SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.

Magda

Zgadzam się z wszystkimi negatywnymi opiniami praca przez SGP porażka .Nie polecam

ghg

Szukaja dlatego bo jest duzo zlecen a malo pracownikow. Tam gdzie ja pracuje na ten moment potrzeba 4 osob. Jestesmy w 6 osob a roboty jest na 10 osob. Dlatego sa wystawiane ogloszenia.

kiwa

a pan piotr nie nazeka z bb

kik.ku

Pracowałem w tej firmie w tym roku w okresie wakacji. Praca dość ciężka ale da się przeżyć, polecam dla osób, które chcą szybko znaleźć pracę

Kontroler jakości

Rekrutacja mało stresująca mimo dodatkowego testu. Miłe trzy panie w biurze odpowiedzą na każde pytanie i pomogą w razie potrzeby. Każda rekrutacja mogłaby tak wyglądać. Minus to spora kolejka, na którą trafiłam.

ppp

Zwyczajni oszuści, śmiesznie niska płaca, od której odtrącają jeszcze ubezpieczenie i nie naliczają nadgodzin. Jeśli będą mogli wpakują Ci jakąś kare umowną. Szczerze unikać tej „firmy“ jak ognia, ciągle szukają nowych pracowników na te same stanowiska bo szybko się przekonują że to totalny wyzysk.

kij

kwasny 2300 reszta 17000 co jest grane

jkw

pan kp dalej kasuje ile wejdzie a robimy to samo w firmie mm bielsko

nick

Pracuje w firmie od niedawna. Jestem tylko zadowolona z tego, że mam elastyczny grafik. Poza tym koordynatorzy nie znają się na niczym, nie wiedzą wgl. co robimy na liniach lub innych stanowiskach. Szkolimy się sami nawzajem. O ubranie robocze nie można się doprosić, szczególnie o buty które rozmiarowo są dobre o ciepłą bluzę już nie wspomnę. Rozumiem, że nie mogą sobie pozwolić na to aby nie mieć ludzi, ale jeśli ktoś ma grypę jelitową lub gorączkę i ma przyjść do pracy to chyba porażka delikatna. Co miesiąc brakuje do wypłaty, może dla kogoś 150 zł to mało, jednak nie po to chyba pracujemy aby mieć nie wypłacane. NIE POLECAM!!!!

jjjj
@nick

Jeżeli Ci się wypłata nie zgadza, warto zadzwonić sobie do kierownika, ale nie tego regionu tylko tego co jest nad kierownikiem regionu. albo do częstochowy, bo dla nas zwykłych pracowników 150 zł to jest dużo. My mamy o tyle szczęscie, że zawsze koordynatorka nas informuje ile mamy do wypłaty, jeśli są niezdoności wyjaśniamy , sprawdzamy raporty itd. Może 150 zł przychodzi ci przelewem z Human, a reszta z SGP?...Dzwoń do Częstochowy.

czarny anonim

Koordynatorka księżniczka Katarzyna na terenie Sosnowca, jest nieogarniętą osobą. Chce żeby pracować po 16h. Nie potrafi zarządzać zespołem, olewa sobie sprawy. Nie polecam nikomu. Mam nadzieje ,że niedługo ktoś zmieni jej miejsce.

xxxxxx
@czarny anonim

z tą babą nie da się wytrzymać. Nic nie wie, kodeksu pracy też nie zna.

a
@xxxxxx

kodeks pracy nie odnosi się do umów "śmieciowych" tylko do umowy o pracę.

Nie polecam nikomu, firma oszukująca ludzi.

pita

nie polecam nawet najgorszemu wrogoei

syf

co tu dużo gadać....to widać już na poziomie rozmowy rekrutacyjnej, jaka to będzie praca....byłem ja, byli moi znajomi, i rekrutacja wygląda w taki sam sposób, jakbym gadał z "koleżanką", która jeszcze dobrze nie przeprowadziła rozmowy, nie mówiąc o sprawdzeniu jakże ważnego testu który trzeba wypełnić (jak nie znasz odpowiedzi Pani podpowie), a już umawia na którą zmianę mam iść do pracy....więc czego my się spodziewamy...poszedłem raz do pracy i ostatni, niestety ale to co Pani opowiada na rozmowie, nijak się ma do tego co potem miałem robić. Poza tym za wiele Pani też nie mówi na rozmowie. No cóż....pozdrowienia dla Bielska....

