Opinie o Viamind Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Viamind Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Viamind Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Viamind Sp. z o.o. w Warszawa

Na całe szczęście już z nimi nie mam nic wspólnego. To, co dzieje się w środku, to czyste oszustwo,kolesiostwo i jawne łamanie przepisów prawa. Nie polecam

Zapracowana

Widzę, że jest tu dużo negatywnych opinii, ale szczerze? Pracuję tu już 3 lata i dobrze się tu czuję. Za zrobiony wynik dostaję premie. Atmosfera jest OK, można między sobą wyjaśniać ewentualne spory. Zastanawiam się, czy ludzie piszący te opinie uważają, że pracują rewelacyjnie i tylko po stronie kadry zarządzającej jest problem? bo ja takich problemów nie mam...

@Zapracowana

Mam pytanie....po miesiącu pracy już miałam uprawnienia....po okresie próbnym w ostatnim dniu łaskawie powiedzieli że nie przedluzaja..pytanie czy dostanę wypłatę premii ...to co zaczęłam podpisywać już w drugim i trzecim miesiącu?Jakby nie było to też moja zasluga

Obecny pracownik Nowy wpis

Pracuje tam od dłuższego czasu, praca była ok ale po zmianach które zaszły (ten kto pracuje to pewnie wie co mam na myśli) jest dramat. System motywacyjny zamiast motywować to dołuje, ponieważ premia jest uzależniona tylko od jednego wskaźnika, oczywiście na rozmowie rekrutacyjnej wszystko pięknie jest opisywane. Nawet jak plany są robione to i tak wiecznie mało. Fizycznie człowiek się nie napracuje ale psychicznie to trzeba być mocnym i nie mam tu na myśli pretensji klientów tylko wiecznych pretensji od przełożonych.

Playkus Nowy wpis
@Obecny pracownik

Wiem coś o tym, niestety nam się trafił nowy kierownik, upokarzanie pracowników jest na porządku dziennym. Dlatego starając się o pracę w pierwszej kolejności należy się zapytać komu będzie się poległym.

Ewelina Nowy wpis

Cześć. w ogłoszeniu dla konsultanta widziałam, że przy wyliczaniu wynagrodzenia wskazano też nadgodziny. Jak mogą być częste i w praktyce płatne? Zastanawiam się z jakim wyprzedzaniem można je przewidzieć

Pracownik Nowy wpis
@Ewelina

Ale to kwota była wpisana z nadgodzinami? Pracodawca nie może kogoś przymusić do nadgodzin ewentualnie jak ktoś jest na L4 bądź na urlopie to wiadomo, że trzeba dłużej pracować w zależności ile jest osób. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że podstawa wynagrodzenia jest nieadekwatna do zakresu obowiązków i ogromu informacji których trzeba się nauczyć

Jak wygląda kwestia awansu w Viamind Sp. z o.o.? Jakie są możliwości w ramach jednego działu oraz w perspektywie całej firmy dla stanowiska Kierownik Sprzedaży?

@x

Jako były pracownik mogę napisać, że jeśli masz znajomości na szczeblu Kierownik Regionalny bądź Trenerskim to szanse awansu jakieś są. Przy wewnętrznej rekrutacji (o której w sumie nikt nie wie, bo tak to chociaż można byłoby się zgłosić) brane są pod uwagę jedynie rekomendacje np. kierowników regionalnych. A wiadomo, że aby taka dostać trzeba sporo czasu poświęcić na wchodzenie komuś w (usunięte przez administratora)

@@x

a jakiś alternatywny sposób na to by móc te rekomendacje sobie wypracować? Mam na myśli te niższe stanowiska, jest jakiś faktyczny przykład do przytoczenia? I w sumie ścieżka kariery takiego trenera mnie zainteresowała, jaka to forma awansu? Co się zmienia?

