Opinie o hutchinson.com/pl - HUTCHINSON S.A. w Żywiec

Branże: Surowce, półprodukty - produkcja wyrobów z gumy i kauczuku

Ola

Czy ktoś się orientuje czy ten tydzień przed świętami który był wolny będziemy mieć zapłacone normalnie? Czy dopiero nam zapłacą jak odrobiny we wrześniu A teraz bezpłatny?

@Ola

Jak odrobisz to ci zapłacą, teraz masz bezpłatny.

×

To czemu nie ma 50% postojowego? To jest bardziej korzystne dla pracownika. Jak zwiazki nic nie mogą to po co są? Czemu inne zakłady na żywcu z branży motoryzacyjnej ogarnęła i bony i postuj?

Trele

A ty co pracodawca że ci zależy na obcięciu wynagrodzeń pracowników do poziomu 50 procent czy ty się dobrze czujesz człowieku, ludzie mają kredyty płatności nie mierz wszystkich swoją miarą bardzo ci widzę zależy żeby zabrać jeszcze coś z tych wynagrodzeń.

×

Nie mogą Ci zabrać mniej niż płacą minimalną a placa minimalna jest prawie 2000 na rękę, mało masz za siedzenie w chałupie i oglądanie seriali? Pracodawca ani ja nie kazalismy Ci brać kredytu, co mnie obchodzi że masz długi? Mam za Ciebie cierpieć i żebrac u lekarza l4 bo ty masz kredyt? Ja mam place minimalna i przez taka sierote niezaradna życiowo dostanę wypłatę 1200 zł przez l4. Ale Ciebie moj los nie obchodzi, bo ty masz kredyt, alimenty, musisz kupić alkohol, papierosy, kosmetyki. Ty musisz mieć na wszystko. Dziękuję serdecznie. Naucz się wkoncu liczyć.

Ehh...

"Ja mam place minimalna i przez taka sierote niezaradna życiowo dostanę wypłatę 1200 zł przez l4. " Przeczytaj to zastanów się kto tu jest niezdarny życiowo...

@Ehh...

Nawet nie potrafisz czytać tekstu ze zrozumieniem. Gratuluje poziomu inteligencji. Wiesz co, ja sobie poradzę za to 1200zl, bo musze, nie mam kredytow, nie mam alimentow, nie kupuje alkoholu i papierosow. Ale sprawiedliwie jest jak wszyscy maja po rowno, a nie ze jedni maja prawo przyjść do pracy a inni nie. I łapówek nie zamierzam nikomu dawać i nikomu się nie podlizuje. Może jeszcze powiesz, że w pierwszej kolejności mnie powinni zwolnić, bo nie mam kredytu a ty sierota masz? Nie chce mi sie z wami gadać.

Trzeba było się uczyć, a nie teraz narzekać. Nie podoba się - zmień pracę. Ulice też ktoś musi zamiatać :)

@ja

Brawo ty???? popieram tylko narzekaja ale kazdy siedzi ciekawe czemu skoro tak zle

^

Jesli nie ma pracy na z1 to czemu nie mamy pstojowego 60%, tylko zmuszaja ludzi do urlopu, albo l4? Takie mamy przemondrzale zwiazki, a właściwie jedna osoba, która nie da sobie nic powiedzieć. Co mi z tych 80 procent jak w maju 10 dni będę na urlopie i to już jest mój cały urlop, a potem mam iść na l4 bo pracy nie ma i nie będzie. To znaczy praca jest dla wybranych. Mam sie o prace bic z kierownikiem, jak mi nie ma co dac do roboty. To jest chore co porbily zwiazki. Nie mysla o ludziach tylko o sobie i swoich kolesiach. (usunięte przez administratora)

Xyz

Moi drodzy dla każdego to jest trudna sytuacja. Niestety ale szykują się zwolnienia i to nie małe. Tylko co dalej...

Alicja

Witam , czy zakład pracuje od 20.04?

@Alicja

Z tego co wiem to w z2 nie wszyscy, trzeba porozmawiać z kierownikiem

Ppp
@.

