Opinie o Fabryka Obrabiarek RAFAMET S. A. w Kuźnia Raciborska

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Fabryka Obrabiarek RAFAMET S. A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Fabryka Obrabiarek RAFAMET S. A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - produkcja obrabiarek metalu

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fabryka Obrabiarek RAFAMET S. A. w Kuźnia Raciborska

Senator

Widzę ze ostatnimi czasy forum ożyło … Myśle ze jest to spowodowane niezadowoleniem niektórych pracowników. Mnie tez zastanawia pewnie fakt. Czy pracownik który ma już doświadczenie i przepracowane lata pracy powinien zarabiać pensje zasadnicza poniżej najniższej krajowej czyli poniżej 3,600 ? Czy to jest ludzkie dawać takie pensje ludziom na cały etat? To ze wprowadziliście stała premie nie oznacza ze człowiek ma zarabiać tak nie godnie. Uważam ze pensja osoby z przepracowanymi latami pracy nie powinna wynosić nawet 3600 a co dopiero poniżej. Bardzo nieładne ruchy się tutaj odprawia. Proszę sobie to przemyśleć. Ludzie powinni mieć pensje zasadnicze powyżej najniższej krajowej, a premia jako dodatek to uznanie które nie powinno wliczać się do zasadniczej. To jest (usunięte przez administratora) i tyle

@Sara

Premie sa liczone dla każdego inaczej jedni premii nie mają wcale bo są wliczane razem z płacą zasadniczą ze wychodzi najnizsza krajowa inni maja najnizsza krajowa plus premię a jeszcze inni mają płacę zasadniczną na wysokim poziomie i do tego premie. Wszystko zależy od tego jakie masz powiązania i czy prezes cię lubi. Nie ma to nic z odpowiedialnościa na danym stanowisku. Bo wiem , że w tych samych działach pensje potrafią być przepaścią:P

Vasyl

Solidna firma, dobry kontakt z przełożonymi, wszystko czarno na białym, chcesz pracować i dobrze zarobić? Wystarczy to pokazać a nie grać w kulki, powoli jest wymieniany park maszynowy, coraz więcej maszyn do szybkiej obróbki, podoba mi się ta praca mam nadzieję że jednak wrócę do Rafametu, skończyłem tam szkole i pracowałem ponad 10lat, sytuacja zmusiła mnie do zmiany firmy ale na pewno jeszcze wrócę. Pozdrawiam

Ale za pełen etat czy za mniejszą liczbę godzin? Jeśli wiesz to napisz ile konkretnie wynoszą te pensje. Czy oprócz samej podstawy są jakieś dodatki, aby móc wyjść lepiej z kasą? Czy we firmie były kiedyś kontrole pip-u?

Vasyl

Grażyna
@Vasyl

Czy w takim razie była tam tylko podstawa pensji czy jakieś premie też? No i czy atmosfera też Ci pasowała skoro byś chętnie wrócił?

Irek
@Grażyna

A ja mam pytanie dlaczego w Rafamecie nie ma 13 tek? Czy my jesteśmy jacyś gorsi od innych zakładów państwowych ? Jako tu jest wyzysk ! Złe zlarzadzanie ! Gdzie są związki zawodowe żeby poruszyć ten temat ?

Dusia
@Senator

Rozumiem że możecie być niezadowoleni, jak staż pracy rośnie, a pensja nie. Ale czy ktoś w ogóle rozmawiał na ten temat z kierownictwem? Ustosunkowali się jakoś do tego? A te stałe premie, to jakiej są wysokości? Nie satysfakcjonuje was to?

@Dusia

Rozmowy są z kierownictwem , szefostwem non stop i nic z tego nie wynika. Słyszymy cały czas prezes to prezes tamto prezes nie chce dac podwyżek. Premia stała 10 proc od wysokości wynagrodzenia każdy ma inną im mniej zarabiasz tym mniejsza premia. Jak ludzie maja być zadowoleni ja od stycznia prawie wszyscy beda znów mieć najnizsza? Już są osoby ponizej najnizszej zasadniczej czy to jest fer? Najniższa zasadnicza powinna być tylko dla osób które zaczynają karierę zawodową. Przychodzą po szkole i jest to ich pierwszy rok pracy. Przeciez tutaj ponizej najnizszej sa 40 latkowie z bagażem doświadczeń to jest smieszne.