@x

W mojej ocenie możliwość awansu są bardzo ograniczone a nawet jeśli takie są to nie są opłacalne. Dla przykładu. Kierownik salonu w Viamind zarabia podobne albo i mniejsze pieniądze niż konsultant w sieci u innego operatora. Oczywiście jeśli ktoś ma życzenie robić więcej za mnie lub tyle samo to na pewno góra będzie zadowolona i będzie przychylnie na Ciebie patrzyła. Ale tu już trzeba samemu sobie odpowiedzieć na pytanie czy przychodzimy do pracy zarabiać czy dla rozrywki. Możliwości zdobycia rekomendacji są proste: nie mów za dużo, realizuj plany na 120%, rób nadgodziny i nie mówię że masz jak w banku ale jest szansa że ktoś to zauważy.

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Viamind Sp. z o.o. na stanowisko Kierownik w salonie sprzedaży XIAOMI? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Klaudia

Hej. Jak tam się u Was pracuje? Widziałam ogłoszenie do Salonu w Olsztynie. Czy warto składać cv? jak zarobki?

Damian

Hej, Pracowałem w salonie Xiaomi w Galerii Westfield Mokotów w Wawie, przez bardzo krótki czas. Patrząc na to, że salon został zamknięty na stałe, a mnie zwolniono to w sumie zrobili mi wielką przysługę. Pracowałem w salonie całe 2 tygodnie, generując nadgodziny za które firma miała problem dokonania wypłaty, sprawa trafiła do Inspekcji Pracy, okazało się że 1. Planowanie nadgodzin jest niezgodne z prawem. 2. Dni w których pracowałem więcej niż 8h generowały po 8h automatycznie nadgodziny, ponieważ regulamin jaki ustalił sam Viamind mówił, że norma dobowa to 8h (sami siebie uwalili) w skrócie polecam wszystkim wysłać Inspekcje Pracy i oczekiwać na przelew za nadgodziny ja dostałem prawie 1000 netto za kilka nadgodzin w przeciągu 2 tygodni pracy, pytanie ile Wam zalegają!!!??

Jak często w Viamind Sp. z o.o. odbywają się szkolenia pracownicze? W ogłoszeniu, które umieścili 24 kwietnia na Pracuj.pl, obiecują bogaty rozwój.

Zapracowana

Kazimierz
@Zapracowana

Co miesiąc udaje ci się zrobić dobry wynik? Na jakim poziomie są premie?To jest liczone do sprzedaży czy jest stała kwota którą dostaje się po zrobieniu targetu?

ktoś

Na początku zapowiadało się fajnie, dobra wypłata, nie najgorsze godziny, dobre miejsce pracy... Jednak gdy się przeszło cały etap szkoleniowy, który było trzeba wykuć w niesamowicie szybkim czasie gdyż był nacisk szefostwa oraz trenerów. Po okresie próbnym mimo dobrych wyników zwolnienie i na nowo, tak z każdą nową osobą. Z informacji od innych pracowników, z innych miejscowości okazało się, że przed 3 miesiącem pracy na ich stanowiska wystawili ogłoszenia na olx zamiast powiedzieć tak jak jest zawarte w umowie, 2 tygodnie przed zakończeniem jej. Także z całego serca odradzam, tylko dużo stresu, niepotrzebnej do niczego wam nauki i schizy po tragicznych klientach, który się zjawiali. Unikajcie szerokim łukiem!!!

Łucja
@ktoś

Czy nie było żadnego pracownika, któremu przedłużyli umowę? Dlaczego niby mieliby rezygnować z wyszkolonych pracowników z dobrymi wynikami? Trochę mnie to zastanawia

@ktoś

Pierwsze 3 miesiące to okres próbny. W przypadku niezadowolenia Pracodawca nie ma obowiązku przedłużenia umowy z pracownikiem

Danuta
@PracujwTerenie

To jest teoria, a tutaj chyba @ktoś zasygnalizowała inny problem, mianowicie ten, że pracodawca wg niej nie jest zadowolony z żadnego pracownika. Tak więc może zamiast pisać truizmy, lepiej napisać jakieś konkrety - np. co sprawia, że nowo przyjęci do salonów nie mają przedłużanych umów?

@Danuta

Jak mniemam nie mają przedłużanych umów, bo nie spełniają wymogów na dane stanowisko. Nie robią postępu w kwestii samodzielności, znajomości ofert przez co nie sprzedają dodatkowych usług, a na tym polega teraz praca handlowca - przekazać ciekawe oferty, dostosowane pod klienta

Viamind Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na na stanowisko Kierownik Sprzedaży. Średnie wynagrodzenie na rynku na tym stanowisku to 9100 . Czy Waszym zdaniem to uczciwa stawka?

