counter
3 35 99 5 1
Beatrycze

Dzień dobry, przeglądając komentarze wywnioskowałam, że firma Apis ma dość słabe opinie oraz atmosferę. Czy coś w tej firmie się zmieniło? Jakieś nowe rzetelne opinie?

Jarosław
@Beatrycze

nic się nie zmieniło. Nawet pogorszyło. Pracownicy sami odchodzą.

Pietrek Kogucik
@Beatrycze

Niestety raczej nie jest najlepiej. Najlepszym dowodem tego jest fakt ilu pracowników w ostatnim czasie się zwolniło lub ma zamiar zwolnić. Plan misja wizja i prowizja ma jak narazie tylko destrukcyjny wpływ na firmę i widza to wszyscy: klienci, pracownicy i hydraulicy. No może z wyjątkiem jednej osoby ;) Miejmy nadzieję że wkrótce do zarzadzania firma , magazynem i sklepem wrócą osoby kompetentne. Trzymajcie się w tym Apisie

Tak2Nie
Iwan
@Pietrek Kogucik

A wszystko zaczęło się psuć od momentu pojawienia się uzdrowiciela, który ciągnie całą firmę na (usunięte przez administratora) Ludzie odchodzą i będą odchodzić jeśli nic się nie zmieni. Bo chaosu wszyscy mają już dość . Kilka miesięcy temu ktoś pisał że źródłem problemów jest ów uzdrowiciel lecz szefostwo nic z tym nie zrobiło więc w Apisie jest jak jest, a będzie pewnie jeszcze gorzej. Może to ostatni moment żeby zadbać o pracownikow, a nie chore pomysłu i zmiany które nic nie wnoszą poza ogólnym bałaganem

Tak1Nie1

@Adam

Popieram. Również polecam pracę w firmie Apis

50cent Nowy wpis
@Beatrycze

Jestem byłym pracownikiem i mogę potwierdzić. Zmiany mimo, że miały poprawić warunki i ergonomię pracy odbiły się na pracowniach. Przyznam że dochodziło tam do kuriozalnych sytuacji. Myślę, że jest to wina w pewnym sensie 'szefostwa' które już nie ma ambicji, a pracownik to dla nich tylko cyferki. Nowi pracownicy, którzy przychodzili i widać było że mogą coś zdziałać i chcą działać zaraz odchodzili bo brakowało im przeszkolenia, wsparcia a wręcz byli w pewnym sensie dyskredytowani. O magazynie nie ma nawet co wspominać bo dla 'szefostwa' od zawsze byli na dnie łańcucha w tej firmie. Śmieszne są też opinie, że jak coś pracownikowi nie pasuje to może przyjść, porozmawiać i się dogadać bo góra jest otwarta na dialog, a pracownik idąc porozmawiać i wymienić poglądy słyszał że może zmienić pracę jak się w niej źle czuje. Dyrektorzy byli zatrudnieni, ale tak w zasadzie po nic i bez żadnego doświadczenia ani wiedzy. Jeden ma wizję i jeździ potem na misję, a drugi jest dyrektorem salonu i sprzedaży a nie umie NIC sprzedać klientowi, nie wie co jest czym i jak działa, a nawet grafiku nie ma czasu wysłać pracownikowi. Wszystko spoczęło na laurach i starej renomie która już się popsuła. Nikomu nie zależy na rozwoju tylko 8 godzin i do domu bo to tylko robota. Nie szkoda tyłu lat budowania firmy?

Grzegorz Nowy wpis
Klient

nie polecam tego sklepu. Obsługa "0"

Strfan
Użytkownicy czekają na odpowiedź 21 dni.
Kandydat

Po mieście krążą słuchy, że kolejne osoby odchodzą z Apisu ze względu na słabe traktowanie pracowników oraz niskie zarobki... Czy jest to prawda ? Czy warto zatrudnić się w Apisie ? Jest szansa na jakieś godne zarobki, podwyżki, premie czy raczej zarząd nie dba o swoich pracowników pod tym względem ? Pozdrawiam

onnn21
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.
Kandydat

Apis prowadzi rekrutację, jak tam teraz wygląda praca i płaca? Handlowcy/biuro?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

nick

Drogi Kliencie! Reklamacje dotyczące usług można składać osobiście,niewątpliwie brak ujawnienia tożsamości konkretnej sprawy nie pozwoli nam na pozytywne rozstrzygnięcie przedmiotowej sprawy. Prosimy zatem o kontakt lub złożenie pisemnej reklamacji. Pozdrawiamy

Tak2Nie1
Witka

Jestem trochę zniesmaczona, w niedalekim czasie kupowałam płytki czekając na towar juz jakiś czas wkoncu przechodziło za ladą 2 panów i o dziwo zero zainteresowania moją osobą jedyne co usłyszałam to że idą sobie zapalić papierosa rozumiem że nie jestem pępkiem świata ale odrobinę zainteresowania to chyba nie powinien być problem?

