Opinie o FORCOM w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie FORCOM. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie FORCOM o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FORCOM w Poznań

belzebub

odp charlie 2500 hrywien

charlie

Panowie i Panie, powie mi ktoś na jakie zarobki możle liczyć programista Androida lub Java? Ale takie realne zarobki :) Z gory dziekuje

Forcomik

Firma się generalnie s(usunięte przez administratora) OK system, opieka medyczna poszły na jabłka, na premię roczną czekałem pół roku i dałem radę ją przepić w jeden weekend ze szczęścia. Z tego co wiem od innych i z maili niektórzy mają szczęście i zaplanowany urlop w sierpniu mogą sobie (usunięte przez administratora)wsadzić bo firma ma plany. Premia co roku coraz mniejsza, prezes nie pokazał się na imprezie integracyjnej bo bał się pytań co z tu się (usunięte przez administratora)

praca

Witam proponuje łatwą dodatkową prace przez internet zarabiamy poprzez klikanie w reklamy sprawdzona stronka wystarczy poczytać opinie na internecie zarobki zależą od tego jak się w to zaangażujemy i ile czasu temu poświęcimy zarobki początkowe to jakies 6-15$ z miesiąca na miesiąc rosną tak jak mówiłem zależy też od naszego zaangażowania ja już na tej stronce jestem 3 lata aktualne moje zarobki na miesiąc to 150-350$ jako praca dorywcza poświęcając w moim przypadku 1-3h na dzien to całkiem nieźle http://wad.ojooo.com/register.php?ref=damiankusal polecam i pozdrawiam praca dla cierpliwych ludzi:)

Yoda
@praca

Damianek kase chces zarabiac an 'frajerach'? bys sie wstydzil...

Programista C#

Etap I: Rozmowa telefoniczna z kilkoma pytaniami: spring, wzorce projektowe, interfejsy, średnia ocen ze studiów, ORM, realizowane projekty i inne. Etap II: Spotkanie: test praktyczny (SQL, projektowanie, programowanie) i rozmowa. Pole "Czy dostałeś pracę?*" zostało wypełnione losową wartością ze względu na jego wymagalność.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant/ka w Zespole Korporacyjnych Podatków Dochodowych i Międzynarodowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
ktoso

@zfkm przeciez nie ma stawek podanych wiec co bzdury piszes

realia serwianta

Po co znajomość Linux. Jak przedmówca słusznie zauważył będziesz "młotkowym" albo "operatorem wkrętaka" dłubiąc w drukarkach fiskalnych lub rozwalających się wagach, rzadziej w komputerach. Jak będzie potrzeba ,to będziesz odkurzał te komputery albo układał kabelki robiąc tym samym zdjęcia. Będziesz pod telefonem od rana do wieczora mając 24h na wszystko wraz z dojazdem i wykonaniem zadania u klienta lub 4h w przypadku wysokiego priorytetu, których nie brakuje. Raz w tygodniu będziesz tkzw "paczkowym" lub "dźwigaczem złomu" ,wysyłając zgromadzone graty i papiery do Forcomu za pośrednictwem DHL. Na koniec dnia czeka cie zabawa po powrocie do domu w rozliczanie zleceń w nieudolnym systemie Gardens. Tak więc w pracy jesteś prawie cały czas......... Specjalistyczna wiedza IT nie jest tu potrzebna. Bardziej podstawy typowo techniczne nie wgłębiając się za bardzo w szczegóły. Trudno nazwać to wdrożeniami, to jest typowy prosty serwis. Wymagania nie mogą być wygórowane bo i kasa jest niewielka a rozwój praktycznie zerowy. Więc jeśli ktoś chce zdobyć konkretne doświadczenie w IT to chyba nie na takim stanowisku. Ale ktoś to robić musi, wiec jest to dobra propozycja dla młodych po technikum tak na max 2 lata nie dłużej.

programista

Witam, jakie wymagania dla programisty Javy/Android? Jakie minimum płacowe ?

