Opinie o itaka.pl - Nowa Itaka Sp. z o.o. w Opole

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Nowa Itaka Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Nowa Itaka Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Organizacja podróży służbowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nowa Itaka Sp. z o.o. w Opole

Franciszek

Kupując wycieczkę na itaka.pl można rozłożyć płatność na raty? Ile procentowo trzeba wpłacić od razu, żeby zrobić rezerwacje podróży? Przy zakupie otrzymujemy gwarancje niezmienności cenny i biuro podróży nie podniesie kosztów wyjazdu jeżeli zmienią się okoliczności? Czekam na rady.

Nie jestem zaskoczony tak niską opinia na temat biura. Opinie moga jedynie ostrzegać kandydatow zeby nie tracic czasu na rozmowy. To nie jest firma w ktorej sie rozwiniesz. Opinie nt kadry zwykle trafione ale...nic nie zmienia ci ludzie maja takie mniemanie o sobie ze splywa to po nich. To oni maja wladze - nie szeregowy pracownik ich decyzje sa czasem tak absurdalne i tak niesprawiedliwe ale tym sobie rekompensuja nie wiadomo co. Jako kierownik nie mozesz pozwolic sobie na to zeby ludzie w dziale robili co im sie podoba ale...ludzie w dziale nie sq wlasnoscia kierownikow zeby byli tak traktowani. Dorosli ludzie ide na rozmowe ze swoim kieronikem/czka jak male dzieci ktore boja sie przyjsc bo cos narozrabialy. Siedza, sprawdzaja i czekaja kiedy ta persona bedzie miala dobry humor. I kiedy nastaje ten dzien i skladasz wypowiedzenie to wiesz ze oboje nie bedziecie za soba tesknic. Wychodzisz z tej firmy z satysfakcja ze konczysz temat. Bierzesz rzeczy i wychodzisz nie licz na slowa podziekowania, fajnie sie z toba pracowalo...wychodzisz bo na twoje miejsce sa studenci gotowi pracowac za najnizsza bo fajnie jest pracowac w takiej firmie. Itaka jak to brzmi... niestety po komentarzach i...tak widac ze brzmi slabo. Prezesi... nie nic nie zrobia, wiedza o kadrze ale moga mydlic Ci oczy ze tak trzeba cos z tym zrobic...ile juz tak mowia? Pare lat. Nie licz ze cos zrobia, powiedzial to teraz cos sie zmieni...zmieni sie... np dostaniesz wypowiedzenie bo nie "za..lales" jak sobie zyczyl twoj kierownik. Nie mowil? Chyba Tobie bo po kątach opowiada ze masz "zap...lac". Czy polecam! Pare lat temu tak, teraz polecam tym zdesperowanym, odwaznym inaczej.

Już po pierwszych minutach spotkania rekrutacyjnego w Opolu wiedziałem, że nie chcę pracować w tej firmie. Dziwna atmosfera, pani z HR z przyklejonym sztucznym uśmiechem. Kierownik zadufany, typowy gryzipiurek, zaglądający chamsko co chwilę w telefon. Pytania z d..y - o niewygodne szczegóły z poprzednich prac, o opinię nt. byłych pracodawców. Hitem były pytania o... ich własną firmę. Naprawdę uważacie, że potencjalny pracownik odpowie wam na to szczerze. Ktoś tam chyba na siłę próbuje sobie podbudować ego, zmuszając kandydatów do gadania tych bzdur, że Itaka jest naj naj naj. Nie polecam kandydatom i szczerze współczuję pracownikom przebywania w takim toksycznym miejscu. Tam nawet jak się wchodzi to czuć w powietrzu stres, fałsz i złą aurę

