2 Dodaj opinię
2 311 366 5 1

Opinie o CLAVEY

Pakman
Nazwa działu: Produkcja

Panowie będzie dobrze trzeba patrzeć z optymizmem w przyszłość.

Tak2Nie2
Dominik Nowy wpis

Nikt nie potrafiłby wymyśleć takiej katastrofy światowej. Oby tylko firma poradziła sobie

Zbyniu Nowy wpis
@Dominik

Zobaczcie jakimi autami jeździ niemiecki zarząd. To mu na ro wszystko zarabialiśmy. Teraz niech się przesiada do Golfa a nam w terminie 100% pensji płacić. Gdyby nie my to by nie istnieli.

zaniepokojony Nowy wpis

podobno piątek będzie ostatnim dniem produkcji. z tego co słychać to nas chyba ogłoszą postuj i wyślą do domu. Niestety postój według prawa to tylko 60% wynagrodzenia - podstawy. Będzie masakra, żadnych premii, nadgodzin, funkcyjnych tylko 60% podstawy? Słychać coś u was na obszarach?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 90 dni.

Czy często w firmie CLAVEY zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

Barbara

Napisze ktoś jakiego wynagrodzenia można się spodziewać na stanowisku Automatyka? I czy pracownikom przysługują premie?

logos
@Barbara

Wynagrodzenie nedzne patrzac na rynek IT - w tej firmie pracujesz na zmiany - w brudzie i ogromnym hałasie o stresie nie pomne(usunięte przez administratora)

Leonidas
Nazwa działu: IT

Jest nadzieja - Centralny Port Lotniczy bedzie rekrutował - samochody VW nie sa ani ekonomiczne ani tanie a juz napewno nie przyjazne środowisku - oni wola palic tkanka tłuszczową - taka tradycja

Zmb

A kapitał zakładowy nadal tylko 140 000 tysięcy. Plajta i nawet na ostatnia wypłatę dla połowy pracowników nie starczy. Trzeba uciekać dopóki sytuacja w innych firmach jest ok. Kryzys idzie i nie wiadomo jak za pół roku będzie z praca. VW nie przejmie nas napewno bo sam ma za dużo pracowników.

Sledzik ......

Coś jest na rzeczy - bać się czy nie o stratę pracy - nawet poza firmą słychać już o kłopotach w VW a co za tym idzie firm wewnętrznych

ojciec Mateusz
Nazwa działu: IT

(usunięte przez administratora) na 7 osi - zarząd i kierownictwo (usunięte przez administratora) rodem z PRL o fascynacjach polityka nazistowską

Obsługa hotelowa

Witam jestem zszokowana zachowaniem pracowników firmy Clavey. Fakt pozostawie dla siebie. PS żeby tylko żony wiedziały co się wyprawia podczas szkoleń to by było masę rozwodów

Klient obsługi hotelowej
@Obsługa hotelowa

No żeby tylko twój mąż się nie dowiedział co się w twojej pracy wyprawia a kto powiedział że tylko żonaci pracownicy biorą udział w szkoleniach.

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 194 dni.

Czy pracownicy w CLAVEY dogadują się między sobą?

TakNie8
Pakman
Nazwa działu: Produkcja

Panowie będzie dobrze trzeba patrzeć z optymizmem w przyszłość.

Tak2Nie2
Max
Nazwa działu: Produkcja

Chyba zwolnienia są nieuniknione najpierw wciskają nam aby coś unowocześniać za 500zł (nagrody)wymyślanie aby więcej produkować a teraz mamy nadmiar ludzi a więcej robotów i co - jest problem .

TakNie1
@Max

No przecież pisałem, ze ostatni gasi światło!

TakNie1
Leszek
@Max

Informacje o zwolnieniach są potwierdzone, czy po prostu uważasz, że jest zbyt dużo zatrudnionych osób? Napisz więcej o polityce kadrowej firmy.

Beniu

Słyszeliście o zwolnieniach ? w naszej firmie TGA?Czy coś jest na rzeczy?

Pamiętajcie...ostatni gasi światło...

Tak4Nie3
Leszek
@Mlody

Jest to określenie, które często używane jest w przypadku, gdy coś zaczyna się kończyć. Czy Twój komentarz ma jakikolwiek związek z pracą w firmie CLAVEY?

