Abra Meble (Abra S.A.)

Opinie o Abra S.A.

Agata

Czy jest szansa na wzrost wypłaty wraz ze stażem pracy? Jak rozumiem @Maria awanse na stanowiska kierownicze są tutaj realne? Możesz opowiedzieć jak to wyglada?

Kierownik nr2

Pensje są za małe - to jest fakt. Może nie ma co narzekać tylko zacząć o tym głośno mówić ? Gdy ja mówiłem o tym na zebraniu to każdy udawał że wszystko jest super. Hmmm ?

techniczny

taki przykład techniczny składa komodę sprzedawca sprzedaje komode z expo bo klient nalega i chce skręconą 1 klient ma skręcony mebel na już 2sprzedawca ma premie za sprzedaż 3 techniczny musi spakować i załadować towar bo klient nie potrafi sam a potem za tydzieñ musi skręcić drugi raz gdy towar znów przyjedzie na sklep.Techniczny ma tylko zbędny wysiłek za darmo. tak właśnie działa abra

Ola

Czy w takim razie jest tu ktoś kto zarobił w jakimś miesiącu więcej niż 2000 zł na rękę?

Sprzedawca

Ja byłam przesłuchiwana przez panią z Krakowa z bazy(kilka lat temu) być może się zmieniło.

Na rekrutacji miałam scenkę sprzedaży pufy....po chwili zorientowałam się że nalezy zadawać klientowi pytania otwarte na które nie może odpowiedzieć tak lub nie. I przykład.Czy chce pan kupić pufe brązową? - oczywiście źle...Należy zapytać o kolor pufy...klienta...wypytać się o kolory innych mebli w pokoju ,ścian....i znaleść fajny kolor...etc

Maria

W tej firmie trzeba być chyba przynajmniej kierownikiem żeby cos zarobić!

KTOŚ

Ta firma to jest najgorszy wzorzec kapitalizmu . Po czynajac od technicznego ,sprzedawcę i kierownika zarobki zdecydowanie małe. A wymagania duże. W tej firmie zawsze jest mało obojętnie jakie obrót to mało. Otwierają sklepy w każdej pipiduwie. Towar z gazetki wiecznie na brakach klient czeka tyg. Socjal tak jak ktoś wspominał brak a przepraszam jest bon dla dziecka na Mikołajki całe 100 zł ,w następnym miesiącu jest sciagany podatek z tej kwoty ,żebyś nie oszal że szczescia.

Daro

@adela Zarobki jeżeli pracujesz z agencji i się uczysz osiągają 1800-1860 złotych. Jeżeli od razu pod firmę to spodziewaj się brutto 2100, netto wychodzi to 1600 na rękę a premia jest dopiero po pół roku oraz jest to stała premia 300 zł, czyli 1900 razem wychodzi prawie, jakoś tak. Chyba, że co (usunięte przez administratora) zależnie od kierownika zmiany to obcina Ci tą premię. Jednym to pasuje, drugim nie, jeżeli z agencji oraz opisują "skręcanie mebli" to nie nastawiaj się na to. To samo miałem, skręcanie mebli niby, a tu przygotowanie paczek do wysyłki, zapierdol roboty od groma naładowanie palet paczkami ważącymi 40-70 kilo nawet w większości z nich, a naładować trzeba na jedną minimum 1,5 - 1,7 tony, a czasami jest ich 7 na dzień także pracy sporo jest.