NiePolecamTegoMiejsca

(usunięte przez administratora)Nie polecam tego miejsca, a szczególnie działu drzwi. Problem z towarem, jak i później z reklamacją. Reklamacja ciągnięta kilka miesięcy. Pani miła na początku i przy kupnie. Później nikt nic nie wie, nie potrafi nic poradzić i każe czekać. Ciężko się dodzwonić i skontaktować z właściwą osobą. Tak jak wyżej, miło było na początku, później słyszałem nawet bluzgi z ust tej Pani. Podsumowując jestem zniesmaczony podejściem do klienta jak i również towarem, a szczególnie obsługą. Nie polecam tego miejsca i odradzam robienie tam zakupów.

Tak4Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 57 dni.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w hurtownia hydrauliczna Apis? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

TakNie

Pracowałam,pracuję i będę pracować. Firma jest ok. Pracowałam w kilku innych firmach i takich luzów ,wypłat na czas, socjalu nigdzie nie było. chciałaś napić się kawy czy herbaty to trzeba było mieć swoje, przerwy wyliczone co do minuty. a w Apisie problemu nie robią (jak się korzysta z głową wiadomo,że przeginać nie ma co).

Tak2Nie3

Bardzo jestem niezadowolona z obsługi która nie ma pojęcia przy opisie zakupowanych drzwi .Kupilam 2 szt tych samych drzwi otwieranych tak samo a przyszły jedne takie jak zamawiałam a drugie otwierane na zewnątrz .I co ,nie przyjęli mi tych drzwi tylko musiałam kupić następne i wydać 900zl. Coś okropnego Nie polecam

Tak3Nie1
sprzedawca
@9876590

Może trzeba sprawdzić w dokumentach jakie Pani podpisywał podczas zamówienia i wszystko się wyjaśni. Zapraszam do Salonu APIS by wszystko wyjaśnić.

Właściciel

Właściciel - jak tam mnie nazywacie – szef, właściciel, prezes. Nie czytam opinii na tym forum, ale jeden z pracowników, ze sprzedaży zapytał mnie ze 3 tygodnie temu czy czytałem opinie o Apisie – więc przeczytałem. Po przeczytaniu pozwoliłem sobie na rozmowę z pracownikami z magazynu, gdzie rzekomo jest im tak źle. Otóż stwierdzam po indywidualnych rozmowach z każdym z nich, że te wpisy nie pochodzą od pracowników z magazynu. Zadawałem pytania różnego typu, nawet takie które celowo mogły być irytujące i do dnia dzisiejszego nie ma żadnego negatywnego wpisu. Każdy wręcz bronił dobrego imienia firmy. Nikt z pozostałych pracowników i osób postronnych nie wiedział o rozmowach z pracownikami magazynu. Tylko oni i ja, i nie komentują żadnych pytań na forum do dnia dzisiejszego. Śmiem twierdzić, że ktoś kto zmienił pracę i jest mu tak dobrze w innej, nie może wytrzymać z zazdrości. Bo tak jak powiedział mi jeden z pracowników, że źle się nie mówi tylko o zmarłych a firma Apis ma się dobrze, więc tym którzy pracowali w Apisie być może jest to nie po nosie. Mam przekonanie, że pisze to ktoś, kto już nie pracuje. Wnioskuje to po takim wpisie, że jak się idzie na górę z problemem to dostaje się kartkę, żeby pisać podanie o zwolnienie. Nie zaprzeczam, że była taka sytuacja 5 lat temu. Grupa 5 pracowników przyszła po podwyżkę i postawiła ultimatum, że jak nie dostaną podwyżki to się zwolnią. Więc rzeczywiście wyjąłem kartki i poprosiłem o napisanie podania o zwolnienie, ale nikt w tamtym czasie nie napisał podania. Pracownikom pracującym na magazynie składam podziękowania za szczerą rozmowę i proponuję nie czytać tych bzdur, nie bierzcie tego do siebie. Ja was o wypisywanie tych głupot nie podejrzewam. Prawda sama się broni. Ktoś kiedyś mądry powiedział, że jak was krytykują to wam zazdroszczą - a Wy wiecie najlepiej jak jest. Teraz to dopiero się posypią komentarze. Zobaczycie. Pozdrawiam

Tak10Nie2
@Właściciel

Chyba ma Pan słabą pamięć to po pierwsze. A po drugie to Pan jest jedyną kompetentną osobą w tej firmie do podejmowania decyzji. A przez tych managerów i prezesa to nie wie Pan wielu rzeczy które mają miejsce w firmie. I dobrze że w końcu rozmawia Pan ze zwykłymi pracownikami.

