Agencja Ochrony Mienia i Osób "Argus"
counter
4 1108 443 5 1
1122 Nowy wpis

Muj ojciec pracowal w biedronce wohronie nagle zdretwials mu renka kierownictwo biedronki niewezwslo do mego ojca pogotwia odmuwiono mu pomocy jego kierownik zenek to kawal (usunięte przez administratora) a w biurze same (usunięte przez administratora) odradzam ta ohrone Pozdrawiam Marian Jurkowski

Pomocna?
TakNie
Zgłoś1
1122 Nowy wpis

Muj tato marian jurkowski pracowal w biedronce nagle mu zdrwtwiala renka okazlo sie ze to udar i kierownictwo z biedronki niewezwalo pogotowia tylko odmuwili meme ojcu pracowal krakowie to Sa same (usunięte przez administratora) oraz (usunięte przez administratora) i szumowiny Pozdrawiam marian Z krakowa

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Thx Nowy wpis

Co do Rossmanna to w każdej firmie jest identycznie, niezależnie czy chodzi o Argusa, czy o Solid, lub kogokolwiek. Rossmann wymusza na każdym dostosowanie do swoich warunków.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
WujekZKopalniKredy

Pracowałem 1,5 roku w Rossmannie. Praca jak w (usunięte przez administratora), a nawet gorzej. Wyjścia do toalety wyznaczone, nie możesz zejść kiedy pracownik Rossmanna jest na przerwie albo magazynie, tak samo z przerwą. Wymagają wszystkiego, a nawet tego żeby łamać swoje procedury, bo "w razie czego to Cię obronimy, ale ja muszę zejść z perfumerii coś porobić w biurze, postój tu z dwie godziny". Do klienta nie możesz się odezwać, bo nie daj Boże napisze skargę i będzie problem. Jesteś tam pomiotem, pachruściem, klient może z Tobą wszystko. I ciągłe castingi kierowniczek sklepu na ochronę, wtrącanie się w CV, w przebieg dotychczasowego zatrudnienia, wymuszanie wielu rzeczy. Mobbing to chleb powszedni, nabawiłem się nerwicy. Miałem również "świetnego" koordynatora, który mówił, że za dużo pracuję, bo mam koszulę zniszczoną, ale nie da mi nowej, tylko mam mniej pracować, to wtedy będzie ładna koszula. Parodia. Obiecanej umowy o pracę nie było, zlecenia co 2 miesiące, składki ZUS poznikały. NIGDY WIĘCEJ TEJ PRACY TAM. Ponad 2 lata już tam nie pracuję i w duchu śmieję się z tych, których teraz oglądam na swoim poprzednim miejscu pracy, ale wiem, co przeżywają. Chłopaki, zwalniajcie się, jest wiele innych obiektów, na których można kogoś o*******ć za zachowanie niepożądane, a nie stać i latać na policję w razie ujęć i bać się, żeby jakis klient nie napisał skargi.

Pomocna?
Tak14Nie2
Zgłoś
Blondas
@WujekZKopalniKredy

Mi też regionalny obiecuje umowę o pracę a tu pół roku na Biedronce mija i nic. Chyba trzeba będzie się zwolnić bo mam nową robotę na oku.

Pomocna?
Tak7Nie1
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Rafał
@WujekZKopalniKredy

To samo jest na biedronkach.

Pomocna?
Tak4Nie2
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Ochroniarz
@WujekZKopalniKredy

Wujek a na jakim regionie robisz i jak sie nazywa twój regionalny? Ja robie w Zielonej górze na Rossmannie i jest całkiem ok. Umowę o prace dostałem po 12 miesiącach.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Tomikrk
@WujekZKopalniKredy

Witam czytam te opinie i dziwię się bardzo dlaczego nie zawiadomicie PIP, za obrażanie ludzi są paragrafy, na zleceniu są adwokaci, pracowałem w firmie ochroniarskiej na galeri handlowej, zabronił mi mieć wodę do picia, więc to zgłosiłem, dostali karę, za mobbing dostałem odszkodowanie i mogę teraz przez rok nie pracować, żyjemy w czasach mikro kamer, i podsłuchów, telefon komurkowych, złapać pracodawcę na mobbingu, czy też obrażaniu to nie problem, mnie kierownik tylko raz zwtzywal za byle h.... J wezwalem policję na galerie, sprawa w sądzie i problem jego na długi czas, nie ma się co oszukiwać, za słowo cięć można mieć pozamiatane, przed sądem, jeżeli pozwalacie się tak traktować to wasza sprawa, ja teraz zatrudnia się, w firmach ochroniarskiej tylko po to, aby tepic takie zachowania, oraz mieć dobrą kasę z odszkodowań, oraz pokazać takim kuerowniczkom, pracownikom że nie warto nikogo obrażać, mam też ubaw po pachy jak zabiera policja że sklepu kierownika za obrazę, do puki nie poznacie swoich praw do nadal będziecie pomiatani

Pomocna?
Tak2Nie1
Zgłoś
Tadek
@Tomikrk

Ortografii nie znasz ?

Pomocna?
Tak5Nie
Zgłoś
Aaaa
Nazwa działu: Handlowy
@Blondas

Nie licz na umowę, na pewno Ci jej nie dadzą Najgorsza firma jaka znam. Nie polecam pracy w firmie Argus

Pomocna?
Tak3Nie5
Zgłoś
Viatol Nowy wpis
@Blondas

Jesli sie zwolnisz stracisz ostatnia wyplate pracuj dalej.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 115 175
  2. olx.pl 2 736 098
  3. pracuj.pl 2 718 511
  4. linkedin.com 2 689 259
Vitek

Witam niestety wielu tu ma racje sam sie przekonalem po zwolnieniu z firmy Argus zmuszono mnie do podpisania pisma iż zrzekam się wynagrodzenia i tyle niejaki Pan Krzysztof

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś
Klientka

Kogo oni zatrudniają do tej ochrony biedronek? Schorowane dziadki ledwo stoją na nogach. Blade, kaszlace, ledwo dyszy, chude jak patyk. Co taka ochrona może? Mówię o niektórych biedronkach w Krakowie. Żenada państwo z Argusa, że na da!!! Tak was widzą klienci.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Grom
@Klientka

Ogółem każda firma ochrony zatrudnia takich ludzi, bo nikogo nie ochraniają. Chodzi tylko o (usunięte przez administratora) do wyrobienia godzin, najlepiej z grupą inwalidzką celem otrzymania dopłaty PFRON. Wysportowany człowiek nie będzie stał codziennie w sklepie czy siedział od świtu do nocy, bo ma inny tryb życia.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Maciek
Nazwa działu: Ochrona

Praca w Rossmanie bardzo nie stabilna. Uzależniona od zapotrzebowania na ochronę przez Rossmann. Rewizja cały czas tnie godziny, co powoduje zwolnienia pracowników.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Michu
@Maciek

Dokładnie tak Panie Macieju. Dostałem etat i 300 h na sklepie zawsze oddawałem i robilem te 220 w miesiacu. Negla rewizja wpadła uwaliła do 150 godzin wiec musialem szukac godzin na innych sklepach. Z trudem wyrabialem 200 h. Ale stracilem na dojazdy wiec suma sumarum nie moglem jak wczesniej wyrobic godzin na 3 tys i odszedłem. A grypy spaslak Rafał SZ. zawsze obiecuje.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Gyt
@Michu

Bo oni mają płacone za obiecywanie. Podejście jest takie, że ochroniarz w zamian za umowę o pracę na najniższą krajową rzuci się na kolana, całując dłonie z wdzięczności. Tak oni myślą. Zaczniesz dorabiać zmuszony sytuacją, to pani kierownik sklepu zaprotestuje. Ochroniarz, wybrany drogą castingu przez dziewczyny ze sklepu, ma być wszak pięknie wypoczęty, gotów do pomocy na każde skinienie tipsa.A że nie zarobi... Piesek w kokardce też nie zarabia.

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Vivi

Najpepszy jest ten gruby anty kierownik. Obiecuje złote góry. Tyle na godzinę i tyle godzin, a zaraz zmienia. Facet ten to bajerant. Panie Rafale Sz. niech Pan nie robi ludzi w (usunięte przez administratora)

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
Michu
@Vivi

Tez Rafał był twoim kierownikiem ? Na jakim regionie ? Mnie ten ten ciul na dojazdach (usunięte przez administratora) obiecał 5 dych za dojazdy od dniowki a wypłacił 200 za caly miesiac.

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
Cracov

Słyszałem że podobno w Krakowie zwalniają ochroniarzy z biedronek. To prawda? Mam znajomego co pracuje w biedronce i mówił że zwalniają I będą zwalniać. Miałem się przyjąć do ochrony ale teraz to już nie wiem co robić. Wie ktoś coś?

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Oliwia

Co miesiąc mniej wypłaty za tą samą ilość godzin. W okresie Koronawirusa Żadnych zabezpieczeń typu rękawiczki, płyny dezynfekujące, maseczki. Problem z wolnym - Najlepiej pracować 24/48. O Premiach Nie wspominając.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Maciek
@Oliwia

Oliwio Argus na Rossmannie za miesiąc marzec wypłacał każdemu 250 zł premii za koronawirusa oraz o rękawiczki można było poprosić pracowników rossmanna. Żele antybakteryjne przy pulpitach ochrony zapewnienione przez Rossmann. Pewnie jesteś pracownikiem Biedronki. A biedronka to firma bardzo nastawiona na wyzysk pracownika.

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Dhur
@Maciek

Pracuję w Biedronce i mam zapewnione rękawiczki, maseczki i płyny do dezynfekcji.

Pomocna?
Tak4Nie6
Zgłoś
Leszek
@Dhur

To chyba u ciebie, tak jest, bo u mnie są tylko rękawiczki! A tak wogóle warto się obecnie narażać i stać przy drzwiach. Zdrowie jest ważniejsze, jak pieniądze! Sami kierownicy boją się jeździć po Biedronach, a co dopiero my.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Dhur
Nazwa działu: Ochrona
@Leszek

Stanie przy drzwiach i pilnowanie to jest najgorsze, klienci mają pretensje do POF, klną i żale a wszystko, co się dziej mam już dość. Od kont trzeba liczyć ludzi to najgorsza robota i żadnej premii, jakiego kol wiek dodatku nic. Kierownik wpada raz na tydzień jak po ogień.

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Grom
@Dhur

Oj, wierzę Ci. Handlówki teraz to jest podejrzewam makabra. Wszystkie te filozofie o przeżytej wojnie, " bezprawnych zakazach " itd do wysłuchania. Oczywiście winę za sytuację ponosi ochroniarz, lub co najmniej musi pretensji do wszystkich wysłuchać. Trzymajcie się ludzie z handlówek!

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Pytanie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 87 dni.
 Pytanie

Czy w Agencja Ochrony Mienia i Osób "Argus" panuje luźna atmosfera?

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Zainteresowany
 Pytanie

Witam. Mam propozycję pracy na Rossmmannie. Obecnie pracuję w Biedronce. Proszę, jeżeli ktoś zna realia pracy wtych 2 firmach. Porównać,co wybrać? Z góry dziękuję.

Pomocna?
Tak14Nie4
Zgłoś
No i tak
@Zainteresowany

Wybierz Rossmann w Biedronce trzeba robić Inwentaryzacje

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
Tomas

Lubię atmosferę w Agencja Ochrony Mienia i Osób "Argus" za: Nie jest złe ani dobrze, mnie więcej tak jak w każdej AO . Niestety nie płaca za duzo ale to akorat w ochronie standart

Pomocna?
Tak5Nie2
Zgłoś
Argusek
@Tomas

Najbardziej chce mi się śmiać z pseudo grupy mobilnej dwaj papa smerfy w podeszłym Suchowski R. i Lysko Antoni ten to dopiero inwalida załe W2 leje śmiechem ledwo chodzi a garb z kurtki wystaje łapią tylko dzieci lub dziadków ale takich po 70 ce powinni siedziec na emeryturze i wnuki bawić a nie młodym miesce zajmować smiechu warte

Pomocna?
Tak12Nie3
Zgłoś
Marek
@Tomas

Mógłbyś napisać, czy firma Agencja Ochrony Mienia i Osób "Argus" mająca siedzibę w miejscowości Sosnowiec normalnie funkcjonuje? W internecie znalazłem, że jest firma, która ma identyczną nazwę, ale działa w Dąbrowie Górniczej, dlatego zastanawiam się, czy Twój wpis jest związany z firmą, której dotyczy wątek tego tematu.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Robert
@Argusek

Dziwisz się ? Jaki młody i zdrowy facet przyjdzie do takiej roboty? A łapać muszą dzieci i dziadków bo jak złapią dresa to po 22 dres z kolegami poczekają na nich pod biedrą jak to bywało.

Pomocna?
Tak3Nie2
Zgłoś
dresyOdprasujIPrzyszykuj
@Robert

dresy geje z paskami w (usunięte przez administratora)

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Maciek
@Marek

Firma ma teraz siedzibę właśnie w Dąbrowie a druga ich firma to Magnum z Tarnowskich gór. Umowy są dwie.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Dan

Tak się zastanawiam czy kierownicy w tej firmie wiedzą jaka jest minimalna stawka za godzinę. W Tarnowie jest od 12-13zl/h więc moim zdaniem szukają naiwnych

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Van

Ale co zgłosić do PIP? Że ktoś do interesu nie dokłada? Wyżej wymienione stawki mieszczą się w ustawowo przewidzianym minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Trzeba raczej się przekwalifikować...

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Pytanie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 188 dni.
 Pytanie

Czy w Agencja Ochrony Mienia i Osób "Argus" są szkolenia zewnętrzne?

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
GM
Nazwa działu: Finanse

Pracę odradzam. Firma nie potrafi rozwiązywać wewnętrznych problemów tym samym powodując ciągłą rotację pracowników. Podejmuje niespotykane działania w stosunku do odchodzących np. blokując uposażenie odchodzacego na własną prośbę pracownika

Pomocna?
Tak23Nie24
Zgłoś1
Adrian88
Nazwa działu: Handlowy

Witam wszystkich wypowiadajacych sie robiłem na biedronce 13 miesiecy wiecznie było kierownikowi mało obiecywał a sam nieznał obsługi monitoringu pan Sebastian M jezdzi biała skoda fabia robiłem w wielu ochronach ale to co sie tam dzialo to cyrk na kołach po małej przerwie ochrony przeszedłem do firmy securitas bardzo jest spoko juz po 1 miesiacu dostałem umowe o prace na pełen etat jak by ktos chciał bo wiem ze w kato wicach szukaja pracownika praca jak w biedronie lista top liczenie sejfu to pracownik na sklepie ale niema naciskow na ujecia jest to jest niema to troudno na papierosa sie wychodzi kiedy chce tylko najlepiej zglosic personel tez jest ok securitas ma ALDI albo LIDL prosze was nie dajcie sie argusowi wejdzcie na str SECURITAS a jak by ktos chciał to biuro znajduje sie w katowicach przy ul.weglowej 7 niedaleko silesi

Pomocna?
Tak4Nie28
Zgłoś2
Marutschke
@Adrian88

Drogi Panie zastanawiałem.się czy odpowiadać na Twoje wypociny ale zdecydowałem, że jest to warte sprostowania :) 1. Dobrze Cię pamiętam i chyba zapomniałeś że zostales wyrzucony :) za co ? - brak efektów - dzwonienie do mnie o godz 3 lub 4 w nocy pod wpływem alkoholu i jąkanie jakiś bredni. 2. Po zwolnieniu poszedłeś pracować do JMP do Biedronki na Marzanki skąd wyrzucili Cię za podobne tematy przez które wyleciałeś od nas ;) 3. Skoro securitas nie ma nacisku na ujęcia, pozwala Ci palić co 5minut i 3mq takiego człowieka to rzeczywiście firma warta polecenia :D:D:D 4. Pracujesz w Alei na Dworcowej więc waż słowa a przede wszystkim kłamstwa bo czasem kosztują naprawdę sporo :) Pzdr

Pomocna?
Tak20Nie7
Zgłoś
rufus
@Marutschke

punkt 4 to jakaś groźba do pracownika panie 'koordynatorze'? screen tego wpisu powinien zostać wysłany do argusa, żeby zobaczyli jakich krewkich, żądnych zemsty koordynatorów zatrudniają. to jest to co argus lubi najbardziej - zatrudniać na takie stanowiska osoby wyrywane ze sklepu. dochodzi trochę władzy i się w głowie miesza.

Pomocna?
Tak5Nie2
Zgłoś
@blablekus
@rufus

Wtrącę się Nie zauważyłem nic niepokojącego w pkt 4. A jedynie życiowe fakty. Swoje opinie wyrywasz z zawiści, że Twoje najwyższe ambicje to bieganina za dziećmi kradnącymi batoniki ?

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś
Buahhahahah

Ty za to jesteś szczytem inteligencji jak widać :D skoro nie masz odwagi powiedzieć czegoś w twarz tylko pqlcujesz ekran mały paluszku to sam sobie odpowiedz jakim jesteś wielkim 0.

Pomocna?
Tak1Nie2
Zgłoś
Fiołek

Patrzyłaś już dziś w lustro ? To idź zobacz bo jakiś rowerowy pedał Cię woła i mówi, że Ojciec z berlinkami biega po dworcu

Pomocna?
Tak2Nie3
Zgłoś1
Sebastian M
@Fiołek

Mam ręce jak atleta, bo codziennie robię masaż fleta:)

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Sebastian M
@Buahhahahah

Nie mogę zrobić kwalifikowanego bo nie posiadam odpowiedniego wykształcenia . Wymagają gimnazjalne a ja dopiero kończę wieczorowo :(

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Bukumaly
@Sebastian M

Hmm ja nie muszę ale Ci tylko to pozostało z takim krajobrazem na twarzy :)

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
dfstwtehjjg
@Bukumaly

A co Sebastianek ma na twarzy? Pryszcze po masowaniu fleta ustami ?:D

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Bukumaly
@Sebastian M

I nie podpisuj sie moimi inicjałami. Wiem, że zazdro Ci mojej odwagi skoro musisz używać cudzych danych xD A teraz wybacz ale tu nie securitas i trzeba (usunięte przez administratora) W pracy :)

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Sebastian M
@dfstwtehjjg

Pal sobie te fajki dalej, a ja musze uciekać i wymasować fleta ustami przełożonemu :)

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś
Marutschke
@Sebastian M

Hmm żal komentować Panie bo o moim wykształceniu i kwalifikowanym wiesz tyle samo co o kulturze osobistej :) Mimo wszystko życzę wszystkiego dobrego :D

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś1
Sebastian M
@Bukumaly

Jestem zbyt tępy żeby skończyć gimnazjum i zrobić kurs kwalifikowanego :( Wybaczcie mi :(

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Marko
@Marutschke

Jakbyś miał (usunięte przez administratora) kwalifikowanego to byś był kierownikiem a nie koordynatorem, ale przerasta cie ukończenie kursu na poziomie małpy człekokształtnej.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Marutschke
@Marko

Dobrze, dziękuję Ci za opinie na.mój temat :)

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Argus
@Marko

I żeby było jasne dla Twojego orzeszka nie jestem koordynatorem, nie mam.wykształcenia gimnazjalnego ani niższego i posiadam kurs ;) A jeśli tak bardzo nudzi Cię własne życie to bardzo mi przykro :(

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś1
Argus

Widzę że podszywanie się sporo Cię dowartościowywuje :) Skoro aż tak robi Ci to dobrze mały pisiorku to chyba cwela już znalazłeś we własnym ego :D

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś2
Sebastian M
@Adrian88

Mam tylko podstawówke skończoną, więc jestem za głupi żeby ukończyć kurs kwalifikowanego :(

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Aaaa
Nazwa działu: Handlowy
@Marutschke

Adrian88 powinieneś wiedzieć , że groźby są karalne

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
Pytanie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 289 dni.
 Pytanie

Czy w Agencja Ochrony Mienia i Osób "Argus" jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Pomocna?
Tak3Nie3
Zgłoś
Gonzo

Uwaga na kierownika spaślaka Rafała S. który ma pod sobą Rossmanny w lubuskim dolnośląskim i skrawku Wielkopolski. Liże (usunięte przez administratora) i obiecuje złote góry jak mu nie ma kto jeździć na pipidówy, gdzie rewizja z rosmana obcięła godziny ochronie. Obieca ci 200 godzin a na koniec miesiąca wyjdzie ze masz 170 w tym 100-120 na sklepach nawet 50 km od miejsca zamieszkania lub dalej. Ze zwrotami za paliwo wygląda tak ze jak się nie upomnisz to dostaniesz max 100 zł gdzie często koszty wyszły 300. Jak kierowniczka z rosmana sie (usunięte przez administratora) do was, to on nie stanie za wami tylko was zwolni i przyjmie nowego bo wtedy ma po problemie. We Wschowie ( wrzesień 2017 ) zwolnił chłopaka na podstawie fałszywej skargi personelu sklepu Rossmann , ze ten przyszedł niby na kacu poprzedniego dnia.Nie dokonał żadnej kontroli alkomatem, tylko po prostu na drugi dzień przyjechał i zwolnił bez dowodów winy chłopaka. Takich przypadków jest więcej, i jeszcze wiele z nich tutaj opisze.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Ariana Grande
 Rekomendacja

CZĘŚĆ MIESIĄCA SIĘ ROBI ZA DARMO, NIE WYPŁACAJĄ GODZIN ZA WSZYSTKIE ZMIANY. A JEŻELI JUŻ, TO W RATACH. ZDECYDOWANIE NIE!!! POLECAM!!!

Pomocna?
Tak6Nie4
Zgłoś

Zostaw merytoryczną opinię o Agencja Ochrony Mienia i Osób "Argus" - Sosnowiec

Chcę opublikować:

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 115 175
  2. olx.pl 2 736 098
  3. pracuj.pl 2 718 511
  4. linkedin.com 2 689 259
Agencja Ochrony Mienia i Osób "Argus"