Darej

Znam firmę od dłuższego czasu. Niestety zmieniło się chyba podejście do klienta które blokuje obiektywne opinie. W ofercie mają pobyt 8 dni na spotkaniu z rezydentem znajomi dowiedzieli się że wylot mają np. W sobotę rano co było wyraźnie napisane, ale w piątek o 11.00. Muszą się wymeldować z hotelu ( czyli mają spać na recepcji ) rezydentka potwierdziła te warunki oznajmiając że muszą dokupić nocleg w tym lub innym hotelu koszt ok. 100 euro = biada tym którzy nie byli na spotkaniu, oczywiście wszystko było napisane małymi ale ktoś decydujący się na podróż z biurem podróży liczy że wszystko jest pod kontrolą, A TU NIESPODZIANKA - wspomnę że byłem na spotkaniu i słyszałem wszytko osobiście. Takie informacje powinny być WIELKIMI. LITERAMI PRZEKAZANE KAŻDEMU KTO PRZYLECIAŁ Z BIUREM. Dla mnie to oczywiste (usunięte przez administratora) to jak by w sklepie była reklama 8 piw za 8 zł a przy płaceniu trzeba dopłacić 2 za 8 bo w ofercie jest jednak 7. SKANDAL

K.
@Darej

Ten komentarz nie powinien się tu znaleźć. W ramach przypomnienia - to jest GoWork - serwis pracy i z opiniami o pracodawcach.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
A.

Wszechobecny (usunięte przez administratora) o których wiedzą wszyscy. Zarząd oraz kadry ignorują ten stan rzeczy. Nadużywanie władzy i  poniżanie pracowników na porządku dziennym. Niestosowne relacje pomiędzy pracownikami na stanowiskach kierowniczych. Bardzo niskie wynagrodzenia. Firma nie jest i jeszcze długo nie będzie propracowniczą. Nie polecam.

J

Widzę kilka ogłoszeń z pracą w oddziałach Itaki. Jestem osobą pracująca w branży, z doświadczeniem. Na jakie stawki mogę liczyć, jak wygląda podstawa i prowizja? Czy są dodatkowe benefity, zniżki na wyjazdy, study toury?

Yyylona
@J

Zależy czy to salon własny, czy franczyza

Nie polecam. Dopóki się nie odzywasz i wszystko się dobrze dzieje to jest ok. Czasy pandemii pokazały jednak straszną twarz ITAKI. Jako człowiek i doświadczony pracownik się nie liczysz dla tej firmy. Jesteś zwykłą mrówką. Poziom dezinformacji na ogromnym poziomie, bo przecież po co informować swoich pracowników o czymkolwiek. O dalszych planach i zwolnieniach dowiadywaliśmy się z artykułów. O tym, czy umowa zostanie przedłużona, czy też ktoś zostaje zwolniony, pracownik był informowany mailem z działu kadr 5 min przed zakończeniem pracy. Oczywiście ze zwolnieniem z obowiązków dalszej pracy (och, jak miło) nie było szans przygotować się na sytuację i pożegnać się z kolegami/koleżankami z pracy. Można by jeszcze sporo wymieniać, natomiast jeżeli zależy Ci na higienie pracy i na normalnym, LUDZKIM podejściu, to tu niestety tego nie spotkasz...

Paulina

Cześć, chciałabym się dowiedzieć, co firma Nowa Itaka oferuje nowym pracownikom. Głównie pod kątem systemu premiowania, dodatków pozapłacowych i opcji rozwoju. Są tam jakieś dodatkowe szkolenia i możliwość awansu? Powiedzcie, jak to wygląda w tym miejscu pracy.