Uhh
@Daro

Jak piszesz o pracy na magazynach głównych to może i tak jest ale tak to i techniczni i sprzedawcy mają 2000 brutto, 1440 na rękę po odtrąceniu pierdół, co daje w sumie nic dla osoby która chce sie usamodzielnić. Podwyżki ? po ponad 10 latach pracy przyszła podwyżka z 1800 na 2000 i to tylko dlatego że miały zostać podwyższone wynagrodzenia minimalne, a zarząd Abry chciał być chytry i że niby dają podwyżkę... podwyżki w Abrze są tak jak są podwyżki w państwie. Premie marne (techniczny sam nie może na siebie pracować, musi być zdany na sprzedaż koleżanek), niby zmienił się system premiowania jakiś miesiąc temu na lepszy ale tak czy siak na sklepie który robił obroty po 500tys aktualnie jest problem zrobić 200 ... . Aktualnie biorąc pod uwagę zmiany nadchodzące na przełomie siepień/wrzesień i szykujący się wraz z nimi zachrzan można stwierdzić że porażka. Roboty coraz więcej a kasy jak nie było tak nie ma. Nie mówiąc już że na większości sklepów jest tylko jeden magazynier co przy schodkach np stanowi wielki problem żeby cokolwiek zrobić bez proszenia się co chwile o pomoc kochanych kolerzanek które zawsze mają jakąś wymówkę żeby nie pomagać. I jeszcze dopowiem że tak to jeżeli chodzi o BHP ubiór ten sam czy -20 czy +30 (teraz można zdechnąć w długich grubych bojówkach i plastikowym polo) czy inne mało "niebezpieczne" pierdoły, to się przyczepią i upomną. Ale jeżeli chodzi o dźwiganie paczek po 30+ kilo czy zwalanie 100 kilowych sol z wysokości ponad metra (tir) samemu, auta załadowane pod sam dach z tłumaczeniem że chcieliśmy towar to mamy... gdzie już było kilka przypadków że ktoś chciał przechylić sofe na wózek a na twarz spadała my inna mała niewidoczna paczka.... Socjal zerowy , brak benefitów pracowniczych na kupno mebli, brak premi paczek czy innych bajerów na święta czy coś, wczasy pod gruszą, zapomnij, dbałość o pracowników na poziome bycia tylko murzynem do zarabiania dla nich pieniędzy. Ogólnie czy to techniczny czy sprzedawca, to już lepiej iść gdzieś na zlecenie i mieć te 11zł netto i siedzieć w jakimś kiosku niż tyrać jak wół za najniższą krajową . Wiadomo co sklep i kierownik to jest inaczej czy to z urlopami czy dniami wolnymi etc ale ogólnie firma porażka.

Rafal
@Uhh

Widzę ,ze jak było dno tak jest dno ,,, Zal ,a podobno Polska jest liderem jezeli chodzi o produkcje mebli ,A ABRA PŁACI MINIMUM KRAJOWE niech spada z rynku !!!

adela

Ile zarabiacie? premie możliwe? podwyżki po jakim stażu pracy?

Daro

Cześć, od niedawna PRACUJĘ w firmie, także chciałbym się co nieco wypowiedzieć. Przed rozpoczęciem pracy, przed podpisaniem umowy krępowałem się iść po tutejszych opiniach, aczkolwiek jedna przykuła mą uwagę, że "nie jest wszędzie tak samo". Jak się okazało po przyjściu w jednym z oddziałów, było inaczej z opisywanych tutaj rzeczy. Ten oddział dużo różni się od opisywanych, przede wszystkim kadra jest dość ogarnięta oraz wyrozumiała. Kierownik jest osobą ogarniętą, po trzydziestce - jak każdy z nas może mieć wady, aczkolwiek w pracy ich nie ukazuje oraz nie wyżywa się na pracownikach, gdzie nawet nie potrafi przeklinać w obecności samych pracowników, iż odkąd pracuje to ani razu nie usłyszałem wulgarnych słów. Co do osób pracujących też brak zarzutów, jak w pracy żarty, wyzywanie się humorystycznie i wulgarnie, aczkolwiek wiadomo trzeba mieć dystans to tego i znać się na żartach. Zarobki zarobkami, wysokie no nie są, gdzie tutaj się zgadzam - zapierdol w pracy, bieganie codzienne, wyładunki ciągłe i załadunki po sam dach i milimetr od klapy, aczkolwiek narzekać nie można.

Klientka

A to chyba normalne bo ostatnio kupowałam w sklepie w Rudzie Śląskiej i pan kierownik wynosił meble. To się na żywa kompleksowa obsługa na początek sprzedaje a potem wnosi tylko montować nie chciał bo mu się spieszylo

Klient
@Klientka

A czy to w Rudzie jest bardzo drogie wnoszenia ja płaciłem za wnoszenia kierownikowi który oczywiście wnosil na 4 piętro 70 zł

Kierownik
@Klient

Szanowni "koledzy"!!! Jak chcecie podpipie....ć kierownika to zróbcie to klasycznie i napiszcie do szefa wszystkich szefów a opisujcie tego tu jako niby klient i klientka. Swoją drogą widać ile zarabia kierownik i kalki jest poziom Kierownika który dorabia na wnoszeniach. Pomyslcie zanim zaczniecie rozwijać wywody o pensjach Kierowników

Anula

Witam, ja chciałam się podzielić taką sprawą, że nie którzy pracownicy a szczególnie jeden kierownik u mi sobie poradzić, z tak skromnymi zarobkami. Jeździ sobie oczywiście w godzinach pracy na wnoszenia i tak zarabia dość często jest na L-4 i jest dobrze. Czy w normalnej firmie takie rzeczy są dopuszczalne ,proszę sobie odpowiedzieć na to pytanie?

