Opinie o Viamind Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Viamind Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Viamind Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Viamind Sp. z o.o. w Warszawa

Renata

@ALIATAN, czyli z tego, co wywnioskowałam z Twojej wypowiedzi to praca w firmie viamind jest dosyć stresująca i przez cały okres zatrudnienia trzeba liczyć się z tym, że pracodawca będzie wymagał od pracownika realizowania planów sprzedażowych. Czy są osoby, które dostosowały się do tych warunków i z sukcesami pracują w tej firmie od dłuższego czasu?

Renata

@ALIATAN, czy w trakcie Twojej pracy w firmie viamind często dochodziło do zmian na stanowiskach pracowniczych? Firma w momencie podnoszenia planów sprzedażowych traciła przez takie decyzje swoich pracowników? Czy w trakcie nowych warunków osiągania planów sprzedażowych możliwe było, aby móc wypracować wynik, który kwalifikowałby się do otrzymania premii? Przedstaw, proszę, jak to wyglądało. @Nienienie, czy w trakcie Twojej pracy w firmie viamind udało Ci się sprzedać te akcesoria mimo, że były droższe niż na rynku lokalnym? Klienci kupowali, czy raczej odmawiali zakupu tych akcesoriów?

ALIATAN
@Renata

@RENATA ROTACJA SPORA ŚREDNIO CO KILKA MIESIĘCY 6 -8 , ALE TO JEST STANDARD W SIECIACH KOM. VIAMIND SAM Z SIEBIE NIE ZAWYŻAŁ PLANÓW . OPERATOR CIĄGLE JE PODNOSIŁ LUB DAWAŁ EXTRA PALNY NA USŁUGI DODATKOWE ZWIĄZANE Z TELEWIZJĄ , UBEZPIECZENIEM ITD < BRAK REALIZACJI RÓWNAŁ SIĘ Z OBNIŻENIEM PREMII PLANU OGÓLNEGO, ŻE JUŻ NIE WSPOMNĘ O UPORCZYWYCH @ , TELEFONACH , A NAWET OSOBISTYCH WIZYTACH RKSÓW ZWŁASZCZA Z RAMIENIA P4 > .. CO DO AKCESORIÓW TO HM COŚ TAM SPRZEDAŁAM , ALE KLIENT KTÓRY KUPIŁ UMOWĘ Z TELEFONEM LICZYŁ NA RABAT LUB GRATIS .. < OCZYWIŚCIE NIE MOGŁAM MU GO DAĆ , CHYBA ZE Z WŁASNEJ KIESZENI DOPŁACIŁAM > WIELU KONSULTANTÓW , KIEROWNIKÓW PROSIŁO O OBNIŻKĘ CEN , ALE NIE .. UZNALI ŻE NA WYSPACH W GALERIACH SIĘ TO JAKOŚ SPRZEDAJE ZA NAWET 35 ZŁ ALBO PORÓWNYWALI WSZYSTKICH DO KILKU SALONÓW KTÓRE JAKIMŚ CUDEM TO SPRZEDAWAŁY < BO ALBO ZAWYŻAŁY CENY TELEFONÓW O 30 ZŁ I POKROWIEC DAWALI EXTRA JAKO ZESTAW , ALBO NIE MIAŁY W POBLIŻU KONKURENCJI ZWIĄZANEJ Z SPRZEDAŻĄ AKCESORIÓW > .. MOIM ZDANIEM JEST WIELU ŚWIETNYCH SPRZEDAWCÓW KTÓRZY NP. NIESŁUSZNIE ZARABIALI MNIEJ - BO TRAFILI DO SALONÓW MAŁYCH MIAST LUB PRZY ULICY , MIELI POD GÓRKĘ I CIĄGLE MUSIELI SŁUCHAĆ ŻE INNI SĄ LEPSI , A JA OSOBIŚCIE MIAŁAM OKAZJE BYĆ W KILKU SKLEPACH NA SPRZEDAŻY W OBRĘBIE SIECI , I WIEM ŻE MIEJSCE MA ZNACZENIE W WIELKICH GALERIACH WSZYSTKO SPRZEDAJĘ SIĘ BEZ WIELKICH WYSIŁKÓW .. WRACAJĄC DO TEMATU AKCESORII WIEM ŻE VIAMIND WPROWADZIŁ NA NIE PLAN , BO KTOŚ IM OBLICZYŁ ŻE JAK KAŻDY SKLEP DZIENNIE SPRZEDA WYLICZONĄ ILOŚĆ TO ROCZNY ZYSK BĘDZIE OPIEWAŁ NA SETKI TYS. ALE, JAKIM KOSZTEM.. CIESZE SIĘ ŻE NIE PRACUJE JUŻ , ODPOCZĘŁAM PSYCHICZNIE .. CZYTAM TE KOMENTARZE I WIDZĘ ŻE NIE TYLKO JA MAM TAKIE ZDANIE .. PODSUMOWUJĄC MOJĄ OPINIE RAZ JESZCZE SAM VIAMIND ZA CZASÓW WŁAŚCICIELI KTÓRYCH OD NIEDAWNA JUŻ NIE MA , MIAŁ SWOJE PLUSY < WYPŁATA NA CZAS , WSPARCIE MARKETINGOWE , WYJAZDY KONFERENCJE , SZKOLENIA , MIŁA CENTRALA NO I MÓJ RKS Z VIAMINDU ŚWIETNY CZŁOWIEK ZAWSZE JEŚLI CHODZI O MNIE TO DOTRZYMYWAŁ OBIETNIC > MINUSY - < WPROWADZENIE AKCESORII A W WŁAŚCIWIE CENNIKA Z KOSMOSU ORAZ NAGABYWANIE ZA BRAK ICH SPRZEDAŻY , NISKIE PREMIE >