Tokarz
@Senator

Wiesz co, tylko czekać aż młodzież zacznie walić papierami o stół. Szkoda mi tylko kierowników którzy będą dostawali te wypowiedzenia, napewno im będzie przykro a nie będą w stanie zrobić nic. Wszędzie w obrębie 30km płacą minimum 4 na rękę jako operator cnc/tokarz/frezer a konwencjonalne maszyny tak samo od 4. W rafamecie z premiami i dodatkami ciężko o te 4. No ale cóż zrobic, gdzie my pójdziemy?

Tomasz
@Tokarz

Rozmowy o podwyżkach dalej w toku, czy każdy indywidualnie, na własną rękę stara się tu ją uzyskać, zwłaszcza gdy dysponuje już jakimś stażem w firmie? Czy może co bardziej niecierpliwi odchodzą? I jak firma stoi ze szkoleniami, gdyby się okazało, że przyszedł ktoś nowy na technologa - programistę CNC? Jest to jedno z ogłoszeń na stronie firmy i chwalą się tam możliwością przyuczenia, podnoszenia kwalifikacji czy stabilnością zatrudnienia na UoP.

Raciborzanin
@Tomasz

Tych "umysłowych" poza halami To już styknie. Każdy z nas ma już minimum 2 takich na plecach i trzeba na nich robić. Nie mówię, są potrzebni ale jak widzę jak robią sobie wycieczki krajoznawcze to aż mi się śmiać chce z nich. A propo podwyżek to cisza (chyba ze jestem niedoinformowany przez urlop), wiec pewnie ktoś się zdenerwuje i będzie się zwalniał.

@Tokarz

Myśle ze cześć osób oborze kierunek Niemcy , Austria co już widać właśnie młodzi ludzie się zwalniają myśle ze to nie koniec. Tutaj nie można liczyc na solidne podwyżki jak się rozmawia z ludźmi to obecnie każdy by musiał dostać 1500 ” na rękę a nie 200 zł premii i zasadnicza poniżej najniższej ! Kpiny ! Tylko prezes zarabia i ma za co wyżywić siebie i rodzine a ludzie pracy są na dnie. Młody nie może ruszyła w przód bo nie ma z czego a stary tez powinien zarabiać godnie PrEciez nie może mieć mniej niż młody jak to wyglada.

@Senator

No to rzeczywiscie nie jest to za dobre wynagrodzenie dla ludzi z doświadczeniem. Czy chociaż jakaś premia kwartalna lub raz na rok się pojawia? Czy jakiekolwiek plusy pracy ( nie wiem, np dogadanie się w sprawie urlopu bezproblemowe lub cokolwiek innego ) się pojawiają?

JOHIM
@Weronika

Premia jest na święta taka duża 1000zl Wczasy pod grusza płacą. Ja tam lubie nasz PRL w zakładzie, a Łepkom jak się nie podoba to won

@Weronika

Nie ma premii kwartalanyxh premie są dla ulubieńców prezesa oni dostają Bardzo wysokie:) każdy pracownik ma premie 10 procent tylko ze niektórzy maja płace zasadnicza poniżej najniższej krajowej i najniższa otrzymują dopiero z premia. Bywa tez tak ze nawet z premia nie maja najniższej i są im robione dopłaty ???? to już jest dno. Premia powinna być premia wszędzie już płaca 20 procent oś wynagrodzenia powinny być inne dodatki których niektórzy nie otrzymują dostają tylko ulubieńcy prezesa:) osobiście widzę ze od przyszłego roku będą WsYscy mieć najniższa 4.300 bo taka ma być płaca w przyszłym roku. Zasadnicza 4,300 powinna być tylko dla nowicjusza który zaczyna pierwszy rok pracy a nie dla ludzi którzy maja już lata pracy. Do tego powinna być Premia plus dodatki. A tego zwyczajnie nie ma

Natala
@Senator

Ale to stała premia, tak? A co z premiami okazjonalnymi? Np. na wakacje, na święta albo jakaś uznaniowa za wyjątkowo dobre wyniki? Są takie dodatki czasami też?