HgS
@Leszek

Jak dodasz 1 +1 to coś Ci wyjdzie - analiza należy do Ciebie

Czak
Użytkownicy czekają na odpowiedź 246 dni.

Co z Prokurentem B. Zwanym futrzakim?

Tak15Nie8
ZmB

Orientujecie się czy zwolnienia w VW przełożą się również na nas? Słyszałem ze VW ma wszystko przejąć i wstawiać swoich ludzi.

Magdalena
@ZmB

Niestety nie mam takiej wiedzy i nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie. Poszukuję jednak informacji co do samej współpracy z CLAVEY. Jeśli macie jakiekolwiek info co do ich podejścia do pracowników, warunków itp. to proszę, dajcie znać.

Aktualność
Szanowni Państwo,

Dziękujemy za opublikowane komentarze wskazujące możliwe ulepszenia.

Pragniemy poinformować, iż wszystkie wpisy nie będące wskazówką do poprawy naszego funkcjonowania lub rzetelną opinią, a jedynie formą nieuzasadnionego ataku, będziemy skrupulatnie monitować i zgłaszać. Mogą i powinni Państwo otwarcie wyrażać swoje opinie. Jednakże zadawanie pytań jako anonimowy użytkownik, a następnie udzielanie na nie odpowiedzi pod nową anonimową nazwą użytkownika nie jest zbyt profesjonalne.

Niestety w wielu przypadkach anonimowe wpisy nie są konstruktywne. W bezpośrednim kontakcie w zespole nie pojawiają się takie komentarze. Dlaczego? Jeżeli pożądana jest zmiana, rozmawiajcie o tym, a my wspólnie zadbamy o optymalizację. Bądźcie fair!
Tak6Nie1
Jan

Z wpisu powyżej moim zdaniem wynika jasno, ze firma będzie usuwać niewygodne komentarze. To nie jest chyba idea funkcjonowania tego forum? Firma ocenia, ze opinia jest nie konstruktywna i ja usówa, zgłasza - ale czy to firma jest od oceny wpisów czy pracownicy i potencjalni kandydacki? Jak dla mnie temat śmierdzący.

Tak8Nie
Wy tak na serio?????

„W bezpośrednim kontakcie w zespole nie pojawiają się takie komentarze. Dlaczego?” - ponieważ pracownicy otwarcie wyrażający swoje zdanie, obawy czy wątpliwości są zastraszani, tłamszeni, napiętnowani! Firma nie prowadzi dialogu tylko wątpliwej jakości monologi. Pamiętny występ w QSie, szef powiedział że nie jesteśmy od rozmawiania, tylko od słuchania tego, co ma nam do powiedzenia...,,,,

Tak11Nie
Nickola

"Jednakże zadawanie pytań jako anonimowy użytkownik, a następnie udzielanie na nie odpowiedzi pod nową anonimową nazwą użytkownika nie jest zbyt profesjonalne." powiedział bezimienny pracownik Clavey.

Jan

Nastać i zaorać tyle mogę powiedzieć

Tak1Nie2
Zmiana c

To juz jest koniec nie bedzie juz nic... i to mozna powiedziec ze opinia firmy kształtowana 13lat legla w gruzach i to gold. Powinien miec odwage ... Pozdrawiam

Tak21Nie
Dzony łoker

(usunięte przez administratora)ecz tyle lat mu sie udawalo ten proceder. Kto by pomyslal (usunięte przez administratora)stanowisko i malo malo .....

Postronny
@Dzony łoker

Dzony łoker a widziałeś jak (usunięte przez administratora)? Złapał go ktoś za rękę. Znał się na robocie i był najlepszym (usunięte przez administratora)jak dotąd się trafił w TGA. Kilku gosciom nie odpowiadał, więc go wrobili. Polowa załogi nadaje się do wyrzucenia,(usunięte przez administratora)Za kazdym miał chodzic i kazdego miał sprawdzac?.... Ktoś chciał żebyście tak pomyśleli, jezeli potraficie myslec. Są tacy którym się marzy utrata kontraktu i przejscie do VW. Dlatego ta afera, za którą placi (usunięte przez administratora). W ogole nie myslicie. Łatwo jest komuś zniszczyc życie. Uważajcie, każdy z was moze być następny.

Postronny

Myślę, (usunięte przez administratora). Dlatego tak demonstracyjnie właśnie... Bez odbioru.