A którym

Kwiecień 2020

A no i jeszcze zapomniałam dodać że jako że miałam pełne kształty to mój przełożony codziennie sugerował mi żebym zaszła w ciążę "żeby ze mnie zeszło".......... Codziennie wracałam z płaczem po pracy- roztrzęsiona. Dodatkowo codziennie Panowie stali i gapili się na mnie jak osły w malowane wrota utrudniając mi pracę. Ciekawe czy damscy bokserzy jeszcze tam pracują - jeśli tak to zawrotnej kariery życzę! Dzięki - nigdy nie przypuszczałam, że da się tak poniżać kobiety w pracy - już wiem że można.

pierre dzacy
@Kwiecień 2020

damski bokser = gapi sie? mozesz wyjasnic bo nie rozumiem.

@pierre dzacy

Jeżeli Kierownik serwuje pracownicy zwierzęce zachowania w pracy to musi być chyba damskim bokserem w życiu prywatnym - jestem już z daleka od tego cyrku (to już naprawdę nie ma znaczenia :) Nudziło mi się więc naszło mnie na wspomnienia (nie pomoże, nie zaszkodzi ;)

Kwiecien 2020
@Kwiecień 2020

Po tym co przeżyłam straciłam wiarę, że kobieta może przyjść do pracy i czuć się w niej bezpiecznie w tej jak to szumnie nazywacie męską branżą

@Kwiecień 2020

chyba poniosla cie wyobraznia. to byl po prostu (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) a nie damski bokser. ja bylem kierownikiem w innej firmie i nigdy nie ublizylem zadnemu pracownikowi. wrecz pomagalem jak moglem ale to juz historia.

@the bill

Nie poniosła mnie wyobraźnia - przytaczam fakty z pracy biurowej zakładu nr. 2 Do dziś próbuję dojść do siebie i zastanawia mnie cały czas jedna sprawa - na jakim etapie ewolucji Panowie ktoś dał wam prawo poniżać kobiety w branży motoryzacyjnej - dlaczego jest to wasza branża???? Traktować kobietę jak szmatę, notorycznie poniżać. Rodzaj branży motoryzacyjna nie daje wam żadnej wyższości - mamy XXI wiek a kobieta może interesować się czym chce.

the bill

wiem ze jak zglosisz to tracisz prace ale z tego co pisalas wynika ze i tak tam nie pracujesz. skoro nie wygrali spraw tzn ze mieli slabe dowody albo nie mieli ich wcale.

@

Zwalniać będą w pierwszej kolejności na szczeblu menadżerskie, czy na produkcji?

Sasiad

Pragnę skromnie przypomnieć, że komu życzylem na Nowy Rok 2020, dużo długich weekendów, to życzenia sie spełniły. Moje życzenia zawsze są szczere, dlatego sie spełniają. Dobrej nocy życzę :)

#

Ale to będziemy pracować i nam obniża wypłatę, czy bedziemy mieć postój i nam obniża wypłatę?

Eddy
@#

Obniżają o 20 procent na 3 miesiące od maja i pracujemy 4 dni w tygodniu

@Eddy

Mnie nie obniza bo ledwo co wyrabiam na płace minimalna. W lutym musieli wyrównanie dopłacić, bo im brakło robiczogodzin do płacy minimalnej. To się nie ma czym przejmować. Tylko człowieka trafia bo pracuje sie długo, w umowie ma sie podwójne stanowisko i ........ Nie zależy mi czy tan zakład przetrwa ten kryzys, czy mnie zwolnią czy nie. Tak zwiazki zawodowe dbały i dbają o ludzi. Cieszę się z każdego wolnego dnia od Hutchinsona.

1000 osób?

