Opinie o hutchinson.com/pl - HUTCHINSON S.A. w Żywiec

Branże: Surowce, półprodukty - produkcja wyrobów z gumy i kauczuku

Słuchajcie

Widzę że się towarzystwo z biura odzywa a niedługo będziecie się paść na trawie jak my... Siedźcie puki wam dobrze. Widzicie ludzie jak się wypowiadają o was? Jak im odpowiada pierdzenie w stołeczek??? Chodzenie udawanie pracowitych? Myślicie ze sytuacja się poprawi jakoś szybko? Nigdy w życiu kryzys będzie na dłuższy czas a oni coraz bardziej was na to kręcą żeby wyjść z niego jak najlepiej waszym kosztem KAŻDY Z WAS KTÓRY SIEDZI W DOMU ZJEDNOCZMY SIĘ WYJDŹMY POKAZAĆ POD ZAKŁAD ŻE NIE DAMY SOBĄ POMIATAC ZWIAZKI NAM NIE POMOGĄ JEŚLI NIE POKAŻECIE ŻE NIE JESTEŚCIE BANDA KTÓRA MOŻNA KIEROWAĆ JAK STADEM BARNOW SPRZYJA NAM NAKAZ ZAKRYWANIA TWARZY JEŚLI SIĘ BOICIE O PRACĘ ALE JAK NIC NIE ZROBIMY TO I TAK NAS NIE DŁUGO ZWOLNIĄ ALBO JAK SKONCZA SIĘ URLOPY WYŚLA NA BEZPŁATNE GDZIE JEST TO POSTOJOWE? LUDZIE BUDZIMY SIĘ

fantinka

słyszałam że wypłata będzie w poniedziałek

.....
@fantinka

Nie mogą dać w poniedziałek bo jest po 10 wtedy...

???
@.....

To jest Hatchinson. W niektórych bankach zaksięgowanie idzie na następny dzień. Czyli poniedziałek (((

.....
@???

No ale dziś muszą wysłać

@.....

Dzisiaj piątek, niestety chyba nie pracuję

lol
@Błąd

płaca im za to ze w piątek nie pracuja dziwneee..... siedza na (usunięte przez administratora) 8h i nic nie robia ..... kawusie pija a ja zaprszam na produkcje niech pokaza jak sie pracuje chyba ze boja sie o swoje pazurki ...... w umowie mam ze do 10 mam miec wypłate wiec ze wypada to niedziela pieniadze maja byc dzis na koncie

@lol

W niektórych bankach zaksięgowanie idzie na następny dzień. Czyli poniedziałek. Nie wiadomo czy wysłali, jak powiedziałi że był długi weekend i obliczenia tylko zaczynali od 4

Lulu

@Lulu

Właśnie dostałeś

Marro
@Shpig

Nikogo nie powinno obchodzić jak dany bank ksieguje. W umowie masz jasno, ze wypłata ma byc na twoim koncie 10tego i to ich w interesie jest zrobienie wypłat w takim czasie by na ten dzien byla na koncie pracownika. Tyle w tym temacie.

Gratulacje
@Marro

Gratuluję, po całym tygodniu oczekiwania i nerwowym sprawdzaniu konta co 5 minut jest wypłata. Brawo panie licząca wynagrodzenie, brawo księgowe. Prawdziwi bohaterowie. I za miesiąc znowu to samo: "kiedy będzie wypłata? Do 10tego. Już jest 5ty czemu jeszcze nie ma? Może będzie jutro. Już jest po jutrze 16.00 wypłaty jeszcze nie ma, przesadzaja. Bo to zależy jak bank zasluguje. A co mnie bank obchodzi ja chce wypłata." Radujmy sie z naszego wspólnego sukcesu.

Dobrze goda!!!!