@Postronny

Jeśli masz racje to tylko czekać jak następnych wyprowadza w kajdankach!

misiu
@Postronny

demonstracyjnie wyprowadzili w kajdankach?

Pracownicy TGA

Witam Nie podrawiam jednego pana tzw (usunięte przez administratora) myslimy ze twoje dni sa piliczone w tej firmie oraz pseudo automatyka koslawego co w biurze siedzo razem z (usunięte przez administratora)i przez 8 godzin nic nie robic. Przez takich ludzi tylko firma traci poniewaz nic do firmy nie wnosza poza pasozytnictwem.

?

Czy w tym roku będzie dodatek na święta? Czy jak zwykle firma nie zareaguje na potrzeby i oczekiwania załogi?

Tak6Nie
Kris
@?

W pierwszym roku dostaliśmy od (usunięte przez administratora)salami. Ciekawe co dostaniemy w tym roku?

Salami usuneli
@Kris

Widzę żę TL do dziś wstydzi się prezentu w postacji salami :) niw wydaje mi się, że salami jest słowem obraźliwym więc nie rozumiem dlaczego usówacie to słowo

Jony zapado

Najbardziej(usunięte przez administratora)work premie pozorne żadnego systemu płacowego ,żadnego socjalu ani wakacyjnego nawet na kite od karpia nie dostaniesz .... Jak nie utargujesz na rozmowie stawki to bedziesz (usunięte przez administratora)..nie polecam szkoda życia.

Adam

Wady: - niskie pensje za specjalistyczną pracę mechaników, elektryków, automatyków, sprzątaczek i innych grup zawodowych w odniesieniu do zarobków w regionie i w automotive. - zły wizerunek firmy na zewnątrz. - brak dialogu z załogą, brak całkowitego zaufania załogi do monstrualnie rozbudowanej struktury zarządzająco- administracyjnej, szczątkowa doraźna komunikacja w relacjach z załogą w razie sytuacji kryzysowych - po ostatniej reorganizacji coraz więcej sztucznie tworzonych etatów nie na szczeblu wykonawczym gdzie ich brakuje a na szczeblu biurokratycznym, co zamiast upraszczać pracę ludzi komplikuje ją, rozmywanie odpowiedzialności, nie jasno określone kompetencje, brak inwestycji -wsparcia dla ludzi którzy bezpośrednio działają dla kluczowego klienta VW. Nierównomierne rozłożenie pracy wśród pracowników wynika z braku jakiegokolwiek nowoczesnego zarządzania. Struktura organizacyjna jak w korporacji aby zarządzać garstką nadal wierzących w firmę Specjalistów. - chaos decyzyjny na każdym kroku, - spychanie odpowiedzialności za chaos decyzyjny na pracowników, - brak dobrego pakietu socjalnego wiążącego pracownika z firmą, - system pracy 4 brygadowy, - niskie stany osobowe w brygadach a co za tym idzie pressing na garstkę ludzi na wykonywanie zadań w sposób chaotyczny i stresujący. - brak jakiejkolwiek polityki zarządzania zasobami ludzkimi,

Tak5Nie

Mirek
@Adam

Na dobre pieniądze nie masz co liczyć - clavey to tylko pośrednik i nigdy nie będziesz zarabiać jak UR VW. Najpierw Niemcy muszą zabrać swoje a potem dla pracowników w Polsce już nic nie zostaje. Dętego oszczędności na pseudo szkoleniach. Oczywiście lojalka na kwotę z Kosmosu. Zobaczcie jakimi samochodami się bujają. Jeszcze pare lat temu skoda rumster a teraz tuareg, porche, audi. Już widzicie gdzie są nasze pieniądze.

Laik
@Adam

Potwierdzam większość w 100%. O ile kiepskie zarobki można by jeszcze zrozumieć, w końcu zależą od kondycji firmy, to traktowania pracowników zwyczajnie nie jestem w stanie zaakceptować. Pracownicy nie ufają firmie. Nie rozmawia się z nami. Obiecuje się nam wiele, ale słowa zarządu nic nie znaczą. Za błędne decyzje góry konsekwencje ponoszą pracownicy. To ludzie są orędownikami marki firmy, jeśli nie traktuje się ich z szacunkiem, to logiczne, że firma ma fatalny PR i mega dużą rotację. Z jednym się nie zgodzę - polityka zarządzania ludźmi jest i to konkretna - mamy zapiep**rzać jak osły, żeby gruby mógł liczyć euro.