Tak5Nie2

Kto chce pracować, będzie pracował, a kto nie chce niech nie(usunięte przez administratora) tylko szuka czegoś innego. Niech nie strzępi języka i nie marnuje czasu swojego i właściciela. Pracuję już ładnych kilka lat w APISie i jestem zadowolony. Każdy by chciał zarabiać więcej, ale w handlu nic za darmo nie ma. Mam nadzieje, że zmiany będą na lepsze i oddzielą ziarna od plew.

Tak3Nie6
@pracownik

Chyba to pisze pan najlepszy handlowiec ktory ma 10 kola na miesiac i wszyscy wkolo niego skaczcie.

Tak3Nie3

Czy pracodawca hurtownia hydrauliczna Apis motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Motywujaco
@Pytanie

Motywuje ale do odejścia premią minus 200 od kierownika albo najniższą krajową gdy zachorujesz i 2 dni zwolnienia weźmiesz. A i jeszcze motywuje super niską temperaturą na magazynie żebyś szybciej chodził

Odp
@Pytanie

Jasne że motywuje. Słowami otuchy że na twoje miejsce to może dostawca od pizzy przyjść ????

Zmotywowany
@Pytanie

Firma bardzo motywuje pracowników aby pokazali co umieją bo mogą np sie na budowę przydać albo gdy się pompa od szamba zapcha albo żeby zrobić elektrykę za friko albo inne ciekawe rzeczy u szefa na działce.Tak tak takie rzeczy też się w tej firmie robi jak pokażecie że umiecie

Incognito
@Pytanie

Najbardziej motywujące to są te kamery w każdym zakamarku i ciągłe telefony od prezesa i szefa którzy nie mają co robić tylko oglądają big brothera. Już nawet odpocząć nie można minutę ani się po d*upie podrapać. A przecież pracownik też człowiek.

Tak3Nie
...
@Pytanie

Przez okres pracy na magazynie głównym w firmie Apis pracowało mi się dobrze do momentu kiedy miałem nie przyjemność poznać kierownika pana Pawła ( być może nadal tam pracuje) . Ten kierownik moim zdaniem nie nadaje się do piastowania owej funkcji. Czemu tak uważam? Uważam tak ponieważ moim zdaniem kierownik powinien potrafić zarządzać ludźmi mądrze i sprawiedliwe, oraz wysłuchać co mają do powiedzenia podwładni na temat pracy. Z czym się spotkałem przez czas współpracy z wyżej wymienionym kierownikiem? Z chamstwem, z zastraszaniem gdy masz inne zdanie, bądź coś Ci się nie podoba i o tym powiesz, z brakiem szacunku do pracowników, z zabieraniem premii, z docinaniem i wyśmiewaniem nowych pracowników, ogółem jeśli nie będziesz lizusem, będziesz wyrażał swoje zdanie i Cię nie polubi to będziesz miał pod górke w tej pracy.

Pinezka
@Pytanie

Niestety nie... W żaden sposób.. Raz na rok impreza imieninowa szefa, Grupowe wyjście na mecz i do teatru...o świątecznych talonach nie wspominając Niby firma rodzinna A o rodzinę się nie dba... I wychodzi się z nią dobrze tylko na zdjęciach....

Tak1Nie7
Tatra Pils
@Pinezka

Jako pracownik zdecydowanie zaprzeczam ponieważ Apis na tle innych firm wcale tak źle nie wygląda. Zresztą wypowiedź zaprzecza sama sobie zarzucając ze firma o nikogo nie dba a jednocześnie pisze o imprezie, grupowych wyjściach na mecz, teatru i prezencie świątecznym. Podsumowując opinia nie jest rzetelna.

Tak6Nie2
@Pinezka

Naprawdę nie ma co aż tak narzekać. Wynagrodzenie zawsze na czas, ekipa pracowników spoko. A imprezy zakładowe i wyjścia które organizuje firma to naprawdę fajna integracja, a jeśli nie chcesz brać w tym udziału nikt nie przymusza. Pozdrawiam

Tak4Nie1
obecny
@Pinezka

Jeśli chodzi o takie kwestie to firma Apis zasługuje raczej na duży plis. Do różnych rzeczy można się przyczepić ale akurat do kwestii różnego rodzaju imprez czy wyjść firmowych nie. Wiele osób chętnie korzysta z tego typu wydarzeń i zazwyczaj spotyka się to z pozytywnym odbiorem przez pracowników. Pod tym względem Apis dostaje + :-) oby więcej takich wydarzeń.

@Motywujaco

To raczej norma, że na chorobowym jest mniejsze wynagrodzenie. Przeciez dostaje sie 80%. To w czym problem??