Senator Nowy wpis
@Weronika

W sprawie urlopu różnie to bywa zależy od działu. Premia roczna wpada w grudniu. Kierownictwo otrzymuje chyba jakieś premie od wyrobienia, ale to raczej mało kto to dostaje. Tutaj trzeba zrobić coś żeby szary szeregowy pracownik zarabiał a nie tylko ludzie na wyższych szczeblach. Przecież ludzie od stycznia dostaną tu w zakładzie ataku wścieklizny jak ich pensje stoczą się do najniższej krajowej nie wspomnę że niektórzy juz tak maja, a nawet poniżej.

Sara Nowy wpis
@Senator

Czy premia roczna to jest jednocześnie premia świąteczna? Czy to są dwie oddzielne premie w podobnym okresie? I czy premia roczna jest uznaniowa czy jest jakoś uniwersalnie naliczana?

Senator Nowy wpis
@Sara

Irys

Najgorzej wynagradzani pracownicy w okolicy. Nie warto jesli ktos chce zarobic nie ma co nawet sie zatrudniac wynagrodzenia na skarju najnizszej krajowej. Nie polecam

Sylwia
@Irys

A to ile to wynagrodzenie ogólnie wynosi?

Wania
@Sylwia

Zależy od stanowiska, doświadczenia i zaangażowania, na start pewnie minimum potem dużo więcej

Vertes
@Wania

Dużo więcej tzn ile ?? Bo znam osoby ktore tam pracują na skaruju najniższej krajowej wiec kokosów nie ma. Od przyszłego roku będa zarabiac chyba najniższa to ja nie wiem. Przypomnijmy ze najnizsza ma wyniesc 3,600 brutto dużo osob osiagnie ten pułap.

Vertes
@Sylwia

Praktycznie jedziesz na najniższej krajowej i nie patrzą na to czy masz 10 lat doswiadczenia czy 20 czy 30 wszyscy podobnie zarabiją. Jest kilka osób ktore ma lepsze pensje ale to jest ich nie wielu. Gdyby nie premia i dodatek niestety pensja wynosiła by okolo 2,500. Prezesa to nic nie obchodzi ile masz doswiadczenia i co robiłeś. Ludzie ktorzy są młodzi i nie maja doswiadczenia zarabiaja wiecej niz pracownicy z długim stażem pracy. Tutaj wypłaty sa w granicach 3025 , 3300,3,500, 3,800 wiec ja sie pytam to są pieniadze/??? A niektórzy mają bardzo odpowiedzilane stanowsika pracy

Sebek
@Sylwia

3ty z hakiem. TO kpina ludzie pracujący po 20 lat zarabiają 4 tys zasadniczej. Kpina Kpina Zaczynasz od pensji wyższej niż najnizsza i to sporo a konczysz ponizej najnizszej lkrajowej za takie pieniadze nie da sie zyc

Sylwia
@Wania

Na start więcej a później minimum. Napisałeś w złej kolejności. Tak to wyglada w Rafamecie

123 nie ma mnie

Jeśli chcesz w przeciągu kilku lat osiągnąć najniższa krajowa zatrudnij się w Rafamet …

Irek
@123 nie ma mnie

Sytuacja na rynku jest nie ciekawa ale wieloletni pracownicy nigdy nie powinni zarabiać mniej niż pracownicy którzy są nowi:: Powodzenia dla wszystkich

Grażyna
@Irek

Co pracodawca mówi na temat ewentualnych podwyżek? Pytał ktoś o to? Kilka lat pracy to chyba dobry argument do podwyżki, no nie? Macie chociaz jakieś dodatki od czasu do czasu albo benefity pozapłacowe?