Makary

Ogólnie dzieje się tam coraz gorzej. Im dłużej pracujesz tym mniej zarabiasz bo zmienili system premiowania. Na wyjazdach służbowych jest fajnie jeżeli lubisz spędzać czas z ludźmi spuszczonymi ze smyczy dorośli ludzie zachwoujący się jak nastolatki przelewa się alkohol - chociaż zwiedzone miejsca zapadają w pamięci i pomagają potem w sprzedaży . Co najabrdziej dziwi ludzie którzy mają męzów żony zaręczeni zdradzają i to nagminnie więc jesli jesteś w stałym związku albo musisz być osobą o silnej woli albo rozejdź się z partnerem zanim podejmiesz tam pracę. Byłem świadkiem kiedy kumpel opowiadał o swojej partnerce a na wieczornej dykotece całował się z dziewczyną która była wtedy zaręczona. Koszty tną kosztami pracowników na najniższym szczeblu. Powinniście dopilnowac czy study toury to są zielone szkoły czy wyjazdy dorosłych ludzi którzy poznają ofertę którą mają potem sprzedać. Teraz jestem dojrzalszy niż pare lat temu ale praca tam jest dla gówniarzy którzy się nie wyszaleli jeszcze. Cenisz sobie stabilizacje nie szukaj pracy tutaj. Koordynatorzy na wszystko pozwalają- zwiedzanie hoteli na kacu - norma. 2 -3 osoby robią notatki i zdjęcia hoteli i ofert a potem rozsyłają całej reszcie bo tamci nie byli w stanie normalnie funkcjonowac po wieczorze dnia poprzedniego. Musisz wchodzić ludziom w tyłek i sprzedawać oferty obdzwaniać ludzi jak telemarketer i namawiać do kupna wczasów bo rok temu kupili to w tym roku też muszą. Jak jesteś singlem to jak najbardziej polecam - męczysz się rok żeby za darmo pojechać na tygodniową imprezę z ludźmi którzy nie mają żadnych hamulców. Nie pracujesz tu z dorosłymi. Popytajcie jak to wygląda jeżeli nie wierzycie chociaż wątpie że ktoś się przyzna że zdradza i jeździ się tam świetnie bawić a na miejscu odgrywa rolę idealnej partnerki. Obłuda, sztuczne uśmiechy, co było na study zostaje na study - tyle podsumowania. Oczywiście nie każdy jest tak dziecinny ale alkohol, imprezowanie, zdradzanie standard każdego wyjazdu. Efektem sa nowe związki po takich wyjazdach. Nie szanuję za to tej firmy

Reneta
@Makary

Dużo z tego co jest napisane powyżej to prawda. W zasadzie to praca ok dla osób które lubią podróżowac poznawać świat nowych ludzi. Ale wiadomo jak się jedzie w ładne miejsce gdzie masz wszystko za darmo mówie tu o rozrywce atrakcjach i alkoholu to dlaczego by sobie odmówić tego? To że faktycznie zdarzają się przypadki że ludzie będacy w związkach bawią się zbyt dobrze czym gardzę to jest ich osobista sprawa. Jest pare takich osób o których krążą w węższym gronie nieciekawe opinie ale nikt tutaj nie będzie ojca uczył dzieci robić nikt im matkować nie bęzie. Jak dobrze sprzedaje to prezes złego słowa na niego niepowie. Taka polityka firmy cisną cały rok o plany sprzedażowe a tutaj na wyjeździe pozwalają spuścić z siebie złe emocje bo wyjazd wynagradza włożony trud. Ale serio lepiej niebyć w związku wtedy nietrzeba sobie nic odmawiać ahoj przygodo. A warunki pracy dobre wiadomo trzeba się napracować ale jak się zrobi plan i dolarki wpadają to szał niewiadomo co zrobić z tym:) Pozdro

@Reneta

Znasz może szczegóły zmian, jeżeli chodzi o system premiowania za pracę w firmie Nowa Itaka? Chciałbym dowiedzieć się, jak obecnie wyglądają możliwości zarobkowe? Czy nowo zatrudnieni pracownicy mogą liczyć na takie same warunki premiowania jak osoby z dłuższym stażem pracy? Mam nadzieję, że będziesz znała odpowiedź na te pytania.

