Opinie o hutchinson.com/pl - HUTCHINSON S.A. w Żywiec

Branże: Surowce, półprodukty - produkcja wyrobów z gumy i kauczuku

Mati Hautameki

Hutchinson 2 normalnie socjal wypłaci ? Pytał ktoś ?

Dudu
@Mati Hautameki

Tak na 2 ma być normalnie wypłacone, nie to co na leśniance.

Wariat
@Dudu

A orientujesz się może którego planują wypłacać ?

ziomus
@Mati Hautameki

tak bedzie wyplacone normalnie

Git
@Dudu

To fakt tylko jak na 2 braknie kasy to na lesniance jeszcze będzie ????

Wesoły
@Git

Jeśli na 2 braknie kasy to wezmą z 1. Pula Hutchinsona jest jedna ....Szef jest wspólny...Wszystko zależy co sobie wywalczą pracownicy .

Week

Święta prawda kryzys dopiero się zaczął my ciężko pracowaliśmy cały rok a oni już nam bony zabieraja Zwiazki szkoda gadac. Mniejsze zakłady bardziej szanuja swoich pracowników bo wiedza ze po kryzysie beda ich potrzebowac a Hutchinson straszy tylko zwonieniami tak najlepiej ale jeśli dobry pracownik odejdzie to już na pewno nie wróci.

Ajp6
@Week

Święta prawda takie zeczy tylko hutchinson

Szkoda gadac
@Week

Ostatni raz podwyżka byla półtora roku temu, za chwilę będzie 2 lata, ale Hutchinson zawsze ma kryzys. Teraz nie ma szans. A pamiętam jak szanowny jaśnie nam panujący dyrektor mówił, kiedy podnosił stawkę nowym pracownikom do 16 zł, żeby się nie oburzać bo "starzy" pracownicy dostaną w styczniu 2020 podwyżki. To dostaliśmy i dostaniemy chyba wypowiedzenie. Jak ten koszmar sie skończy i żaden kryzys nie trwa wiecznie to trzeba się od tego zakładu trzymać jak najdalej.

Obserwator
@Week

Bony są wypłacane z fśs - więc gdzie jest ta kasa i dlaczego ma być zabrana. Co do pomocy pracownikom szkoda zabierać głos (usunięte przez administratora) .

???

A kiedy podwyżki????? A związki mówią być zadowolony ze pracujesz po jest kryzys

Mala02

Czy ktoś wie, kiedy mają być wypłacane bony na święta?

@Mala02

Nie wiadomo, może w grudniu :(

Alfik

Podobno ma nie być bonów na Żywiec 1. To prawda?

Pr
@Alfik

Prawda. Podziękuj naszym "związkom zawodowym", pierwsza trudna sytuacja za kadencji przewodniczącego i od razu pozwolił ludzi wyje... Bez mydła. Wszystko w zamian za zachowanie miejsc pracy, a 300 ludzi poleciało haha. Brawo!!

Rod
@Pr

Szkoda że cię nie było w tych 300 osobach wtedy nie był byś taki mądry jak teraz i przyszedł byś po pomoc do tych ludzi których teraz krytykujesz. Bardzo Dobrze robią ponieważ od tego są żeby chronić miejsca pracy i ludzi ale ty tego nie rozumiesz i to widać w twoim komentarzu

Kokot
@Rod

To dlaczego w innych zakładach na terenie Żywca i Bielska jakoś tylu zwolnień nie ma i na dodatek wypłacają wszystko normalnie?

Pr
@Kokot

Co on ci może odpowiedzieć jak on jest z tych co jak im wezmą wszystko to beda dalej robić.

W Bielsku
@Kokot

Nie wiem skąd masz te informacje spójrz na Hutchinsona i się dowiesz czy nie było redukcji każdy zakład ograniczył godziny pracy i co z tego że dostaniesz premię jak będziesz pracował 120godz w miesiącu uprawiacie nadal politykę oczerniania a nie rozumiecie sytuacji a przede wszystkim opieracie się na plotkach a nie na żetelnych informacjach.