Inga
@Grażyna

Narazie o podwyżkach cisza nikt nic nie mówi z tego co się orientuję zakłady pracy juz dawno dały podwyżki swoim pracownikom. W eko były w styczniu po 600 zł dla każdego pracownika, Tenneco wypłaci w marcu już podwyżki a Rafamet? Urzędy ponad 500zł dla każdego. A my znowu nic. W ubiegłym roku niektórzy dostali kosztem innych pracowników ci co dostali więcej przez to inni dostali mniej albo wcale. Niektóre osoby nie osiągają nawet najniższej krajowej. Najniższą osiagaja razem z premią stała 10 proc. Dodaki są ale nie dla wszystkich mimo , że pracujesz w tym samym dziale twoi współpracownicy mają dodatek a inni o połowe mniej lub wcale taka tu jest polityka. Jedni mają pensje po 6 tys i nic nie robią pierdzą w stolki a inni mimo ze maja pracy po pachy i odpowiedziale stanowisko to zarabiają o polowe mniej

Paulina
@Inga

A co w kwestii benefitów? Tutaj jest mowa o podwyżkach. Ale są inne dodatki niefinansowe? Chodzi mi o opiekę medyczną, paczki świąteczne, wczasy pod gruszą i inne takie? Coś takiego funkcjonuje?

Irenka
@Paulina

Ja nie korzystam z pakietów opieki medycznej nie mam zamiaru. Paczki dla kogo? dla dzieci przecież nie dorosłych. Wiekszość z tego nie korzysta bo ma dorosłe dzieci albo ich nie ma. Wczasy pod gruszą są jeszcze tego nie wycofali. Niech jeszcze wycofią wysługę za lata pracy to na pewno tu juz nikogo nie będzie. Wzieli nam dodatki stażowe i teraz co młodzik zarabia więcej niż osoba z latami pracy. Taka sprawiedliwość. Kto to wiedział zeby łepek po szkole miał wiecej niż ktos kto ma przepracowane lata pracy i jest dobrym fachowcem ktory uczył tego łepka. Nie wspomnę o stanowiskach nie robotniczych ze zarbik są na skraju nędzy i rozpaczy a kobiety są żle traktowane finansowo. Więcej to zarabiaja panie w sklepie niż nasze panie w Rafamecie.

@Irenka

Czy w związku z tym co piszesz rotacja pracowników jest duża? Zwalniają się pracownicy? Czy raczej Ci, którzy są tu już jakiś czas zostają?

Irenka
@Karolina

W zeszłym roku niektorzy dostali podwyżki dlatego też te osoby jak narazie pracują ponieważ dostali to co chcieli, ale sa osoby które nie otrzymały nic do pensji zasadniczej, a też tutaj pracują i nie liczą much na ścianie.Osobiście uważam,ze nie równo traktuje się tutaj ludzi. Dlaczego wszyscy nie dostali podwyżki pensji zasadniczej? Z roku na rok zamiast zarabiać lepiej to się cofamy. Dlaczego niektórzy zarabiają mniej niż najniższa krajowa? Czy to uczciwe? Pensja zasadnicza po latach pracy nie powinna byc nawet równa z najniższa krajową , a co dopiero poniżej. Kto to widział zeby zarabiac tyle co panie które sprzątają. Tutaj jest cos nie tak

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie Fabryka Obrabiarek RAFAMET S. A.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
Leszno
Irys

PoZdrowienia i najszczersze życzenia Nowo Roczne dla wszystkich którzy w tej wspaniałej firmie doczekali od 1 stycznia najniższej krajowej lub są na jej granicy. To powinny być kondolencje chyba:/ Dobrze ze u nas w Eko od stycznia podwyżki i aneksy do umów nowe kaZdy pracownik dostanie solidna podwyżkę. Uciekajcie z tego Rafametu bo nie będziecie mieć na chleb.

Weronika

Czy to prawda ze od stycznia płace w Rafamecie wzrosną o 590 zł brutto ślą każdego pracownika ????

Czesław
@Weronika

Czy to dużo czy mało niech każdy sam oceni. Zależy pewnie od tego, co obecnie dostają. Ludzie piszą, że parę stówek ponad najniższą. Tyle sam wiem. Jesteś zorientowana, ile to na dziś płacą?