Pola
@Paweł

Tam u góry mają coraz to ciekawsze pomysły na to, jak skutecznie zniechęcić Cię do pracy i chyba poszukania innej. Możesz być prze super prezenterką oferty turystycznej, klienci będa do Ciebie wracać bo Cię lubią, możesz mieć ogromne doświadczenie, prezentować sobą najlepsze cechy sprzedawcy, zjednać sobie klientów, sprzedawać dużo dużo dużo...a potem więcej i więcej a po latach pracy zaczynasz zarabiać paradoksalnie mniej bo chyba wzięli się zaredukcję kosztów od ... złej strony ;) Może dla kogoś spoko opcja jak do tej pory zarabiał najniższą krajową i wypłata odrobine większa to juz "coś". Do przemyślenia...

@Pola

Rozumiem z Twojej wypowiedzi, że brak Ci dobrej motywacji do pracy. Może mogłabyś poruszyć kwestię wynagrodzenia z pracodawcą i zawalczyć o podwyżkę lub premie. Wyższa pensja daje bodziec do wydajniejszej pracy. Czy premie za dobrą sprzedaż lub fajny pakiet socjalny są oferowane przez firmę Nowa Itaka? Obecnie pracodawca szuka specjalisty do spraw turystyki i młodszego analityka finansowego. Doradź czy warto aplikować?

Seba
@Paweł

Jeżeli masz doświadczenie jako specjalista ds. Turystki, polecam aplikować do innego touroperatora :) tutaj? Choćbyś dał z siebie wszystko, nie docenią, a pensja daje Naprawdę wiele do życzenia.

@Seba

Dziękuję za podpowiedź. Szkoda, że pracodawca nie docenia rzekomo starań pracownika. Pracownik doceniony jest całkiem inaczej zmotywowany do pracy. Napisałeś, że pensja pozostawia wiele do życzenia, to może będziesz tak uprzejmy i napiszesz, jak dokładnie kształtuje się wysokość podstawy?

Seba
@Paweł

Na start masz te 1900 2100. To jest ta podstawa , nawet jak wyprujesz flaki , będziesz sprzedawał hurtowo wycieczki to po 5 latach dostaniesz może te 2500 . Nie warto naprawdę. Ale zawsze powtarzałem, przekonać trzeba się samemu. Ja też spróbowałem i uciekłem. Nie warte to zachodu .

NibyJak
@Makary

Haha Idź poskarż mamie, jak to ludzie się zdradzają na wyjazdach. Widać, że jesteś smarkaczem, który nie zna życia. Co mają zdrady do warunków pracy?

Urszula Sip

Bardzo dziękuje Panu Krzysztofowi Kuśmickiemu za życzliwość , kompetencje i zrozumienie problemu klienta. Myśle ze to jest Anioł w osobie Pana Krzysztofa. Pozdrawiam wszystkich pracowników Itaki i życzę Wszystkiego Najlepszego.

Czy Nowa Itaka Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Jak zapłacisz

To dostaniesz

Nie polecam

Nie polecam, zero benefitów... Poważnie... W tej firmie lepiej traktuje się nowych pracowników - zarabiają więcej jak ludzie z 8 letnim stażem... Przykra sprawa... Nie mówię tutaj o sobie, bo mam kontakt ze znajomymi którzy tam zostali... smutne że dają tak sobą pomiatać...

Maja

Panie rekrutujące lekcewazaco i wyśmiewczo podchodzą do rekrutów.

@Maja

Brałaś udział w rekrutacji do pracy w firmie Nowa Itaka? Widzę, że jesteś niezadowolona ze sposobu jej prowadzenia, dlatego przypuszczam, że tak. Mogłabyś opisać konkretnie, jak wyglądała opisana przez Ciebie sytuacja? Mam nadzieję, że zechcesz wrócić pamięcią do tej sytuacji.