@syf

bo ta pani mało ogarnięta jest, jak jej się zada jakieś pytanie to próbuje nadrobić swoją niewiedzę śmiechem

M....
@pracownik

mało ogarnięta to mało powiedziane, Pani rekrutująca w Bielsku można powiedzieć że w ogóle nie rekrutuje, rzuci testem, na szybko przedstawi warunki, każe podpisać że się z nimi zaznajomiłem, i co jestem przyjęty...nawet testu nie musi sobie sprawdzić, a zadając jej jakieś pytanie na które nie zna odpowiedzi, to obraca tak rozmowę żeby nie wyszło że jest nie doinformowana. błazenada, a nie rekrutacja.

sgp

Huta przyjmuje tylko swoich znajomych i po rodzinie.

luka_s_ita

Witam, przyjęłam się od niedawna do sgp na hutę. Praca nie jest łatwa ale nie jest też mega cieżka a przede wszystkim nie jest skomplikowana. Zresztą lepsza taka praca niż żadna. Jesli sie chce to mozna się dogadac z koordynatorami i z kierownikami.

TOPLA

************************** U W A G A *************************************** Postaram opisać pracodawcę najbardziej obiektywnie: MINUSY - na pierwszą wypłatę trzeba czekać do dwóch miesięcy roboczych (np. zatrudnimy się w styczniu otrzymujemy pieniądze w marcu). -niezłożenie w czasie wykazu godzin skutkuje wydłużeniem czasu oczekiwania na wynagrodzenie o kolejny miesiąc -podpisujemy co miesiąc "śmieciowe" umowy z SGP i H&H (składki odprowadzone są z H&H z kwoty ok. 200zł );(brak urlopów wypoczynkowych, zdrowotnych) -umowa sporządzona korzystnie dla pracodawcy, mianowicie dużo obwarowań karno-finansowych za błędnie wykonane zlecenie lub brak możliwości jego wykonania -kara za jeden błąd w pracy wynosi ok. dniówkę -kara za niezgłoszenie niedyspozycyjności w przed upływem 48 godzin to 100zł/ pamiętam jak raz kolega nie mógł zostać po godzinach otrzymał za to kare -pracodawca ma prawo potrącić nawet połowę pensji! -brak płynności w wykonywaniu pracy, ciągłe przestoje -maksymalne zarobki to 1600zł (190 godzin roboczych), przeważnie 1100zł -ciągłe braki w wypłatach (zazwyczaj 50, 20 zł- tak aby nie można było pójść z tym do sądu), jeżeli udowodni się braki w wypłacie na wyrównanie czeka się do pół roku - niekompetentni koordynatorzy- z powodu dużego przepływu ludzi nikt nie dba o pracownika. -złe warunki pracy, najczęściej w kącie jakiegoś magazynu lub fabryki. PLUSY -praca jest lekka fizycznie -brak okresu wypowiedzenia (pracując w SGP można jednocześnie szukać innej pracy i z dnia na dzień odejść nie ponosząc żadnych konsekwencji) -współpracownicy to głównie młodzi ludzie (atmosfera jest bradzo luźna ponieważ nikt nie chce się rozwijać się w szeregach firmy)

andrew

A więc tak, powiem tyle pracowałem na hucie szkła. Totalny wyzysk za 5 złotych przez 8 godzin zapierniczasz jakbyś miał dostać 20. koordynatoży są nieprzyjemni orucz jednej pani ktura pomagała jak mogła i była cały czas pomocna. Niepolecam nikomu

BB
@andrew

Witam wszystkich przestrzegam przed pracą w tej firmie a konkretnie w Niemczech w Lindau (usunięte przez administratora) syf zero organizacji i robią przekręty na pieniądze i kombinują jak tylko mogą nigdy tam nie wrócę już i ostrzegam innych przed nerwami moja sytuacja obiła się już prawie o media więc wyobrazcie sobie co się dzieję

ola

Pracowałam prawie rok w tym syfie, byłam na każde zawołanie, aż teraz za pół przepracowanego miesiąca dostałam 150 zł.Była babka kkoordynatorka znęcala się psychicznie, mobingowala ludzi. Ludzie! Nie za te pieniądze i nie na tej umowie. Każdemu kto u nnas się zwolnił zabrali 50 procent wypłaty.

głupi

Ludzie lepiej uważać na prace w hucie szkła przez SGP to jest totalny wyzysk . Pracownicy firmy sgp dostja grosze za prace a pracują tak samo a nawet cieżej od tych cwaniaków co pracuja już na hucie . Pracownicy firmy sgp nie maja nic żadnej formy zatrudnienia owszem ta umowa smieciowa a pracownicy huty urlopy nie tylko 26 dni ale za dni wolne od pracy np 11 listopada dzień do obioru . Pracowałem tam 11 miesięcy i wiem co pisze jak nikt tam nie ma pleców to nawet tam nie radze iść chyba ze ktoś lubi pakować po 4 butelki 1L przez 8h za 5 zł . Obiecywano pracującym tam przez sgp przejścia na hute a co zrobiono przyjęto ludzi zewnątrz . Przerwa na jedzenie trwa tam niecałe 15 min każdy jest liczony jak ktos jest więcej niż 15 min to odrazu pytania dlaczego tam długo a pracownicy hutu moga byc po 30 min a nawet więcej . A w przypadku cofniecia palet przez kontrolera jakości i jeśli ktoś powie kierownikowi że to przez was cofnięto paletu to jest po premii czyli w plecy 400 zł . Więc radze sie 100000 razy zastanowić nad pracą w hucie

