ATERIMA MED

Opinie o ATERIMA MED

Krzysztof

Bardzo polecam, szybki i stały kontakt z firmą. Dobrze dobrane zlecenie i stawkę otrzymałem bardzo konkurencyjną. Do tej pory bez zastrzeżeń

Antonina

Jestem bardzo zadowolona z proponowanej mi stawki, mam płynny język niemiecki i lata doświadczenia. Dostałam ofertę z wysoką stawką i wysokim bonusem. Oprócz tego przyjemna atmosfera i kontakt. Oby tak dalej

LucynkaPacynka

Wyjeżdżam juz 3 lata i poleciłam 2 koleżanki. Wszystkie jestesmy zadowolone. Czasem sie nawet udaje ze mamy zlecenia blisko siebie i mozna wyjść na miasto i na kawe w przerwie. Atsmofera w firmie bardzo fajna, pomocne koorydnatorki, duze zaangazowanie w rzeczy wiedzowe, materiały, szkolenia i kursy dla opiekunów są czesto. Pieniadze jak wszedzie

Były opiekun

Pieniądze są niskie, około 1000 euro, inne firmy płacą 1700 euro, umowy o pracę nie ma, zlecenia albo normalne albo bardzo kiepskie, firma moim zdaniem nie wspiera należycie, liczą się zyski, dnia wolnego nie ma, nie uwzględnia się do potrzeb opiekuna, patrzy głównie na własne zyski, różnym opiekunom płacą różne pieniądze, myślę, że inne firmy są o wiele lepsze

@Były opiekun

Dziękujemy za opinię. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby nasi Opiekunowie czuli się zaopiekowani. Dbamy o komfort zarówno naszych Podopiecznych, jak i osób, które sprawują nad nimi opiekę. Stąd podejmujemy szereg aktywności, począwszy od zapewnienia wsparcia merytorycznego w postaci webinarów, materiałów szkoleniowych oraz wsparcia bezpośredniego udzielanego przez pielęgniarki z Biura Medycznego ATERIMA MED, przez zapewnienie kursów językowych aż po stały kontakt z indywidualnym Koordynatorem. Dodatkowo oferujemy także pomoc psychologa i prawnika. Każde zlecenie jest dobierane indywidualnie, biorąc pod uwagę preferencje i wykluczenia oraz poziom języka i doświadczenie danego Opiekuna. Stawka za zlecenie jest zależna od czasu jego trwania, poziomu znajomości języka niemieckiego, posiadanych referencji oraz doświadczenia. Zadowolenie i satysfakcja naszych Opiekunów jest kluczem do sprawnego działania firmy, dlatego to właśnie dobrobyt Opiekunów jest dla nas priorytetem. Jeśli możemy wyjaśnić jakąś sytuację, zachęcamy do kontaktu z Koordynatorem. Będziemy wdzięczni za rozmowę i wskazanie, co możemy robić jeszcze lepiej, aby Opiekunowie czuli się dobrze zaopiekowani. Pozdrawiamy, zespół ATERIMA MED

Opiekunka Osób Starszych

Rekrutacja w porządku, wszystko telefonicznie. Sprawdzali czy umiem niemiecki i zaproponowali mi niezłe warunki.

Pytali o niemiecki i o rekomendacje z innych firm

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Stanisław Nowakowski

05.10.2023 04:10

Stanisław Nowakowskiikona wywiad

Mam 58 lat. Pochodzę z miasta, które słynie z produkcji szkła i faktycznie tym się przez jakiś czas zajmowałem. Jednak ta praca wymagała ode mnie sporo wysiłku. Któregoś dnia kolega wspomniał mi o pracy opiekuna. Skontaktowałem się z firmą ATERIMA MED, którą polecił mi kolega, i od prawie dwóch lat pracuję w roli opiekuna.

Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega?

