Opinie o FORCOM w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie FORCOM. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie FORCOM o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FORCOM w Poznań

Mirek

Podpowiedzcie czy firma może być zainteresowana zatrudnieniem nowego pracownika?

nieobyty
@Mirek

Jak na helpdesk to sobie daruj...

FOREXE ;)

Czy można prosić o opinie programistów, jak wygląda ich praca w tej firmie? - czy są organizowane szkolenia? - czy są jasno określone cele? - jaka jest atmosfera w zespołach, czy programiści chętnie współpracują między sobą? - czy komunikacja z kierownikami jest przyjazna i owocna? - czy jest możliwość pracy zdalnej, jakie są widełki płacowe dla mida i seniora - ktoś poniżej napisał, że umowy dla programistów przewidują odpowiedzialność za kod post-factum i jego naprawy za darmo, być może kary umowne, czy to prawda? to znaczy że kod nie jest testowany i cała odpowiedzialność spada na programistę? Czy pracownicy rozwijają się w konkretnym kierunku i specjalizacji? ostatnie ogłoszenie na programistę C++ trochę mnie zdziwiło gdy jako rozwój podano pracę w roli fullStack developera w Angularze i C# , czy to są przymusowe praktyki?

programista

Kilka miesięcy temu zacząłem pracę jako programista, nie miałem wcześniej doświadczenia w pracy. Firma jak najbardziej uczciwa i godna polecenia. Oczywistym jest, że na start nie dadzą ogromnych pieniędzy bez doświadczenia, jednak firma sama potrafi docenić pracownika i nie trzeba błagać o podwyżki :). Atmosfera świetna, dużo wyjść, wyjazdów, spotkań, pyszne obiady do wyboru z trzech różnych kateringów. Znając realia z autopsji, poleciłbym każdemu na start.

Posiadasz najnowsze informacje związane z poziomem wynagrodzeń w FORCOM? Twoja opinia może okazać się ważna.

Januszex

4k netto na UoP, na B2B nie opłaca sie w tej firmie.

@Januszex

Czy oprócz stałego wynagrodzenia, możecie liczyć na premie? Jeżeli tak, to jakie warunki należy spełnić, aby kwalifikować się do jej otrzymania? Być może Twój wpis już je uwzględnił, dlatego to również wyjaśnij użytkownikom na forum. Dzięki temu, umożliwisz innym wyrobienie własnego zdania na temat dostępnych w firmie możliwości finansowych.

Januszex
@Hanna

4k netto jest bez premi, jednak nie jest to szczyt marzeń osoby która pracuje juz kilka lat w IT, przy B2B daja takie formalki, że za kod odpowiadasz nawet jak zrezygnujesz z pracy i musisz go naprawiać bezpłatnie....odradzam.

Programista C#

Etap I: Rozmowa telefoniczna z kilkoma pytaniami: spring, wzorce projektowe, interfejsy, średnia ocen ze studiów, ORM, realizowane projekty i inne. Etap II: Spotkanie: test praktyczny (SQL, projektowanie, programowanie) i rozmowa. Pole "Czy dostałeś pracę?*" zostało wypełnione losową wartością ze względu na jego wymagalność.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Rekrutacja to w zasadzie kpina. Zapraszają na rozmowę po której kontakt się urywa. Brak jakiejkolwiek reakcji na wiadomości e-mail. Nie dowiesz się nawet o tym że Ci podziękowano, nie mówiąc już nawet o podsumowaniu i informacji zwrotnej co zaważyło o odrzuceniu aplikacji. Moje sugestie dla FORCOM: Traktujące innych poważnie.

@Nowy

A jak oceniasz sam przebieg rozmowy kwalifikacyjnej? Czy była ona merytoryczna?I jaki był stosunek osoby ją prowadzącej do osoby aplikującej? Twoja wypowiedź okaże się cenną wskazówką dla osób również przygotowujących się do rekrutacji do firmy FORCOM.

Hanna

@D, a jak oceniasz atmosferę panującą w FORCOM? Dobre kontakty między pracownikami wpływają na pracę zespołową, a co za tym idzie na efektywność zespołu. Dlatego myślę że, użytkowników na forum interesuje również podjęcie tej kwestii.

Hanna

@D, chciałabym Ciebie zapytać, czy w FORCOM wraz ze stażem pracy zmieniają się warunki zatrudnienia? Czym różnią się od tych początkowych oferowanych nowym pracownikom? Może pracodawca zapewnia wartościowe pozapłacowe benefity? Co jest w nich zawarte?

Ex pracownik
@Hanna

Zmieniają się ale minimalnie, mała podwyżka co roku (ale z tym było coraz gorzej), premia nie zawielka raz do roku. Do tego obiady i imprezy integracyjne. Fajna firma ale na początek kariery w IT max 2-3 lata.

@Hanna

Jakichś specjalnych benefitów nie ma. Jest roczna premia i impreza firmowa co roku i darmowe obiady. Podwyżka co roku ale raczej symboliczna 50-100 zł.

D

Może. A może ktoś pracuje już długo i widzi że nic tu nie osiągnie, bo nie ma możliwości rozwoju czy awansu - bo nad nim jest jakiś kretyn, który w obawie że ktoś mu zagrozi - blokuje wszystkie możliwości rozwoju.

D

Generalnie nie polecam firmy. Mogę się wypowiedzieć tylko na temat helpdesku i serwisu - nad obydwoma pieczę trzyma tak zwany Fred. (Wacek byłby odpowiedniejszym pseudonimem) - zachowuje się zgodnie z pseudo ;D. Wielu ludzi odeszło i odejdzie jeszcze przez niego. Z kimkolwiek z tych którzy odeszli rozmawiam, pierwsze co mówią - tu nie ma Freda. Ciekawe kiedy Andrzej i Władek się zorientują kto im sabotuje firmę.