Ludzie stop

Czy będą dziś wypłaty czy nie będą jak dostaniecie ta wypłatę to się rozpłaczecie a dziady będą chodzić z głowami podniesionymi porobili kariery narobili na was kasy są zabezpieczeni dalej kierujcie tak tym zakładem GDZIE JEST TO POSTOJOWE???!!! JEDEN DZIEŃ DAĆ LUDZIĄ ZA LATA PRACY POSTOJOWEGO NIE CHCĄ DAC TYLKO DOIĆ Z WAS ZYSKI MAŁO SIĘ NARZRLI? LUDZIE MÓWCIE O TYM W ZAKŁADZIE PISZCIE DO SIEBIE I DZWOŃCIE ŻE JEST INCJATYWA SPOTKANIA SIĘ NA PARKINGU NIECH WIEDZĄ ŻE NIE MAJĄ DOCZYNIENIA ŻE (usunięte przez administratora) JAK NAS TRAKTUJĄ???

Nic
@Ludzie stop

A wypłaty dalej nie ma... I ciekawe czy będzie?

@Nic

Jest wypłata, teraz dostałem

Ajp???

Teraz są znajomości kto idzie do pracy a inni nie mają już urlopu a inni mają dużo i normalnie robią to ma być sprawiedliwie a co robią Solidarność nic masakra

Rozbawiona
@Ajp???

No niestety pupilki teraz mają dobrze a robole muszą cierpieć

Bebok

Będzie dziś wypłata?

Wkurzona

Właśnie kiedy wypłata też ciekawi mnie to

Ziutka
@Wkurzona

Najwyraźniej jutro ale nie jest to potwierdzone info

Ciekawa

Witam wiadomo kiedy wypłata ?

Mich jom

Witam kiedy wypłata?

Hej

To fajnie odrazu mówię nic nie mam do pan które liczą określcie dzień wypłat na konkretny dzień każdego miesiąca a jak wypada w weekend to w piątek tyle lat jest burdel z tym każdy pyta o tą wypłatę to zrobiliście SMS który nie rozwiązał problemu w żadnym razie to wam daje proste rozwiązanie nie będzie telefonów chodzenia pytania bo już pewno i mi i wam się tym rzigac chce dogadajcie się z lesnianka i tym dyrektorem o zróbcie to dla świętego spokoju.

Heja
@Hej

dzień jest określony - "do 10 dnia każdego miesiąca", i co miesiąc dokładnie tak jest.

@Hej

Konkretny masz w umowie do 10 tego i nie pamiętam kiedy ostatnio nie było przed tą datą

ppo

Wiadomo kiedy bd przelew?

Hej
@ppo

Podpinam się do pytania kadruchy nie mają dużo liczenia może by wysłali sprawnie przelewy bo ludzie już pieniędzy nie mają a nie każdy ma dużo wypłaty i żyje się z miesiąca na miesiąc trochę zrozumienia...

Helena
@Hej

Najwczesniej we czwartek.. był długi weekend i możliwość naliczania wynagrodzeń jest od 4 maja.. dzisiaj jest 5 więc liczenie trwa.. poza tym na umowie jest jasno napisane że wynagrodzenie wypłacane jest do 10... więc do 10 będzie na pewno..

@Hej

A od kiedy to kadry przelewy wysyłają ?zejdź na ziemię. Wypłata ma być do 10 tego na koncie i będzie.

Ada

Żenada co związki robią z ludźmi najlepiej jest uciąć wypłatę. Do 80 procent..

#
@Ada

A najlepsze jest to ze nie daja zadnej gwarancji, że nas nie pozwalają. Po co w ogóle te zwiazki sa? I tak robią z nami co chcą.

@Ada

Jak masz problem to kto ci każe pracować przecież tyle pracy do okoła nic tylko brać pierwszą lepszą.

Hg
@#

A kto dziś daje takie gwarancje zejdź na ziemię bo dobrze to już było

#
@Ale

Ciagle powtarzanie jedno i to samo, bezradni, biedni, bezczynni.

Maro
@Ada

Tylko tarcza antykryzysowa wprowadzona była przez rząd a nie związki i pracodawca ma prawo to wprowadzić zgodnie z ustawą proszę trochę sobie poczytać jak ktoś potrafi.