Plejera

Kiedyś było super, jest coraz gorzej. Na początku mojej przygody zarabialam naprawdę sporo - druga podstawa, do tego jagoda z p4, byłam bardzo zadowolona. Po zmianie systemu premiowego jest zdecydowanie gorzej. W chwili obecnej w firmie nie da się zarobić sensownej kasy, nawet zakładając realizację planu aktywacji, aneksow i wszystkich wskaźników, ta kwota jest po prostu niska. Sama praca jest w porządku, atmosfera panująca w salonach na duży plus, wypłata zawsze na czas. Natomiast jest kilka osób, które psują obraz viamindu. Pan Tomasz odzywa się mailowo raz na kilka mcy kiedy chce "zmotywować" posy do zamknięcia planu. Oczywiście według niego "nie ma osób niezastapionych" i sugeruje, że jeśli nie damy rady, to być może powinniśmy zmienić pracę. Bardzo pouczające. Dzięki. Obecna RKS obiecuje przez telefon duuuużo różnych rzeczy, tylko później jest problem to wyegzekwować, no bo przecież oficjalnie nie masz pod to żadnej podkładki. Nie wspomnę nawet o komunikacji - właściwie jej nie ma. Opisane tutaj sytuacje z wypowiedzeniem, o którym chłopaki dowiedzieli się nie twarzą w twarz i nie u źródła to prawda. Ogromny wstyd. Prawdę mówiąc pewnie trzeba zrobić kolejny konkurs na to stanowisko. No i jeszcze szczególne wyrazy uznania dla pana Rafała - kierownika magazynu, króla akcesoriów. Pan Rafał koniecznie musi przejść jakiekolwiek szkolenie w zakresie rozmów z pracownikami, bo może się to dla niego skończyć jakąś aferą. Abstrahując od upierdliwosci, Rafał proponuje w celu zwiększenia sprzedaży akcesoriów najzwyczajniej w świecie oszukiwać klienta. Oczywiście też proponuje to tylko telefonicznie - nic mailowo - w białych rękawiczkach. Pozostali ludzie z "centrali" - chętni do pomocy, odpowiedzialni i sympatyczni. Ogromna rotacja pracowników, co utrudnia zbudowanie zespołu w salonie.

Nienienie
@Plejera

Bylam na szkoleniu z akcesoriów ???? facet ktôry nas szkolil tj. Opowiadal o jego produktach (dyrektor firmy co viamind ma akcesiria odnich) który zarabia w tysiącach * grubych.. wmawial nam tj. Motywowal ze skoro mamy 5 zl premi za kazde akcesorium to jak mozemy sie niestarac ludzia to sprzedawac, ze on by chcial dostac 5 zl???? wszystko spoko ale... skoro tylnie yellykeys kosztuje 30 zl a w sklepiku obok 7 zl to aż wstyd bylo klientowi co kupil umnie umowę i oczekiwal tego pokrowca za darmo , proponować...