Stanisław Nowakowskiikona wywiad

Jestem opiekunem. Moja praca polega na pomaganiu seniorom w Niemczech. To tak naprawdę podobne do tego, co się robi w domu: gotowanie, robienie zakupów, dopilnowywanie, by podopieczny jadł regularnie czy pomoc w czynnościach higienicznych. Wyjeżdżam na zlecenia do Niemiec i tak się troszczę o seniora. Czasami tak jest, że senior mniej wstydzi się drugiego mężczyzny, dlatego jest sporo ofert pracy dla opiekunów płci męskiej.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Stanisław Nowakowskiikona wywiad

Wynagrodzenie zależy od wielu czynników, w tym m.in. od: długości i warunków zlecenia, doświadczenia w opiece popartego referencjami oraz poziomu znajomości języka niemieckiego.

Jak długo pracujesz w tej firmie?

Stanisław Nowakowskiikona wywiad

Współpracuję z firmą ATERIMA MED od dwóch lat. Do tej pory byłem w Niemczech 8 razy.

Czy poleciłbyś/poleciłabyś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Stanisław Nowakowskiikona wywiad

Jak wspominałem, ktoś mi polecił ATERIMA MED i ja też już poleciłem tę firmę i pracę w roli opiekuna jednemu koledze. W firmie jest program poleceń. Dzięki temu ja i mój znajomy dostaliśmy po 800 zł. Wiadomo, że szkoda byłoby nie skorzystać z takiej oferty, a kolega i tak szukał innego zajęcia, jak ja dwa lata wcześniej. Z przyjemnością polecam pracę w tej firmie, ponieważ pracodawca zawsze przestrzega ustaleń, a oferty pracy są rzetelnie opisane i zgodne z opisem. Ponadto mogę liczyć na pomoc pracowników firmy ATERIMA MED, kiedy tylko tego potrzebuję. Wynagrodzenie jest wypłacane zawsze na czas. Sama praca z seniorami w roli opiekuna może dawać poczucie spełnienia i chciałbym żeby ten zawód przestał kojarzyć się tylko z kobietami.

Co najbardziej lubisz, a czego nie lubisz w tej firmie? Uzasadnij odpowiedź.

Stanisław Nowakowskiikona wywiad

Najbardziej w firmie lubię to, że pracownicy konkretnie przekazują informacje o danym zleceniu i zawsze wiem, że wywiążą się z tego, co ustaliliśmy. Po zapoznaniu się ze szczegółami oferty, mogę odpowiednio przygotować się do pracy i być gotowym na przyszłe wyzwania, a słyszałem, że w innych firmach różnie z tym bywa. Ważne dla mnie jest też terminowe wynagrodzenie, zawsze zgodne z umówioną wcześniej kwotą. Czy jest coś czego nie lubię? Sam nie wiem. Mogę wymienić kolejne plusy typu zapewniony dojazd na miejsce pracy i z powrotem. Jak się coś dzieje, to zawsze mogę zadzwonić do koordynatora. Nie mam na co narzekać. Wynagrodzenie jest niezłe na tle konkurencji. Zawsze pracodawca mógłby płacić jeszcze więcej, ale to chyba można powiedzieć o każdym zleceniodawcy.

Gosia

Super się czyta to co Staszku piszesz. Mam podobne odczucia i też mam w atetimie fajną koordynatorkę, taką normalną, ogarniętą babkę.

Stanisław Nowakowskiikona wywiad

Jeśli chodzi o rozwój w pracy, którą wykonuję, to nie jest tak, że najpierw jest się opiekunem, a później opiekunem wyższego szczebla. Nie jest to praca w korporacji. Jednak wynagrodzenie wzrasta w zależności od tego im większe ma się doświadczenie i ile odbyło się już zleceń. W tym kontekście mam możliwość rozwoju na aktualnym stanowisku. Widać to po prostu po zarobkach i dostępności ofert. W ATERIMA MED jest gwarantowana podwyżka podstawy wynagrodzenia już po pierwszym wyjeździe, a po drugim wyjeździe uzyskuje się kolejną podwyżkę.