Sam
@Maro

Dokładnie, mają prawo obciąć pensje albo zwolnić. Jak byłyby zwolnienia to znowu byłby płacz i lament że zwalniają. Tak źle i tak niedobrze. Cieszcie się że pracę macie bo wierzcie mi że inni bardzo by chcieli być na waszym miejscu.

Bry
@Maro

Umiem czytać i wiem że są inne rozwiązania w tarczy antykryzysowej, lepsze dla pracowników. Nasze zwiazki sa bezradne i bierne, czekają tylko co kierownictwo wymyśli. Może sami by pierwsi wyszli z inicjatywą, coś zaproponowali, a jak by się nie udało to by powiedzieli, trudno ale walczyliśmy. A teraz już jest za późno. Co zwiazki zrobiły od stycznia, zaczynając od podwyżek, przez te nieszczęsne bony, tydzień bezpłatnego, a teraz to? Co zrobiły zwiazki? NIC, KOMPLETNIE NIC. I nie mówcie mi, że jak mi nie pasuje to sobie mam szukać pracy gdzie indziej, bo to jest bezczelne. Na co co miesiąc ściągają mi składkę do związków? Na nic nie robienie?

Bry
@Sam

Nie ma pewności, że nie bedza zwalniać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mloda
@Bry

To się wypisz z tych związków i nie będą ci nic ściągać, i wez już przestać pier...

@Mloda

Racja, przestańcie w końcu jęczeć bo się niedobrze robi. Pracujecie źle, siedzicie na (usunięte przez administratora) też źle. Ogarnijcie się ludzie bo tego się czytać nie da.Tutaj chyba sami masochiści pracują. Narzekają, jęczą że źle ale dalej siedzą w tym gównie. Żal mi was, a nie przepraszam, śmiać mi się z was chce.

@Maro

Z tego co mi wiadomo związki maja by. Za pracownikami a nie patrzeć tylko swojej (usunięte przez administratora) Tylko maja być za pracownikami.

Darek
@Ada

Jakby nie byli to dawno siedziałabys na bezrobociu.

Tak
@Bry

Masz rację że są dla średnich małych i dużych przedsiębiorstw wiesz do których należy twoja firma i z czego może skorzystać ? Druga sprawa być może to nie koniec problemów i pewnie gwarancji nie dali bo zwolnienia i tak się pojawią a wiesz kto będzie wypowiadał się na temat tego czy można kogoś zwolnić ? Ci ludzie których tutaj obrażasz. I pamiętaj że gdyby nie było zz to siedział byś teraz w domu za 50% nikt by cię nie pytał o zdanie jesteś cały rok bierny a teraz nagle masz problem. Jeśli jesteś członkiem tego związku to możesz się śmiało wypisać co ci stoi na przeszkodzie czy ktoś trzyma cię tam siłą. Sądząc po tym co wypisujesz to chyba zielonego pojęcia nie masz po co jest związek zawodowy bo na pewno nie od przykładania ręki do zwolnień

@Tak

Zgadzam się z Tobą. Ręce opadają jak czytam te wszystkie roszczeniowe wpisy. Mnie się należy to, muszą nam dać to, nie mogą tego i tamtego. Wiedza niczym nie poparta a głupota az się wylewa. Ciekawa jestem czy w realu też tak kozaczycie? W necie łatwiej bo twarzy nie widać. W prawdziwym życiu pewnie do dwóch nie potraficie naliczyć.

Bbr
@Ada

A w Aptiv Jeleśnia po 200 złotych podwyżki od kwietnia .

Maro
@Bbr

Ty naprawdę jesteś żenująca w Jeleśnia mają bezpłatny a w najbliższym czasie polecą wypowiedzenia

@#

Na stolarskie bony na święta wplacili firma ta sama co na leśniance. Na stolarskiej są zz są za ludźmi. A tu na leśniance jak się tylko da to pracownika uwalić. I tylko mówią że kryzys. W firmie aptiv na leśniance pracownikom związki wywalczyły 100 procen bezpłatnego i bony a tu ludziom co dają związki.