Zdrowy
@Marek

Zgadzam się, że niższe wynagrodzenie na chorobowym jest normą ale bywały przypadki że pracownicy mieli ucinane kilkaset złotych za tydzień zwolnienia. Myślę, że nikt o zdrowych zmysłach noe domaga się 100% za chorobowe ale ucinanie takich kwot po tygodniu to na pewno nie jest 80 %. Pozdrawiam

@Marek

Tylko że w firmie liczy sie 80 procent od najniższej krajowej bo tyle jest na umowie a nie od tego co faktycznie zarabiasz. I dodatkowo nie jest płacone ciągiem jesli wchodzi weekend tylko za dni robocze. A w weekend tez zdrowy nie jestes przeciez. Wiec to jest wielkie oszukaństwo i roznice wychodza kilkaset zlotych czyli w rezultacie dostajesz jedynie połowe normalnej wypłaty.

Tak2Nie1

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie hurtownia hydrauliczna Apis? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

@Pytanie

W żaden sposob nie jest to rozwiazane. Pracyjesz dwie soboty w miesiacu za jtore niby masz płacone ale po normalnej stawce jak w tygodniu. A jak ci cis w sobote wypadnie to nawet urlopu nie ma za sobote. Teoretycznie mozna kiedys bylo soboty odbierac. Ale to tylko jak ci kierownik pozwolił czyli jak był martwy sezon i nie było roboty bo w sezonie masz robic i w tygodniu i w soboty i najlepiej jeszcze po wiecej niż 8 godz.

Tak3Nie

Niestety praca w firmie Apis to nieporozumienie. Pracownicy traktowani są jak bydło, którym można pomiatać. Oczywiście są wyjątki bo niektórym pracownikom zwłaszcza wybranym sprzedawcom można praktycznie wszystko i wszyscy pozostali muszą skakać koło ich tematów. (usunięte przez administratora) Firma zatrudniła cudotwórce który ma uzdrowić ta firma ale jak na razie to ten Pan zabłysnął tylko z tego ze ma chyba jakieś spore kompleksy i manie wyższości bo przestawia cale biuro pod siebie i on z plebsem na jednym poziomie siedzieć nie będzie ???? Co gorsza cudotwórca ściąga do firmy kolejnych swoich Przydu...ów którzy będą tańczyli jak on im zagra. Szkoda tylko że to wszystko kosztem zwykłych pracowników na których się te wszystkie zmiany odbijają lub wcześniej czy później odbija. Hmmmm ciekawe tylko kiedy właściciel się zorientuje i podziękuję swoim nowym darmozjadom. Czym szybciej tym lepiej dla niego. Pozdrawiam

Tak29Nie2
Ktos kto wie co nieco
@pracownik

W tej firmie od zawsze tak było i pewnie jeszcze długo będzie bo oni jeszcze nie rozumieją że czarną robotę dzięki której ta firma się jeszcze kręci to robi właśnie ten zwykły pracownik a nie ten co tylko wydaje dyspozycje. I zamiast docenić tego szaraka to oni wolą go wyrzucić i uczyć kogoś od nowa ale niedługo skończą się chętni na siedleckim rynku pracy i wtedy zobaczymy. A wprowadzając jakieś nowe wymagania i zmiany to najpierw trzeba coś zaoferować zwykłemu pracownikowi żeby chciał je realizować bo z niewolnika nie ma pracownika. Zresztą z pracownikami trzeba rozmawiać bo ci zwykli wiedzą lepiej co w firmie kuleje niż cała gama menagerów.

Peter
@pracownik

Darmozjadem jestes Ty, bo Ci cos nie pasuje. Czlowieku, kto Cie tu trzyma? Jak mozesz kogos osądzać nie znając Go? Jakim trzeba byc tchórzem, zeby wylewac takie pomyje na ludzi. Bo cos nie pasuje? Bo nie mozesz się lenić w pracy? Nie jestes uprawniony do zadnych ocen. Mozesz iść do dyrekcji i porozmawiać. To byloby fair. A takie wypisywanie bzdur swiadczy o tym, jacy ludzie u nas pracują: fałszywi, tchórzliwi i egoiści.

Tak2Nie9
@Peter

Błyskotka,Marek, Monia, Peter :) a nie prościej byłoby podpisać się zgodnie z prawda ? Akcja w obronie firmy zarządzona odgórnie czy jakiś samotny ambotmy wilczek ? Chcecie udowodnić że firma jest super, a pracownicy fałszywi i tylko narzekający ? Tak bardzo boli to, że tyle osób pisze wam prawdę. Może zamiast wybielać firmę warto byłoby się zastanowić że skoro tyle osób pisze negatywnie, to jednak coś jest nie tak. Kiedyś przed zmianami "góry" tyłu negatywnych komentarzy jakoś nie było.