@Paweł

Brałam udział i żałuję, jednak sprawdziła się opinia którą chciałam potwierdzić na własnej skórze. Panie rekrutujące, nie bede wymieniać z imion, między sobą wymieniały śmiechy, odnoszenie się z pogardą jakby osoba z krzesła rekruta była gorsza. Szczerze ? Szkoda mi nawet słów:) choćby pensja wynosiła 4 tys, Napewno bym tam sie nie zatrudniła. W zyciu nie spotkałam się z taką kadrą rekrutów. Podzielam zdanie osób, które starały się o pracę w tym miejscu. Nie polecam z całego serca. Sytuacja miała miejsce w niedalekiej przeszłości. Niech się Pani rekruterka cieszy, że nie zgłosiłam to wyżej bo to karygodne podejście. Jezeli sobie rekrutują by sie ponabijać lub swoje ego na kimś pkkazac niech zmienią profesję. Proszę sie zastanowić nad tym, kogo dajecie na to stanowisko, firma która jest liderem w turustyce, a pracowników z brakiem szacunku i etyki. Napewno nie polece nikomu wśród znajomych aby aplikowały do tej firmy. Jednogłośnie potwierdzona opinia.

Laura
@Maja

jak wygląda spotkanie rekrutacyjne bo dostałam zaproszenie ? mocno maglują ? czego się spodziewać ? jakie pytania padają ?

@Laura

Tak zaprosili, by sobie casting zrobić, oni szukają bardzo długo i ciągle będą szukać. Pytania bardzo szczegółowe dotyczące twoich poprzednich miejsc pracy, czego nie rozumiem. Idź, przekonaj się, może dla Ciebie będą jakimś cudem miłe, arogancję i wyśmiewczość schowają do kieszeni po przeczytaniu opinii ;)

@Maja

Maju, a czy zgłosiłaś niemiłą sytuację jaka Ciebie spotkała podczas rozmowy rekrutacyjnej do kogoś wyżej postawionego w firmie? Bardzo często ludzie skarżą się na zachowania osób z HR co może niesłusznie szkodzić wizerunkowi firmy. Nowa Itaka w Opolu rzeczywiście na chwilę obecną oferuje dużo stanowisk pracy, między innymi na grafika, analityka danych, pracownika recepcji i inne. Kto skusi się na przyjście na rozmowę?

Kasia J.
@Maja

@Mają Ja zastanawiam się nad wysłaniem cv na prezentera do Gdańska ale nie mam doświadczenia w turystyce. Na jakie Ty rekrutowalas stanowisko ?

@Kasia J.

Znalazłem to ogłoszenie rekrutacyjne na stronie https://kariera.itaka.pl/oferty-pracy/turystyka%253C-br%253Esprzedaz-i-obsluga-klienta/prezenter-oferty-turystycznej/2944516-652F5EEF725044F6888D5767A20F0B0F. Masz rację, wymagane jest doświadczenie w zakresie obsługi klienta oraz sprzedaży ofert turystycznych. Myślę, że jeżeli spełniasz wszystkie inne punkty, których wymaga pracodawca możesz spróbować złożyć CV. Jeśli firma uzna, że się nadajesz na pewno przeszkoli Cię w tym kierunku. Napisz jaką podjęłaś decyzję.