Sebek
@Weronika

Z tego co wiem to podwyżka placu minimalnej ma wzrosnąć do 3600 wiec z automatu będą zobligowani podnieść pensje ponieważ jest sporo osób na pograniczu najniższej krajowej już teraz od stycznia braknie im nawet żeby osiągnąć pułap najniższej wiec podwyżki będą . Z tego co czytałem powinni dostać wszyscy pracownicy bo jeśli dostaną tylko ci z najniższa to będzie to niesprawiedliwe w stosunku do osób które obecnie maja np 3800 zasadniczej bo będą prawie na pułapie najniższej :/ a przecież to są pracownicy z sporym stażem pracy. Wczoraj było walne wiec myśle ze coś było na ten temat poruszane. Kpina było by podniesienie tylko płacy najniższej. Będą podwyżki dla wszystkich

@Czesław

Z tego co wiem to pensje w granicy 3025, 3300, 3,600, 3.800, zasadnicza plus premia 10 procent stała od zasadniczej liczona , ewentualnie dodatki funkcyjne dla niektórych lub skt 350 zł prawie ze wszyscy fizyczni je dostali którzy nie maja dodatku funkcyjnego inni znów nie maja dodatków skt ani funkcyjnych wiec dostali dodatki czynnościowe po 200 znale tylko do końca roku bo ponoć ten dodatek ma zniknąć ????. Wiec przelicz sobie jaka jest mniej więcej pensjA zasadnicza plus 10 proc premii plus dodatek funkcyjny lub skt lub czynnosciowy nie ciekawie prawda. Oczywiście są tacy co maja brutto 6 tys a pracują dzień z nocą i tu jest sprawiedliwość ? A ludzie po 20 lat pracy takiego brutto nie maja

Widzę, że kilka lat temu firma płaciła podwykonawcom z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Czy wciąż zdarzają się takie opóźnienia?

domu
@Marek

Kilku miesięczne to mało powiedziane....

Bożena
@domu

Serio? :O nawet nie żartuj, że kilkanaście miesięczne?

Majka
@Marek

Hej Pawle. Narzekać nie będę ale z drugiej strony zawsze mogłoby być lepiej. Odpowiadając w temacie posiłków dla pracowników to polecam firmę Hemmersbach z Kobierzyc. Zatrudnieni (wiem to od kolegi, który jest tam zatrudniony) mają tam system informatyczny, dzięki której zamawiają obiady z dofinansowaniem pracodawcy. Działa to trochę jak Pyszne, tylko że jest taniej. Wybieraj pracodawcę mądrze. Majka.

@Majka

Hej Maju, tu był jakiś Paweł z nami? Bo chyba wątek przez przypadek pomyliłaś. ;) O tych opóźnieniach w płatnościach nie wiesz przypadkiem niczego więcej? Bo ciekawa aż jestem jakie stawki tu oferują teraz wobec tego, wie ktoś?

@Lidia

Niestety jeżeli chodzi o wynagrodzenia jest to najgorzej płacący pracodawca. Nie polecam. Wypłaty na granicy najniższej krajowej

@Filarek

Na granicy czyli deczko ponad? To brzmi jakby samą podstawę oferowali, a co z innymi dodatkami czy premiami?

@Lidia

Zgadza się sto , dwieście złoty wiecej niż najniższa krajowa i finito. Dodatki rzadko premie często są wycofywane przyznawane na bardzo krótki okres i bardzo niskie. Jak ktoś chce zarobić to uciekać uciekać

@Filarek

A czyli takie buty. No cóż czyli w takim razie jak już to gdzie ludzie tutaj motywacji szukają jak nie w zarobkach? Bo jak widać nie wszyscy uciekli i wciąż pracują

filarek
@Lidia

Owszem pracują emeryci lub osoby przed emeryturą. Zakład mocno podstarzały młodzi nie chcą pracować, a jak przychodzą to na chwilę i zwalniają sie. Ci którzy pracują zaczynają sie zastanawiac nad inna firma prym wiodą eko okna i wytyczają kierunek finansowy. Tutaj za chwile będą sami emeryci albo inwalidzi

@filarek

Zarządzający podejrzewam, że tak jak Ty zauważają ten problem? Myślisz, że da radę to jeszcze odratować, żeby firma całkiem się nie wyłożyła? :/

@Lidia

Będzie ciężko ponieważ jeżeli nie podniosą znacznie wynagrodzeń to raczej nie mają co liczyć na nowych młodych pracowników, którzy w końcu będą musieli zastąpic potencjalnych emerytów. Niektórzy zarabiaja dobrze i maja do w przysłowiowej (usunięte przez administratora) co się dzieje z szarym pracownikiem ! Nikt o niego nie walczy. Uważam, że za chwilę to większość odejdzie młodych , a ci starsi zostaną żeby dociągnąc do emerytury. Pózniej z tego zakładu zostaną zgliszcza a nowy prezes juz tego nie podniesie bo nie będzie juz czego i z kim.