Ccc
@Stefan

Oczywiście że część pracowników tylko narzeka.. Bo co? Bo zmiany? Najlepiej zeby kaska na konto wpadała, za darmo isc na imprezkę a w zamian kompletnie nic. I najprościej komentować i narzekać. To zarzadu sprawa jakue zmiany będą w firmie. Cos Cię trzyma? Zdrowie psychiczne jest wazne... Zwolnij się jak najszybciej. Oczywiście wcześniej umow sie na rozmowę do dyrekcji, przeciez na pewno masz tyle odwagi, zeby powiedziec jak bardzo bolą zmiany ☺️☺️☺️ Szkoda że tacy obłudni ludzie jak Ty u nas pracują.

Tak1Nie10
@Ccc

Szkoda, że tacy obłudni ludzie nami rządzą. Z tego co się orientuję to do szefa i prezesa nikt pretensji nie ma i darzy ich szacunkiem. O nich nie padło na tym forum raczej złe słowo. Natomiast jest kilka osób do których szacunku nikt nie ma przez to co robią i jak postępują z ludźmi. Oddzielić ziarna od plew, tak ? Brzmi jakoś znajomo

@Ccc

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ktoś próbuje skłócić pracowników, a przecież wszyscy ze sprzedaży i magazynu trzymają się razem. Nikt z nich nie pisał by o tym że "jak się coś komuś nie podoba to niech się zwolni". Wszyscy dobrze wiedzą że jedynym punktem zapalnym jest Pan "Dyrektor" który robi tylko te widoczne zmiany, a tak naprawdę nic się nie zmienia. Czy nagle od tych wpisów i ogólnego poruszenia przybyło klientów? Czy firma zaczęła lepiej działać po wciągnięciu szrotu, który się sprzedawał z namiotu na magazyn? Czy nagle dział zamówień otrzymał lepsze oferty od firm, aby więcej zarabiać na produktach? No i w końcu czy rzeczywiście na magazynie i salonie potrzebni są kierownicy czyt. Dyrektorzy, skoro i tak nikt tym nie zarządza i się nie interesuje(zmiana grafiku to żadna zmiana, a odsunięcie kierownika magazynu do zarządzania recyklingiem to słabe posunięcia)? Dodatkowo jeśli chodzi o szarych pracowników to każdy z nich wykonuje swoje obowiązki bo gdyby tak nie było to firma by nie zarabiała. Zrozumcie, że wszyscy są skołowani przez teoretyczne bądź nietrafione zmiany i czekają w niepewności co będzie "jutro", de facto ZMIANY nie są za darmo bo jak się okazuje na tą chwilę generują tylko koszty. Warto zadać sobie pytanie czy po tych wszystkich komentarzach ktoś kto będzie chciał zacząć pracę w APiS'ie wogole przyjdzie na rozmowę, osobiscie uważam że warto przyjść bo jednak przyjaźnie i znajomości jakie tu można zdobyć są tego warte tak samo jak i atmosfera(oczywiście ta przed całym zamieszaniem). Jeśli chodzi o pracę samą w sobie polecam dla ludzi lubiących pracę z klientem i jak się okazuje cierpliwych bo na tą chwilę tego najbardziej potrzeba, aby wszystko się wyklarowało.

Tak19Nie

Tak1Nie13
@Marek

Chyba nie zrozumiałeś przekazu, wczytaj się dobrze.

@Andre

Zrozumialem doskonale. Narzekasz na dyrektora, więc Ci również wytlumaczylem. Byc moze Ty nie zrozumiałeś.

TakNie13
@Marek

O dyrektorze była krótka wzmianka, natomiast pisałem o tym co tak naprawdę uważam. Dodatkowo zastanawia to że piszę Pan o prezesie a wszyscy pracownicy mówią do Pana Andrzeja szefie. Pozdrawiam.

Tak2Nie
@Andre

A szef, Pan Andrzej czy prezes to nie ta sama osoba?? To po co bić pianę??

TakNie2
@Marek

Raczej na Pana Andrzeja nikt z pracowników nie mówi Prezes tylko szef. Zresztą Pan to doskonale wie, Panie dyrektorze.