Macie w obecnym czasie 1000 osób na 1 miejsce? mówiliście każdej nowej osobie zatrudnionej że czeka cała masa ludzi do pracy i gdzie są wasze tłumy (usunięte przez administratora)

@1000 osób?

poczekaj do konca roku. zobaczysz jakie bedzie bezrobocie

eddy

Czy to prawda że mają na 3 miesiące obniżyć nam pensję do najniższej krajowej

Ale
@eddy

A dla czego piszesz że do najniższej krajowej w ustawie piszę jasno że nawet poniżej do 2068. Tarcza daje możliwośći ale na pewno nie będzie nikt płacił za siedzenie w domu i to chyba nikogo nie dziwi wynagrodzenia przysługują za przepracowany czas pracy. Zasada czy się stoi czy się leży minimalne się należy nie jest opisana w tej ustawie. I tak niestety nie działa smutne ale prawdziwe

Kwiecień 2020

Nie stresuje mnie obecna sytuacja - zrezygnowałam z pracy już dawno Hutchinson Stolarska. Jestem kobietą a dżentelmeni ze Stolarskiej sprawili że nie jestem w stanie podjąć pracy już w żadnej firmie. Ani grosza przez lata nie dostawałam pomimo wyższych studiów. W jakim kierunku może dążyć firma jeżeli (usunięte przez administratora) kobiety przechodzącej po korytarzu jest ważniejsza niż rozwój firmy. Nie życzę nikomu źle - po prostu stwierdzam fakty. Zdrowia!

Ruszamy w przyszłym tygodniu,?

Dax
@123

Pełną parą

@123

Na dzień dzisiejszy w ogóle nie ma roboty. Wątpię, że będzie w przyszłym tygodniu.

Rex

Dlaczego kasujecie wpisy

wiedzacy
@Rex

standard jak za duzo ludzie napisza to komus to przeszkadza i kasuja wpisy zeby mało osób o tym wiedziało.

prawda
@Rex

gdybyś dobrze zapłacił goworkowi to nie było by skasowane. tak jak bogate firmy z dobrymin układami których tu nie ma !!! a dlaczego ?

pytanie

Czy Hutchinson zapewnia dojazd pracowniczy z Gilowic? Jeśli tak to jaki to jest koszt?

xxx
@pytanie

Tak jest bus. Coś około 150 zł

Matka

Czy wy nie umiecie czytać ze zrozumieniem .kazdy dostal sms od firmy z1 w sprawie uropu od6 do 10.

OMG
@Matka

Jak by umieli czytać ze zrozumieniem, nie kleili by uszczelek.To nie jest inteligencja społeczna.

Nowa

Wiadomo kiedy wracamy do pracy na lesnianke?

@Nowa

Nic nie wiadomo, chodzi o to żebyśmy się całe święta denerwowali

Pytający

Witam. Czy jeśli ktoś ma umowę na czas nieokreślony i nie był nigdy na L4 a weźmie L4 teraz na tym urlopie bezpłatnym od 6.04 do 10.04 to czy mają prawo mnie zwolnić za to?

Szkoda gadac
@Pytający

Teraz wszystko jest możliwe, ja nie jestem na l4 a też się boję że mnie zwolnią.

Znawca
@Pytający

Tak teraz będą zwalniać tych którzy kombinują a widzę że chcesz mieć płacone za to bezpłatne. Oni wiedzą o co chodzi.

Kolo
@Pytający

Napewno nie zwolnią Cię na l4 bo nie mogą. Na l4 jesteś chroniony poczytaj sobie przepisy . A co będzie potem to nie jest firma w której zarabia się 4 koła netto i trzeba się trzymać rękami i nogami , zarobki takie jak masz teraz będziesz miał w każdej firmie więc czego się bać . Lepiej wziąć L4 i mieć zapłacone niż mieć bezpłatny i dostać 1200 na wypłatę pozdrawiam

olek
@Pytający

jak jesteś na urlopie bezpłatnym to nic Ci nie da branie L4. Zgodzie z przepisami L4 przerywa tylko urlop wypoczynkowy. Jeżeli masz bezpłatny to nie dostaniesz wypłaconego chorobowego.

Pytający
@olek

Faktycznie. Zgadza sie. Dziękuję za konkretna odpowiedz. Tak samo pisze w internecie

Hacz na stolarskiej
@olek

Na urlop bezpłatny pracownik musi wyrazić zgodę (napisać wniosek). M.in że względu na brak składek ZUS. Ten "bezpłatny " to tak naprawdę zmiana kalendarza pracy, gdzie nie pracujemy 5 dni w kwietniu i za to są wyznaczone inne dni pracy w zaczynając od września. Odrobiny to wtedy nam zapłacą. Nie wiem tylko czy od razu, czy dopiero w styczniu skoro okres rozliczeniowy został wydłużony od 1 kwietnia do końca roku.