Jaki grafik? Godziny pracy ma sprzedawca w Abra? System wynagrodzeń?

Wkurwiona

kolejny genialny pomysł - z okazji otwarcia 111 sklepu wszystkie sklepy w Polsce w niedzielę 9 lipca otwarte ! pod siedzibe abry w krakowie i tych idiotów to tylko bombe podłożyć

@Wkurwiona

Połż papierek i wyluzuj :) Zwyczajnie koleżanki z biura nie mają zielonego pojęcia jak wygląda praca w sklepie. A te w marketingu to już kompletnie nie mają zielonego pojęcia co mają robić. Stąd tak idiotyczne akcje jak 11% z okazji 111 sklepów. Wystarczy jeden guzik, przelicz rabat i po sprawie... w końcu ilość metek robiona ręcznie jest przecież znikoma, wręcz równa zeru!

Agnes warszawa

Jak wygląda praca kierownika? Obowiązki, godziny pracy? Czy po okresie próbnym jest podwyżka? A premia realna? Jak wysoka?

Abra -Nie polecam

Walka i podkradanie sobie klientów - podkładanie świń na każdym polu !!! tzn przez tzw ,, Stare Wygi w sposób bezczelny i poniżej wszelkiej krytyki w związku z tym atmosfera okropna .Kierownik nie nadający się na kierownika ,niekomunikatywny mruk .Zarobki - nie wiadomo czy się śmiać czy płakać ,bardzo słabe i to miało miejsce w jednym ze sklepów w miescie Warszawa :)

Domi

Tak czytam opinie i same są negatywne czy naprawdę firma nie zdaję sobie sprawy jak to wygląda od środka . Ciągła rekrutacja . Zarobki to jakiś żart. Od technicznego po kierownika.Co raz trudniej o dobrego pracownika , bo za takie pieniądze nikt nie chce pracować.Proszę nie idzie tą drogą!

Kierownik

Mam wiadomości że kilku kierowników aktualnie szuka angażu. Trzech ze sklepów typu C i jeden z sklepu typu B. Mówię tu o północy Polski, region 6 oraz 5. A jak u was ?

@Kierownik

Pracuję już prawie 4 lata i pierwszy raz miałem 2 z przodu na wypłacie. Poprawiło się po zmianie przeliczników premii, dawniej miałem maks 200zł jak były obroty a to też różnie bywa. Najbardziej irytuje mnie że jakbym się teraz zwolnił to przyjeliby kogoś nowego, kto nie ma pojęcia o składaniu mebli , o zawartości paczek na magazynie itp a i tak zarobiłby to samo co ja.

Tu się zgadzam kierownik w abrze zarabia adekwatnie mało do pełnionej funkcji. A socjal takie coś w abrze nie istnieje.

Pat W

Kierownik agata meble podstawa 3.500 na reke minimalnie plus prowizja zalezy 4000-4500 jest raczej zawsze,pozdrawiam innych kierownikow meblowych,pseudo,salonow.☺ szczegolnie abry ktora kierowniczka bylam i powiem ze to byly najgorsze lata mojego zycia jako pracownik,zero czlowieka,zero socjalu,a socjal maja lepsszy ludzie u prywaciarzy niz w tej zjebanej firmie abra ,o fuj do tej pory na ta nazwe mi niedobrze...

Daniel

Tydzień możliwego urlopu w wakacje to wwymysł zarządu a co za tym idzie regionalnych którzy są jak galarety. Ja życzę pracownikowi technicznemu jak najwięcej ale by zabierać sprzedawcą lub kiedowniką ? Przecież od kierownika więcej zarabia sprzątaczka w IKEI :D

Zostaw merytoryczną opinię o Abra S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w Abra S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Abra S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Abra S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 3 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Abra S.A.?

Kandydaci do pracy w Abra S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Abra S.A.