@Stefan

Uuuu, ale pojechaleś☺️☺️☺️ Ja - dyrektor☺️☺️☺️☺️☺️ Ha ha.. ☺️☺️ Dobrze sie czujemy?? Juz nie wiesz co pisac? Temaciki sie wyczerpały?? Wyprowadzę Cie z błędu, niestety pomyliłeś się. Jak ktos pisze dobrze o dyrektorze to podejrzewasz, że to On? Śmieszny jesteś ☺️ Mozesz węszyć dalej, powodzenia! ☺️

TakNie8
@Marek

Ja sie czuje swietnie :)Tematow tez jest duzo i to sam Pan wie jak wiele :) mysle ze grono piszacych dobrze o dyrektorze jest bardzo zawezone wiec latwo domyslec sie kto ukrywa sie pod pseudonimem Marek :D ale podziwiam za taka wiare w nowego dyrektora i jego plany. Zreszta widac to po Pana zachwaniu na codzien

Alek
@Andre

Podpisuje sie w 100% pod slowami Andre. Cala prawda jest zawarta w tym krotkim tekscie. Niestety z fajnej atmosfery w pracy ktos probuje zrobic atmosfere rodem z korporacji. Nowy grafik na dziale sprzedazy raczej nie zwiekszy obrotow firmy, a jedynie moze zniechecic pracownikow. A decyzja odnosnie kierownika magazynu to juz cios ponizej pasa. I nikt nie uwierzy w to ze sa to decyzje nowych dyrektorow. Oni tylko wiernie wykonuja polecenia Pana dyrektora, ktory probuje doprowadzic swoimo kolejnymi decyzjami do tego by Pan Pawel odszedl z firmy . Dlaczego ? Poniewaz potrafil miec swoje wlasne zdanie na rozne tematy i jest niewygodny. Szkoda ze ludzie wyzej pozwalaja na takie traktowanie pracownikow firmy

Tak14Nie
"Pan Paweł"
@Alek

Z racji że padło w tej waszej jałowej dyskusji moje imię jestem zobligowany sprostować pewne nieścisłości. Robię to pierwszy i ostatni raz. "Pan Paweł" nie został w żaden sposób ukarany za wyrażanie swojego zdania przez pion kierowniczy , dyrekcja w porozumieniu z zarządem , postawiła mi nowe zadanie które staram się sumiennie wykonywać . Za co jestem odpowiedzialny jest dokladnie opisane na forum pracowniczym. I takie "płomienne" dyskusje jeżeli już muszą powinny się toczyć tam a nie tu. Do swoich byłych podwładnych z tego miejsca jeszcze raz apeluję i proszę o powstrzymanie się od jakichkolwiek komentarzy które działają na szkodę firmy. Pozwólmy osobom decyzyjnym robić swoją robotę. Szef wie co robi zatrudniając nowych ludzi ,w końcu to jego firma. A my wykonujmy polecenia swoich przełożonych i nie dyskutujmy nad zasadnoscią tychże poleceń. Kółko dyskusyjne uważam za zamknięte.

Tak8Nie1
Alek
@"Pan Paweł"

Do swoich byłych podwładnych może Pan apelować, jednak nie każdy z pracowników firmy był Pana podwładnym Panie Pawle. Ja wyraziłem swoje zdanie w pewnym temacie i nie czuje się zobowiązany do zmiany swojej opinii w tym temacie po Pana wypowiedzi. Papier, a w tym przypadku internet przyjmie wszytko ... nie zawsze jednak piszemy to co myślimy, a to co w danym momencie uważamy za stosowne. Oczywiście nic nie sugeruje, bo jakże bym mógł to robić. Gramy do jednej bramki mimo, że Pan nie może tego publicznie powiedzieć i zapewne dostanę za ten komentarz negatywa :)

Tak6Nie
@Alek

To jest tchórzostwo Panie Alku! Proszę powiedzieć to wszystko w twarz zarządowi. Skoro Pan Paweł pisze jak wygląda sytuacja jego osoby i jakie obowiązki teraz pełni to niestosowne jest podważanie jego zdania. Tak jak Pan Paweł napisał, pion kierowniczy zdecydował o tym, że stawia przed nim nowe cele i wyzwania, przez co będzie mógł się realizować w naszej firmie. Nowe stanowisko to szansa na rozwój osobisty, jak również wkład w budowę nowego oblicza firmy o co wszyscy walczymy. Zamiast pisać o swoich żalach i rozterkach proszę wziąć przykład z Pana Pawła i tak jak on sumiennie wykonywać swoje nowe zadania. Nikt Pana na siłę w tej firmie nie trzyma, skoro jest Pan tak nieszczęśliwy to może Pan przyjść na spotkanie i wylać swoje żale. Może wspólnie znajdziemy wyjście z tej sytuacji, które będzie dobre dla obu stron. Proszę wykazać się odwagą jak Pan Paweł który jasno przedstawił jak wygląda jego sytuacja i te wszystkie plotki, które krążą na jego temat są wyssane z palca. Obiecuję Panu, że osobiście wstawię się za Panem jeśli przyjdzie Pan z jakimś konstruktywnym planem na rozwój firmy. Pozdrawiam .