ALIATAN

PRACOWAŁAM W FIRMIE OK 6 LAT - WYPŁATA ZAWSZE BYŁA NA CZAS , PODSTAWA HMM... TROCHĘ MARNA , BYŁAM KIEROWNIKIEM I NAWET 2 TYS. NA RĘKĘ NIE WYCIĄGNĘŁAM.. CO PO ZA TYM .... HMM PIERWSZE 3 LATA JEŚLI CHODZI O PREMIE BYŁY SUPER , POTEM OCZEKIWANIA PLAY - WIECZNE ZAWYŻANIE PLANÓW , CORAZ TO INNE POMYSŁY NA USŁUGI EXTRA < WCALE NIE TANIE> KTÓRE MUSOWO TRZEBA BYŁO SPRZEDAWAĆ, A TESLI NIE TO MINUS NA PREMI BYŁY PO PROSTU KOSZMAREM.. VIAMIND DORZUCIŁ JESZCZE TE AKCESORIA 2 LATA TEMU .. CYRK 25 ZŁ ZA KABURĘ KTÓRA W SKLEPIE Z AKCESORIAMI KOSZTOWAŁA 10 ZŁ A W HURTOWNI 7 .. SZKOŁO HARTOWANE 30 ZŁ < CZĘSTO USZKODZONE JUŻ W OPAKOWANIU > CIĄGLE @ Z ŻALAMI ŻE MAŁO , MAŁO , MAŁO.... NAGABYWANIE ITD. TRENERZY W FIRMIE HMMM ISTNY ŚMIECH.... LUDZIE CO PRACOWALI W WIELKICH SALONACH GDZIE UMOWY SAME SIĘ PISAŁY A JAK PRZYJEŻDŻALI DO SALONÓW W MAŁYCH MIASTACH TO RĘCE ROZKŁADALI... PRAWDA JEST TAKA ŻE PRACA W SIECI KOM. TO DOBRA PRACA DLA STUDENTA KTÓRY CHCE NABYĆ DOŚWIADCZENIE W SPRZEDAŻY GÓRA NA ROK JA SIEDZIAŁAM DŁUŻEJ BO DŁUGO ZASTANAWIAŁAM SIĘ NAD ZMIANĄ MIEJSCA ZAMIESZKANIA A W MOJEJ MAŁEJ MIEŚCINIE NIC LEPSZEGO NIE BYŁO.. KIEROWNICY REGIONALNI Z RAMIENIA VIAMIND - HMM MÓJ BYŁ SPOKO JAKO CZŁOWIEK, ALE NAGABYWANY PRZEZ GÓRĘ MIAŁAM WRAŻENIE ŻE TRACI JUŻ KONTROLĘ NAD TYM JAK SIĘ ZACHOWUJE .. O INNYCH KIEROWNIKACH SŁYSZAŁAM ŻE ROBILI CYRKI .. CO DO MANKA TO FAKT JAK JEDNA OSOBA ZROBIŁA SKŁADALI SIĘ WSZYSCY , PREMIA LICZONA NA CAŁY SALON JAK KTOŚ NIE ZROBIŁ DOKUMENTÓW , WYSZEDŁ BRAK ITD - KASA ZAMROŻONA NA 2 LUB 3 M. PREMIE ZA ZROBIENIE PLANÓW INDYWIDUALNYCH NP 40 SZTUK OPIEWAŁY NA OK 100 ZŁ BO JAK ZACZĘLI ODEJMOWAĆ TO ZA TO , TO ZA TAMTO < NIE ZOSTAWAŁO NIC > OGÓLNIE ZRAZIŁAM SIĘ DO PRACY W PLAY , PRACOWAŁAM W INNEJ SIECI KOM ZARAZ PO ODEJŚCIU I ZUPEŁNIE INNA HISTORIA - PLAN ROZLICZANY INDYWIDUALNIE , JAK SALON NIE ZROBIŁ A TY ZROBIŁEŚ NA MIN,70% TO KASE MIAŁEŚ.. INNA POLITYKA , INNI REGIONALNI .. PODSUMOWUJĄC VIAMIND JAK KAŻDA FIRMA MIAŁ SWOJE PLUSY ORAZ MINUSY ALE SAMA SIEĆ TO KOMPLETNIE NIE POLECAM U INNYCH DEALERÓW SĄ PODOBNE HISTORIĘ..