Inka
@Lidia

Ja te pracowałam w tej firmie jakos czas o podwyżce mogłam zapomnieć. Żadne argumenty nie trafiały do władz oni mówili ze nic nie mogą i tak w kółko ze nie da się z prezesem załatwić poważnej podwyżki. Dla mnie to żenujące żeby zakład płacił takie małe pieniądze:/ Ludzie tam powinni zarabiać tam conajmniej o dwa tys więcej w takiej produkcyjnej firmie zarobki kształtują się mniej więcej w granicy 5-6 tys a tutaj 2800 -4000 i to te 4 tys to kierownicy a cholota ponad dwa albo 3 z lekkim hakiem. Było trzeba się zwolnić i iść do eko zarabiam 5 tys z haczykiem premie są ogromne , wczasy pod grusza bajka nie wspomnę o premii świątecznej jaka dostałam 6 tys. W życiu bym noe wróciła do Rafametu noe da się niczego dorobić młody człowiek ! A jak młodemu nie mogą dać to noe będzie pracować. Starzy pracownicy tez nędznie zarabiają ciągną do emerytury bo już i tak nic nie zmienia. Powinna być widoczna różnica w zarobku między osobą która pracuje 30 lat a osoba która pracuje 20 i tak samo między kimś kto zaczyna prace bo skończył np technikum a między kimś kto ma 10 lat pracy a różnice jakie są ?? 200-300 zł ? Śmiech na sali

@Inka

No wiesz tym bardziej uderzające jest to, że każdy próbował egzekwować te podwyżki a tylko sam Prezes się nie godził. Faktycznie ciekawe czy po prostu serio finansów było brak czy o co chodziło. Z drugiej strony to te podwyżki podniosłyby ogólną wydajność zakładu?

@Lidia

Te podwyżki to dopiero teraz ludzi rozzłoszczą 350zl? 300? 200? brutto na prawde?? albo zero bo i będą tacy. Teraz to się dowiedzą dopiero pewnie co ludzie o tym zakładzie myślą pensja zamiast rosnąc to maleje w oczach. Za chwilę w Styczniu część osób będzie miała najniższa krajową to nie jest normalne co tam się dzieje. Każdy gdyby dostał inflacyjne 15 procent do swojej pensji zasadniczej byłby zadowolony i nie było by szumu, a tak to teraz sie dopiero zacznie. Ludzie byli by zadowoleni bo co innego nie daje większej motywacji jak większe płace?? Jest odpowiedni zarobek jest i praca a nie , że każdy się snuje i nic nie robi bo czekaja na pieniądze. Ponoc duża część załogi szuka pracy nie tylko biurowi ale tez i produkcyjni. Myślę ze po wypłacie to się dopiero może zacząć dziać. Gratuluje rządzącym tych decyzji zakład opustoszeje i zostaną tylko emeryci, których nie zastąpi juz nikt bo nikt tu nie przyjdzie do pracy. Polityka tego zakładu jest taka, że nawet jak na początku dostaniesz więcej to później ominą cię podwyżki i wylądujesz na najniższej krajowej. Cwani są

Werka
@Filarek

Zgadzam sie :P Bardzo dużo osób odchodzi do Eko. Rafamet zle płaci nie docenia ludzi

@Werka

Pewnie "z biura" piszesz? Aż ciekawa jestem Twojego opisu warunków wobec tego co tu już padło

Irys

Kiedy będą jakies podwyżki ? Ludzie pracujący z wieloletnim doświadczeniem zarabiają już praktycznie tyle somo bo łebki dopiero po szkole. Pensja w granicach 3 tyś smiech nasali. Inflacja 20proc. Ludzie się zwalniają. Czy ktoś w końcu zadecyduje żeby ludzie zarabiali w tym zakładzie godnie?