Stanisław

Bardzo się cieszę, że moje słowa tak zostały odebrane, bo jestem zadowolony z pracy w tej firmie i dlatego podzieliłem się dobrą opinią. Zresztą o tym co jest do poprawy też wspominam w ostatnim pytaniu.

Jak wyglądają szkolenia w Twojej firmie? Czy są zaplanowane i jak często się odbywają? Jakich obszarów/ tematyki dotyczą? W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynika? W jakich obszarach chciałbyś być szkolony i dlaczego?

Stanisław Nowakowskiikona wywiad

W firmie jest zespół Biura Medycznego i pracownice regularnie szkolą opiekunów podczas webinariów. Chętnie z tego korzystam, bo to jest za darmo i zawsze można się dowiedzieć czegoś, co się w opiece realnie przyda. A to o produktach chłonnych, a to o oparzeniach, odleżynach, nawodnieniu i wiele, wiele więcej. Nawet jak jestem w domu w Polsce, a nie akurat na zleceniu, to się zapisuję, siadam przed komputerem i słucham, bo naprawdę często wykorzystuję w praktyce zdobytą tam wiedzę. Te szkolenia są kilka razy w miesiącu. Ponadto do Biura Medycznego można zadzwonić w każdej chwili i otrzymać merytoryczne wsparcie. Raz dzwoniłem, bo pojechałem do podopiecznego ze stomią i na miejscu uznałem, że lepiej zadzwonić do kogoś kto się na tym zna, bo wiedzę jakąś miałem, ale praktyki żadnej. I dobrze, że to zrobiłem, bo zostałem pokierowany krok po kroku i okazało się, że faktycznie było w tym więcej strachu niż realnego kłopotu. Nie wiem, czy to można zaliczyć do szkolenia, ale ja się wtedy poczułem przeszkolony, więc o tym wspominam.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynika?

Stanisław Nowakowskiikona wywiad

Każdy opiekun wie, że jeśli chodzi o atmosferę, to najważniejszy jest dobry kontakt z koordynatorem, bo to z nim jest się stałym kontakcie. W ATERIMA MED aspekt komunikacji oceniam naprawdę bardzo dobrze. Ja się nie boję zadzwonić i pogadać szczerze o bieżących potrzebach, czy bolączkach. Ludzie po stronie firmy są zawsze pomocni. Myślę, że to wynika z tego, że to firma działająca na rynku opieki, więc podchodzą do człowieka z empatią i wyrozumiałością.

Jak oceniasz warunki i ustalenia z pierwszego dnia pracy względem przestrzegania tych ustaleń przez pracodawcę? Jeżeli pracodawca nie przestrzega warunków, opisz dokładnie o jakie warunki chodzi i co nie jest przestrzegane.

Stanisław Nowakowskiikona wywiad

Tak jak wspominałem wcześniej, to co jest ustalone potem się zawsze realnie dzieje, więc nie mam żadnych zastrzeżeń. Zawsze znam szczegółowe informacje o seniorze. Od samego początku tak było i tak jest do teraz. Zawsze znam stan zdrowia seniora i dokładny zakres swoich obowiązków. Ostatnio przed wyjazdem na zlecenie powiedziano mi, że podopieczny lubi grać w karty, to kupiłem mu w Polsce takie z naszymi krajobrazami na odwrocie. Bardzo się ucieszył. Nawet takie szczegóły są podawane, więc na miejscu nic mnie nie zaskakuje i trzymamy się ustaleń do samego końca zlecenia. Dla mnie oczywiście jednym z ważniejszych aspektów jest wynagrodzenie. Z tym też nigdy nie było problemu. W pierwszy dzień zlecenia byłem bardzo przejęty, teraz jadę bez obaw, bo wiem, że w razie czego mam wsparcie i zawsze mogę zadzwonić do koordynatora.