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Viamind Sp. z o.o. na stanowisko Kierownik w salonie sprzedaży XIAOMI? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Renata

@Zainteresowany, dziękuję za odpowiedź mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć zatrudnienie w firmie viamind i będziesz mógł podzielić się z nami swoimi odczuciami z pracy w tym miejscu. Ktoś z Was może jeszcze wypowiedzieć się na temat obecnej sytuacji, jeżeli chodzi o pracę w firmie viamind? Jak Wam się pracuje?

Renata

@Zainteresowany, posiadasz doświadczenie na stanowisku konsultanta? Co sprawiło, że zainteresowałeś się ofertą pracy, którą zamieściła firma viamind? Kwestia lokalizacyjna? Chęć dalszego rozwoju? Podziel się z nami swoją motywacją w tym zakresie.

@Renata

Aktualnie pracuje w salonie firmowym dostawcy usług kablowych, ze względu na zmianę stawek prowizyjnych i brak możliwości możliwości rozwoju poza siedzibą firmy postanowiłem poszukać czegoś innego. W branży pracuje już prawie 5 lat. Biznes 3 lata indywidualny 1,5 roku.

Renata

@Magiczny, dziękuję za odpowiedź. Z tego co napisałeś wynika, iż firma viamind stara się o to, aby pracownik zatrudniony w tej firmie był jak najlepiej przygotowany do zadań jakie stawia przed nim dane stanowisko. Czy możesz dodać jeszcze informację na temat podejścia pracodawcy do kwestii relacji między zatrudnionymi pracownikami? Są organizowane spotkania integracyjne celem zwiększenia zaufania wśród kadry pracowniczej? Zapraszam do dalszej dyskusji.

Renata

@Magiczny, dziękuję za wyrażenie opinii na temat pracy w firmie viamind. Czy możesz swoją opinię uzupełnić o kwestię ewentualnych szkoleń organizowanych przez pracodawcę? Pracodawca dba o rozwój zawodowy pracowników oferując im ciekawe i merytoryczne szkolenia? Napisz proszę coś na ten temat.

@Renata

Powiem tak. Szkolenie wstępne w Łodzi - super sprawa, petarda. Magda fantastycznie przekazuje wiedzę, moja grupa wiele wyniosła z tego szkolenia bez wątpienia. Na tym etap szkoleń się kończy. Pojedyncze spotkania organizowane od czasu do czasu. Zdecydowanie za mało. Za mało jest też czasu na wdrożenie nowych ofert czy małych zmian systemowych. Dostajemy informację z dnia na dzień i wymaga się od nas 100% wiedzy na ten temat od początku. Wierzę, że wiele problemów aktualnie ujawniających się w salonach nie pochodzi bezpośrednio od Viamindu tylko od P4... Ale mimo wszystko dodatkowe wymagania nakładane przez osoby trochę wyżej często są powyżej możliwości przeciętnego konsultanta.

Wolę anonim :)
@Renata

A mi się podoba, od początku Agata z HR mówiła że będzie dużo nauki ale mi ten program 500 się podoba i 3 razy dostałam po 350 zl na konto bo miałam wszystko dobrze przez każdy miesiąc. Nie było to takie trudne. Ja może miałam doświadczenie w sprzedaży więc wiedzialam że na początku trzeba się przyłożyć. Potem jest łatwiej. Zespół w salonie też ma znaczenie bo mi się fajnie przychodzi do pracy. Wszyscy pomocni. O nic nie boję się zapytać. Szkolenie z Magdą też super mamy stały kontakt z Agatą również, dzwoni i pyta co u mnie więc wcześniej akurat tak nie miałam w innej pracy. One zawsze pomogą. Regionalni raczej przekazują wymagania które stawia p4 i trzeba robić swoje. Ja polecam

Anita

Jesteście pewni, że nic pozytywnego o firmie nie można napisać?