Ja każdemu odradzam Kierowniczka Marta co byś nie chciał nie chciała dzwonisz ona nigdy nic nie wie jak pracujesz 2 3 dni w miesiącu za to nie otrzymujesz wynagrodzenia a przestój był nie z mojej winy tylko że na dany miesiąc nie potrzebowali ludzi o ciuchach roboczych nie ma mowy niby za cały miesiąc powinno wyjść z 1200 złoty ja nigdy takiej wypłaty nie widziałem mimo że pracowałem cały miesiąc a zapomniałem jest jeszcze asystentka Pani Marty kompletnie ją nic nie interesuje po za wyciągnięciem umowy z pod lady na każdy miesiąc stawki godzinowe to śmiech na sali z tego co wiem to najgorsza Firma w tym mieście dając Prace w innych biurach godzinowe stawki zaczynają się od 7 złoty ale kto chce nie próbuje powodzenia życzę

core

Praca w hucie Częstochowa przez sgp. Wyzysk (pracować trzeba wiadomo, na kontroli trochę lżej, na produkcji ciężej ale - za niskie stawki od 5,5 do 6,7 za nocki), nie dają gwarancji przepracowania miesiąca - ciągłe przestoje i choć nie z twojej winy o premii zapomnij; 2 umowy co miesiąc (by nie płacić zbyt wysokich składek oszczędzają na pracownikach - Co z tą Polską się stało, wszędzie te umowy śmieciowe, młodzi mają tu naprawdę ciężko jeśli nie są specjalistami bądź nie mają dobrych pleców W skali samej takiej huty: zatrudniając tak wielu pracowników na umowach śmieciowych (pracując tam chodziły słuchy, że ludzie kontrakt dostawali dopiero po 3 latach pracy, jeśli ktoś tam tak długo wytrzymał) kombinacje by nie przyjmować na stałe i nie opłacać im składek i tak w całej Polsce to skąd państwo w przyszłości będzie miało pieniądze na emerytury) W dodatku tak niskie stawki za pracę 3 zmianową, a nie np. 2 zmiany wydają się być krzywdzące. Wiadomo zmienia się tryb życia, jest się przez to bardziej zmęczonym niż taka sama harówka na 2 zmiany, w czasie wolnym jest się totalnie rozbitym. Niby huta a nie ma poczucia stałości, nawet nie wiesz kiedy i dlaczego to właśnie ty dostaniesz przestój, chyba by nie przepracować całego miesiąca i nie dostać obiecanej premii. Z drugiej strony huta to nie instytucja charytatywna, wykorzystuje sytuację obecną na rynku, możliwość zatrudniania na umowy śmieciowe, płacenia groszy za harówkę, nieopłacania w należytej wysokości składek (dostajesz do podpisu dwie umowy, pierwsza na kwotę 201 zł brutto i z tego tylko potrącają składki emer. i rent.). Taki los zgotowali nam rządzący pozwalając na coś takiego. Nie zdziwcie się że po roku lub mniej podziękują za pracę na jakiś czas, żeby tylko nie dać normalnej umowy. Pisząc to nie ciskam wulgaryzmami chyba tylko że nie mam dzieci i nie wiem co to znaczy pracować na śmieciówkach za grosze mając kogoś na utrzymaniu. Co do samej współpracy z firmą - można się do nich dodzwonić (nie jak w przypadku niektórych innych agencji pośrednictwa pracy) i załatwić sprawy, wydają zaświadczenia, wypłaty były po 15 ale zgodnie z warunkami. Mankament - nie dają rozliczeń (pasków płacowych). Czy nie dziwi Was, że Sgp ciągle poszukuje tam pracowników (ogłoszenie na olx ukazuje się średnio chyba 2 razy na tydz, wejść jest ok 2000 lub więcej, ludzi bezrobotnych w Częstochowie - ponad 12 tys.) i ciągle nie mogą znaleźć. Czy to nie jest podejrzane? Ciągle poszukują też pracowników do wykładania towaru w Auchan Północ, ogłoszenie często nadawane przez osoby prywatne, lub nie ma nazwy firmy, czy ktoś wie jakie tam są warunki pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o. - Częstochowa

• Jak się pracuje w SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 15 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.