Pszczółka

Firma prowadzi rekrutację na stanowisko Kierownik salonu sprzedaży, a nie Kierownika sprzedaży. To znacząca różnica

W firmie Viamind Sp. z o.o. poszukiwani byli pracownicy na stanowisko konsultant ubezpieczeniowy. Czy ktoś brał udział w procesie rekrutacyjnym? Jakie warunki zaproponowano?

PracujwTerenie

Firma nie zajmuje się ubezpieczeniami więc nie było rekrutacji na takie stanowisko

W firmie konsultanci w salonach, traktowani są jako maszynki do zarabiania pieniędzy. Liczy się tylko dobro kierowników. W firmie panuje (usunięte przez administratora) agresywne maile, telefony oraz rozmowy z przełożonymi. Coraz mniej klientów odwiedza salony sprzedaży przez co jest taka nerwowa atmosfera. Regionalni kierownicy przyjeżdżają do salonów i straszą konsultantów, mają sporo kompleksów i wyżywają się na innych. Ciągle trzeba się tłumaczyć. Odradzam pracę dla tej firmy.

Maja
@123

A jaka jest przyczyna , że coraz mniej klientów przychodzi do salonów ? Może jest napięta atmosfera bo kierowników też cisną od góry dyrektorzy?

NickPracujący
@Maja

Atmosfera w salonie nie ma odzwierciedlenia w liczbie odwiedzających go klientów. Zmienia się po prostu specyfika rynku :) Stąd jako pracownik trzeba podchodzi elastycznie i wciąż pracować nad umiejętnościami sprzedażowymi. Ja akurat nie dostaję nieprzyjemnych maili czy telefonów od współpracowników, czy przełożonych. Staram się zawsze dostosować do oczekiwań i jakoś leci już 3 lata w Via bez większych dramatów ;)

Agent

Czy ma ktoś opinie jak się pracuje w olsztzynie i okolicach? Bądź ogólnie czy warto się przyjąć?

Katarzyna
@Agent

a na jakie stanowisko chcesz się przyjąc?

Agent
@Katarzyna

Doradce klienta w salonie

@Agent

Salon w Olsztynie jest jednym z prężniej działających punktów, przez co można się dużo nauczyć :)

Jaka atmosfera jest między działami w Viamind Sp. z o.o.?

Odpowiadający

Spoko. Każdy odpowiada za swoją część pracy, a jak trzeba to pomagają i wyjaśniają co i jak zrobić ;)

Danuta
@Odpowiadający

To miłe, że jesteś @Odpowiadający na temat warunków w Viamindzie :) Można wysyłać CV na stanowisko konsultanta w salonie Play i zastanawia mnie, jak działa ten system wynagrodzeń - podstawa plus premia za wyniki. Zdradzisz? :) https://www.viamind.eu/zostan-konsultantem/

@Danuta

Podstawa + premia za wyniki. Dodatkowo konkursy, dofinansowanie do kultury, czy multisportu

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Viamind Sp. z o.o.?

Wszystkie narzędzia niezbędne do pracy oraz dostęp do materiałów szkoleniowych, produktowych i instrukcji systemów, na których pracujemy. Dodatkowo stały kontakt z trenerami oraz kierownikami regionalnymi co pozwala na bieżące rozwiązywanie wątpliwości.

Jak wygląda rozmowa w Viamind Sp. z o.o. na stanowisko Konsultant? Z iloma osobami się rozmawia? 1 sierpnia pojawiło się ogłoszenie.