Jkl
@Hacz na stolarskiej

W tym miesiącu w którym będziesz odrabiać ten dzień Ci zapłacą.

Obserwator
@olek

Urlop bezpłatny jest na prośbę pracownika .Pracodawca nie moze sam tego udzielić , wiec dlaczego L-4 ma nie byc zapłacone . Będą zgłoszenia do PIP i odwołania do Sądu Pracy .

@Obserwator

To nie jest urlop bezplatny tylko dni wolne do odrobienia. A 4l będzie zapłacone. Jakie to ma teraz znaczenie jak i tak zwolnią ludzi, po co nas będą trzymać jak nikt z naszego zakładu nie odbiera wyrobu gotowego, wszyscy klienci mają zamknięte fabryki, a jak rusza to popyt na auta i tak spadnie.

Obserwator
@Sasiad

Co znaczą dni wolne do odrobienia ..? Jeśli po Świętach mnie zwolnią to znaczy że byłem na urlopie bezpłatnym . Kruczki prawne to robią ze Związkami - mają swoich prawników to niech ich wykorzystają ...

@Obserwator

Pytałem się prawnika prywatnie. Mają prawo tak zrobić. Wyznacza Ci sobotę lub niedzielę np. w maju, czerwcu, lipcu,sierpniu itd. Jeśli nie będziesz mógł przyjsc do pracy wypisujesz urlop wypoczynkowy płatny na ten dzień, jeśli po Świętach cie zwolnią muszą Ci to zaplacic, jeśli nie odrobiny bo np. nie będzie pracy jak skończy się okres rozliczeniowy muszą Ci to zaplacic. Zwiazki moim zdaniem nie sa za ludzmi. Inna firma, w Bielsku, która ma bardzo podobny profil działalności wysłała pracowników na postuj i płaci im 50% wynagrodzenia nie mniej niż płaca minimalna, moim zdaniem to jest najlepsze rozwiązani. U nas nie możliwe takie coś.

@Obserwator

Ciekaw jestem ile jeszcze takich "bezplatnych" tygodni wymyślili do końca roku.

@Obserwator

Liczyłem, czy l4 czy "bezpłatne" na to samo wychodzi wypłata. To po co kombinować i się narażać z l4 w takim czasie to nie wiem.

Nikt
@Sasiad

W końcu jedna mądra podpowiedź dla wszystkich....

Nikt
@Sasiad

....chcemy zachować miejsca pracy, wykrzystajmy teraz nawet nowe urlopy, w dobie epidemii i tak nie będzie postoju bo gdzie będziemy wyjeżdżać? Dni na święta jeśli wszystko wróci do normy i tak nadrobimy. Czytałem jeden komentarz ze i tak wszędzie będą później zatrudniać, ale myślę ze swoich ,tych co już mają doświadczenie. Więc lepiej coś poświęcić i zostać tam gdzie się jest.

BlackGirl
@Sasiad

Ludzie, naprawdę przestańcie się tutaj udzielać, spierać jeden z drugim i wypisywać te (usunięte przez administratora) Każdy pisze inaczej, to co usłyszy a później i tak wychodzi co innego, tak jak np. w tamtym tygodniu jedni pisali że pierwszy tydzień "na pewno 5 dni twojego urlopu 100% płatne, 5 dni postojowego 100% płatne" a później i tak okazało się że w drugim tygodniu nie będzie postojowego 100% płatnego tylko 5 dni wolnych od pracy które będziemy odpracowywać. Takie jest wiarygodne to forum. Różni ludzie tu wchodzą i czytają te opinie a wy tylko widzicie czarne scenariusze i straszycie innych że po Świętach wszystkich zwolnią, później się ludzie denerwują, nakręcają i narażają na stresy. Na pewno wszystkich nie zwolnią. Poza tym jakaś produkcja musi w końcu ruszyć, bo chyba nikt nie wierzy w to, że z dnia na dzień zamkną cały zakład i przestanie on istnieć. Czas pokaże co będzie. Jedynie mogą się martwić ci którym się za miesiąc czy dwa kończy umowa lub ewentualnie ci którzy mają umowę na czas określony. Pomijając już to, że niektórzy z wypisujących tu swoje komentarze nie potrafią poprawnie zdania sklecić, albo piszą z rażącymi błędami ortograficznymi ("postuj", "tchurzy", "żeczy" itp), bez interpunkcji. Wierzcie mi - są ludzie którym to przeszkadza, źle się to czyta, za nim zaczniecie pisać jakąkolwiek opinię/komentarz to najpierw skorzystajcie ze słownika ortograficznego.