Stanisław Nowakowskiikona wywiad

Ta praca nadal kojarzy się tylko z kobietami, więc dobrze byłoby, gdyby więcej mężczyzn jeździło na zlecenia. Ostatnio widziałem na stronie, że ATERIMA MED reklamuje wyjazdy dla opiekunów. Może warto byłoby to promować jeszcze bardziej? To chyba mój jedyny pomysł na jakieś ulepszenie. Miło byłoby mieć kolegów Opiekunów, bo jak mówię o mojej pracy w rodzinnym Krośnie, to wszyscy są zaskoczeni. A tak jak już wspominałem seniorzy (mężczyźni) cieszą się z towarzystwa opiekunów płci męskiej.

Janek

Zgadzam sie. Menzczyzni rowniez powinni być doceniani jako opiekunowie. Często nawet jesteśmy dużo lepszymi osobami do opieki szczególnie gdy jest osoba leżąca. Nam jest po prostu łatwiej. Mniej siły w to władamy, a tyle samo serca w tą prace.

Renata

bardzo mi sie podoba wspołpraca, dobry kontakt, normalne zlecenie, duzo dodatkowych rzeczy o ktorej inne firmy nie dbają. moja koordynatorka jest bardzo miła i pomocna. planuję wyjechać ponownie

Czy rotacja pracowników w ATERIMA MED na Przedstawiciel Handlowy jest duża? Znowu ukazało się ogłoszenie 30 maja na Bydgoszczak.pl. Czy to pracownicy odchodzą z firmy, czy są zwalniani?

Dzień dobry, dziękujemy za komentarz. Publikacja ogłoszeń wynika bezpośrednio z zapotrzebowania na danego specjalistę. Stąd też pojawianie się ogłoszeń na portalach zewnętrznych. Zachęcamy do kontaktu celem aplikowania na interesujące stanowiska.

Agnieszka

Aterima, to druga firma z kolei, w której pracowałam. I rzeczywiście lepiej płatna. Na zleceniu miałam fajną 94 letnią seniorkę, którą miło wspominam, ale po 1 zleceniu zrezygnowałam całkowicie z wyjazdow. Obecnie pracuję w Polsce, chociaż zastanawiam się nad powrotem do opieki :)

@Aterima med

Bardzo dobra firma, wypłata na czas.Jak do tej pory jestem zadowolona ze współpracy.

Dorota

Po pierwszym wyjeździe mam pozytywne odczucia. Ustalenia były zgodne, kontakt na bieżąco. Bardzo sympatyczna seniorka mi się trafiła. Z własnego doświadczenia polecam współpracę

Stanisław

Jestem bardzo zadowolony. Rzetelna firma, taka naprawdę godna zaufania

Artur
@Stanisław

Tez tak uważam, to był mój początek z ta firma , chętnie bym wrócił ale jeżdżę tylko na sztele Premium pozdrawiam

@Artur

Dziękujemy za komentarz. Panie Arturze, posiadamy wiele intratnych ofert. Wysokość wynagrodzenia zależna jest od kilku czynników. Wyszczególnić można między innymi okres, w którym realizowany jest wyjazd, dodatki w postaci premii oraz znajomość języka konkretnego kandydata. Czynnikiem zwiększającym wynagrodzenie jest także doświadczenie w opiece, które posiada osoba zainteresowana ofertą. Zlecenia dobierane są indywidualnie dla każdego kandydata, dlatego celem ustalenia wysokości wynagrodzenia, które jesteśmy w stanie zaoferować, zachęcamy do kontaktu. Warto także zapoznać się z ofertami dostępnymi na stronie www.aterima-med.pl/oferty-pracy

Magda

W porządku firma. Raz jechałam i myślę, że jeszcze pojadę.

Basia
@Magda

Jestem w tej samej sytuacji i też planuję w tym roku jeszcze jechać. Dobra agencja!

Anka
@Basia

Planuje wyjechać pierwszy raz w te wakacje. Czy warto zwrócić na coś uwagę przy wakacynych wyjazdach? jakie oferty są najlepsze na takie jednorazowe wyjazdy?