Pomyśl
@Ada

Tak ,postojowe owszem wypłacane ,ale nikt za darmo pieniędzy nie dostanie.Po majówce wszystkie soboty pracujące.Na lodowej w Łodzi bony świąteczne również dostarczone ,od 20 kwietnia postój Powrót po majowce oczywiście. Tylko bez zwolnień się obędzie , jest informacja, ze kto nie przepracował dwóch lat do zwolnienia.Przykre ale prawdziwe.Tyle bezrobotnych się posypie, ze szkoda gadać i znów się cofniemy do sytuacji sprzed 12 lat.Wyjazdy za granicę.Jak by ktoś potrzebował wyjechać chętnie pomogę.

Bbr
@Maro

Nie bezpłatny tylko zakład wycofał urlopy i bezpłatne i wypłaca postojowe .Nie wszystkie działy stoją pracuje cały czas na przykład dział Siemensa produkujący wiązki medyczne.

@Sam

Niesamowite.Niesamowite że jest ktos kto tak samo myśli.

Sylwia
@Sam

Mają prawo zwolnić owszem,tylko wszystko zalezy jak to zrobią.Czy na swoja korzyść czy na kozyśc ludzi.Powinny byc zwolnienia grupowe a nie po cichu każdego po kolejki.Przy zwolnieniu grupowym byla by chociaz odprawa.Dla tych na umowach oczywiscie.

@Bry

Związki dbają tylko o własne tyłki jak się to wszystko zaczęło to co zrobili 1 siedział zdalnie bo mu sie zachcialo do francji jechac2 na l 4 brak słów żenada!

Mloda

(usunięte przez administratora) A Ty co zrobiłeś, żeby pomóc nam wszystkim? Wielkie G Oni cały czas działają na naszą korzyść tylko Ty myślisz że tobie się wszystko należy, takich jak Ty powinni zwalniać w pierwszej kolejności!

Hah
@Mloda

Tak wlasnie wszyscy powinni zrobić. Wypisac sie z związków i nie karmic trolli... Dwójka potrafi, aptiv potrafi, huta w wg potrafi a nasze zwiazki tylko podpisuja co im dyrektor podstawi...

×
@Hah

A czemu sie wypisywac, zmienic przewodniczacego, bo sie kompletnie nie nadaje. Jak by miał za grosz honoru to by zrezygnował. I tak to już wszyscy zostawili, został sam i udaje najmądrzejszego. Taki król Julian z Madagaskaru.

ZosiaMiMi
@Ada

To nie związki ucinają wypłaty.... Jest trudny czas ponieważ zakłady stoją w całej Europie nie ma dla kogo produkować trzeba "przecierpieć" kilka miesięcy z mniejszą pensją. Co lepsze 80 procent wypłaty dla wszystkich czy zwolnienie 200 czy 300 osób? Ale ludziom nie da się dogodzić zawsze potrafią tylko krytykować i to jeszcze kogoś kto na prawdę się stara...

Mini

Kto przecieru to przecieru, a zwolnienia i tak będą

Otigoc

"Związek zawodowy jest organizacją pracowników, którzy organizują się, by zbudować siłę mogącą spowodować POPRAWE WARUNKOW ZYCIA. Pracownicy, którzy się organizują mogą wspólnie wynegocjować WYŻSZE PŁACE, LEPSZE TRAKTOWANIE, czy korzystne układy zbiorowe pracy. Zgodnie z zapisem w Ustawie o związkach zawodowych (art. 1 ZwZawU) związek zawodowy określany jest jako dobrowolna i samorządna organizacja ludzi pracy, powołana do reprezentowania i obrony ich PRAW, INTERESOW ZAWODOWYCH i SOCJALNYCH."

Seweryn Dudek

Jak chcesz to śmiało możesz mnie zastąpić zobaczymy co potrafisz. Na razie to chyba nie wiele siedzisz na tym forum i ujadasz, może miej na tyle odwagi i przyjdź ja chętnie zamienię się z tobą!!! Jakoś chętnych do prowadzenia związków zawodowych nie było o ile dobrze pamiętam. Tyle masz odwagi i tak dużo do powiedzenia.Startuj chłopie przyjdź powiedz że chcesz to ci to miejsce zwolnie.