Myśl logiczne
@Pr

Człowieku prawdą jest to że to jest pierwsza taka sytuacja i bardzo trudna bo nigdy jeszcze się coś tak potwornego nie stało !!!!Gdybyś znał choć troszkę realia to nie pisał byś głupot, rozejrzyj się w koło co się dzieje i zastanów się nad sobą, bo chyba nie przypominasz sobie sytuacji żeby ktoś nakładał na ciebie takie ograniczenia jak w tej chwili. Pokaż choć jedno dobre rozwiązanie które zadziała znasz takie ???? Być może dla ciebie nie jest istotne ilu twoich kolegów straci pracę!!! Osobiście się cieszę że to nie ty nas reprezentujesz a taki człowiek który umie na siebie wsiąść ten ciężar pomimo tych pomyji które wylewacie I modlę się żeby twój mózg był wstanie ogarnąć to co piszę choć nadziei nie mam .

Gosc
@Myśl logiczne

@Mysl logicznie, Ja znam, choćby wziąść przykład z sąsiednich zakładów gdzie oszczędności w tej sytuacji szuka się gdzie również indziej a nie w portfelach pracowników. Pozdro

Helka

Jak to jest, wszystkie duże firmy takie np jak Orlen, Browar Żywiec sa wstanie zasponsorowac szpitale w walce z epidemia, a Hutchinson taka duża firma, jak w Polsce pojawił się pacjent "zero" to od razu wpadła w kryzys i musiała zwolnić ponad 300 osób, innych zmusza brutalnie do urlopów albo l4, ktore potem wykorzysta przeciwko pracownikom. Ta firma żeruje tylko na ludziach, kierują nią ludzie bez honoru i szacunku dla człowieka. Ta sytuacja pokazala prawdziwe oblicza pracodawców. Na temat Hutchinsona bardzo smutne wnioski.

A ja tak z innej beczki ile wynoszą bony na święta wie może ktoś bo przez tego wirusa cisza jest :)

Szczery
@:)

Zależy która grupę zaznaczyłeś a 550 b 500 c 400 d 200

Aaa

Ciekawe co teraz zrobi zakład na leśniance jak na terenie żywca jest osoba zarażona koronawirusem.

wiedzacy
@Aaa

a co ma zrobic dalej pojdzie produkcja az padnie ostatni operator

Bbb

A ja bardzo lubię Ukrainek:-) Przyznaję się bo tęsknię za nimi:(

smutny
@Bbb

własnie brakuje nam ukrainek

Hutchinson 2

Co tu się wydarzyło??????? W związku z obecną sytuacją, w porozumieniu z Organizacjami Związkowymi, kolejny okres rozliczeniowy został wydłużony do 31.12.2020. > W okresie od 6.04.2020 do 17.04.2020 zaplanowano zatrzymanie produkcji. > Dni od 6.04 do 10.04 zostały wyznaczone jako dni wolne od pracy, w to miejsce zostaną wyznaczone inne dni robocze. > W dniach od 14.04 do 17.04 ustalono przerwę postojową, za którą zakład pracy wypłaci wynagrodzenie postojowe. Szczegóły tego rozwiązania zostaną przekazane w poniedziałek.

Ta
@Hutchinson 2

A co w dniach od 10.04-14.04

Tp
@Ta

Święta wypadały w grafiku :)

@Hutchinson 2

Czyli od 06.04 - 10.04 urlop czy co bo nie czaje????

Y

Albo oni Ci zapłacą normalnie za te 5 dni tylko trzeba będzie je odrobić

Nikt

No nie czajisz. Od Wielkiego Piatku do Poniedziałku Wielkanocnego. Czy muszę Ci jeszcze coś tłumaczyć czy sam zalapiesz. Pozdrawiam

@Nikt

Co roku sa święta więc powinieneś wiedzieć.

Ciekawska

A którego kierownika?

Motylek
@Ciekawska

Zakladu

Robol

Ktos już zadal to pytanie i jest bez odpowiedzi i ja jeszcze pytam kiedy bony boniechce słyszeć o kryzysie kiedy mamy cały czas prace.

@Robol

Po co Ci bony, zjadłeś już ten makaron, konserwy, ryż i papier toaletowy co nakupiłeś do końca świata? ;) Wtedy nie potrzebowałes bonów, teraz też sobie poradzisz :) Nie słyszałeś jak biskupi mówią, że święta są do czerwca :) mamy czasu a czasu To był sarkazm bo ludzie was nie rozumiem, nie widzicie że jest źle a będzie jeszcze gorzej? Wtedy dostaniesz bony

Robol
@Koronawirus

Ty prymitywie a ty co charytatywne robisz pytam bo mi się należy a zaklad cały rok nie byl w kryzysie zreszta dalej robi ale tetaz będzie wykorzystywal sytuacje. A ty jak narobiles zapasów na swieta to ztij i zrzeknij się bonów dla zakladu.