@Anka

Wszystkie nasze oferty są weryfikowane i sprawdzane, dzięki czemu wybierając dowolną z nich Opiekun może być pewien, że będzie ona zgodna z przedstawionym opisem. Warto dostosować zlecenie do swoich kompetencji. W optymalnym wyborze pomoże osoba rekrutująca. Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 12 341 15 15. Zarówno wakacyjne oferty, jak i te dotyczące zleceń realizowanych w ciągu roku, objęte są indywidualną opieką Koordynatora, co stanowi nieocenioną pomoc w czasie pobytu w Niemczech, zwłaszcza dla osoby wyjeżdżającej po raz pierwszy. Zachęcamy do kontaktu. Zespół ATERIMA MED

Beata
@Anka

W wakacje wato wyjechać szczególnei jak nie zna się jezyka, można złapać leszą ofertę i lepszą kasę za nią. wielu opiekunów zjeżdża. Pomysł o ofercie na zastepstwo za kogoś. Jak dostaniesz kontakt do zmienniczki to dowiesz się wszystkiego.

Krystyna
@Beata

Potwierdzam.. ja też zaczynałam w wakacje. Dostałam fajne i spokojne zlecenie na zastępstwo. Od tamtego czasu nie mam problemu ze zleceniami, mimo że zaczynałam ze słabym językiem

Milena
@Krystyna

Najlepiej szukać na zastępstwo.. nie ma nic lepszego niż sprawdzone zlecenie na start <3

Dominika
@Beata

O ile zmienniczki prawde Ci powie.

@Dominika

Jeszcze się nie spotkałam z tym by zmienniczka coś zatajała. Jeżdżę i jestem bardzo zadowolona

Martaa

Jeżdżę już jakiś czas i jestem zadowolona przede wszystkim dlatego, że koordynatorkę mam nie jakąś oderwaną od rzeczywistości jak to dawniej bywało w innych firmach, tylko normalna, znająca życie. Nie będę się rozpisywała, ale bardzo mi ostatnio pomogła w pewnej trudnej sytuacji z podopiecznym i dlatego uznałam że tu napiszę.

Jadwiga

Do pracy w opiece jeżdżę już długo i zdążyłam w tym czasie poznać trochę agencji. Aterima jest naprawdę w porządku. Wypłaty na czas, koordynatorzy zainteresowani losem opiekuna po wyjeździe, a u innych bywa z tym różnie. Firma zdecydowanie ok.

Ola
@Jadwiga

Mam dokładnie to samo spostrzeżenie - koordynatorzy, którym realnie zależy to miła odmiana po latach w innej firmie.

Halina
@Jadwiga

Ja podobnie. Kilka firm przerobionych i pełno słabych doświadczeń. Aterima jest w sumie ok.

opiekunka
@Halina

No na tle innych wpadają ok bo przynajmniej starają się dbać o nas opiekunki

@opiekunka

w rankingu na opiekunki 24 są pierwsi... zdecydowałam się bo w internecie bardzo dobre opinie są i faktycznie nie mam firmie nic do zarzucenia po pierwszym wyjeździe

Ola
@Anna

Też czytałam dobre opinie między innymi tutaj na goworku jestem jak narazie zadowolona. Dobrze dziewczyny pisały że kasa na czas bo faktycznie tak było

Anka

Doliczyli mi kasę jak drugi raz pojechałam więc potwierdzam że z tym nie oszukujom. Jestem zadowolona i będę z nimi jeżdziła

Adek

Aterima Med zatrudnia za śmieszne stawki tylko obiecują dużo a to wkręt. Za 2 seniorów z obowiązkami domowymi? 1280 euro na miesiąc. A gdzie te pieniądze brutto. Nie źle (usunięte przez administratora) pracowników. Przestrzegam przed nimi nie polecam nikomu tej firmy.