Jaga
@Maja

Ja również jestem zniesmaczona podejściem do osoby ubiegajacej się o stanowisko w biurze podróży Itaka. Dostalam się na drugi etap rekrutacji na rozmowę prawdopodobnie z managerem regionalnym na śląsku. Uważam że, zachowanie obu stron powinno obiecać wg jakiegos szacunku do drugiej osoby. Na wstępie pan, który mnie rekrutował, siedział " z wywalonym kroczem" w moja stronę i kręcił się na krześle ( miałam odczucie co ta tu robię?) . nie mniej jednak Domowa początkowo przebiegała nawet dobrze: podstawowe pytania o prace, zaintetesowania, jakie kierunki udało mi się do tej pory odwiezic, co zobaczyła co zapadło mi w pamięci.. Kolejna część pytań tyczyla się znajomosci geograficznej. Oczywiście nie jestem osoba wszystko wiedzaca i szczerze sie przyznałma ze dopiero zaczynam moja przygodę z turystyka. Ukończyła studia turystyczne, które wiadomo nie przygotuja nas pracy w biurze, ukonczylam kurs w biurze turystycznym z systemów rezerwacyjnych - na co Pan skwitował ze musze byc idiotka marnujac pieniądze na taki kurs i jest TP czysty wyzysk. Okej okej ... Wracając od rozmowy o geografii swiata, nie potrafilam niestety wymienić regionów Bali... Wiec Pan rekruter prześmiewczo podsumował, ze ze nie wie o czym ze mną rozmowaiac bo nie znam podstaw... Ja rozumiem wsyztsko ale nigdy w życiu nie pracując w turystyce i dopiero zaczynając co wiedział kogo zaprasza na rozmowe, takie teksty mógł zachować dla siebie. Jedynie dodając nad czym mam popracowac, czego się do szkolić i moze kiedyś spróbować nie tym razem - okej zrozumialabym i dalej się kształciła. Kolejne pytanie : czy wyjazd do Egiptu jest bezpieczny, stwierdziłam ze jak najbardziej trzeba zachować ostrożność ale wycieczki czy to objazdowe czy wypoczynek jest w sprzedawany w każdej ofercie i turystyka wraca w Egipcie do lask. Rekruter udowodnił ze sie myle poniewsz oświadczenie z sierpnia 2018r MSZ mówi ze jest to niebezpieczny kraj do podróżowania. Wiec zadalam pytanie w takim razie dlaczego oferta widnieje również w och firmie i jest prężnie sprzedawana .. Uzyskała odpowiedz ze wystarczyło abym użyła jednego zdania " ze w miejscowościach turystycznych jest bezpiecznie ale odradzamy podróżowania na własną rękę" , pomijając fakt ze do tej odpowiedzi dążyłam uslyszalamm cytuje " pani poziom inteligencji jest zerowy". Tego typu tekstu uważam ze pracownik w takiej dużej firmie i branży powinien zachować dla zony bądź dzieci. Na koniec zostałam zapytana w jaki sposób motywowalam w przeszłości innych pravownikow, gdzie swierdzilam ze swoja ciężką praca i to ze osiągałam duże wyniki sprzedazowe była to motywacja dla innych by również fajnie zarobić. Ale tez jako kierownik w innej firmie organizowalam prze różne konkursy sprzedazowe jak i umacnialam nasze relacje pracownicze ... Pań skwitował tylko ze taka motywacja to nie dziwi się ze tam nie pracuje. :) przy samym wyjściu stwierdzialam ze chociaż ja nie bede burakiem, który musi wyzyc się na obcych ludziach , i dodalam ze mam nadzieje ze jeżeli nie tym razem, to za rok moze dwa uda mi się ich zaskoczyć i dalej walczyć o to stanowisko. Uslyszlam " pani to sobie zaskakuje gdzies indziej, miała pani swoje 5 min" . Poziom kultury, obycia się z człowiekiem nie mówiąc o szacunku do swoich przyszłych pravownkow tylko pogratulować firmie ! Zenada i nic więcej! Najlepiej żeby pracownik sam się ksztalcil, wiedział wszystk nie pracując w branży i najlepiej chyba za darmo pracował. A i jeszcze z uśmiechem na ustach całował dal się gnoic swojemu podwładnemu. Mam nadzieje ze w przyszłości uda mi się dostać do konkurencji i pokazać na co mnie stać :)

Q
@Maja

Ja miałam następująca sytuację: pani rekruterka zadzwoniła do mnie, kiedy byłam w pracy, więc umówiłyśmy się na rozmowę na spokojnie na następny dzień rano. Pani nie zadzwoniła, a na nr, z którego do mnie dzwoniono, nie dało się dodzwonić.