Nigdy nie są określane limity osób zapraszanych na rozmowę kwalifikacyjną. Zapraszamy każdego, kto zainteresował nas swoim CV :)

Czy w firmie Viamind Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

Odpowiadający

Są stałe szkolenia produktowe. Dodatkowo pracują trenerzy, do których można zadzwonić i dopytać

Oczywiście podczas rozmowy kwalifikacyjnej usłyszycie, że jest możliwość rozwoju w strukturach firmy. Natomiast kiedy już jest możliwość, na stanowisko jest wybierana osoba, która nie powinna się na nim znaleść, ponieważ brakuje jej cech managera, żeby rozwijać siebie i zespół, mniej istotny powinien być staż w firmie, który nie zawsze jest atutem. Pracownicy rzeczywiście są traktowani jak maszyny do zarabiania pieniędzy. Jednak, żeby wynagrodzić pracowników za ich prace, robi się problem. Wiemy, że dobra firma sama wynagradza i wychodzi z ręka. Wiemy, kto pracuje na sukces firmy…

@Były pracownik- poprawnie jest "znaleźć" od słowa znaleziony, być może dlatego nie awansowałeś?

Zaprosili na jedną rozmowę rekrutacyjną. Zaprosili na drugą rozmowę rekrutacyjną a później odebrać telefonu albo odpowiedzieć na SMS`a babka z HR nie mogła. Całkowity brak szacunku. Nie polecam rekrutowania się w tej firmie.

@Kandydat

Witam, Pani Katarzyno oczekiwałam Pani opinii, ponieważ wcześniej uprzedziła mnie Pani, że ją wystawi. Nie mogę pozostawić jej bez sprostowania, otóż w ramach wyjaśnień; Tak, na rozmowę została Pani zaproszona, jednak zrezygnowała Pani z niej. Nigdy nie miałyśmy okazji się poznać, mimo chęci z naszej strony, gdyż nie dotarła Pani na spotkanie. Następnego dnia zadzwoniła Pani do mnie, z informacją, że wyraża Pani chęć spotkania, jednak ja Panią poinformowałam, że proces rekrutacji został zakończony. Następnie kilkukrotnie dzwoniła Pani do salonu, potem ponownie do mnie, jednak ja cały czas informowałam Panią, że nie prowadzimy już rekrutacji. Przy ostatnim kontakcie i ponownym podziękowaniu z mojej strony oraz zachęceniu Pani do śledzenia naszych ofert w przyszłości, zagroziła mi Pani że wyrazi Pani opinie na mój temat. Za każdym razem odbierałam od Pani telefon, a gdy nie mogłam rozmawiać to oddzwaniałam, jak również odpisywałam na Pani wiadomości. Informuję, że każdego kandydata traktujemy z należytym szacunkiem, mamy bardzo wysokie standardy w naszej firmie i w naszej opinii Pani wypowiedź jest krzywdząca, gdyż opisana przez Panią sytuacja nie miała po prostu miejsca. Pozdrawiamy Viamind

@Viamind Sp. z o.o.

Jesteście dość duża firmą i na pewno przeprowadzacie sporo procesów rekrutacyjnych więc nie rozumiem skąd ten strzał. Nie jestem i nie byłem Panią (usunięte przez administratora) :)

@Viamind Sp. z o.o.

Nie macie żadbnych standardów zarządzania kapitałem ludzkim, to co się u Was czasem dzieje zwe strony TZW Kadry zarządzającej to nawet nie brak szacunku dla ludzi tylko zwykły (usunięte przez administratora)

Jadwiga
@Viamind Sp. z o.o.

Szkoda że tylko kandydata traktujecie z szacunkiem bo pracownika już nie.

Konsultantka

Pracuję już 3 lata w firmie i złego słowa powiedzieć nie mogę :) W trakcie epidemii firma zachowała się bardzo w porządku, zadbała o pracowników w każdym detalu i nikogo nie zwolniła. Praca w salonie, jak każda inna na podobnym stanowisku, chcieć to móc - wystarczy się przyłożyć i można dobrze zarobić ;) RKS bardzo pomocni, motywujące, załoga w punkcie sprzedaży zgrana, czego chcieć więcej? Polecam :)!

Sprzedawca
@Konsultantka

Ale brednie...

Haha chyba demotywujaco miało być słownik tylko chyba zmienił, RKS zero profesjonalizmu i wiedzy.

Zostaw merytoryczną opinię o Viamind Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Viamind Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Viamind Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Viamind Sp. z o.o.?

Viamind Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 124 ocen.

Viamind Sp. z o.o.