Jerozolimskie i puławska i Górczewska 27.08.2012 17:14
Inne
Witam,
Odradzam tą firmę. Ponieważ pensja w granicach 1600 - 1700 netto pod warunkiem jak jesteś wszystkie dni w pracy. Gdy jeden dzień będziesz na l4 to tracisz premię za obecność. Ponieważ w trakcie rozmowy mówi tobie ze 2tys umowa o prace a gdy podpisujesz to 1500 brutto i premia za obecność i wychodzi ci około 2 brutto. Co pół roku jest liczenie i jak są straty to każdy płaci. I zabierają ci np 100 zł co miesiąc do kolejnego liczenia. Mi osobiście zabierali 50 zł przez 5 miesiecy. Kolejna spr to godziny pracy. Nie ma możliwości zebyś pracował 160 godzin zawszę wychodzi 16coś np 167, w zimę jak sie zaczynają opony to serwisy są otwarte w niedziele i po 12 godzin wiec w zimę robiłem około 180 i zawszę mówiono że następnym miesiącu nadgodziny odejmiemy. Ale tak nie było ponieważ mówią ze brak pracowników i nikomu nie będzie pracować a za nadgodziny ci nie wypłacą bo centrala o nich nie wie. Kolejną spr jest że masz listę obecności i nie zbiega się z twoim grafikiem. Często jest tak ze na liście cie nie ma, a w grafiku jesteś. I jak prosisz o zmianę to mówią że pierdółka. Wypadki w pracy, jak sobie coś rozwalisz palec, do oka trafi ci opiłek to od razu pokazuje się pan z BHP i każę podpisać że stało się z twojej braku uwagi i nie stosowałeś się do zasad BHP.
Kolejną spr jest to że przynosisz własne narzędzia w pracy ponieważ wózki są nie kompletne albo jest 2 wózki na 4 pracowników i dostajesz kurwicy jak kręcisz grzechotką i ktoś ci podchodzi i ją zabiera bo też musi nią odkręcić. Ja przyniosłem zestaw własny i kręciłem i miałem święty spokój.
Warunki sanitarne koszmarne, albo prysznic rozwalony albo terma od ciepłej wody walnięta i brak ciepłej wody.
Nie masz po co iść po premię ponieważ co dziennie masz możliwość jej zdobycia jak przekroczysz od 700 do 1000 zł dniówki za wykonana robociznę. Czemu od 700 do 1000. W miesiacach gdzie nawał roboty początek zimy i koniec jest około 1000 dniówki jak wyrobisz to dostajesz około 20-30 zł do pensji razy 15 lub 17 dni pracujących w miesiącu jak wyrobisz każdego dnia ten obrót do możesz dostać dodatkową premię do 500 zł Której nie wyrobisz i też to premia więc nie muszą ci jej dać. W miesiącach gdy jest mniejszy ruch to jest 700 a w małych punktach około 600zł Samej robocizny, bo części nie wchodzą w obrót twój. Np wymiana opon i klient kupuje nowe u nas to robisz za darmo bo koszt usługi zero a części nie wchodzą w skład.
Teraz ktoś sie zapyta jak to OD 15 DO 17 DNI PRACUJĄCYCH. Ponieważ 160 podzielić 12 dni wychodzi 13 dni i pół dnia. Tak racja, pod warunkiem jak grafik miał byś po 12 godzin pracujących. A w rzeczywistości jest tak że poniedziałek pracujesz 8 godzin wtorek 10 sroda 12 czwarek i sobota wolna, jak nie ma zimy to niedziela i znowu poniedziałek 12, wtorek 12, sroda wolna, czwartek 8. Więc rozbijają te godziny i wychodzi ci że pracujesz 17 dni w miesiącu. I czesto jest tak że zamiast 12 masz ciągle po 10. W szczególności w zimę i masz od 10 do 20. Ponieważ w tych godzinach jest więcej osób potrzebnych do pracy. Koniec okresu opon i jakoś się uspokoi. I np 160 godzin podzielić przez 10 masz 16 dni pracujących w miesiącu. Znam osoby które miały więcej niż 17 dni bo wrzucano im po 6 godzin pracy. I nie ma tak ja w ogłoszeniu że 2 dni pracy dwa dwa ni wolnego bo ciagle jest ze 3 dni po (10,12,12) godzin i dzien wolnego i dwa razy po 12 i 3 dni wolnego. I w święta nie wchodzą w liczbę dnia pracujących. np jest święto narodowe i jest to np poniedziałek. Miał byś pracować to w zmianie po 8 godzin to masz wolne i zapłacone a u nich o jeden dzień masz krótszy miesiąc. Kolejną spr jest jak liczenie stanu warsztatu jest poza pracą i nie płacone i często jest kontrola i patrzą jak co robisz i nie wierzyć że centrala jest w porządku a szef szanuje cię lepiej niż twoją żona.
Premia za obecność, hmmm jak będziesz wszystkie dni w pracy to ją otrzymasz, jeszcze nie nikomu nie zabrali. A pracuje od 2010 roku.
Ale jak nie przyjdziesz np. dziecko trawiło do szpitala i dzien wolne zabrałaś, masz l4 na dziecko, na siebie i ją tracisz i premię za obrót którą wypracowałeś czyli dostaniesz 1300 zł do ręki. I to jest tak zwana motywacja żeby przychodzić do pracy.
Nie masz ustalonej przerwy na jedzenie tylko idziesz w tedy kiedy masz wolne. W zimę zapomni, ?Jak masz 12 godzin i co pół godziny auto i nie wazne czy to 15 atal czy 17 alu. A najwięcej się robi 16, 17 alu ponieważ pasaty, ople, toyoty są na 17 alu. I obsługa samych prawie flot. I w skład wymiany opon należy je opisać zawinąć i spełnić notatkę.
Kolejna spr jest to że jak zatrudnią ciebie na Pradze bo tam masz bliżej to mo paru miesiącach mogą cię przeżucić na koniec warszawy i masz wybór albo aut natychmiast albo przechodzisz.
Bo rotacja jest duża i czasami na ochocie ma 5 pracowników a na bródnie tylko 2 bo sie 2 zwolniło i z ochoty jednego dadzą i np z ursynowa jednego i wszyscy sobie poradzą z ekipa np 4 osób. i Rotacja pracowników jest duż