Tak1Nie6
Ktos kto wie co nieco
@Marek

Każdy w firmie dobrze wie że jak sie idzie na góre upominać i swoje to nawet rozmowy nie ma tylko dostaje kartkę i długopis i słowa "pisz podanie o zwolnienie" . To już taka specyfika tej firmy od ładnych kilku lat jest grany ten manewr wiec dlatego nikt sie nie odzywa a na gorze nie wiedzą co tak naprawde boli zwykłego pracownika. Ale z takim podejściem to niedługo zabraknie chetnych zeby pracowac w tej firmie. A fama juz niesie sie po mieście. Także to chyba najpierw pan prezes powinien zmienić podejscie do pracownika bo to dzieki pracownikom je jeszcze chleb i siedzi w wygodnym fotelu.

dyrektor

Pierwszy raz piszę na go.worku. Trochę wbrew sobie, bo kiedyś obiecałem sobie, że tego nigdy nie zrobię. Nie spodziewałem się gradu pozytywnych wypowiedzi ani na temat wprowadzanych zmian, ani też na swój, więc nie jest dla mnie wielkim zaskoczeniem panujący tu klimat... Ktoś mnie kiedyś zapytał, czy dobrze prosperujące firmy potrzebują zmian? Po co zmieniać coś, co się sprawdziło i pozwoliło osiągnąć sukces? Pytanie jest źle postawione. Należałoby raczej zapytać, jaka jest alternatywa dla ustawicznego rozwoju? Czy w ogóle jest jakaś alternatywa? Jeśli ktoś ma wątpliwości o czym mówię, niech prześledzi historię pewnej znanej niegdyś firmy Kodak... Chciałbym przy okazji sprostować, że nie prowadziłem póki co żadnego szkolenia. Spotkaliśmy się wszyscy na konferencji pt. ".Rozwój wymaga zmian. Razem budujmy przyszłość naszej firmy". To nie było szkolenie, a próba otwartej dyskusji. Materiał posłużył do sformułowania misji i wizji firmy. Wskazane przez większość najważniejsze wartości zostały na trwałe zapisane i opublikowane (nowa strona, portal). Przypomnę, że wybrane zostały : uczciwość, szacunek, rodzina i zaufanie. Niech każdy piszący w tym miejscu swoje komentarze zastanowi się, czy pozostaje z nimi w zgodzie, bez względu na fakt, czy pisze przychylnie dla mnie, czy też wręcz przeciwnie. Nie siedzę w gabinecie, za zamkniętym drzwiami. Więc każdy może przyjść i w każdej chwili porozmawiać o wszystkim. Każdy może pisać na wewnętrznym portalu, jeśli tylko ma na to czas i ochotę. Jestem do dyspozycji rano, w południe i wieczorem, a pod telefonem 24 godziny na dobę. Więc zapraszam każdego, kto ma dobre i prawdziwe pomysły na rozwój firmy. Nie będę podejmował polemiki, ponieważ nikt nie ponosi odpowiedzialności za wypowiadane w tym miejscu słowa. Poza tym uważam, że wiele wypowiedzi stawia sobie tylko jeden cel - osiągnięcie chaosu. Chaos z pewnością nie służy dobrze ani firmie, ani pracującym w niej uczciwie ludziom. Nie służy także wprowadzanym konsekwentnie zmianom. Pytanie - komu więc służy? Adam Mizerski

Tak1Nie5
TrocheŚmieszno

Dam jedną poradę. Tylko jedną. Bezinteresownie. Jeśli bronicie kogoś komentarzami zadbajcie chociaż o pozory. Przecież widać kto to pisze i z kogo polecenia. A co do Pana Pawła, dobry facet. I spokojniej tam hahaha

TchorzbezJaj

Marek 15.02.2020 17:18 @Andre A co chcecie od Dyrektora? Bo są zmiany? A nie pomysleliscie że zmiany są uzgodnione z Prezesem? Znowu Wam źle? Ludzie.... Jaka bije z Was nienawiść i obluda. Co niektorzy (nie wszyscy) zasiedzieli sie juz w firmie. Za byle jaką prace pieniazki wplywaly. A teraz zmiany, to Dyrektor nie dobry... No no.. Wam to ciezko dogodzic ludzie. Rozmawial z Wami? Na pewno. I co? Powiedzieliscie co Wam nie odpowiada? Nie... Bo lepiej pomyje wylewac anonimowo jaki nie dobry... To co niektorzy umieją najlepiej. Moze czas otworzyc sie na zmiany, przestac gderać i zacząć pracować a jesli cos boli, isc i porozmawiac albo cos zmienic w zyciu.... Najlepiej pracę. 1.[Zmiany] A przepraszam bardzo jakie zmiany? bo od kilku miesięcy żadnych nie widać co najwyżej wprowadzane są zmiany które mają jedynie za zadanie wniesienie chaosu na danym dziale pracy aby stworzyć pozory jakiegokolwiek działania by mieć pretekst do wielogodzinnych debat (Sprytnie prawda?). 2.[Rozmowa] Czy przypadkiem chodzi o te 5cio godzinne szkolenie w którym nie padło nawet jednego konkretu tylko ogólnikowe cele które można przedstawiać w każdej firmie do której się wejdzie i będą one w 100% trafne nawet gdyby firma była bliska ideałowi, podkreślając przy tym na każdym kroku że jak komuś coś nie pasuje to trzeba zmienić prace tak aby do każdego dotarło iż nawet najmniejsza forma sprzeciwu lub wyrażenia własnego zdania wiąże się z utratą pracy??? Lub może jakaś ciekawa degradacja do całodniowego mycia podłóg za najniższą krajową aby wkońcu ktoś sam się zwolnił??? Czy może chodzi o bardzo interesującą opowieść o wypaleniu zawodowym które nastąpiło u nowego kierownika po śmiesznym czasie w poprzedniej firmie i złotej radzie aby szli w jego ślady??? Bo więcej spotkań z tego co mi wiadomo nie było. 3.[Zmiana pracy] Podkreślanie na każdym kroku tego sformułowania jest dość proste ponieważ jeśli masz rozum czyli swoje zdanie to z wejścia jesteś wrogiem numer jeden którego trzeba natychmiast usunąć i zastąpić pracownikiem pod siebie czyli ślepo wykonującym nawet rzeczy które totalnie mijają się z celem i wręcz działają na szkodę firmy. Najgorsze jest to że ludzie mogą wkońcu nie wytrzymać i w najgorszym dla firmy momencie po prostu odejść czyli latem a wtedy nie ważne czy ktoś będzie dyrektorem czy managerem KAŻDY będzie musiał zejść do plebsu i pracować fizycznie razem z nimi bez zbędnego "gderania" ale w sumie ma to tez dobre strony ponieważ niektórym trochę ruchu by się przydało bo "zasiedzieli" się na swoich stołkach.

Złota myśl

Teraz w firmie to sie nazbierało kierowników managerów prezesów właścicieli a robić to nie ma komu bo nie wiadomo kto jakie kompetencje ma tylko każdy ma jakieś pretensje do zwykłego pracownika i jak tu wszystkim dogodzić?

Tak6Nie
Błyskotka
@Złota myśl

Taaaa.. Jasne KAŻDY ma pretensje... ☺️☺️☺️ Co Ty bredzisz. A jesli juz to Wokoło a nie wkoło. Widac jak nadajesz sie do pracy! ????????????

TakNie7
Sklepikowa

Zmiany, zmiany, zmiany ... niestety nie na lepsze i dla pracowników i dla klientów. Zaczne od tego, ze na samo slowo zmiana wiekszosc pracownikow ma juz odruch wymiotny. Gdzie sie człowiek nie obejrzy tam sa lub beda zmiany... przeprowadzane przez kolejno zatrudnianych "specjalistow". Trzeba zaznaczyc ze tacy sami z nich specjalisci jak ze mnie Monica Belucci :-) jeszcze tylko brakuje piekarza i grabarza i bylby komplet specjalistow w tym bur..lu jaki sie tutaj tworzy. Nad wszystkim stoi na nieszczęście ojciec dyrektor od wizji i misji. Dobrze sobie to wszystko wymyślił bo w razie niepowodzen które nadejda w sposob nieunikniony i kiedy szef wezwie go w koncu na dywanik zwali wszystko na specjslistow bo przecież wizja i misja byly dobre tylko specjalisci zawiedli :) szkoda ze z milej i chociaż nie malej to jednak rodzinnej firmy tworzy sie powoli korpo i wprowadza sie powoli zasady panujace w korpo. Ale skoro osoba ktora ma nia kierowac jest tak falszywa i nieliczaca sie ze zdaniem i uczuciami innych ludzi, to nic dziwnego ze i firma idzie w stronę korpo gdzie ludzi ma sie za nic, kazdego mozna zwolnic z dnia na dzien bez zadnych skrupułów i z usmiechem na twarzy. Chyba ze to zgnile jablko podrzucone przez firme ktora wkrótce sie otworzy ;-)

Tak17Nie1
Monia
@Sklepikowa

To tchórzostwo... Idz na rozmowe do szefa. Bedziesz miala odwagę powiedziec to prosto w oczy?? I zmien pracę jak Ci źle.

Tak1Nie7

Zostaw merytoryczną opinię o hurtownia hydrauliczna Apis - Siedlce

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

hurtownia hydrauliczna Apis
3/5 Na podstawie 35 ocen.