R
@Jaga

U konkurencji wcale nie jest lepiej..;)

Rozmowa rekrutacyjna na stanowisko rezydent w Opolu to totalna kpina. Trzyosobowa ekipa kierownik, główna HR i młoda dziewczyna ( od głupkowatych pytań typu no to dlaczego dlaczego i dlaczego mamy panią zatrudnić) . Kierownik w miarę trzymał poziom ale kobieta z HR ewidentnie pytaniami chcę wyprowadzić kandydata z równowagi,oczywiście rozumiem ,chce sprawdzić jak zareaguje on w stresowej sytuacji ,ale uważam,że mozna to zrobić w inny sposób a nie kpiąc sobie z kogoś. Kobieta ewidentnie niezadowolona ze swojego życia, musi wyładować frustrację na kandydatach. W połowie opowiadania o wycieczce zaczęła mi przerywać, rozumiem., że ma uwagi ale kultura wymaga,że takie rzeczy zostawia się jak ktoś skończy mówić. Nie polecam. Szkoda czasu,marne pieniądze A pozatym nieprofesjonalni ludzie. Wszystko mówi za siebie.

julxii

Opinia z perspektywy osoby rekrutowanej na Animatora Czasu Wolnego. Powiem tak - (usunięte przez administratora) Podczas pokazu Animacji rzucają tekstami (usunięte przez administratora) - to po prostu miły gest dziewczyny. Pomijam głupawe pytania na podstawie CV i wypytywanie o informacje poufne z poprzedniej pracy. Mało informacji o obowiązkach, o pracy bo jak Cię wezmą to dopiero Ci powiedzą. Żałosne również, poinformowanie o kosztach szkolenia, że to 700 zł bo resztę wam ŁASKAWIE dopłacimy. Do przemyślenia ???? To odstrasza ludzi jako potencjalnego pracownika ale i klienta.

szczery
@julxii

Jeżeli chodzi o animacje w Itakę to polecam. Super przygoda, praca, dobre warunki, a że rekrutacja nie jest łatwa....biorą najlepszych :-)

Tymek

Ostnio odbyłem rozmowę kwalifikacyjną w biurze znajdującym się w Śląsku. Dotychczas pracuję w tej samej branży, więc kontakt z klientem, systemy rezerwacyjne itd nie sa mi obce.. Ogólnie odradzam!! Propozycja najniższej krajowej, praca od poniedziałku do soboty(+niedziele).. Kierowniczka bardzo niemiła, wręcz chamska, przy rozmowie krzyczała.. Szok.. Osoba na takim stanowisku powinna zachowywać spokój, a mam wrażenie, iż ja zachowałem większy. Potrafiła zadawać kilka pytań na raz o krainach geograficznych, morzach itd nie czekając na odpowiedź (haha) Szczerze za najniższa krajowa nie ma sensu tracić nerwów na taką pracę

@Tymek

Do jakiego miasta aplikowałeś? BB?

Koronawirus rozumiem... ale zwolnili mnie po ponad 2 latach ciężkiej pracy w kwaterze głównej... Gdzie młodsi stażem pracownicy zostali na stanowiskach. Nie obijałem się, zawsze sumiennie wykonywałem swoje obowiązki. Nie byłem sprzedawcą, ale nie chcę zdradzać jaki dział - boję się zemsty. Nie generowałem dodatkowych kosztów - nie korzystałem z benefitów, unikałem L4 jak ognia. Nigdy nie mogłem pojechać na święta do rodziny, bo trzeba było... Potraktowali mnie jak psa. Najgorsze jest to, że w tej firmie zdobywa się wiedzę specjalistyczną, która nigdzie indziej nie jest przydatna. Turystyka to nie jest miejsce dla osób poszukujących stabilnego zatrudnienia.

@Anonim

Też boję się zemsty. Mnie zwolnili po 4 latach bo szukają oszczędności.Wynagrodzenie w tej firmie jak na korporacje jest dość niskie. Ogólnie atmosfera też nie jest super, najgorsi są kierownicy niektórych działów. Niektóre sytuację podbiegaja pod mobbing ale nikt się tam nie odzywa bo pracują tam już 10-15 lat i boją się zmian. Totalny brak szasunku. Osoby z 15 letnim stażem będą teraz zarabiać mniej niż najniższa średnia krajowa bo z tego co słyszałem zmniejszają wypłaty. Ogólnie jeżeli już szukają oszczędności to może warto zaczac od samochodów, domów i zatrudnionych tam dzieci które nic nie robią. Ale pewnie i tak kryzys uderzy w tych którzy rezygnowali z wyjazdów do rodziny na świata poświęcali się całkowicie firmie itd.