@Koronawirus

Chodzi mi o to że się tysiąc razy pytacie o to kiedy będą bony, kiedyś będą, nikt się ich nie zrzekł za Ciebie. Sam pokazałeś jaki masz stosunek do tego "bo mi się należy" i już

Ala
@Koronawirus

Ty nie pracujesz na produkcji bo jakbyś zarabial jak my też bys sie pytal nareszcie ktos zapytal o coś co nam się należy. A ty idz jesc makaron.

@Ala

A ty wiesz ile mnie sie rzeczy należy i nie mam i muszę z tym żyć. Zadzwońcie, napiszcie do Seweryna niech wam opowie co z bonami, a nie pytajcie na forum, ktore niewiadomo kto czyta i do czego to wykorzysta. Po raz kolejny proszę ludzie myślcie.

S
@Ala

No oczywiście,że nie pracuje na produkcji. Te jego Ę Ą i wymąndrzanie się mówią wszystko za siebie. Powinien zamknąć ten tępy ryj i przestać wogóle wypowiadać się na forum,bo robi z siebie tylko pośmiewisko tymi swoimi PSEUDO mądrościami

@Koronawirus

To po H.. to wogóle palancie czytasz i mało tego,to jeszcze wypisujesz brednie i ludzi buntujesz i wprowadzasz w błąd. Nie zapominaj Panie KORONAWIRUS,że są pewne sytuacje,kiedy pisząc anonimowo na forum,przestaniesz być anonimowy. A ja się tym osobiście zajmę. Ciekawe czy wtedy,kiedy będzie jasne kim jesteś, też będziesz taki mądry. Radzę w wolnej chwili, weź lepiej poczytaj sobie kodeks

Nikt

Za chwilę .... W najblizszych dniach Cała Europa i Świat stanie. Popatrzcie na wiadomości gdzie kolwiek. Umieraja przewaznie osoby starsze, ale wszyscy sie obawiają. Tak jak pisze za chwilę wszystko stanie, tylko niezbedne rzeczy będą produkowane( o ile bedzie mial kto). Miejmy wszyscy choć troche rozsądku i martwy sie soba i najblizszymi.

@Nikt

Miejmy wszyscy trochę rozsądku i wylaczmy telewizje i włączamy myślenie. W telewizji 70% to propaganda, manipulowanie liczbami zakażonych, wyciąganie tylko najdrastyczniwjszych przypadków, kłamstwo, straszenie ludzi. Kryzys gospodarczy na ten rok był już przygotowywany od 2017 roku, a o epidemii z Chin prezydent USA miał w raporcie 2012, kila lat temu jakaś tam wazna pani w Brukseli mówila ze Europejczycy za dlugo zyja, ze jest za duzo ludzi starych. Czy to sie nie ulada w jaks calosc. Owszem trzeba uważać, owszem trzeba dbać o najbliższych, ale nie trzeba dołączać do medialnej propagandy i straszenie ludzi kataklizmem. To się skończy do końca maja i co dalej jak nie będziemy mieć pracy, jak staniemy na miesiąc i zakład potraci klientów? To nie jest moja pierwsza pracy, to że ty się już przyzwyczaiłes, że szedłem sobie przez x lat do zakladu i co miesiąc wypłacił Ci tam jakieś pieniądze i myslisz ze tak bedzie zawsze. Przestań straszyć ludzi, umierają głównie osoby starsze na zapalenie płuc, wirusa może mieć kazdy ale na wirusa sie nie umiera, bedac w sile wieku. Boisz się to siedz w domu na l4. A po wszystkim poszukaj pracy w telewizji.

Wariot
@Koronawirus

Propaganda,to Ty się powinieneś (powinnaś)nazywać. Mam siostrę we Włoszech,która pracuje w szpitalu jako zawodową pielegniarka i uwierz mi,że to nie jest byle jaki wirus ani też zapalenie płuc. I ta dzienna liczba zgonów,to nie propaganda. Więc skoro nie masz pojęcia co mówisz,to proszę lepiej się nie odzywaj!

Jan
@Koronawirus

Mówisz,żeby włączyć myślenie? Człowieku gdybyś chociaż trochę myślał(bo raczej nie masz czym),to byś nie wypisywał takich bredni. A ze swoim poziomem myślenia, to spokojnie nadajesz się do PRZEDSZKOLA

Henio
@Koronawirus

Powiem Ci jedno, wszyscy którzy piszą zamknijcie ten zakład po co pracujemy itp, jak już się wszystko skończy będą pisać ale jak to dlaczego nas zwolnili przecież my chcieliśmy pracować,myślą że jak zakład nie produkuje to pieniądze sypia się z nieba,ale wytłumacz to ludziom którzy mają wyprany mózg przez tv.