żeńska drużyna piłki podwodnej

@profit Pokaż mi gdzie takie firmy jak Google, Facebook czy Microsoft publikują oficjalnie listę płac.... Nie publikują... Pewnie te firmy to dno. Jesteś programistą? Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o firmie? Wyślij CV. Zadzwoń. To takie trudne? Za trudne... nie aplikuj. Trudno. Ludzie przychodzą, ludzie odchodzą... Nie przypominam sobie jednak, kiedy ostatni raz odszedł programista z powodu za małej pensji. Niech to będzie wyznacznikiem tego, ile można tutaj zarobić. Na koniec: 99% opinii z tego forum nie ma nic wspólnego z pracą programisty.

profit
@żeńska drużyna piłki podwodnej

gwiazdor
@profit

Nie podają zarobków. Podają widełki. Najczęściej też bez informacji o tym, jaka jest to forma zatrudnienia. Czemu to robią? Na pewno nie po to, by zaoszczędzić czyjś czas. Ten czas i tak w 90% przypadków (albo i więcej) będzie zmarnowany, bo niestety większość kandydatów do pracy nie posiada odpowiednich kwalifikacji. Może taka zagadka: masz kandydata A, który w ciągu ostatnich 4 lat zmienił 4 razy pracę (za każdym razem z powodu tego, iż dostał 5% większą pensję) i kandydata B, który ostatnie 6 lat przepracował w jednym miejscu i chce zmienić pracę, bo szuka czegoś nowego... B chce więcej kasy niż A... Umiejętności mają podobne. Zapewne część firm (głównie robiących konsulting i krótkie projekty) wybierze kandydata A. Forcom zatrudni kandydata B. Nie ma sensu inwestować w człowieka, którego jedyną motywacją są pieniądze. Taki delikwent może odejść w każdym momencie. Załóżmy, że firma X podaje, że płaci developerom do 40 tys. złotych miesięcznie. Wow! Nagle 40 tys. staje się najważniejszą informacją w całym ogłoszeniu. Tyle kasy! Może warto oderwać się od pisania w JavaScrip-cie i zgłosić się na programistę C#. Przecież to prawie to samo! To nic, że szukają kogoś, kto umie projektować obiektowo i zna się na algorytmice, a ja robię firmware na mikrokontrolery. 40 koła! Zgłaszam się. Nie jest prawdą, że w IT nie istnieje tajność zarobków. Im wyżej siedzisz, tym mniej się chwalisz. Moje osobiste zdanie: jak podpisałeś papiery i dałeś komuś słowo, że zarobki są tajne, to dotrzymaj obietnicy. No ale dane słowo ostatnio w Polsce znaczy coraz mniej... Nie słyszałem też o UCIECZCE programistów... Nikt nikogo chyba nie gonił.. Ludzie przychodzą i odchodzą. Normalne życie. Każdemu może się znudzić temat... Mógłbym podawać przykłady odwrotne (gdzie ktoś z w/w firm przeszedł do Forcomu)... ale po co. Wesołych Świąt! Podawanie zarobków celem zaoszczędzenia sobie (czyli firmie?) zbędnej rekrutacji? Wiesz w Poznaniu masz wiele firm które otwarcie maja podane jakie sa zarobki. Np. Netguru, STXNEXT, Cognifide itp. Prawda jest taka ze w IT nie ma ukrytych zarobków. Prosze wejsc na strony tych firm i sprawdz, zarobi sa podawane po to aby zaoszczedzic sobie niepotrzebnej rekrutacji. Chodzi o to ze jak firmy nie stac na pracownika to tam nawet nie aplikuje, nie zabiera czasu rekruterowi ani firma nie zabiera potencjalnemu pracownikowi. PS. Co do programistow to slyszalem ze paru ucieklo do Angli a niektorzy do firm ktore wymienilem.

S
@żeńska drużyna piłki podwodnej

Dziwne jest to określenie pracy "Wdrożeniowiec - Serwisant IT". To się pojawia tylko na pracuj.pl jak szukają nowego. Potem dostaje się awans na "technika" i naprawia się młotkiem i śrubokrętem drukarki fiskalne. Jest to fajna, ciekawa i bardzo rozwojowa praca dająca wiele satysfakcji, budująca poczucie swojej wartości i pozwalająca na realizację projektów jak odkurzanie starych komputerów

profit

Witam, dołączam się do pytania, ile zarabia programista jako junior, intermediate i senior? Jeżeli zarobki są dobre nie będzie nikt tego ukrywal. Inaczej firma to dno. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam

widelec
@profit

zarobki to sprawa osobista, w dobrych firmach pytają się ile chcesz zarabiać i podajesz swoją kwotę. Widełki w Polsce dla programistów są znane, ale trzeba brać pod uwagę wielkość firmy i z kim współpracują, w jakiej technologii i gdzie mieści się firma. Inaczej różnice między miastami mogą sięgać nawet kilku tyś złotych!