@Anonim

Ludziom na wypowiedzeniach chcą obniżyć wypłaty o 20% powolujac sie na tarcze antykryzysowa, co budzi moje wątpliwości prawne. Jestem w kontakcie z radcami prawnymi w tej sprawie. Jesli dowiem się coś więcej, to zamieszczę adres mailowy do kontaktu dla poszkodowanych i będę organizowac pozew zbiorowy.

@Anonim

Ja zostałem, ale co z tego jak zmniejszają wypłaty. Nie wiem za co będę teraz żyć. A do pracy mam chodzić normalnie, zlikwidowali tylko nadgodziny w naszym dziale roboty jest tyle samo. Kierownik dalej krzyczy i czepia się o wszystko... Jeżeli chodzi o zbiorowy pozew to z nimi jeszcze nigdy nikt nie wygrał. A inspekcja pracy ma gdzieś co tam się dzieje i jak traktują pracowników.

Albatros
@Anonim

Co to jest "najniższa średnia krajowa"?? Jeżeli nie rozróżniasz średniej od najniższej to wcale się nie dziwię, że się Ciebie pozbywają.

@Albatros

Nie oszukujmy się to taka wiejska korpo jest. Tam każdy wie wszystko o każdym. Średnia to teraz gdzieś w okolicach 5 tysięcy jest. A najniższa to jakieś 2 tysiące. Ja zwolniłam się dwa lata temu i warto było, teraz pewnie zostalabym bez pracy. Na start była najniższa plus dodatki za nadgodziny ale atmosfera tragedia. Chcesz wziąść urlo stres się zapytać bo nie wiesz jaki dzisiaj kierownik ma humor. Trochę wstyd że tak się tam zarabia a oczekiwania w zależności od kogo. Bo dużo osób dostaje się tam po znajomości bez żadnej wiedzy i wykształcenia.

@Anonim

zadzwonili do Ciebie, napisali chociaz podziękowali za współprace?Nie martw się znajdziesz inną prace :)

@Anonim

Pracowałaś w centrali w Opolu ? Słyszałem że zwolniono tam tylko świeżo przyjętych pracowników którzy mieli umowy na okres próbny. Wygladałoby z tego co piszesz że jednak było inaczej..

Wiadomo... znalazłem inną pracę, ale tak się nie traktuje ludzi :) wypowiedzenie mailem... ani pocałuj mnie w (usunięte przez administratora) ani żadnego podziękowania... wypieli się całkowicie :)

@Tomek

Pracowałem w centrali w Opolu, przecież jest napisane jak wół... widocznie źle jesteś poinformowany ;)

Zeus

Główny problem jest taki że na kierowniczych stanowiskach pracują głównie socjopaci, którzy nie przeszliby badań lekarskich gdyby obowiązkowy był lekarz psychiatra... prawda PK, MW, PW???

Czy firma Nowa Itaka Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Tak

Witam. Jak wyglądała sprawa zwolnień związanych z kryzysem w branży turystycznej spowodowanej epidemia ? Czy zostały zwolnione tylko świeżo przyjęte osoby z naboru, który miał miejsce w styczniu 2020 czy też starsi stażem pracownicy ? Chodzi mi o centrale w Opolu na Reymonta

Zostaw merytoryczną opinię o Nowa Itaka Sp. z o.o. - Opole

• Jak się pracuje w Nowa Itaka Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Nowa Itaka Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nowa Itaka Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 5 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nowa Itaka Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Nowa Itaka Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nowa Itaka Sp. z o.o.