Zuza

Sami sobie odpowiadacie dlaczego firma nie chce szkolić!!!

nieobyty

HelpDesk. Nie wypowiem się o pracy, ponieważ nie chce mi się. I to powinno wystarczyć. Jeśli chodzi o strukturę, szkolenia, odpowiedzialność to: - struktura HD jest jasna jest I i II linia, - szkolenia - absolutny brak!!! (chodzi o szkolenia podnoszące kwalifikacje). Bywają szkolenia dot. rozmów z klientami i inne pierdoły, które przydają się tylko do wykonywanej pracy. Bezużyteczne gdzie indziej. - odpowiedzialność - odpowiedzialny jesteś za wszystko co robisz (normalne). - atmosfera ok, ponieważ pracują tam fajni ludzie. Ogólnie praca średnia/kiepska, niskie wynagrodzenie, bez perspektyw na przyszłość. P.S. Firmie nie zależy na szkoleniach HD, ponieważ nie jest to im na rękę. Każdy kto nabyłby jakieś uniwersalne przydatne umiejętności, wyfrunąłby bardzo szybko w poszukiwaniu lepszych warunków finansowych.

Czy poszukiwane są nowe osoby do pracy w FORCOM? Co trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego zespołu?

Pink Panter

Musisz być tani.

Cecylia

Jaki jest powód, że przestaliście pisać?

Fajek
@Cecylia

Bo czekaliśmy na ciebie

Sebastian

Jakie wynagrodzenie można uzyskać jako programista, proszę podać minimalne i maksymalne warunki płacowe?

Nadziewany rodzynek.

Jeśli chodzi o szkolenia, to ja chętnie pomogę. Prowadzę takie u siebie nieodpłatnie. Wystarczy chcieć.

charlie

Witam, a czy jako Java lub Android Developer wyciągnę 5k do reki już w góre czy nie mam co składać papierów?

5k
@charlie

5k ? :) :):)

charlie
@5k

Czyli rozumiem ironicznie ze nie :)

ex SL

Więc dlatego dałem sobie spokój po kilku latach. Firma kiedyś wyglądała inaczej, nie było takiej struktury jaka jest teraz, ludzie byli inni (nawet ci ,którzy dalej tam pracują), pamiętam też, że szeregowy pracownik miał trochę więcej do powiedzenia niż teraz. Forcom zmierza do osiągnięcia tkzw "ładu korporacyjnego" po wieloletniej samowolce w wielu aspektach. Jest to zrozumiałe z ilości klientów, nakładów pracy i organizacji firmy. Niestety niesie to za sobą pewne zmiany, niekoniecznie dobre dla szeregowych pracowników. Oni w głównej mierze są pierwszym kontaktem dla klienta, niestety są coraz bardziej niedoceniani i jak celnie stwierdził przedmówca są niczym "komórką w excelu" dla wyższych. Smutna to niestety prawda dla tych ,którzy pracują w firmie notującej dość przyzwoite wyniki finansowe. W przyrodzie są równi i równiejsi ,w Forcomie też. Ciekaw jestem co jest lepsze : pracować w firmie ,która ma i nie chce dać lepiej zarobić, czy w firmie która nie da ,bo nie ma ,ale może coś mieć w przyszłości. Po krótkim przemyśleniu wybieram drugie rozwiązanie.

mam dość

Dokładnie wszyscy się zwalniają bo ile można pracować w takiej atmosferze gdzie wiecznie się czegoś wymaga a nic nie daje. Firma robić ma co bo klientów przybywa. W tym roku premia okrojona , brak szkoleń (chyba że szkoleniem jest pogadanka z starszym kolegą z kilkoma slajdami w czasie 30min...)śmiech że w firmie która liczy ponad 300 pracowników nie działa multisport, sorry działał jakiś czas ale 180zł to jakaś kpina ,opieka medyczna jak sobie wykupicie. Na rozmowach usłyszycie że są imprezy integracyjne,wyjścia na piwo - Tak integracja jest raz w roku i z roku na rok coraz gorsza.Wyjście na piwko jak zgadasz się z kumplami po robocie to pewnie ale nie firmowo.....Przewija się tekst o szkoleniach jakie to nie są, że będziesz uczestniczyć w ciekawych wdrożeniach.... to wszystko mydlenie oczu. W tej firmie jest się komórką w excelu. Jak już ktoś wcześniej pisał fajna przygoda na początek ale nie dłużej szkoda czasu.

Co mądrzejsi są już na wypowiedzeniu. Nie bez powodu od roku wzmorzony jest ruch w kadrach, po okrojonych premiach niezdecydowani złożyli papiery. Firmę można polecić tylko na czas szukania innej pracy. Brak szkoleń zewnętrznych, brak rozwoju finansowego i coraz gorsza atmosfera. Jeśli szukasz pracodawcy na wiele lat nie polecam.

PO

Jak dla mnie to firma powoli się zawija, ciecia , podwyżek brak , premia mocno spóźniona i okrojona .

Zostaw merytoryczną opinię o FORCOM - Poznań

• Jak się pracuje w FORCOM?

Zobacz opinie na temat firmy FORCOM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FORCOM?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FORCOM?

Kandydaci do pracy w FORCOM napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FORCOM
2.3/5 Na podstawie 251 ocen.
  • Gajowa 6
    60-815 Poznań