tak
@Anita

tak

Magiczny

Serdecznie NIE polecam. Ze względu na to, że nadal pracuję w tej firmie nie będę opisywać sytuacji jakie mają miejsce. Dodam jedynie, że praktycznie wszystkie negatywne stwierdzenia są 100% prawdą. Przeciętna mrówka nic z tym nie może zrobić, ponieważ na wszystko w tej firmie musisz mieć poparcie na piśmie. Tak jak już ktoś wcześniej napisał, jak sobie mrówka nie radzi z OGROMNYMI na start wymaganiami to ją wymieniają na nową. Obecnie rotacja pracowników jest tak duża, że konsultanci nie nadążają spamiętać imion "nowych kolegów". Czy o to chodzi? Nawiązując do akcesoriów, ktoś tam upadł na głowę. Po najnowszej zmianie jak salon nie wyrobi 100% akcesoriów to się uwala 1050 zł premii. Jeszcze lepiej! Jak nie masz 1050 zł premii w bieżącym okresie, to zabiorą Tobie z następnych miesięcy! Gratuluję

1,5 tys na reke ...

Magiczny

A podobno nie mozecie usuwac postow

Zainteresowana

Czy firma ma jakieś nowe oferty pracy? Warto aplikować?

@Zainteresowana

Dziękujemy za zainteresowanie. Oczywiście, zachęcamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi ogłoszeniami pracy. Firma Viamind i jej oferty pracy są dostępne na takich portalach jak: pracuj.pl oraz OLX. Wystarczy wpisać nawzę pracodawcy, czyli w tym wypadku VIAMIND i pojawią sie wszystkie dostępne oferty. Zachęcamy do przesyłania swoich aplikacji. W odpowiedzi na drugie pytnie , czy warto? Oczywiście, że tak! Już od samego początku zapewniamy szkolenia dla nowych pracowników oraz dodatkowe systemy motywacyjne. Naszym priorytetem jest dobro pracownika, otaczamy go opieką na okres wdrożenia, zapewniamy wsparcie kierownika salonu oraz trenera, do momentu usamodzielnienia. Jesteśmy pomocni i otwarci na rozmowy na wszystkie możliwe tematy. Tylko w taki sposób budujemy wzajemne zaufanie i szacunek. pozdrawiamy Viamind

anonimowy

Kierownik ma 3500 brutto to około 2700 na rękę to jest tak dużo przy takich ogromnych wymaganiach i na głowie cały salon plus sprzedaż no nie powiedziałbym raczej brzmi to marnie lepiej iść pracować na magazyn jako kierownik bez takiego stresu i dostawać 3500 netto! No w sumie cała ta firma jest żałosna na maksa dziwię się że w ogóle płacą jeszcze za moich czasów nie płacili prowizji ani za urlop może coś się zmieniło ale nadal pewnie wystawiają pity za kwoty których nie wypłacali?

Dramat
@anonimowy

1500-1900 na rękę to max.

Zawiedziony
@Dramat

Pracowałem w tej firmie kilka lat było to centru handlowe nie zachowywanie doby pracowniczej to standard mimo że pracowaliśmy na poczatku w 4-5 osób na 3 stanowiska, niska podstawa ciągłe walki o to żeby wypłacił Ci premiera za zrealizowanie 100-120 proc planu raz się dostawało kasę raz nie raz więcej raz mnie i nie wiadomo dlaczego, skany dowodów wysyłałem w większej rozdzielczosci i w większym rozmiarze ale nigdy nie wiadomo czy Ci je zaakceptowali i potraktowali umowę do wypłaty tym samym do planu a zawsze upewnialem się ze wszystko jest widoczne. Przez jakiś czas pracowałem bez umowy. Mobilna ze strony kierownika regionalnego z Play szukanie choćby milimetra kwadratowego kurzu. Zawsze się coś znalazło żeby tylko nie wypłacić premii przepracowywalem się, kierowniczka potrafiła zadzwonić gdy miałem wolne z prośbą o przyjście do pracy np po 5 dniach gdy miałem po 12h nonstop gdy wkoncu chciałem odpocząć. Musiałem podpisywać umowy na siebie żeby zrobić plan. Tzw 6. Nigdy więcej takich nerwów. Kolegę zwolnili nie wiadomo dlaczego. Uciekajcie z tej firmy jeżeli jesteście pracownikami. Teraz mam pracę w której zarabiam 3 razy więcej za 3 razy mniej pracy i nerwów.