Aktualność
PRACUJ Z KOLEGAMI I ZDOBĄDŹ DODATKOWE PIENIĄDZE

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o trwającej w Clavey limitowanej edycji programu rekomendacji pracowników 1000 zł. Program jest dedykowany wszystkim pracownikom spółek CMS i CPP.

Zależy nam na pozyskaniu kolejnych dobrych pracowników - MECHANIKÓW, ELEKTROMECHANIKÓW, AUTOMATYKÓW a także ŚLUSARZY i jednoczesnym docenieniu zaangażowania naszej kadry.

Zapraszamy do udziału!
Tak5Nie
mil

tonoący brzytwy się chwyta...

Tak6Nie

Mix

Na jakie zarobki może liczyć automatyk z 10 letnim doświadczeniem w branży? Macie Państwo jakieś dodatkowe świadczenia poza wynagrodzeniem podstawowym?

Tak2Nie

ZASTANÓW SIĘ ZANIM APLIKUJESZ. Ogromna rotacja, wypowiedzenia sypią się jak szalone. Na rozmowie kwalifikacyjnej słyszy się niesamowite opowieści o perspektywach zarobku, szansach na międzynarodową karierę. W realu masz znikome szanse na rozwój, nie ma już osób, które mają pojęcie o zarządzaniu projektami i pracownikami. Do tego ciągła dezinformacja i CHAOS organizacyjny. Brak konsekwencji w działaniu, niczego nie można być pewnym. Wynagrodzenie przeciętne. Na rynku jest znacznie więcej ofert z lepszymi warunkami pracy i płacy.

Tak10Nie

Edek

Bez kitu. Kierownictwo w tej firmie to nie tylko żenada, to jest totalna porażka! Zwłaszcza (usunięte przez administratora)! Firma z tym człowiekiem nie tylko się nie rozwija, ale wręcz cofa w rozwoju!!!!!!! Czy zarząd to w końcu pojmie?!?! Przyjechał (usunięte przez administratora) i tylko pogłębił kryzys. Jeden gorszy od drugiego, nic tylko kłamstwa i manipulacje.

Tak14Nie

@Edek

I do tego wszystkiego jeszcze (usunięte przez administratora)

Hugo__777

Kierownictwo w tej firmie to kompletna żenada. Wielkie obiecanki i jak zwykle nic z tego nie ma. Wynagrodzenie smieszne a oni w twarz mówią ze dużo zarabiasz. Wniosko o dofinansowanie na wakacje pisane były dwa miesiące temu a pieniądzy dalej nie ma a do tego cały czas to przekładają. Wgl nie szanują pracowników tylko ładują siano w swoje upchane już kieszenie. Czas złożyć wypowiedzenie.

Tak12Nie

@Hugo__777

Pieniądze za wakacje dostaniesz pewnie z premia na święta ;)

Htr

Gruby misiu co dużo pali nadal pracuje w Wrzesni?? A jego (usunięte przez administratora)?

@Htr

To Fiona jest czy nie ma?

@anonymous

A jest, dalej oboje się panoszom.

anonymous

Witam, Jak wyglądają zarobki w dziale jakiści? Atmosfera? Przełożeni? Z góry dzięki za info.

Adijos

Koniec miesiąca, czas złożyć wypowiedzenie! Od jakiegoś czasu myśle sobie,że gorzej już w tej firmie być nie może, a jednak ;) człowiek głupi i sięgnij stop oszukuje... Do przyszłych potencjalnych pracowników - firma lipa, omijajcie z daleka!!!!

Tak14Nie

Ciekawy

Witam, jestem doświadczonym automatykiem i planuję zmienić pracę na bardziej rozwojową z możliwością przeprowadzki do Wlkp. Wiem, że Clavey rekrutuje, ale niestety ciągle słyszę niepochlebne komentarze na temat tej firmy, w branży Clavey ma fatalną opinię. Czy naprawdę jest aż tak źle? Z góry dziękuję za rzetelne informacje.