@Irys

Nie no jak 20% nie przesadzajmy. Ja też sama nie wiem czy przy takiej władzy w państwie i stanie faktycznym w gospodarce da radę w najbliższym czasie zrobić tak, żeby było "godnie". Ale to chyba dotyka przecież każdą firmę, nie tylko w tej jest źle?

@Lidia

To niech nie robią nic a ludzie się zwolnia własnie lawina ruszyła , a będzie więcej ... Ludzie sa juz na granicy wytrzymałości myślę , że to juz długo nie potrwa

@Irys

Wiem, wiem, troszkę poorientowałam się w sytuacji już. Pytanie tylko czy oni mają skąd wziąć na większe podwyżki?

Waldemar
@Irys

Podwyżki były dla młodych co chcieli się zwalniać, niech walczą o swoje, a ty gdzie pójdziesz jak sie zwolnisz? Prawda jest taka że młodego dynamicznego noe zastapisz tak szybko, samo szkolenie żeby robił szybko i dobrze to jakieś półtora roku

@Waldemar

Kochaniutki ja nie jestem wcale taki stary jak ci sie wydaje. Z moim doswiadczeniem i latami pracy nie miałem problemu dostac sie do Eko okien to o czym tu mówic ? Nie jestem ani młody ani stary. Gorzej z ludzmi co maja 5 lat do emerytury ja sie nie bałem zmienic pracy.

kirkiz

Solidna firma produkcyjna. Przyjazna atmosfera i dobry zakład do przyuczania

@kirkiz

tylko do przyuczenia i na tym sie kończy

Eryk

Powiedzcie czy firma działa i czy są teraz szanse na pracę? Szkoda, że taka cisza jest na forum.

Fredo

Szkoda że firma płaci podwykonawcą z kilkumiesięcznym opóźnieniem i jeszcze szuka dziury w całym

Agata

@Chop_z_TurzaWidzę, że byłeś bardzo zadowolony z pracy w firmie. Czy dalej jesteś jej pracownikiem? Jeśli tak, to chętnie dowiemy się więcej o Twoich doświadczeniach oraz o tym co sprawia, że masz takie pozytywne zdanie o Rafamet jako pracodawcy.

aa

Serio @TTT macie tak duże stawki?! Wiem, że na imprezach masowych zawsze dają więcej ale w mojej aktualnej firmie to na pewno nie jest 15 brutto..wow jak dla mnie to nie macie za bardzo na co narzekać. Dajcie znać tutaj kiedy zwolni się jakieś miejsce koniecznie

Chop_z_Turza

Potwierdzam! Super firma!

Ciekawy

Firma zatrudnia dobrych fachowców - chodzi oczywiście o stanowiska robotnicze. Jednak niektórzy z nich powinni skupic się lepiej na robocie niż opowiadaniu co widzieli w oknach współpracowników. Brak kultury i nic więcej..

zosia

odnośnie jednego z poprzednich wpisów, ja własnie wysyłając cv chcę mieć podane konkretne stanowiska o które rozpocznę walkę. w ciemno to gra tylko stevie wonder. orientujecie się drodzy forumowicze jakie są obecnie w tej firmie stanowiska pracy do wzięcia i ile na nich mogłabym netto zarobić miesięcznie?

bobo

Czy są jakieś oferty pracy w rafamecie dla inż.?? Można złożyć tylko samo CV bez konkretnego wskazania stanowiska

gladki

Jak ci praca w Rafamecie szkodzi, to się zwolnij, oo chodzi?

zachodnian

trzeba sie z tym liczyc ze w nowoczesnym procesie produkcyjnym, coraz mniej ludzi bedzie pracowalo w produkci,a coraz wiecej w jej obsludze.Takie jest prawo racjonalizacji i postepu technicznego Coraz mniej bedzie potrzebnych w produkci po wykstalceniu podstawowyn, a coraz wiecej po srednim.

gapcio

O jakich bajkach mówisz?

Zostaw merytoryczną opinię o Fabryka Obrabiarek RAFAMET S. A. - Kuźnia Raciborska

• Jak się pracuje w Fabryka Obrabiarek RAFAMET S. A.?

Zobacz opinie na temat firmy Fabryka Obrabiarek RAFAMET S. A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabryka Obrabiarek RAFAMET S. A.?

Fabryka Obrabiarek RAFAMET S. A.