Ktos
@Wariot

Po pierwsze sami wlosi do tego doprowadzili, a po drugie widziałeś statystki średniej wieku osób które umierają i jakie choroby miały?

Matka
@Koronawirus

To nie propaganda tylko fakt.lekarz przyjaciel /dane są zaniżone.znacznie więcej ludzi choruje./kilka tysiecy/.mlodzi też umieraja/.caly swiat jest zainfekowany.

@Matka

Od ok 10 lat nie oglądam telewizji, a właściwie to wiadomości wszelkiego rodzaju, szukam informacji na internecie stąd wiem co się dzieje. Nie chodzi o to jakie są fakty, ale o to jak sa przedstawiane, co mają na celu. Teraz o niczym nie mówią tylko o koronawirusa, więc patrzę sobie ja ostatnio, mylę że popatrzę jak mnie wkurza to wychodzę, wytrzymałam 5 minut, byłam przerażona i w nocy spać nie mogłem, jak inni ludzie m9ga tego słuchać? jak mogą na to patrzeć od telelekspresu po wiadomości, 3 godziny o śmierci, o chorobie, o umieranie w samotności, recesji, z taka dawka negatywnych emocji, co drugie zdanie że będzie jeszcze gorzej. Zaczęłam się zastanawiać o co im chodzi i myślę że chodzi o to żeby ludzi jak najbardziej przestraszyć, zdolowac, zniszczyć im psychikę, zaprogramować, żeby można było łatwo nami potem manipulować. Zrób sobie eksperyment, odstaw te wiadomości o koronawirusa na 2 tygodnie, co się ma stać to i tak się stanie, nie masz na to wplywu, a po tych 2 tygodniach sprawdz ile wytrzymasz przed telewizorem. Zobaczysz jak manipuluje słowem, zobaczysz jak manipuluje informacja, zobaczysz jak manipuluje liczbami. Wylacz telewizor włącz myślenie. Teraz straszą straszą recesja jaka świat nie widział, a prawda jest taka że w tym momencie nikt nie jest w stanie tego przewidzieć, nikt nie wie jak zareaguje społeczeństwo jak ich wypuszcza z kwarantanny, nikt nie wie ile to potrwa w Europie, nikt nie wie czy jesienią nie przyjdzie druga fala, nikt nie wie czy gospodarka europejska będzie sie wycofywać z Chin, a może bedzie jak jest, a może państwa bardziej teraz beda myśleć o większej niezależności. Na dzień dzisiejszy mozna powiedzieć że gospodarka zwolni, ale jaki będzie kryzys czy wielki czy mały to tylko Pan Bóg wie, ale w telewizorze już ogłosili wielka gleboka recesje. Pewnego dnia ogłoszą koniec świata a ty we wszystko uwierzysz. Dam Ci stara radę żołnierza, nie bądź głupi nie daj się zabić, ale na wojnę musisz iść, a nie siedzieć wystraszony w domu.

Nikiii

Czy są tu osoby którym nie przedłużyli umów?? Co Wam mówili??

Bryndza
@Nikiii

Zawsze tak jest kiedy nie ma pracy, pierwsze leci Adecco Manpower, potem ci którym się kończy umowa, największego "żonka" mają ci co by życie oddali dla zakładu robili ponad normę itp..., myślą że ich ktoś obroni naprawdę nawet mi ich nie jest żal.

Nikiii
@Bryndza

No przykre.. Ciekawe czy nas przyjmą spowrotem..

Bryndza
@Nikiii

Szczerze ci powiem ze normalna produkcja nie ruszy przez kilka miesięcy, zakład raczej będzie produkował na pół gwizdka, nawet jak w Polsce się uspokoji to niestety jesteśmy uzależnieni od reszty świata,miejmy tylko nadzieję że nie będzie takiej dużej recesji na świecie jak przewidują.

Żal. Pl

To co się dzieje w tym zakładzie na lesniance to istny cyrk. Żaden zakład w okolicy czegoś takiego nie odwala. Zabierać ludziom wszystkie premie, w tym również dojazdowa i dodatek stażowy na okres dwóch miesięcy, a ze strony zakladu dać tydzień postojowego, a resztę sobie weź swój urlop. Chore normalnie, chore. Tłumaczenie, że oni mają ciężka sytuację jest daremne. A my nie mamy? Wszyscy mamy rachunki do zapłacenia, rodziny na utrzymaniu. Zobaczymy, jeśli związkowiec S.D takie coś podpisze to powinien być z hukiem wykopany ze stanowiska...