@BlackGirl

Skąd mieliśmy wiedzieć, że wymyślono "bezplatne" dopóki tego nie ogłosili. Taki jest przepływ informacji w naszym zakładzie, nawet zwiazki zawodowe wprowadzają ludzi w błąd, nikt nam nie mówi prawdy, potem powstają plotki, stres, frustrację. Dobrze że na tym forum można sie chociasz coa nieco dowiedzieć. To co mi powiedział prawnik to jest pewne, a z całą reszta to w tym zakładzie przy takich ZZ wszystko jest możliwe. Skad taka pewnosc, że w końcu produkcja musi ruszyć? Poczytaj co się dzieje w branży motoryzacyjnej, wszystkie fabryki stoją w Polsce, w Niemczech, we Francji, we Włoszech. Kiedy ta produkcja ruszy, pod koniec roku? A do tego czasu co nasz kochany Hutchinsona będzie cie utrzymywał? A z jakiej racji? A ci co maja umowe na czas okreslony to co, nie ludzie? Gdzie ich przyjmą jak wszyscy zwalniają? Nie chcesz się stresować to nie czytaj tego forum, Pani polonistka, której na pewno nie zwolnią.

@Nikt

Miejmy nadzieję, że zachowamy miejsca pracy. Ale mam żal, bo sie od razu mówi jak jest, cała brutalna prawde. A nie hura podpisaliśmy 5 dni urlopu 5 dni postojowego, jacy my jesteśmy genialnie, a potem bach jeszcze 5 dni "bezpłatnego". Tak się z ludzmi nie rozmawia. Jak potem ludzie mają sie nie domyślać i wymyślać?

?
@Hacz na stolarskiej

Czyli np.nie przepracujesz ani jednego dnia w tym miesiącu, nie z Twojej winy ,w związku z tym nie zostanie wypłacone Ci wynagrodzenie?Pracownik" pozostaje bez środków do życia"?

Wesoły
@?

Odrobisz na jesień - jak dożyjesz ...kogo to obchodzi

@?

Co ty gadasz? Albo jesteś na urlopie, albo na l4, a do odrobienia masz tylko 5 dni, za 16 dni Ci zapłacą, a jeśli jesteś na l4 to ci zapłacą jak za l4.

Parówa
@Nikt

Teraz to "chcemy miejsca pracy zachować", a jeszcze 2 miesiące temu to pluliście jadem na ten zakład

Hhhh
@Parówa

Haha. dokładnie! To samo miałam teraz napisać :)

@Parówa

Szanowna Pani Parówo z biura Zakład łaski nie robi, każdy tam przychodzi do pracy i każdy (usunięte przez administratora) jak mały samochodzik, a teraz że zamówienia spadły to nas wywalili na bezpłatny. Ten zakład istnieje dzięki nam, pracownikom produkcyjnym którzy pracują naście, dziesci lat. Szanowni panstwo z biura ktorzy czesto nic nie robicie macie z naszej ciezkiej pracy wyplaty.

Robol

Ktos wie jak to będzie wyglądać po świętach? Wracamy normalnie do pracy, czy nie normalnie? Znowu się mamy z plotek dowiadywać? Wkurzajace to jest, siedzi sie 3 tygodnie w domu i nikt nie chce cie poinformować co dalej. A może jestem zwolniona ale jeszcze o tym nie wiem?

Lider
@Robol

200 osub do zwolnienia po świętach.

Zostaw merytoryczną opinię o Hutchinson Poland Sp. z o.o. - Żywiec

• Jak się pracuje w Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hutchinson Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 740.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 677, z czego 160 to opinie pozytywne, 144 to opinie negatywne, a 373 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Hutchinson Poland Sp. z o.o.