Opinie o TABAK POLSKA Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy TABAK POLSKA Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie TABAK POLSKA Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja wyrobów tytoniowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TABAK POLSKA Sp. z o.o. w Wrocław

ja - 2010-03-11 08:55:59 Wiecie co za bzdury wypisujecie o AX !!! A już o sobie to już wogole... jak to nie umiecie obslugiwac AX?????!!!!!! Przecież to podstawa waszej pracy!!! I tak jest o wiele mniej obowiazkow niz w WF-Magu Pracownicy nowi nie przeszkoleni z tego co wiem to osoby nowo zatrudnione maja lączone zmiany z pracownikami ktrorzy powinni cos umiec... A jesli nie to co za kierownik jest w tym punkcie skoro nie przeskolil sobie pracownikow??? Jesli cos nie umiecie zawsze mozna zadzwonic do kogos albo poprosic o instrukcje do AX...(tam jest wszystko) Ewentualnie zapytac przy wizycie KR... Sami sobie odpowiedzieliście na pytanie skąd braki-zle wpowadzane towary, nie dopisywanie zwrotow...itd. Przeciez zeby sprawdzic czy dobrze jest wprowadzona FV to 10 sek. pracy i troche dobruch checi.. To jak wy chcecie potem wyjsc dobrze na inwentaryzacji. A jesli dobrze wprowadzacie to moze inna przyczyna ktos dobrze ci sie tak mowi. ja mialam tez wszystko zrobione i nie bede za kogos robic wiec juz mnie tam nie ma. a co do programu -owszem-nie trudny jest (jak juz sie go pozna)ale jak przychodzi do nowego punktu cala zaloga?jest to niemozliwe zeby wszystko pojac. moze tylko tam gdzie regionalna jest wpoblizu,bo jak jest z poza miejsca to nie zdazy nauczyc wszystkiego. a co do not-to nie wiem jak mam placic?bledy to oni maja i nikt mi tego nie wmowi. przypomne ze inwentury przeprowadzane sa w tragicznych warunkach i bledy sa na 100procent. mozna to udowodnic!!

Wiecie co za bzdury wypisujecie o AX !!! A już o sobie to już wogole... jak to nie umiecie obslugiwac AX?????!!!!!! Przecież to podstawa waszej pracy!!! I tak jest o wiele mniej obowiazkow niz w WF-Magu Pracownicy nowi nie przeszkoleni z tego co wiem to osoby nowo zatrudnione maja lączone zmiany z pracownikami ktrorzy powinni cos umiec... A jesli nie to co za kierownik jest w tym punkcie skoro nie przeskolil sobie pracownikow??? Jesli cos nie umiecie zawsze mozna zadzwonic do kogos albo poprosic o instrukcje do AX...(tam jest wszystko) Ewentualnie zapytac przy wizycie KR... Sami sobie odpowiedzieliście na pytanie skąd braki-zle wpowadzane towary, nie dopisywanie zwrotow...itd. Przeciez zeby sprawdzic czy dobrze jest wprowadzona FV to 10 sek. pracy i troche dobruch checi.. To jak wy chcecie potem wyjsc dobrze na inwentaryzacji. A jesli dobrze wprowadzacie to moze inna przyczyna ktos "dorabia sobie"??? Nie zwalajcie wszystko na program i biuro im tez zalezy na tym by inwentury dobrze wychodzily bo to ich pieniadze...Co z tego ze wystawiaja noty skoro i tak jak piszecie ich nie placicie....Ja już nikogo tu nie rozumiem...