Zamyślona

Wie ktoś może kiedy pójdziemy już normalnie do pracy na leśniance? Bo to siedzenie w domu już człowieka dołuje...

Ola

Potrzebuję NIP podać lekarzowi do wydania L4 zakład nr. 1 Leśnianka. Ktoś wie który Nip jest poprawny? Bo jest ich ogrom i każdy inny

Ola,la
@Ola

Masz na "kwitku" napisane.

Olalal
@Ola,la

Mógłbyś podać ten NIP? Bo nie mam kwitka

Na co się godzicie to tyle macie, jak tak źle to trzeba szukać szczęścia gdzie indziej. Praca wymagajaca 12 godzin i efekt jest taki, że w Bielsku na Rudawce na 10 pracownik z produkcji 7 to Ukraińcy. I to się nie zmieni bo Polacy nie będą za taką stawkę pracować w upale 40 stopni. Lepiej jest wyjechać za granicę.

Mily

Zakład pracy w sytuacji w jakiej obecnie się znajduje nie może wysyłać pracownika na bezpłatne postojowe lub urlop wypoczynkowy mówią otym przepisy prawa na ten czas należy się postojowe ile procent zależy od pracodawcy mowa o 100,lub80 ale pracownik w każdej chwili musi być do dyspozycji pracodawcy jak ZZ mogły się na to zgodzić

@Mily

A lepsze dla Ciebie byłoby siedzenie w domu na bezpłatnym? Jak.nie potrzebujesz kasy to zawsze się możesz zwolnić.. chyba lepiej dostać 80 procent czy nawet 100.. niż nic? Nie rozumiem podejścia..

@Ola

To chyba pani nie zna się co mówi kodeks pracy urlop bezpłatny wypisuje się tylko i wyłącznie na wniosek pracownika a na ten czas należy się postojowe płatne a nie tydzień płatny a drugi nie więc proszę czytać ze zrozumieniem

Nie wiesz co piszesz!
@Mily

Nie masz racji ,a jak masz wątpliwości Zakup sobie Gazetę Wyborczą Dzisiejszą. Tam jest to wyjaśnione.Sytuacja jest taka, ze pracodawca który nie ma zleceń tez jest w trudnej sytuacji więdz ma prawo do np:zwolnień czy wysyłania na urlopy. Powodzenia w Szukaniu pracy jakby co.,tego typu pracy jest dużo, dasz radę!!!

@Nie wiesz co piszesz!

To sobie ją dobrze poczytaj

@Nie wiesz co piszesz!

Nie tylko pracodawca jest trudnej sytuacji, wszyscy teraz myślą o przedsiębiorcach a nikt z pracownikami sie nie liczy. Jak była praca też nikt pracownikami sie nie liczy, przez dwa lata pracowałam na umowę agencyjna, a po pięciu latach mam wynagrodzenie poniżej 17 zł za godzinę brutto, zmuszali mnie do pracy w weekendy, bo pilna wysyłka, żeby dostać urlop trzeba było brać na żądanie, do tego mobbing i brak szacunku do pracownika, traktowanie pracownika jak niewolnika i płacenie mu tylko to do czego zmuszało prawo. Ktos poszedł na l4 to sie musial tłumaczyć na co był chory i dlaczego postawił pracodawcę w takiej trudnej sytuacji, nie raz był przy tym upokarzany. Co zrobiły wtedy zwiazki jak sytuacja była dobra? Nic, nie widziały tego. A teraz jak sie popsuło to najlepiej niewolnika wyrzucić, bo to tylko koszt. Mamy slabe ZZ dlatego z nami robią co chcą i zrobią co chca, nie miejcie złudzeń. Popatrzcie na górników, węgiel zalega nie sprzedany, kopalnie zadłużone, a oni i tak nie zgodzili się na 80%, albo praca albo postojowe, ale oni mają silne zwiazki zawodowe i nikt im nie podskoczy. Niech tylko spróbują takiego górnika zwolnić. My możemy jedynie o takich związkach pomarzyć. W tarczy antykryzysowej 3.0 rząd przygotowuje takie zapisy, że ludzie sami będą się zwalniać. Np. możliwość zwolnienia pracownika przez e-mail bez konsultacji ZZ, w pierwszej kolejności tych którzy mają dodatkowy dochód p. rentę lub emeryturę lub drugi etat, dysponowanie urlopem pracownika (pracownik idzie na urlop wtedy kiedy pracodawca chce i pracownik nie ma nic do gadania), wydłużenie czasu pracy do 60 godzin tygodniowo, obniżenie pensji pracownikowi o 10% bez niczyjej zgody. A zwiazki na nic nie muszą się zgadzać bo chcą je zlikwidowac. Liczy się tylko Jasnie Wielmożny Pracodawca i jego zyski. Obojętne mi to jest czy mnie zwolnią czy nie z tego "(usunięte przez administratora)". Ach też powodu koronawirusa jestem w trudnej sytuacji, ale kogo to obchodzi.

@₩

Jak chcesz wyjechać np:do Holandii chętnie pomogę.Jak jesteś pracowity i ogarnięty to ci się spodoba

Wcale nie żartuję ,sama niedawno wróciłam po 15 latach. Więdz wiem co mówię pomogę i dam kontakty.

Ppp

Sam jedź do Holandi a nie chętnie pomogę

@Ppp

To nie ja użalam się nad sobą, poza tym to tylko chęć pomocy z mojej strony.Nie rozumiem jadu jaki wypluwasz.Czy to Mus,nie.Wiedz, tyle w temacie.

Symptomy
@Mily

Co jest twoim zdaniem lepsze obniżenie wymiaru etatów o 20% Obniżenie wynagrodzenia pracowników o 20% z powodu koronawirusa) lub obniżenie wynagrodzeń nie więcej niż o 50% w związku z przestojem ekonomiczym jesli był byś pracodawca to o ile byś obniżył przy postoju o 1 procent czy o 50 bo ja od razu o 50 więc się zastanów o czym piszesz.

@Symptomy

Pierwsze (usunięte przez administratora) ludzi z urlopów a teraz robią się bardzo hojni i zaczynają stosować przepisy co dalej ludzie zaczną chorować podwyżek nie będzie bo konorawirus uderzał będzie co niektórym na mozg

@Symptomy

Z mojego punktu widzenia, czyli pracownika, w sytuacji kiedy tej pracy nie ma i nie będzie, lepsze jest obniżenie wynagrodzenia o 50%, nie mniej niż płaca minimalna, czyli 2600 brutto ok 1900 netto, to jest wynagrodzenie za siedzenie w domu. Jak taki mądry jesteś to powiedz mi co ma zrobić pracownik, który wykorzystał urlop i już nie ma ani jednego dnia, wykorzystał l4, żaden lekarz nie będzie przedłużać l4 przez 3 miesiące na przeziębienie. Oczywiście taki pracownik zawsze ma jakieś wyjście, urlop bezpłatny i nic mu nie przyjdzie z tych 80%, tak jak to chętnie niektórzy powtarzają jak mu się nie podoba może się zwolnić, albo zrobić sobie krzywdę złamać nogę, odciąć sobie palce, rzucić się że schodów, zarazić koronawirusem wtedy dostanie l4. Kiedy wreszcie zwiazki zawodowe zrozumiał jakiej sytuacji postawiły pracowników? Czemu sie na takie coś zgodzili? Praca jest tylko dla paru osób wybranych. Jeśli ktoś liczył że przyjdzie do pracy, będzie sprzatal, spacerowal po hali i za to mu zapłacą to sie pomylił. Na Lesniance po weekendzie majowym idzie tylko I zmiana to idą wybrani, nie wiadomo do kiedy to potrwa, może nawet do sierpnia. Z punktu widzenia pracodawcy bardziej opłaca się obniżka 80%. Pracy nie ma i nie będzie, jak pracownik idzie na l4 to zasilek chorobowym liczony jest od wynagrodzenia pomniejszonego o 80%, a pracodawca dostaje dofinansowanie z tarczy antykryzysowej. Nie dziwię się pracodawcy, dziwi mnie zachowanie ZZ.