Maniek

Witam. Orientujesz się może ile zarabia w tej firmie wdrożeniowiec /serwisant?

emesen
@Maniek

Wszystko zależy od doświadczenia. Ale oczywiście nie odpowiem Ci na pytanie :-) Złóż CV. Odpowiadamy tylko wybranym. Po wybraniu, wypełniasz ankietę, po ankiecie odpadasz albo dostajesz zaproszenie do rozmowy. Standardowa rozmowa sprawdzająca zakres wiedzy IT z tego co jest nam potrzebne w ramach SP (SLA, incydenty, itd) . Po kilku dniach ZAWSZE odpowiedź na TAK lub NIE. To wszystko.

byływdroż/ser
@Maniek

Średniej krajowej na dzień dobry to ty nie dostaniesz, możesz się cieszyć, jak będzie 2500 (netto) i raczej nie licz na więcej. Dodatkowo zapomnij o nadgodzinach czy dodatkach za zapierniczanie w weekendy nie tylko po swoim terenie. No i zapomnij, że kierownik doceni twoje zaangażowanie i rycie po nocach chyba, że zostaniesz przydupasem.

Nowest

Ja rozumiem ze na początku to kokosów pracodawca nie daje ale pytanie rodzi się tutaj takie czy w tej firmie jako programista można się rozwijać czy tylko rutyna klepania kodu? No i czy zarobki wzrastają jak w normalnej firmie czyli nie 100zł na rok?

Nowest

Witam, jakie zarobki dla programisty Androida? Chce aplikować ale wolałbym wiedzieć jakie mają widełki. Zaoszczędzi to zbędnych rekrutacji jeżeli nie będzie odpowiadało.

Janek

Interesuje mnie praca serwisanta na terenie Poznania i okolic. Czy jest prowadzona rekrutacja na te stanowisko?

Kartofel

Kolega @MSN pracuje tu 14 lat i ma najwyraźniej już dość. Jak sam pisał musiał ciężko (usunięte przez administratora) Biedny MSN. Może już najwyższy czas na zmiany.

emesen
@Kartofel

A nie mam dość i nie wyciągaj pochopnych wniosków. Musiałem ciężko pracować i wcale tego nie żałuję. Niby czego mam żałować? Poznałem wielu ludzi, z którymi trzymam do tej pory kontakt, zdobyłem doświadczenie. A tego mi nikt nie zabierze.

hehe

"bez strachu o swoją przyszłość." hehe

programista

Widzę że FORCOM szuka programistów. Ile można się spodziewać na start z 3-4 letnim doświadczeniem? Korzystacie tylko z Javy/C++/C#? Działacie tylko na linuxie/android?

woj

Forcom - firma, w której są lizusy. Jestes lizusem i (usunięte przez administratora) kolege? Będziesz miał podwyżkę jak po nią pójdziesz. Najgorsze (usunięte przez administratora) pracują tam juz ponad 10 lat i lepiej nie opowiadać nic nikomu jak tam się zatrudnisz. A jeszcze lepiej będziesz mieć jak pracuje tam twój tata, mama, wujek, ciotka, szwagier, szwagierka itd. Po znajomości zamiast dostać X zł na rękę dostaniesz 1,5 - 2 X zł na rękę. Uważajcie na kierowników bo są to (usunięte przez administratora) Jedyny porządny w tej firmie to J.S. Reszta kierowników to przydupasy które patrzą tylko na swoje korzyści. Kiedyś zamiatali podłogę a po dłuższym stażu zostali kierownikami od 7 boleści.

MSN
@woj

Kolego "woj". Pracuję tutaj 14 lat i nie uważam się za lizusa. Na moje stanowisko zapracowałem zapier...em i ciężką pracą, o której ty nawet pewnie nie masz pojęcia. Co do ludzi lizusów o których piszesz - nie spotkałem takich w ponad 100 osobowym gronie jakim kieruję. Są to ludzie rzeczowi i konkretni. Jak im coś nie leży, to o tym rozmawiają, bez strachu o swoją przyszłość. Jak mają pomysły, to nie są gaszeni. Toja ocena kompletnie odbiega od rzeczywistości. Tyle na temat lizusostwa.

Esmeralda

Monaco ,jaki towar brałeś? 4,5tyś ::)

Jacek

WNTB

orientuje się ktoś jakie są widełki płacowe dla programistów w tej firmie?

Zostaw merytoryczną opinię o FORCOM - Poznań

• Jak się pracuje w FORCOM?

Zobacz opinie na temat firmy FORCOM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FORCOM?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FORCOM?

Kandydaci do pracy w FORCOM napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FORCOM
2.3/5 Na podstawie 251 ocen.
  • Gajowa 6
    60-815 Poznań