@Adek

Zachęcamy do kontaktu z Koordynatorem celem wyjaśnienia sprawy.

Zecior

Aterima Med to (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) policzyli mnie za przejazdy i odciągnęli z wypłaty. Nie polecam tej firmy nikomu i przestrzegam przed nimi to (usunięte przez administratora)

@Zecior

Opiekunowie ATERIMA MED mają możliwość bezpłatnej podróży ATERIMA Busem w obie strony. Opiekunowie, którzy zdecydują podróżować we własnym zakresie, mogą ubiegać się o zwrot kosztów podróży do ustalonej kwoty. Naruszenie warunków umowy powoduje, że sytuacja jest indywidualnie i szczegółowo wyjaśniana przez Koordynatora, o czym każdy Opiekun jest na bieżąco informowany.

@Zecior

Adek

Aterima Med to (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) odradzam każdemu współpracę z nimi. Odciągają z wypłaty nawet za przejazdy. Do tego oferują śmieszne stawki przy 2 seniorach (usunięte przez administratora) miesięcznie do tego Klient nakazuje zajmowanie się całym domem. Aterima żałuję nawet zaliczek na poczet wynagrodzenia. Do tego koordynatorzy mało zorganizowani. Przestrzegam przed tą firmą. Odradzam pracę u nich bo oferują grosze nie wypłaty za pracę której trzeba się podjąć. Naszczescie są o wiele lepsze firmy niż Aterima Med

@Adek

Dziękujemy za opinię. Bierzemy pod uwagę każdą, nawet najbardziej krytyczną wypowiedź naszych Opiekunów, aby stale podnosić jakość usług. Sprawa poddana była szczegółowej weryfikacji, w efekcie czego ustalono, że w tym przypadku z Pana strony doszło do naruszenia warunków umowy. Sytuacja została omówiona z Koordynatorem czuwającym nad przebiegiem Pańskiego zlecenia. Jako lider rynku opieki, jesteśmy firmą kierującą się najwyższymi standardami etyki i chcemy wyjaśnić Pana sytuację. W przypadku pytań zapraszamy do indywidualnego kontaktu. Zespół ATERIMA MED

@ATERIMA MED

Wypowiedziałem się bo zostałem przez waszą firmę (usunięte przez administratora) Gdzie naruszyłem umowę? Że siedziałem z chorą seniorką z którą nie było już można wytrzymać do tego senior i cały dom na głowie. Wy i liderze chyba od przekrętów ma wypłatach pobieraniu nawet za dojazd. Zostałem przez was (usunięte przez administratora) nie dosyć że odciagnęliście mi za podróż to wypłatę naliczyliscie dzień później niż zaczął pracę..

Ludwika

Współpraca przy pierwszym zleceniu praktycznie bez zarzutu. Rekrutacja i dobór oferty sprawny. Przejazd również. Na plus kontakt ze zmienniczką. Mam nadzieję tylko, że dzięki temu programowi podwyżek następna wypłata będzie lepsza.

Kazimiera
@Ludwika

U mnie faktycznie podnieśli po pierwszym wyjeździe.. właśnie wróciłam i już planuję kolejny, żeby utrzymać wyższe wynagrodzenie. Wracam na tą samą ofertę, bo trafiła mi się bardzo sympatyczna babcia

Krysia
@Kazimiera

Podnoszą, podnoszą! Potwierdzam. U mnie też tak było

Milena
@Ludwika

Ja się zdecydowałam na powrót do mojej babci, bo zlecenie mi się spodobało.. po drugim wyjeździe faktycznie doliczyli mi podwyżkę, fajnie..

Zostaw merytoryczną opinię o ATERIMA MED - Kraków

• Jak się pracuje w ATERIMA MED?

Zobacz opinie na temat firmy ATERIMA MED tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 326.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ATERIMA MED?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 296, z czego 227 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ATERIMA MED?

Kandydaci do pracy w ATERIMA MED napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ATERIMA MED