Symptomy
@₩

Widać że nie jesteś w temacie minimalne wg tarczy to 2068 zł a nie 2650

Afik

A wy pracujecie aktualnie kiedy ruszcie z produkcją a b-b

Jan

A czemu są usunięte moje posty że ukraincy do nie roby

Lider

Jak pozwalają wprawie wszystkich tak Ukraińcy przyjadą do pracy, czemu się przejmujecie, Ukraińcy nie biorą urlopu, nie mają L4, i normalnie pracują. Do (usunięte przez administratora) taka ekipą które ciągle narzekają że jest źle. Przynajmniej Ukraińcy w Polsce ułożą sobie życie!!!

Dokladnie
@Lider

Na umowy śmieciowe zatrudni, jak bedzie jakiś problem zwolni, zatrudni następnego, a my do pola. Niskie koszty, niskie problemy . Tylko przewodniczacy zwiazkow zostanie bo jego zwolnić nie może. Ciekawe tylko kogo będzie wtedy bronił.

@Dokladnie

Ale liepej zapłacić pracowniku z Ukrainy 2100 tyś zł jak Polaku, jeszcze wiem że za Ukraińca wogóle podatku nie płacą, dobra mają zwiazki z Ukrainą, ale pomysł sam co będzie jak dużo Ukraińców będzie tam pracować, jak np na Hatchinsonie w Bielsku tylko te osoby mają normalną umowę.

A ty bierz L4. Niech Cię zwalniają, a do nas mile Ukraińcy przyjadą

@

Wiadomo ile osob mają zamiar ludzi zwolnic na z1? Od kiedy?

@@

A sa juz jakies konkretne decyzje? Ppdobno jak chca skorzystac z tej tarczy antykryzysowej musza zgłosić ilość pracowników których to obejmie.. będą zwalniać do końca kwietnia bo od maja są objęci tarcza.. Ale czy to prawda.. przepływ informacji w tym zakładzie to dramat..

@
@Ola

Ludzie by chcieli znać prawdę, chociaż najgorsza. A nie takie teksty "staramy się zachować miejsca pracy, ale gwarancji nie dajemy". Chce wiedzieć czy jestem do zwolnienia i kiedy. Przygotuje się chociaż psychicznie, zaplanuje co dalej.

Koksik
@Ola

Mogą zwalniać ludzi jak korzystają z tarczy tylko muszą zgłosić że został zwolniony i nie dostaną za niego pieniędzy z rzadu

Ale

Mam pytanie co to za nowe prawo w tym zakładzie że kierownik zmusza pracownika do l4 jakim prawem! To się nadaje do pip

@Ale

A zmusza? A może coś zasugerował? A może pracownik źle zrozumiał? A może w ogóle nic nie mówił? A pip to potrzebuje dowodów. Do urlopów ktos zmusza? Możesz dostać przecież wypowiedzenie i w okresie wypowiedzenia musisz wykorzystać urlop. Kolejna naiwna. Jak przyjdzie co do czego to pracownika nikt do niczego nie zmusza. Tyko pracownik dostaje po (usunięte przez administratora) Taka odważna to idź teraz do pip.

Eee
@Ale

Przecież tak ta sytuacja wszystkich zaskoczyła że kierownik zasugerował jak ktoś da rady niech się ratuje jak może. On wam jedzenia do gara nie włoży. Dyrekcja i tak kazała zwalniać

Zostaw merytoryczną opinię o Hutchinson Poland Sp. z o.o. - Żywiec

• Jak się pracuje w Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hutchinson Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 740.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 677, z czego 160 to opinie pozytywne, 144 to opinie negatywne, a 373 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Hutchinson Poland Sp. z o.o.