@Żal. Pl

Odpowiem ci kolego z imienia i nazwiska i nie muszę ukrywać się za jakimś żal pl. to ja jestem tym związkowcem o którym wspominasz jak masz na tyle odwagi co ja !!! to przyjdź do mnie, jestem pracy . Wyjaśnię ci sprawy których nie rozumiesz żeby było jasne pisanie pod tym co teraz piszę będzie oznaką twojej odwagi, jeśli masz jej choć troszkę to zapraszam ale nie na forum tylko do mnie.

Ludzie ogarnijcie się.
@Seweryn Dudek

Nie których nie rozumie . Bo podejrzewam że rozumie. Jak jest trudna sytuacja kasy musi iść na ustępstwa. Pracownik i pracodawca. Jesteśmy w takiej sytuacji pierwszy raz...

@Seweryn Dudek

Panie Sewerynie od kiedy postój w firmie?

Seweryn Dudek

Informacja zostanie przekazana przez kierowników wydziałów produkcyjnych na chwilę obecną postojem nie jest objęty cały zakład tylko konkretne wydzialy. Każdy będzie miał taką informację od swojego przełożonego. Nie jestem zwolennikiem korzystania z forum ale uważnie je śledzę zapraszam do kontaktu przez mesangera lub telefonicznie nr jest podany na Facebooku udzielę konkretnej odpowiedzi.

Wariat
@Seweryn Dudek

Ale tak nawiązując do przedmówców jeśli nie będzie tych premi przez 2 miesiące to w tym momencie musicie dać aneksy do umów i podwyzyć na 17 brutto .

@Wariat

Nikt narazie niczego nikomu nie zabrał to jest informacja potwierdzona .

Guti

No on taki niczego sobie przyszedł i wpadł jej w oko motor ma to i mają się ku sobie

Sam

To i w biurach się nie czają jedna pani inżynier jakości tylko z Panem z indusu chodzi po kątach ale to tam nic jakoś trzeba se czas zorganizować na 3 hali

Miła

Tak bardzo lubicie te Ukrainki. Nic tylko (usunięte przez administratora) na instagramach świecom. A one bardzo lubia zonatych facetów i to zwłaszcza mieszac w rodzinach i rozbijac małżeństwa.

Robi
@Miła

A idź brzydkie te babska jak nie wiem. Nie wiem co faceci w nich widzą. Półki są dużo ladniejsze. Tylko się kręcą koło facetów żeby je przelecieć. Dobrze że już pojechały baj baj.

Nie polecam firmy hutchinson 90 % załogi jest ok reszta (usunięte przez administratora) i wodorosty tz. Niespenione ambicje Pozdrawiam

Miła

Moim zdaniem kierownictwo wogóle nie staje na wysokosci zadania skoro takowe schadzki maja miejsce w pracy. Z tego co wiem to nawer nie ktorzy wychodza wczesniej z pracy odbijani przez znajomych na bramkach i wcale sie ukrywaja sie z tym.

Oliwia
@Miła

Mój mąż zdradził z ukrainką, a ta dobrze wiedziała że mamy dzieci to jej jakos nie przeszkadzało. Razem pracowali na hali... Jakos odebrałam telefon a ta (usunięte przez administratora) się pyta czy jutro powtórzymy to co robimy zawsze po pracy bo jest sama w domu!!!.

Prawda
@Miła

Tak to właśnie jest są osoby które swoje karty przekazują osoba trzecim A same wychodzą 10 minut wcześniej

Abc
@Oliwia

Jak chcesz się odegrać to daj znać!!Pomogę!!

Masakra
@Oliwia

To skoro się spotykali po pracy,to w jaki sposób mąż Ci tłumaczył swoje spóźnienie do domu? Serio nic nie powiedziałaś kiedy wracał później do domu,bo tą dziw.. miała wolne mieszkanie?

Zostaw merytoryczną opinię o Hutchinson Poland Sp. z o.o. - Żywiec

• Jak się pracuje w Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hutchinson Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 737.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 674, z czego 160 to opinie pozytywne, 142 to opinie negatywne, a 372 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Hutchinson Poland Sp. z o.o.