Wymienione rozporządzenie RM zawiera również postanowienia określające warunki, w których jest możliwe ograniczenie odpowiedzialności za powierzone pracownikowi mienie, w przypadku gdy sprawowanie nadzoru nad tym mieniem jest utrudnione, a mianowicie: * gdy mienie znajduje się w pomieszczeniach, do których ze względu na potrzeby prawidłowej obsługi interesantów mają dostęp również pracownicy innych działów lub osoby z zewnątrz. * gdy w magazynach (sklepach lub punktach usługowych) jest zatrudnionych co najmniej 5 osób lub gdy praca w nich trwa dłużej niż jedną zmianę. Niezależnie od tego, wysokość odszkodowania może być obniżona wyjątkowo, gdy szkoda w powierzonym mieniu powstała w innych okolicznościach niż wymienione oraz jeśli jest to uzasadnione względami współżycia społecznego. Z tych samych względów wysokość odszkodowania za szkody w powierzonym mieniu może być obniżona. Obniżenie odszkodowania ustala się, uwzględniając stopień utrudnienia sprawowania nadzoru nad powierzonym mieniem, rodzaj zaniedbań, rozmiar szkody i stopień winy pracownika, jego doświadczenie zawodowe i wyniki dodatkowej pracy oraz sytuację rodzinną i majątkową. Wysokość odszkodowania ustala pracodawca po wysłuchaniu wyjaśnień pracownika i po zasięgnięciu opinii zakładowej organizacji reprezentującej pracownika. W przypadku dojścia do sprawy karnej, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, jeżeli niedobór został w całości wyrównany przez magazyniera. Wprowadzenie odpowiedzialności materialnej według zasady winy udowodnionej sprzyja zastosowaniu przez pracodawcę właściwych metod organizacji pracy i lepszemu zabezpieczeniu składowanych zapasów. Pozytywnym skutkiem wprowadzenia omawianych zasad odpowiedzialności, sprowadzającym się do udowodnienia przez pracodawcę winy pracownikowi, jest poprawa pozycji społecznej magazynierów i zrównanie ich pod tym względem z innymi pracownikami przedsiębiorstwa. Magazynier nie ponosi więc, jak to niekiedy miało miejsce, odpowiedzialności za skutki niewłaściwej organizacji przedsiębiorstwa lub niedostatecznego zabezpieczenia magazynów.

Podstawy i przesłanki odpowiedzialności za mienie powierzone pracownikowi Odpowiedzialność pracownika za mienie powierzone opiera się na zasadzie winy - pracodawca nie musi jednak wykazywać okoliczności świadczących , że nie zwrócenie mienia powierzonego bądź nie wyliczenie się z tego mienia nastąpiło z winy pracownika - dowód ten ciąży na pracowniku, od odpowiedzialności może się uwolnić, jeżeli wykaże, że szkoda powstała z przyczyn do niego niezależnych, a w szczególności wskutek nie zapewnienia przez pracodawcę warunków uniemożliwiających zabezpieczenie powierzonego mienia - wyłączona jest więc tutaj zasada ryzyka Przyczyny niezależne od pracownika - okoliczności, którym pracownik nie może zapobiec nawet przy dołożeniu należytej staranności ( niezawinione) Przesłanki odpowiedzialności za mienie powierzone - uzasadniające obowiązek naprawienia szkody: 1. powierzenie mienia z obowiązkiem zwrotu, albo do wyliczenia się 2. szkoda w powierzonym mieniu 3. wina pracownika 4. związek przyczynowy między zaistniałą szkodą a niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem obowiązków pracowniczych ( pkt 3 i 4 pracodawca nie musi wykazać ) Pracownik może bronić się przed odpowiedzialnością za udowodnioną szkodę: 1. Przez wykazanie, że szkoda powstała wprawdzie w związku przyczynowym z wykonywaniem przez niego obowiązków pracowniczych, ale że nie ponosi równocześnie żadnej winy w spowodowaniu tej szkody ( np. zmuszony był przechowywać towar w nieodpowiednich warunkach ) 2. Przez udowodnienie, że szkoda powstała wskutek zdarzeń nie pozostających w ogóle w związku z wykonaniem przez niego obowiązków( np. na skutek kradzieży z należycie zabezpieczonego magazynu ) udowodnienie tych okoliczności ( gdy nie jest możliwe w powyższy sposób ) może nastąpić za pomocą konstrukcji domniemania faktycznego.

Telefonicznie pani poinformowała mnie, że w nowootwartym od grudnia tego roku saloniku będę mogła liczyć na około 10000 miesięcznie, konieczna jest działalność gospodarcza. Z tych pieniędzy oczywiście musialabym opłacić pracowników i zus więc nie zostałoby mi nic, 10000 kaucji i wisienka na torcie-weksel in blanco :) Jeśli nie chcesz "pracowac" charytatywnie to zapomnij o współpracy z Tabakiem.

Zasady zatrudnienia

Zostaw merytoryczną opinię o TABAK POLSKA Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w TABAK POLSKA Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy TABAK POLSKA Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 55.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TABAK POLSKA Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 8 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TABAK POLSKA Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w TABAK POLSKA Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TABAK POLSKA Sp. z o.o.