@Ciekawy

Szanowny Panie, cieszymy się, że zainteresował się Pan naszą firmą jako przyszłym pracodawcą. To naturalne, że poszukując pracy chce się poznać opinie pracowników o firmie, też uważamy to za dobry pomysł. Ponieważ wybrany przez Pana portal jest bardzo anonimowy, zapraszamy do bezpośredniej rozmowy z naszymi automatykami. Najpierw jednak chcielibyśmy przedstawić kilka benefitów z naszej perspektywy. Jako automatyk ma Pan w Clavey możliwość pracy w stałej lokalizacji, może Pan także wybrać międzynarodową ścieżkę kariery, a współpracujemy z wieloma prestiżowymi klientami. Aktualnie opracowaliśmy nowy plan szkoleń, ponieważ właśnie w tym obszarze dokształcanie jest dużą wartością i jest szczególnie ważne. My jako firma pokrywamy koszty szkolenia, przejazdu i zakwaterowania. Jesteśmy również dumni z pozytywnych wyników przeprowadzonego u nas niezależnego audytu etycznego, w ramach którego oceniano miejsce i środowisko pracy oraz etykę zawodową. U nas czeka na Pana międzynarodowy zespół i renomowani klienci, a Pan ma szansę na samodzielne kształtowanie swojej drogi zawodowej. Chętnie zapoznamy się z Pana aplikacją i spotkamy się z Panem na miejscu. Zapraszamy również na www.clavey.eu CLAVEY

@CLAVEY

A lojalki na te szkolenia dajecie?

Ciekawy
@CLAVEY

Dziękuję za wskazówki. Skorzystałem z porady i skontaktowałem się bezpośrednio z automatykami w Państwa firmie. Niestety informacje, jakie uzyskałem są dla poszukujących pracy odrażające i nie zachęcają do podjęcia pracy ani w Swarzędzu, ani we Wrześni. Międzynarodowa ścieżka kariery? Na zagraniczne projekty do Niemiec jeździ kilka ciągle tych samych osób, które wykonują prace często poniżej swoich kwalifikacji, za co nie zawsze dostają obiecane wynagrodzenie. Słabe... Niezależny audyt etyczny wyszedł pozytywnie? C'mooon! najlepszym papierkiem lakmusowym jest opinia pracowników, a nie opinia kilku krawaciarzy, którzy próbują poznać firmę w kilka dni (o ile oczywiście audyt nie jest ustawiony ;) Tak czy inaczej, dziękuję za propozycję - nie skorzystam!

Tak10Nie
@Ciekawy

Możesz rekrutować się bezpośrednio do VW na znacznie lepszych warunkach. Na stronie VW Poznań masz aktualnie ogłoszenia o poszukiwaniu automatyków. Nie jesteś wiec zmuszony żeby pracować u pośrednika.

@Ciekawy

Szanowny Kandydacie, zapoznaliśmy się z Pana wiadomością. Ponieważ nadal preferuje Pan anonimowy kontakt z nami, rezygnujemy z dalszej komunikacji na tej platformie. Podtrzymujemy nasze zaproszenie dla wszystkich Pracowników i Kandydatów do bezpośredniego kontaktu z nami. Podczas osobistej rozmowy chętnie przedstawimy Państwu model wynagradzania wynikający z taryfikatora płac jak i z pozostałych ustaleń, jak również plany szkoleniowe z naszymi partnerskimi firmami szkoleniowymi, czy też dalsze benefity firmy Clavey.

@CLAVEY

Możecie coś Państwo powiedzieć więcej na temat umów lojalnościowych w Waszej firmie? Jakie kwoty, jaki czas?

Ja
@anonymous

Zależy jakie szkolenia, taka umowa lojalnościowa. Oczywiście można nie podpisać żadnej i dalej pracować, bez szkoleń. Kuka = 7 tys zł, lojalka na 2 lata, malejąca odpowiednio co miesiąc. Pozostałe lojalki to przeważnie 20% z kwoty szkolenia (szkolenie średnio kosztuje 3tys). Też na dwa lata i malejąco.

Mlody

A co na to wszystko Solidarność? Leśne dziatki śpią ?

Robo
@Mlody

Może zrobić tak jak DHL w Wrzesni? Oni podpięli się do Inicjatywy Pracowniczej w VW i z tego co wiem dużo podwyżki dostali. Konkurencja dla Solidarności jest napewno wskazana. Ktoś im musi na ręce patrzeć !!!

Zostaw opinię o CLAVEY - Poznań

Chcę opublikować: