Opinie o Asseco Business Solutions w Warszawa Konrada Wallenroda 4C

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Asseco Business Solutions. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Asseco Business Solutions na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Asseco Business Solutions w Warszawa Konrada Wallenroda 4C

Iga

Czy firma rekrutuje aktualnie? Dowiem się coś jeszcze?

zażenowany

Mieli się odezwać po dwóch tygodniach od złożenia aplikacji o wyniku rekrutacji, bo "szanujemy Państwa czas" i tego nie zrobili. Skoro są tacy gołosłowni to ja dziękuję.

Dominika

Wchodząc w zakładkę Kariera na stronie firmy Asseco Business Solutions możecie zobaczyć wizualizację własnego biurka w tym miejscu pracy. Przewijając w dół oferty pracy są posegregowane na kategorie i widać ile w tej kategorii tych propozycji mamy. Na przykład patrząc w tym momencie na to widzę, że firma ma 3 oferty na staże i 1 ofertę do Analityki biznesowej. Nie wiem jakie to są oferty, ale już wiem, że w takim dziale szukają. Nie uważacie, że to fajna opcja widoku ogłoszeń o pracę?

progman

Ktoś wie, czy Asseco BS akceptuję umowę B2B zamiast umowy o pracę ?

Anon
@progman

Nie akceptują B2B (pracownik Asseco Business Solutions).

Czy po rozmowie w Asseco Business Solutions rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Dominika

Czy na forum są pracownicy Asseco Business Solutions, którzy odpowiedzieliby użytkownikowi @progman na jego pytanie odnośnie umowy? Myślę, że to informacja warta rozwinięcia.

Dominika

@bn według strony pracodawcy Asseco Business Solutions praktyki są bezpłatne https://kariera.assecobs.pl/strefa-studenta/. Za to firma poszukuje osób na inne stanowiska, gdzie jak najbardziej pensję już się dostaje https://kariera.assecobs.pl/oferty-pracy/.

bn

a na stanowisku takiefgo praktykanta to można liczyć na jakąs kase?

CEO

Współpracowałem z obiema firmami Asseco i skwituję to stwierdzeniem, że gorszego zleceniodawcy nie miałem, mimo że już od dwóch dekad prezesuję w swojej firmie.

tadek

Pracuje jako programista w Leeds. Wytłumacz mi jak może się przydać polskie doświadczenie paroletnie w starej Javie lub C??? a jak ktoś tylko utrzymywał system dniami i nocami?? No nie przyda się raczej....Spring rządzi u mnie... ps. lata temu wiecie, gdzie pracowałem skoro to mówię...:)

omega

Jeśli masz dobrą specjalizację, to lepiej od razu uderzaj na zachód. Zarobisz o niebo lepiej i popracujesz w bardziej cywilizowany sposób. Tak opisują to koledzy z zagranicy, z którymi Asseco się rozstało. Tu pracy nie mogli znaleźć w produktach IBM, a na zachodzie bez problemu i to za jakie pieniądze!

Nie chciałbym wnikać w każdą opinię na tej stronie, ale mam dziwne wrażenie, że osoby mylą firmę Asseco Poland z Rzeszowa (Asseco PL) z firmą Asseco Business Solutions z Lublina (Asseco BS). To dwie różne organizacje, różnie zarządzane, inaczej traktujące pracowników i prowadzące odmienne projekty. Powiązane kapitałowo, ale różne. Ja osobiście nie narzekałem na współpracę, ani z jedną, ani z drugą firmą.

Okoniewski

Mars, programista takich bzdur by nie napisał jak "programista aplikacji HTML", bo używa się innych terminów. Skąd jesteś? Po niedbałym stylu sądzę, że z Asseco?

Okoniewski

To na serio o Asseco? To jakaś kompletna żenada co piszesz. Tego przecież uczą na 2 roku studiów, a ubezpieczenie i benefity w Asseco to farsa. Dajcie młodym należytą kasę!

oplekeej

W jakiej firmie IT przyda Ci się doświadczenie ze starych projektów dla np. sektora publicznego? W dobrych firmach biegły angielski, Scala, Spring bez tego ani rusz:)

kikiki
@oplekeej

Dobrze mówisz. Ja w porę zainwestowałem w angielski i naukę nowoczesnych języków. Zacząłem dwa lata temu i zrobiłem to w porę, bo jak się okazuje, Asseco uznało mnie za zbędnego z nieznanego mi powodu. Miałem projekt, bardzo dobre notowania, nawet klient mnie doceniał i z nikim nie wojowałem. Szczęśliwie znalazłem pracę w firmie właśnie zagranicznej. Zarabiam prawie dwukrotnie więcej, a Asseco rozpaczliwie szuka na moje miejsce pracownika - zgaduję, że za dwukrotnie mniejsze pieniądze niż miałem i czterokrotnie mniejsze niż mam teraz. Dziadygi i tyle.

qwerty

Nic nie zapewniają jak projekty są już spóźnione. Asseco rekrutuje chyba tylko do już mocno spóźnionych projektów, więc doskonaleniu kwalifikacji można zapomnieć, bo tylko ciężka i niewdzięczna praca się trafia.

starszy admin

gwarantuję, że nie chciał byś pracować na utrzymaniu w Asseco nawet 7 dni, bo są to bite 7 dni w tygodniu i na okrągłą dobę, bez chwili dla siebie, rodziny, ze snem przerywanym telefonami z biura o zauważeniu każdego błędu w logach - jest to coś czego się nie zapomni do końca życia, bo jest tak na okrągło z różnym nasileniem, ale pod telefonem i przy komputerze MUSISZ BYĆ CAŁY CZAS

aga

Praca całkiem fajna, warto zostać na dłużej. Można poznać ciekawych ludzi.

krzys

Utrzymanie lub wsparcie utrzymania to główne obowiązki, mimo że i mi także mówiono na rozmowie, że utrzymania programiści nie mają. Mało pasjonujące produkty Oracle i inne, jakich na rynku się nie znajdzie i do tego archaiczna Java 5, a gdzieniegdzie Java 1.4. Teraz na świecie robi się w Java 8, albo w Scala, do tego JavaScript i BigData, lecz Próżno szukać tego w Asseco, tylko pomarzyć można.

Andrew

Mało ludzi wie, że większość ogłoszeń o pracę w Asseco związana jest z utrzymaniem systemów. Wygląda to tak, że praktycznie nie pisze się już kodu, a przegląda się istniejący kod sprzed wielu laty, wertuje się pokaźną dokumentację i masą logów błędów, obdzwania ludzi, także tych już niepracujących, próbując w ten sposób naprawiać dobrze znane błędy systemu, które klient wciska do JIRA jako nowe i oczekuje naprawy w trybie pilnym. Czasami zdarza się awaria, wtedy jest pobudka w środku nocy, albo mamy przypadek braku implementacji tego, co niby kiedyś działało. Utyka zarządzanie, bo Ci co mają to robić za nic w Asseco nie odpowiadają i zawsze znajdą winnego, który nawet nie ma już sił i możliwości, aby się bronić. Potem mamy takie ogłoszenia, bo tak faktycznie parę miesięcy temu pozbyto się tych ludzi, albo ich wykończono i nawiali. Istny dom wariatów ja powiedział kolega z Asseco. Byłem na rozmowie parę miesięcy temu. Jak zaznaczyłem, że utrzymanie systemów mnie nie interesuje, to rozmowa zakończyła się bardzo szybko, mimo iż mówili, że to ma być rozwój i pisanie nowego systemu, jest ścieżka rozwoju kariery i inne bla bla bla. Zwykłe kłamstwa pod potrzebę chwili. Po miesiącu zadzwonił mój dawny kolega, który jak się okazuje pracuje już w Asseco. Dziwił się że mnie nie zatrudnili, a ja się zdziwiłem, że on faktycznie robi głównie utrzymanie i mnie też by tam dali na 100%. Cieszę się, że to wyczułem i nie wpadłem jak śliwka w kompot.

vanDrake

Pion PTiM się rozpada. Pawie 50 dopiero co zatrudnionych ludzi na bruk wywalili. Bardzo dziwna polityka w stosunku do poszukiwanych na rynku profesji IT, bo koledzy powiedzą kolegom i jak będzie trzeba specjalistów, to nikt nie zechce w Asseco pracować. I jak teraz komuś taką "super firmę" polecić?

seba

A gdzie dokładnie są te zwolnienia. Ja w firmie siedzę już dobrych parę lat i jakoś ich nie widzę. Fakt ludzie się rotują, bo to taka branża ale żeby to szło jakoś lawinowo to nie powiem.

Zostaw merytoryczną opinię o Asseco Business Solutions - Warszawa

• Jak się pracuje w Asseco Business Solutions?

Zobacz opinie na temat firmy Asseco Business Solutions tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Asseco Business Solutions?

Asseco Business Solutions
2.9/5 Na podstawie 52 ocen.

Asseco Business Solutions