@Zawiedziony

Dziękujemy za opinię. Postaramy się zbadać zaistniałą sytuację. Standardy i dobro naszych pracowników są dla nas priorytetem. Wszelkie sugestie i sygnały zgłaszane przez pracowników nie są nam obojętne. Reagujemy najszybciej jak to możliwe. Zależy nam na wzajemnych relacjach i szacunku. Dlatego działamy według określonych zasad. Dołożymy wszelkich starań, aby w przyszłości uniknąć ewentualnych sytuacji, w których nasz pracownik czuje niezadowolenie. Dodatkowo polecamy zgłaszać wszelkie sugestie na bieżąco, co pozwoli nam zareagować natychmiast. Każdy pracownik jest dla nas najwyższą wartością, dlatego zawsze może liczyć na naszą pomoc.

tragedia
@Viamind Sp. z o.o.

Bzdury co piszecie, 2 lata jak pracowałem, nikt z firmy nie zapytał jak się pracuję, o satysfakcję czy jakiekolwiek potrzeby. 2250 brutto podstawy po 2 "podwyżkach" to jakaś kpina, jak wyżyć za takie coś w większym mieście. Kategorie i wymagania tak ustawione byś tej podstawy nie dostał. Grafiki tak rozwalone, nieraz kończyłem o 21, a na drugi dzień już na 9, a w całym tygodniu po 50h. Macie w poważaniu pracowników i taka jest prawda.

Gazelek

Współpraca z firmą Viamind, to moje pierwsze doświadczenie w świecie pracy. Pracowałem na terenie dolnego śląska i muszę powiedzieć, byłem bardzo zadowolony. Od samego początku wiedziałem na co się piszę. Byłem zatrudniony na umowę zlecenie, w ciągu miesiąca wyrabiałem trochę więcej lub trochę mniej godzin od osób zatrudnionych na pełen etat. Do pracy przychodziłem z pozytywnym nastawieniem, wiedziałem czego się ode mnie oczekuje, jaki jest mój zakres obowiązków. Wyrobienie miesięcznego targetu nie było problemem, dla chcącego nic trudnego. Viamind jako firma mnie nie zawiodła, wypłaty były na czas, problemów z wypłatą premii również nie było, wystarczyło się przykładać do systematycznego weryfikowania i wysyłania dokumentów czy o to naprawdę tak trudno ? Tę godzinkę/dwie przed zamknięciem dnia, kiedy godziny szczytu już przeminęły, poświęcić na weryfikację dokumentów, ogarnięcie meili tak trudno poświęcić ? Szkolenia, e-learningi, zdobycie certyfikacji w łodzi, sprawiły mi wiele frajdy i wyniosłem z nich sporo wiedzy, przydatnej we wszelakich relacjach międzyludzkich oraz masy super wspomnień. Same szkolenie, trenerka sieci sprzedażowej moim zdaniem jest osobą kompetentną, pełną werwy oraz żywo zaangażowaną w to co robi, dzięki czemu czas spędzony podczas takiego szkolenia jest czasem dobrze spożytkowanym. Co do kwestii zarobków dla osoby, która jest uczniem/studentem, jest zainteresowana pracą w handlu i chce się rozwijać w tej dziedzinie, praca w strukturach firmy Viamind zapewnia wysokie wynagrodzenie. Dobrą stawkę godzinową brutto, dodatkowo premie, tzw. pakiet 500 na start, pokrywa koszta delegacji na szkolenie i nie tylko. Także z całym szacunkiem, ale czytając komentarze tutaj o tym jaki to Viamind zły i nie dobry i w ogle, robi mi się po prostu słabo.

Renata

@Zawiedziony, dziękuję za Twoją opinię. A może jednak uda Ci się znaleźć jakieś plusy pracy w Viamind Sp. z o.o.? @Tomasz, rozumiem, że pracujesz w Viamind Sp. z o.o. - czy ta praca jest dla Ciebie satysfakcjonująca? Na jakim stanowisku pracujesz? Czy pracownicy wysyłani są na przykład na jakieś dodatkowe szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Tomasz

Idealnych firm nie ma. Dobry pracownik nie jest zwalniany i jest zadowolony z pracy.

lalutcat

Ta firma się kończy... brak pracowników, brak realizacji planów. To wszystko przez kierowników, regionalnych, zatrudnianie ludzi bez kompetencji, którzy patrzą tylko na znajomości i układy. Nie masz szans w tej pracy, jeżeli się z nimi nie dogadasz. Dlatego też nikt tam nie chce pracować. NIE POLECAM NIE ZACZYNAJ OMIJAJ

Aaa
@lalutcat

Co za bzdura.

nick
@lalutcat

no właśnie to nie jest bzdura...

