam przykrości i rozczarowanie. Do dzisiaj nie wiem dlaczego ludzie chcą tam pracować...a jednak po kilku dobrych miesiącach rezygnują poddają się czy narzekają ...nie mogę tego pojąć

Jar
@Być albo Nie.

Bo płaca lepsza na start i social bogatszy niż w innych marketach. Tak naprawdę to jak wejdziesz na profil gowork jakiegokolwiek większego pracodawcy, to będą same takie opinie albo i gorsze. Także pewnie i super nie jest, ale gdzie lepiej? To jest problem

Fajnie było ale się skończyło

Widzę że w odpowiednim momencie odpuścilem ten pokład bo to co się dzieje w logistyce to jakaś pomyłka (usunięte przez administratora) typu (usunięte przez administratora) już nic nie robią a Tl na to pozwalają, jest garstka osób które pracują ale przez to atmosferę napewno odejdą a zagazowany (usunięte przez administratora)nie potrafi utrzymać temu który był za (usunięte przez administratora)wtedy każdy chętnie chodził do pracy i nie było (usunięte przez administratora)na robocie

Być albo Nie.

Witajcie. Wszyscy tak opisują logistykę a takie problemy są wszędzie. Najlepsza kultura i praca wykazuje się cały calutki food. Od kąd nastała (usunięte przez administratora) to są problemy i tylko między pracownikami. Nie ma zespołu...nie ma wspopracy..rodzi się agresja i rywalizacja. Mój post dla osób którzy chciałoby pracować w Ikea gdziekolwiek..tylko na początku fajnie to wygląda. Kropka.

Ufff na szczęście moja przygoda z tą firmą a w szczególności z logistyką dobiegła końca. Odradzam komukolwiek pracę w logistyce! Ten dział jest źle zarządzany, wszystkie rzeczy które się źle dzieją są winą kierownictwa, team leaderów, koordynatorów i ich giermków. Winę zrzuca się na niczemu nie winnych pracowników że słabo robota idzie, natomiast jest to tylko i wyłącznie wina kierownictwa, które nie potrafi odpowiednio zabezpieczyć procesów magazynowych. Zbyt mała obsada, a w tej okrojonej już obsadzie ludzi ciężko pracujących jest garstka, reszta to team leaderzy, koordynatorzy, sukcesorzy, skarbnik koordynatora oraz sekretarka koordynator . Tak to może wydawać się śmieszne, ale tak to wygląda. Pojawiają się coraz to nowi sukcesorzy od siedzenia przy komputerkach i obrabiania zamówień haha a robić nie ma komu...

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Katowice

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 75.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Retail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 5 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

IKEA Retail