Jestem obecnie na wypowiedzeniu, które zostało mi podłożone pod nos i rzekomo jest wypowiedzeniem za porozumieniem stron - także myślę, że w tym momencie mogę wyrazić swoją opinię na temat tej firmy. Pracuję w niej od niecałych trzech miesięcy. Przeszedłem cały okres wdrożeniowy, tj. testy, szkolenie we Wrocławiu i od niecałego miesiąca posiadam uprawnienia sprzedażowe. W połowie miesiąca dowiedziałem się, że salon w którym pracuję jest nierentowny i z końcem stycznia zostanie zamknięty. Na obecną chwilę jest w nim zatrudnionych pięcioro pracowników - i tu pojawia się pierwszy paradoks. Mianowicie przy takiej ilości konsultantów udostępnione są tylko 2 stanowiska do obsługi klientów. Naprawdę dziwna polityka firmy... Przy bardzo miernym ruchu w salonie zatrudnianie tylu osób, to jak strzał w kolano. I weź tu człowieku zrealizuj jakikolwiek target, jak nie masz tak właściwie na czym pracować... Do tego kasa fiskalna udostępniona wyłącznie na jednym stanowisku. Ileż to czasami trzeba było się nagimnastykować, by móc wybić paragon za zwykłe doładowanie, za sprzedane akcesoria, czy telefon... Pomijając sprawy techniczne, a jest ich znacznie więcej, to najbardziej boli mnie fakt, że o zamknięciu salonu zostałem powiadomiony nie bezpośrednio od kierownictwa, a od koleżanki - konsultantki. Świetnie, że informacja ta nie dotarła do mnie jeszcze później, bym miał jeszcze mniej czasu na szukanie nowej pracy. Musiałem zrobić z siebie błazna i zadzwonić do kierowniczki regionalnej, by móc się dowiedzieć jaki będzie mój dalszy los w tej firmie. Dowiedziałem się tylko tyle, że "chyba rozwiążemy umowę". Dobrze znać takie konkrety i wiedzieć na czym się stoi... Troje konsultantów otrzymało informację, że zostaną przeniesieni do innych salonów, a ja wraz z kolegą zostaliśmy najzwyczajniej w świecie i kolokwialnie mówiąc olani i potraktowani po macoszemu. Może od początku nie byłem rekinem sprzedaży (chociaż sprzedaję dopiero od niecałego miesiąca). Może popełniałem błędy, które i tak starałem się w jakiś sposób poprawić... Chociaż nie sądzę, by były to błędy dyskwalifikujące mnie z dalszego rozwoju w tej firmie. Uważam, że zostałem potraktowany niesprawiedliwie. Do tej pory nie otrzymałem konkretnego powodu, dla którego Viamind miałby nie podjąć ze mną dalszej współpracy. Otrzymałem jedynie wypowiedzenie, które jest wypowiedzeniem za porozumieniem stron - podpisałem je , chociaż jest to tylko względnie porozumienie, ponieważ kierownicy nie byle na tyle łaskawi, by chociaż podjąć ze mną próbę dialogu w tej sprawie. Wiem, że ani Viamind ani Play nic nie stracą po zwolnieniu takiego pracownika jak ja, lecz duży niesmak po całej tej sytuacji pozostanie... Szkoda tylko czasu poświęconego na okres wdrożeniowy/szkolenie, by koniec końców po tak krótkim stażu pracy potraktować mnie w ten sposób. Osobiście nie polecam, chociaż wiem, że są konsultanci zadowoleni ze współpracy z tymi firmami - mam nadzieję, że nadal tak pozostanie i nie zawiodą się tak jak ja.

Plavia

Nie polecam nikomu Można się nabawić nerwicy nic wiecej Bo zarobić można kolo 1600 także się nie opłaca .

Zostaw merytoryczną opinię o Viamind Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Viamind Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Viamind Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Viamind Sp. z o.o.?

Viamind Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 124 ocen.

Viamind Sp. z o.o.